WBrafitting

Biust tygodnia – odsłona pierwsza

Cykl, którego początkiem jest niniejsza notka, dedykuję wszystkim tym, którzy na dalsze biustowe litery alfabetu (od D wzwyż) patrzą wciąż z nieufnością i niedowierzaniem.

Krótko mówiąc, chcę jak najprościej, czyli na żywych przykładach, przekazać Wam banalną prawdę, że E-, F-, G-, H-, J-, K- i więcej-biusty są wśród nas 🙂 Jest ich dużo więcej, niż się przeciętnie uważa (i więcej, niż można na nie kupić bielizny w przeciętnych polskich sklepach), jednak nie wszystkie ich właścicielki znają swój właściwy rozmiar i odziewają je w odpowiednie biustonosze.

Patrzcie więc i podziwiajcie 🙂

W pierwszym odcinku Joanna, rozmiar angielski 34F (co w markach polskich odpowiada okolicom 75G), prezentuje top z wbudowanym stanikiem marki Bravissimo. Widać, że leży znakomicie: bluzeczka jest dobrze dopasowana, biust na swoim miejscu, właściwie podtrzymany, nie nadmiernie ściśnięty, sylwetka proporcjonalna. Nasza modelka ma mniej-więcej 78 cm pod biustem (ciasno zmierzone) i 100-102 cm w biuście (na luzie). Zwróćcie uwagę na rozmiar obwodu pod biustem – zaokrąglony w dół, czyli tak, jak to się powinno czynić.

Wkrótce zresztą zamierzam poświęcić więcej uwagi takim sprytnym topom, pod które nie trzeba zakładać biustonosza. Szalenie praktyczny wynalazek!

I jeszcze jedno: osobom, które nie poświęcały dotąd zbyt wiele uwagi stanikologii praktycznej, wyjaśnię na wszelki wypadek, że miseczka F miseczce F nierówna – oznaczenie literowe bowiem odnosi się wyłącznie do różnicy obwodów w biuście i pod biustem. Nie jest to żadna obiektywna “wielkość piersi”. I tak, miseczka F wyliczana od obwodu pod biustem 75 to całkiem inna pierś, niż ta sama miseczka F wyliczana od obwodu 90. F-biust u drobnej, szczupłej dziewczyny to całkiem inny F-biust, niż u postawnej, korpulentnej pani, i o tym warto pamiętać. A tak się składa, że szczupłe kobiety w naszym kraju dosyć często dysponują F- czy G-biustami – ulegają jednak stereotypowi, że wszystko powyżej D stanowi niewyobrażalny ogrom. Tymczasem, jak na załączonych obrazkach widać, wcale tak nie jest.

Naszej modelce serdecznie dziękuję za udostępnienie zdjęć. Jednocześnie informuję, że NIE są one przeznaczone do kopiowania, umieszczania na innych stronach ani innych form rozpowszechniania.

Może ci się spodobać