WRynek i moda

Kolor koralowy

Pour Moi - DestinyJak zwykle w okolicach Dnia Zakochanych e-sklepy bieliźnane zasypują nas stosami czerwonych koronek. Nie ukrywam, że do ponownego spojrzenia na te okolice barwne zainspirowały mnie walentynkowe propozycje Figleaves, wśród których znalazło się kilka miłych dla oka nowości. Nie uważacie jednak, że mocna, winna czerwień miała już swoje „pięć minut” w grudniu? 🙂 Warto przyjrzeć się nieco jaśniejszym, subtelniejszym odcieniom, idącym w kierunku pomarańczu czy różu, tym wszystkim malinom i brzoskwiniom, które sprawiają, że powoli zaczynamy już myśleć o lecie…

Zacznę od modelu, w związku z którym spotkało mnie przyjemne zaskoczenie – oto w dwa dni po tym, jak wypatrzyłam Destiny na brytyjskich Listkach Figowych, pojawiła się ona także w polskiej Bellissimie.

Miło, że marka Pour Moi stawia na kolor – po śliwkowych fioletach i ciemnej czerwieni przyszła kolej na koralowy 🙂 Model Destiny szyty jest do rozmiaru miseczki G, od obwodu 65 – warto zwrócić uwagę, że występuje także w rozmiarze 65C, z nieznanych powodów bardzo rzadkim na rynku. Miseczki uszyto z koronki sprawiającej delikatne wrażenie – moje własne doświadczenie z tą marką jednak wskazuje, że staniki Pour Moi są mocne i dobrze podtrzymują biust, liczę więc, że jest tak i w tym przypadku. Takie miękkie koronki potrafią też być bardzo wygodne.

Kalyani - CharismaZwracają uwagę także stosunkowo wąskie ramiączka. W moim biustonoszu Pour Moi – Paris (z miseczką GG) były równie wąskie, jak w tym Destiny na zdjęciu powyżej. Zdaje się jednak, że w większych rozmiarach miseczek nie mają już tej przyjemnej niewielkiej szerokości. Mimo to mam nadzieję, że konstruktorzy Pour Moi rozumieją, iż w dobrze dobranym biustonoszu obowiązek podtrzymania piersi nie spoczywa wcale na ramiączkach, lecz na obwodzie, i nie doszywają dwucentymetrowych ramiączek do tak delikatnego biustonosza…

Cieszy także korzystna cena (wciąż nie jest łatwo kupić biustonosz w takim zakresie rozmiarowym za mniej niż 100 zł). W brytyjskim Figleaves można kupić jeszcze koszulkę do kompletu.

Oprócz Destiny przyjemnie prezentuje się też malinoworóżowy Lattice Floral marki Vanity Fair z ciekawym białym haftem i wstążką przeplecioną w górnej części miseczki, jednak zakres rozmiarów jest już mniejszy (od obwodu 70, także do miseczki G).

Nosicielki obwodów 60 (brytyjski rozmiar 28) być może ucieszy kolejne wcielenie Charismy marki Kalyani, tym razem w ognistych kwiatowych barwach. Charisma znana jest z nadawania piersiom krągłego kształtu oraz, niestety, małych miseczek. Największa dostępna w tym modelu to GG.

Fantasie - KaraPrzyjemną mieszankę różu i oranżu prezentuje też znany z poprzednich sezonów model Kalyani, Natural Charm. I tu już znajdą coś dla siebie nosicielki miseczek w okolicach J. W dodatku w promocyjnej cenie 13 funtów (Brastop)! Podobno Natural Charmy są bardzo wygodne. Niestety, są także stosunkowo rozciągliwe w obwodzie – jak chyba wszystkie biustonosze tej marki.

Niektóre stanikomaniaczki być może jeszcze upolują swój rozmiar w wyprzedawanym Tango II w kolorze malinowego różu bądź w fuksjowej Elizie (m.in. miseczki J, JJ, K).

Na zakończenie jeszcze jedna gratka dla nosicielek miseczek GG-K – Fantasie Kara w malinach! Widzimy, że marka Fantasie także została już doprowadzona do miseczki K. Oby tylko konstrukcja Kary sprawdziła się również w tym zakresie rozmiarowym. Kara w tej wersji barwnej przywodzi mi na myśl dawną balkonetkę Fantasie – Lily, która cieszyła się sporą popularnością wśród polskich biuściastych.

A ja nadal szukam koralików! Jeśli traficie na jakąś ciekawą malinę, morelę czy pomarańczę – proszę o głos! 🙂

A skoro już jesteśmy przy głosach – chciałabym serdecznie podziękować wszystkim głosującym na Stanikomanię w pierwszym etapie konkursu Blog Roku 2008. Oddałyście 198 głosów! Przede mną teraz kolejny etap i oddzielne głosowanie – na Bloga Blogerów (choć moim zdaniem nagroda powinna nazywać się „Blog Czytelników…”). Dzięki Wam Stanikomania jest już w pierwszej dwudziestce. Wybory potrwają do 9 lutego.

Chcesz zagłosować? Wyślij SMS!Kto chciałby po raz drugi poprzeć Stanikomanię, może wysłać SMS o treści H00844 (H jak miseczka H, dwa zera, osiemset czterdzieści cztery) na numer 7144. Po zagłosowaniu otrzymujemy potwierdzenie oddania głosu. SMS kosztuje 1,22 PLN brutto. A tutaj można obserwować bieżący ranking blogów.

Stanikomania jeszcze raz serdecznie dziękuje za Wasze poparcie 🙂

Może ci się spodobać