WPlebiscyty

Najlepszy Biustonosz Sportowy – poznajemy zwycięzców!

Czas na wyniki pierwszego plebiscytu na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Tak, jak chyba wszystkie przypuszczałyśmy – pierwsze miejsce nikogo nie zaskoczy, zajmuje je bowiem niezwykle popularny w Polsce model… nie będę się bawić w budowanie napięcia, the winner is… Panache Sport! 😉

Warto jednak przyjrzeć się pozostałym konkurentom i zaobserwować, które z marek najbardziej doceniają aktywne stanikomaniaczki w Polsce. A może firmy te mają potencjał, by pewnego dnia stać się dla Panasza liczącą się konkurencją? Powiem szczerze, że mimo że sama jestem fanką zwycięzcy, to wcale nie podoba mi się ta druzgocąca przewaga jednego modelu. Wolałabym, by wyścig był bardziej wyrównany, bo nic tak nie sprzyja zwiększaniu jakości oraz swobody naszego wyboru, jak różnorodność dobrych produktów na rynku. A więc, Shock Absorberze, Freyo, Elomi… – do boju! 🙂

Kategoria do F

W tej kategorii oddałyście 55 głosów – najwięcej w plebiscycie, co trochę mnie zaskoczyło, bo spodziewałam się przewagi kolejnej kategorii. Niekwestionowanym zwycięzcą zakresu rozmiarowego do miseczki F jest Panache Sport na fiszbinach, na którego padło 28 głosów, czyli połowa wszystkich oddanych głosów. Na jego bezfiszbinowego kolegę oddano już tylko 2 głosy. W sumie więc marka Panache Sport zebrała 30 głosów.

Kolejną liczącą się pozycję w tej kategorii zajmuje marka Shock Absorber z 9 głosami na model Ultimate Run Bra i 5 głosami na model Active Multi Sports Support; na inne modele tej marki padały już mniejsze liczby głosów (1-3) – w sumie na tę markę oddałyście w tej kategorii aż 21 głosów.

Czołowe pozycje prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra – 28 głosów

2. Shock Absorber Ultimate Run Bra (S5044) – 9 głosów

3. Shock Absorber Active Multi Sports Support (S4490) – 6 głosów

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) – 3 głosy.

Po 2 głosy padły na modele: Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra, Panache Sport Non Wired Sports Bra, Shock Absorber Active Shaped Support, reszta to głosy pojedyncze (w tym jeden na polski model Dalia Fit).

Ciekawe w tej kategorii były dodatkowe propozycje modeli, które dopisywałyście w ramach opcji Inne. Może warto przyjrzeć się tym markom i modelom? Głosujące już w komentarzach do plebiscytu dzieliły się wrażeniami, za co bardzo dziękuję i czekam na kolejne 🙂 Wasze propozycje to:

– b.tempt’d – be active

– Pepco – Microfibre Sport Bra

– YajLee – Lotta

– F&F Active – Race for Life High Impact Sports Bra.

Kategoria FF-H

W tej kategorii oddałyście w sumie 47 głosów – o 8 mniej niż w kategorii do F. Model Panache Sport na fiszbinach zdobył tu pierwszą pozycję jeszcze większą przewagą – 31 głosów, czyli ponad połowa. Bezfiszbinowy braciszek uzyskał 5 głosów, zatem na markę Panache Sport padło w tej kategorii w sumie 36 głosów.

Daleko za zwycięzcą drepczą pozostałe modele. Po 5 głosów uzyskały wspomniany już Panache Sport Non Wired Sports Bra oraz Shock Absorber Active Multi Sports Support. W sumie na markę Shock Absorber w całej kategorii padło 7 głosów, znacznie mniej niż w kategorii do F!

Kolejne pozycje zajmują Freye Active – po 3 głosy oddano na modele Freya Active UW Sports Bra oraz Freya Active UW Moulded Sports Bra. Na markę Freya Active padło w sumie 10 głosów, wyprzedziła więc Shock Absorbera w zestawieniu marek.

Oto ranking czołowych pozycji:

1. Panache Sport Sports Bra – 31 głosów

2. Panache Sport Non Wired Sports Bra – 5 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support – 5 głosów

3. Freya Active UW Sports Bra – 3 głosy

3. Freya Active UW Moulded Sports Bra – 3 głosy

4. Bravissimo Inspire Sports Bra – 2 głosy

4. Freya Active UW Moulded Crop Top Sports Bra – 2 głosy

4. Shock Absorber Active D+ Classic Support (N109) – 2 głosy.

Interesujące jest pojawienie się w zestawieniu marki Bravissimo – na model Inspire Sports Bra oddałyście 2 głosy, niewiele, ale biorąc pod uwagę dostępność tej marki w Polsce, a raczej jej brak (tylko online z Wielkiej Brytanii), jest to interesujący fakt. Bravissimowski sportowiec jest produkowany w zakresie miseczek F-K, mógłby więc potencjalnie zdobyć zwolenniczki także w wyższej kategorii – HH+. Jednak tam nie uzyskał ani jednego głosu.

Kategoria H+

W największej rozmiarowo kategorii głosowało bardzo niewiele stanikomaniaczek. Oddano w sumie tylko 15 głosów. Trochę mnie to zasmuciło – liczyłam na to, że właścicielki biustów noszących miseczki HH i większe będą nieco aktywniejsze sportowo 😉 Mam nadzieję, że to nie rozmiar biustu powstrzymuje je przed ruchem. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że w tej kategorii wybór modeli jest bardzo mały – ja sama naliczyłam tylko 7, a żadna z Was nie podała dodatkowych kandydatur.

W tej kategorii również zwyciężył model Panache Sport na fiszbinach, mimo że w miseczkach HH i J występuje tylko w obwodach 32 (70) i 34 (75). Spodziewam się, że dla części stanikomaniaczek dostępna jest tu opcja zawyżenia obwodu i zaniżenia miseczki, czyli skorzystania z rozmiarów sąsiednich. W modelach sportowych czasem taki manewr może się sprawdzić. Drugie miejsce zajmuje Shock Absorber Multi Sports – który oferuje miseczki HH (większych już nie), a niżej z tą samą, minimalną liczbą głosów – klasyczna Freya Active (do miseczki K) i Elomi Energise (do miseczki J). Trochę zaskoczyło mnie, że Freya Active nie zdobyła większej liczby głosów przy zdecydowanie najszerszej rozmiarówce.

Wyniki prezentują się następująco:

1. Panache Sport Sports Bra – 7 głosów

2. Shock Absorber Active Multi Sports Support – 4 głosy

3. Freya Active UW Sports Bra – 2 głosy

3. Elomi Energise – 2 głosy.

Podsumowanie

Gdyby podsumować głosy oddane w całym plebiscycie, to oczywiście na zwycięskiej pozycji pozostanie model Panache Sport Sports Bra, który wygrał wszystkie kategorie. W sumie oddano na niego 66 głosów.

Na drugiej pozycji plasuje się Shock Absorber Active Multi Sports Support – 15 głosów, na trzeciej – Shock Absorber Ultimate Run bra z 9 głosami. 7 głosów w całym plebiscycie uzyskał Panache Sport bez drutu.

Interesująco przedstawia się podsumowanie liczby głosów oddanych na poszczególne marki. Najwięcej głosów (73) oddano na markę Panache Sport. Na drugiej pozycji marka Shock Absorber z 29 głosami, dalej – Freya Active i zaledwie 16 głosów.

Co do Shock Absorbera – widać, że mimo wszystko trzyma się mocno i że polskie stanikomaniaczki doceniają wiele różnych modeli Shocków. Mam sentyment do SA, bo to z tej firmy właśnie pochodził mój pierwszy stanik sportowy. Najmocniejszą pozycję Shocki miały w kategorii do F.

Freya Active zaś jest wielkim przegranym tego plebiscytu. Marka ta oferuje sporo różnorodnych modeli, zarówno miękkich, jak i usztywnianych, z fiszbinami i bez. Przyznam, że dotąd nigdy jej jeszcze nie wypróbowałam, ale podejrzewam, że drzemie w niej więcej, niż mi się wydaje. Może brak jej w naszym kraju wystarczającej promocji?

Siła mniejszych rozmiarów

Zaskoczeniem była dla mnie duża aktywność stanikomaniaczek noszących rozmiary do miseczki F. W kategorii tej oddałyście najwięcej głosów! Model specyficzny tylko dla tej kategorii, Shock Absorber Ultimate Run Bra, zdobył tam znaczącą liczbę 9 głosów (brzmi to może zabawnie w zestawieniu z 66 głosami na lidera, ale jeśli go pominąć, to jest to istotny wynik na tle innych 🙂 ). W tej kategorii podałyście też najwięcej propozycji spoza zestawienia. Z tego wszystkiego wnioskuję, że ta kategoria rozmiarowa skupia osoby aktywnie poszukujące jak najlepszej jakości i doceniające role biustonosza sportowego. Nie tylko FF-plusy potrzebują dobrego podtrzymania.

Z drugiej strony, powodzenie kategorii może też świadczyć o tym, że osoby z tego zakresu rozmiarowego mają po prostu na co głosować, bo wybór na rynku jest spory.

Szkoda mi największej rozmiarowo kategorii – HH+. To największe biusty, od miseczki HH wzwyż. Wśród kandydatów znalazło się tylko 7 modeli, na tle 20 w kategorii do F (+ 4 dopisane przez Was) i 16 w kategorii FF-H. Znikoma była też liczba oddanych głosów.

Podziękowania

Dziękuję wszystkim uczestniczkom głosowania za głosy, dodatkowe propozycje i komentarze. Dziękuję także za przezabawne prace konkursowe 🙂 Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi, mam nadzieję, już zaraz… czekamy tylko na decyzje Sponsora 🙂

Na zakończenie chciałabym pogratulować firmie Panache, która najwyraźniej skutecznie podbiła serca wysportowanych Polek!

Jak sądzicie, czy przewadze Panache w najbliższym czasie może ktoś zagrozić? Z czego Waszym zdaniem wynika tak duża przewaga Panache Sport? Czy bardziej chodzi o dobrą dostępność tego modelu, czy jego zalety jakościowe? Którą z marek Waszym zdaniem najłatwiej dostać w polskich sklepach?

 

Może ci się spodobać

5 komentarzy

 • wodadobra

  Przy czym Panache też ma swoje minusy – ja przy swoim zaledwie 34FF (G) zajechałam 3 – fiszbiny wyłażą mi na potęgę z tego silikonu i dziobią niemiłosiernie w pachę. Ale w tenisie sprawdził się najlepiej. Porównuję z SHock ABsorberem Multi ACtive i Freyą Active Moulded.

  3 czerwca 2016 at 17:45 Reply
 • kasica_k

  @wodadobra, przykra sprawa z tymi fiszbinami. Mnie nigdy się nie zdarzyło, ale też nie trenowałam zbyt intensywnie. W fiszbinowcu (mam dwa) chodziłam na siłownię, ale ostatnio go nie używam, ćwiczę tylko jogę w bezfiszbinowcu 🙂

  Ciekawi mnie porównanie z Freyą Active Moulded. Jak wypada podtrzymaniowo i kształtowo porównaniu z Panache?

  4 czerwca 2016 at 08:36 Reply
 • wodadobra

  Freya podtrzymuje tak sobie. Pomimo bardzo szerokiego pasa z tyłu nie ma jakiegoś szału. Gram w nim głównie w tenisa, więc jest sporo biegania w różnych kierunkach, dużo pracy rękoma, podskoków itp. I kształtowanie jest fatalne.
  A panasze mają spinane ramiączka i pomaga to w przyklejeniu biustu do klatki. I kształt jest lepszy. Nie taki kanciasty, rakietujący jak we frejce.

  4 czerwca 2016 at 18:40 Reply
 • kasica_k

  Dzięki za porównanie. BTW Frejki też mają spinane ramiączka: http://www.freyalingerie.pl/active/sports/moulded-racer-back/moulded_sports_bra.aspx?colour=hot%20crimson

  8 czerwca 2016 at 14:38 Reply
 • AnnieM

  szukałam dla siebie na fitness fajnego biustonosza sportowego i idealnie przypasował mi triaction, kupiłam go w sklepie stacjonarnym w centrum Janki, a w prezencie dostałam torbę, która mi się przyda na strój 🙂

  9 sierpnia 2016 at 14:20 Reply
 • Leave a Reply