WPlebiscyty

Stanikowi specjaliści: Najlepszy Bezramiączkowiec. Zbieramy kandydatury!

Nadszedł czas, by zabrać się do realizacji wielkiego plebiscytowego planu, który mi kiedyś zasugerowałyście. Do tej pory głosowałyśmy na Kusidełka i Wygodniczki, wybierając te najwygodniejsze i najpiękniejsze z całości bieliźnianej oferty (a właściwie jej wycinka spełniającego nasze wyśrubowane kryteria rozmiarowe :). Sądzę jednak, że wielkość rynku i nasza jego znajomość doszły już do takiego poziomu, że możemy spojrzeć nań z bardziej „wyspecjalizowanego” punktu widzenia.

Biustonosz niejedno ma imię – typów staników jest wiele i niemal każdy z nich doczekał się już swoich przedstawicieli w ofercie producentów pełniejszych zakresów rozmiarów. Nie wszystkie działy są jednak równie licznie i dobrze reprezentowane. Warto więc wyróżnić tych, którzy najlepiej radzą sobie z poszczególnymi „zadaniami specjalnymi” oraz najszybciej się rozwijają.

Debeściaki

Tak powstał pomysł na cykl plebiscytów, w których oceniałybyśmy „specjalistów”: straplessy, biustonosze sportowe, do karmienia, gładkie t-shirt bras, plunge’e, bezfiszbinowce i tak dalej (chętnie powitam kolejne pomysły). W mojej głowie projekt ten funkcjonuje pod kryptonimem „Stanikowe Oskary”, jednak reakcje amerykańskiej Akademii w podobnych przypadkach jakby odrobinę zniechęciły mnie do zastosowania tej nazwy 🙂 A może Wy wpadniecie na lepszy pomysł? Jak nazwać cykl głosowań na Stanikowe Debeściaki? I jak powinna prezentować się wirtualna statuetka wręczana zwycięzcom? 🙂

Bezramiączkowce na start

Z uwagi na porę roku sprzyjającą dekoltowaniu i odsłanianiu, postanowiłam zacząć od straplessów, czyli staników bez ramiączek bądź z ramiączkami odpinanymi (UWAGA: nie bierzemy tu pod uwagę wszystkich staników, których ramiączka dają się odpinać i przepinać, lecz tylko takie, które mogą być noszone całkowicie bez ramiączek).

Drugi powód, dla którego bezramiączkowce wydają mi się warte jak najszybszego wyróżnienia, jest taki, że przez wiele lat zrzucenie ramiączek było niespełnionym marzeniem moim i wielu innych biuściastych, dla których takich biustonoszy w ogóle nie produkowano. W ostatnich latach zaszła tu jednak olbrzymia zmiana: dziś straplessy w nieobsługiwanych wcześniej zakresach rozmiarowych produkuje już wiele firm, a zakresy te, choć wciąż skąpe, jednak powoli się powiększają. Dla mnie wyzwolenie od ramiączek miało wymiar nieomalże symboliczny, mimo że wcale często nie noszę straplessów i z ramiączkami jest mi generalnie dużo wygodniej. Przypuszczam jednak, że są wśród Was osoby, które właśnie w ostatnich latach miały tego typu biustonosz na sobie po raz pierwszy.

Pamiętam też o tym, że nie wszystkie biusty mogą nosić bezramiączkowce. Dla największych miseczek, zwłaszcza przy niewielkich obwodach pod biustem, nadal nie istnieją odpowiednie konstrukcje ani modele. Rzeczą dyskusyjną jest, czy każdy biust da się podtrzymać bez pomocy ramiączek.

Kategorie rozmiarowe

Ponieważ zakresy rozmiarów produkowanych bezramiączkowców są dużo bardziej okrojone niż w przypadku zwykłych biustonoszy, postanowiłam wprowadzić tylko cztery kategorie.

Ograniczenie dotyczy przede wszystkim górnej części tabeli, czyli miseczek powyżej G. Rozmiar ten zaczął być przekraczany od bardzo niedawna. Dlatego zdecydowałam się ostatnią kategorię zatytułować „G+” – sądzę bowiem, że modele dostępne do miseczki GG w straplessach zasługują na możliwość grania w oddzielnej kategorii. Z kolei wprowadzenie kolejnych, wyższych kategorii niestety spowodowałoby, że nie miałybyśmy w czym wybierać.

Najlepsze Bezramiączkowce będziemy więc wybierać w następujących kategoriach:

60-65 A-C: Adresowana jest do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28).

D-G: Kategoria ta obejmuje najliczniej reprezentowany zakres rozmiarów straplessów D+, czyli miseczki od D do G włącznie.

GG+: Kategoria ta obejmuje rozmiary powyżej miseczki G, czyli GG, H i więcej. Warto tu zgłaszać modele przekraczające G-ranicę.

85+, czyli kategoria XL. Można zgłaszać do niej modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione niżej). Oobwód 85 jest popularną granicą, na której kończy się zakres rozmiarowy wielu biustonoszy, w tym także straplessów. Dlatego chcę wyróżnić marki i modele, które zaspokajają potrzeby kobiet z większym obwodem pod biustem. Walczymy w ten sposób z tzw. dyskryminacją dziewięćdziesiątek przez producentów D+. Sądzę, że to ważne, by jak najczęściej oddawać głos tej grupie.

Kryteria kwalifikacyjne

Do plebiscytu nie zakwalifikują się modele:

 • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6 (czyli 65 i 60)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski) – ponieważ wciąż zdecydowanie najwięcej bielizny D+ pochodzi ze Zjednoczonego Królestwa.

Ograniczeń czasowo-sezonowych brak – możemy zgłaszać modele zarówno z obecnych, jak i dawnych kolekcji. Być może istnieją konstrukcje czy inne cechy starszych modeli, które warto wyróżnić.

Kolory

Bezramiączkowce to biustonosze wyjątkowo nieurozmaicone kolorystycznie. Właściwie nasz banner plebiscytowy powinien wyglądać tak:

Zdaję sobie sprawę z faktu, że poza odcieniami beżu, kremu, kości słoniowej oraz nieśmiertelnej czerni i bieli nie możemy liczyć na zbyt wiele barw, dlatego tym chętniej powitam wszelkie wyjątki… jeśli tylko istnieją.

 

Jak zgłosić kandydata?

Ponieważ liczba bezramiączkowych modeli jest dość ograniczona, nie domagam się, by zgłaszać tylko te, które zna się niejako osobiście 🙂 Będę o to prosiła, lecz dopiero przy głosowaniu. Tak więc – zgłaszajcie po prostu wszystkie modele, o jakich wiecie i sądzicie, że warto je ocenić, oraz które spełniają kryteria podane wyżej.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy danego bezramiączkowca (np. D-G czy 85+)
 • markę, nazwę modelu, wersję kolorystyczną (zwłaszcza jeśli nie zawiera się ona w trójce czerń-biel-beż)
 • w przypadku mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta.

Przykładowe zgłoszenie: „Kategoria: GG+, Freya Taylor, kolor czarny”.

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Ponieważ głosowanie chciałabym zorganizować 30 lipca, byłabym wdzięczna za dostarczenie Waszych typów do piątku 27 lipca. Ponieważ potencjalnych graczy nie jest niestety wielu – ufam, że spokojnie się wyrobimy 🙂

Patronat i konkurs

Jak zapewne zauważyłyście, na bannerze plebiscytowym widnieje logo sklepu Intimo4You (który, nawiasem mówiąc, ma w ofercie bezramiączkowce spełniające kryteria kwalifikacyjne :)) To nasz patron i fundator nagród w małym konkursie, który ogłosimy razem z głosowaniem. Będzie on tematycznie związany z plebiscytem i przeznaczony specjalnie i wyłącznie dla głosujących 🙂 Nic jednak nie zdradzę, póki nie ogłosimy głosowania, a do tego niezbędne są Wasze kandydatury. A więc czekamy na Najlepsze Bezramiączkowce!

[W bannerze plebiscytowym wykorzystałam zdjęcie biustonosza Panache Porcelain Moulded Strapless]

Może ci się spodobać

73 komentarze

 • azymut17

  Zgłaszam następujące:
  Kategoria D-GG: Freya Deco strapless, kolor nude
  Kategoria D-GG: Wonderbra Ultimate Strapless Bra, kolor beige
  http://www.wonderbra.eu/uk/solution-bras-/ultimate-strapless-bra/invt/9335/

  19 lipca 2012 at 07:00 Reply
 • mszn

  Bardzo się cieszę z tego głosowania – powoli ruszam właśnie na poszukiwania godnego zastępcy mojego Effuniaka, który ma hiperagresywny silikon odparzający nawet przy zimnej pogodzie.

  19 lipca 2012 at 07:11 Reply
 • azymut17

  Miało być “Kategoria D-G”, nie wiem, czemu mi się dwa razy kliknęło.

  19 lipca 2012 at 07:23 Reply
 • nathd

  Kategoria D-G: Wonderbra Ultimate Strapless Bra, kolor beige
  Kategoria D-G: Charnos Eve, kolor ivory
  Kategoria D-G: Fantasie Smootnig, kolor: white
  Kategoria D-G: Discover Madmoiselle Monroe, kolor: black/purple
  Ostatni już jest nie produkowany, więc w sumie nie wiem czy powinnam go proponować.

  19 lipca 2012 at 08:16 Reply
 • kakunia.k

  kategoria D-G – freya deco strapless black, acz może powinnam go zgłosić jako GG+..? tylko freyę noszę 30G, panache 30GG, a kaśki 30H/HH – pozostawiam Tobie, Kasico, decyzję o wpasowaniu w kategorię – deco strapless nosi się świetnie! 🙂

  19 lipca 2012 at 09:33 Reply
 • azymut17

  I jeszcze kategoria 85+: Elomi Smoothing Foam Moulded Strapless Bra, kolor black i nude
  http://www.elomilingerie.com/lingerie/best_sellers/smoothing/underwired_foam_moulded_strapless_bra.aspx?colour=black
  Zastanawia mnie, czy ma jakąkolwiek konkurencję?

  19 lipca 2012 at 09:48 Reply
 • ekstaza_w_masle

  Kategoria D-G
  Koniecznie Freya Taylor – boski (choć nie mam)
  No i Effuniak Toffik (bo w końcu go nikt nie zgłosi) i oddzielnie biały i w kropki, bo niektórzy twierdzą, że jednak są między nimi różnice.
  Discover Mademoiselle Monroe

  19 lipca 2012 at 10:59 Reply
 • azymut17

  Tak myślę sobie nad nazwą dla plebiscytu, skoro Oskary są tak problematyczne. Może Złota Haftka? Analogicznie drugie miejsce to srebrna itd.

  19 lipca 2012 at 11:48 Reply
 • roza_am

  Azymut, Złota Haftka też problematyczna. Tak się nazywał konkurs krawiecki w sztuce Zyty Rudzkiej “Cukier Stanik”: http://www.ldk.lodz.pl/app/webroot/upload/userfiles/file/FWD%20pdf/prace_laureatow_III_edycji.pdf

  Może “Stabilny Obwód”? 😉

  19 lipca 2012 at 12:52 Reply
 • azymut17

  Dopasowana Miska 😉

  Ale to ma z kolei skojarzenia ze sklepem 😉

  Złota fiszbina?

  19 lipca 2012 at 13:12 Reply
 • kasica_k

  No właśnie, to powinno być coś glamurnego 🙂 Złoto to dobry trop, może “Złoty Odpowiednio Stabilny i Pracujący Obwód”? 🙂
  Złota Fiszbina byłaby fajna, ale nie pasuje do staników bez fiszbin…

  Prośba do zgłaszających kandydatury: jeśli podajecie coś, co już nie jest produkowane, wrzućcie link do jakiegoś zdjęcia, najlepiej gdyby była też informacja o rozmiarówce.

  19 lipca 2012 at 13:54 Reply
 • kasica_k

  Przed chwilą wpadło mi do głowy: ależ oczywiście, Złote Ramiączko! 🙂 Ale w tym plebiscycie musiałoby być wyjątkowo przemianowane na Złoty Brak Ramiączka 🙂

  19 lipca 2012 at 13:56 Reply
 • roza_am

  Złote BRAmiączko 🙂
  Ew. Diamentowy Chwościk, skoro ma być glamourowo 🙂

  19 lipca 2012 at 14:14 Reply
 • cat_woman_in_black

  1. Panache Porcelain strapless – kategoria D-G
  2. Panache Confetti – D-G
  3. Masquerade Tiffany strapless – D-G

  Co do nagród, zawsze mogą być np. Stanikowe Fryderyki albo Stanikowe Noble ;). Jednak ja bym ten plebiscyt nazwała Diamentowy Biustonosz :).

  19 lipca 2012 at 14:43 Reply
 • kasica_k

  Może Stanikowe Kasice? hehehe 🙂

  19 lipca 2012 at 14:59 Reply
 • kasica_k

  No bo wszystkie te nagrody są “rodzaju męskiego”, a tu coś kobiecego jest potrzebne. Diametowa Miseczka? 🙂

  19 lipca 2012 at 15:01 Reply
 • winter76

  A ja nie mogę nic zgłosić, bo nie mam żadnego bezramiączkowca 🙂 I jakoś chyba mieć nie będę, bo nie wiem czy jakiś by dobrze utrzymał moje 65 hh 😉

  19 lipca 2012 at 15:57 Reply
 • cat_woman_in_black

  Biustonosz i stanik też są rodzaju męskiego, jakby na to nie patrzeć 😉

  19 lipca 2012 at 16:11 Reply
 • Cleanic

  Kategoria D-G: Gossard Ooh la la long line strapless bra 🙂

  19 lipca 2012 at 16:21 Reply
 • maith

  Wszelkie Noble i Fryderyki itp. od razu odrzućcie.
  Z tego samego powodu co Oskary. Po co się potem z jakimiś idiotami szarpać?

  19 lipca 2012 at 16:56 Reply
 • kis-moho

  Bardzo podoba mi się Złota Fiszbina. Gdyby nie stomatologiczne skojarzenia, zaproponowałabym Złoty Mostek ;o)
  A może Korony i Koronki?

  19 lipca 2012 at 17:16 Reply
 • UrsaMinor

  Wonderbra Ultimate Strapless? Kategoria D-G.

  Złota Fiszbina brzmi dobrze.

  19 lipca 2012 at 21:26 Reply
 • zawsze_zielona

  Zglaszam Effuniak Toffi w kategorii D-G

  Co do nazwy, to moze Zlote bezramiaczko?

  20 lipca 2012 at 08:48 Reply
 • kasica_k

  @kis-moho, Koronka – to dopiero dentystycznie brzmi! 🙂

  20 lipca 2012 at 13:47 Reply
 • szasza

  Jeśli pojawiły się wcześniej, przepraszam:) nie czytałam wszystkich komentarzy:)
  Propozycje moje:
  85 + Elomi, Smoothing (jest w obwodzie do 110!)
  Fantasie Smoothing 65-90 są obwody a miseczka do G. Mam i kocham za to, że miseczka się nie łamie a jest bezszwowa. Wrzucam do walizki bez przejmowania się czy biustonosz się zgniecie:)
  Fantasie Ava do 90 pod biustem a miseczka do GG – to fajny biustonosz na ślub!
  W Fantasie jest jeszcze jeden biudstonosz ale z miękka miseczką Samantha 65-90 do G
  …no i jeszcze przepiękna Rosa z Fauve do GG:)

  Deco i Taylor z Frejki obowiązkowo;)

  20 lipca 2012 at 14:26 Reply
 • ania

  Effuniak Czarny Strapless, kategoria D-G. Uwielbiam. 🙂

  20 lipca 2012 at 14:47 Reply
 • aksanti

  To ja dodam Panache Evie, kremową – kategoria D-G i GG+.
  I jeszcze Gossard Ooh La La, kremowy – kategoria D-G.

  20 lipca 2012 at 15:44 Reply
 • maith

  A może bardziej ogólnie…

  -złota/diamentowa pierś (tylko po tych ostatnich stomatologicznych skojarzeniach nie wiem czemu widzę tu od razu złoty ząb ;))
  albo

  -złota/diamentowa bielizna (prosto, na temat, forma żeńska i pomysłów na przedstawienie graficzne nie zabraknie 🙂

  20 lipca 2012 at 15:45 Reply
 • azymut17

  Szasza – Fantasie Smoothing wg mnie nie łapie się na kategorię 85+, bo w 85 miski są do F a w 90 do E. W 95 jest tylko C i D:
  http://www.fantasie.com/lingerie/essentials.aspx#Smoothing
  Ava tym bardziej się nie łapie, bo w 85 jest do G co prawda, ale w 90 tylko do E:
  http://www.fantasie.com/lingerie/essentials/ava.aspx
  Samantha podobnie:
  http://www.fantasie.com/lingerie/ss12/samantha/strapless_bra.aspx?colour=Ivory#Samantha
  Deco, Taylor i Rosa na obwodzie 85 kończą rozmiarówkę. Zgłoś te modele po prostu w kategorii D-G 🙂

  No chyba, że założymy, że w 85+ jest taka mizeria, że małe miski też się łapią?

  20 lipca 2012 at 17:02 Reply
 • martaroma

  D-G Panache Porcelain kolor nude
  GG+ Fauve Rosa kolor black
  GG+ Freya Deco kolory black, nude

  20 lipca 2012 at 20:51 Reply
 • Katia

  D-G
  Strapless Toffi Effuniak 🙂 Elegancki, stabilny no i fantastycznie kształtujący.

  21 lipca 2012 at 00:18 Reply
 • joanna_maria1950

  Deco strapless, nude w kategorii do GG. Tej wiosny, po raz pierwszy w zyciu kupilam straplessa i trzyma!

  21 lipca 2012 at 08:24 Reply
 • k_linka

  Panache Evie w kategorii D-G (czarny i kremowy)

  Co do trofeum – moze Brylantowa Haftka? Albo Platynowa MIska?? Jakiekolwiek ramiaczko lub fiszbina bedzie dziwne w odniesieniu do bezramiaczkowcow i bezfiszbinowcow

  21 lipca 2012 at 10:58 Reply
 • alexis-z

  Kategoria D-G
  Freya Deco strapless nude i carny
  Wonderbra Ultimate strapless nude

  21 lipca 2012 at 11:49 Reply
 • bagienny.net

  Cześć, ja tak offowo trafiłem na artykuł. Może zainteresuje ;]

  21 lipca 2012 at 18:05 Reply
 • figa84

  Dodaję choć nie wiem w jakiej kategorii najlepiej, bo jest w rozmiarówce: 65C-E, 70B-D, 75A-C, 80B. Mowa o Agio Strapless. Ja mam 65D i uwielbiam.

  22 lipca 2012 at 13:37 Reply
 • margaretka94

  Masquerade Deity w kategorii D-G oraz G+
  Masquerade Hestia w kategorii D-G

  22 lipca 2012 at 14:12 Reply
 • margaretka94

  Proponuję nazwę trofeum “Złote Jabłuszko”- w końcu nagradzamy za nadawanie najpiękniejszego kształtu naszym piersiom 🙂 Złote jabłuszko dla najpiękniejszej jak w micie o wojnie trojańskiej…i pasuje też do kolorystyki banneru plebiscytowego.

  22 lipca 2012 at 17:05 Reply
 • dora

  winter76
  2012/07/19 15:57:54
  A ja nie mogę nic zgłosić, bo nie mam żadnego bezramiączkowca 🙂 I jakoś chyba mieć nie będę, bo nie wiem czy jakiś by dobrze utrzymał moje 65 hh 😉

  Oj , dołączam się 😉 I wbrew komentarzom o wydziwiających klientkach z nierealnymi oczekiwaniami nie oczekuję i nie wymagam. Tak patrząc realnie 😉

  22 lipca 2012 at 18:02 Reply
 • Gość

  Kategoria: GG+, Panache Evie, kolor czarny

  22 lipca 2012 at 19:27 Reply
 • kasica_k

  @bagienny.net, dziękuję, cała nasza społeczność już celebruje to odkrycie 🙂

  22 lipca 2012 at 20:21 Reply
 • leipsi

  Fantasie Smoothing już zgłoszony dlatego mam propozycję nazwy nagrody 🙂
  Złota Brianna

  23 lipca 2012 at 07:42 Reply
 • jennygump

  @ brylantowa kasica powinno być ! z przerażeniem stwierdziłam, że nie ma formy fiszbina, poprawnie jest : fiszbin….

  w kategorii: d-gg Rosa Fauve bo konstrukcaj ta sama co deco ale detale sprawiają że to glamour na max !
  w kategorii d-H króluje Evie Panache 🙂

  23 lipca 2012 at 12:24 Reply
 • biustynabytomianka

  D-G: Feya Deco strapless nude- pierwszy mój strapless, którego nie boję się nosić (34GG)- nie ma obaw, że spadnie 😉 – wypróbowany także przez koleżankę w rozmiarze 38G, kolor czarny

  85+ Elomi smoothing, widziałam w akcji, działa!

  23 lipca 2012 at 13:30 Reply
 • alladyna

  A ja się wyłamię i zgłoszę niepopularne i nieznane modele;) W kategorii DD-G:

  1) Debenhams lightly padded strapless bra w wersji black i nude
  http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_150010300060_-1
  Bardzo ścisły i pojemny.
  Obwody od 30, miski DD-G; raczej pod tuby

  2) Debenhams strapless lace trimmed bra
  http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_150010564260_-1?breadcrumb=Home~txtstrapless
  Jak wyżej. Ma obniżone miseczki przy mostku, nada się pod średnie dekolty.

  3) Debenhams lace strapless bra
  imageshack.us/photo/my-images/101/gorgeous1jpg.jpg/
  bliźniak Frei Deco

  Osobiście najczęściej noszę i najbardziej kocham ten model z M&S, Ultimate Padded Multiway DD+ Bra:
  http://www.marksandspencer.com/Ultimate-Padded-Multiway-DD-Bra/dp/B00530N6H6?ie=UTF8&ref=sr_1_2&nodeId=47594031&sr=1-2&qid=1343133821&pf_rd_r=1RTZ1J0NCJMXR2YJ065S&pf_rd_m=A2BO0OYVBKIQJM&pf_rd_t=101&pf_rd_i=47594031&pf_rd_p=215570647&pf_rd_s=related-items-3
  ale niestety, jest produkowany od 32 do 42 od A do G.
  Nie ma obwodów 30 ani tym bardziej 28.
  Jest ścisły i dużomiseczkowy – ja noszę 32D na biuście 30E. Dla mnie ideał.;) Nadaje się pod spore dekolty.

  Fajne są też straplessy M&S Flatter Me – ale one są w bardzo okrojonej rozmiarówce.

  Mam też jeszcze jeden przebój – w kategorii A-D, ale znów nie na plebiscyt, bo dopiero od obwodu 32 (ścisłego! na siostrę noszącą normalnie 32 był sporo za ciasny):
  kataloglmb.blox.pl/2009/02/Gossard-Superboost-Satin-strapless.html
  Gossard Superboost Satin strapless
  Opinia jest pod tym linkiem. Na mniejsze biusty polecam gorąco. Obwód jest naprawdę super, a miseczki najmniej zabudowane ze wszystkich strapków, z jakimi miałam do czynienia. Nie wystawał mi spod niczego.

  On ma chyba swoją kontynuację w zakresie 30 D-G, 32-36 A-G, 38 B-G
  kataloglb.blox.pl/2011/11/Gossard-Superboost-Strapless.html
  ale widać, że z inną konstrukcją. Próbował ktoś?

  24 lipca 2012 at 15:00 Reply
 • kasica_k

  Dzięki, “niepopularne” modele też warto docenić, bo mogą być wśród nich prawdziwe perełki.

  I ciągle myślę o tych złotych jabłuszkach i brylantowych kasicach ;)… trudna sprawa…

  24 lipca 2012 at 15:03 Reply
 • alladyna

  Złota Fiszbina – super! Fiszbin czy fiszbina – obecnie już chyba jedna i druga forma jest dopuszczalna, tylko słowniki nie nadążają. Ten fiszbin – już przestarzałe. Nikt tak nie mówi, przynajmniej nigdy nie słyszałam. Chociaż w PWN ostatnio odnotowali tę fiszbinę:
  portalwiedzy.onet.pl/140345,,,,fiszbin_a_fiszbina,haslo.html ;))

  Złote Jabłuszko – mi się nie podoba… bo dlaczego nie Złoty Stożek, Złoty Nosek albo Złota Kropla? Nie wszyscy dążą do jabłuszek i wcale nie jest powiedziane, że to jest najlepszy kształt – a taka nazwa tak sugeruje.

  24 lipca 2012 at 15:07 Reply
 • alladyna

  Hm, właściwie w kategorii 85+ te 3 modele z Debenhamsa też się łapią. W obwodach 38 i 40 wszystkie są produkowane do miseczki G:

  1) Debenhams lightly padded strapless bra w wersji black i nude
  http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_150010300060_-1
  Bardzo ścisły i pojemny.
  Obwody od 30, miski DD-G; raczej pod tuby

  2) Debenhams strapless lace trimmed bra
  http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_150010564260_-1?breadcrumb=Home~txtstrapless
  Jak wyżej. Ma obniżone miseczki przy mostku, nada się pod średnie dekolty.

  3) Debenhams lace strapless bra
  imageshack.us/photo/my-images/101/gorgeous1jpg.jpg/
  bliźniak Frei Deco – podobny design, zebranie i podtrzymanie.

  Nr 2 i 3 różnią się w zasadzie koronką i wysokością mostka (w tym bez koronki mostek jest pełny).

  Zgłaszam też, bo może warto pokazać, że jak ktoś wyleci z rozmiarówki np. straplessa Deco (do 40E – czyli na biust 40F), to ma szansę spróbować z tym Debenhamsem z nr 3, produkowanym o 2 miski dalej (do 40G) albo i nawet 3 miski dalej – pod nr 1 (do 40G, ale wypada jak 38H). W 38H na pewno nie ma dużego wyboru straplessów…
  Te Debenhamsy są na Allegro zwykle bardzo tanio, albo na Ebayu.

  24 lipca 2012 at 15:20 Reply
 • margaretka94

  Oczywiście, że nie jest to jedyny słuszny kształt 🙂 Wszystkie są piekne i maja swoje zwolenniczki, ale Kasica prosiła też o pomysł “wirtualnego trofeum”. Z tych wszystkich kształtów biustów jabłuszko pierwsze przyszło mi na myśl w formie rzeczywistej, istniejącej nagrody. Złota Fiszbina też mi się bardzo podoba.

  24 lipca 2012 at 15:31 Reply
 • missKudlata

  Zgłaszam w kategorii GG+ Freya Deco w kolorze Nude. Przy moim rozmiarze 65HH, stanik w rozmiarze 70GG pasował ślicznie i nie był zbyt luźny. 4 haftki i gładka miska – cudo:)

  25 lipca 2012 at 09:03 Reply
 • alladyna1986

  Przypomniały mi się jeszcze inne strapki w kategorii 85+;)
  W UK są specjalne sklepy i marki – oprócz Elomi – dedykowane kobietom z tej części rozmiarówki. Obwody mają czasami nawet do 56/140?, więc 38/85 to dopiero początek tabelki…
  Ciekawa jestem, ile osób z kategorii 85+ w Polsce w ogóle wie o tym i używa bielizny tych marek.
  Chodzi mi o:
  Naturally Close
  Shapely Figures
  Simply Yours
  Uczciwie przyznaję, że nie wiem, jak u nich z konstrukcjami, ale zakres rozmiarów mają imponujący. Noo, ale np. takie Panache ma też wtopowe konstrukcje, więc wcale nie jest takie fantastyczne.

  I tak, proszę bardzo, kategoria 85+:
  1) Pack of 2 multiway bras, kolory biały i czarny, http://www.naturallyclose.co.uk/shop/pack-of-2-multiway-bras/fq022/product/details/show.action?pdBoUid=6171#colour:BLACK/WHITE,size:
  rozmiary: 34-44 B-H (przy obwodzie 44 nadal jest dostępna miseczka H), 46D-F, 48D-DD

  2) World Biggest Strapless bra, kolor midnight blue i magenta
  Sklep pisze o nim: We have developed the largest underwired strapless bra in the world to offer you secure support up to a K cup.
  Rozmiarówka: 34-42 DD-K, 44B-DD, 46-48 B-C
  niebieski: http://www.naturallyclose.co.uk/shop/worlds-biggest-strapless-bra/qx360/product/details/show.action?pdBoUid=6171#colour:MIDNIGHT%20BLUE,size:
  magenta: http://www.shapelyfigures.com/shop/worlds-biggest-strapless-bra/mm042/product/details/show.action?pdBoUid=6083#colour:MAGENTA,size:
  Jak on leży? Można zobaczyć na filmie w rozm. 40H (0d 2:30)
  http://www.youtube.com/watch?v=kLGYHhGpCnw&list=FLOUnG8lu3Pb4z1tCeqseReA&index=30&feature=plpp_video
  (nawiasem mówiąc, ta pani z filmiku jest aktorką porno;p)
  Nie ma szałowego zebrania biustu pod brodę, ale w 40H trudno się tego spodziewać od straplessa. Wydaje mi się, że przy braku wyboru takie modele jak ten mogą się całkiem nieźle sprawdzić.

  3) pack of 2 multiway bras
  http://www.naturallyclose.co.uk/shop/pack-of-2-multiway-bras/fq023/product/details/show.action?pdBoUid=6171&affinity=true#colour:SOFT%20BLUE%20/%20PINK,size:
  34-44 B-H, 46 D-F, 48D-DD
  kolory niebieski i różowy (dwupak)

  25 lipca 2012 at 09:08 Reply
 • T.

  Mój kandydat już zgłoszony. Mam tylko pytanie o użyty w notce wyraz “plunge’i”. W jaki sposób powstał i jak to czytać? 🙂

  25 lipca 2012 at 09:19 Reply
 • alladyna1986

  T., to powinny być plunge’e = plandże 😉

  25 lipca 2012 at 09:23 Reply
 • T.

  Alladyno, też bym to tak napisała, ale bardzo często widzę właśnie tę formę z “i”, zawsze zastanawiając się jak to jest czytane?

  25 lipca 2012 at 09:51 Reply
 • Gość

  mnie sie podoba nazwa brylantowa kasica 🙂 ale zaproponuje tez – zlota kokardka, od ulubionego zdobienia mostkow biustonoszy. mozna by byly uhonorowac modele wyroznione mala broszka na mostku w ksztalcie zlotej kokardki.

  zglaszam:
  1. kategoria D-G czerwony strapless passionata delight balkonetka.pl/katalog/bra/passionata-delight-strapless?utm_source=balkonetka&utm_medium=katalog_show_bra&utm_campaign=same_brand_bras&utm_content=happiness
  2. Audelle (lepel) athena w kolorach bialym, czarnym i bezowym – bardzo mieciutki strapless

  25 lipca 2012 at 13:33 Reply
 • braworka

  nic nie zgłosze bo nie mam 🙁
  ale czekam na wyniki małobiusciastych.
  pewnie efuniak?
  pozdrawiaM

  25 lipca 2012 at 17:44 Reply
 • alladyna1986

  Ale Passionata strapless nie jest produkowany w zakresie D-G.
  Są dostępne tylko rozmiary 32-36 A-D, czyli nie łapie się na żadną kategorię, bo nie ma ani 30, ani DD-G.

  26 lipca 2012 at 15:28 Reply
 • madzioreck

  Kategoria D-G – Effuniak strapless mleczny
  Kategoria D-G – Effuniak strapless toffi

  26 lipca 2012 at 17:14 Reply
 • simerila

  W kategorii A-C jeszcze nic nie zostało zgłoszone i jeśli by się trzymać ściśle kryteriów to żaden model się nie kwalifikuje do tej kategorii. Nawet Effuniak był produkowany od 65b/70a (mniejszych misek chyba nie było?) a teraz już ich nie ma (i chyba nie będzie? albo może na zamówienie?). Ale jeśli z braku laku można dodać takie nie do końca pasujące to proponuję:

  kategoria A-C:
  Effuniak strapless (mam toffi)

  znalazłam jeszcze
  AFTER EDEN-Double Boost Strapless Gel Bra 30-38 AA-D (czarny, biały)
  http://www.ebay.co.uk/itm/AFTER-EDEN-Double-Boost-Strapless-Gel-Bra-BLK-Szs30-38-/200609355789?pt=UK_Women_s_Lingerie&var=&hash=item2eb53fd80d#ht_4026wt_905

  Panache Atlantis Christy Bra Blake/Latte 30-36 AA-C
  http://www.ebay.co.uk/itm/5990-Panache-Atlantis-Christy-Bra-Blake-Latte-30A-36A-/220770936702?pt=UK_Women_s_Lingerie&var=&hash=item3366f9277e
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-panache-atlantis-christy-strapless

  Panache Atlantis Plunge Strapless od 30 AA-C (czarny, biały, cielisty)
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-panache-atlantis-plunge-strapless-czarny
  http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Panache-Solutions-Plunge-Strapless-Bra-5940-Black-30-38-/110791153051?pt=UK_Women_s_Lingerie&var=&hash=item19cbaad59b

  Gossard Squeeze me multiway od 30B (czarny)
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-gossard-squeeze-me-multiway-czarny

  Gossard Cosmetix multiway od 30B (biały, czarny, cielisty)
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-gossard-cosmetix-multiway-bialy

  Audelle (Lepel) Elizabeth Strapless od 30B (biały, czarny)
  http://www.ebay.co.uk/itm/New-Lepel-Lingerie-Elizabeth-Strapless-Bra-Bridal-0711030-White-VARIOUS-SIZES-/140793656854?pt=UK_Women_s_Lingerie&var=&hash=item20c7f4b616
  http://www.onlyher.pl/products/236/p/807

  Audelle (Lepel) Bouquet Strapless od 30b (biały, czarny)
  http://www.onlyher.pl/products/236/p/467
  http://www.onlyher.pl/products/236/p/412

  Audelle (Lepel) Athena od 30b
  http://www.onlyher.pl/products/236/p/564

  Discover Mademoiselle Monroe od 30b
  kataloglb.blox.pl/2010/09/Discover-Mademoiselle-Monroe-Strapless.html

  Straplessy/multiwaya A-C w obwodzie 30 ma w swojej ofercie M&S i Debenhams, ale to tylko w UK, ewentualnie do zdobycia na ebayu lub allegro.
  http://www.marksandspencer.com/gp/search/node-finder-action.html?isFromFinder=1&node=66404031&rh=p_91%3A28A#isFromFinder=1&node=66404031&page=1&sort=relevancerank&size=12&rh=n%3A43251030%2Cp_91%3A30A%2Cp_91%3A30B%2Cp_91%3A30C&lo_binKey=p_91&lo_binValue=30C&categoryMultiSelection=false
  http://www.debenhams.com/lingerie/bras#catalogId=10001&lid=//productsuniverse/en_GB/product_online%3DY/categories%3C%7Bproductsuniverse_153156%7D/categories%3C%7Bproductsuniverse_153156_153160%7D/categories%3C%7Bproductsuniverse_153156_153160_153165_ms%7D/bra_size%3E%7B30b%3B30a%3B30c%7D&ps=default&sfn=BRA+SIZE&sfv=30A&storeId=10001

  I na polskim podwórku Esotiq Raff od 65B
  http://www.intymna.pl/p1,1,1,22575,,raff-stanik-wielofunkcyjny-20375

  26 lipca 2012 at 23:19 Reply
 • kasica_k

  @simerila, kryteria nie są aż takie ostre – wystarczy, że model łapie się miski A-C i jest w tym zakresie produkowany w 65 (w przynajmniej jednej misce). Dzięki za kandydatury.

  @alladyna, rzeczywiście Passionata się nie załapie, jeśli taka jest rozmiarówka.

  @Gość – złota kokardka – super pomysł! 🙂

  Co do plunge’i, to oczywiście powinny być plandże, a nie plungi 😉

  27 lipca 2012 at 00:07 Reply
 • aleksandromaniak

  Ale Passionata to chyba jest i b.ścisła i dużomiskowa, coś tam mi się obiło o uszy, że na Balkonetce były te straplessy prezentowane (ma je Onlyher) i więcej się na nie stanikomaniaczek ,,załapie” niż to wynika z rozmiarówki. Tylko to mgliste wspomnienie 😉 Niech ktoś skoryguje/potwierdzi. 🙂

  27 lipca 2012 at 01:04 Reply
 • kasica_k

  Mogę dopuścić w drodze wyjątku, jeśli uważacie, że warto.

  27 lipca 2012 at 03:40 Reply
 • alladyna1986

  Aleksandromaniak, tak, są ścisłe i dużomiseczkowe. 32d pasowało na 30f, ale ponieważ nie ma 32dd ani 32e, to 30ff i 30g odejdzie z kwitkiem. Więc to i tak bez sensu…

  Z mojego doświadczenia wynika, że większość straplessów jest ścisła i mniej lub bardziej dużomiseczkowa. Mierzyłam koło 20 różnych i żaden nie był małomiseczkowy i luźny;) Lista propozycji musiałaby się zmienić w katalog wyjątków, gdyby je wszystkie uwzględnić.

  Np. noszę też namiętnie Secret Possesions Super Plunge Strapless Bra – ten:
  http://www.ebay.co.uk/itm/PRIMARK-WHITE-SUPER-PLUNGE-STRAPLESS-BRA-SIZE-34E-BNWT-L-K-/271021914040?pt=UK_Women_s_Lingerie&hash=item3f1a2a37b8
  …produkowany w D-F od obwodu 32 do 38.
  I jest absolutnie genialny;D A mam rozmiar… 34D na 68 pod biustem, 88 w biuście (30E). Nieskracany.;)) Chociaż wolałabym 34C albo 32D, bo jest trochę przyduży.;)))
  No ale nie zgłaszałam, bo jest tylko do F…:(

  No chyba że dać kategorię perełek w okrojonej rozmiarówce?;))) Bo ta Passionata niewątpliwie jest perełką;)

  27 lipca 2012 at 10:32 Reply
 • alladyna1986

  Simerila, no właśnie… w też 30A nie widziałam straplessa nigdzie;(

  Ale dużo modeli w 30B, 30C ma Debenhams – aż 23 modele:

  http://www.debenhams.com/lingerie/bras#catalogId=10001&lid=//productsuniverse/en_GB/product_online%3DY/categories%3C{productsuniverse_153156}/categories%3C{productsuniverse_153156_153160}/categories%3C{productsuniverse_153156_153160_153165_ms}&ps=default&sid=&sinl=My+Selection&storeId=10001&txt=30b

  Moja siostra miała takie 30C:
  http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10001_10001_152010614760_-1?breadcrumb=Home~Lingerie~Bras~txt30b
  i wyglądało zachęcająco. To jest zwykła czarna pianka bez push-upa.
  Obwód był tradycyjnie ścisły, miski spore – jak 30D/28DD.

  27 lipca 2012 at 10:39 Reply
 • renulec

  To ja jeszcze dorzucę do kategorii D-G Tiffany strapless ivory i black (Masquerade), bo chyba nikt nie zgłosił a szkoda byłoby go pominąć.
  Brylantowa Kasica! Jestem za!

  27 lipca 2012 at 11:34 Reply
 • simerila

  Alladyna w 30a są Atlantisy, tylko że mają żelowe wypełnienie.

  Złota kokardka mi się podoba, i jest nawiązanie do różowych kokardek z recenzji. 😉

  27 lipca 2012 at 14:39 Reply
 • tatakine

  Kategoria D-G: Effuniak mleczny
  Kategoria D-G: Effuniak czarny
  Mam oba!

  27 lipca 2012 at 16:37 Reply
 • jennygump

  Zapomniałam o Nadii Atlantis. Genialna ! zarówno jako strapless jak i multiway ! w 30 A występuje jak najbardziej 🙂 Jest a jak by jej nie było

  27 lipca 2012 at 17:20 Reply
 • aksanti

  Tak, Nadia jest całkiem fajna:) szkoda tylko, że już znika..

  28 lipca 2012 at 21:41 Reply
 • nathd

  Passionata i jej Delight – potwornie ścisłe obwody i duże miseczki. Ich 70 to jak 65. Dziewczyny z rozmiarem 65E/F noszą 70D.

  30 lipca 2012 at 09:15 Reply
 • kasica_k

  UWAGA: przedłużamy nieco termin i kandydatury zbieram jeszcze do jutra 🙂 Choć wydaje mi się, że podałyście ich tyle, że już chyba więcej się nie da. Czy w ogóle istnieją jeszcze jakieś godne uwagi straplessy? 🙂

  31 lipca 2012 at 01:00 Reply
 • alladyna1986

  Są:))) Np. ten: kataloglmb.blox.pl/2010/03/La-Senza-ITEC-Strapless.html
  ale rozmiarówka się nie łapie, tak samo jak Passionata.

  Nie wiem, czy ktoś już zgłaszał…

  w D-G:

  1) Fantasie Allure kataloglmb.blox.pl/2009/01/Fantasie-Allure-strapless.html – kremowy bliźniak Smoothinga
  2) Wonderbra D-G Everyday Strapless kataloglmb.blox.pl/2010/04/Wonderbra-D-G-Everyday-strapless.html – nie jest szałowy, ale całkiem całkiem, daje radę;)

  31 lipca 2012 at 10:59 Reply
 • Gość

  szkoda ze passionata nie przeszla – bo to naprawde dobry strapless, niewidoczny i do tego kolor! czerwony! obledny. Ale ciesze sie ze nazwa zlote kokardki sie przyjela 🙂

  sellenka

  5 września 2012 at 10:28 Reply
 • Leave a Reply