WRecenzje

„Wąsate” Cudo :-)

Cudo poznańskiej firmy Incarico8 to kolejny (po Gorseniowej Evicie oraz modelu „Ty wiesz” Ewy Michalak) przedstawiciel tak zwanego trendu paseczkowego, jaki dostał się w me łapki (a raczej na mój biust) 🙂 Wiem, że są wśród Was zarówno zwolenniczki, jak i przeciwniczki takich projektów. Ja należę do tych pierwszych 🙂 U wielu oplatanie ciała paseczkami wywołuje skojarzenia ze stylistyką bondage. Myślę jednak, że trend ten można interpretować na różne sposoby – kwestia wyobraźni. Paski nie muszą być częścią uprzęży – mogą stanowić element uzbrojenia 😉 Przede wszystkim zaś mogą grać rolę „przezroczystej” ozdoby, jak koronka czy haft na tiulu.

Wróćmy jednak do Cuda 🙂

Incarico8 – Cudo, rozmiar: 80G, kolor: czarny [Rozmiary: 60-95 D-K, cena regularna: 229 zł – uwaga stanikomaniacka zniżka! Info na końcu notki 🙂 Biustonosz został mi dostarczony przez producenta.]

 

Estetyka

Zacznę od paseczków – tytułowych „wąsów” 🙂 Są one zamocowane w ten sposób, że stanowią jakby część miseczki – te kończą się niżej, a paseczki są przyszyte do kanalików fiszbin. Nie jest to ozdoba, która mogłaby łatwo wyjrzeć na zewnątrz, tak jak w modelach Marlies Dekkers czy Przeplatankach Ewy Michalak, bo raczej nie da się pokazać ich w dekolcie bez jednoczesnego pokazania mostka biustonosza. Czego nie uznaję za wadę – po prostu Cudo nie jest modelem tego typu.

Paseczki są zrobione z delikatnej, elastycznej gumki, dzięki czemu nie wpiją się w żaden biust 🙂 Są naprawdę bardzo rozciągliwe. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na ich trwałość. Na razie trzymają się świetnie.

„Wąsy” są bardzo elastyczne i gładko leżą na piersiach.

Bardzo mi się podoba ażurowy materiał, z którego uszyto miseczki. Kojarzy się trochę z Rio marki Freya, ale oczka siatki są tu dużo drobniejsze i regularne. Przejrzystość dotyczy całej miseczki – nie jest ona niczym podszyta. Siateczka ta budzi we mnie skojarzenia nie tyle bieliźniane, co sportowe. W codziennej bieliźnie takie nawiązania rzadko się spotyka. Co ciekawe, Cudo występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, zupełnie jak bazowe warianty modeli do ćwiczeń 🙂

Cudo białe – zdjęcie firmowe

(Nawiasem mówiąc, nie miałabym nic przeciwko temu, by do sportowej bielizny przeniknęło nieco elementów bielizny codziennej –  dekoracyjnych paseczków, czy koronek. Funkcjonalność jest na pierwszym miejscu, ale odrobina ozdobności nikomu by nie zaszkodziła 🙂 )

Przeszkadzają mi szerokie ramiączka. Przy moich wymiarach mogłyby spokojnie być trochę węższe!

Zapięcie mało się odkształca, tylko niepokoją wyciągające się oczka haftek – mam nadzieję, że zostaną na miejscu 😉

Dopasowanie

Bardziej spodziewałabym się, że dobre będzie 80H, jak to jest u mnie najczęściej w rozmiarówce europejskiej, jednak Incarico8 to kolejna wśród polskich firm, w którym wystarcza mi miseczka mniej. Tymczasem tabela rozmiarów Incarico8, jak to się często zdarza, wskazuje mi dużo większy rozmiar 🙂 Doświadczenie podpowiadało H, odpowiednie okazało się G, powiedzmy więc, że przewidywalność rozmiarowa jest niezła. 80H również przymierzałam i było nieco (nie dramatycznie) za duże.

Rozmiar pod biustem 80 jest odpowiedni – dopasowany, ani za luźny, ani za ciasny.

Kształt

Biust w Cudzie jest bardzo dobrze podniesiony i zebrany. Kształt piersi nie jest idealnie okrągły, widać lekkie przypłaszczenie. Jest ono jednak nieznaczne i zupełnie nie rzuca się w oczy „w stanie odzianym” 🙂

Konstrukcja i podtrzymanie

Cudo jest modelem na biust o trochę węższej podstawie niż mój, jednak fiszbiny nie są dla mnie dużo za wąskie. Miseczki mają dobrą, podnoszącą biust konstrukcję, nie są zbyt wysokie pod pachami.

Podtrzymanie jest bardzo dobre dzięki wspomnianej konstrukcji miseczek, stabilnemu materiałowi, z którego są uszyte i mocnemu, dwuwarstwowemu tyłowi z dzianiny i siateczki. Ramiączka również dobrze się sprawują – są mało elastyczne dzięki podszyciu w przedniej części.

Wygoda

W Cudzie jest mi generalnie wygodnie, co mnie zaskoczyło. Skąd to zdziwienie? Bo mamy tu boczne fiszbiny, które są długie, plus niepodkrojone do góry boki. Powoduje to, że obwód przy dolnych końcówkach tych fiszbin zawija mi się do środka, zwłaszcza gdy przechylę się w bok. O dziwo jednak dyskomfort jest minimalny, wręcz nieistniejący 😉 – pewnie dlatego, że zewnętrzny materiał nie drapie.

Mogło być jednak inaczej… Powiem szczerze – nie rozumiem, czemu polscy producenci tak bardzo obstają przy usztywnieniach bocznych i przy całkowicie prostym dole bez żadnego podkrojenia. Może większość polskich kobiet ma inną budowę niż ja i tylko ja na ten temat marudzę? 😉 Podsumowując – jest mi wygodnie, ale przy mniej łagodnych dla skóry materiałach mogłoby już nie być tak dobrze.

Galeria

Poznajcie Cudo z bliska – na biuście i bez 😉

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Podsumowanie

Pierwszy eksperyment z marką Incarico8 uważam za udany. Cudo jest modelem estetycznie ciekawym, oryginalnym (czy ktoś już wpadł w naszym kraju na taką siatkę? 🙂 – i, co warte podkreślenia, bardzo starannie wykonanym. Materiały nie są luksusowe, ale dobrej jakości, solidne – rzekłabym, że nie powstydziłaby się ich niejedna zagraniczna firma D-plusowa.

Firma Incarico8 to jedna z tych małych polskich firm bieliźnianych, które proponują zupełnie inne produkty, niż giganci w rodzaju Dalii, Avy czy Gai. Nie znajdziemy tu masówki, a szyte na zamówienie produkty, krótkie serie. Na razie marka sprawia wrażenie młodej i trudno chyba mówić o indywidualności (widać trochę przyjemnych nawiązań do przezroczystości Miss Mandalay tudzież Love Claudette ;-), ale może z czasem dołączy do grona cenionych „niszowców” – tego, do którego należy Avocado, Comexim czy Ewa Michalak? Mam nadzieję, że poznamy się bliżej 🙂

Uwaga, promocja!

Firma Incarico8 oferuje stanikomaniaczkom aż 20-procentową zniżkę na oba kolory Cuda – do 12 lipca włącznie. Promocja działa na hasło „stanikomania” w sklepie internetowym oraz w salonie Rosario Lingerie w Poznaniu przy ul. Długiej 14, gdzie można kupić produkty marki. Zapraszam do testów 😉

Ciekawa jestem, czy słyszałyście wcześniej o Incarico8, a może wypróbowałyście już staniki tej firmy? Podzielcie się opinią 🙂

 

Może ci się spodobać