WPlebiscyty

Wybieramy najbardziej uwodzicielski stanik roku!

Początek roku to czas podsumowań. A jest co podsumowywać – w 2008 roku na rynku DD+, nie tylko polskim, wydarzyło się całkiem sporo. Nowe marki, nowe sklepy… A oprócz tego, jak co roku – nowe kolekcje i modele, które niejedną z nas przekonały, że uwodzicielska bielizna nie ogranicza się do zakresu A-D. W ramach noworocznej zabawy proponuję więc – już drugi raz w historii Stanikomanii – wybór najbardziej kuszącego modelu biustonosza. Otwieram wybory Kusidełka 2008!

Kategorie

W tym roku Kusidełko wybieramy w dwóch kategoriach: G+ (modele występujące w rozmiarach powyżej brytyjskiej miseczki G) oraz D-G (modele występujące w rozmiarach od brytyjskiej miseczki D do G włącznie). Skąd taka zmiana w porównaniu z zeszłorocznymi wyborami Kusidełka Wszech Czasów? Miseczka G stanowi, ku naszemu ubolewaniu, granicę, powyżej której wybór modeli biustonoszy wyraźnie się zmniejsza. Warto więc specjalnie wyróżnić te marki i modele, które “granicę G” przekraczają i podkreślić, że nosicielki miseczek w rozmiarze H czy K też oczekują pięknej, kuszącej bielizny. Co więcej – dostają ją! Wyprodukowanie rozmiarów 30J czy 34H (nie mówiąc już o GG) z uwodzicielskich siateczek i koronek nie jest, jak dowodzi lista naszych kandydatów do tytułu Kusidełka, zadaniem niewykonalnym.

Co to znaczy: Kusidełko?

W stanikomaniackim żargonie słówkiem “kusidełko” określamy zwykle biustonosz, w którym czujemy się uwodzicielsko, seksownie i wyjątkowo. Mamy pod tym względem różne gusta – niektóre z nas przepadają za czarnymi bądź czerwonymi koronkami, inne wolą delikatne, niewinne pastele. Są wśród nas entuzjastki szlachetnej prostoty oraz miłośniczki barokowego przepychu. Nie dziwmy się więc, jeśli wybory wygra coś zupełnie nie w naszym guście. Nie musimy wszak podzielać upodobań większości! A tu możemy obejrzeć wyniki zeszłorocznych wyborów.

Jak głosować?

Głosujemy na jeden wybrany model w danej kategorii. Głosujemy tylko raz! Zastanówmy się więc dobrze przed dokonaniem wyboru.

Naszego wybranka (albo wybrankę :-)) zaznaczamy poprzez wciśnięcie guziczka obok nazwy, a następnie wciskamy przycisk “vote” na dole sondy.

Jeśli mamy upatrzonego kandydata, który nie znalazł się na liście (kandydatury były zbierane na forum Lobby Biuściastych), tym razem istnieje możliwość zagłosowania na model spoza niej. Należy w tym celu zaznaczyć opcję “Other” u dołu, wpisać markę, nazwę modelu oraz kolor w okienko i nacisnąć przycisk głosowania. Uwaga: jeśli dopisany model nie będzie mieścił się w danej kategorii (w kategorii G+ zagłosujemy na biustonosz szyty w rozmiarach D-G) bądź też nie spełni warunku, jakim jest obecność modelu na rynku masowym w roku 2008, głos nie zostanie uwzględniony w ostatecznych wynikach wyborów.

Czy można głosować w obu kategoriach?

Każda z Was może zagłosować w obu sondach – nie stawiam żadnych ograniczeń. Zachęcam jednak do rzetelnego przemyślenia swojego wyboru – jeśli same mieścimy się w kategorii D-G, a głosujemy w sondzie G+, czyńmy to z wiedzą, jak dany model (w wersji szytej dla tego zakresu rozmiarów, bo często istnieją tu istotne różnice) prezentuje się i sprawdza na biustach G+. Jeśli więc nigdy nie widziałyśmy np. Arabelli w wersji G+ i nie wiemy, jak wygląda na biuście w rozmiarze G-plusowym, być może warto przemyśleć wstrzymanie się od głosu.

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie zostanie zamknięte 15 stycznia. Mam zamiar przygotować kilka zestawień wyników, toteż ich oficjalne ogłoszenie nastąpi kilka dni później.

Zapraszam do oddania głosu!

Kategoria D-G

Obejmuje biustonosze szyte w brytyjskich rozmiarach miseczek D-G, do miseczki G włącznie (co odpowiada zakresowi do kontytnentalnej miseczki J włącznie).

Wybieramy tylko jeden model, głosujemy tylko raz!

Głosujemy poprzez zaznaczenie naszego wybranka (wybranki), a następnie wciśnięcie przycisku “vote” na dole sondy.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia kandydatur w tej kategorii.

Kategoria G+

Obejmuje biustonosze szyte w rozmiarach powyżej brytyjskiej miseczki G (co odpowiada zakresowi powyżej kontytnentalnej miseczki J).

Wybieramy tylko jeden model, głosujemy tylko raz!

Głosujemy poprzez zaznaczenie naszego wybranka (wybranki), a następnie wciśnięcie przycisku “vote” na dole sondy.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia kandydatur w tej kategorii.

Zapraszam do uzasadniania swojego wyboru w komentarzach – co wybrałyście, czym się kierowałyście? Jakie według Was powinno być prawdziwe Kusidełko?

Może ci się spodobać