WPlebiscyty

Najlepszy Bezramiączkowiec – głosujemy na zdobywcę Złotej Kokardki Stanikomanii!

Już dawno zebrałyśmy kandydatów na Najlepszy Bezramiączkowiec – najwyższy czas zacząć głosować! Do nowych kolekcji niebawem powrócimy, teraz zaś zajmijmy się decydowaniem, który z dziesiątków zgłoszonych przez Was bezramiączkowców zasługuje na nagrodę Złotej Kokardki Stanikomanii 🙂

Nasi kandydaci

Zanim zaproszę Was do oddawania głosów, słówko o kandydaturach.

Być może pierwszy rzut oka na formularze zaskoczy Was – kandydatur jest całkiem sporo. Ich liczba wynika jednak w dużym stopniu z uwzględnienia różnych wersji kolorystycznych tego samego modelu. Czemu zdecydowałam się to zrobić? Między innymi po to, by pokazać, jak bardzo monotonna jest kolorystyka straplessów – większość z nich występuje w kolorach podstawowych: czarnym, białym, kości słoniowej, cielistym/beżowym. A także i po to, by pokazać w wynikach, które z kolorów preferują stanikomaniaczki.

Ponieważ głosować można tylko na jeden model w jednej wersji, wybierzcie tę, która najbardziej się Wam podoba. Wyniki głosowania zostaną podane na dwa sposoby: 1) z uwzględnieniem poszczególnych wersji kolorystycznych, 2) po zsumowaniu głosów, jakie padły na poszczególne wersje. Dokładnie tak samo jak przy Kusidełkach.

W niektórych kategoriach znalazło się sporo modeli mało znanych, częściowo niedostępnych w Polsce marek, jak Debenhams czy M&S (dziękuję osobom, które je pracowicie wyszukały i zgłosiły). Wątpię co prawda, by padło na nie wiele głosów, ale uwzględniając je, przekazujemy dwojaką informację: 1) dla polskich użytkowniczek staników – że podróżując do UK albo szukając na ebayu czy allegro, mają dostępne takie właśnie, nieznane w Polsce opcje, 2) dla polskich dystrubutorów, producentów, sklepów – że polski rynek jest wciąż uboższy od np. brytyjskiego, jeśli chodzi o dostępność bezramiączkowców. Jeśli na przykład w Debenhamsie albo brytyjskim M&S można kupić tyle straplessów w wąskich obwodach i miseczkach A-C – to dlaczego nie w Polsce?

Jak głosujemy?

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Chyba że mamy tak dobre rozeznanie w rynku, że potrafimy wskazać najlepsze bezramiączkowce także w „nieswoich” kategoriach – na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej. W każdej z kategorii wybieramy jeden model. Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego kandydata, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu.

edit z 14.08: UWAGA nowa opcja w sondach 🙂 Opcja nazywa się “NIE mam swojego kandydata! Wciąż czekam na Bezramiączkowiec dla siebie…”. Znajduje się pod koniec każdej z list do głosowania. Zachęcam do zaznaczenia jej, jeśli nie znalazłyście odpowiedniego straplessa dla siebie, i do wypowiedzi w konkursie!

Bezramiączkowy Konkurs!

Specjalnie dla głosujących na Najlepszy Strapless, wspólnie ze sklepem Intimo4you organizujemy konkurs. Udział nie jest obowiązkowy, ale zachęcam do powalczenia o nagrody (a wygrać można, tak tak, bezramiączkowca! 🙂

Opis konkursu znajduje się niżej, pod sondami do głosowania. Żeby zdecydować, czy macie chęć wziąć udział (zapraszam! Treść konkursu – konsumencka :), zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ to w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe.

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z sondą.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek tego plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Bezramiączkowym Konkursie (opis niżej).

Jak zagrać w Bezramiączkowym Konkursie?

Bezramiączkowy Konkurs pod patronatem sklepu Intimo4you (to sponsor naszych nagród – sklep, w którym kupicie zarówno bezramiączkowce, jak i mnóstwo innej bielizny, internetowy oraz stacjonarny pod adresem Kraków, ul. Dietla 50) ma dwie kategorie. Można wziąć udział w jednej z nich, albo w obydwu.

Kategoria I. Konsumencka 🙂 Tu prosimy Was o odpowiedź na pytanie: Jaki powinien być Najlepszy Bezramiączkowiec? Jakie potrzeby i oczekiwania powinien spełniać Wasz strapless? Co możecie dzięki niemu zyskać? A może stracić? Nie musicie tu opisywać swojego kandydata. To może być bezramiączkowiec wymarzony, którego bardzo chciałybyście mieć, a którego być może nikt jeszcze nie wyprodukował. Czekamy na Wasze oczekiwania, doświadczenia, emocje. Ocenimy trafność spostrzeżeń, zaangażowanie w temat. Najciekawsze prace opublikuję.

Kategoria II. Reklamowa 🙂 Pamiętam, jak kiedyś szukałam chwytliwego tytułu do recenzji pewnego straplessa. I wymyśliłam: „Bez ramiączek – bez bolączek”! 🙂 Cóż, pięknie by było, gdyby brak ramiączek oznaczał brak bolączek, przynajmniej tych stanikowych. Rzeczywistość nie jest tak piękna… Mimo to straplessy (zwłaszcza Najlepsze) potrafią rozwiązywać problemy, przynajmniej te natury odzieżowo-stylistycznej.

W tej kategorii proszę Was o wymyślenie hasła reklamującego bezramiączkowce. Może ono reklamować zalety Waszego wybranka, albo bezramiączkowców w ogóle (tak jak wyżej zacytowane niezbyt zręczne hasło mojego autorstwa :). Może też wychwalać model istniejący tylko w Waszej wyobraźni. Tutaj też, podobnie jak w kategorii I, możecie pokazać Wasze oczekiwania i marzenia.

Nagrodzimy (i opublikujemy) najciekawsze, najzabawniejsze, najbardziej chwytliwe hasła. Długość hasła powinna być… rozsądna 🙂 Powiedzmy, kilka zdań. Rymy są dozwolone, ale nie są konieczne 🙂

Nagrody. W obu kategoriach przyznajemy po dwie nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. Wybrany przez laureatkę strapless z oferty Intimo4you (można je znaleźć w dziale „Do zadań specjalnych”, albo też wpisując w wyszukiwarkę słowo strapless) z możliwością zamiany na bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you,

Nagroda 2. Bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

Miejsce na wypowiedzi konkursowe znajduje się w sondach do głosowania!

Zapraszamy do głosowania oraz udziału w konkursie 🙂

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 20 sierpnia. Wyniki postaram się ogłosić 23 sierpnia, w tym samym albo odrobinę późniejszym czasie ogłosimy wyniki konkursu.

Wasze opinie

Zapraszam Was nieustająco do dzielenia się opiniami o kandydatach. Same Wasze zgłoszenia to kopalnia wiedzy o bezramiączkowym rynku, możemy ją dalej pogłębiać 🙂 Czy wybór jest Waszym zdaniem wystarczający? Czego najbardziej brakuje Wam w bezramiączkowcach?

 

Może ci się spodobać