WRecenzje

Orla – waniliowa księżniczka

Zastanawiałam się, co też może oznaczać nazwa tego modelu marki Masquerade – nie miałam żadnych skojarzeń, poza ptasimi 🙂 Z pomocą przyszła mi Wikipedia – otóż Orla to imię żeńskie pochodzenia irlandzkiego (pozdrawiam miłośniczki Irlandii 🙂 i znaczy tyle, co „złota księżniczka”. Nasza bieliźniana Orla co prawda ze złotem nie ma wiele wspólnego, bo metalowe elementy tego staniczka mają kolor srebrny, odrobiny książęcości jednak odmówić jej nie można. Ta perła (perla? 🙂 na mostku, ten haft i dekolt w sam raz do strojnej sukni.

Byłam ogromnie ciekawa, jak też będzie sprawował się pierwszy miękki half-cup marki Masquerade od czasów słynnej przed laty Minervy (o której przypomniały mi nieocenione Komentatorki!) oraz Casablanki, której nawet nie przymierzałam (czy któraś z Was jeszcze ją ma? :).

Dlaczego uparcie używam terminu half-cup, mimo że producent nazywa ten stanik balkonetką? Bo myślę, że chyba większość z Was tak by go nazwała. Co prawda, jeżeli chodzi o zabudowanie – half-cupy dla miseczek powyżej D to tak naprawdę… hmm, 2/3 cupy. Imitują one jednak prawdziwe półmiseczki krojem – górna krawędź zbliża się maksymalnie do linii poziomej, znajduje się tak nisko, jak się da, a miseczki z reguły są skrojone z pionowymi szwami, co daje jabłuszkowaty wygląd biustu w dekolcie. Taki krój to po prostu maksymalne przybliżenie „halfa”, na jakie mogą liczyć D-plusy 🙂

Jest to więc pierwsza miękka „maskaradka” w mojej szufladzie. Bardzo chciałam porównać ją z half-cupami Ewy Michalak. Dlaczego akurat z nimi? Dlatego, że nie są mi znane żadne inne marki, dostarczające miękkich staników o kroju halfowatym na mój rozmiar biustu. Tylko Ewa Michalak i Masquerade… oraz Bravissimo, których jeszcze nie próbowałam (a o których znowu przypomniano mi w komciach 🙂 Jeśli ktosia takie zna – proszę dać znać!

Dlatego poniżej znajdą się odniesienia do posiadanych przeze mnie halfów Ewy, zwłaszcza tam, gdzie mowa o kształcie biustu.

Masquerade – Orla, rozmiar: 38FF, kolor: waniliowy [Rozmiary miseczek: D-H, obwody: 28-38 (60-85); biustonosz został mi przekazany do recenzji przez dystrybutora]

Estetyka

Jak być może wiecie, nie jestem entuzjastką odcieni jasnych, zatem gdyby nie stanikomaniacka ciekawość, nie zainteresowałabym się pewnie Orlą w tej wersji kolorystycznej. Poczekałabym do jesieni na kolor śliwkowy (mrrr!). I straciłabym w ten sposób zawieszkę na mostku, ponieważ wersja jesienna jej nie posiada, chyba że producent postanowi nas zaskoczyć.

Zawieszka jest całkiem elegancka – po raz kolejny przekonuję się, że detale niesamowicie dodają bieliźnie charakteru. Uważam, że waniliowa, czy też, bardziej pospolicie mówiąc, kremowa Orla dużo straciłaby na braku tej ozdoby. Orla z perlą – to jest to. Choć perła to jednak nie jest – jest to łezka w kolorze kremowym, która ładnie błyszczy. Zawieszce towarzyszy pętelka z wstążeczek, która jednak została przyszyta trochę na łapu-capu, tu producent mógłby postarać się lepiej.

Kolor – wedle mego gustu przynajmniej – nie jest atutem Orli. Odcień jest jednak przyjemny – ciepły, typowy krem, na pewno wolę taki od czystej bieli. Podoba mi się wzór haftu – geometryczny ornament, nie banalne kwiatki, kojarzący się z motywami celtyckimi (czyżby stąd irlandzkie imię?). Na pewno nie jest to motyw, który znajdziemy na co drugim biustonoszu w sklepie.

Podobają mi się też elementy z matowej dzianiny, która sprawia całkiem luksusowe wrażenie, także w dotyku. Kojarzy się z jedwabiem typu skórka brzoskwini, choć niestety nie ma z jedwabiem nic wspólnego. Pokryte tym materiałem przednie odcinki ramiączek nie skręcają się ani nie zwijają, co bardzo dobrze świadczy o ich jakości. Nie ma też mowy o żadnym rozchodzeniu się na szwach, materiał jest gęsty i mocny. Producent twierdzi, że haft jest szwajcarski, a materiał – włoski.

Dopasowanie

Zaskoczeniem był dla mnie ciasny obwód. Rozmiar 36, który noszę swobodnie w innych produktach Panache (wszystkie przymierzane i posiadane przeze mnie biustonosze z aktualnych kolekcji Panache pasują w tym obwodzie), tutaj był nie do zapięcia.

Winę ponosi tył, zrobiony z dzianiny pracującej w bardzo niewielkim zakresie i szybko dochodzącej do granicznego stopnia rozciągnięcia. Tył nie został podszyty siatką – może specjalnie dano krótsze tyły, by nie wymagały wzmocnienia? Efekt jest niestety taki, że mój normalny rozmiar okazał się nie do założenia.

Zastanawiałam się, czy nie powinnam też dobrać większych miseczek, ponieważ w rozmiarze 38FF moja większa pierś mieści się z pewnym trudem. Wolałam jednak nie ryzykować odstawania miseczek, co w takim fasonie, jak Orla, byłoby bardzo widoczne. Modele typu half-cupowego (bo producent nazywa ten model balkonetką, ale powiedzmy, że mam na myśli krój, nie zabudowanie) bardzo źle wyglądają, gdy są choć trochę za duże i osobiście uważam, że lepsza już trochę za mała prawa miseczka, niż potencjalnie brzydko odstająca lewa.

Punkty odejmuję za nieprzewidywalność obwodu.

(Choć gdyby tutaj włączyć porównanie z Ewą Michalak, zgodność byłaby pełna – moim rozmiarem w najnowszym zakupie u Ewy jest 85FF 🙂

Kształt

W tym punkcie planowałam włączyć porównanie z half-cupami Ewy Michalak. Mam na stanie dwa, Motyla (którego recenzowałam) oraz Burgunda, i z obu niestety trochę wyrosłam. Aktualnie lepiej dopasowany jest Motyl, więc to z nim porównałam kształt w Orli. Zrobiłam sobie kilka autoportretów w obu biustonoszach, w ubraniu i bez. I szczerze mówiąc – za nic nie potrafię zobaczyć różnicy 🙂 Orla jest tylko bardziej od Motyla zabudowana, co jednak nic nie zmienia, jeśli chodzi o kształt, poprawia jednak podtrzymanie.

Podobnie jak w Motylu, biust jest dobrze zebrany i uniesiony, a kształt ma kulisty. Jedyne, do czego można by się tutaj przyczepić, to ledwie zauważalne przypłaszczenie na szczycie piersi, identyczne, jak w Motylu. Myślę, że to po prostu efekt charakterystyczny dla pionowych cięć, przynajmniej na moim biuście. Zauważy go jednak głównie dociekliwa stanikomaniaczka – przypuszczam nawet, że poza mną nikt nie powiedziałby, że mam w Orli spłaszczony biust. Jest okrągło, jabłuszkowato i fajnie.

Mankamentem są niestety odznaczające się pod cienkimi ubraniami hafty, zwłaszcza ich brzegi w górnej części miseczki.

Konstrukcja i podtrzymanie

Producent twierdzi, że układ pionowych szwów jest taki sam, jak w usztywnianym modelu Angie – czego się akurat bardzo obawiałam. Być może tak jest – efekt jednak jest u mnie zupełnie inny. Angie wyraźnie spłaszczała mi biust, do tego odstawała krawędzią, niezależnie od rozmiaru. Okazało się, że obawy były niesłuszne – w miękkiej wersji tej konstrukcji mój biust prezentuje się o niebo lepiej. Być może, oprócz miękkości, istotna jest też obecność dodatkowej górnej części miseczki. Miseczki Orli są bowiem czteroczęściowe – oprócz trzech części dolnych, zszytych pionowo, jest jeszcze doszyta u góry elastyczna zaszewka, która u mnie ładnie zlewa się z piersią, i nie ma mowy o żadnym odstawaniu.

Nie mam zastrzeżeń do fiszbin, wysokości boków czy mostka – wszystko leży, jak należy.

Orla jest też przyzwoicie podtrzymującym stanikiem. Na pewno nie ma co się obawiać w jej przypadku zbyt luźnego obwodu – bo jest, przeciwnie, za ciasny 😉 Mimo że ma tak niską elastyczność, do trzymania zastrzeżeń nie mam. Tył biustonosza tkwi w miejscu. Miseczki zachowują poziom zabudowania wystarczająco niski do ładnej ekspozycji biustu, i jednocześnie wystarczająco wysoki, by piersi bezpiecznie siedziały w miseczkach i nie występowały z brzegów. Dla mnie jest to poziom optymalny.

Wygoda

Żadna z części Orli nie daje mi się we znaki. Przednia część ramiączek jest odrobinę elastyczna, co bardzo mi odpowiada. Nie zwija się jednak i nie wpija w ramiona. Połączenie kółkiem z częścią tylną wypada u mnie w takim miejscu, że nie uwiera (za szczytem ramienia).

Miseczki nie gryzą – są od spodu podszyte warstwą gładkiej siatki – a i fiszbiny są grzeczne 🙂 Wolałabym jednak, by tył był szerszy. Jakoś ostatnio bardziej komfortowo i bezpieczniej czuję się w szerszych tyłach (trzyhaftkowych). Ten ma chyba 2 haftki we wszystkich rozmiarach. Brawo za odpowiednio długi języczek pod zapięciem.

Do kompletu

Figi Orla są równej urody, co biustonosz – nie żałowano ani haftu, ani ozdobnej zawieszki. Ciekawy jest ich tył – z dwóch warstw półprzejrzystej dzianiny i bez gumki czy szwu na krawędzi. Niestety producent przesadza twierdząc, że majtki nie zafundują nam Visible Pant Line – pod elastycznym ubraniem granicę majtek widać.

Ich fason niestety nie należy do moich ulubionych. Jest on zbliżony do kroju brazylijskiego, mocno odsłania pośladki, co oczywiście wygląda świetnie.  Mnie jednak denerwuje szew pośrodku. Wolałabym zwykłe figi albo figi z wysokim stanem – te dwa kroje są u mnie na czele, jeśli chodzi o komfort. Podsumowując – dla mnie nie są to desusy odpowiednie na co dzień. Jednak dla osób lubiących takie kroje mogą być doskonałe, bo są naprawdę bardzo ładne i nie widzę w nich wad – poza fasonem.

Trudno mi niestety ocenić ich trwałość, bo mam je za krótko – a majtki to nie jest coś, co zamierzam kiedykolwiek prać ręcznie 🙂

Cena

W polskich e-sklepach Orla osiąga ceny w okolicy 240-245 zł. Moim zdaniem to bardzo dużo, jak na polski rynek. Materiały co prawda sprawiają bardziej luksusowe wrażenie niż w przeciętnych D-plusach tańszych marek, ale czy aż tak luksusowe?

Jest to niewątpliwie biustonosz dużej urody i w kroju, będącym na rynku rzadkością w zakresie D+. Że już nie wspomnę o G+ – Orla sięga do miseczki H, a biorąc pod uwagę ścisły obwód, może być szansą też dla większych (bo można zawyżyć obwód). Wygląda też na trwały. Nie wiem jednak, czy polskie klientki zaakcetpują taką cenę.

Galeria

Zapraszam jak zwykle do przyjrzenia się detalom, zarówno konstrukcyjnym jak i zdobniczym 🙂

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Podsumowanie

Myślę, że warto zainwestować w Orliczkę, jeśli się poszukuje ładnie leżącego miękkiego half-cupa w elegantszym wydaniu – w tej konkurencji nie ma bowiem wielu rywalek, poza Ewą Michalak, która jednak nie inwestuje (jeszcze?) we włoskie satyny (a szkoda :). W dodatku ostatnio nie powstał żaden nowy model w kroju HM (Halfcup Miękki) – mam nadzieję, że Ewa do tego kroju wróci. Bo jeśli nie, to Orla zacznie podbijać nasze serca i szuflady 😉

Cieszę się, że marka Masquerade wróciła do miękkusów. Mam nadzieję, że w następnych kolekcjach zobaczymy ich więcej. Nie widzę bowiem zbyt wielu podobnych konstrukcji dla tego zakresu miskowego także u brytyjskiej konkurencji. Orla, umiejętnie wylansowana, może być w tych warunkach wielkim hitem 🙂

Ciekawa jestem, czy próbowałyście już Orli i jaka jest Wasza opinia na jej temat? Czy Wy też marzycie o większej obfitości krojów à la half-cup dla większych biustów? W mojej strefie rozmiarowej krój ten zdecydowanie „daje radę” i doprawdy nie rozumiem, czemu jest tak skąpo reprezentowany na rynku. Jak myślicie?

Może ci się spodobać

34 komentarze

  • ptasia

    “[…] tył, zrobiony z dzianiny pracującej w bardzo niewielkim zakresie…” – i właśnie dlatego obraziłam się na Masquerade. Orla mi się podoba, ale te ich obwody mnie dobijają, no i ceny.
    A co do miękkich halfów w Twoim rozmiarze: jest jeszcze Bravissimo i klony Demi Divy.

    1 maja 2013 at 16:54 Reply
  • atana

    Piękna, ale ja jednak poczekam do jesieni na wersję fioletową 🙂 Cena trochę przestrasza.

    1 maja 2013 at 16:55 Reply
  • miss-alchemist

    Orla zachwyciła mnie od pierwszego spojrzenia (ja tam lubię jasne biustonosze ;)), ale wysoki mostek sprawia, że nie mogłabym go nosić. Może i bym się skusiła i przemęczyła, ale nie za tę zabójczą cenę. Masquerade są piękne, ale z pewnością 250 zł nie jest właściwą ceną za ich wdzięki 😉 A na pewno nie na polskim rynku.

    Za to mogę się pozachwycać zdjęciami ;);)

    1 maja 2013 at 17:09 Reply
  • black_halo

    Faktycznie, cena zbliza sie do nowych Fauve, ktore maja jednak jakby lepsze wykonczenie. 42 funty za nowa maskaradke to jednak nieco przesada.

    1 maja 2013 at 17:23 Reply
  • korlat

    Orla jest absolutnie przepiękna, jednak ja czekam na wersje jesienną, ta śliwka do mnie zdecydowanie bardziej przemawia 🙂
    Cena jest kosmiczna, mam nadzieje, że producent się trochę opamięta. Niedługo cenowo będą bardzo blisko Fauve, a wydaje mi się, że to jednak nadal nie ta sama półka cenowa czy też jakościowa.
    Na pewno spróbuje tej konstrukcji, jestem jej bardzo ciekawa. I bardzo sie cieszę, że masquerade wróciło do miękkich staników, w tym’sezonie’ planuje czarną Persie 🙂 Mam nadzieje ze będzie dobrze lezeć, tylko boję się o zwijające się i (w konsekwencji) niewygodne ramiączka. Zobaczymy 🙂

    Troche zastanowily mnie bardzo niskie oceny “kokardkowe” poszczególnych cech biustonosza, bo całą recenzje odebrałam raczej jako pozytywna.

    1 maja 2013 at 18:19 Reply
  • kasica_k

    @ptasia, dzięki za przypomnienie o Bravissimo, zupełnie o nim zapomniałam – pewnie wyparłam je z pamięci po tym, jak zawiodłam się na Tanzanii, która leżała na mnie tragicznie 🙁 Ale miękkich demi-divowatych wciąż jeszcze
    nie próbowałam.

    @korlat, czemu niskie? Same 4, 4,5 i 5, niżej oceniłam tylko dopasowanie i cenę. Maksymalna ocena to u mnie 5 kokardek 🙂 I generalnie wrażenia mam bardzo pozytywne, mimo tych dwóch gorszych punktów. Orla bardzo ładnie na moim biuście leży i fajnie by było, gdyby więcej powstało modeli w tym kroju, w różnych wzorach i kolorach… i może trochę bardziej na polską kieszeń 🙂

    1 maja 2013 at 18:33 Reply
  • myosotis

    Wielką miałam ochotę na Orlę już przeglądając zapowiedzi na ten sezon. Po takiej recenzji najchętniej pobiegłabym do sklepu i kupiła, nawet mimo strasznej ceny. Niestety nie mam gdzie pobiec, bo nie znam w Warszawie sklepu, który w okolicach 36F miałby cokolwiek… a jeśli obwód ścisły, to nawet w okolicy 38F… Kasico, pisałaś już kiedyś o dyskryminacji obwodów większych niż 34. Melduję, że nic się nie zmienia. Niestety.

    1 maja 2013 at 18:43 Reply
  • ptasia

    Tanzanii nie próbowałam, mam tylko Demi Divę, która niestety znów wczoraj próbowała mnie zabić fiszbinami :(. Czytałam, że Tanzania wypada jednak trochę inaczej (ktoś narzekał np. na mniejsze miski od DD). A co u Ciebie było nie halo?

    1 maja 2013 at 18:49 Reply
  • ochanomizu

    Casablanca nie była ostatnim miękkim halfem od Masquerade – później była jeszcze Minerva kataloglmb.blox.pl/resource/Masquerade_Minerva_4921.jpg

    1 maja 2013 at 20:37 Reply
  • kasica_k

    A Minerva na pewno nie była sztywna?

    1 maja 2013 at 20:49 Reply
  • kasica_k

    Aaa faktycznie miękka była! Tym bardziej nie rozumiem, czemu firma przeszła całkiem na sztywniaki… To był bardzo udany stanik, śliczny i chyba miał powodzenie? Słabo go pamiętam, ale to dawno było… 2008? 🙂

    1 maja 2013 at 21:07 Reply
  • korlat

    Kasico, widocznie moj komputer zwariowal, bo wyswietla mi tylko pol kokardki w kazdej z kategorii… Widocznie mam jakies zle ustawienia 🙂

    W kazdym badz razie stanik cudny a recenzja jak zwykle rzetelna 🙂 Kusisz 😉

    1 maja 2013 at 21:54 Reply
  • mona

    To ja zupełnie od rzeczy przedstawię Paniom jeszcze jedną piękną Orlę :
    http://www.janow.arabians.pl/pl/historia/araby/k-orla.php
    Ucieszyłam się, jako fanatyczka, że będę miała stanik nazwany imieniem tej klaczy 🙂
    A casablanki, dwie, niegdyś białe, obecnie zszargane i zmęczone życiem, przechowuję na dnie szuflady jak relikwię. Czasami zakładam je by sobie popatrzeć jak wspaniale może wyglądac mój biust.

    1 maja 2013 at 22:27 Reply
  • yaga7

    Mam jeszcze czarną Casablancę, ale od dawna jest za mała.
    Minervę nie tak dawno sprzedałam 😉

    Orla to nie mój kolor, może przetestuję wersję jesienną, zobaczymy.

    Demidivę i insze z Bravissimo testowałam, ale nawet jak na mnie mają szerokie fiszbiny, są w sumie małomiseczkowe i zabijają mostkami (co też nie jest dla mnie typowe).

    2 maja 2013 at 07:07 Reply
  • ochanomizu

    Tak, Minerva to była kolekcja AW2008, zapowiedzi ciągle wiszą na stronie Karoline karoline1.blox.pl/2008/03/Panache-Masquerade-jesien-zima-2008.html#ListaKomentarzy

    2 maja 2013 at 09:31 Reply
  • urkye

    Śliczna 🙂 Ale nie podoba mi się, że w maskaradkach ciągle korzystają z tych słabo pracujących obwodów. Mało to wygodne, trudne do dopasowania i skutecznie zniechęcające do zakupów:/

    2 maja 2013 at 10:16 Reply
  • kasica_k

    @korlat, może nie wczytały Ci się wszystkie obrazki? Każda kokardka jest oddzielnym obrazkiem, więc to by wyjaśniało sprawę. Spróbuj odświeżyć stronę tak porządnie i parę razy 🙂 A kuszenie to moje drugie imię, hihi 😉

    BTW, już zaczęłam wymyślać, jakie kolory Orli bym chciała. Granatowy. Czerwony. Butelkowy zielony. Chabrowy. Pomarańczowy. 🙂

    @mona, piękna księżniczka z tej Orli 🙂 No i jednak imiona mają nad nami moc. Hm, planowałam plebiscyt na najlepsze nazwy. Może powinnam go wreszcie zrobić?

    @ptasia, Tanzania u mnie odstawała u góry, biust był jakiś kanciasty, miał syndrom kulek wrzuconych w za głębokie wiadro, a zmiana rozmiaru nic nie pomogła. Jednak miękki half sprawdza się u mnie zawsze lepiej od sztywnego. Sztywne mają dla mnie kroje lepsze i gorsze – muszą być choć trochę zamknięte u góry, inaczej odstają mi brzegi.

    @myosotis, będę więc dalej niosła sztandar przeciwko dyskryminacji 80tek+! Tymczasem, skoro stacjonarnie nie ma, musimy posiłkować się netem…

    @urkye, no właśnie, nie rozumiem tego. Zamiast lukśnej satyny wolałabym porządną siatkę z dobrymi własnościami mechanicznymi. Że może nie powala luksusem? To można ją przykryć cienką dzianinką, nie wiem doprawdy, co to za problem… wie ktoś?

    A z Bravissimowskich chrapkę mam jeszcze na Mademoiselle… http://www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/mademoiselle-bra/emerald-amethyst/ln110ema/?level=1
    Możecie coś o niej powiedzieć? 🙂

    3 maja 2013 at 02:40 Reply
  • korlat

    Faktycznie, pomogło 🙂 Teraz już widzę wszystkie kokardki 🙂

    OMG!! Granatowa Orla to byłby cud miód orzeszki!! Albo taka stalowo granatowa… Rozmarzyłam się 😉

    3 maja 2013 at 13:45 Reply
  • kasica_k

    Albo miętowa zieleń, niechby nawet i blada 🙂

    Słyszycie, drodzy designerzy? 🙂

    4 maja 2013 at 00:58 Reply
  • sbarazzina

    Orla faktycznie śliczna. Chętnie bym ją przymierzyła stacjonarnie, ale oprócz Bravissimo nie kojarze żadnego sklepu w Londynie, który miałby Masquerade stacjonarnie 🙂

    @Kasico, ja mam jasną wersję Mademoiselle, w moim standardowym bryt rozmiarze 32DD. W porównaniu do Demi Divy, ma poprawioną konstrukcję. W miarę ścisły pracujący obwód, fiszbiny, któe nie ciągną się na plecy jak w DD. Miska jest standardowa w kierunku ciut mniejszych, ale może to kwestia krawędzi miski, która mi osobiście w górce się trochę wcina (ale ja mam stożkowy biust).
    Nie wiem na ile moje doświadczenia Tobie się przydadzą.

    Aha, wersja zielono-fioletowa ma moim zdaniem czerwone kokardki, a nie różowe jak wydaje się na zdjęciach.

    4 maja 2013 at 12:56 Reply
  • mniickhiateal

    Jak chodzi o inne miękkie halfy, to jest jeszcze ten nowy krój Fauve, vertical seam bra. Pisałaś o nim z kwartał temu, dzięki zresztą temu wpisowi z wywalonym ozorem poleciałam zanabyć ten stanik jak tylko się pojawił w sklepach (recenzja wykonana na forumie, jeśli by ktoś pytał). Tylko że rozmiarówka jest tam wąska, ja się mieszczę w ostatnią miskę w moim obwodzie, no i Chloe też ma wyższą krawędź, niż “prawdziwe” halfy. Ale jest wygodny i śliczny, i kolejne kolory też na pewno jakieś kupię, to mój ulubiony obecnie stanik.

    5 maja 2013 at 13:18 Reply
  • Xiaoxiongmao

    Designerzy (np. Ewa Michalak) mówią, że najlepiej im się sprzedają kolory zachowawcze 🙁

    6 maja 2013 at 21:36 Reply
  • kasica_k

    @sbarazzina, dzięki za opinię. Hmm, coraz bardziej mam chęć sprawdzić tę Mademoiselle 🙂

    @mniickhiateal, no jasne, że jest Fauve Chloe pionowy, który zachwyca mnie niepomiernie, ale właśnie rozmiarówka – on jest do Fy Fy! 😉 Czyli jeśli nie ma nietypowo dużej miski albo nietypowo ciasnego obwodu, to w niego nie wejdę 🙁 Chociaż Fauve miewa czasem duże miski, więc… może? 🙂 Nie wejdę też w Gem Freyową w odmianie halfowej czy też halfowatej, która jest do F… tu już raczej na pewno. Ech.

    @Xiaoxiongmao, no wszyscy tak mówią, ale kolorową “sezonówkę” jednak zawsze jakąś robią, żeby przyciągnąć takie sroki jak my 🙂 Ja nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby takie modele jak Orla wchodziły do bazy w jak najbardziej beżowych nudnych beżach, ale oprócz tego poproszę szafiry i szmaragdy 🙂

    7 maja 2013 at 01:54 Reply
  • cukierek

    Casablanca to jak na razie najlepiej dopasowany do mnie stanik, miałam już jasnoniebieską, długo polowałam na inny kolor, nie ma :/ trafiłam na identyczną – zafarbowałam na ciemny niebieski 🙂 gdybym mogła wykupiłabym cały dostępny zapas 🙂 bezskutecznie poszukuje miękkiego stanika który leżał by na mnie równie efektownie i nie kosztował fortuny :/

    7 maja 2013 at 23:12 Reply
  • Kuolematone

    A propos Fauve – może nawet bym się co jakiś czas na któryś skusiła, mimo zabójczej ceny… Ale co z tego, skoro nie mają obwodu 28, a generalnie ich staniki do ściślaków, z tego co wiem, nie należą? 🙁
    Orla śliczna, ta wspomniana butelkowa zieleń to by było marzenie! Albo burgund.

    9 maja 2013 at 20:34 Reply
  • aleksandralm

    jak na kremowy stanik to faktycznie ladna

    Bravissimowe halfy maja diablo szerokie fiszbiny w GG+ i to juz od GG… Niby mam kilka bo ladne sa ale to nie jest do konca to co tygrysy lubia najbardziej. Ewa faktycznie moglaby wypuscic pare nowych HM w niekoniecznie bazowych kolorach…

    9 maja 2013 at 20:44 Reply
  • marta

    Jesteś tragiczna- dlaczego usuwasz niewygodne posty – nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie dlaczego nie opisujesz polskich staników tylko brytyjskie? Weszłam na twój blog bo jest niby polecany jako najlepszy o bieliznie- uwierz mi nie jest taki skoro kasujesz posty.

    11 maja 2013 at 18:25 Reply
  • kasica_k

    Nie skasowałam ani jednego twojego posta, ale jeśli nie potrafisz się zachować, to za chwilę zacznę.

    11 maja 2013 at 19:14 Reply
  • sbarazzina

    @Marta, Twoje posty powinny być kasowane jako naruszające netykietę.

    I chyba zostały, bo poprzednich dwóch nie widzę.

    11 maja 2013 at 21:45 Reply
  • renulec

    @Marta, Stanikomania to JEST najlepszy blog o bieliźnie. Nie tylko w Polsce, ale na świecie w ogóle moim zdaniem. Zamiast mieszać i trollować – poczytaj sobie tu lepiej recenzje staników marki Dalia, Gorsenia, Ewa Michalak, Ewa Bien, Samanta (nawiasem pisząc – polskie marki).

    11 maja 2013 at 22:15 Reply
  • kasica_k

    @renulec: :-* 🙂

    12 maja 2013 at 05:36 Reply
  • azymut17

    Marta – odpisujesz pod dwiema notkami, jak na razie Twoje posty wiszą. Pierwszy był pod notką Jasminum, poszukaj.

    12 maja 2013 at 09:45 Reply
  • jennygump

    @marta, stanikomania to niewątpliwie najlepszy blog branżowy w sieci a jego autorka to osoba profesjonalna, taktowna i życzliwa. Nawet jeśli nie podoba ci się blog to pisanie o osobie, o kimś ( kogo w dodatku nie znasz), że jest tragiczny, jest skandaliczne.

    13 maja 2013 at 15:14 Reply
  • onia

    skandaliczna to jest ta cała marta z jej tępymi komentarzami o Żydach.
    W czym Żyd jest od ciebie gorszy? W niczym, a z pewnością ma więcej rozumu we łbie niż ty.

    17 maja 2013 at 13:20 Reply
  • Leave a Reply