WPlebiscyty

Zbieramy kuszących kandydatów!

Walentynki już za nami, mam jednak nadzieję, że pozostaniecie jeszcze przez jakiś czas w uwodzicielskim nastroju i pomożecie nam w trzeciej już edycji Kusidełka, czyli plebiscytu na Najbardziej Kuszący Biustonosz. Zaczynamy kuszenie już dziś… od zbierania kandydatur!

 

O co idzie w plebiscycie?

Na początek – kilka słów wyjaśnienia dla Czytelniczek, które są z nami od niedawna. Stanikomania powstała jako blog dla kobiet chcących cieszyć się komfortem i urodą swojej bielizny i jednocześnie poszkodowanych przez większość producentów i sklepów, które nie oferują rozmiarów spoza zakresu miseczek A-D i obwodów od 70 w górę. Jeszcze nie tak dawno kobiety, które powinny nosić rozmiary w rodzaju 75H czy 65G, miały do wyboru jedynie nieestetyczne „namioty”, i to najczęściej w źle dopasowanym rozmiarze. Krótko mówiąc – o zmysłowej i pięknej bieliźnie mogły jedynie pomarzyć. Te czasy jednak, mam nadzieję, dobiegają właśnie końca.

Kusidełko to plebiscyt-zabawa, jednak zabawa ta ma swój całkiem poważny podtekst.

Po pierwsze – chcę jak zwykle pokazać, że żadna kobieta marząca o uwodzicielskiej bieliźnie nie musi godzić się na brzydkie modele w nieciekawych kolorach. Każda z nas, bez względu na rozmiar, ma prawo czuć się i wyglądać pięknie. Nie pozwólmy sobie myśleć, że „z takim biustem” (czyli, najczęściej, całkiem zwyczajnym) zasługujemy tylko na nieatrakcyjne pancerniki!

Po drugie – chcę wyróżnić te marki i tych producentów, którzy dbają o nasze potrzeby i produkują estetycznie dopracowaną bieliznę w rozmiarach spoza „kanonu”. Warto popierać tych, którzy zmieniają bieliźniany rynek!

Co to właściwie znaczy: kusidełko?

Uroda to rzecz subiektywna. Dla jednych z nas najpiękniejsze są biustonosze o prostej, ascetycznej linii, inne zachwycają się przepychem koronek. Wiele pań przepada za ciemnymi, nasyconymi barwami i seksownymi krojami, inne wolą dziewczęce wzory i niewinny urok pasteli… Zachęcam Was do podzielenia się swoim gustem – zgłaszajcie te modele, w których czujecie się wyjątkowo, w których podobacie się sobie. Kuszenie sugeruje wprawdzie obecność kogoś drugiego, ale to nie jego pytamy tu o zdanie 🙂

(Zerknijcie, komu przypadły laury w zeszłym roku).

 

Kategorie

W tegorocznej edycji, zgodnie z Waszymi sugestiami, postanowiłam wprowadzić cztery kategorie rozmiarowe.

Pierwsza z nich jest trochę nietypowa dla Stanikomanii – obejmuje bowiem miseczki poniżej D, jednak nie chodzi tu o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim obwodów 65 i/lub 60. Okazuje się bowiem, że rozmiary typu 60C są na rynku jeszcze trudniej dostępne niż D+!

Druga kategoria – to miseczki od DD do G, czyli rozmiary najczęściej produkowane przez te firmy, które postanowiły wejść w D-plusową niszę. W ostatnim czasie także wiele firm specjalizujących się dotąd w biustonoszach A-D rozpoczęło produkcję specjalnych linii D-G.

Trzeci zakres, GG-J, występuje już dużo rzadziej. Wiele firm wyspecjalizowanych w rozmiarach D+ oferuje modele w tym zakresie rozmiarów, próżno jednak szukać ich u popularnych producentów.

 

Czwarta kategoria, miseczki powyżej brytyjskiego JJ, będzie zapewne nieliczna – rozmiary wielu modeli produkowanych powyżej miseczki G sięgają tylko miseczki J. Tym bardziej warto wyróżnić tych, którzy przekraczają tę granicę. Jednocześnie warto krytycznie ich ocenić – czy stają na wysokości zadania?

 

Kryteria kwalifikacyjne

Do plebiscytu nie zakwalifikują się modele:

 • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
 • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej (nie dotyczy kategorii A-D)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-D)
 • pochodzące ze starszych kolekcji (głosujemy na Kusidełko 2009, nie Kusidełko Wszech Czasów 😉 lub z kolekcji nowych (zapowiedzi), jeszcze nie znajdujących się w sprzedaży.

Za podstawowy system rozmiarów, wg którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Dlaczego? Dlatego, że wciąż zdecydowanie najwięcej bielizny D+ pochodzi ze Zjednoczonego Królestwa…

 

Jak zgłaszamy Kuszących Kandydatów?

Kusidełko nie jest plebiscytem na najładniejsze zdjęcia katalogowe, lecz na najładniejsze biustonosze. Dlatego proszę osoby zgłaszające kandydatury o korzystanie, w miarę możliwości, z własnego doświadczenia z danym modelem. Nie zgłaszajmy więc stanika, który widziałyśmy tylko na zdjęciu w sklepie internetowym!

Najlepiej byłoby zgłaszać tylko te modele, które się osobiście przymierzyło albo przynajmniej widziało na czyimś biuście – chodzi nie tylko o ocenę urody koronek, lecz także tego, jak model prezentuje się na piersiach. Proszę o unikanie zgłoszeń typu „Zgłaszam Panache Harmony we wszystkich kategoriach” – naprawdę niewiele z nas ma szansę mieć wyrobioną opinię o tym, jak dany biustonosz wygląda wygląda we wszystkich rozmiarach 😉 Najlepiej po prostu trzymać się własnej kategorii rozmiarowej.

Zapraszam do zgłaszania kandydatur w komentarzach pod tą notką lub w wątku na forum Lobby Biuściastych 🙂

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • kategorię, w której zgłaszamy dany stanik
 • markę, nazwę modelu, typ (jeśli w danym modelu dostępne jest kilka krojów), kolor (nie piszcie, proszę, „we wszystkich kolorach” – jeśli chcecie zgłosić więcej niż jeden, wymieńcie je 🙂
 • link do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta (o ile to możliwe…).

Przykładowe zgłoszenie: Kategoria: D-G, Panache Harmony balconette, coral, link do fotki 🙂

 

Kiedy głosowanie?

Głosować będziemy po zamknięciu listy kandydatur, które nastąpi za tydzień, 21 lutego. W kilka dni po tej dacie opublikuję notkę zawierającą sondy służące do głosowania.

 

A na zakończenie…

Blog Roku – Lista Dziękczynna!

Mam nadzieję, że na Kusidełko padnie jeszcze więcej głosów niż w głosowaniu na Blog Roku 2009 🙂 Jeszcze raz dziękuję wszystkim głosującym i kibicującym, a także tym, którzy zachęcali innych do głosowania na Stanikomanię. Wśród nich znaleźli się: bywalczynie forum Lobby Biuściastych i Małobiuściastych, serwis Balkonetka, forum Duży Biust, autorka bloga Stankowe biz-perypetie, autorki bloga Small Cup, czyli oazy niewielkich biustów, autorka bloga Ontopy i Offtopy… jeśli kogoś pominęłam, proszę się natychmiast zgłosić, a zostanie niezwłocznie dopisany! Dziękuję Wam raz jeszcze! 🙂

Może ci się spodobać

107 komentarzy

 • velika

  Zgłaszam freya eleanor raisin w kategorii D-G.

  16 lutego 2010 at 08:18 Reply
 • gonzalessa

  hurra wybory Kusidełka! 😀

  zgłaszam w kategorii A-D Effuniaka plunge Chilli, Morskiego i Bakłażana
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-4-Plunge-Chilli.html
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-5-Plunge-Morski.html
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-3-Plunge-Baklazanowy.html

  16 lutego 2010 at 08:31 Reply
 • szarsz

  Freya Eleanor, kolor: Ruby, w kategorii GG – J. Chyba nigdy nie wyzwole się z miłości do czerwieni we wszystkich odmianach. Plus za możliwość odpancernienia 🙂

  Kalyani Up Close, kolor: grey marl, w kategorii GG – J. Z minusem za rozciągliwość. W styczniu 2009 kupowałam go jako model wyprzedażowy, łapie się na 2009 czy nie?

  Freya Jolie, kolor: Amethyst, oficjalnie to zdahe się wiosenna kolekcja 2010 i jeśli Amethyst z tej racji odpada, to CZARNY. Bardzo komfortowy, nadaje piersiom kształt najbliższy ideałowi. Po prostu cud-miód 🙂

  Waham się jeszcze (ze względu na małomiseczkowość), ale niech będzie:
  Cleo Brooke Purple w kategorii GG – J. Ślicznie kształtuje biust. Tyle że mały 🙁

  16 lutego 2010 at 08:51 Reply
 • szarsz

  a, Jolie też w kategorii GG-J

  16 lutego 2010 at 08:52 Reply
 • urkye

  Czy kolekcje wiosenne 2009 też się liczą? W poprzednim nie brały udziału, więc się domyślam, że mogą być:)
  W kategorii DD-G chciałabym zgłosić Masquerade Pandora (obie wersje kolorystyczne – turkusową mam i uwielbiam, na czarną ciągle poluję), czuję się w nim zdecydowanie najbardziej kusząco – robi oszałamiający dekolt, przy czym jest dość nietypowym kusidełkiem (brak czarnego/czerwonego/koronki;)))

  16 lutego 2010 at 08:58 Reply
 • anka-ania

  Kategoria DD-G, Ewa Michalak Turkusowy Mech plunge
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-18-Plunge-Turkusowy-Mech.html

  16 lutego 2010 at 09:15 Reply
 • izas55

  W kategorii GG-J plisowany czarny Effuniak
  W kategorii GG-J plisowany czerwony Effuniak
  W kategorii GG-J turkusowy mech Effuniak

  16 lutego 2010 at 09:18 Reply
 • la_bayadere

  W kategorii DD-G, pewnie mało oryginalnie i monotematycznie:
  Masquerade Maia Plum
  Masquerade Maia różowa
  Masquerade Tiffany bandeau czarny

  16 lutego 2010 at 09:26 Reply
 • wronki12

  w kategorii DD-G bakłażan Ewa Michalak
  w kategorii DD-G czarny plisowany Ewa Michalak

  16 lutego 2010 at 09:29 Reply
 • marudna_maruda

  W kategorii DD-G:
  Masquerade Madison black/ivory
  Masquerade Georgiana teal/black
  Masquerade Tiffany Bandeau
  Ruby Pink Fifi (usztywniana), czarna

  16 lutego 2010 at 09:36 Reply
 • elrosa

  Kategoria GG-J:
  – Curvy Kate Thrill Me, charcoal/pink, zdjęcie
  – Freya Eleanor, ruby, zdjęcia

  16 lutego 2010 at 09:45 Reply
 • jehanette

  Rozumiem, że Opium Pour Moi się nie kwalifikuje ani do AA – D ani do DD- G, bo ani nie ma 60tek ani miseczki G :((( a to najbardziej kuszący wg mnie model :((( no nic, zgłoszę dwa inne Pour Moi’ki:

  – DD-G, Pour Moi? St.Tropez full-cup, czarno-różowy, http://www.onlyher.pl/products/th_St_Tropez_Blk__Pink_full_cup__short.jpg (szorty do niego to już w ogóle poezja wg mnie…)
  – DD-G, Pour Moi? Opulence miękki, czarno-fioletowy, http://www.onlyher.pl/products/th_OpulencePlungeBlack.jpg

  16 lutego 2010 at 09:53 Reply
 • gosha

  Kategoria A-D:
  – Discover Mademoiselle Marilyn plunge różowy http://www.thelingeriestore.co.uk/images/marilyn550.jpg
  – Discover Mademoiselle Serena kobaltowy/różowy http://www.thelingeriestore.co.uk/images/serena550.jpg
  – Discover Mademoiselle Clara Bow Half Padded Bra http://www.onlyher.pl/products/167/p/370

  16 lutego 2010 at 10:03 Reply
 • R.

  DD-G, Curvy Kate, Tease Me, Black/Pink
  http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pictures/large/1/9/691_2.jpg

  16 lutego 2010 at 10:23 Reply
 • ptasia

  DD-G, Fauve, India half-cup, berry http://www.body.sklep.pl/data/gfx/pictures/medium/9/7/79_1.jpg
  DD-G, Masquerade, Shanghai, silver http://www.ladysplace.pl/images/Shanghai_stanik.jpg

  16 lutego 2010 at 10:36 Reply
 • la_bayadere

  Zapomniałam:
  w dd-g: Fauve Emanuelle Amethyst http://www.peachfield.pl/model/182

  16 lutego 2010 at 10:41 Reply
 • kajaszsz

  Kat D-G
  Biustonosz Tiffany plunge black Panache Masquerade
  Biustonosz Georgiana Masquerade butelkowa zieleń 🙂

  16 lutego 2010 at 10:46 Reply
 • wolffie

  w kategorii A-D (a w zasadzie to B-E są 30tki)
  Gossard Esprit halfcup czarny i czerwony
  Fauve Brianna halfcup czarny

  w kategorii D-G
  Fauve India berry
  Masquerade Pandora czarna

  16 lutego 2010 at 11:46 Reply
 • gosha

  kategoria A-D
  Fauve India half-cup berry http://www.body.sklep.pl/data/gfx/pictures/medium/9/7/79_1.jpg
  Ewa Michalak Biała Kratka plunge http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-11-Plunge-Biala-Kratka.html
  Gossard Esprit czarny balkonetka (choć wygląda jak half cup) bradea.pl/zdjecia/497.jpg

  16 lutego 2010 at 11:54 Reply
 • anetek_b

  Hurraaa, wybieramy kusidełko! Oto moi kandydaci, kategoria DD-G:
  Masquerade Pandora czarna
  Freya Arabella Cassis
  Panache Cleo Brooke turkusowa (kolor z Bravissimo), koniecznie w komplecie z szortami 🙂

  16 lutego 2010 at 12:01 Reply
 • ptysiowa_7

  Zgłaszam w kategorii DD-G Miss Mandalay Gigi ivory/black
  http://www.missmandalay.com/ViewCollection.aspx?ID=145
  kolekcja jesień/zima 2009. Za to, że jest piękny, wygodny i tak inny od Freyi i Panache.
  Zgłosiłabym też Fauve Emmanuelle Amethyst, ale nie można, bo to kolekcja wiosna/lato 2010, choć w sklepach była już w grudniu. Trudno, w 2010 ją zgłoszę:)
  Nie jest to platoniczny zachwyt, bo oba modele posiadam i noszę:)

  16 lutego 2010 at 12:07 Reply
 • victoria08

  kategoria DD-G:
  Masquerade Coquette Teal/black
  Masquerade Coquette Ivory
  Effuniak Plunge Plisowany Czarny

  16 lutego 2010 at 12:21 Reply
 • the_mariska

  jehanette – o ile dobrze zrozumiałam, to obwody 65 wystarczą, żeby załapać się na kategorię A-D 😉

  Moje typy D-G:
  Masquerade Tiffany Plunge (na razie czarny, chociaż już ostrzę sobie ząbki na nowy fioletowy :)) peachfield.pl/model/169
  Freya Eleanor Ruby: peachfield.pl/model/176
  Fauve Emmanuelle Amethyst (jedyną jego wadą jest cena, inaczej dawno byłby mój): peachfield.pl/model/182
  Masquerade Pandora Turquoise: http://www.body.sklep.pl/product-pol-35-Panache-Masquerade-Pandora-Turquoise-Floral.html

  W kategorii GG-J:
  Freya Eleanor Ruby ponownie 🙂
  Trill Me Charcoal Pink (niby tylko do H, ale jest naprawdę dużomiseczkowy i często mieści nawet i miseczki J ;)) http://www.body.sklep.pl/product-pol-121-Curvy-Kate-Showgirl-Thrill-Me-Charcoal-Pink.html
  Panache Cleo George Turquoise: peachfield.pl/model/160
  Panache Confetti black-gold: http://www.body.sklep.pl/product-pol-19-Panache-Superbra-Confetti-Black-Gold.html

  W A-D kusi mnie strasznie, żeby zgłosić jakieś Elki MacPherson (Coranto zwłaszcza), ale na żywo widziałam może z jedną – więc pozostawię tę kategorię osobom lepiej zorientowanym 🙂

  16 lutego 2010 at 12:22 Reply
 • gosha

  Marisko dobrze, że nie zgłaszasz Coranto, bo wszystkie które widziałąm na biustach spłaszczają niemiłosiernie 🙂 a szkoda, bo sam stanik cudowny.

  16 lutego 2010 at 13:03 Reply
 • lavaenn

  A-D – Effuniak Srebrny (pozostałe zostały już zgłoszone, z tego co widzę :))

  16 lutego 2010 at 13:42 Reply
 • MarikoGG

  Kategoria: D-G, Panache Masquerade Antoinette, turkusowa, http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pictures/large/6/4/646_2.jpg

  16 lutego 2010 at 13:52 Reply
 • velika

  Jeszcze w DD-G czerwony mech Ewy Michalak

  16 lutego 2010 at 15:00 Reply
 • ijaa_ijaa

  Kategoria D-GG Masquerade Georgiana teal/black

  16 lutego 2010 at 15:14 Reply
 • agata

  Kategoria A-D:
  Milena Baroque
  Milena Cabaret turkusowy
  Milena Chilli Red
  Milena Chocolate
  Trochę monotonnie, ale co tam. 😛

  16 lutego 2010 at 15:32 Reply
 • estreno

  DD-G
  Effuniak Plunge Czerwony Mech
  Effuniak Plunge Morski

  16 lutego 2010 at 16:53 Reply
 • akj77

  GG-J oraz JJ+:
  Effuniak Bakłażan
  Effuniak Czerwony Mech
  Effuniak Turkusowy Mech

  16 lutego 2010 at 18:24 Reply
 • catsumi

  w kategorii GG-J zgłaszam:
  effuniak karminowy
  effuniak srebrny
  Panache Cleo George koralowy

  16 lutego 2010 at 19:18 Reply
 • czerwona_pomadka

  kategoria GG-J : Curvy Kate Showgirl, Tease Me, różowa
  kategoria GG-J : Ewa Michalak, Plunge Chilli

  16 lutego 2010 at 19:32 Reply
 • maheda

  GG-J (z naciskiem na J): Panache Cleo George Turquoise
  Kategoria JJ+ jak dla mnie leży i kwiczy 🙁 Nie ma na mnie w tej kategorii absolutnie niczego 🙁

  16 lutego 2010 at 19:37 Reply
 • mmm-mm

  Kategoria D-G
  Masquerade Georgiana grafitowa
  Masquerade Maia turkusowa
  Cleo Brooke szafirowe
  Effuniak Morski plunge
  I co prawda nie mam, ale: Gossard Esprit czerwony half-cup.

  16 lutego 2010 at 19:42 Reply
 • kasikk6

  kategoria GG-J
  panache George green http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pictures/large/2/3/732_1.jpg

  16 lutego 2010 at 19:55 Reply
 • kocio-kocio

  W kategorii DD-G i GG-J pojadę moim ulubionym Avocado (noszę brytyjskie 65H/70GG, a Avocadowe 70H, więc się w obie kategorie łapie):
  Saskia:
  http://www.avocado.com.pl/photo/upload/articles/2009/butique_2009_2/kolekcja_butique_25-whw-840-400.jpg
  i przewrotnie Creole w kolorze starego złota, czyli stanik cielisty:
  http://www.avocado.com.pl/photo/upload/articles/2009/butique_2009_2/kolekcja_butique_16-whw-840-400.jpg

  Obie za wąskie fiszbiny, niewiarygodnie piękny kształt piersi i niezwykłą urodę.

  16 lutego 2010 at 20:12 Reply
 • ciociazlarada

  Miss Mandalay Paris w kolorze Cassis i Azalea w kategorii D-G(G)
  Freya Libby halfcup w tej samej kategorii, seksowna może nie jest ale to mój ukochany half.
  Freya Clarissa black, również w tej kategorii, za nieziemskie kształtowanie biustu

  16 lutego 2010 at 20:14 Reply
 • roza_am

  W kwestii formalnej: czy zgłaszamy modele dostępne w roku 2009, czy także dostępne przed 15.02.2010? Mam na myśli Effuniaki: Plisowane i Srebrny, które pojawiły się w sprzedaży już w roku 2010 (no, jeden 2 dni wcześniej, ale to się chyba nie liczy :)) – kwalifikują się czy czekają na kolejną edycję plebiscytu?

  Moja jedyna kandydatura została już zgłoszona, więc nie dodaję niczego do puli.

  16 lutego 2010 at 20:14 Reply
 • ptysiowa_7

  Wydaje mi się, że chodzi o modele dostępne w kolekcjach wiosna/lato 2009 i jesień/zima 2009, dlatego nie łapią się Emmanuelle amethyst, Maia turkusowa, Miss Mandalay Paris Azalea – wszystkie z wiosna/lato 2010 (Paris Cassis tak, bo to jesień/zima 2009). Inaczej wprowadza to chaos, bo modele wiosna/lato pojawiają się coraz wcześniej i będą się pewnie jeszcze wcześniej pojawiać, ale formalnie to już jest kolekcja z następnego roku.
  Effuniaki wszystkie są z kolekcji jesień/zima 2009 – chyba.

  16 lutego 2010 at 20:29 Reply
 • kasica_k

  Dokładnie tak – Effuniaki zimowe puszczam mimo lekkiego poślizgu, Mai turkusowej niestety nie, natomiast śliwkową jak najbardziej 🙂

  16 lutego 2010 at 21:04 Reply
 • roksana_bianka

  na Dużym-Biuscie też kibicowałyśmy ;p

  16 lutego 2010 at 22:04 Reply
 • kasienka.b

  To w kategorii D-G dodam jeszcze Masquerade Minuet Heather 🙂
  http://www.body.sklep.pl/product-pol-44-Panache-Masquerade-Minuet-Heather.html

  16 lutego 2010 at 22:14 Reply
 • Nena

  Kategoria D-G:
  Curvy Kate Princess, kolor red http://www.body.sklep.pl/product-pol-49-Curvy-Kate-Princess-Red.html

  Curvy Kate Emily, kolor black/ivory

  Panache Cleo Robyn, różowy http://www.dopasowana.pl/product-pol-234-Biustonosz-Robyn-typu-balkonetka-Cleo-5181-.html

  16 lutego 2010 at 22:25 Reply
 • niebieskookie

  Kategoria D-GG: Panache Masquerade Minuet Midnight

  16 lutego 2010 at 22:42 Reply
 • ladybird

  Kategoria JJ+ Effuniak Baklazanowy

  16 lutego 2010 at 23:20 Reply
 • kukunariss

  Kategoria: GG-j, curvy kate emily, black, http://www.curvykate.com/emily-black-curvy-kate-bras-aw10.php

  16 lutego 2010 at 23:27 Reply
 • mauzonka

  Kategoria GG – J: Ewa Michalak Plunge fotka i recenzja – za mistrzowską konstrukcję:)

  Kategoria JJ+: Panache Ariza fotka – za cienkie ramiączka, stabilny obwód i delikatną siateczkę (tzw. niemal przejrzystość)

  17 lutego 2010 at 00:18 Reply
 • R.

  do victoria08
  Masquerade Coquette Teal/black jest z 2008 roku. Brała udział w poprzedniej edycji i zajęła nawet 4. miejsce, zaraz za Antośkami:
  stanikomania.blox.pl/2009/01/Zwyciestwo-szkarlatnych-kusicielek-wybory.html

  17 lutego 2010 at 01:14 Reply
 • black_lemons

  Kategoria dd-g: Masquerade Tiffany plunge czerwony:
  http://www.balkonetka.pl/katalog/bra/masquerade-tiffany-plunge-3
  Jest w sumie bardzo prosty, bez koronek i haftów, ale śliczny 8)

  17 lutego 2010 at 04:34 Reply
 • agata

  Kategoria GG-J:
  Curvy Kate, Tease Me – pink. http://www.body.sklep.pl/product-pol-2-Curvy-Kate-Showgirl-Tease-Me-Black-pink.html

  17 lutego 2010 at 12:00 Reply
 • nowhere-woman

  KategoriA… Chyba D-G 🙂
  Curvy Kate Showgirl Tease Me turkusowy
  Roby Pink Fifi kremowy

  17 lutego 2010 at 12:39 Reply
 • klymenystra

  W kategorii D-G – Effuniak Karmin plisowany i Masquerade Tiffany Bandeau.

  17 lutego 2010 at 13:05 Reply
 • Gość

  Kategoria GG – J
  1) Alana Bra by Bravissimo (AU01) – świetna konstrukcja, podtrzymanie i zebranie biustu
  http://www.bravissimo.com/products/lingerie/everyday-essentials/bravissimo/balconette-bras/au01-details.aspx?colour=black&ck=qJl%2b%2fGs2Y%2bu0x58CjPE86KThEZyQv0dn

  17 lutego 2010 at 13:53 Reply
 • chamsin2

  W kategorii A-D:
  gossard tutti frutti różowy
  W kategorii D-G:
  freya jolie także różowa 🙂

  17 lutego 2010 at 15:10 Reply
 • aleksandromaniak

  chyba nie bardzo rozumiem
  mają być seksowne kusidełka czy po prostu piękne staniki?
  bo mam wrażenie, że niektóre głosy nie mają nic wspólnego z kuszeniem , a mam typy na obie kategorie, dlatego się pytam 😀

  17 lutego 2010 at 17:04 Reply
 • wolffie

  aleksandromaniak napisała:
  “chyba nie bardzo rozumiem
  mają być seksowne kusidełka czy po prostu piękne staniki?
  bo mam wrażenie, że niektóre głosy nie mają nic wspólnego z kuszeniem , a mam typy na obie kategorie, dlatego się pytam :D”

  Te głosy to wyraz potrzeby, żeby inne ulubione staniki też nagrodzić, nie tylko te kusidełkowe. A sytuacja na rynku powoli dojrzewa do tego, żeby w plebiscycie na stanik roku było więcej niż jedna kategoria.
  Była o tym mowa już w tamtym roku. Miałaś się Kasico zastanowić?
  Dobrze, że kategorie rozmiarowe się rozrosły, ale jeszcze co najmniej jedna rodzajowa jest potrzebna imho.
  Np. ulubiony stanik codzienny.
  Sama miałam zgłosić w D-G Kalyani Cheeky Checks:
  http://www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/kalyani/balconette-bras/kab1-details.aspx?ck=h8e3OdRQp7QuH5XNS50LzOWqGSKTt%2biO
  ale kusidełkowy to on nie jest tylko baardzo słodki.

  Inna sprawa, że w JJ+ są zgłaszane po prostu jedyne ładne staniki, które kusząco kształtują biusty właścicielek.

  17 lutego 2010 at 17:39 Reply
 • czerwona_pomadka

  Dziewczyny, Effuniak plisowany czarny i Effuniak srebrny nie pojawiły się w roku 2009, w 2010.

  17 lutego 2010 at 18:12 Reply
 • maith

  W kategorii GG-J
  -Effuniak czerwony mech
  -Effuniak turkusowy mech

  -Effuniak plunge bakłażan
  -Effuniak plunge chilli
  (tu dodatkowym elementem kusidełkowym są też fantastyczne majteczki wyglądające jak z pasem do pończoch)

  -Effuniak jeansowy plunge
  (i tu też stanik jest super, a całość uatrakcyjniają majteczki… z kieszonką 🙂

  Niestety kolekcja wiosenna jest już cała wykupiona, a miałabym tam parę pastelowych śliczności do zgłoszenia.
  Tak czy inaczej, zaletą effuniakowych plunge są nie tylko różne wzory i kolory, ale też konstrukcja. Bo jak chcę wyglądać naprawdę super, zakładając bluzkę z dekoltem, to też pod spód założę Effuniaka 🙂

  17 lutego 2010 at 18:16 Reply
 • maith

  Wybacz, jestem nieodpowiedzialna i zapomniałam o linkach 🙂
  Już się poprawiam.
  Zatem W kategorii GG-J:

  -Effuniak czerwony mech
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-19-Plunge-Czerwony-Mech.html
  -Effuniak turkusowy mech
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-18-Plunge-Turkusowy-Mech.html

  -Effuniak plunge chilli
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-4-Plunge-Chilli.html
  -Effuniak plunge bakłażan
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-3-Plunge-Baklazanowy.html

  -Effuniak jeansowy plunge
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-13-Jeansowy-Plunge.html

  17 lutego 2010 at 18:24 Reply
 • maith

  Aleksandromaniaku, myślę że poza ograniczeniami, o których napisała Wolffie, że im dalej w las tym ciężej o kusidełko w klasycznym znaczeniu, to w ogóle ciężko o obiektywizm. Ludzie mają różne gusty. Są mężczyźni, którzy wolą kobiety w czerni, inni w czerwieni, a jeszcze inni wybiorą biel. I tłumacz tu takiemu, że to nie kusidełko, bo kusidełko to najlepiej jak jest czerwono-czarne ;))
  Próbowałam zapytać obiektywnego obserwatora, znaczy męża o ulubione kusidełko.
  Po krótkiej wymianie zdań mąż rozłożył ręce z tekstem “Co ja poradzę, że dla mnie najbardziej kusząco i tak wyglądasz bez niczego”.
  I weź tu się człowieku doszukuj obiektywizmu 😉

  17 lutego 2010 at 18:33 Reply
 • maheda

  mauzonko:
  Ale widziałaś na kimś tę Arizę w JJ+?
  Bo ja jeszcze nie widziałam nikogo, kto bym w tym ładnie wyglądał, a widziałam trochę osób w tym staniku dla miseczek JJ+.
  Chociaż Kinga mówi, że wygląda ładnie 😉

  17 lutego 2010 at 19:29 Reply
 • moniach_1

  Kategoria A-D:
  Pour moi opium fioletowy i zielony:
  http://www.onlyher.pl/products/167/p/305/search/opium/?ProducerId=14&
  http://www.onlyher.pl/products/167/p/308/search/opium/?ProducerId=14&
  discover mademoiselle Monroe:
  http://www.onlyher.pl/products/167/p/376/search//?ProducerId=27&
  Gossard Tutti Frutti srebrny:
  bradea.pl/biustonosze/biustonosz_gossard_tutti_frutti_balkonowy_srebrno_czarny

  Jeszcze tak się zastanawiam, może uwzględnic w konkursie Hestię maskaradkową (kat. DD-G)? W końcu to jej ostatni rok jako bazówka, więcej jej nie będzie, to może dobry moment?

  17 lutego 2010 at 19:53 Reply
 • anuula12

  Jak to ostatni?! Dlaczego? Skąd wiesz?No załamałaś mnie tą informacja 🙁

  17 lutego 2010 at 21:44 Reply
 • butters77

  Aleksandromaniak, ja bym jednak nie przesądzała – bo gusta są różne i dla jednego kusidełkiem może być model, który komuś innemu wyda się neutralną bazą pod bluzkę:) Przyznam, że dla mnie “kusidełko” oznacza nie tylko uwodzicielski wygląd stanika, ale i (a może przede wszystkim;) uwodzicielski wygląd mojego biustu w nim:) I biorąc pod uwagę to kryterium, za kusidełko uznałabym kiedyś np. Freyę Retro – gładką, czarną, zwykłą – tyle, że puszapową i kompatybilną z moim biustem:)

  Słowem – dopóki sytuacja rynkowa nie będzie wyglądała tak, że _każda_z nas będzie mogła sobie kupić śliczny, koronkowy, mega wydekoltowany i pięknie eksponujący biust stanik – dopóty nie będą mnie dziwić głosy wskazujące na bardziej “bazowe” biustonosze.

  A co do innych kategorii, o których wspomniała Wolffie – myślę, że koniec karnawału jest dobrym momentem, by wybierać akurat kusidełko:) Ale założę się, że Kasica nie wyklucza innych plebiscytów – może więc zachęcimy ją, wymyślając nazwy dla pozostałych kategorii?:) Jak np. nazwać ten “niezawodny biustonosz codzienny?:)

  17 lutego 2010 at 21:59 Reply
 • yo_anka

  wypowiem się tylko w mojej kategorii J+
  jest licho…..
  jedynym jasnym punktem jest genialna dla mnie konstrukcja Ewy Michalak dla J+ cięta na 4
  a tym naprawdę warto napisać i chwalić na tym pustkowiu!!!
  oba staniki noszone przeze mnie – rewelacyjne i wygodne 🙂
  nominuje zatem w J+
  1. Plunge Plisowany Karmin
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-22-Plunge-Plisowany-Karmin.html
  2. Plunge Chilli
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-4-Plunge-Chilli.html

  17 lutego 2010 at 22:07 Reply
 • butters77

  To ja – rozwijając swojego offtopa nomenklaturowego;) – proponuję “codziennik” oraz – nawiązując do przysłów – “ktoranowstanik” ;-))

  17 lutego 2010 at 22:32 Reply
 • roza_am

  Wygodniczek Roku? 🙂

  17 lutego 2010 at 23:24 Reply
 • Kirjo

  Kategoria: D-G, Cleo George, turkus, http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/1306/350_51311.jpg

  18 lutego 2010 at 00:21 Reply
 • kasica_k

  @butters77, piszesz, jakbyś czytała w moich myślach 🙂

  Specjalnie staram się nie zawężać pojęcia “kusidełkowości” – wiadomo, że gusta są różne, dlatego definiuję to określenie jako stanik, w którym nosicielka czuje się wyjątkowo, pięknie, uwodzicielsko – taki, który zachęca do spoglądania sobie samej w dekolt 😉 Wiadomo, że kandydatury będą różnorodne – a wyniki pokażą nam z jednej strony gusta stanikomaniaczek, z drugiej będą jakimś odzwierciedleniem wyboru na rynku.

  Co do kolejnych plebiscytów, to obiecywałam Wam już dawno wybory pod znakiem Wygodnickich 🙂 I słowa dotrzymam! Myślałam o czymś w rodzaju Codziennika, Codziennego Rozpieszczacza czy też Niezawodnika (jak najbardziej czekam na inne pomysły!). Może gdy skończy się już czas “długich zimowych wieczorów”, zajmiemy się tym, co bardziej “dzienne” 🙂

  Tymczasem dziękuję Wam za pilne zgłaszanie kandydatur!

  18 lutego 2010 at 00:35 Reply
 • kasica_k

  Dużemu-Biustowi również dziękuję za poparcie! 🙂

  18 lutego 2010 at 00:48 Reply
 • aleksandromaniak

  dziękuję za wyjaśnienia, już wszystko wiem i ze wszystkim się zgadzam 😉

  kategoria DD-G

  Panache Masquerade : 1) Courtesan Plunge black
  http://www.dopasowana.pl/product-pol-639-Biustonosz-Courtesan-plunge-black-Panache-Masquerade-5451-.html
  2) Madison bardotka fuschia/ivory
  http://www.dopasowana.pl/product-pol-642-Biustonosz-Madison-bardotka-fuschia-ivory-Panache-Masquerade-5461-.html
  3) Zara multiway cafe latte (choć dla mnie to ,,w realu” jest to kolor łososiowy:) )
  http://www.dopasowana.pl/product-pol-879-Biustonosz-Zara-multiway-cafe-latte-Panache-Superbra-5086-.html
  (robi z moim biustem dokładnie to, co robi z biustem modelki, efekt push up bez push up 😀 )

  18 lutego 2010 at 10:39 Reply
 • sylwiastka

  Moje propozycje, najpierw zakres, na który się nie załapuję, ale widziałam te staniki na biustach i są doskonałe:

  J+ – w tej kategorii mam 2 faworytów, pierwszym jest doskonale skrojona i ładnie uszyta Alana w kolorze czarnym, model szyty specjalnie dla bravissimo. Większe biusty wyglądają w tym staniku bajecznie a do tego pojawiają się głosy, że stanik jest wygodny.
  Drugą nominację daje nowej konstrukcji Effuniaków, dla biustów J i większych. Kształtują naprawdę ładnie i pozwalają na “bezpieczne” eksponowanie walorów. Myślę, że najszlachetniejszy wygląd ma Plisowany Czarny.

  GG-J – Tutaj nominuję Georga marki Cleo w kolorze turkusowym (znów za kształtowanie) oraz Show Girl Trill me (styl masquerade, ale w większych miseczkach, co prawda oficjalnie do H, jednak miseczki są spore i HH też pomieszczą). Panache Confetti w wersji black-gold, jeśli jest kompatybilny z biustem, może pięknie odziać “jotki” w koronki.

  D-G – najcięższa kategoria… Masquerade Tiffany plunge, piekny, satynowy gładki plustanikomania.pl/nge, który dzięki pionowym cięciom doskonale kształtuje i nie wcina się krawędzią. Freya Eleanor w kolorze ruby, mam słabość do czerwieni i transparentnych staników, dodatkowo ten model ładnie kształtuje. Fauve Carlotta w czerwieni…jako usztywniany stanik z pionowymi cięciami wykonany ze świetnej jakości materiałów.

  A-D – tutaj mi było najtrudniej ale wybrałam Pour Moi Opium w kolorze Ametyst ale on jest tylko w obwodzie 65 od B, jednak obwód podobno jest dość ścisły więc może taki kompromis będzie dobrym rozwiązaniem. Oraz linia Marks&Spencer limited Collection za wybór rozmiarów w sklepach stacjonarnych. Tutaj są i 60 i 65 od A!

  18 lutego 2010 at 12:17 Reply
 • Melliana

  to i ja się dołączę:
  Kategoria: D-G, Panache Masquerade Isis, black, http://www.karoline.pl/galerie/b/biustonosz-isis-5271-bla_9548.jpg
  Kategoria: D-G, Panache Cleo Billie, black/cerise, http://www.karoline.pl/galerie/b/biustonosz-isis-5271-bla_9548.jpghttp://www.sochic.pl/fotki/o801d.jpg

  18 lutego 2010 at 12:35 Reply
 • Melliana

  usz to… 😉 link do Billie: http://www.sochic.pl/fotki/o801d.jpg

  18 lutego 2010 at 12:37 Reply
 • la_bayadere

  Ja bym się wstrzymała z nominowaniem Tiffany w wersji czerwonej czy Georgiany w wersji szarej. To są modele w Polsce niedostępne i na żywo widziały je pojedyncze osoby, a reszta może głosować najwyżej “bo ładnie wygląda na zdjęciach” co się kłóci z ideą konkursu.

  18 lutego 2010 at 13:00 Reply
 • moniach_1

  la_bayadere: No to przecież chyba większość osób zagłosuje na ten stanik, który widziała na żywo, prawda? Przynajmniej ja nie wyobrażam sobie głosować na coś, czego nawet nie widziałam. Na te modele zagłosuje po prostu mniej osób i nie wygrają. Mechanika konkursu jest taka, że wybieramy jeden stanik, a nie oceniamy każdy nominowany, więc rzeczy o niskiej dostępności dostaną mało głosów.

  18 lutego 2010 at 14:38 Reply
 • anulla1974

  Kategoria A-D: Pour Moi Opium Jade
  http://www.onlyher.pl/products/167/p/308/search/opium/?ProducerId=14&
  Kategoria A-D: DM Clara Bow
  http://www.onlyher.pl/products/167/p/370

  18 lutego 2010 at 14:50 Reply
 • KimiW

  GG-J: Cleo George Turquoise

  18 lutego 2010 at 20:05 Reply
 • fiu_bziu

  W kategorii DD-G:

  Freya Katie Blossom
  kataloglmb.blox.pl/resource/freya_katie_blossom.jpg

  Freya Greta Amethyst
  kataloglmb.blox.pl/resource/Freya_Greta2321amethyst.jpg

  W tej pierwszej uwielbiam wzornictwo, bardzo przyjemny i jednocześnie niepospolity materiał 🙂 oraz wygodę. Choć nie jest to klasyczne kusidełko (bliżej Katie do “stanika z golfem”..) nigdy nie miałam lepiej pasującego stanika.

  Greta może mniej mi odpowiada kolorystycznie (zdecydowanie za bardzo różowa ;)), za to robi z moich piersi dwie idealne półkule 🙂

  18 lutego 2010 at 21:20 Reply
 • wimpygirl

  kategoria D-G
  1.Fauve Carlotta czerwona
  2.Masquerade Maia sliwka
  3.Masquerade Courtesan czarna

  19 lutego 2010 at 03:25 Reply
 • izabla

  W kategorii A-D:
  Panache Masquerade Georgiana teal
  http://www.body.sklep.pl/product-pol-90-Panache-Masquerade-Georgiana-Teal-Black.html

  19 lutego 2010 at 09:16 Reply
 • dagusiaw

  zgłaszam w kategorii dd-g Effuniaka Chilli
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-4-Plunge-Chilli.html

  19 lutego 2010 at 09:31 Reply
 • karo_ka1

  kategoria D-G
  Fauve Carlotta w kolorze czerwonym za piękne kształtowanie biustu.

  19 lutego 2010 at 12:39 Reply
 • wolffie

  To ja jeszcze dorzucę do kategorii DD-G parę moich ulubionych kusicielek:
  Miss Mandalay Paige malinowo czarną
  stanikomania.blox.pl/2009/04/Malinowa-mgielka.html
  i Avocado Malagę czekoladową
  http://www.avocado.com.pl/sklep/pl/shop/wyprzedaz/boutique_malaga.html

  oraz jedną, której niestety nie posiadam, ale miałam okazję mierzyć i bardzo mnie kusi:
  Miss Mandalay Gigi czarna

  19 lutego 2010 at 13:22 Reply
 • tullilaj

  W kategorii A-D Effuniak, plunge, bakłażan. W komplecie z gatkami – kuszenie trochę w stylu retro 🙂

  19 lutego 2010 at 18:47 Reply
 • zanka

  ja jestem bardzo za wprowadzeniem kategorii osobistego stanikowego kochanka -czyli bielizny, którą uwielbiamy na osobie, choć może nie kojarzy nam się z kuszeniem, czy buduarowymi chwilami z jakimś drugim ‘odbiorcą’ cudeńka;) myślę, że wiele z tu nominowanych po prostu nam się podoba, a możemy przecież nagradzać słodkie, dziewczęce, stylowe staniki z charakterem, niekoniecznie tylko te ‘kuszące’

  19 lutego 2010 at 23:05 Reply
 • maith

  Czyli dodatkowe podkategorie:
  -wygodniczek roku,
  -słodziuś roku (stanik śliczny i uroczy)
  -elegantka roku
  A w zasadzie można jeszcze dodać premiera roku, przyznawana wyłącznie, jeśli naprawdę jest powód 🙂

  Kto wie, może któraś z tych kategorii załapie się na przyszłoroczny konkurs 🙂

  20 lutego 2010 at 04:34 Reply
 • leipsi

  Kategoria DD-G
  Freya Greta Plunge Amethyst
  karoline.pl/galerie/f/figi-greta-2381-amethist_10837.jpg

  20 lutego 2010 at 11:06 Reply
 • ania

  Kategoria DD-G
  Keia Pink Jessica
  biulandia.pl/product_info.php?products_id=53&manufacturers_id=10
  super kształtuje biust w kuleczki, a połączenie czerni i różu IMO jest kusidełkowe 🙂

  20 lutego 2010 at 19:41 Reply
 • zanka

  Jak dla mnie nie ma co mnożyć kategorii słodziusiów, elegantek i stylowców, tylko stworzyć jedną: stanika, który najbardziej nas w danym roku urzekł; tak można by stworzyć i 20 konkursów, bo każdą zapewne zachwyca co innego w jej ulubionym staniku

  20 lutego 2010 at 22:21 Reply
 • ange761

  gratuluję wygranej w plebiscycie na blog roku :))) nalezało Ci sie 🙂

  20 lutego 2010 at 23:16 Reply
 • moniach_1

  izabla: moim zdaniem georgiana nie powinna być w kategorii A-D, przecież jest robiona od miski D, a poza tym ma rozciągliwy obwód

  21 lutego 2010 at 14:16 Reply
 • Dorza

  http://www.missmandalay.com/images/SetShots/Paris_Night_set.jpg

  Paris Nightshade Red Balcony Bra

  Kategoria DD-G (sprawdzony rozmiar 32FF)

  Bo jest wygodny, soczyście czerwony, a pomimo prostoty wygląda bardzo ekskluzywnie i seksownie 🙂

  21 lutego 2010 at 20:18 Reply
 • milstar

  Kategoria GG -J: Panache Ariza wild berry
  http://www.dopasowana.pl/product-pol-131-Biustonosz-Ariza-wild-berry-Panache-Superbra-5051-.html

  22 lutego 2010 at 20:51 Reply
 • wolffie

  Wszystkie plebiscytowe kategorie zaproponowane przez maith bardzo mi się podobają i popieram, tylko słodziuś bym przemianowała na słodziak. (za bardzo dzidziusiowato ;))

  Plus do tego jakiś codzienny pickmeupper. Tak jak w Bravissimo rozumieją Sensational Sets. Bo ichnie Everyday Essentials nadają się tylko do wyboru Nudziarza Wszechczasów.

  Tylko czy taki plebiscyt też powinien mieć przedziały rozmiarowe?

  23 lutego 2010 at 20:18 Reply
 • simerila

  o nieee spóźniłam się 🙁 chciałam nominować
  Panache Cleo Brooke turkusową w kategorii A-D http://www.dopasowana.pl/product-pol-229-Biustonosz-Brooke-w-kolorze-turkusowym-balkonetka-firmy-Cleo-5141-.html

  24 lutego 2010 at 12:04 Reply
 • simerila

  chciałabym jeszcze nominować w kategorii A-D
  Pour moi? Opulence gel czarny images.figleaves.com/product/290×371/r623724-p623754-front.jpg
  Pour moi? Opulence plunge czarny http://www.onlyher.pl/products/OpulencePlungeBlack.jpg

  24 lutego 2010 at 12:25 Reply
 • sheila

  To ja jeśli jeszcze można.
  W kategorii D-GG: Avocado Soir de Paris.
  Bo jest śliczny. Szczególnie z półgorsetem.

  24 lutego 2010 at 13:14 Reply
 • Lola

  Można jeszcze w DD-G Masquarade Minerva:
  kataloglmb.blox.pl/2009/05/Masquerade-Minerva.html

  28 lutego 2010 at 00:29 Reply
 • moniach_1

  Minerva to jakaś dawna kolekcja, sprzed paru lat.

  1 marca 2010 at 11:08 Reply
 • kasica_k

  Zgadza się, dlatego Minerva niestety nie zostanie zakwalifikowana.

  A sondy do głosowania już się smażą 🙂

  1 marca 2010 at 11:48 Reply
 • Leave a Reply