WBrafitting

Rozmiar MA znaczenie, czyli bra-fitting by Maheda!

W serwisie YouTube nie od dziś można trafić na instruktażowe filmy dotyczące dobierania biustonosza. Są one dziełem zagranicznych firm i sklepów bieliźniarskich – kilka z nich już tu omawiałyśmy i doszłyśmy do wniosku, że przydałaby się jakaś rodzima produkcja…

No i doczekałyśmy się podobnej inicjatywy – i to w najlepszym możliwym wydaniu. Pierwszy polski filmowy instruktaż bra-fittingowy dostępny online jest dziełem Mahedy, znanej uczestniczki społeczności „biuściastych”, a prywatnie Marysi Dastych, zawodowej bra-fitterki o sporym już doświadczeniu. To dopiero pierwszy odcinek – polecam śledzenie kanału „Brafitting by MaHeDa”, gdyż niebawem pojawi się kontynuacja.

Na razie zapraszam do obejrzenia pierwszego odcinka, w którym nasza bohaterka prezentuje, jak zmiana rozmiaru biustonosza wpłynęła na jej własną sylwetkę.

Może ci się spodobać

22 komentarze

 • kakot

  brawo!!
  a może teraz odcinek dla małobiuściastych? o tym, że “brak biustu” może być tylko brakiem dobrego biustonosza? 🙂

  31 października 2009 at 21:40 Reply
 • besame.mucho

  Aaaach boska boska boska Maheda. Gdybym była facetem puszczałabym sobie ten filmik w kółko (a tak przerwę przy dziesiątym razie 😉 ). Jestem fanką Twojej urody!

  A sam pomysł – świetna inicjatywa, jednak pokazanie czegoś na filmie ma dziesięć razy większą siłę przebicia niż napisanie o tym artykułu albo zrobienie obrazków. Mam nadzieję, że znajdziesz dużo chętnych modelek do współpracy i będziesz nam mogła zaprezentować brafitterskie umiejętności na różnych rodzajach biustów. Bomba.

  31 października 2009 at 21:48 Reply
 • misself

  Jeden film mówi więcej niż dziesięć blogów. Gratuluję inicjatywy!

  31 października 2009 at 22:05 Reply
 • natalie

  george – mój pierwszy (na razie jedyny) biustonosz po uświadomieniu 🙂 i czuję się boska!
  jedyny problemem są fiszbiny gniotące na mostku – myślicie, że to minie? rozmiar jest ok, dobierałam we wrocławskiej milli.

  31 października 2009 at 23:13 Reply
 • butters77

  Fantastyczna wiadomość!:) Trzymamy kciuki za Mahedę!

  1 listopada 2009 at 00:36 Reply
 • aleksandralm

  @butters77, czy mozesz odebrac poczte?

  1 listopada 2009 at 11:19 Reply
 • kasica_k

  aleksandralm: dziś 1 listopada, większość osób jest pewnie wyjechana 🙂

  1 listopada 2009 at 14:05 Reply
 • maheda

  Takie będą odcinki, jakie do nich kobiety będą zgłaszane 😉
  Wszystko więc w Waszych rękach!

  @Besame – spłonęłam rumieńcem, dzięki Ci wielkie 🙂

  Dodałam napisy w j. angielski,
  English subtitles added!

  1 listopada 2009 at 16:45 Reply
 • hermenegilda_k

  Mahedo, świetny materiał!!!
  Kamera Cię lubi 🙂
  czekam z niecierpliwością na następne odcinki!

  1 listopada 2009 at 18:28 Reply
 • renulec

  Maheda chyba czyta w moich myślach:)))
  Tak sobie ostatnio kombinowałam, że wzorem Lauren Luke, sprzedającej onegdaj w UK kosmetyki MAC, przydałaby się u nas jakaś energiczna osóbka, która analogicznie wykorzystałaby Youtube do upowszechniania brafittingu. Brawo-za odwagę, determinację i światełko w tunelu dla wielu biuściastych!

  1 listopada 2009 at 22:30 Reply
 • green_kumak

  A widziałyście to?
  http://www.sochic.pl/Dobierz_rozmiar-4.html

  1 listopada 2009 at 22:58 Reply
 • renulec

  No ba, Pani Justyna jak z łódzkiej filmówki prosto! Co by nie mówić-So Chic to firma, która wie jak trafić do Klientek.

  2 listopada 2009 at 10:54 Reply
 • akj77

  Mahedo, wielkie dzięki za napisy!!! Filmik świetny, czekam na resztę. Sama bym się zgłosiła, ale mieszkam w Warszawie 🙁

  2 listopada 2009 at 12:29 Reply
 • ocisza

  Bardzo by się przydała instrukcja zakładania biustonosza. Tyle, że mogłoby być ciężko tak sfilmować, żeby nie pokazać nagich piersi. Domyślam się, że to problem, bo w tym pierwszym filmiku widać dbałość o unikanie golizny 😉

  2 listopada 2009 at 13:17 Reply
 • kasica_k

  green_kumak, dzięki za wspomnienie o filmie So Chic!-a. Nie wiedziałam, że jest w ogóle dostępny online – dostałam go po zeszłym pokazie i uważam, że jest naprawdę dobry – szkoda tylko, że właściciele nie zdecydowali się wziąć przykładu z Brastopu i udostępnić go na YouTube czy innym popularnym serwisie, dzięki czemu owych klientek do trafiania byłoby znaczne więcej. Tak czy owak – polecam, warto obejrzeć. Mimo wszystko sama preferuję styl i osobowość Mahedy 🙂

  2 listopada 2009 at 15:51 Reply
 • renulec

  Kasico, ile kobiet-tyle preferencji, w tym dotyczących stylu i osobowości. Gdybyśmy były podobne, lub, nie daj Boże-wszystkie jednakowe, byłoby nuuudno;)
  Do mnie trafia i Maheda, ze swoją szaloną, rozwichrzoną czupryną i strojem prosto jak z bieszczadzkiego traktu, ale też trafia do mnie filmik So Chic-z prowadzącą o innej osobowości i stylu.
  Bo chodzi o to, by KAŻDA kobieta mogła znależć coś (lub w przypadku filmików-kogoś), co przekona ją do słusznej idei, czyli prawidłowego dobierania biustonosza, nes pa? A ogólnie to bardzo podziwiam kobiety, które nie boją się kamery. Mnie obiektyw nienawidzi. Z wzajemnością zresztą, hihi.

  2 listopada 2009 at 16:21 Reply
 • kasica_k

  Tak naprawdę, to obie produkcje właściwie trudno porównywać. Film So Chic! to zamknięta całość – wizytówka firmy plus podstawy dobierania rozmiaru, a film Mahedy to perswazja skierowana do kobiet, z dużym udziałem elementu osobistego 🙂 Ten pierwszy jest kompletny, a drugi sprawia, że w napięciu czekamy na kolejny odcinek… Różne cele, różna realizacja, choć temat wspólny.

  Kamero-lubność też zawsze podziwiam 🙂 Choć przypuszczam, że po pewnym czasie ćwiczenia nawet najbardziej oporne kamero-foby potrafią zrobić postępy. Ja też się bałam, a teraz już się boję mniej 🙂

  2 listopada 2009 at 16:34 Reply
 • renulec

  Przeczytałam “film Mahedy to perwersja”, chyba mam na dziś dość komputera 😉
  A co do kamero i obiektywo-lubności…Niczewo s toho nie budiet:( Gdy tylko widzę jakikolwiek obiektyw skierowany w moją stronę-prostuje się mój wewnętrzny kij od miotły, który połknęłam za dziecięctwai i umarł w butach. Tym bardziej podziwiam obie Panie. Twój, Kasico, ciepły uśmiech tez kiedyś miałam okazję widziec w TVN bodajże:)

  2 listopada 2009 at 16:46 Reply
 • kasica_k

  🙂 Dobre porównanie z tym wewnętrznym kijem od miotły 🙂 Ja jednak wierzę w ludzkie możliwości. Wydaje mi się, że każdy z nas ma w sobie trochę z tego dzieciaka, który lubi się popisywać przed innymi. Trzeba go tylko obudzić, co oczywiście może być trudne – a łatwiejsze staje się wtedy, kiedy mówimy o czymś, na czym nam naprawdę zależy, z pasją. Niestety przedstawiciele mediów nie ułatwiają sprawy, ponieważ z reguły w ogóle nie interesuje ich to, co masz do powiedzenia. Dlatego chyba fajnie jest być swoim własnym reżyserem 🙂

  2 listopada 2009 at 17:01 Reply
 • justinehh

  Jak dla mnie to ta pani z Sochic przy Mahedzie wysiada, pomimo lepszego światła ….

  2 listopada 2009 at 21:49 Reply
 • green_kumak

  kasico, prosze bardzo 🙂 Również dostałam ten filmik na płytce od So Chic!, tyle tylko że podczas ostatniego szkolenia bra-fittingowego (przeprowadzonego zresztą przez niezrównaną Mahedę). Dla mnie oba filmy są równie dobre.
  renulec, jesli dobrze pamiętam to pani instruująca nas z ramienia So Chic! ma na imię Monika, a nie Justyna :-))

  2 listopada 2009 at 22:00 Reply
 • renulec

  Green_kumak, dziękuję za zwrócenie uwagi. Niestety, znana jestem ze zmieniania imion, szczególnie osobom, które poznałam stosunkowo niedawno:(( Wystrzegam się więc ich używania, jednakowoż zdarza mi się coś chlapnąć, ups!

  3 listopada 2009 at 08:23 Reply
 • Leave a Reply