Kategorie: Wywiady

Pełny biust nowej generacji

Zgodnie z obietnicą, przedstawiam Wam część pierwszą rozmowy z przedstawicielką firmy, od której wiele z nas rozpoczęło swoją przygodę z właściwie dopasowaną i piękną bielizną. Swój czas poświęciła nam pani Joanna Lejwoda z Avocado.

Witam serdecznie! Wiele z nas, zapytane o polskich producentów szyjących bieliznę dla pań z większym biustem, w pierwszej kolejności wymieniłoby właśnie Avocado. Sądzę, że nie będzie przesady w stwierdzeniu, że uratowaliście Państwo niejeden polski biust, wcześniej skazany na niedopasowaną i brzydką bieliznę. Proszę powiedzieć, jakie były początki? Kiedy i w jaki sposób narodził się pomysł na Avocado?

Avocado: Marzeniem założycielki Avocado było projektowanie bielizny. Ponieważ sama ma duży biust, przez lata borykała się z problemem kupna odpowiedniej bielizny. Projektowanie własnej stało się naturalnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Jakie są polskie biusty? Czy to prawda, że większość z nas nosi źle dopasowane rozmiary biustonoszy?

Avocado: Rzeczywiście, wiele kobiet kupuje bieliznę w złym rozmiarze. Najczęstszym „grzechem” jest zakup stanika o zbyt dużym obwodzie, ale też bardzo dużo klientek wybiera staniki za małe w miseczkach.

Dlaczego takich firm, jak Avocado, jest na naszym rynku wciąż tak mało? Co najbardziej przeszkadza im w rozwoju?

Avocado: Ważnym powodem są koszty. Wyprodukowanie stanika w dużym rozmiarze jest o wiele droższe od produkcji mniejszej bielizny. W szczególności dotyczy to staników szytych z haftowanych tiuli i niektórych koronek. W przypadku tiulu z nadrukiem oraz innych materiałów różnica nie jest aż tak duża. Duży rozmiar wymaga użycia kilkakrotnie większej ilości materiału, niestandardowych (przez co też droższych) dodatków, haftów i koronek o większej szerokości.

Drugim problemem jest sprzedaż wyprodukowanej bielizny. W przypadku sprzedaży małych rozmiarów, określanych jako standardowe, rozmiarówka obejmuje około 15 różnych rozmiarów (od 70A do 90C). Rozmiarów „dużych” jest znacznie więcej. Aby w sklepie znalazła się pełna rozmiarówka w jednym kolorze, należy liczyć się z zakupem 48 sztuk bielizny. Jak łatwo się domyślić, jest to nieporównanie większy wydatek i większość sklepów rezygnuje z tak kosztownych zakupów, wybierając zainwestowanie pieniędzy w rozmiary, które zostaną szybciej sprzedane.

Ostatnim, mającym także istotne znaczenie powodem jest to, że wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w istocie powinny kupować zupełnie inny rozmiar niż ten, który noszą i w związku z tym nie odczuwa potrzeby zmiany. Naszym celem jest pokazanie korzyści, niekiedy naprawdę kolosalnych, jakie daje lepiej dopasowany biustonosz, ale wyboru kobiety muszą dokonać same. Z wielkim zadowoleniem jednak zauważamy, że przychodzi do nas coraz więcej zarówno kobiet, jak i dziewcząt, które znają swój właściwy rozmiar i wiedzą, jak wgląda prawidłowo uformowany biust, który nie tylko nie zniekształca sylwetki, lecz ją upiększa. A nic tak nie wysmukla talii jak podniesiony i dobrze uformowany pełny biust. Wydaje się też, że „falująca pierś” zdecydowanie wychodzi z mody, w dużej mierze dzięki stanikom ¾, które fantastycznie podtrzymują biust, w niczym przy tym nie przypominając pełnych, rozstawionych na boki misek w biustonoszach starej generacji.

Przez kilka lat Avocado było dla większości Polek, z wyjątkiem mieszkanek Poznania i okolic, przede wszystkim sklepem internetowym. Co skłoniło firmę do otwarcia warszawskiego butiku? A może rynek dojrzał nareszcie do tego, by Wasze sklepy pojawiły się w każdym większym polskim mieście?

Avocado: Zdajemy sobie sprawę, że żadne zdjęcie nie da pełnego obrazu bielizny, a żaden opis nie zagwarantuje wyboru odpowiedniego modelu, nie mówiąc już o tym, że monitor przekłamuje kolory, które i tak jest bardzo trudno sfotografować i wiernie oddać w przypadku haftów o dużym połysku (takie hafty mocno odbijają światło, przez co bardzo „bledną” na zdjęciach). Klientki z Warszawy stanowią najliczniejszą grupę odbiorczyń Avocado. Od czasu otwarcia butiku w Poznaniu, otrzymywałyśmy dużo maili i telefonów z pytaniami o sklep w Warszawie. Sklep działa od dwóch tygodni, ale mogę zdradzić, że przygotowujemy się do myśli o otwarciu kolejnego (w innym mieście), choć nie są to jeszcze plany na najbliższą przyszłość.

W następnej części wywiadu dowiemy się miedzy innymi, jakie nowości szykuje nam Avocado w najbliższej i nieco dalszej przyszłości oraz o tym, jak wielką wagę przykłada się w butikach Avocado do jakości obsługi klienta. Zapraszam!

 

Komentarze

  • To ja cichutko podpowiadam żeby pomyśleć tez od Śląsku:). Jako obwodowa 60-ątka nie mam nic z Avocado, ale gdybym mogła poprzymierzac to może jakaś ciasna 65-ątka by pasowała:).

  • Wielkie brawa za samo istnienie Avocado, sama jestem już stałą klientką i świetnie by było, gdyby następny sklep pojawił się gdzieś na południu Polski :)
    Popieram Świerszczową - Śląsk jest niezłym pomysłem.

  • kasico czy ja moge podpowiedziec jedno pytanie? chodzi o te nieszczesne szerokie ramiaczka. Dobrze dobrany stanik trzyma sie na obwodzie i tak szerokie ramiaczka sa zbedne, odbieraja konstrukcji lekkosc, a uzytkowniczce mozliwosc zalozenia frywolniejszych bluzek. Juz nie mowiac o marzeniu pt. "wymiana ramiaczek na przezroczyste".
    Pisalysmy juz na forum, ze granica szerokich ramiaczek wg nas moglaby przebiegac duzo dalej, moze daloby sie przetestowac pomysl? [I zglaszam sie na ochotnicza testerke, jesli trzeba by bylo sie poswiecic...;)]

    Mi sie wydaje, ze kolejne kroki to Slask, Wroclaw, Krakow i Trojmiasto - w kolejnosci dowolnej. :)

  • turzyca: nastepny odcinek jest co prawda juz gotowy, ale pani Joanna nas czyta lub bedzie czytac, wiec i z ta uwaga sie zapozna :) Ja tez uwazam, ze Avocadowe ramiaczka moglyby byc wezsze. Najszersze ramiaczka w mojej szufladzie to wlasnie Avocado, wszystkie pozostale mam wezsze :) (no, moze z jednym wyjatkiem...).

  • Avocado ma straszne ramiączka... Osobiście uważam, że Freya ma szerokość ramiączek na górnej granicy normy (a czasami nawet powyżej, szczególnie jak nie są jakoś ślicznie zdobione), a przy Freyi taki Creole z Avocado to po prostu koszmar senny. Szeroka, gładka taśma. I to przy koronkowym staniku! Po co, u licha?

  • A to jeszcze jedna uwaga, zapomnialam powiedziec, jak bylam w sklepie:
    brakuje wyposazenia przymierzalni. No chocby ze trzech haczykow na przeciwleglej scianie, bo juz teraz torebka + bluzka + staniki do mierzenia i zaczelo mi brakowac miejsca do wieszania. A co bedzie zima jak dojdzie do tego jeszcze plaszcz i sweter?

    Ja osobiscie potrzebuje jeszcze haczyka na odwieszenie okularow. ;)

  • No i jeszcze żeby mojemu czepialstwu dać zadość zapytam: czemu te zdjęcia takie brzydkie? Rialto to mój ukochany, najpięknejszy stanik. A tu wygląda jak niepowiemco :(

    I się jeszcze podpiszę pod wypowiedziami innych biuściatych. Ja też chcę wąskie i śliczne ramiączka. I odpianane. I kolorowe.

Ostatnie

Winter galaxy. Sculptresse AW24 collection

”Disco galaxy meets pin-up siren’’—that’s how this plus-size lingerie collection from Sculptresse by Panache was…

2 dni temu

Zimowe gwiazdy. Kolekcja Sculptresse jesień-zima 2024

„Gwiazdy disco spotykają pin-upowe syreny” -  tak opisano w katalogu tę kolekcję bielizny plus size…

6 dni temu

Soft Freedom. Review of the Samanta Alex A530 Bra

Just when I thought I’d have to turn back to British or maybe German bra…

1 miesiąc temu

Miękka wolność. Recenzja biustonosza Samanta Alex A530

Gdy już wydawało się, że w dziedzinie „nowoczesny biustonosz bez fiszbin na duży biust” muszę…

1 miesiąc temu

Dżungla i inne bogactwa. Kolekcja Elomi jesień-zima 2024

Jak co roku o tej porze, spadają dojrzałe Elomczaki! 😊 Obiektywnie patrząc, kolekcja Elomi na…

2 miesiące temu

Odłącz się! Recenzja biustonosza bez fiszbin Elomi Downtime Bralette

Gdy masz większy biust i za sobą lata w stanikach na fiszbinach, zaufanie do modeli…

3 miesiące temu