WBrafitting

Biust tygodnia – część szósta

W tym tygodniu podziwiamy Jagodę, która, podobnie jak bohaterka poprzedniego odcinka, ma na sobie biustonosz w rozmiarze 70J – tym razem jest to Arabella brytyjskiej marki Freya. Jagoda jest drobniejsza i niższa od Heleny – ma 162 cm wzrostu i 75 cm pod biustem (ciasno zmierzone), a w biuście – 110 cm. Zwróćcie uwagę na różnice wymiarów obu pań – kolejny przykład na to, że dobór odpowiedniego biustonosza nie może polegać wyłącznie na czytaniu tabel rozmiarów, które stanowią jedynie punkt wyjścia dla procesu dopasowywania. Nasza modelka twierdzi, że miseczki w tym biustonoszu są na nią nieco zbyt małe, jednak na zdjęciach nie można tego dostrzec. Drobna budowa Jagody sprawia, że jej biust nieco bardziej rzuca się w oczy – u osoby wysokiego wzrostu nie zwracałby on szczególnej uwagi.

Na fotce z profilu widać, jak ładnie biustonosz unosi piersi – ich najbardziej wysunięte do przodu punkty znajdują się w połowie odległości między szczytem ramienia a łokciem. Po prostu podręcznikowe dopasowanie. Linia biustu jest gładka, żadnych wybrzuszeń. A takiego dekoltu, jak na zdjęciu od frontu, można tylko pozazdrościć – biust jest pięknie zaokrąglony i zdobi całą sylwetkę, eksponując przy tym talię.

Czy ktokolwiek uwierzyłby, że tak zgrabna dziewczyna, jak Jagoda, nie jest w stanie kupić pasującego biustonosza w zwykłym sklepie? Jagoda nie ma małych piersi – można nawet powiedzieć, że należą do większych. Czy to jednak wystarczający powód do rynkowej dyskryminacji?

Jak wiele osób w podobnej sytuacji, Jagoda korzysta z zakupów internetowych. W polskiej marce Melissa nasza modelka nosi na razie rozmiar 75K, choć twierdzi, że 75L zapewne pasowałoby lepiej. Rozmiary te dla większości przedstawicieli naszego handlu – właścicieli sklepów, sprzedawczyń – a także, powiedzmy sobie szczerze, dla zdecydowanej większości klientek, brzmią całkowicie egzotycznie i budzą skojarzenia z czymś niewyobrażalnie ogromnym i po prostu nieistniejącym. A jednak biusty w tym rozmiarze istnieją – jest ich dużo więcej, niż nam się wydaje. A prezentują się – jak widać – zgrabnie i elegancko.

Dziękuję Jagodzie za zdjęcia i przypominam, że ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób jest niedozwolone.

Może ci się spodobać