WPlebiscyty

Zbieramy kuszących kandydatów!

Walentynki już za nami, mam jednak nadzieję, że pozostaniecie jeszcze przez jakiś czas w uwodzicielskim nastroju i pomożecie nam w trzeciej już edycji Kusidełka, czyli plebiscytu na Najbardziej Kuszący Biustonosz. Zaczynamy kuszenie już dziś… od zbierania kandydatur!

 

O co idzie w plebiscycie?

Na początek – kilka słów wyjaśnienia dla Czytelniczek, które są z nami od niedawna. Stanikomania powstała jako blog dla kobiet chcących cieszyć się komfortem i urodą swojej bielizny i jednocześnie poszkodowanych przez większość producentów i sklepów, które nie oferują rozmiarów spoza zakresu miseczek A-D i obwodów od 70 w górę. Jeszcze nie tak dawno kobiety, które powinny nosić rozmiary w rodzaju 75H czy 65G, miały do wyboru jedynie nieestetyczne „namioty”, i to najczęściej w źle dopasowanym rozmiarze. Krótko mówiąc – o zmysłowej i pięknej bieliźnie mogły jedynie pomarzyć. Te czasy jednak, mam nadzieję, dobiegają właśnie końca.

Kusidełko to plebiscyt-zabawa, jednak zabawa ta ma swój całkiem poważny podtekst.

Po pierwsze – chcę jak zwykle pokazać, że żadna kobieta marząca o uwodzicielskiej bieliźnie nie musi godzić się na brzydkie modele w nieciekawych kolorach. Każda z nas, bez względu na rozmiar, ma prawo czuć się i wyglądać pięknie. Nie pozwólmy sobie myśleć, że „z takim biustem” (czyli, najczęściej, całkiem zwyczajnym) zasługujemy tylko na nieatrakcyjne pancerniki!

Po drugie – chcę wyróżnić te marki i tych producentów, którzy dbają o nasze potrzeby i produkują estetycznie dopracowaną bieliznę w rozmiarach spoza „kanonu”. Warto popierać tych, którzy zmieniają bieliźniany rynek!

Co to właściwie znaczy: kusidełko?

Uroda to rzecz subiektywna. Dla jednych z nas najpiękniejsze są biustonosze o prostej, ascetycznej linii, inne zachwycają się przepychem koronek. Wiele pań przepada za ciemnymi, nasyconymi barwami i seksownymi krojami, inne wolą dziewczęce wzory i niewinny urok pasteli… Zachęcam Was do podzielenia się swoim gustem – zgłaszajcie te modele, w których czujecie się wyjątkowo, w których podobacie się sobie. Kuszenie sugeruje wprawdzie obecność kogoś drugiego, ale to nie jego pytamy tu o zdanie 🙂

(Zerknijcie, komu przypadły laury w zeszłym roku).

 

Kategorie

W tegorocznej edycji, zgodnie z Waszymi sugestiami, postanowiłam wprowadzić cztery kategorie rozmiarowe.

Pierwsza z nich jest trochę nietypowa dla Stanikomanii – obejmuje bowiem miseczki poniżej D, jednak nie chodzi tu o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim obwodów 65 i/lub 60. Okazuje się bowiem, że rozmiary typu 60C są na rynku jeszcze trudniej dostępne niż D+!

Druga kategoria – to miseczki od DD do G, czyli rozmiary najczęściej produkowane przez te firmy, które postanowiły wejść w D-plusową niszę. W ostatnim czasie także wiele firm specjalizujących się dotąd w biustonoszach A-D rozpoczęło produkcję specjalnych linii D-G.

Trzeci zakres, GG-J, występuje już dużo rzadziej. Wiele firm wyspecjalizowanych w rozmiarach D+ oferuje modele w tym zakresie rozmiarów, próżno jednak szukać ich u popularnych producentów.

 

Czwarta kategoria, miseczki powyżej brytyjskiego JJ, będzie zapewne nieliczna – rozmiary wielu modeli produkowanych powyżej miseczki G sięgają tylko miseczki J. Tym bardziej warto wyróżnić tych, którzy przekraczają tę granicę. Jednocześnie warto krytycznie ich ocenić – czy stają na wysokości zadania?

 

Kryteria kwalifikacyjne

Do plebiscytu nie zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej (nie dotyczy kategorii A-D)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-D)
  • pochodzące ze starszych kolekcji (głosujemy na Kusidełko 2009, nie Kusidełko Wszech Czasów 😉 lub z kolekcji nowych (zapowiedzi), jeszcze nie znajdujących się w sprzedaży.

Za podstawowy system rozmiarów, wg którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Dlaczego? Dlatego, że wciąż zdecydowanie najwięcej bielizny D+ pochodzi ze Zjednoczonego Królestwa…

 

Jak zgłaszamy Kuszących Kandydatów?

Kusidełko nie jest plebiscytem na najładniejsze zdjęcia katalogowe, lecz na najładniejsze biustonosze. Dlatego proszę osoby zgłaszające kandydatury o korzystanie, w miarę możliwości, z własnego doświadczenia z danym modelem. Nie zgłaszajmy więc stanika, który widziałyśmy tylko na zdjęciu w sklepie internetowym!

Najlepiej byłoby zgłaszać tylko te modele, które się osobiście przymierzyło albo przynajmniej widziało na czyimś biuście – chodzi nie tylko o ocenę urody koronek, lecz także tego, jak model prezentuje się na piersiach. Proszę o unikanie zgłoszeń typu „Zgłaszam Panache Harmony we wszystkich kategoriach” – naprawdę niewiele z nas ma szansę mieć wyrobioną opinię o tym, jak dany biustonosz wygląda wygląda we wszystkich rozmiarach 😉 Najlepiej po prostu trzymać się własnej kategorii rozmiarowej.

Zapraszam do zgłaszania kandydatur w komentarzach pod tą notką lub w wątku na forum Lobby Biuściastych 🙂

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • kategorię, w której zgłaszamy dany stanik
  • markę, nazwę modelu, typ (jeśli w danym modelu dostępne jest kilka krojów), kolor (nie piszcie, proszę, „we wszystkich kolorach” – jeśli chcecie zgłosić więcej niż jeden, wymieńcie je 🙂
  • link do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta (o ile to możliwe…).

Przykładowe zgłoszenie: Kategoria: D-G, Panache Harmony balconette, coral, link do fotki 🙂

 

Kiedy głosowanie?

Głosować będziemy po zamknięciu listy kandydatur, które nastąpi za tydzień, 21 lutego. W kilka dni po tej dacie opublikuję notkę zawierającą sondy służące do głosowania.

 

A na zakończenie…

Blog Roku – Lista Dziękczynna!

Mam nadzieję, że na Kusidełko padnie jeszcze więcej głosów niż w głosowaniu na Blog Roku 2009 🙂 Jeszcze raz dziękuję wszystkim głosującym i kibicującym, a także tym, którzy zachęcali innych do głosowania na Stanikomanię. Wśród nich znaleźli się: bywalczynie forum Lobby Biuściastych i Małobiuściastych, serwis Balkonetka, forum Duży Biust, autorka bloga Stankowe biz-perypetie, autorki bloga Small Cup, czyli oazy niewielkich biustów, autorka bloga Ontopy i Offtopy… jeśli kogoś pominęłam, proszę się natychmiast zgłosić, a zostanie niezwłocznie dopisany! Dziękuję Wam raz jeszcze! 🙂

Może ci się spodobać