WBrafitting

Gdzie kupić dobry stanik?

Pamiętacie być może moją obietnicę, że na najciekawsze bądź wyjątkowo częste pytania, zadane mi przez Czytelniczki mailem, będę odpowiadała na łamach. Przyszedł czas na jej spełnienie – dziś bowiem liczba pewnego rodzaju pytań przekroczyła masę krytyczną 😉 W związku z występem w „Kawie czy herbacie”, gdzie pojawiłyśmy się wraz z właścicielką sklepu Abrakadabra z Warszawy, zostałam zasypana lawiną maili (za wszystkie dziękuję :-), w których najczęściej pojawiało się pytanie: „Gdzie w moim mieście znajdę sklep z dobrym wyborem i obsługą?”

Sądzę, że w tej sytuacji najlepiej byłoby odpowiedzieć na pytanie nieco inaczej zadane:

Gdzie szukać informacji o dobrych sklepach?

Pierwszy i najlepszy adres, pod który należy się udać, to Biuściasta Mapa Świata. Znajdziemy tam adresy stacjonarne i internetowe (jeśli są), telefony, godziny otwarcia, linki do opinii użytkowniczek poszczególnych sklepów. Mapa uwzględnia głównie Polskę i Wielką Brytanię. Za dobre sklepy uważamy takie, z których biust w żadnym rozmiarze nie powinien wyjść nieostanikowany – czyli takie z ofertą staników w rozszerzonym zakresie rozmiarów oraz obsługą przynajmniej jako-tako przeszkoloną w ich dobieraniu.

Warto także śledzić fora Lobby Biuściastych i Lobby Małobiuściastych – wiele sklepów ma na forum „własne” wątki, w których znajdziecie opinie klientek, czasem można tam porozmawiać z właścicielkami czy sprzedawczyniami, spytać o ofertę czy nawet się umówić.

Kolejne miejsce pełne przydatnych informacji to blog Stanikowe Sklepy, w którym znajdziecie opisy nie tylko polskich, ale i zagranicznych sklepów (internetowych i zwykłych), a także poradnik kupowania i płacenia w sieci.

No i, last but not least – Stanikomania 🙂 Staram się prezentować Wam informacje o dobrych sklepach na wiele sposobów. Pisząc o konkretnych modelach, z reguły linkuję do sklepów internetowych, często polskich. Recenzje zawsze zawierają informacje o pochodzeniu towaru. Oprócz tego, kategoria Wywiad (menu u góry) zawiera rozmowy z właścicielami sklepów prowadzących dobry bra-fitting, w których staram się zaprezentować nie tylko ofertę sklepu, ale i po troszę osobowość właścicielki, jej stosunek do klienta i do pracy.

W prawej kolumnie bloga, w zakładkach, znajduje się także dział „Polecam”, w którym zwykle wisi kilka bannerów reklamowych. Do reklamy w tym miejscu mam specyficzny stosunek – krótko mówiąc, reklamuję tylko tych, o których mam dobre zdanie. Nie znajdziecie tam więc tzw. „sklepów do D”, czy też takich z niekompetentną obsługą. Można klikać bez obaw 😉

Mam nadzieję, że informacji o dobrych sklepach w wymienionych źródłach będzie systematycznie przybywać, tak, jak to już dzieje się w tej chwili. Pozostaje mi życzyć Wam dobrych zakupów!

Może ci się spodobać

15 komentarzy

 • aleksandralm

  Gdzie ten wywiad mozna obejrzec?

  12 września 2009 at 00:20 Reply
 • Barbarella123

  Super pomysł Szczególnie ten z przybliżeniem postaci kobiet, które postawiły na bra-biznes :))

  12 września 2009 at 10:19 Reply
 • kasica_k

  aleksandralm: jeszcze nigdzie. Można było w telewizorze… Pewnie prędzej czy później ktoś gdzieś wrzuci “nasz” kawałek.
  Barbarella: Chciałam też w ten sposób inspirować kobiety do bra-biznesu, pokazując, jak to robią inne. I to chyba działa 🙂

  12 września 2009 at 17:36 Reply
 • Gość

  W poznańskim KingKrosie w Triumphie jest bardzo miła pani, która jest w stanie pomóc w odpowiednim doborze.

  6 maja 2011 at 10:59 Reply
 • o

  W poznańskim KingKrosie w Triumphie jest bardzo miła pani, która jest w stanie pomóc w odpowiednim doborze.

  6 maja 2011 at 11:00 Reply
 • o

  Przepraszam za zdublowanie, ale nie mogę już tego cofnąć.

  6 maja 2011 at 11:01 Reply
 • Lila_77

  naprawdę super bieliznę można dostać w sklepie internetowym http://www.dessue.com/pl

  sama kupiłam i jestem zachwycona. Już rok mam stanik od D&G i nic się z nim nie dzieje

  8 sierpnia 2011 at 19:18 Reply
 • kasica_k

  Z rozmiarami do D? Nie sądzę, żeby znalazła tu wiele amatorek…

  8 sierpnia 2011 at 20:04 Reply
 • marinka88

  do listy sklepow z dobra bielizna można śmiało dorzucić http://www.kontri.pl/ 🙂

  21 lutego 2013 at 13:40 Reply
 • Natalka

  Ja tak jak marinka88 polecam sklep internetowy kontri – wspólnie z przyjaciółką zamawiamy już od dłuższego czasu i jesteśmy zadowolone

  24 lutego 2013 at 09:32 Reply
 • miska555

  w kontri można dostać bardzo fajną bieliznę 🙂 polecam

  26 lutego 2013 at 12:22 Reply
 • azymut17

  Kontri, przesadzacie z tym spamowaniem bloga. Jeszcze jeden post by uszedł, a teraz to już nikt rozsądny Wam nie uwierzy. Chciałam nawet coś u Was kupić, ale nie trawię takiej nachalnej i tandetnej kryptoreklamy.

  26 lutego 2013 at 14:41 Reply
 • ela

  ja też polecam jak wyżej super sklep 🙂 http://www.dessue.com/pl

  1 marca 2013 at 22:22 Reply
 • barbara666111

  Ja mam dość spore piersi i w moim przypadku najlepiej dopasowane są biustonosze firmy Gaia a kupuje je tutaj ekskluzywna.pl/biustonosze polecam te markę.

  10 marca 2015 at 14:47 Reply
 • Lonka

  Ja kupuje w lepszych sklepach z lepszymi markami. Miałam dość już wyrzucania stanika po paru praniach… Teraz jestem zadowolona z biustonosza z Liparie http://www.liparie.pl/biustonosz.html możecie same sprawdzić. Nie jest najtaniej ale za to wygoda, komfort i kształt biustu powalające….

  22 czerwca 2016 at 12:01 Reply
 • Leave a Reply