WKolekcje

Historie jedwabne, czyli Fauve na wiosnę

Czas na obiecany Wam już dawno deser, czyli zapowiedzi przyszłej kolekcji Fauve – najbardziej luksusowej marki brytyjskiego Evedenu. Kolekcja jak zwykle apetyczna, ale mało zaskakująca w porównaniu z aktualną – większość projektów już znamy, czekają nas tylko nowe kolory. Są jednak wyjątki, od których zacznę 🙂 Oba z satynowym połyskiem, obficie w tej marce obecnym.

 

Srebrna Yasmin i różana Aurelia

Być może moje niespełnione tęsknoty za srebrną satyną, których nie ukoił Shanghai marki Masquerade (pamiętacie wersję srebrno-malinową?), zaspokoi właśnie Jaśminka. Yasmin to usztywniany half-cup do miseczki G, w znanym kroju (na szczęście jeszcze się mieszczę…). Prosta i wdzięczna, zdobiona nadrukiem zamiast wymyślnych haftów, trochę dalekowschodnia, moim zdaniem mogłaby stanowić początek wielobarwnej serii.


Bogate, kolorowe hafty reprezentuje fuksjowa Aurelia, która wystąpi już w dwóch wcieleniach: half-cupie do miseczki G i balkonetce do GG. Ten nowy wzór, umieszczony na okładce katalogu, nie porywa mnie jakoś szczególnie – podobnych haftów widziałyśmy już wiele, a i zestaw różów i zielonych listków jakoś mi się opatrzył. Ale może to jesień tak nastraja do malkontenctwa? 🙂


 

Porcja czekolady z miętą

Gwiazdy sezonu jesienno-zimowego, balkonetki i half-cupy Lucia, zostaną z nami także wiosną. Odetchnęłam z ulgą, bo uważam je za jedno z największych osiągnięć evedenowego designu. Powtórnie wystąpi czekolada, a nowym kolorem będzie opal, czyli po prostu błękit. Cóż, można powiedzieć, że to taka odświeżona wersja zimy.

 

Kolorystyczną siostrą opalowej Lucii będzie Emmanuelle w wersji mint liqueur, blady błękit na czekoladowym tle – cieszę się, że wraca kolorowa Emanuelka, bo jesienią pojawi się tylko klasyczne latte, co już zaczynało mnie niepokoić! Oba modele będą w dwóch wersjach: usztywnianej half-cupowej do G i miękkiej balkonetkowej do GG. Jak zwykle.


Jasna Izabela dla małobiuściastych

Isobel przyjdzie jesienią w kolorze oberżyny ze złotawym haftem, które to połączenie jakoś mnie nie zachwyciło. Model ten jednak ożywa w wersji jasnej: w bladym, ciepławym odcieniu różu zwanym marshmallow, z czarnym haftem.

Dziwny jest zakres rozmiarów Izabeli, bo w wersji usztywnianej plunge (jak na fotce) – tylko do miseczki F, czego zupełnie nie rozumiem, jako że ów plunge wcale nie jest niski i prawdę mówiąc bardziej przypomina half-cupa. Jego zaletą jest oferta dla mniej biuściastego końca tabelki – rozmiary 30B i 30C.

Miękka balkonetka z side-supportem jest dostępna tylko w zakresie D-G, a przecież tego typu kroje bardzo dobrze radzą sobie w dużo większych rozmiarach.

 

Oliwkowa Merissa i czarna Alissa

Obie panie są już prawie naszymi starymi znajomymi. Merissa wystąpi chyba w najbardziej jak dotąd udanym połączeniu kolorów – ciemnej oliwce ze złotem. Moja druga po Jasmin faworytka tej kolekcji, a może nawet pierwsza…

 

Alissa, która wiosną ubierze się nietypowo w czerń, zasługuje na uwagę ze względu na „rewolucyjny” zakres rozmiarów – w miękkim full-cupie z side-supportem (na oko podobnym do Izabeli w miękkiej wersji) będzie sięgać do miseczki H. Jako jedyna z całej kolekcji Fauve. Za to tylko od obwodu 32 (gorzki uśmiech).


 

Kolekcja ślubna

Bielizna ślubna zawsze okropnie mnie nudzi – obowiązkowe jasne kolory (odcienie bieli i kości słoniowej) i obowiązkowe zestawy (gorset, strapless, balkonetka, pas do pończoch…) – dla tych, które występ w ślubnej sukni mają już dawno za sobą, z reguły mało użyteczne. Rosa jest bardzo elegancka, szlachetna w dotyku i zachwycająca detalami, ale nie będę się nad nią rozwodzić – poza jedną informacją: biustonosz bez ramiączek jest do miseczki GG, co jak na tę markę stanowi prawdziwą ekstrawagancję.


 

Kontynuacje

Zacznę, przekornie, od modeli nieobecnych – nie zobaczymy wiosną Celine, Natalii (co za szkoda!), Bethany ani Christiny, Carlotta wystąpi tylko w czerni i kremie.

Zostaje natomiast na pociechę piękna Mia w tej samej wersji czarnej z fioletowymi dodatkami oraz nieszczęsna Brianna do miseczki FF nawet w full-cupie.

 

Rozmiarowy blues

Na koniec wracam do tego jakże ekscytującego większość z nas tematu – rozmiarów. Większość modeli Fauve nadal zatrzymuje się na miseczce G w wersjach usztywnianych i GG w miękkich oraz w jednym jedynym modelowanym termicznie ślubnym straplessie, mimo że konstruktorzy Evedenu nie mają większych problemów z tworzeniem większych rozmiarów miseczek, przynajmniej w „mięczakach”. Postępów nie odnotowano, a nawet przeciwnie – skasowano bowiem Bethany, która sięgała miseczki H w wersji full-cup, pozostawiając w tym zakresie tylko jeden model – Alissę, elegancką, ale nie jakoś szczególnie porywającą. W dodatku rzeczona Alissa w wersji do miseczki H zaczyna się od obwodu 32.

Można by mieć nadzieję, że przynajmniej w drugim końcu miseczkowego spektrum zacznie się coś dziać, wszystkie usztywniane modele Fauve zaczynają się bowiem od miseczki B – niestety w większości modeli nie występuje ona w obwodzie 30. Mamy tu jednak aż trzy chlubne wyjątki: po pierwsze – Isobel, po drugie – Mię, która również występuje w wersji padded plunge i oferuje rozmiary 30B-C, a trzecim jest miękka Brianna plunge, którą już znamy. Podsumowując – wychodzi na to, że Fauve jest marką raczej dla biustów niedużych. Brak jednak prawie całkowicie obwodu 28 – jedynym wyjątkiem jest wyżej wspomniana Brianna.

A może posiadaczki drobniejszych biustów podzielą się swoimi wrażeniami z Fauve? Czy kupujecie bieliznę tej marki?

Nasuwa mi się podejrzenie, że firma nie jest zbytnio zadowolona ze swoich produkcji w miseczkach powyżej G oraz w obwodach poniżej 30, dlatego nie wprowadza ich do swojej najbardziej luksusowej marki. Faktycznie środek tabeli zbiera najmniej negatywnych opinii. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie to raczej motywacją do doskonalenia konstrukcji, niż do zawężania oferty.

Podziękowania

Jeszcze raz dziękuję firmie b.style za możliwość dokładnego przyjrzenia się kolekcji i miłe spotkanie w biuściastym gronie konsumenckim – przy okazji zwracam uwagę, że Wygodne bardzo pozytywnie oceniły Isobel 🙂 Dziękuję też modelkom!

A poniżej zdjęcia Fauve, jakie udało mi się zrobić na spotkaniu.

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Może ci się spodobać