WPlebiscyty

Najlepszy Bezramiączkowiec – głosujemy na zdobywcę Złotej Kokardki Stanikomanii!

Już dawno zebrałyśmy kandydatów na Najlepszy Bezramiączkowiec – najwyższy czas zacząć głosować! Do nowych kolekcji niebawem powrócimy, teraz zaś zajmijmy się decydowaniem, który z dziesiątków zgłoszonych przez Was bezramiączkowców zasługuje na nagrodę Złotej Kokardki Stanikomanii 🙂

Nasi kandydaci

Zanim zaproszę Was do oddawania głosów, słówko o kandydaturach.

Być może pierwszy rzut oka na formularze zaskoczy Was – kandydatur jest całkiem sporo. Ich liczba wynika jednak w dużym stopniu z uwzględnienia różnych wersji kolorystycznych tego samego modelu. Czemu zdecydowałam się to zrobić? Między innymi po to, by pokazać, jak bardzo monotonna jest kolorystyka straplessów – większość z nich występuje w kolorach podstawowych: czarnym, białym, kości słoniowej, cielistym/beżowym. A także i po to, by pokazać w wynikach, które z kolorów preferują stanikomaniaczki.

Ponieważ głosować można tylko na jeden model w jednej wersji, wybierzcie tę, która najbardziej się Wam podoba. Wyniki głosowania zostaną podane na dwa sposoby: 1) z uwzględnieniem poszczególnych wersji kolorystycznych, 2) po zsumowaniu głosów, jakie padły na poszczególne wersje. Dokładnie tak samo jak przy Kusidełkach.

W niektórych kategoriach znalazło się sporo modeli mało znanych, częściowo niedostępnych w Polsce marek, jak Debenhams czy M&S (dziękuję osobom, które je pracowicie wyszukały i zgłosiły). Wątpię co prawda, by padło na nie wiele głosów, ale uwzględniając je, przekazujemy dwojaką informację: 1) dla polskich użytkowniczek staników – że podróżując do UK albo szukając na ebayu czy allegro, mają dostępne takie właśnie, nieznane w Polsce opcje, 2) dla polskich dystrubutorów, producentów, sklepów – że polski rynek jest wciąż uboższy od np. brytyjskiego, jeśli chodzi o dostępność bezramiączkowców. Jeśli na przykład w Debenhamsie albo brytyjskim M&S można kupić tyle straplessów w wąskich obwodach i miseczkach A-C – to dlaczego nie w Polsce?

Jak głosujemy?

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Chyba że mamy tak dobre rozeznanie w rynku, że potrafimy wskazać najlepsze bezramiączkowce także w „nieswoich” kategoriach – na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej. W każdej z kategorii wybieramy jeden model. Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego kandydata, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu.

edit z 14.08: UWAGA nowa opcja w sondach 🙂 Opcja nazywa się “NIE mam swojego kandydata! Wciąż czekam na Bezramiączkowiec dla siebie…”. Znajduje się pod koniec każdej z list do głosowania. Zachęcam do zaznaczenia jej, jeśli nie znalazłyście odpowiedniego straplessa dla siebie, i do wypowiedzi w konkursie!

Bezramiączkowy Konkurs!

Specjalnie dla głosujących na Najlepszy Strapless, wspólnie ze sklepem Intimo4you organizujemy konkurs. Udział nie jest obowiązkowy, ale zachęcam do powalczenia o nagrody (a wygrać można, tak tak, bezramiączkowca! 🙂

Opis konkursu znajduje się niżej, pod sondami do głosowania. Żeby zdecydować, czy macie chęć wziąć udział (zapraszam! Treść konkursu – konsumencka :), zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ to w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe.

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z sondą.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek tego plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Bezramiączkowym Konkursie (opis niżej).

Jak zagrać w Bezramiączkowym Konkursie?

Bezramiączkowy Konkurs pod patronatem sklepu Intimo4you (to sponsor naszych nagród – sklep, w którym kupicie zarówno bezramiączkowce, jak i mnóstwo innej bielizny, internetowy oraz stacjonarny pod adresem Kraków, ul. Dietla 50) ma dwie kategorie. Można wziąć udział w jednej z nich, albo w obydwu.

Kategoria I. Konsumencka 🙂 Tu prosimy Was o odpowiedź na pytanie: Jaki powinien być Najlepszy Bezramiączkowiec? Jakie potrzeby i oczekiwania powinien spełniać Wasz strapless? Co możecie dzięki niemu zyskać? A może stracić? Nie musicie tu opisywać swojego kandydata. To może być bezramiączkowiec wymarzony, którego bardzo chciałybyście mieć, a którego być może nikt jeszcze nie wyprodukował. Czekamy na Wasze oczekiwania, doświadczenia, emocje. Ocenimy trafność spostrzeżeń, zaangażowanie w temat. Najciekawsze prace opublikuję.

Kategoria II. Reklamowa 🙂 Pamiętam, jak kiedyś szukałam chwytliwego tytułu do recenzji pewnego straplessa. I wymyśliłam: „Bez ramiączek – bez bolączek”! 🙂 Cóż, pięknie by było, gdyby brak ramiączek oznaczał brak bolączek, przynajmniej tych stanikowych. Rzeczywistość nie jest tak piękna… Mimo to straplessy (zwłaszcza Najlepsze) potrafią rozwiązywać problemy, przynajmniej te natury odzieżowo-stylistycznej.

W tej kategorii proszę Was o wymyślenie hasła reklamującego bezramiączkowce. Może ono reklamować zalety Waszego wybranka, albo bezramiączkowców w ogóle (tak jak wyżej zacytowane niezbyt zręczne hasło mojego autorstwa :). Może też wychwalać model istniejący tylko w Waszej wyobraźni. Tutaj też, podobnie jak w kategorii I, możecie pokazać Wasze oczekiwania i marzenia.

Nagrodzimy (i opublikujemy) najciekawsze, najzabawniejsze, najbardziej chwytliwe hasła. Długość hasła powinna być… rozsądna 🙂 Powiedzmy, kilka zdań. Rymy są dozwolone, ale nie są konieczne 🙂

Nagrody. W obu kategoriach przyznajemy po dwie nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. Wybrany przez laureatkę strapless z oferty Intimo4you (można je znaleźć w dziale „Do zadań specjalnych”, albo też wpisując w wyszukiwarkę słowo strapless) z możliwością zamiany na bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you,

Nagroda 2. Bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

Miejsce na wypowiedzi konkursowe znajduje się w sondach do głosowania!

Zapraszamy do głosowania oraz udziału w konkursie 🙂

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 20 sierpnia. Wyniki postaram się ogłosić 23 sierpnia, w tym samym albo odrobinę późniejszym czasie ogłosimy wyniki konkursu.

Wasze opinie

Zapraszam Was nieustająco do dzielenia się opiniami o kandydatach. Same Wasze zgłoszenia to kopalnia wiedzy o bezramiączkowym rynku, możemy ją dalej pogłębiać 🙂 Czy wybór jest Waszym zdaniem wystarczający? Czego najbardziej brakuje Wam w bezramiączkowcach?

 

Może ci się spodobać

21 komentarzy

 • evva_d

  Argh, czy tylko mnie ta captcha pod ankietą przerasta? 😉 Zawsze muszę ze cztery razy odświeżać obrazek, zanim wyświetli się coś, co będę w stanie przeczytać.

  9 sierpnia 2012 at 09:13 Reply
 • kasica_k

  Ja też po kilka razy odświeżałam kapcze, kiedy testowałam formularze. Normalka 🙂 Jeśli będziecie mocno przeciwko kapczy, to ją wyłączę, ale trochę się boję spamerów…

  9 sierpnia 2012 at 13:26 Reply
 • alladyna1986

  Yyy, a gdzie są zdjęcia?:) Te co miałyśmy linkować przy zgłoszeniach. Myślałam, że to po to, żeby potem było wiadomo, na co dokładnie się głosuje.

  9 sierpnia 2012 at 15:48 Reply
 • kasica_k

  No niestety nie da się fotek ani linków wstawić do głosowania 🙁 Proszę o fotki zawsze na poczet ogłaszania wyników, bo wtedy pokazuję całą czołówkę do któregoś miejsca. Linki służą mi także do tego, żeby prześwietlić każdego kandydata przed wpisaniem do sondy, bo zdarza się, że zgłaszane są kandydatury nie spełniające któregoś warunku, a ja muszę wszystkie zweryfikować. Zresztą już przy zgłaszaniu wywiązały się dyskusje na temat niektórych egzemplarzy, z linkami to jednak dużo wygodniej od razu sprawdzić, co zgłaszająca osoba zgłasza 🙂

  9 sierpnia 2012 at 18:24 Reply
 • urkye

  Ufff, dałam radę 😀 Dawno tak się nie wysilałam próbując odczytać co mam przepisać ;))

  9 sierpnia 2012 at 19:32 Reply
 • Ela

  A ja czekam z niecierpliwością na ogłoszenie wyników 🙂 Zagłosować nie mogę bo nigdy w życiu nie miałam straplessa. Zawsze mi się wydawało że w tym rozmiarze (36F/FF) stanik bez ramiączek to utopia, bo biust i tak będę miała na kolanach. Ale powoli dojrzewa we mnie myśl że może jednak się myliłam? Dzięki głosowaniu łatwiej mi będzie podjąć decyzję który model pójdzie na pierwszy ogień 🙂

  10 sierpnia 2012 at 22:27 Reply
 • kis-moho

  Ja tak jak Ela czekam na wyniki, bo też nie mam straplessa, któremu mogłabym wystawić dobrą ocenę (aczkolwiek jestem z zupełnie innych rejonów rozmiarowych).

  13 sierpnia 2012 at 09:43 Reply
 • kasica_k

  Dziewczyny, zastanawiam się, czy nie wprowadzić do sond opcji “nie mam swojego kandydata”. Myślę, że wiele osób nie głosuje właśnie z tego powodu – nie ma niczego właściwego w ich rozmiarze, albo też nie znalazły odpowiedniego modelu. Czasem nie jest łatwo dobrać strapless… a warto byłoby zarejestrować takie głosy, oraz umożliwić takim osobom udział w konkursie i wypowiedzenie się zwłaszcza w “konsumenckiej” kategorii.

  Co o tym myślicie?

  13 sierpnia 2012 at 17:40 Reply
 • kasica_k

  UWAGA nowa opcja w formularzach wprowadzona! Opcja nazywa się “NIE mam swojego kandydata! Wciąż czekam na Bezramiączkowiec dla siebie…”. Można też skorzystać z opcji “Inny”, jeżeli na liście nie ma naszego kandydata, i wpisać własną kandydaturę. Obie opcje są pod koniec każdej z list do głosowania.

  Zachęcam też osoby zaznaczające “NIE mam…” do wypowiedzi w okienkach konkursowych: jaki powinien być bezramiączkowiec, żeby spełnił Wasze wymagania?

  14 sierpnia 2012 at 16:57 Reply
 • magdalaena1977

  Zagłosowałam. Nie ukrywam, że w opcji “nie mam swojego kandydata”, ale muszę przyznać, że nie szukałam straplessa, bo przy swojej tuszy i mocno nieidealnej skórze na plecach nie czuję się komfortowo w wieczorowych sukniach bez góry.

  14 sierpnia 2012 at 19:47 Reply
 • ciociazlarada

  Ja również zagłosowałam dzięki wprowadzeniu opcji “nie mam swojego kandydata”. Mam na stanie Wonderbra Ultimate Strapless, ale daleko mu do ideału – łapki i zbrojowy dół są bardzo niewygodne. Nie mówiąc o tym, że kupiłam go w czasach, gdy rozmiarówka sięgała do F i 30F było na moje normalne 30E trochę za małe.

  16 sierpnia 2012 at 22:52 Reply
 • czikiratka

  Typ mam. Ale 1500znaków to dla mnie za mało 😛 z bólem serca w mej piersi zabieram się za skracanie…

  19 sierpnia 2012 at 19:21 Reply
 • czikiratka

  1498:D
  Wycięłam to z opisu, więc umieszczę to tu, bo się nie orientuję w tej kwestii. Co z kobietami ciemnoskórymi? (ok, trochę brązowych staników jest, ale dla mulatki coś się znajdzie? czy po prostu na nasz kraj nie puszczają takich wersji kolorystycznych?) Jakoś mnie to zaintrygowało przy okazji opisywania ideału…

  19 sierpnia 2012 at 20:51 Reply
 • kasica_k

  🙂
  Co do cielistych modeli dla ciemnoskórych – chyba najłatwiej znaleźć je na rynku amerykańskim, choć w jednym z najbardziej “biuściastych” e-sklepów, herroom.com, też większość występuje w trójce czarny-biały-beżowy. Ciemniejsze brązy są wyraźnie rzadsze. Ale np. Panache Porcelain Strapless powstał swego czasu w wersji czekoladowej i była ona dostępna także u nas.
  Ciemnoskóre kobiety noszą bieliznę czarną, ale wcale niekoniecznie im to odpowiada. I lobbują o kolory dla siebie. Jakoś na początku roku chyba powstała facebookowa akcja z tym związana. Tu coś niecoś na ten temat: thelingerieaddict.com/2012/02/whats-your-nude-more-brown-bras.html
  Temat bardzo ciekawy – kolejny przykład na to, jak wolny w końcu rynek dyskryminuje pewne grupy, nawet gdy są one bardzo liczne.

  20 sierpnia 2012 at 04:55 Reply
 • magda

  ^Swojego czasu trafilam na inny artykul na tym samym blogu, ale poruszajacy podobny temat:
  thelingerieaddict.com/2010/08/why-doesnt-lingerie-industry-like-women.html

  Czarny stanik na ciemnej skorze przeswitujacy przez bluzke to ten sam problem co bialy stanik na jasnej:) Niestety pewnie jeszcze troche potrwa zanim firmy bielizniarskie wprowadza do stalej oferty brazowe staniki. Powinni brac przyklad ze sklepow z butami, nie ma problemow ze znalezieniem roznych odcieni bezu czy brazu. Ale buty nie maja za zadanie nie byc widoczne spod ubrania… Nie zwracam uwagi na staniki kiedy jestem na zakupach (po co i tak zamawiam te swoje 28-ki na stronie internetowej i czekam az mi je przysla z innego kontynentu:D), ale najczesciej wlasnie mi migna przed oczami czarne, bezowe i reszta kolorowe.

  Przyszlo mi do glowy, ze skoro duzo ludzi za czyms lobbuje, to moze i ja powinnam sie dolaczyc do jakiejs akcji przeciwko dyskryminacji bladej skory, ktora predzej sie spali niz opali (rym niezamierzony), bo jak to tak na sile przyciemniac (i postarzac i wysuszac skore przy tym) kolor swojej skory niemal cale zycie? Jak sie dba o skore, to ma zdrowy koloryt nawet jak jest bardzo blada. Swoja droga to dziwne-idealem jest opalona skora, a Latynosi nie sa uznawani za ideal w mediach (maja “opalony” odcien skory caly czas przeciez). Pomimo swojej bialosci wyobrazam sobie jak sie czuje pani, ktora znalazla dziesiec jasnobezowych stanikow i ani jednego brazowego. A pod biala bluzke to niby co zalozy?

  20 sierpnia 2012 at 08:11 Reply
 • cantemir

  Mialam dzisiaj okazje przymierzyc nowosc Bravissimo – Contour Strapless bra w rozmiarze 32H. Jest to miekus podobny w kroju do Panache Evie, ale ze sztywnymi elemementami w dolnej czesci miseczki, ktore doskonale sobie radza z podniesieniem biustu. Zdecydowanie moj faworyt – zdetronizowal dotychczas najlepszy dla mnie Wonderbra Ultimate Strapless (36G)- jest duzo wygodniejszy i o wiele lepiej ksztaltuje biust.

  20 sierpnia 2012 at 20:50 Reply
 • alladyna1986

  Ja zagłosowałam na swojego faworyta, który nie załapał się na listę, bo produkowany jest w zakresie o 2 miski za małym. Pisanie odp. na pierwsze pytanie było frajdą, ale na hasło już mi brakło inwencji:D

  21 sierpnia 2012 at 09:55 Reply
 • kasica_k

  @cantemir – dzięki za relację. Mam nadzieję, że do następnej edycji tego plebiscytu będzie już dobrze przez nas poznany 🙂 Jakby co, to oczywiście można na niego głosować, dopisując w opcji “Inne”. Dziś do końca dnia 🙂

  21 sierpnia 2012 at 18:34 Reply
 • cantemir

  Zaglosowalam od razu po powrocie do domu, jeszcze przed zostawieniem komentarza, takie ten biustonosz zrobil na mnie wrazenie 🙂 Napisalam tez recenzje na Balkonetce, jezeli ktoras z Pan jest zainteresowana, mozna zajrzec.

  21 sierpnia 2012 at 20:20 Reply
 • alladyna1986

  Będą dziś wyniki głosowania?;)

  23 sierpnia 2012 at 17:31 Reply
 • kasica_k

  Chyba jeszcze nie dziś, ale niedługo 🙂

  23 sierpnia 2012 at 17:32 Reply
 • Leave a Reply