WRynek i moda

Powab perfekcji?

Affinitas i Parfait by Affinitas – to marki, o których usłyszałam w zeszłym roku dzięki brytyjskim bra-blogerkom. Założyłam jednak, że z racji zamorskiego pochodzenia nieprędko się z nimi zetkniemy i nieprędko przekonamy się, czy w USA rzeczywiście powstała godna uwagi biuściasta oferta, czy też to tylko jeszcze jedna nieśmiała próba wypuszczenia na rynek kilku „nieco mniej standardowych” rozmiarów. Spodziewałam się, że może za jakiś czas zobaczymy Affinitas w najpopularniejszych brytyjskich e-sklepach i tą drogą, jak wiele innych marek, trafi ona na ten czy inny polski biust (albo i nie trafi).

Tymczasem stało się inaczej – nie minęły dwa sezony, a produkty Affinitas Intimates dotarły prosto do Polski – kilka modeli z aktualnej kolekcji zawitało do sklepu Bradea.pl. Ciekawość kazała mi natychmiast rzucić się na temat i wkrótce dostałam możliwość małego tête-à-tête z kartonem próbek 🙂 Nie zaprezentuję Wam całości oferty marki, bo jeszcze nie wszystko jest u nas dostępne, ale te fragmenty, które miałam okazję zbadać, wyglądają obiecująco.

Biuściaste parfait

To znamienne, że w ofercie Affinitas znowu D-plusy wydzielone są jako osobna marka, jakby „młodsza siostra” podstawowej (pamiętacie pewnie np. Ultimo i Ultimo D-G czy Wonderbra i Wonderbra D-G – firmy te chyba już zarzuciły podział marek ze względu na rozmiary, ale tak to właśnie wyglądało w początkach wprowadzania D-plusowej oferty). Affinitas Intimates – to nazwa firmy i nazwę Affinitas nosi marka biustonoszy w rozmiarach miseczek A-D. Parfait by Affinitas – to marka D-G („…As a complementary line to Affinitas Intimates, Parfait by Affinitas is distinctively designed to serve the full-busted woman” – czytamy na stronie firmowej). I ja zacznę właśnie od tej „complementary”, czyli Parfait by Affinitas.

W aktualnej ofercie mamy 12 linii, z których każda zawiera biustonosz, czasem w dwóch krojach (np. balkonetka i bandeau) a w niektórych przypadkach także koszulkę babydoll albo jakąś mutację gorsetu (basque czy też bustier). Wszystko to w imponująco jednolitym zakresie rozmiarów – 30-40 D-G. Do tego oczywiście majtki – w rozmiarach XS-XXL. Biustonosze są usztywniane lub półusztywniane (z jednym wyjątkiem).

Skupię się na tym, co możemy już kupić w Polsce, choć jeszcze nie w pełnym zakresie rozmiarów. Bradea na razie kończy obwody w Parfait na 75, co mnie oczywiście nie cieszy i mam nadzieję, że prędzej czy później pojawi się też moje 80G, że nie wspomnę o wyższych obwodach (85, 90), bo 85+-ki też są wśród nas! (o planach sklepu przeczytacie w krótkim wywiadzie pod koniec notki).

Czerwona Szarlotka

Nie będę zostawiać jej na deser, bo to właśnie ona zwróciła moją uwagę na całą markę.

Charlotte, bardzo udany komplet w stylu retro, występuje w dwóch kolorach: fantastycznej jaskrawej czerwieni (mój ulubiony chłodnawy odcień) oraz delikatnym brzoskwinio-beżu. Biustonosz mamy w dwóch odmianach: bandeau (zw. balconet) przypominającym trochę maskaradkowe Tiffany oraz balkonetce, oba modele usztywniane.

Zdecydowanie bardziej podoba mi się bandeau – w wersji czerwonej jest już do kupienia w Bradei.

Do kompletu, oprócz fig niskich, mamy fantastyczne figi wysokie – te udało mi się przymierzyć i jestem nimi zachwycona dokładnie tak samo, jak wysokimi figami Ewy Michalak.

Oprócz koloru i kontrastujących lamówek, ozdobą Charlotty jest kontrast błysku i matu, uszyta jest bowiem częściowo z lśniącej satyny, częściowo z delikatnego materiału matowego. Tył biustonosza jest jednak z mocnej siatki i mimo delikatnych lukśnych satynek na froncie Szarlotka wygląda na niezłego podtrzymywacza (są też pionowe usztywnienia na bokach). Niestety żaden z biustonoszy w Bradei nie był dostatecznie zbliżony do mojego rozmiaru, bym mogła próbować go przymierzyć 🙁

Plandże nudne i nienudne

Gładkich plandży mamy w Parfait kilka. Jednego z nich udało mi się nawet przymierzyć, ponieważ trafił do mnie egzemplarz w rozmiarze 34G. I to właśnie Jeanie (oprócz koloru i genialnych fig Szarlotki 🙂 sprawiła, że spojrzałam na markę naprawdę przychylnym okiem. Biustonosz leżał bardzo dobrze, mimo za małego rozmiaru, dekolt wyglądał doskonale. Jak to gładki nudziarz, Jeanie nie oszołamia designem, a zdjęcie zupełnie nie oddaje jej zalet (nie wiem, kiedy się nauczę fotografować cieliste staniki tak, by nie przypominały burych szmatek…).

W ofercie jest jeszcze czarny. Trochę ciekawiej, bo z dodatkiem koronki, prezentuje się Casey, zwłaszcza w błękicie, tej jednak nie miałam okazji oglądać.

Zwracam uwagę na świetną cenę – 125 zł za dobrze skonstruowanego gładkiego plunge’a (a także niezłego jakościowo) nie jest zabójczą sumą, w porównaniu z ceną choćby Deco marki Freya.

Różyczki

Nieco bardziej zabudowana od powyższych plandży, ale też dość niska, jest Kelly. Wg firmy jest to kolor orchidei, a na zdjeciach sklepowych wygląda jak fuksjowy Barbie-różyk. Moim zdaniem (i na moich fotkach) to dużo mniej pospolity i ładniejszy odcień malinowy, kojarzący mi się wręcz z Avą Fantasie w odmianie winnej. W ofercie firmy jest także błękitna, czarna i cielista.

Anna trafiła do mnie w wersji półusztywnianej balkonetki, choć w ofercie jest jeszcze usztywniany half-cup. Niestety nie mogłam sprawdzić, jak leży, bo rozmiar był zdecydowanie za mały. Uwagę zwraca oryginalne wykończenie – chwościk na mostku, staranny, niespotykany haft z odstającymi „łapkami”. Kolor to dość typowa różowa landrynka.

Zwracam uwagę na trzyhaftkowe zapięcie, co oznacza nieco wyższy tył, również w rozmiarze FF, podczas gdy w większości brytyjskich marek dopiero miseczki GG uzbraja się automatycznie w trzyhaftkowość. Sama jednak jestem coraz większą zwolenniczką szerokich tyłów i cieszy mnie ich wprowadzanie w moim rozmiarze.

Przy okazji kilka słów o kolorystyce: jak widać po większości kolekcji, nie jest szczególnie awangardowa. Poruszamy się tu przede wszystkim w klasycznych bieliźnianych barwach: wspomniane róże, beże, blade błękity, obowiązkowa czerń i biel/kość słoniowa, szczypta lawendy. Na tym tle mocno wyróżnia się wspomniana wcześniej krwista czerwień Charlotty oraz szafirowa satyna linii Fiona, którą jednak mamy okazję podziwiać tylko na stronie zbiorczej całej marki (rząd środkowy z lewej), bo w ofercie znów tylko biel i czerń. Firma jest jednak młoda i może kiedyś wyjdzie śmielej poza gładkie miseczki, mało intrygujące wzorki oraz róż?

Anieli w bieli

Kolejnym modelem, w który udało mi sie prowizorycznie wcisnąć (tylko na chwilę, bo znowu rozmiar za mały), była biała Tamara, pomyślana jako część kompletu ślubnego. Jest to lekko usztywniana balkonetka, która na mnie leżała jak half-cup, prezentując niemal poziomą linię dekoltu.

Obawiałam się tej konstrukcji z prawie poziomym szwem, ale niepokój okazał się całkiem nieuzasadniony – nie doświadczyłam ani rozstawiania biustu na boki, ani przypłaszczania poziomego. W kolekcji jest jeszcze półusztywniany half-cup, z mojego punktu widzenia właściwie zbędny, zważywszy, jak ładnie eksponuje biust ten poprzedni model.

Muszę pochwalić sposób wszyscia ramiączek z przodu – na koronkowych trójkątach, dzięki czemu miska gładko się układa i nie ma żadnych wypuczeń ani przypłaszczeń biustu w tym miejscu, dzięki rozłożeniu naprężeń. Niezbyt tylko podobała mi się ozdoba na mostku – chwościk wygląda jak byle jak zwinięty pęk wstążeczki. Zachwyciły mnie za to ramiączka – w przedniej części powleczone satyną, w tylnej – z dekoracyjną fakturą. Wszystko to, na oko przynajmniej, bardzo dobrej jakości.

Gdyby w odpowiednim rozmiarze Tamara leżała na mnie tak dobrze, jak ten przymierzany egzemplarz, to może bym się i skusiła na wersję czarną – pod warunkiem, że byłaby dostępna dla nas – Polek.

Tamara występuje także jako bustier, czyli krótki bieliźniany gorset – mam nadzieję, że na pionowych fiszbinach (szkoda, że nie ma tego w opisie – mnie zawsze w takich przypadkach interesuje, ile jest usztywnień, jakich i w których miejscach).

W ofercie marki mamy też jedną całkiem białą serię – Alexis to usztywniany biustonosz oraz koszulka babydoll z miękkimi miseczkami, w rozmiarach stanikowych (ciekawa jestem bardzo, jak sprawują się miękkie Parfait).

Skrzydlata Honey

Nie mogę nie wspomnieć o tym modelu, mimo że do naszego kraju jeszcze Honey nie dotarła. Nie wiem, czy pamiętacie tutejsze rozważania na temat ciekawego wzornictwa ramiączek i o tym, jak bardzo mało jest tego typu wynalazków w D-plusach. A właściwie nie ma ich wcale. Mam na myśli ramiączka wzbogacone w tiulowe skrzydełka czy też koronkowe wypustki kojarzące się z rękawkami. Dotąd spotykałam je tylko w kolekcjach dla drobnych biustów, tak jakby designerzy zakładali, że pierś większa prezentuje wystarczającą obfitość, której nie warto wzbogacać takimi dodatkami. Moim zdaniem – przesadzają z tą powściągliwością.

Niestety nie miałam okazji ani przymierzać, ani oglądać na żywo tych koronkowych motylków ani miseczek wykończonych szyfonem z zakładkami. Ale uważam, że bardzo brakuje D-plusom takich właśnie pomysłów z nutką retro.

Gorsety, bustiery, koszulki

Niestety nie dane mi było oglądać żadnego z gorsetów. Bardzo miłą według mnie cechą marki Parfait by Affinitas jest ich obecnośc w ofercie w dokładnie tym samym zakresie rozmiarów, co biustonosze. Męczy mnie już bowiem schemat spotykany w innych markach, w których gorsety czy atrakcyjniejsze kroje staników traktuje się jako gadżet dostępny tylko dla mniejszych biustów (do miseczki G, FF czy F), każąc tym większym zadawać sobie co i rusz pytanie: załapię się, czy nie? Tutaj każdy biust, który mieści się w zakresie rozmiarów marki, będzie mógł także sprawić sobie także bustier czy babydollkę.

(powyżej, od lewej: Fiona camisole, Honey babydoll, Tamara bustier)

Affinitas, czyli coś dla drobniejszych biustów

Ofertę tę zapewne najlepiej ocenią same adresatki. Być może tych kilka słów zachęci Was do eksploracji 🙂 Zakres rozmiarów marki to 30-38 A-DD, dostępność różnych obwodów i miseczek różni się jednak w różnych liniach, których jest aż 15.

W części modeli nie jest dostępny obwód 30 (65). Z pięciu biustonoszy dostępnych obecnie w sklepie Bradea wszystkie jednak mają ten rozmiar – nie dziwi mnie decyzja sklepu o sprowadzeniu właśnie tych, bogatszych rozmiarowo modeli. Tylko gorset Allison jest od obwodu 32 (70). Obwódów 28 (60) w Affinitas brak. Cieszy jednak dostępność takich rozmiarów, jak 30A, 30B i 30C.

Miseczki w Affinitas są usztywniane. Miękkie miseczki mają jedynie koszulki, które jednak nie mają wbudowanych staników (pozbawione są fiszbin i zapięć) i nie występują w rozmiarówce stanikowej.

Miałam okazję obejrzeć większość biustonoszy Affinitas z oferty Bradei – są to raczej nisko zabudowane, delikatne konstrukcje. Niektóre z nich mają w miseczkach niewielkie wypełnienia, które są jednak lekkie i zaskakująco miękkie (żadnych ciężkich wypełnień żelowych) – na przykład model Nicole:

Podobała mi się funkcjonalność cielistego multiwaya Allison, którego oglądałam w wersji Contour Bra – ramiączka można przepinać na wszelkie sposoby, bo są odpinane z przodu i z tyłu – i ten uniwersalny bezszwowiec z zamaskowanymi fiszbinami kosztuje tylko 99 zł! W miseczkach tej wersji nie ma wypełnień (które są w wersji t-shirt bra):

I jeszcze raz granatowa Nicole:

I miętowo-kraciasta Taylor (dostępna także koszulka):

Z przyjemnością przyglądałam się też detalom ślubnego modelu Bridal:

Kolorystycznie w kolekcji dominują znowu róże (np. Carolyn, w Polsce niedostępna), beże, delikatne opalowe szarości (Ida, od obw. 32), blade miętowe błękity (Taylor), mamy też czerwienie (Naomi czy Stella od obw. 32), no i oczywiście klasyczną biel i czerń (najbardziej podoba mi się czarny plunge Belinda z kameą). Najodważniejsza kolorystycznie propozycja z szafirowej satyny, push-up Julia, ma niestety także okrojoną rozmiarówkę, bez obwodu 30. Szkoda – mam nadzieję, że może Affinitas doszlusuje pod tym względem kiedyś do większej siostry Parfait i także zaoferuje tak samo szeroki zakres rozmiarów we wszystkich modelach.

Jakość i detale

Jakością materiałów, starannością szycia i jakością detali oraz ozdób jestem przyjemnie zaskoczona. Nie mamy tu może wielkich luksusów, ale na pierwszy rzut oka przynajmniej nic nie budzi zastrzeżeń. Materiały są przyjemne w dotyku, miękkie, wykończenia staranne, żadnych wiszących nitek, drapiących elementów, a konstrukcje wydają się solidne i dobrze podtrzymujące, zwłaszcza w Parfait. I to wszystko dało się osiągnąć we względnie umiarkowanych cenach (w Bradei biustonosze kosztują od 96 zł – marka Affinitas, od 125 zł – Parfait by Affinitas).

Czyżby to wreszcie była szansa na prostą wzorniczo, umiarkowaną cenowo i uniwersalną kolekcję, przynajmniej do miseczki G? Szkoda tylko, że prawie nie ma modeli miękkich.

Zapraszam do rzucenia okiem na kilka szczegółów :):

 

Bielizna Affinitas w Polsce – wywiad!

Zadałam kilka pytań właścicielce na razie jedynego w Polsce sklepu, oferującego obie marki – oto mini-wywiad z Ewą prowadzącą sklep Bradea:

– W jaki sposób zetknęłaś się z firmą Affinitas?

Bradea: Z marką zetknęłam się po raz pierwszy poprzez reklamę w branżowym brytyjskim piśmie. Nowości zawsze mnie interesują, więc z ciekawością odwiedziłam stoisko tej marki na targach w Paryżu. Bielizna, którą mogłam tam obejrzeć, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i oto z przyjemnością możemy zaproponować jako pierwsi w Polsce marki Affinitas i Parfait.

– Jakie są według ciebie główne zalety produktów Parfait by Affinitas?

Bradea: Jako pierwsze, wymieniłabym świetne wykonanie i bardzo dobre konstrukcje w atrakcyjnej cenie. Materiały, z których wykonana jest ta bielizna, nie ustępują moim zdaniem produktom cenionych brytyjskich marek, które proponujemy w sklepie Bradea. Dopełnieniem oferty są bardzo ładne doły do kompletu. Warto też wspomnieć o bardzo stabilnych obwodach biustonoszy, które powinny sprostać potrzebom większych biustów. Bardzo podoba mi się też dbałość o detale w postaci dyskretnych ozdób i jakość koronek.

– A marka Affinitas? Czy zaspokaja twoim zdaniem potrzeby drobniejszych biustów?

Bradea: Najmocniejszą stroną tej marki jest to, że dostrzega rozmiary 65 A,B i C i – moim zdaniem – nie jest to przypadkowa oferta, gdyż konstrukcje modeli, które wybraliśmy, są dobrze pomyślane. W ofercie są zarówno biustonosze z wypełnieniem jak i bez. Wypełnienia są mięciutkie i nie zgniatają biustu. Łuki fiszbinów są dobrze wymodelowane – w najmniejszych rozmiarach ulegają skróceniu, ale nie zwężają się nienaturalnie. W modelach, które proponujemy, miseczki są dość elastyczne i ładnie układają się na górnej krawędzi (dla piersi niezbyt pełnych u góry szczególnie mogę polecić model Nicole).

– Czy planujesz dalej poszerzać ofertę obu marek w swoim sklepie?

Bradea: Postanowiliśmy zaproponować na początek modele, które będą stanowić skrócony przegląd tego, czego możemy się poobu markach spodziewać. W najbliższym czasie (mam nadzieję, że jeszcze na koniec maja) wprowadzimy drugi model biustonosza z linii Charlotte w dwóch kolorach do obwodu 80 oraz więcej rozmiarów ślubnego gorsetu. W czerwcu mamy nadzieję wprowadzić nowe kolory modelu Jeanie – formowanego plunge’a, który według mnie może być dużą konkurencją dla tego typu biustonoszy brytyjskich marek. Jeśli nasze klientki będą zadowolone z modelu Kelly, być może pojawi się on na jesieni w kolorze niebieskim.

Zamierzamy testować kolejne modele staników. Rozważamy również koszulki typu babydoll z wbudowanym biustonoszem. Na dłuższą metę, wszystko będzie jednak zależeć od naszych klientek. To Wy zdecydujecie, czy oferta tych marek jest atrakcyjna i czy warto ją poszerzać. Ja bardzo się cieszę, że mogliśmy je na polskim rynku zaproponować.

– Dziękuję za wywiad 🙂 Mam nadzieję, że my, to znaczy Wy, drogie Czytelniczki, zgłosicie odpowiednie zapotrzebowanie (zwłaszcza na czerwoną Charlotte i skrzydlatą Honey, żebym mogła je przygarnąć 😉

Galeria

Oto moje zdjęcia większości dostępnych w Polsce modeli Affinitas i Parfait by Affinitas. Mam nadzieję, że powiększy się dostępność obu marek w Polsce, a także, że sam producent będzie dalej poszerzał ofertę i będzie nie tylko co fotografować, ale i nosić…

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Na deser – film z pokazu obu marek. Co prawda dotyczy on kolekcji wiosennej z roku 2011, ale wiele modeli jest nadal aktualnych. Radzę oglądać film od połowy, jeśli nie macie ochoty na pokaz malowania modelek i używania lokówek (czemu zdecydowano się wypełnić połowę filmu o bieliźnie instruktażem fryzjerskim – jest dla mnie wielką tajemnicą 😉

Podsumowując: cieszę się, że na naszym rynku wciąż pojawiają się nowe marki – niebawem zaprezentuję Wam kolejną nowicjuszkę… A na razie ciekawa jestem, czy oceniacie kolekcje Affinitas Intimates jako godne uwagi. Interesuje mnie również bardzo, czy niektóre z modeli zdobędą u naszych blogerek podobne uznanie, jak w anglojęzycznej bra-blogo-sferze – krótko mówiąc, czekam na mój rozmiar ;-)) A może już coś przymierzałyście albo kupiłyście i możecie podzielić się wrażeniami?

Może ci się spodobać

30 komentarzy

 • Jola

  cena jest tak zachęcająca że koniecznie muszę wypróbować

  23 maja 2012 at 21:03 Reply
 • zoe-lin

  Wreszcie! Obserwuję tę markę od dłuższego czasu i bardzo byłam ciekawa, czy naszym paniom biuściastym się spodoba. Myślę, że następną do zrecenzowania marką może być z powodzeniem Claudette Dessous. Wprowadzili serię mgiełek (moim zdaniem podobne do Miss Mandalay lub Freya) oraz sztywniaki w ciekawej kolorystyce. Tutaj recenzja mgiełki (jest śliczna).
  thebareintimates.com/product-review-claudette-dessous-mesh-bra/

  23 maja 2012 at 23:45 Reply
 • kasica_k

  Jejku, ależ smakowity kąsek mi podrzuciłaś na wieczór, dzięki! 🙂 Siedzę i się zachwycam… No, kiedy któraś z naszych odważnych przedsiębiorczych bra-bizneswomen sprowadzi nam do kraju takiego kwiatka? 🙂

  24 maja 2012 at 02:28 Reply
 • zetka73

  Niestety tej charlotty nie ma w bradea 🙁

  24 maja 2012 at 08:08 Reply
 • Kattie

  O rany, jaka Anna jest śliczna. Nawet pomijając to, że różowa (nie jestem fanką różu). Honey ze skrzydełkami też bym przygarnęła. Cały komplet to po prostu miodzio. 😀

  24 maja 2012 at 08:14 Reply
 • sbarazzina

  Jak zobaczylam rozowa Honey, to az mi sie wyrwalo z piersi och! 😉

  Ostatnio wszystkie kolekcje wydaja mi sie dosc nudne i rzadko co mnie zachwyca.
  Bede szukac, gdzie mozna dostac to cudo online.

  24 maja 2012 at 13:10 Reply
 • kasica_k

  @zetka73: którą masz na myśli? Bo taka jest: http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-parfait-by-affinitas-charlotte-bandeau-czerwono-czarny

  24 maja 2012 at 15:35 Reply
 • aleksandromaniak

  Claudette ma znowu 30A, 30 B, 30 C….i to miękkie ! Myślę, że Small Cup koniecznie się musi zainteresować 😉

  24 maja 2012 at 16:35 Reply
 • urkye

  Wow, wizualnie są świetne! 🙂 I cena całkiem fajna:) Ciekawe jeszcze, jak leżą.

  24 maja 2012 at 17:57 Reply
 • kasica_k

  No właśnie, taka Szarlotka na przykład kosztuje 145 zł, a jest moim zdaniem na poziomie Masquerade jeśli chodzi o design i wykonanie. Tylko szkoda, że na razie mamy ją tylko w jednym kolorze – ten brzoskwinioworóżowy też jest moim zdaniem świetny. No i gdybym była firmą Affinitas Intimates, zrobiłabym ten model we wszystkich kolorach tęczy.

  24 maja 2012 at 19:20 Reply
 • miss-alchemist

  Charlotte *_* Kasico, jak mogłaś mi to zrobić, nie będę mogła spać w nocy Oo

  24 maja 2012 at 21:56 Reply
 • posiadaczka Jeanie

  Jestem szczęśliwą posiadaczką cielistej Jeanie w rozmiarze 32E (na wymiary 71/95). Wcześniej mierzyłam Freyę Deco plunge w tym samym rozmiarze. Kształtowała fantastycznie, ale coś mi w niej nie leżało, miseczki jakoś tak dziwnie mi odstawały gdy ruszałam rękoma. Mierzyłam sąsiednie rozmiary i nic nie pomogło. Niestety musiałam z niej zrezygnować.
  Od dwóch tygodni mam Jeanie. Robi u mnie ten sam fantastyczny kształt co Deco, ale krawędź już tak nie odstaje. Cena też jest znacznie lepsza. Jest już po 3 praniach w pralce – gąbeczka ani trochę się nie powyginała, a materiał się nie pozaciągał.
  Mierzyłam też rozmiar 30F, ale trochę było mi w nim za ciasno.
  Polecam tym, które nie dogadały się z Deco, może Jeanie będzie przyjaźniejsza w dopasowaniu.
  A teraz czekam na inne kolory Jeanie 🙂

  25 maja 2012 at 02:16 Reply
 • ptysiowa_7

  Posiadaczko Jeanie, to świetna wiadomość:) Zamówiłam Jeanie jak tylko ukazała się ta notka w nadziei, że znajdę cielaka idealnego. Deco plunge również u mnie się nie sprawdziło – z powodu wąskich fiszbin i odstawania. Deco miałam jednak w standardowym rozmiarze, a Jeanie zamówiłam z miską mniej, tak jak sugerował opis w Bradei.

  25 maja 2012 at 18:04 Reply
 • kasica_k

  Ja też mam nadzieję, że stanę się pewnego dnia posiadaczką Jeanie, bo również ze słynnym Deco mi nie po drodze. Dzięki Ci więc Posiadaczko za recenzję!

  25 maja 2012 at 18:06 Reply
 • Polta

  A jak jest z rozmiarówką? Na stronie mają taką tabelkę: http://www.affinitasintimates.com/parfait-bra-size-chart

  Czyli należy przeliczać z rozmiarówki USA na brytyjską? Mając brytyjskie 75G wypadłabym już z niej?

  26 maja 2012 at 13:12 Reply
 • mery ramerysta

  ajjj haleczka honey jest cudna:D wspaniałe kusidełko^^

  musze mieć na uwadze, może się przydać cos w ten deseń na noc poślubną, jeszcze nawet nie wiem kiedy będzie ale już to chcę 😀

  26 maja 2012 at 16:34 Reply
 • mery ramerysta

  wybaczcie dwa posty pod rząd, ale czy oni tam mają normalny sklep internetowy, czy narazie można korzystać tylko z tego co jest w Polsce lub w UK?

  26 maja 2012 at 16:46 Reply
 • kasica_k

  Markowa strona nie jest sklepem. Więc kupić można albo w Polsce (Bradea), albo szukać w sklepach na świecie – tu lista sklepów online: http://www.affinitasintimates.com/shop-affinitas/online-retailers.html
  Rozmiarówka jest brytyjska, a przynajmniej tak wygląda (np. “30-40D, DD, E, F, FF, G” to raczej nie jest rozmiarówka USA 🙂

  27 maja 2012 at 00:22 Reply
 • 100krotna

  Te druga Charlotte jest dla mnie wizualnie ideałem, takim zapierającym dech…
  A jak sobie ją wyobraziłam w komplecie z wysokimi figami…. dość powiedzieć, że dłuższą chwilę trwam w takim wewnętrznym: “Aaaach, jaka piękna”, a zdarza mi się to dopiero drugi raz w stanikowej karierze 😉
  Pierwsze “Ach” wywołała wrzosowa Antośka kilka lat temu – niestety, okazała się być dla mnie wyjątkowo niewygodna – mam nadzieję, że te cuda okażą się łaskawsze 😉

  27 maja 2012 at 23:05 Reply
 • zmijunia.lbn

  W Bradei w moim rozmiarze jest tylko Szarlotka – a szkoda, bo chętnie spróbowałabym któregoś cukierka. 🙂 Nie rozumiem trochę, czemu wymieniasz róż jako jeden z bieliźnianych banałów – o ładny, wyrazisty róż jest imo ciężko, zazwyczaj te róże są blade i rozmyte, prawie fioletowe albo koralowe. Jak już trafi się jakiś hot pink, to albo w ogóle nie ma go gdzie przymierzyć, albo leży fatalnie.

  28 maja 2012 at 09:44 Reply
 • mam_to_w_nosie

  Zakupiłam granatową Nicole w Bradei, rozmiar 65C. Niestety kompletnie nie pomyślałam o zrobieniu zdjęć, a paczka już odesłana. Wygląd, wykonanie, kolor super, wypełnienie mniej, ale to moja prywatna niechęć do tego rodzaju wypełnień. Myślę, że może to być ciekawa alternatywa dla małobiuściastych, ale … no właśnie, jest ale. Zamówiłam 65C bo nie było 70B (a to ostatnio rozmiar, który na mnie najlepiej leży, swoją drogą wydawałoby się, że przy takim rozmiarze można się tarzać w stanikach, nic bardziej mylnego, od tygodni nie mogę nic na siebie kupić, mierzę stacjonarnie po kilka staników i wychodzę z pustymi rękami, zamówienia netowe odsyłam, a ja nie mam wygórowanych wymagań, biorąc pod uwagę aż dwa staniki w mojej szufladzie, wystarczy mi, że stanik będzie na mnie leżał).

  Ale wracając do Nicole, mam dwie uwagi. W moim odczuciu małomiseczkowiec, na 80 -81 w biuście, 65C maławe, 65D nie ma więc nie sprawdzę czy byłoby dobre. Na pewno miskowo lepsze byłoby 70B (pojawiło się), ale ponieważ 65 zapięłam spokojnie, zrezygnowałam z wymiany na ten rozmiar. Obwód luźny, nie lubię się ściskać, celuję w 70 a tu zapięłam się swobodnie. No i na mnie obwód zrobił wrażenie niestabilnego, takiego, co się zaraz rozciągnie, ale to może być tylko wrażenie.

  28 maja 2012 at 12:52 Reply
 • kis-moho

  @Mam to w nosie, też o tym pomyślałam kiedy zobaczyłam ten koronkowy obwód. Miałam kiedyś bardzo podobną (tylko nieusztywnianą) Passionatę – była ładna, ale ta koronka obwodu rozciągnęła się w tempie ekspresowym. Być może bywają takie koronki, które trzymają długość i jednocześnie robią pracujący obwód, ale ja jeszcze szczerze mówiąc na taką nie trafiłam.

  29 maja 2012 at 10:18 Reply
 • kay

  Bardzo ladne te biustonosze i na oko dobrej jakosci. Jak sie pojawia w sklepach, to na pewno przymierze.

  29 maja 2012 at 10:21 Reply
 • ptysiowa_7

  Cielista Jeanie dotarła do mnie już parę dni temu i jestem bardzo zadowolona. Rzeczywiście kształtowanie jest jak w Deco (zero spłaszczania, wcinania się krawędzią), dekolt chyba nawet lepszy, ale nie ma odstawania! Jest też węższy mostek. Jakość na pierwszy rzut oka bardzo dobra, stanik wygląda porządnie, ramiączka są super, takie mięciutkie, grube (nie mylić z szerokimi), nie mają pętelek tylko takie wypustki jak herbatniki:), więc nie drapią. Ciekawostką jest fakt, że fiszbiny za piersią praktycznie nie odbijają się na skórze (zawsze zwracam na to uwagę, bo mam problem z za wąskimi fiszbinami), a tutaj jakby nie wciskały się tak w ciało jak we wszystkich innych stanikach. Dzianina na miskach jest niestety rajstopowa jak w Deco – łatwo się zaciąga, zresztą stanik dotarł do mnie już w dwóch miejscach zaciągnięty. Niewielkie wątpliwości budzą fiszbiny boczne – nigdy tego nie lubiłam, bo zawsze mnie uwiera. Ale w jakimś Avocado były i mnie nie uwierały, więc może tu też będzie ok. Ponadto – ogromnym plusem jest cena! Aha, rozmiar trzeba brać o miskę mniejszy, obwód z kolei jest dość ścisły, więc brak 65 nie boli tak bardzo:)
  W paczce przyszła też różowa Kelly, ale jest za duża – wzięłam standardowy rozmiar. Tutaj kolor mnie trochę zaskoczył, bo nie skojarzyłam tego stanika z notką i liczyłam na ostry hot pink;) a dostałam malinę. Ale też jest ok. Ten stanik też na pewno chcę mieć. Już wiem, że kształtuje dobrze, jak Jeanie. Ma ładną koronkę, szkoda, że jej tak mało.
  Ogólnie firma bardzo mnie zaskoczyła na plus, już napalam się na Honey (chętnie w różu) i Tamarę half-cup czarną. Co ciekawe, Charlotte jakoś mnie nie powaliła. Aż dziwne, że to amerykańska bielizna, zawsze miałam o niej najgorsze zdanie;)

  2 czerwca 2012 at 12:53 Reply
 • posiadaczka Jeanie

  Też myślałam nad Kelly. Ptysiowa_7, czy ona ma dużo wyższy mostek niż Jeanie? A najważniejsze, to jakie wzięłaś rozmiary tych staników i ile masz pod biustem i w biuście?

  3 czerwca 2012 at 14:20 Reply
 • ptysiowa_7

  Wzięłam 65D Jeanie i 65DD Kelly (mam 64/85, normalnie noszę 60E albo 65DD). W Jeanie mostek ma 3 cm, w Kelly 4,5 cm, ale tak naprawdę wypada wyżej, bo ten stanik ma wiszące fiszbiny.

  3 czerwca 2012 at 19:53 Reply
 • kasica_k

  Dzięki dziewczyny za wrażenia, nie mogę się teraz doczekać swojego rozmiaru…

  5 czerwca 2012 at 04:59 Reply
 • kay

  Takie sobie te biustonosze, nie w moim guscie na pewno.

  20 czerwca 2012 at 18:52 Reply
 • Zoe-lin

  Uświadomienie gorsetowe idzie w parze ze stanikowym. Gotycka piękność z Brazylii tworząca prawdziwe gorsety, czyli takie, które mają coraz większe wzięcie na naszej ziemi prawie tak jak pasy do pończoch, nylony i staniki 🙂
  http://instagram.com/p/NjinePldEk/?fb_action_ids=10150959664910911&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210150959664910911%22%3A10150970063263564%7D&action_type_map=%7B%2210150959664910911%22%3A%22instapp%3Atake%22%7D&action_ref_map=%7B%2210150959664910911%22%3A%22ogexp%22%7D

  26 lipca 2012 at 22:24 Reply
 • kasica_k

  A tu sklepik tej pani: http://www.madamesher.com/en/ 🙂

  27 lipca 2012 at 00:20 Reply
 • Leave a Reply