WWywiady

Bądź Bellissima, czyli DD+ od podszewki!

Drogie Stanikomaniaczki i Stanikomaniacy! Z przyjemnością prezentuję Wam pierwszą część wywiadu z panią Izabelą Prońską-Sakutovą, która prowadzi znany nam wszystkim sklep Bellissima. Pani Izabela znalazła dla nas chwilę czasu mimo napiętego harmonogramu, obejmującego targi bielizny w stanikowym raju, czyli w Anglii. Zapraszamy 🙂

 

kasica_k: Witam Panią serdecznie i bardzo dziękuję, że zgodziła się Pani poświęcić chwilę Stanikomanii. Czy może nam Pani zdradzić, skąd wziął się pomysł założenia sklepu z bielizną dla pań z większym biustem? Jak się to wszystko zaczęło?

Bellissima: Wszystko zaczęło się ode mnie. Sama, jako posiadaczka rozmiaru 65GG, z własnego doświadczenia wiem, jakim problemem jest znalezienie większych rozmiarów miseczek. Oferta polskich sklepów ograniczała się do miseczki E, maksymalnie F, i to tylko w rozmiarach powyżej 70 cm pod biustem, co i tak było rzadkością. Z moim 65GG nie miałam absolutnie żadnego wyboru w Polsce, a bezskuteczne poszukiwania w sklepach z bielizna kończyły się przeważnie moim upokorzeniem i komentarzami ekspedientek w stylu: „W tym rozmiarze nikt nie produkuje, musi pani wybrać większy obwód pod biustem, może wtedy uda mi się znaleźć coś dla pani, ale… tylko w kolorze białym”. Na moje pytanie o kolorowe modele odpowiedź brzmiała: „Powinna się pani cieszyć, że w ogóle cokolwiek jest”. [kasica_k: oj, znamy to, znamy!] Temat większych miseczek znałam więc „od podszewki”. Studiując w Wielkiej Brytanii napatrzyłam się w tamtejszych sklepach na piękną bieliznę w moich rozmiarach. Ekspedientki były bardzo pomocne i nikogo nie dziwił mój rozmiar. We właściwie dobranym biustonoszu poczułam się jak nowo narodzona. I tak zrodził się pomysł na Bellissimę. Chciałam, by również i Polki zyskały prawo do wyboru pięknej, kolorowej bielizny w większych rozmiarach. W tej chwili oferujemy biustonosze w rozmiarach dochodzących do miseczki JJ (już niedługo do K!), przy obwodach zaczynających się od 60 cm pod biustem. Naszym celem jest wypełnienie luki na rynku bieliźniarskim zarówno pod względem wyboru rozmiarów, jak i profesjonalnego doradztwa przy doborze biustonosza. Dzisiaj klientki Bellissimy mogą sobie zadawać pytanie: „Który biustonosz najbardziej mi się podoba?”, a nie „Który jest dostępny w moim rozmiarze?”.

 

kasica_k: Czy Bellissima planuje otwarcie sklepu stacjonarnego, czy też na razie pozostanie tylko w Internecie?

Bellissima: Obecnie produkty oferowane przez nas są do kupienia w sklepie internetowym, ale planujemy otwarcie sklepu w Warszawie [kasica_k: Wooow! Doskonała wiadomość dla warszawskich biuściastych!]

 

kasica_k: Czytałam, że Brytyjki przodują w Europie pod względem wymiarów biustu, nigdzie natomiast nie znalazłam danych o Polkach. Czy Polki w ogóle mają duże biusty? Dlaczego nasi producenci bielizny niemal nie biorą pod uwagę hojniej obdarzonych klientek – jak Pani sądzi?

Bellissima: Wydaje mi się, że w Polsce bardzo wiele kobiet ma rozmiar miseczki powyżej D [kasica_k: wiedziałam!]. Problem w tym, ze większa część z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Ponad 2 lata temu przeprowadziliśmy ankietę na temat rozmiarów biustu na www.polki.pl. W odpowiedziach królowały rozmiary 75B i 75C. Były również kobiety przyznające się do nieco większych miseczek, ale żadna nie wpisała miseczki powyżej G. Sama z doświadczenia wiem, że wyniki tej ankiety nie są prawdziwe. [kasica_k: oczywiście – gdyby zapytać o wymiary w centymetrach, wynik byłby całkiem inny!] Większość kobiet nie zna swojego właściwego rozmiaru i często popełnia podstawowy błąd – wybiera zaniżony rozmiar miseczki i za szeroki obwód. W ten sposób skazujemy się na brak stabilności, spowodowany podjeżdżającym w górę tyłem biustonosza, nadmierne podciąganie ramiączek, skutkujące bólami ramion i pleców oraz „wylewające się” górą i bokami piersi, które są ugniatane i wciskane w za małą miseczkę. Klientki dokonujące zakupów w Bellissimie po raz pierwszy często wybierają rozmiar, który nosiły przez dłuższy czas. Dopiero po otrzymaniu dostawy i stwierdzeniu, że rozmiar nie jest odpowiedni, kontaktują się z nami z prośbą o pomoc w doborze. I dopiero wtedy okazuje się, że np. zamiast 80E powinny nosić 70H. Często właściwy rozmiar miseczki przewyższa G. Trudno określić, jaki procent Polek ma większe rozmiary, gdyż większość z nich po prostu nie jest świadoma swojego rozmiaru.

Co do polskich producentów – zauważyłam dziwne zjawisko. Większość z nich uparcie tkwi w przekonaniu, że większe rozmiary biustu dochodzą do miseczki F lub maksymalnie do G (odpowiednikiem polskiego G w brytyjskiej rozmiarówce jest miseczka F – o dwa rozmiary mniejsza od brytyjskiego G). Według mnie powodem, dla którego wzbraniają się przed powiększeniem oferty rozmiarowej jest obawa przed wyprodukowaniem zbyt dużej ilości biustonoszy w większych rozmiarach i zbyt małym popytem na nie. Lecz wbrew temu, co myślą polscy producenci, w kraju jest zapotrzebowanie na ładną bieliznę w większych rozmiarach. W odpowiedzi na wymagania rynku Bellissima stała się bezpośrednim dystrybutorem brytyjskiej marki Panache. Obecnie współpracujemy z kilkoma sklepami w kraju i jesteśmy otwarci na dalsze rozbudowywanie sieci dystrybutorskiej.

 

kasica_k: Wiemy już, że większość kobiet nosi niewłaściwie dobrany rozmiar biustonosza. Jak Pani ocenia świadomość Polek w tej kwestii? Choćby w porównaniu z Brytyjkami?

Bellissima: Jak już wspomniałam, u większości Polek świadomość ta jest niedostateczna. Biuściaste Brytyjki mają większy wybór biustonoszy w niemal co drugim sklepie bieliźniarskim. W dodatku personel obsługujący je jest odpowiednio wyszkolony i chętnie udziela rad. W Polsce bardzo trudno o taki poziom obslugi. Dlatego Bellissima służy pomocą przy wyborze rozmiaru. Klientka, która ma wątpliwości co do swojego rozmiaru, na początek otrzymuje od nas zestaw pytań pomocniczych. Za każdym razem dokładnie tłumaczymy, jak powinien leżeć biustonosz, aby zapewnić podtrzymanie, stabilność, piękny kształt, a przede wszystkim komfort noszenia. Wytykamy również wady niewłaściwie dobranego rozmiaru noszonego przez klientkę, wyjaśniając, dlaczego są wadami i wskazując właściwe rozwiązanie problemu. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę przyczyniamy się do polepszenia orientacji wśród naszych klientek.

 

kasica_k: A czemu w przeciętnych sklepach z bielizną króluje taka niekompetencja w tej dziedzinie? Są przecież doświadczeni pracownicy – czego im brakuje?

Bellissima: Rzeczywiście, chyba każda z nas ma za sobą „traumatyczne” przeżycia związane z doradzaniem rozmiaru biustonosza przez niedoszkolone ekspedientki w sklepie z bielizną, które wiedząc, ze potrzebujemy 65GG, wciskają nam 75E. Dlaczego jest to takie powszechne? Oto niektóre powody: po pierwsze, Luki w wyszkoleniu lub całkowity jego brak u personelu. Właścicielom nie zależy na inwestowaniu w wiedzę pracowników, bo zakładają, że klientka zna swój rozmiar i sama wie lepiej, co będzie dla niej odpowiednie. Dodam, że Bellissima jako dystrybutor marki Panache od niedawna oferuje sklepom współpracującym profesjonalne szkolenie w zakresie odpowiedniego doboru rozmiaru. Po drugie, większość właścicieli sklepów nie jest zainteresowana rozszerzeniem oferty rozmiarowej. Wielokrotnie spotkałam się ze stwierdzeniami typu: „Nie mamy klientek powyżej miseczki G, a i ten rozmiar jest rzadkością”. Czy aby na pewno? Jeżeli właścicielom nie zależy na szkoleniu swojego personelu i na sprowadzaniu większych rozmiarów, to i ekspedientkom nie zależy na klientkach powyżej miseczki F. Smutne, ale niestety prawdziwe.

 

kasica_k: A jakie rozmiary ma większość Pani klientek? Czy często zdarzają się zamówienia na miseczki powyżej G? Czy Bellissima planuje wprowadzenie do oferty miseczek K?

Bellissima: Naczęściej zamawianym rozmiarem jest miseczka G, jednak rozmiary powyżej G nie są wcale rzadkością. Wyrobiliśmy sobie opinie sklepu specjalizującego się w większych rozmiarach, więc trafiają do nas kobiety obficiej obdarzone przez naturę. Najrzadziej zamawianymi rozmiarami są D i DD.

Jesteśmy też niezmiernie dumne i cieszymy się z wprowadzenia od lipca do naszej oferty miseczki K! Mamy grupę klientek, które wyczekują tego rozmiaru z niecierpliwością.

 

W następnym odcinku jeszcze więcej dobrych wiadomości. Dowiemy się, co będzie modne w tym sezonie, a dla czytelników Stanikomanii mamy miłą niespodziankę. Trzymajcie rękę na biuście 😉

Może ci się spodobać

20 komentarzy

 • limonka_01

  Od zakupów w Bellisimie, do której trafiłam dzięki forum, zaczęłam moją stanikową kolekcję. Bardzo profesjonalnie prowadzony sklep: dobre doradztwo, dopracowana tabela rozmiarów, modele z najnowszych kolecji oraz atrakcyjne promocje. Jedyne czego mi brakuje, to możliwość wyszukiwania w wyszukiwarce po rozmiarach oznaczonych czerwonym kolorem.
  Bardzo mnie cieszy wiadomość, że Bellisima będzie miała sklep w Warszawie. Na pewno go odwiedzę 🙂

  14 marca 2007 at 15:28 Reply
 • brzuchalek

  :)Swietna wiadomość, że będzie sklep w Warszawie. Zakupy w internecie, zakupami w internecie, ale nie ma to jak iśc do sklepiku, wybrać sobie, co sie chce i miec to zaraz!!!
  Poza tym postulowałabym zwiekszenie oferty o bielizne np. takich firm jak Milavitsa czy Ulla (w tym body), bo one wydaja mi sie jakies trudno osiagalne, chociaż są poniekąd niedaleko od nas.

  14 marca 2007 at 16:06 Reply
 • molowiak

  Jeszcze, żeby byli torchę szybsi 😛 na swoje inferno czekam już 3 tyg. :/ a jeśli okaze sie, że rozmiar nie pasuje i będę musiała czekać kolejne 3 to oszaleję

  14 marca 2007 at 16:31 Reply
 • kasica_k

  molowiak: kwestia terminow w nastepnym odcinku… jest podobno jakas nadzieja, ze sie poprawi. Moim zdaniem jest to najwieksza wada Bellissimy. Pani Izabelo, chyba Pani nas rozumie, ze czekanie trzy tygodnie na stanik to naprawde wielka proba cierpliwosci 🙁

  14 marca 2007 at 17:14 Reply
 • besame.mucho

  Ooooh, sklep w Warszawie! To najlepsza wiadomość, jaką dziś zobaczyłam :)). Nie boję się już kupowania przez internet, ale jednak zobaczenie tych wszystkich cudeniek, pomierzenie i dopiero wybranie najlepszego będzie czymś rewelacyjnym. Teraz nie będę mogła się doczekać.
  Kasico, bardzo dobry wywiad, najważniejsze pytania pozadawane (a odpowiedzi bardzo sensowne, widać że pani Izabela zna się na tym, czym się zajmuje) – z niecierpliwością czekam na kolejną część!

  14 marca 2007 at 17:33 Reply
 • kasica_k

  Dzieki, postaram sie nie zawiesc oczekiwan 🙂 Ech, taki sklep, jeszcze do tego z _fachowa obsluga_! To byloby naprawde cos. I z dobra przymierzalnia. I zeby mozna bylo od razu kupic, a nie czekac 2 tygodnie 🙁

  Dziewczyny, jakbyscie mialy jeszcze jakiekolwiek pytania czy sugestie dla Bellissimy, ze czegos za duzo albo za malo, za tanio albo za drogo – to smialo, jest duze zapotrzebowanie na taka informacje 🙂

  14 marca 2007 at 18:18 Reply
 • besame.mucho

  To ja mogę pomarudzić, że mało teraz strojów kąpielowych (w moim rozmiarze poza różnymi wariantami Grace znalazłam tylko jeden), ale patrząc na przerzedzoną rozmiarówkę domyślam się, że to po prostu jeszcze pozostałości z zeszłego sezonu, a bliżej lata pojawi się więcej na ten :). [taką też mam nadzieję]

  14 marca 2007 at 18:42 Reply
 • brzuchalek

  Ojć, no to zeby i Kalyani było w dużym wyborze. I pończoszki jedwabne, jak szalec, to szaleć. Ostatecznie nasze jedwabniki picnieją, a tu tyle rzeczy do naprzędzenia :)))

  14 marca 2007 at 19:13 Reply
 • brzuchalek

  A poza tym mogłaby tez byc bielizna polskich producentów, zeby miec to całe “wieksze” dobro wreszcie w jednym miejscu. Wydaje mi sie, ze dla polskich producentów wiekszej rozmiarowo bielizny mogłaby to byc faktyczna szansa na reklamę i rozwój.

  14 marca 2007 at 19:21 Reply
 • kasica_k

  O, dobra sugestia. “W temacie” Kalyani mamy chyba jakies szanse. Drugi odcinek, uwaga, jeszcze dzis, po polnocy 🙂

  14 marca 2007 at 19:39 Reply
 • besame.mucho

  Oj, nie kuś, bo ja jutro muszę wcześnie wstać, więc się powinnam wcześnie położyć, a tak to będę siedzieć i czekać na drugą część ;))

  14 marca 2007 at 19:57 Reply
 • anna-pia

  Ja bym poprosiła o polskich producentów oraz o ładne staniki dla karmiących. I duże. I wygodne 😉 I w nie moim imieniu, ale o więcej małych obwodów – od 60 mogliby mieć.

  14 marca 2007 at 21:02 Reply
 • anna-pia

  Ha, właśnie zauważyłam, że Tango II jest od 60, tylko dlaczego nie ma obwodu 60 w przymierzalni?????

  15 marca 2007 at 10:27 Reply
 • kasica_k

  Otoz to. Dzieki przymierzalni Bellissimy wiele z nas poznalo tajniki brytyjskiej rozmiarowki, czas ja uzupelnic o 60-tki 🙂

  15 marca 2007 at 16:47 Reply
 • bellissimagg

  Witam serdecznie wszystkie Biusciaste,

  Nazywam sie Izabela i jestem wlascicielka Bellissima. Dziekuje bardzo za komentarze. Kazdy z nich zostanie wziety pod uwage. Zalezy nam na Waszych opiniach, gdyz sklep zostal stworzony wlasnie z mysla o kobietach posiadajacych hojniejsze ksztalty. Kto lepiej moze doradzic co jest potrzebne, co zmienic niz same zainteresowane tematem.
  Mam pytanie odnosnie polskich producentow bielizny. Ktorymi markami bylyby Panie zainteresowane? Rowniez uwazam, ze dobrze byloby zebrac polska bielizne w naszych rozmiarach w jednym miejscu. Jestem za tym, aby tym miejscem byla Bellissima.
  Jesli chodzi o Kalyani to zgadzam sie, ze posiada bardzo interesujaca, przekolorowa kolekcje. Na razie nie moge niczego obiecac poza tym, ze na pewno temat wspolpracy z ta marka zostanie podjety. Wszystko zalezy od warunkow wspolpracy.
  Jeszce raz dziekuje za wszystkie uwagi.

  Pozdrawiam goraco

  16 marca 2007 at 12:56 Reply
 • bellissimagg

  Aaaa, i jeszcze jedno. Tabelka zostanie uaktualizowana o nowe rozmiary. Dziekuje za zwrocenie na to uwagi.

  16 marca 2007 at 13:04 Reply
 • besame.mucho

  A ja bym się chciała zapytać jak wyglądają plany otwarcia sklepu w Warszawie. Tzn czy wiadomo kiedy mniej więcej taki sklep miałby powstać?

  16 marca 2007 at 15:30 Reply
 • brzuchalek

  🙂 Ze staniczków w większych rozmiarach polskich firm kupowałam Avocado i Comexim i byłabym bardzo zainteresowana oferą tych własnie firm. Są dobrej jakości, noszą sie latami i nie są tak bardzo drogie. Wydaje mi sie (z podglądu w internecie), że całkiem niezłe ma też Melissa, ale ja jeszcze nic Melissy nie mam.
  A w ogóle to bardzo się cieszę, że będzie sklep w Warszawie i jestem pewna, ze będzie Mekką dla kobiet lubiących ładną i wygodną bieliznę, niekoniecznie tylko tych bardzo biuściastych 🙂 Poza tym wydaje mi się, ze “nasze” staniczki moga spokojnie kształtowac gust – jestem swięcie przekonana, że wygrywają z konkurencją i pod względem wygody i urody, bo zazwyczaj są po prostu lepiej szyte. Niech no jeszcze inne kobiety zobaczą jakie staniki w ogóle moga być fajne – tu myslę zwłaszcza o stałej ofercie Bellissimy, czyli Panache, Freyi, czy Fantasie, oraz oczywiście o Kalyani, to będą sie zlatywać do sklepu jak miśki do miodu. Przynajmniej dla mnie to było odkrycie nowych światów 🙂
  Pozdrawiam Bellissimę i bardzo się cieszę, ze jest miejsce gdzie mogę dac upust swoim stanikowym marzeniom:)

  17 marca 2007 at 22:57 Reply
 • bellissimagg

  Dziekuje za zainteresowanie pomyslem powstania sklepu stacjonarnego. Te wszystkie komentarze jeszcze bardziej utwierdzaja nas w przekonaniu, ze taki sklep jest potrzebny w Warszawie. Na chwile obecna nie jestem w stanie podac konkretnej daty i miejsca powstania sklepu. Na razie jestesmy na etapie planowania. Jak tylko bede posiadala wiecej konkretow na pewno powiadomie o tym wszystkie zainteresowane.

  Odnosnie marek podanych przez brzuchalek to wiem, ze Melissa godzi sie na udostepianie swoich produktow innym sklepom, ale pod warunkiem sprzedawania ich po takich samych cenach jakie oferuje klientom detalicznym. Oznacza to, ze musielibysmy podniesc cene produktow, aby otrzymac jakis profit ze sprzedazy. Podejrzewam, ze klienci nie byliby zainteresowani takim rozwiazaniem.
  Odnosnie pozostalych marek na pewno sprawdze informacje, ale podejrzewam, ze sytuacja moze byc podobna.

  19 marca 2007 at 11:58 Reply
 • anna-pia

  Jest jeszcze taka firma jak Biggi, której ofertę widziałam w internecie wyłącznie w hurtowni zlokalizowanej w Poznaniu, ewentualnie pojedyncze egzemplarze na Allegro. Rozmiarówka z miseczkami do I.

  19 marca 2007 at 21:49 Reply
 • Leave a Reply