WRynek i moda

Co pod choinkę dla stanikomaniaczki (oprócz stanika)?

Czym obdarować stanikomaniaczkę? Pierwszym, najbardziej oczywistym pomysłem jest bielizna. O tym, jakie problemy czyhają na darczyńców (zwłaszcza płci męskiej) i jak się ich ustrzec, przeczytać warto w nowym na naszej stanikowej scenie blogu Bra-fitting – w tej oraz tej notce. Temat z charakterystycznym dla siebie pazurem podejmuje też Balkonetka.

Niektóre stanikomaniaczki jednak (w tym niżej podpisana) wolą robić stanikowe zakupy samodzielnie, o czym uprzedzają swoje otoczenie zawczasu. Niektórym darczyńcom też, mimo licznych wskazówek, brakuje koniecznego doświadczenia czy odwagi, albo też nie czują się uprawnieni (bądź uprawnione) do dawania tak intymnych podarków. Czym więc obdarować panią, o której bieliźnianych upodobaniach wiemy, a może nawet chcemy je rozwijać i popierać, lecz obawiamy się podjąć to najtrudniejsze, stanikowe wyzwanie?

Prawdziwa stanikomaniaczka traktuje swoją bieliznę ze szczególnym pietyzmem – dobrym strzałem będą więc akcesoria służące jej przechowywaniu i pielęgnacji. Jeśli szuflady domowej komody są już przepełnione, warto zastanowić się nad jakimś eleganckim pudłem do przechowywania. Pudła na kapelusze całkiem przyzwoicie sprawdzają się w tej roli – bywają zarówno typowo stacjonarne, jak i mające postać eleganckich walizeczek świetnie nadających się do przewożenia bielizny na zlot stanikomaniaczek. Warto, żeby wzór odpowiadał upodobaniom naszej wybranki. Według mnie najlepiej pasują wzory w stylu vintaaaż, wykonane techniką decoupaaaaż 🙂

Na przykład:

(zdjęcie ze strony firmy Imperial Gifts and Wares)

Albo:

(Zdjęcie ze sklepu Pandora’s Boxes)

Miłym dodatkiem do pudła na bieliznę mogą być perełki zapachowe w saszetce (np. marki Soyelle), dzięki którym zawartość przesiąknie różanym aromatem:

Każda stanikomaniaczka wybiera się czasem w dłuższą podróż z większą walizką. Jeśli zauważymy, że swoje skarby upycha do szeleszczących woreczków z Tesco, czas umożliwić jej zmianę tego smutnego stanu rzeczy! Zapewnijmy jej elegancki woreczek bądź komplet woreczków na czystą i używaną bieliznę – np. znanej polskiej marki Metka by Traczka:

Na zakończenie miły dla oka gadżet, mogący stanowić dodatek do okołobieliźnianych prezentów:

Haczyki te, niezbędne w domu każdej stanikomaniaczki, można kupić w sklepie Silk Sisters – korzystna przecena!

A teraz oddaję głos stanikomaniaczkom: co najchętniej znalazłybyście pod choinką? W związku z bielizną, rzecz jasna 🙂

[Ilustracja z początku notki pochodzi ze strony Metka by Traczka]

Może ci się spodobać