WRynek i moda

Kogel-mogel i cytryny

Kalyani - Fairy LightsŻółtości ostatnimi czasy uporczywie nie wychodzą z mody – zwłaszcza letniej. Projektanci bielizny jednak rzadko sięgają po te barwy – ani soczyste cytryny, ani słodkie banany nie należą do ich stałego repertuaru. Jedynie od czasu do czasu zdarza sie model przyprawiony odrobiną cytrynowej skórki.

Wśród biuściastych marek w dziedzinie nowatorstwa barwnego na pierwszy plan wysuwa się Kalyani. W tegorocznej letniej kolekcji znajdziemy balkonetkę Fairy Lights – ciepłej, raczej bananowo-słodkiej niż cytrynowo-orzeźwiającej żółci towarzyszą akcenty różowe, błękitne i czekoladowe. To ciasteczko z kremem budyniowym nie grozi nadmiarem kalorii – jest lekkie i przejrzyste jak mgiełka. Widać, że Kalyani, znane wcześniej przede wszystkim z kwiatowych nadruków, stawia w tym sezonie również na hafty i przezroczyste tiule. Już nie tak lekko, lecz wciąż półprzezroczyście prezentuje się nowość o nazwie Be a Sweetie, łączka niezapominajek i żółtych jaskrów na białym tle. Oba staniki sięgają miseczki H i są produkowane od obwodu 65, niestety, biorąc pod uwagę tendencję tej marki do szerokich obwodów i małych miseczek, zakres ten nie stanowi rewolucji.

Smakoszki kogla-mogla i waniliowych lodów zainteresować może kolejne wcielenie Fantasie Mariette, zwane maślanką 🙂 (buttermilk). Tu już poszaleją także GG-plusy – oprócz zwykłego balkonika w zakresie do G mamy także wersję do miseczki J (zapięcie na 3 haftki), choć ta ostatnia niestety dopiero od obwodu 70(32). Kwiatowy haft w górnej połowie miseczki jest wyjątkowo udany, a faktura dołu w subtelne podłużne paski dodaje Mariecie elegancji. Szorty do kompletu prezentują się równie kusząco, figi natomiast mnie nie zachwycają – nie przepadam za trójkątnymi wstawkami.

Fantasie - Mariette Kto ma ochotę na odrobinę cytrusów w korzystniejszej cenie, może jeszcze skusić się na Happy Sunday naszej krajowej marki Kris Line (uwaga – promocja dla czytelniczek Stanikomanii ważna tylko do końca miesiąca!). Niestety zostało już bardzo mało rozmiarów… Polecam szczególnie miłośniczkom groszków i kropeczek.

Żółte akcenty znajdziemy też w ciemnej Operze, przyznam jednak szczerze, że mało widziałam równie nieudanych połączeń nadruku i koronki – jakby do dolnej części jednego modelu doszyto górę z innego, do tego jeszcze te nieszczęsne żółte tasiemki… O tytuł najbrzydszego stanika Brastopu może z nim konkurować niejaka Pantera 🙂

Idąc tropem cytryn możemy trafić na przedstawicieli niezbyt znanej, ale chwalonej biuściastej marki Adore. Daisy, czyli Stokrotka, występuje w wersji biało-cytrynowej. Trudno niestety dostrzec na zdjęciach choćby ślad tej barwy (czy Wy też macie wrażenie, że fotki na Brastopie okropnie krzywdzą te staniki?), jednak opis pozwala domyślić się, że żółtego koloru jest wstążka i elementy haftu, zapewne niektóre płatki tytułowych stokrotek. Co ciekawe, model ten występuje w wersji plunge i balkonikowej – pierwsza z nich, tak lubiany przez wiele z nas „głęboki plandż”, ma jednak zupełnie niepoważny zakres rozmiarów (E?). Adory mają co prawda opinię nieco dużomiseczkowych, ale cecha ta w żadnym wypadku nie rekompensuje tak wąskiego wyboru… Balkonetkę można było kupić w zakresie do miseczki G, jednak niewiele już zostało. Za to w supercenie!

Ostatniego banana w dzisiejszej kolekcji poducent marki Vanity Fair nazwał cytrynowym sorbetem 🙂 W takiej wersji bowiem występuje w tym sezonie przejrzysto-tiulowy, obficie haftowany Floral Spot. Moim zdaniem te iskrzące się hafty dużo zyskałyby, gdyby cytryna była rzeczywiście wibrująca!

Na zakończenie ciekawostka: kto zgadnie, CO cytrynowego (kolor nazywa się: lemon) znajdziemy w komplecie Girly Whirly marki Kalyani? Hipotezuję, że być może tło wzoru ma kolor bananowy, czego niestety na zdjęciu nie widać. A szkoda, bo model kojarzy się z hitem sprzed kilku sezonów, superwygodnym Fabulous Floral. Kolejny przypadek, gdy kolor żółty okazuje się zbyt trudny do wiernego pokazania na fotografii… Ktoś wie, skąd te kłopoty fotografów z cytryną?

[zdjęcia: Bravissimo, Figleaves]

Może ci się spodobać