Newsletter Stanikomanii: Numer Drugi. Koty i Kobiety

Dzień dobry, droga Osobo Stanikomaniacka!

Witamy się już po raz drugi! Jeśli ominął cię numer Pierwszy, nic straconego – kliknij teraz w tajny link i nadrób tę zaległość!

Jeśli chcesz teraz zobaczyć zdjęcie kotka, nie musisz już zaglądać na koniec, gdyż…

Najnowsze artykuły

Koty by Comexim

Koty, zwane też Kotełami, to kryptonim modelu Cats marki Comexim. Wzór ten miał swoją premierę ładnych kilka lat temu w fasonie longline, a niedawno wydarzyła się jego reaktywacja, z której skwapliwie skorzystałam. Czy usztywniane half-cupy Comeximu (od 60 pod biustem, możliwe szycie rozmiarów spoza oferty na zamówienie) są dobrze skonstruowane? Zobacz recenzję!

Jeśli ktosia pamięta czasy premiery Kotów (aluzja popkulturowa świadoma), doceni pewnie fakt, że Jednorożce również zaliczyły comeback (wejdź na stronę i poszukaj modelu Unicorns)!

Comexim Lingerie to marka, od której część weteranek stanikomaniactwa zaczynała podróż po świecie szerokich rozmiarówek. Nowym jest mało znana, bo prawie niewidoczna w polskich mediach. O jej atutach na tle innych rozpisuję się w recenzji. W skrócie: wychodzi mocno naprzeciw potrzebom wąskich obwodów, dużych biustów na drobnych sylwetkach i amatorkom węższych fiszbin.

Dlaczego w mediach społecznościowych trudniej spotkać kobietę, czyli to już przestało być zabawne

W tekście pt. „Precz z cenzurą…” ogłaszającym premierę naszego newslettera wspominam o ciekawym eksperymencie dotyczącym zachowania algorytmów w serwisach społecznościowych, opartych na narzędziach AI. To one kontrolują zasięgi postów – czyli decydują o tym, jaką treść Ci pokazać, a jakiej nie. Wystarczy wyglądać jak kobieta, by post z Twoim zdjęciem Facebook czy LinkedIn pokazał znacznie mniejszej liczbie osób, niż podobny post z facetem w roli głównej. W tekście znajdziesz bardzo pouczającą animację stworzoną przez redaktora z „The Guardian” o tym, w jaki sposób sama obecność stanika na postaci ludzkiej wg AI podwyższa „sugestywność seksualną” zdjęcia i prowadzi do zmniejszenia zasięgu posta. To może powinnam się przerzucić na kotki?

Konsekwencje tej polityki dla osób kobiecych są poważne i bardziej dalekosiężne niż mogłoby się wydawać. Przeczytaj więcej.

W świetle tych informacji postanowiłam zagłębić się w temat niezależnych sieci społecznościowych, w których nie ma cenzury ani „algorytmów”i mamy pełną kontrolę nad tym, co do nas dociera. Jeszcze nie wiem, dokąd mnie to zaprowadzi, ale jestem na Mastodonie i będę szukać, czy ktoś tam rozmawia o stanikach. Zapraszam do obserwowania ?

W Dzień Kobiet – wpadaj na live z Urkye!

Kupowanie za dużych ciuchów, byle zmieścił się biust, rozchodzące się na piersiach guziki – znacie to? Większość osób z większymi piersiami już tak przywykła do tego, że jest „niewymiarowa”, że trwa w rezygnacji, bo nie wierzy, że ubrania mogą pasować. Ula Jerzak postanowiła to zmienić i stworzyła markę biustoprzyjaznych ciuchów: bluzek, sukienek, koszul… W najbliższą środę 8.03 o 18:00 będę rozmawiać LIVE na Instagramie z twórczynią Urkye!

Jeśli chcesz posłuchać o tym, czym różni się ciuch biustoprzyjazny od zwykłego, jak to jest produkować dwa razy więcej rozmiarów niż „normalna” firma i co Urkye szykuje na wiosnę, wpadaj w środę o 18:00 na @stanikomania. Możesz przesłać mi na DM pytania do Uli!

Recenzja się kroi: Suzanna z wymiennymi ramiączkami

Jeśli ktosia widziała urodzinowego live’a na Facebooku, wie już, o co chodzi. Zawsze chciałam mieć doczepiane ramiączka z falbanką i w ogóle możliwość wymieniania ramiączek na ozdobne i ciekawe, a jednocześnie dostosowane do dużego biustu (czyli z dobrej jakości, niezbyt rozciągliwej gumki i szersze niż pół centymetra).

Polska marka Movelle postanowiła spełnić nasze marzenia w modelu Suzanna, którego recenzję planuję w tym tygodniu na blogu. Zaglądaj!

Avocouture wyprzedaje haftowane cuda

Mam dobrą i złą wiadomość… Dobra: z kodem AVO30 mamy 30% zniżkina wszystkie modele marki Avocouture (znanej jako Avocado) w sklepie online Avocouture z wyjątkiem modeli: Dune, Misia i Annick, do 10. marca 2023.

Gorsza, dla mnie bardzo smutna wieść: marka Avocouture likwiduje produkcję biustonoszy z haftami. Spadek popytu na tę luksusową bieliznę spowodował, że nie da się pokryć kosztów materiałów i szycia w poznańskiej pracowni. W ofercie na razie zostaną bardziej minimalistyczne, tiulowe projekty, a obecne w sklepie haftowane komplety będą wyprzedawane. Zachęcam Cię do skorzystania z wyprzedaży – to może być ostatnia szansa, by ubrać biust w te przepiękne szwajcarskie hafty. Mam cichą nadzieję, że kiedyś powrócą… na razie firma musi przetrwać trudny czas. Wejdź do sklepu online.

Asymetria – temat dojrzewa

Jak zapowiedziałam w poprzednim numerze, zamierzam pochylić się nad tematem większej asymetrii większego biustu i dostępnych na rynku rozwiązań. Przed chwilą rozmawiałam z przedstawicielką jednej z marek, która kojarzy się raczej z produktami dla osób po operacjach piersi, ale… nie tylko biusty pooperacyjne mogą nosić nakładki uzupełniające! Przy okazji: jeśli masz sporą asymetrię i do tego spory biust, napisz do mnie (stanikomania@gmail.com) – możesz otrzymać wkładkę brytyjskiej marki Evenly, jeśli obiecasz podzielić ze mną wrażeniami z użytkowania.

Stanikomania na TikToku

Na razie tylko z jednym filmikiem, ale mam nadzieję, że będzie ich więcej. Zapraszam do obserwowania ?

Aktualne kody rabatowe

Do 10.03.2023 działa kod AVO30 – 30% zniżki na wszystkie modele marki Avocouture (znanej jako Avocado) w sklepie online Avocouture z wyjątkiem modeli: Dune, Misia i Annick.

Od 10.03.2023 do 12.03.2023 w sklepie online marki Movelle na kod STANIKOMANIA mamy 10% zniżki na produkty nieprzecenione i zamówienia o wartości powyżej 250 zł.

Oprócz tego z okazji Dnia Kobiet w wielu sklepach są albo będą promki – warto się rozglądać ?

Masz sugestie? Pisz śmiało!

Jeśli masz jakiekolwiek uwagi co do treści i formy newslettera – zapraszam do komentarzy!

Do przeczytania, 

Twoja Stanikomaniaczka