WKolekcje

Klejnot na czarnym tle, czyli Fauve jesień-zima 2013

Oglądając nowe kolekcje często mam skojarzenia biżuteryjne – co nie znaczy, że posiadam szkatuły pełne kosztowności – chyba braki w tej dziedzinie kompensuję bielizną 😉 Tym razem jednak trudno chyba byłoby ich nie mieć. Propozycje Fauve na najbliższą jesień – która, uwaga, zacznie się już w lipcu – mieszczą się bowiem w gamie barwnej szlachetnych metali i kamieni. Mamy szmaragd, szafir, rubin, srebro, różowe złoto (choć brak klasycznego – żółtego), białe perły… i sporo czerni, czyli znowu motyw małej czarnej i klejnotów. Zacznę tym razem od czarnych dam właśnie, bo mocno przykuły moją uwagę i chyba powiększyły grono czarnych faworytów i faworytek.

Czarne damy

Anastasia – duże, efektowne hafty na półprzejrzystym tle, satynowe wykończenie brzegu miseczki, szeroka kokarda – Fauve w wydaniu miękko-mgiełkowym zawsze mnie cieszy. Biustonosz ten wystąpi w dwóch krojach, z których jeden nazwany został full-cupem (do miseczki H), a drugi – vertical seam bra, czyli biustonoszem z pionowym szwem (zwykle tego typu fauviaczki nazywałyśmy half-cupami).

Oto tak zwany full-cup:

A oto pionowiec:

Vertical (wertykał? 🙂 od spodu: mgiełka!

Full-cup wygląda mało full-cupowato, zwłaszcza jako próbka, być może inaczej jest w większych rozmiarach misek. Ma on szerszą, tzn. wyższą część satynową niż half-cup, jednak nie jest ona wysoka na pół miseczki – i inny układ haftu. Oba staniki mają też różne zakresy rozmiarów – full-cup to 30-40 D-G i 32-38 GG-H (cieszą te ostatnie miski – jak na Fauve H to dużo), a vertical – 32-38 B-C i 30-38 D-F (już dużo mniej cieszą!).

Oba staniki (próbki) są w dolnej części półprzejrzyste, full-cup jednak ma pod spodem dodatkową warstwę siatki. Nie podobają mi się te różnice, za to sam model – bardzo. Ma też wybitne majtki – stringi mają z tyłu ciekawe trójkątne wycięcie, a i szorty prezentują się sexy (zapraszam do galerii i katalogu na koniec).

Drugą, równie efektowną czarnulą będzie Chloe, która wystąpi także w szafirze zwanym electric blue (i żeby mieć ją z głowy – zaprezentuję ją tutaj :-)) Obydwa kolory to według mnie wielkie gwiazdy tej kolekcji, zwłaszcza ów cudny szafir.

Chloe także pojawi się w dwóch wcieleniach: pięknego przejrzystego pionowca (32-38 B-C i 30-38 D-F) i nieprzejrzystego u dołu balcony (30-38 D-G i 30-36 GG). Ten drugi widoczny jest niżej w wersji szafirowej.

Chloe czarna:

Chloe szafirowo-elektryczna w wersji balkonowej:

Do kompletu Chloe ma jeszcze koszulki – zwykłe, bez wbudowanego stanika, więc nie ma się czym ekscytować.

Damy w szmaragdach

Pierwsza – to kolejna czarnula, ale już z dodatkiem jednego z głównych kolorów kolekcji. Koronka Agnes ma wzór lekko połyskujący, geometryczno-roślinny, bardzo ciekawy. Agnieszki będą dwie: usztywniany half-cup (32-38 B-C i 30-38 D-G) oraz miękki balcony (30-38 D-G). Ciekawy szczegół w postaci zewnętrznego „koszyczka” z miękkiej siatki: w balkonetce z boku, w half-cupie u dołu.

Agnes balkonetkowa:

Agnes half-cupowa:

Agnes do kompletu będzie miała koszulkę i pas do pończoch, ten ostatni znajdziecie w galerii pod koniec.

Druga dama z pewnością oczaruje niejedną stanikomaniaczkę. Bronte, którą znamy już z zapowiedzi aktualnego sezonu, jesienią pojawi się aż w dwóch wersjach – jade oraz silver (o tej drugiej za chwilę). Jadeitowi czy też szmaragdowi towarzyszy tu oczywiście czerń. Bronte wystąpi w dwóch wersjach: miękkiej balkonetce (30-38 D-G; 30-36 GG ) oraz tak uwielbianym ostatnio longline, lekko usztywnianym (30-38 D-G; 32-38 B, C).

Znów wielka szkoda, że nie ma próbki longlajna, wystarczyć więc nam musi foto z katalogu:

Azalie i maki

Firmowe nazewnictwo w tej kolekcji nie zawsze podąża biżuteryjnym tropem 🙂 Ta wersja Veronique równie dobrze może jednak kojarzyć się z rubinami tudzież czerwonym winem. Rubinowej barwie towarzyszy nie czerń, lecz ciemny grafit, co bardzo mi się podoba. Veronique wystąpi po raz kolejny w usztywnianym halfie (30-38 D-G; 32-38 B, C) i miękkiej balkonetce (30-40 D-G; 30-38 GG). Próbki tylko halfowe:

I tu nie powstrzymam się od krytyki: próbowałam sprawić sobie Weronkę szmaragdową (moje marzenie!), lecz ramiączka były tak fatalnie rozciągliwe, że nie byłabym w stanie jej nosić (żeby było ciekawiej – były całkiem inne niż we wcześniej oglądanej przeze mnie próbce!). To ma być brytyjska luksusowa jakość? Wielkie rozczarowanie – biustonosz powędrował do zwrotu. Niestety próbki nowej Veronique mają ramiączka identyczne z tamtą fatalną szmaragdową wersją… Jak będzie w produkcji? To wie chyba tylko producent 🙁

Jaśniejszą, żywą czerwień (poppy) reprezentuje kolejna urzekająca nowość tej kolekcji – Delphine. Kolejna półprzejrzysta mgiełka – tylko się cieszyć. Urzekł mnie haft – precyzyjny czarny ornament wygląda jak narysowany cienkim piórkiem. Delfina również wystąpi w dwóch wydaniach: half-cupowo-pionowym (32-38 B-C i 30-38 D-F) oraz w postaci full-cupa z side-supportem (32-40 D-G i 32-38 GG). Ten typ full-cupa już znamy.

Delphine makowa – halfowa:

Jak widać na zdjęciu z tyłu, miseczki mają pod spodem boczne wstawki z siatki, mające zapewne poprawiać zebranie biustu.

Delphine makowa w wydaniu full-cup – foto z katalogu. Szkoda, że w tej wersji haft jest przycięty z powodu podziału miseczki 🙁 Zdjęcie katalogowe moim zdaniem przekłamuje kolor – w rzeczywistości jest żywszy.

Perły i srebro

Skoro już jesteśmy przy Delphine – druga jej odmiana będzie miała barwę kości słoniowej. Rzadko podobają mi się „odcienie bieli”, ten stanik jednak jest wybitny. Wszystko jest zasługą tego pięknego haftu. Tu dysponowałam już próbką kroju full-cup:

Srebrem zabłyśnie natomiast drugie wcielenie Bronte (najwyraźniej wersja z obecnego sezonu ma powodzenie wśród zamawiających, skoro w kolejnym pojawiają się aż dwie). Chłodne srebro kontrastuje tu z cieplejszym, waniliowym odcieniem dodatków. Srebrna Bronte będzie oczywiście także w dwóch krojach: balkonetce i longline.

Longlajn niestety znowu tylko katalogowy:

Swoją drogą, to koronkowe wykończenie dołu wygląda obłędnie, ale ja wciąż obawiam się, że w realnym świecie to się musi podwijać. A miseczki u modelki trącą malizną!

Emmanuelle o zachodzie słońca

Sunset – tak będzie nazywała się jeszcze jedna wersja uwielbianej już od tylu sezonów Emmanuelle (mam nadzieję, że producent nigdy z niej nie zrezygnuje!) Uważam ten odcień za bardzo ciekawy. Nawiązuje trochę do odcieni złota, w których już Emmanuelle widywałyśmy, lecz tym razem złoto jest różowe. Nazwa sunset brzmi bardzo trafnie – kolor jest trudny do zdefiniowania i faktycznie może kojarzyć się z chmurkami zabarwionymi na różowo przez blask zachodzącego słońca, zwłaszcza że haft połyskuje. W różnych oświetleniach wydaje się to cieplejszy, to chłodniejszy. Bardzo ładna według mnie jest ta Emanuelka.

Oczywiście jak zwykle wystąpi jako usztywniany half-cup (32-38 B-C, 30-38 D-G) i miękka balkonetka (32-38 C tylko w kolorze latte; 30-38 D-G, 30-36 GG), w wersji sezonowej oraz bazowej kremowej latte, którą już chyba wszystkie znamy na pamięć.

Oto balkonetka na zdjęciu z katalogu (bo próbki nie dowieźli):

Baza

Szeregi bazówek zasili ponownie Coco w kolorze pudrowo-różowym (nie będzie koloru sezonowego), a także znana z bieżącej kolekcji Lilia w czerni i bieli. Oprócz tego znowu Maya w trzech kolorach: kremowym butterscotch, czarnym na cielistym podkładzie oraz białym, w postaci usztywnianego half-cupa 32-38 B-C i 30-38 D-G oraz miękkiego full-cupa 30-40 D-G. O Emanuelle w kolorze latte już wiemy. Została jeszcze Evangeline, która w tym sezonie nie będzie miała barwnej wersji, lecz tylko czarno-beżową. Evangeline to sztywniaczka w postaci: usztywnianego half-cupa w rozmiarach 32-38 B-C i 30-38 D-G oraz modelowanego termicznie plandża w takich samych rozmiarach.

Rosa wystąpi niestety tylko i wyłącznie w kolorze ślubnym, czyli kości słoniowej. Przypomne, że ta udana linia składa się z dwóch modeli biustonoszy opartych na kroju Freya Deco: plandża (32-38 B-C, 30-38 D-G, 30-36 GG) oraz straplessa (w identycznym zakresie). Zawiera także gorset typu basque w rozmiarach 32-38 B-C, 30-38 D-FF, do tego pas do pończoch, koszulkę i różne kroje majtek. Wielka szkoda moim zdaniem, że nie będzie czarnej. Mam nadzieję, że jeszcze wróci.

Rozmiary i kroje

Trochę się tu dzieje. Miseczka H (przypomnę, że w poprzedniej kolekcji GG było górną granicą) występuje co prawda „aż” w jednym modelu (Anastasia w wersji full-cup), ale zawsze to coś. Cieszą modele miękkie do miseczki GG, których w tym sezonie jest w sumie całkiem sporo: nowość Delphine w dwóch kolorach, znana już Chloe w dwóch kolorach, Bronte w dwóch kolorach, Emmanuelle, Veronique. W ogóle miękkości jest w tej kolekcji dużo. Bardzo mi się podoba ten trend – rosnąca dominacja usztywnianych biustonoszy wcześniej mnie niepokoiła. Kto jak kto, ale luksusowa marka nie powinna w ten sposób iść na łatwiznę i taniznę – cieszę się, że w firmie Eveden myślą tak samo.

Co niepokoi i rozczarowuje zarazem, to fakt, że mnożące się miękkie wersje half-cupowe („wertykalne”) są wciąż doprowadzone tylko do miseczki F. Doprawdy dziwne, zważywszy, że np. Panache nie obawia się tego typu krojów i już w tym sezonie wprowadza miękkiego half-cupa Orlę do miseczki H! F wypada w tym kontekście naprawdę słabo…

Detale

Wbrew moim skojarzeniom, biżuterii jest mało – te wszystkie kryształowe łezki już znamy, jedyną nowością są czarne klejnociki przy Agnes. Oczywiście wszystkie dodatki są jak zwykle doskonałej jakości: kokardki, zdobienia tyłów, ramiączka (oprócz Veronique…). Wielkie brawa za hafty, zwłaszcza w modelu Delphine, w koronkach zaś przoduje Agnes. Cieszę się z obecności satyny (Bronte, Anastasia…), ale trochę brakuje mi większej ilości miękkich koronek, a także kilkubarwnych haftów.

Galeria foto

Zapraszam do galerii moich fotek. Niestety znowu nie wszystkie wersje wystąpiły w próbkach, rozczarowuje zwłaszcza brak longline’ów (znowu!). Jest dużo zbliżeń oraz niektóre co ciekawsze majtki.

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Pokaz

Oto filmik zmontowany z odpowiednich fragmentów pokazu. Brakowało niestety makowej Delphine, ale za to jest Bronte longline! 🙂

Pokaz w części „nieartystycznej” sfotografował mi się tak sobie – przeważnie nieostro.

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Katalog

A oto sesja katalogowa. Wnętrza są trochę ponure, ale ciekawe, bo nietypowe. Nie wiem, czy zdjęcia te wykonano w prawdziwym skarbcu jakiegoś banku, ale nawet pasują do klejnotowego charakteru kolekcji. Sesja ma przekaz: bielizna Fauve to coś naprawdę drogocennego. Oby tylko jakość stanęła na wysokości zadania.

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Mimo że kolekcja ta stylistycznie jest bardzo spokojna, brak w niej kontrastów i szaleństw barwnych, które tak lubię – zaciekawiła mnie bardzo. Cieszy mnie zwłaszcza ruch w kierunku miękkości i przejrzystości. Mam tylko nadzieję, że kroje z pionowymi szwami kiedyś dojdą przynajmniej do H! A Wam jak się to podoba? Czy miękkie half-cupy na razie sprawdzają się w swoich rejonach rozmiarowych? I czy macie już swoje musisztomiecie? 🙂

Może ci się spodobać

24 komentarze

 • yaga7

  Swego czasu miękkie Fauve leżały na mnie średnio, więc przestałam kupować. Teraz raczej pewnie też nie będę ich kupować, nie mam ochoty na eksperymenty. Ale halfy biorę w ciemno 🙂 Kolejna Emmanuelka do kolekcji będzie obowiązkowo 😉

  I też bym chciała, aby miękkie halfy miały lepszą rozmiarówkę.

  29 maja 2013 at 05:36 Reply
 • kelis3

  Kolekcja bardzo mi się podoba kolorystycznie, szczególnie Bronte ale żałuję że nie ma zwykłego half cupa bo miękkie leżą na mnie fatalnie a wersji przedłużonej nie lubię. Na pewno kupię sobie Veronique i to jest moja faworytka mam wszystkie kolory, tylko te ramiączka mnie zasmuciły, faktycznie w topazowej są cienkie i rozciągliwe te plisowane są o wiele stabilniejsze i efektowniejsze. Czy jest w Polsce ktoś, kto mógłby zasugerować producentowi aby powrócił do tamtych, czy dystrybutor lub sklepy mają taką moc ?

  29 maja 2013 at 11:35 Reply
 • atana

  Chcę wszystkie 🙂 Wyjątkowo mi się podoba ta kolekcja

  29 maja 2013 at 14:03 Reply
 • korlat

  Piekna kolekcja! Anastasia w full cupie mnie zachwycila, jest naprawde cudna. Tylko te ceny… 🙁 Troche nie na moja kieszen 🙁

  29 maja 2013 at 14:46 Reply
 • sybla

  Podobają mi się prawie wszystkie modele. Najbardziej te mgiełkowe pionowe, ciekawe, jak będzie z rozmiarówką i trzymaniem się tabelki, bo ostatnio co model, to mi wypada inaczej. Nie omieszkam sprawdzić nabiustnie czego się da, ale w cenach regularnych nie mam szans kupić. Pozostaja polowania na okazje, oj, będzie na co 🙂

  29 maja 2013 at 15:04 Reply
 • madzioreck

  Którys miękki half będzie mój, choćbym miała nie jeść ;P

  29 maja 2013 at 15:25 Reply
 • mniickhiateal

  O rany, jakie pięęękne. Czy ten pierwszy, Anastasia, jest czarny, czy grafitowy? Bo jest boski i choć wcześniej planowałam zakup czarnej Chloe VS, teraz chyba przepiszę afekt na ten.. Poza tym chce już zapowiedziane oba long-line’y, i to już oznacza bankructwo, ech..

  29 maja 2013 at 17:02 Reply
 • ochanomizu

  Z całej kolekcji podobają mi się tylko verticale 😉 może się na nie skuszę.

  I przyłączam się do narzekania na ramiączka – w Marli z brastopu są takie harmonijkowo-plisowane jak w Veronique na zdjęciach – i biust w rozmiarze 30dd ma zapędy do baunsowania 🙁

  29 maja 2013 at 21:29 Reply
 • urkye

  Piękne, po prostu piękne 🙂 Fauve zachwyca, nie ma co 🙂 Najbardziej podoba mi się Emmanuelle, ale nie ukrywam, że zdecydowana większość modeli z tej kolekcji mi się baaardzo podoba :))

  29 maja 2013 at 21:50 Reply
 • kasica_k

  @mniickhiateal, Anastasia jest czarna i w ogóle wszystkie czarniawe damy są czarne, grafitowe są tylko dodatki w Veronique 🙂

  Co do problematycznych ramiączek – pokazywałam naszym dystrybutorom na próbce, mówiłam, na czym polega problem. Mam cichą nadzieję, że informacja dotarła gdzie trzeba, bo dla takiej firmy to naprawdę kompromitacja moim zdaniem…

  30 maja 2013 at 03:04 Reply
 • kasica_k

  Aha, JEST FILMIK! 🙂

  30 maja 2013 at 03:05 Reply
 • Kuolematone

  Czy tylko mnie Veronique kojarzy się z maskaradkową burgundową (kolor chyba nazywał się mulberry) Rheą? Piękne praktycznie wszystkie, po co ja w ogóle na to patrzę, skoro takim bólem jest dla nich wyprodukowanie obwodu 28? Dobija mnie to :(.

  30 maja 2013 at 15:34 Reply
 • ptysiowa_7

  A mnie jakoś nic nie porwało w tej kolekcji… Emmanuelle bardzo mnie rozczarowała, to chyba najgorsza wersja kolorystyczna, wolę nawet Latte albo Lipstick niż tę. Ładna jest Anastiacia, w Chloe nie podoba mi się inny odcień tiulu, a inny haftu. Jakbym miała coś wybrać, to różową Delphine.

  30 maja 2013 at 19:10 Reply
 • sbarazzina

  O mamo, muszę zacząć robić miejsce w szufladzie 🙂

  Moje musisztomiecie: czarna Chloe, Anastasia (chociaż nie wiem czy sie nie będzie wcinać ta taśmą), Bronte longline srebrny i obie Delphine w halfcupie 🙂

  Sporo tego, mam nadzieję, że na żywo nie rozczaruja mnie tak jak różowa Coco (no nie mogę przeżyć że takie brzydkie ma wykończenie). Ramiączka srebrnej Bronte wyglądaja niebezpiecznie podobnie do ramiączek Coco właśnie…

  30 maja 2013 at 23:29 Reply
 • m

  Te fiszbiny wyglądają morderczo..

  3 czerwca 2013 at 20:12 Reply
 • m

  O matko i córko, jesteście wszystkie gorseciarkami czy to sekta jakaś?

  3 czerwca 2013 at 20:14 Reply
 • kasica_k

  W sumie tak 🙂 A fiszbiny nas nie mordują, bo składamy im ofiary 😀 Sekta Stanikomaniaczek!

  A tak serio – we właściwie dobranym staniku druty nie mają prawa uwierać. Jeżeli fiszbiny gniotą Cię w piersi, to najprawdopodobniej miseczki są za małe.

  3 czerwca 2013 at 20:55 Reply
 • braworka

  calkiem ladna kolekcja,
  ale muzyka na pokazie koszmarna, ryje , modelki choadza jak na skazaniu,srednio.
  te longlainy nie zachwycaja, mnie oczywiscie, ciekawe czy da sie samamu zapiac tyle haftek??

  11 czerwca 2013 at 19:33 Reply
 • Maliniarka

  piękna kolekcja, chętnie bym przygarnęła całkiem pokaźną część 🙂

  11 czerwca 2013 at 21:54 Reply
 • Katka

  Bardzo podobają mi się obie wersje Bronte i Delphine. Z chęcią zobaczę je w swojej szufladzie z bielizną:) Emanuelle również zachwyca, ale niestety to nie moje kolory.

  12 czerwca 2013 at 18:47 Reply
 • kay

  ładne te fauve, ale dla mnie mają za waskie fiszbiny i sznurkowy sztywny obwód.

  16 czerwca 2013 at 00:59 Reply
 • kasica_k

  Mam złe wieści dla miłośniczek halfów, Delphina w wersji half-cup w produkcji została USZTYWNIONA. Zamieniła się w zwykłego halfa-sztywniaka! Porażka, jak dla mnie…

  Wątek na ten temat:
  forum.gazeta.pl/forum/w,32203,146895104,146895104,Fauve_Delphine_gdzie_jest_moj_miekki_half_.html

  14 września 2013 at 20:18 Reply
 • mmss

  Czy orientuje się ktoś czy będzie koszulka z serii Agnes? Po usztywnieniu Delfiny, wycofania Anastasii i totalnej niekompatybilności z Chloe koszulka Agnes miała być na otarcie łez. Jednak na www fauve w zapowiedziach jest tylko half, balkonetka, 3xoły i pas do pończoch? czyżby kolejne wycofanie z produkcji?:(

  12 października 2013 at 11:35 Reply
 • felix sanchez

  Mam te same spostrzeżenia, co braworka:
  – muzyka okropna
  – modelki w większości miny mają jakby im kto chomika zamordował
  – znowu są upchnięte w nieswoje rozmiary – na pokazie bielizny “uświadomionej”!!??
  Tak jest za każdym razem. Może się czepiam, ale takie niedbalstwo jest denerwujące i nie najlepiej świadczy o dystrybutorze.

  4 listopada 2013 at 23:57 Reply
 • Leave a Reply