Świeże powietrze – to coś, co cenimy sobie my i nasze biusty 🙂 Jeśli zastanawiałyście się, co oznacza tajemniczy termin „biustonosz spacer” zwany też „stanikiem 3D” – spieszę zapewnić, że temat ma wiele wspólnego właśnie z powietrzem i jego dostępem do skóry piersi. Z tego tekstu dowiecie się, o co chodzi w cudzie bieliźnianej technologii pod tytułem „pianka spacer”, czy w stanikach typu spacer rzeczywiście jest tak wygodnie, jak mówią i czy pianka 3D to dobra opcja na wiosnę i lato. Znajdziecie tu przykłady modeli staników polskich i niepolskich marek z miseczkami z pianki spacer. Zapraszam na spacerek! 🙂
Pianka spacer, ang. spacer foam (lub: spacer fabric – materiał spacer, 3D foam lub fabric- pianka 3D, materiał 3D, zwany też dzianiną dystansową), to szczególny rodzaj materiału. Dzięki swoim niecodziennym właściwościom jest on wykorzystywany do produkcji bardzo wielu rzeczy, na przykład: materacy i poduszek, siedzeń w samochodach, odzieży sportowej, butów do biegania. Od kilku lat zrobił się szalenie popularny w przemyśle bieliźniarskim.
Jak jest zrobiony materiał spacer? Składa się on w sumie z trzech warstw: dwóch zewnętrznych – górnej i dolnej – oraz wewnętrznej warstwy spacer (dystansowej) złożonej z mikrowłókien, które łączą ze sobą dwie zewnętrzne warstwy. To właśnie od tego „dystansu” wzięła się nazwa spacer – space to po angielsku puste miejsce, przestrzeń (albo kosmos! 🙂 ), a spacer to coś, co zapewnia odstęp między dwoma elementami, w tym przypadku – górną i dolną warstwą materiału. Taka to „kosmiczna” technologia!
Materiał spacer jest w całości dzianiną, produkowaną przy użyciu maszyn dziewiarskich.
Wierzchnie warstwy dzianiny spacer są przepuszczalne dla powietrza i wilgoci, a między włókienkami wewnętrznej warstwy dystansowej swobodnie hula wiatr 🙂 Dzięki takiej lekkiej, ażurowej strukturze pianka 3D nie blokuje dostępu powietrza do wewnętrznej warstwy, umożliwia odprowadzanie ciepła i wilgoci na zewnątrz. Skutek? Jeśli ubierzemy się w taki materiał – na przykład w stanik z miseczkami z pianki 3D – nie będzie nam gorąco. W upalny dzień dużo mniej się spocimy, niż w biustonoszu o klasycznych usztywnianych miseczkach uszytych z pianki gorseciarskiej, czy też w typowym t-shirt bra o miseczkach tłoczonych termicznie z innego sztywnego materiału (przetestowałam to 🙂 ).
Gdy popatrzymy na miseczki biustonosza uszytego z pianki 3D, w dobrym oświetleniu zobaczymy coś w rodzaju „plastra miodu”. A pod światło okaże się, że widać przez nie świat! Ale bez obaw – na ciele nie prześwitują 🙂 Gdy zaś ściśniemy piankę palcami, będzie przyjemnie sprężynowała. Przy próbie spłaszczenia stawia ona nieco większy opór niż gąbka i jest to uczucie bardzo przyjemne (myślę, że wszystkie maniaczki folii bąbelkowej docenią wrażenia z ugniatania spacera 🙂 ).
Pianka gorseciarska to coś w rodzaju gąbki, umieszczonej między dwiema warstwami materiału. Jedna z tych warstw może być np. bawełnianą dzianiną, druga – markizetą. Piankę gorseciarską produkuje się poprzez sklejenie ze sobą tych wszystkich trzech warstw. Tak sposób produkcji powoduje, że pianka gorseciarska nie jest tak przepuszczalna dla powietrza, jak w całości dziana pianka 3D. Jest również od niej cięższa.
Z dzianiny spacer można zarówno tłoczyć miseczki termicznie (czyli produkować kopy), jak i używać jej tak jak pianki gorseciarskiej, do konstrukcji szytych z kawałków. Może ona mieć różną grubość (od 2 do nawet 10 mm – do biustonoszy stosuje się pianki najcieńsze), różną miękkość i gęstość. Podobnie jak pianka gorseciarska, pianka 3D jest produkowana w różnych kolorach, ale z niewiadomych mi przyczyn jakoś nie widuje się tego materiału we wzorki. Szkoda też, że producenci staników rzadko sięgają po barwy inne niż bazowe (czarny, biały, odcienie beżu). To wszystko powoduje, że staniki spacer są trochę nudne stylistycznie 🙁
Najpopularniejszym zastosowaniem pianki spacer są miseczki termicznie modelowane (kopy) – pozbawione szwów, wytłoczone maszynowo w kształt miseczek na nasze piersi.
Pianka 3D jest też nieco elastyczna. Sprawia to, że miseczki z tego materiału lekko naddają się pod ciężarem piersi i ogólnie są bardziej „ustępliwe”, niż w klasycznym usztywnianym biustonoszu, biustonoszu na sztywnej kopie z innego tworzywa, czy nawet stabilnym biustonoszu nieusztywnianym. Biustonosze typu spacer nie modelują biustu bardzo mocno – kształt piersi jest bardziej naturalny, choć też może być podniesiony i zebrany. Niekiedy do wewnątrz miseczki wszywane są po bokach panele ze stabilnego tiulu, które poprawiają zebranie piersi do środka. Można powiedzieć, że spejsery są czymś pośrednim między stanikiem usztywnianym a miękkim – miseczki są sztywniejsze i bardziej trzymają kształt niż uszyte np. z tiulu, ale nie są tak sztywne, jak twarde kopy czy miseczki z pianki gorseciarskiej.
Czemu spejsery zyskały taką popularność? Bo mają kilka cech bardzo pożądanych przez nosicielki biustonoszy. Po pierwsze: są przewiewne, przepuszczalne dla powietrza i jest w nich mniej gorąco (sprawdziłam). Po drugie: miseczki tłoczone z dzianiny spacer są bezszwowe i gładkie, co eliminuje odznaczanie się pod ubraniem. Grubsza od zwykłego materiału pianka maskuje też brodawki. Dzięki elastyczności spacery nadają się na asymetryczne biusty, ponieważ miseczki naddają się do rozmiaru piersi. To naddawanie się zresztą sprawia, że staniki spacer są cenione za wygodę. Są też bardzo lekkie i szybko schną, co czyni z nich dobrą propozycję np. na wyjazdy w cieplejszej porze roku. Wiele osób doceni też inną własność pianki spacer: jest przyjazna dla środowiska, ponieważ składa się z poliestru, dobrze poddającego się recyklingowi.
Spejsery nie są niestety produkowane w największych rozmiarach miseczek i firmy nie są zbyt odważne w powiększaniu zakresów. Mogę się tylko domyślać, że chodzi o elastyczność pianki, która może nie dawać dostatecznego podtrzymania ciężkim biustom – ale osobiście uważam, że np. taki biust jak mój jest spokojnie „na spacer”. Na naszym rynku mogą się nimi cieszyć głównie średnie biusty, choć od niedawna widać pewne ruchy w kierunku powiększania rozmiarówki, którym kibicuję. Prym w zakresach wiodą jednak marki brytyjskie.
Poniżej przedstawiam propozycje spejserów dla dużej, średniej i małej strefy rozmiarowej. Wybierz swojego spacera! 🙂
Umówmy się na początek, że pisząc „duży biust” mam na myśli mój rozmiar i większe, czyli, powiedzmy, grupę miseczek zawierającą europejski rozmiar 80H (czyli także 75I, 85G i pozostałe rozmiary siostrzane do 80H) – oraz oczywiście wszystko, co powyżej. Są to rozmiary rzadko spotykane w jakichkolwiek polskich modelach o bezszwowych miseczkach, a podobna sytuacja do niedawna występowała i ze spacerami.
W zeszłym roku i na początku bieżącego we współpracy z firmą Samanta testowałam większą spacerową kopę oraz nowy, poszerzony rozmiarowo model biustonosza spacer – Sofie. Udało się – i polski spacer w moim rozmiarze pojawił się na rynku!
Model Sofie występuje na razie tylko w czerni, ale planowane są inne kolory – nie tylko baza, ale także sezonowe (zapowiada się morelka! 🙂 ). Zakres rozmiarów Sofie A461 Spacer Full Cup to: 65 E-K, 70 D-J, 75 C-I, 80 B-H, 85 B-G.
Dodatkowym atutem Sofie są przepinane na plecach ramiączka – można spiąć je ze sobą na szyi przy pomocy specjalnego klipsa.
Biustonosz Virginia Spacer marki Corin to także jeden z tych modeli, które z czasem rozwinęły się rozmiarowo. Virginia pasuje mi „na styk” i ma niestety za wąskie dla mnie fiszbiny, dlatego preferuję Samantę. Biusty lubiące węższe miseczki mogą jednak być zadowolone – czego dowodzi zresztą fakt, że jest to superpopularny model w naszych sklepach brafittingowych. Model Virginia Spacer zdążył już powstać w wielu kolorach, w tym oczywiście w bazowym beżu, czerni i bieli, ale istnieje też Virginia np. czerwona czy różowa. Wszystkie obejrzycie na stronie firmy Corin. Zakres rozmiarów Corin Virginia Spacer to: 60 E-I, 65 D-I, 70 C-J, 75 B-I, 80 B-H, 85 B-G, 90 B-F, 95 B-E, 100 B-D – warto zauważyć, że dostępne są obwody od 60 do 100!
Co jeszcze podoba mi się w Virginii? Ozdobność! Zwykle biustonosze spacer są, prawdę mówiąc, nudne – gładkie i pozbawione ozdób. Czasem jednak zdarza się jakiś smaczny dodatek, jak tutaj: bardzo ładna ozdoba przy ramiączku. Na mostku też dołożono jakiś detal i zawieszkę.
Kolejny model spacer, w który mam szansę zmieścić się „moja” grupa miseczek, to Pilar marki Gaia. Nie przymierzałam go, więc nie mogę zdać sprawozdania z dopasowania, ale wydaje mi się, że jest w ofercie już od jakiegoś czasu, w wersjach beżowej i czarnej. Rozmiary Pilar spacer to: 65 D-K, 70 C-J, 75 B-I, 80 B-H, 85 B-G, 90 B-F, 95 B-E.
Całkiem spory zakres rozmiarów obiecuje firma Kris Line w swoim spacerze z linii Fortuna. Ten też mam jeszcze na liście do wypróbowania. W kolekcji na razie widać tyko bazowe kolory: czarny, biały i beżowy. Model dzieli się w sklepie firmowym na dwa warianty: Spacer oraz Spacer Mega 🙂 Ja i mój rozmiar (w Krisie noszę 80HH) plasujemy się w tym „mega” zakresie 😉
Rozmiary Fortuny Spacer (na podstawie katalogu): 65 C-JJ, 70 B-J, 75 A-I, 80 A-HH, 85 B-H, 90 B-GG, 95 B-G, 100 B-FF. Zwróćcie uwagę, że rozmiarówka Kris Line zawiera miseczki oznaczone podwójnymi literami, co powoduje, że wygląda podobnie do brytyjskiej. Jednak miseczki różnią się wielkością od brytyjskich (mój rozmiar w systemie UK to 36GG, w Kris Line – 80HH), występuje też miseczka I, której w systemie UK nie ma.
Po typowo dużobiuściasty zakres rozmiarów musimy jednak wybrać się do Wielkiej Brytanii. Rebecca Lace marki Fantasie jest ulubionym modelem wielu stanikomaniaczek ze względu na superkomfortowość. W bazie, oprócz beżu, dostępny jest też kolor czarny. Zakres rozmiarów Rebeki to: UK 30-34 D-H, 36 D-GG, 38 D-G, 40 D-FF / EU 65-75 D-K, 80 D-J, 38 D-I, 90 D-H. Jak widać, ja miałabym w niej jeszcze jedną miseczkę zapasu (mój rozmiar w Fantasie to zazwyczaj 36G).
Propozycją firmy Panache dla miłośniczek przewiewnej pianki 3D jest model Cari. Cari jest już od dawna obecna w kolekcji bazowej w czerni, bieli i beżu, a oprócz tego co sezon pojawia się nowy, modowy kolor. Aktualnie na scenie – róż! 🙂 Zakres rozmiarów Cari jest większy od Rebeki: UK 28 DD-G, 30-34 D-H, 36 D-GG, 38 D-G / EU 60 E-G, 65-75 D-K, 80 D-J, 85 D-I.
Na deser wśród dużobiuściastych rozmiarówek – model, do którego mam sentyment, ponieważ był pierwszym stanikiem na kopie polskiej firmy w mojej szafie. Chodzi o Annę marki Nipplex, pionierki w dziedzinie bezszwowców na duże biusty na naszym rynku. Poświęciłam swego czasu recenzję jej pierwszej, bazowej wersji w beżu. Anna doczekała się także ozdobnego wcielenia – Anita, dostępnego już w kilku kolorach (na przykład czerwonym, burgundowym…), a nawet w wersji Anna Mama – do karmienia!
Edit: Miałam wątpliwości, czy mogę zaliczyć ją do spacerów, ponieważ pianka w Annie jest sztywniejsza i mniej prześwitująca niż w innych znanych mi modelach tego typu. Firma w wiążący sposób wątpliwości te rozwiała, informując mnie tuż po opublikowaniu tego tekstu, że Anna spejserem nie jest 🙂
Tak czy owak, nosi się bardzo przyjemnie. Jest to model popularny i chwalony przez wiele biustów, również w wersji dla karmiacych.
Z pewnością w niejednej sieciówce odzieżowej czy bieliźniarskiej traficie na staniki spacer w głównonurtowych rozmiarach – dlatego nie będę się zagłębiać w ich ofertę, chyba że dacie mi znać (zachęcam!), że któraś z firm sieciowych oferuje wyjątkowo godne uwagi spacery 🙂 Zacznę jednak od pokazania kilku produktów polskich firm oferujących mniej popularne na rynku rozmiary.
Oczywiście modele wymienione wcześniej w wielu przypadkach świetnie nadają się także na małe i średnie biusty!
Jednak tylko te średnie i mniejsze skorzystać mogą z modelu She marki Gorsenia. Został on wprowadzony na rynek kilka lat temu. W dotyku robi niesamowite wrażenie – jest naprawdę lekki jak piórko! Dostępny w beżu i w czerni. Rozmiary She: 65 D-H, 70 C-H, 75 B-G, 80 B-F, 85 B-E, 90 B-D, 95 B-C.
Jednym z najciekawszych wzorniczo modeli typu spacer, na jakie trafiłam, jest Cziczi marki Samanta. Jest to high apex bogato ozdobiony koronką. Bardzo żałuję, że rozmiarówka mnie nie obejmuje… W ofercie są kolory granatowy i czarny. Rozmiary Cziczi spacer: 65 E-J, 70 D-I, 75 C-H, 80 B-G, 85 B-F. W linii jest jeszcze harness z koronką na plecach, dzięki któremu można jeszcze bardziej wzbogacić ten zestaw 🙂
Kolejna średniobiustowa propozycja Samanty to Rosalia w pięknym bordowym kolorze z dopinanymi ramiączkami połączonymi z ozdobą na plecach. Rozmiary: 65 E-J, 70 D-I, 75 C-H, 80 B-G, 85 B-F.
Kolejnym ciekawym wzorniczo stanikiem spacer na średni biust jest Daniela marki Gorsenia. Ach, czemu typowo dużobiustne modele nie mają takich ozdób? Pytanie retoryczne… Sprawdź, czy mieścisz się w rozmiarówkę Danieli: 65 D-H, 70 C-H, 75 B-G, 80 B-F, 85 B-E, 90 B-D.
Co prawda powyżej pojawiły się już propozycje w większych obwodach pod biustem, jednak marki specjalizujące się w bieliźnie plus size zwykle idą dalej zarówno w obwodach, jak i miseczkach, dbają też o solidniejsze materiały i konstrukcje dla większych ciał.
Brytyjska marka Elomi proponuje spejsera w linii Charley. Bardzo mi się podoba, że wreszcie ktoś wpadł na pomysł uatrakcyjnienia designu czymś więcej niż ozdobą przy ramiączku i na mostku. Tu mamy całkiem spore panele z haftu po bokach oraz mostek z „okienkiem”. Charley w tej wersji (bo jest w tej linii też inny model – miękki) jest oparta na dawniejszym modelu Amelia, który jest cały czas dostępny w kolekcji bazowej. Charley również występuje w bieli, czerni i beżu, a w zeszłym sezonie pojawiła się w różowym złocie. Kibicuję kolorom! 🙂
Zakres rozmiarów Charley Spacer Moulded Bra to: UK 34 G-HH, 36-40 DD-HH, 42 DD-H, 44 DD-GG, 46 DD-FF / EU 75 I-L, 80-90 E-L, 95 E-K, 95 E-J.
A czemu nie? Oddychająca, przewiewna i lekko elastyczna pianka naddająca się do rozmiaru piersi może świetnie się sprawdzić na biuście karmiącym. Na wprowadzenie modelu z pianki spacer z odpinanymi miseczkami wpadła marka Freya. Model Pure jest dostępny w kolorach: czarnym, beżowym i różowym. Zakres rozmiarów Pure: UK 30-34 D-HH, 36 D-H, 38 D-GG, 40 D-G / EU 65-75 D-L, 80 D-K, 85 D-J, 90 D-G.
Dokładnie tak samo, jak każdy inny (zobacz: „Jak dobrać stanik?”) 🙂 Nie ma reguł – w rodzaju, że miseczki z pianki 3D są większe albo mniejsze, czy też mają jakiś szczególny kształt. Zwykle są średnio zabudowane. Ponieważ są lekko elastyczne, bywają bardziej tolerancyjne na lekką „zamałość”, mogą też lekko odstawać u góry lub wręcz przeciwnie, wcinać się krawędzią, jeżeli mają kształt nie do końca zgrywający się z naszymi piersiami. Jak zwykle, decyduje przymiarka.
Nie oczekujmy tylko od biustonoszy spacer bardzo mocnego modelowania piersi – nie zrobią nam z biustem tego samego, co sztywne kopy – „skorupki”. Czasem piersi mogą nieco bardziej rozchodzić się w nich na boki, niż w innych modelach.
Spejsery świetnie nadają się na co dzień – dlatego najczęściej należą do tak zwanej bazówki, czyli stałej części kolekcji każdej firmy, produkowanej w najbardziej funkcjonalnych kolorach: beżowym, czarnym, białym, ecru… Niestety to często sprawia, że jedyny spacer w ofercie jest po prostu nudny, cóż bowiem interesującego w gładkim staniku w kolorze beżowym? Projektantki czasem uatrakcyjniają tę gładką nudę dodatkami – szkoda tylko, że jest ich tak mało, a najciekawiej zdobione spejsery są, jak na razie, szyte tylko w rozmiarach małych i średnich. Jeśli chodzi o rozwój spejserowego wzornictwa, bardzo liczę na firmę Samanta – która, po pierwsze, lubi powiększać rozmiarówki (do czego staram się przyczyniać się, jak tylko mogę), a po drugie, potrafi efektownie „ubierać” swoje spacery, jak widać było wyżej.
Jak uatrakcyjnić swojego spejsera? Zawsze możesz dołożyć do niego jakiś harness, kołnierzyk itp. gadżety do nakładania na biustonosz. Możesz zabawić się w bieliźniany layering i włożyć spejsera pod jakiś totalnie niepodtrzymujący bralet czy top (been there, done that) 🙂 Jeśli masz duży biust, to może być dobra metoda na „ogranie” braletki czy bra-topu, który ma być widoczny spod ubrania – zyskujesz podtrzymanie w niewidoczny i mało wyczuwalny sposób (część osób z piersiami twierdzi, że w stanikach spacer nie czuje w ogóle, że ma na sobie biustonosz!).
A teraz ciekawa jestem Waszych opinii! Nosicie biustonosze typu spacer? Za co je lubicie? A może czymś was zniechęcają?
Uważacie, że warto dopisać jakiś model do tej listy? Bardzo chętnie ją uzupełnię!
[kilka linków w tekście jest afiliacyjnych, co oznacza, że jeśli kupicie podlinkowany model korzystając z zamieszczonego linku, to wskoczy mi kilka złotówek na fundusz nowych staników 😉 ]
”Disco galaxy meets pin-up siren’’—that’s how this plus-size lingerie collection from Sculptresse by Panache was…
„Gwiazdy disco spotykają pin-upowe syreny” - tak opisano w katalogu tę kolekcję bielizny plus size…
Just when I thought I’d have to turn back to British or maybe German bra…
Gdy już wydawało się, że w dziedzinie „nowoczesny biustonosz bez fiszbin na duży biust” muszę…
Jak co roku o tej porze, spadają dojrzałe Elomczaki! 😊 Obiektywnie patrząc, kolekcja Elomi na…
Gdy masz większy biust i za sobą lata w stanikach na fiszbinach, zaufanie do modeli…
Komentarze
Ja swojego pierwszego spacera nabyłam przypadkiem :D Spostrzegłam niepozornego nudziaka w ciucholandzie, wydawał się mieć odpowiednio dużą miskę przy odpowiednio małym obwodzie... niestety nie miał metki, miał tylko jakieś dziwne logo z boku miseczki - Lomax? Lamar? Lemur?
Ale okazało się, że rozmiarem pasował idealnie. Czasem siedząc sobie w nim pracy ściskałam sobie tę piankę i to działało jak antystres :P
Dzielnie mi służył co najmniej 2,5 roku, teraz go używam coraz mniej, bo mimo wszystko najbardziej lubię jak najbardziej koronkowe miękusy.
Rok temu dowiedziałam się, że firma tak naprawdę nazywa się Lemax i to polski producent, a dosłownie kilka dni temu udało mi się znaleźć, co to za model - 2925 ;)
Tak, Lemax - gdyby nie rozmowy w salonach i komentarze na grupie, to nigdy bym się nie dowiedziała o istnieniu tej firmy, bo w moim rozmiarze niestety nie robi ;-( Ale opinie w swoim zakresie ma dobre, nasze salony bra- ją sprzedają.
Antystres na mnie też działa :-)
No i w koncu zdecydowalam ze potrzebuje w moim zyciu spacera i idzie do mnie Cari blossom ? Zobaczymy jak da rade w moich warunkach pracowych, skoro taki przewiewny.
O, to dasz znać, jak działa. Cari znam jak dotąd tylko z widzenia (i macania sampli w niemoim rozmiarze) ?
A na listę spejserów plus size trzeba będzie wpisać pierwszego spejsera Sculptresse, jak już zostanie faktycznie wyprodukowany .
Już daję :) Zakochałam się w tym staniku! Leży idealnie, a pianka spacer jest dużo cieńsza niż sobie wyobrażałam - to praktycznie miękki stanik jest. Nosiłam w pracy ze spiętymi ramiączkami, wygoda 100%. No i ten haft, całkiem oryginalny. Za jakiś czas chciałabym sprawić sobie kolejną wersję kolorystyczną, tylko na razie nie wiem czy niebieską, karmelową czy poczekać na kolejną czerwoną... ;)
Dzięki! :) Kiedyś była taka fajna magenta... Ja bym czekała na kolorki. Beżowe spejsery są zawsze, kolorowe to rarytas :)
Ta magenta jeszcze jest na stronie Panache, ale bardzo slabym wyborze rozmiarow. Zpozostalych mozliwosci kusi niebieski, czerwony ktory w krotce sie pojawi no i karmel (dla mnie to pelnoprawny kolor, jest za ciemny zebym umiala patrzec na niego jak na zwyklego bezak. Zal za to tej glebokiej sliwki na ktora sie nie zalapalam.
Biustonosz z firmy Nipplex Anita uratował moją mamę. Przeszłyśmy wszystkie sklepy w Olsztynie od sieciówek po studia brafitterskie jedyny jaki pasował na biust 85 D to właśnie Anita w BraStudio. Niestety każda kolejna wizyta w sklepach zakończyła się niepowodzeniem, wiec mama ma każdy kolor tego modelu :(
Fajnie, że znalazł się idealny model, choć szkoda, że tylko jeden :( Może inne staniki Nipplexu też by się sprawdziły?
Kupiłam niedawno pierwszego spacera. W przymierzalni wydawał się ok i fitterka zapewniała, że się jeszcze bardziej rozciągnie po praniu i w ogóle tak ma leżeć. Nie pomaga mi to, że musiałam nosić zbyt duże staniki ze względu na brak kasy na nowy przy zmianie wagi. Niestety, po kilku godzinach noszenia w domu pojawia się ból i widzę, że pod materiałem misek tworzą się fałdki nad aureolami, a sam biust jest spłaszczony. Nie wiem, czy dobrze został mi dobrany i szkoda, że nie można zwracać produktów kupionych stacjonarnie. D: Efekt z zewnątrz dość ładny i cierpię, bo rzadko trafiają mi się staniki z odpowiednio szerokim mostkiem bądź fiszbinami do moich rozmiarów. Mam właśnie Virginię i warto wspomnieć, że nie nadaje się do bezrękawników. Materiał rzeczywiście miły w dotyku. Dzięki za artykuł.
Przymierzałam kiedyś Virginię i miała na mnie za wąskie fiszbiny, więc mimo ogromnej popularności tego modelu naprawdę nie jest on dla każdego biustu. Niestety w przypadku spacerów i wszelkich staników z miską modelowaną termicznie szansa, że trafisz na „nie swój” kształt, jest większa. A jeżeli ten stanik powoduje u Ciebie ból, to jednak nie został dobrze dobrany ☹️