WBrafitting

Biust tygodnia – odsłona pierwsza

Cykl, którego początkiem jest niniejsza notka, dedykuję wszystkim tym, którzy na dalsze biustowe litery alfabetu (od D wzwyż) patrzą wciąż z nieufnością i niedowierzaniem.

Krótko mówiąc, chcę jak najprościej, czyli na żywych przykładach, przekazać Wam banalną prawdę, że E-, F-, G-, H-, J-, K- i więcej-biusty są wśród nas 🙂 Jest ich dużo więcej, niż się przeciętnie uważa (i więcej, niż można na nie kupić bielizny w przeciętnych polskich sklepach), jednak nie wszystkie ich właścicielki znają swój właściwy rozmiar i odziewają je w odpowiednie biustonosze.

Patrzcie więc i podziwiajcie 🙂

W pierwszym odcinku Joanna, rozmiar angielski 34F (co w markach polskich odpowiada okolicom 75G), prezentuje top z wbudowanym stanikiem marki Bravissimo. Widać, że leży znakomicie: bluzeczka jest dobrze dopasowana, biust na swoim miejscu, właściwie podtrzymany, nie nadmiernie ściśnięty, sylwetka proporcjonalna. Nasza modelka ma mniej-więcej 78 cm pod biustem (ciasno zmierzone) i 100-102 cm w biuście (na luzie). Zwróćcie uwagę na rozmiar obwodu pod biustem – zaokrąglony w dół, czyli tak, jak to się powinno czynić.

Wkrótce zresztą zamierzam poświęcić więcej uwagi takim sprytnym topom, pod które nie trzeba zakładać biustonosza. Szalenie praktyczny wynalazek!

I jeszcze jedno: osobom, które nie poświęcały dotąd zbyt wiele uwagi stanikologii praktycznej, wyjaśnię na wszelki wypadek, że miseczka F miseczce F nierówna – oznaczenie literowe bowiem odnosi się wyłącznie do różnicy obwodów w biuście i pod biustem. Nie jest to żadna obiektywna “wielkość piersi”. I tak, miseczka F wyliczana od obwodu pod biustem 75 to całkiem inna pierś, niż ta sama miseczka F wyliczana od obwodu 90. F-biust u drobnej, szczupłej dziewczyny to całkiem inny F-biust, niż u postawnej, korpulentnej pani, i o tym warto pamiętać. A tak się składa, że szczupłe kobiety w naszym kraju dosyć często dysponują F- czy G-biustami – ulegają jednak stereotypowi, że wszystko powyżej D stanowi niewyobrażalny ogrom. Tymczasem, jak na załączonych obrazkach widać, wcale tak nie jest.

Naszej modelce serdecznie dziękuję za udostępnienie zdjęć. Jednocześnie informuję, że NIE są one przeznaczone do kopiowania, umieszczania na innych stronach ani innych form rozpowszechniania.

Może ci się spodobać

25 komentarzy

 • origami_21

  Ha!!! Cudnie! Świetny pomysł, świetna notka, świetny biust;)Mam nadzieję, że cykl będzie kontynuowany. Należy nieść kaganek oświaty z zakresie stanikologii, bo to szczytna idea. Właśnie moja koleżanka (akurat małobiustna), która kątem oka zauważyła zdjęcie, na moje (jakże podchwytliwe;D) pytanie o rozmiar modelki odpowiedziała C!!! Co znamienne TYLKO C, bez obwodu. I to właśnie świadczy o gębokiej potrzebie takich akcji jak Twoja Kasico.

  4 czerwca 2007 at 15:07 Reply
 • swierszczowa1

  Bardzo dobra akcja:) Mam nadzieję ze jak najwięcej właścicielek takich ładnych biustow jak pani Asia przeczyta ten wpis. Zwłasza tych nieświadomych co chodzą w 80D czy 85C i przez to nie wyglądają tak zgrabnie jak prezentowana modelka. Czekam niecierpliwie na ciag dalszy.

  4 czerwca 2007 at 15:41 Reply
 • maith

  Kasico, jesteś boska. Nawet dodałaś notkę objaśniającą 🙂 A jak widać z opisu Origami, znalezienie kobiet wierzących, że sama literka ma jakiekolwiek znaczenie bez obwodu jest w tym kraju prostsze od znalezienie tych, które mają pojęcie o rozmiarach stanikowych. Jeszcze.

  4 czerwca 2007 at 15:57 Reply
 • miotlica

  Pomysł świetny, wykonanie super, piękne zdjęcia 🙂 Gratuluję. I za maith powiem: jeszcze.

  4 czerwca 2007 at 16:28 Reply
 • kasica_k

  Dzieki 🙂 Bedzie jeszcze, tylko potrzebny mi material zdjeciowy 🙂

  4 czerwca 2007 at 16:34 Reply
 • maheda

  Kasico, sprawdź maila 🙂
  A co do materiału – BOSKO, w końcu będzie widać, jak duże są biusty poszczególnych rozmiarów 🙂

  4 czerwca 2007 at 20:21 Reply
 • martasap83

  materiał świetny jak będziesz potrzebowała zdjęć 70G to służę 😉

  4 czerwca 2007 at 22:29 Reply
 • maith

  Z tym jeszcze to chodziło mi wiedzę kobiet. Że jest jeszcze kiepska, w znaczeniu że na razie. Ale właśnie takie materiały zmieniają rzeczywistość 🙂

  4 czerwca 2007 at 23:23 Reply
 • maheda

  Wiesz co, mogłabyś jeszcze ewentualnie w jednym odcinku pokazać dwa biusty – jeden np. 60G, drugi dajmy na to 85G.
  Może warto by takie porównanie uczynić, żeby pokazać, że miseczka G miseczce G nierówna?

  5 czerwca 2007 at 09:30 Reply
 • maith

  Ja myślę, że to akurat można spokojnie pokazać na położonych na ladzie usztywnianych stanikach. I na dowolnej miseczce.

  5 czerwca 2007 at 09:40 Reply
 • maheda

  Zwłaszcza miseczki G 😉
  Ale masz rację, to akurat można sprawdzić w dowolnym sklepie samoobsługowym, wstępnie przeganiając pomocne sprzedawczynie.

  5 czerwca 2007 at 11:32 Reply
 • maith

  Można pokazać nawet na D. Chodzi o to, żeby to był test, który każda kobieta może sobie powtórzyć sama. Wtedy pomyśli “Eeee, ale te pierwsze D to są mniejsze od mojego C” 😉

  5 czerwca 2007 at 16:10 Reply
 • aislinn

  Rewelacyjny pomysł ! Właśnie o to przecież chodzi, że wiele dziewczyn/kobiet nosi za małe lub za luźne w obwodzie biustonosze w obawie, że F-biust to jakieś monstrum… super pomysł, naprawdę! Czekam na prezentację innych D-plusów 🙂

  5 czerwca 2007 at 17:08 Reply
 • inkaka

  Dołączam do gratulacji.Proszę o jeszcze.I mam pytanie: czy to można skserować i pokazać kilku paniom, co za nic nie chcą uwierzyć, że nie mają 80 B?

  6 czerwca 2007 at 01:13 Reply
 • kasica_k

  No pewnie! Trzeba nieść ten stanik oświaty 🙂 I czekam na relacje z pokazu 😉

  6 czerwca 2007 at 01:33 Reply
 • kasica_k

  Jest jednak zastrzezenie: zasadniczo te zdjecia nie powinny byc kopiowane, publikowane gdzie indziej ani rozpowszechniane, m.in. ze wzgledu na prawa osoby na nich przedstawionej. W zwiazku z tym jednak preferowaną formą jest przekazanie zainteresowanym linku do tej strony. Powinnam byla o tym zawczasu pomyslec – przepraszam.

  6 czerwca 2007 at 14:51 Reply
 • maith

  Ten zakaz kopiowania i rozpowszechniania to dobrze by było doczepić jakoś do zdjęć. Wiesz, z czytelnictwem u nas nie zawsze jest dobrze 😉

  7 czerwca 2007 at 22:23 Reply
 • limonka_01

  Możesz onaczyć zdjęcia logiem swoim lub swojego bloga, czyli taką współczesną wersją ekslibrisu.

  7 czerwca 2007 at 23:32 Reply
 • kasica_k

  Chyba tak właśnie zrobię.

  7 czerwca 2007 at 23:39 Reply
 • butters77

  Oo, teraz wygląda to jak trzeba:)

  8 czerwca 2007 at 10:12 Reply
 • agnes_adv

  Wlasnie znalazlam tego bloga. Chyba szczescie mi dzis dopisuje 🙂 Super pomysl.

  W razie czego moge sluzyc zdjeciami 75E [agnes_adv@wp.pl] 🙂

  8 czerwca 2007 at 22:10 Reply
 • kasica_k

  Witaj Agnes. Na poczatek zapraszam serdecznie na forum:
  biusciaste.prv.pl 🙂

  9 czerwca 2007 at 00:59 Reply
 • szarsz

  śliczności. I biust i koszulka. Ja też chcę taką 🙂

  20 czerwca 2007 at 12:57 Reply
 • maith

  Szarsz, o ile dobrze widzę, to 18-tka. Jest właśnie na promocji w Bravissimo.
  Swoją drogą super rozwiązanie na takie upały jak teraz – taki topik z wbudowanym stanikiem 🙂
  http://www.bravissimo.com/products/details.aspx?pid=OV18&colour=Raspberry

  22 czerwca 2007 at 00:10 Reply
 • szarsz

  Dziękuję 🙂
  A swoją drogą na Joannie koszulka wygląda dużo lepiej niz na stronie bravissimo. Tam bym na nią nie zwróciła uwagi.

  22 czerwca 2007 at 15:17 Reply
 • Leave a Reply