WBrafitting

„Wyjdzie buła!”, czyli jak dobrać stanik, żeby zmieścił piersi?

Być może niektóre z was pamietają tę reklamę sieci Plus… 🙂 Niektórym z nas od razu nasunęła ona skojarzenie ze… stanikami. Bułą albowiem w żargonie brafittingowym określa się wybrzuszenie tworzące się nad miseczkami za małego biustonosza (przykład na zdjęciu obok). Gdy miseczka jest zbyt płytka, nie ma siły – buła wyjdzie: górą, bokiem, czy nawet dołem, gdy za małym miseczkom towarzyszy zbyt szeroki obwód pod biustem.

Widok buły w dekolcie niektórzy uważają za seksowny (tzw. seksi buła). Faktycznie, z pewnej perspektywy (czytaj: od frontu) „bułkujący” biust przypominać może parę krągłych jabłuszek. Czar jednak pryska w chwili, gdy prezentujemy profil – okazuje się, że buła to widok raczej groteskowy niż pociągający.

Standardowy zakres rozmiarów dostępnych w sklepach bieliźniarskich zmuszał nas do niedawna do godzenia się z mniejszą lub większą „bułą”. Nasza dzisiejsza bohaterka obecnie nosi brytyjskie staniki w rozmiarze 30JJ (czyli 65 pod biustem, miseczka JJ brytyjska, co w przeliczeniu na kontynentalną rozmiarówkę oznacza okolice M). Zanim Kasia rozpoczęła przygodę z „nietypowymi” rozmiarami, nosiła… 75DD. Panie w bieliźniakach skutecznie mnie przekonywały, że to i tak dziwactwo. I że – tak, tak – większych misek dla 75 nie ma! – mówi. Gdyby to była prawda, jedyną alternatywą dla Kasi byłoby zwiększenie obwodu pod biustem. Dla biustu osoby mierzącej tylko 75 cm w tym miejscu nie jest to zbyt kusząca opcja – za luźny obwód to gwarancja braku podtrzymania i niewygody. Na szczęście Kasia odkryła, że większe, a nawet dużo większe miseczki istnieją, i to przy jeszcze mniejszych obwodach – szkoda tylko, że nie na wieszakach większości sklepów…

Pierwsza fotka przedstawia Kasię w biustonoszu Panache Eliza 30JJ, a druga – w 75DD:

Biust w Elizie wydaje się mniej wyeksponowany – po prostu mieści się w miseczkach, podczas gdy z Triumpha po prostu wystaje. Że noszenie piersi nad miseczką zamiast w środku nie jest dobrym pomysłem, pokazują wyraźnie zdjęcia z profilu:

W miseczkach stanika 30JJ biust mieści się w całości – piersi tworzą gładką linię, bez wybrzuszeń. Są też dobrze uniesione i podtrzymane dzięki odpowiednio dopasowanemu rozmiarowi pod biustem (65 – czyli aż o 10 cm węższym). A w 75DD? Oceńcie same, czy taka „seksi buła” może wyglądać korzystnie…

W przypadku Kasi źle dobrany rozmiar biustonosza tylko zniekształcał jej sylwetkę. A przecież, przyznacie chyba, że jej piersi wcale nie sprawiają wrażenia nietypowo dużych – ot, wydatny biust przy szczupłej figurze, rzecz wcale nie taka niezwykła. Przy wysokim wzroście Kasi (182 cm) taki biust nie zaskakuje.

Domagajmy się więc w sklepach wyboru rozmiarów nie tylko „z grubsza”, ale naprawdę dobrze dopasowanych do naszych sylwetek. Bułom mówimy stanowcze nie!

Miałyście kiedyś „problem buły”? 🙂

Może ci się spodobać