Newsletter Stanikomanii: Numer Trzeci. Spotkanie w Warszawie i imprezowa wiosna!

Dzień dobry, droga Osobo Stanikomaniacka!

Jeśli dopiero co się zapisałaś, nic straconego – pod tym tajnym linkiem znajdziesz poprzedni numer newslettera, w którym zaczęły się niektóre kontynuowane dziś wątki.

Dzisiejszy numer jest pełen wydarzeń! Zobacz, co było, co właśnie sie dzieje, a co się dopiero szykuje…

Urodzinowe Spotkanie Stanikomaniaczek w Warszawie (31.03, od 18:00, Klubokawiarnia Kicia Kocia)!

Stanikomania kończy 16 lat, a właściwie już skończyła – w styczniu, najwyższy czas zatem na party! Ale nie tak ważny jubileusz, jak fakt, że dawno się nie widziałyśmy. Tym razem chcę mocno podkreślić, że z wielką przyjemnością powitam na spotkaniu także osoby, które jeszcze nigdy na takowym nie były! Jesteśmy otwartą i empatyczną społecznością, która dba o wszystkie uczestniczki.

Co będziemy robić? Oglądać bieliźniane cudeńka przyniesione przez Uczestniczki (w tym rzeczy z moich recenzji), rozmawiać i doradzać sobie wzajemnie, co nosić, żeby czuć się dobrze i wyglądać, jak się chce. Każdy biust i ciało są OK bez względu na rozmiar, kształt, wiek, kolor i ma takie samo prawo, by eksplorować różne bieliźniane style. W naszej prywatnej sali będzie parawan i lustro, więc możliwe przymiarki i wymianki.  Zobacz wydarzenie i zgłoś się! (Nie używasz fejsa? Daj mi znać na maila!). PS. Można przyjść później niż o 18!

Najnowsze recenzje

Suzanna Falbanna

Polska marka Movelle debiutowała na blogu w recenzji modelu Suzanna z wymiennymi ramiączkami (do wyboru falbanki, marszczenia oraz gładkości satynowe) tudzież jednych z najwybitniejszych majtek, jakie widział mój zadek. Te brazyliany mogą pokochać nawet antyfanki brazylianów – to nie jest czcze gadanie, dają radę i mają magiczne gumy.

Przy okazji, warto wiedzieć, że oprócz tej klasycznej konstrukcji Movelle szyje też half-cupa z pionowym szwem – Leia zyskała już większą rozmiarówkę, w którą mam szansę się zmieścić.

Jeśli znasz już i cenisz Movelle jako polską etyczną markę, która nie oszczędza na jakości i oddaje 1% z każdego zamówienia Fundacji Centrum Praw Kobiet, ale niekoniecznie jesteś w stanie w tym momencie wesprzeć ją zakupem, możesz to zrobić także w inny sposób – głosując w plebiscycie. Ale o tym niżej. Zobacz recenzję!

Minimal, czyli baza

Minirecenzję minimalistycznego kompletu marki Vivisence – 1057 znajdziecie w najnowszym artykule, naszpikowanym atrakcjami związanymi ze Świętem Polskiej Bielizny. Marka ta należy do polskiego giganta internetowego handlu polską bielizną – Kontri.pl. Do tej pory trafiały do mnie jedynie koronki i hafty, dlatego tym razem poprosiłam o możliwość zbadania czegoś prostszego.

Stanik 1057 ma jedną wadę: rozmiarówkę zaczynającą się od 75 (na szczęście jest wyjątkiem). Vivisensy za to są korzystne cenowo (stanik to niewiele ponad 100, a czasem mniej niż 100 zł). Marka oferuje głównie bazówkę i stroje kąpielowe w niezbyt rewolucyjnych, ale na pewno dobrze sprzedających się rozmiarach – taki, powiedzmy, biuściasty mainstream. Jak leży ten codzienniak? Zrobiłam sobie kilka zdjęć w komplecie czarnym i beżowym. Zobacz je!

Co to jest Święto Polskiej Bielizny?

Czy to kolejne „święto nietypowe” z kalendarza social media ninjów? Owszem, bo cel zabawy jest marketingowy. Pomysł wyszedł od Podlaskiego Klastra Bielizny i Kontri.pl, ale celebrowane są wszystkie polskie marki. Chodzi o to, by narobić wokół polskich firm bieliźniarskich trochę medialnego szumu, tak by do świadomości przeciętnej konsumentki przebił się fakt, że na sieciówkach nie kończy się świat, a także, że te wszystkie, nieraz obco brzmiące nazwy – to marki polskie. Z przyjemnością dołączam się do tego szumu.

Plebiscyt Polska Marka Bielizny 2023 roku

Samo Święto przypada na 29 marca, a do tego czasu rozgrywają się jednocześnie dwa współzawodnictwa. Pierwsze – to plebiscyt, w którym można codziennie wspierać ulubioną markę. Marki agitują za sobą w swoich kanałach społecznościowych, wygra więc zatem najpopularniejsza i najmocniej się udzielająca. Dlatego warto też wspierać też te mniejsze. Ale bez względu na to, kto wygra, liczy się jedno: szumimy! 🙂 Głosowanie kończy się 23.03, więc wiele czasu nie zostało! Głosujemy tutaj – codziennie!

Konkurs – wygraj komplet Vivisence

Drugie wydarzenie Święta to konkurs „Polska bielizna – co w niej kocham najbardziej?”, w którym każda z nas może wziąć udział i wygrać wybrany komplet Vivisence (na przykład minimalistyczny 1057, albo koronkowy 1044). Szczegóły i regulamin oraz miejsce do wysyłania prac konkursowych (przyjmujemy je do 29.03) znajdziesz tutaj, czyli na blogasku. Zapraszam do gry!

Staniki dla Osób z Niepełnosprawnościami

Jeżeli widziałyście jesienią wzmianki o Konferencji Sekson organizowanej w Warszawie przez Fundację Avalon, to wiecie już, jak ważny jest temat bielizny dla OzN: wygodnej w noszeniu, nie stwarzającej problemów przy zakładaniu/zdejmowaniu i oczywiście równie stylowej, jak ta dla osób bez niepełnosprawności. Pierwszy warsztat z brafittingu dla OzN odbył się na zeszłorocznej Konferencji, a 18.03 Fundacja zaprosiła Ewę Michalak i mnie do poprowadzenia kolejnego wydarzenia skierowanego specjalnie do OzN.

Przyznam Ci się szczerze: myślę, że żadna ze mnie wykładowczyni, ale mam nadzieję, że nasz spontaniczny dialog z Ewą przyniósł naszym absolutnie cudownym uczestniczkom nieco przydatnych informacji. Obiecuję, że będę się dalej uczyła przekazywania ludziom pozytywnej bra-wiedzy także w tej formie.

A teraz najważniejsze: w wyniku tych spotkań Ewa Michalak rozpoczęła pracę nad kolekcją staników dla osób z ograniczeniami ruchowymi! W testowaniu prototypów bierze udział m.in. Renata Orłowska – Zaniczka. Gdy gotowe produkty ujrzą światło dzienne, będą wielkim newsem na Stanikomanii! Tymczasem zobacz, czym jeszcze zajmuje się Projekt Sekson, bo to naprawdę super przedsięwzięcie.

Od miseczek D+ do inkluzywności. Jaką drogą kroczy polska bra-rewolucja?

Właśnie ukazał się jubileuszowy, setny numer „Magazynu Modna Bielizna”, a w nim – wśród innych wspominkowych tekstów, moja rozmowa z Ewą Gutmańską-Gralak, znanej niektórym jako Matka Założycielka Lobby Biuściastych!

Nie chodzi w nim jedynie o wspominanie „starych, dobrych czasów” rozwiewania mroków bra-średniowiecza. Starałyśmy się prześledzić, co zmieniło się od 2007 roku (bo wtedy ukazał się nasz pierwszy, też wspólny, artykuł w tym piśmie) na rynku bielizny, w jej reklamie i w naszym podejściu do brafittingu, biustu i ciała. Opowiadamy o tym, jak w bra-dyskursie przesunęły się akcenty: z kanonicznego wyglądu piersi na komfort i wolność wyboru, jak i w czym nosimy nasze biusty. Poczytaj i zadumaj się razem z nami!

Akcja rabatowa Święta Polskiej Bielizny

Na dni 27-31.03 organizatorzy ŚPB zapowiadają akcję rabatową: na stronie Święta Polskiej Bielizny mają pojawić się kupony rabatowe do różnych sklepów z polską bielizną. Jeśli myślisz o zakupach – to może warto tam zajrzeć.

Do przeczytania, do zobaczenia!

Twoja Stanikomaniaczka