WBrafitting

Biust tygodnia – część szósta

W tym tygodniu podziwiamy Jagodę, która, podobnie jak bohaterka poprzedniego odcinka, ma na sobie biustonosz w rozmiarze 70J – tym razem jest to Arabella brytyjskiej marki Freya. Jagoda jest drobniejsza i niższa od Heleny – ma 162 cm wzrostu i 75 cm pod biustem (ciasno zmierzone), a w biuście – 110 cm. Zwróćcie uwagę na różnice wymiarów obu pań – kolejny przykład na to, że dobór odpowiedniego biustonosza nie może polegać wyłącznie na czytaniu tabel rozmiarów, które stanowią jedynie punkt wyjścia dla procesu dopasowywania. Nasza modelka twierdzi, że miseczki w tym biustonoszu są na nią nieco zbyt małe, jednak na zdjęciach nie można tego dostrzec. Drobna budowa Jagody sprawia, że jej biust nieco bardziej rzuca się w oczy – u osoby wysokiego wzrostu nie zwracałby on szczególnej uwagi.

Na fotce z profilu widać, jak ładnie biustonosz unosi piersi – ich najbardziej wysunięte do przodu punkty znajdują się w połowie odległości między szczytem ramienia a łokciem. Po prostu podręcznikowe dopasowanie. Linia biustu jest gładka, żadnych wybrzuszeń. A takiego dekoltu, jak na zdjęciu od frontu, można tylko pozazdrościć – biust jest pięknie zaokrąglony i zdobi całą sylwetkę, eksponując przy tym talię.

Czy ktokolwiek uwierzyłby, że tak zgrabna dziewczyna, jak Jagoda, nie jest w stanie kupić pasującego biustonosza w zwykłym sklepie? Jagoda nie ma małych piersi – można nawet powiedzieć, że należą do większych. Czy to jednak wystarczający powód do rynkowej dyskryminacji?

Jak wiele osób w podobnej sytuacji, Jagoda korzysta z zakupów internetowych. W polskiej marce Melissa nasza modelka nosi na razie rozmiar 75K, choć twierdzi, że 75L zapewne pasowałoby lepiej. Rozmiary te dla większości przedstawicieli naszego handlu – właścicieli sklepów, sprzedawczyń – a także, powiedzmy sobie szczerze, dla zdecydowanej większości klientek, brzmią całkowicie egzotycznie i budzą skojarzenia z czymś niewyobrażalnie ogromnym i po prostu nieistniejącym. A jednak biusty w tym rozmiarze istnieją – jest ich dużo więcej, niż nam się wydaje. A prezentują się – jak widać – zgrabnie i elegancko.

Dziękuję Jagodzie za zdjęcia i przypominam, że ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób jest niedozwolone.

Może ci się spodobać

17 komentarzy

 • maheda

  Świetny jest ten cykl.
  Modelka wygląda zgrabnie i proporcjonalnie. Okazuje się, że można – nawet z biustem typu “polskie L”.

  Mi kiedyś ekspedientka w sklepie, w którym są marki Fantasie, Rigby&Peller, Freya – powiedziała, że miseczki ma najwyżej E-F, i że “ogromnie współczuje paniom z większymi miseczkami, które mają problem z kupnem stanika”!!! Powiedziała to kobieta, sprzedająca w sklepie “biuściaste” marki brytyjskie!!!
  Nóż się w kieszeni otwiera.
  O wzroku pań w przeciętnych sklepach, gdzie pytam o staniki na siebie, nawet nie wspomnę.
  Już i tak sprzedawczynie są coraz bardziej wyedukowane, bo na moje pytanie “czy są staniki z dużymi miseczkami?” odpowiadają np. “a to zależy, o jakie pani chodzi, bo mamy do G”.

  Trochę szkoda, że nia ma znowu “przed” i “po”. Nie dałoby się powtórzyć?

  13 lipca 2007 at 17:53 Reply
 • swierszczowa1

  Znowu super odcinek:) Modelka znowu wygląda wystrzałowo:). Można by jeszcze pokazać jak prezentowałaby się w jakimś: szeroki obwód+E. Podejrzewam ze różnica również byłaby kolosalna.
  Do stacjonarnych sklepów nie chodzę bo na bank nie będzie nic w moim rozmiarze a poza tym nie chcę znosić dziwnych spojrzeń ekspedientek. Nigdy nie uwierzą ze dziewczyna lekko przy kości i z małym biustem nosi 60FF/G.

  13 lipca 2007 at 18:30 Reply
 • maith

  Śliczna, zgrabna dziewczyna z dużym biustem 🙂 Biustem, który większość “na oko” pewnie by oceniła jako “duże D” 😉
  Całe szczęście, że Jagoda nosi dopasowane staniki, bo dzięki temu widać jej zgrabną talię 🙂

  13 lipca 2007 at 18:32 Reply
 • maith

  Kasica_k, proszę odbierz mail 🙂

  13 lipca 2007 at 18:39 Reply
 • brzuchalek

  A Stanikomania znowu na głównej! Będzie nowy nabór biuściastych, docelowo lepiej ostanikowanych 🙂

  13 lipca 2007 at 19:46 Reply
 • maheda

  No i BARDZO DOBRZE – im więcej dobrze ostanikowanych Polek, tym lepiej 🙂

  13 lipca 2007 at 22:31 Reply
 • kasica_k

  No to witam wszystkie Polki, życząc dobrego ostanikowania 🙂

  13 lipca 2007 at 22:54 Reply
 • mary_lu

  Jak zawsze super! Ale może nasza ulubiona modelka by się poświęciła i też wystąpiła dla kontrastu w jakimś 90D?

  16 lipca 2007 at 17:35 Reply
 • szarsz

  śliczna dziewczyna, nic dodać nic ująć.
  A jaką bluzkę ma na sobie? Kasico możesz podpytać?

  17 lipca 2007 at 09:08 Reply
 • kasica_k

  szarsz: Bluzeczka jest Camaieu, w rozmiarze L.

  23 lipca 2007 at 20:11 Reply
 • szarsz

  Byłam w Camaieu, ale niestety 🙁 dobra byłaby Mka, ale rękawki miała za ciasno wykończone. Poza tym układała się naprawdę nieźle

  30 lipca 2007 at 17:16 Reply
 • ja

  Serio?!

  7 marca 2014 at 01:31 Reply
 • ja

  Serio podoba się Wam to dopasowanie?
  Wg mnie modelka wygląda kuriozalnie.
  Jej biust zamiast zebrać się ładnie i “wypiąć” do przodu, kompletnie rozjeżdża się na boki!
  Wygląda to okropnie nieestetycznie i pogrubia optycznie!
  Przecież zgrabnie zebrany biust wyszczupla! W dodatku te wżynające się ramiączka… Smutny to widok.
  Faktycznie niełatwo jest dobrać odpowiedni biustonosz… 🙁

  7 marca 2014 at 01:35 Reply
 • pinupgirl_dg

  Mi się podoba. Nigdy nie rozumiałam parcia na nie wystawanie piersi poza obrys sylwetki.
  Nie każdy lubi/może nosić maksymalnie wypychające do przodu biustonosze. Lubię lekko zbierające piersi z boków biustonosze, imho ten efekt wcale nie pogrubia i wygląda naturalnie. Nie widzę na zdjęciach nic nieestetycznego.

  7 marca 2014 at 10:37 Reply
 • kasica_k

  Po pierwsze – modelka ma naprawdę duży biust – rozmiar 70J (droga komentatorko o enigmatycznym nicku “ja”, czy widziałaś kiedyś takie piersi w naturze?), a jest przy tym drobną, niewysoką kobietą. Byłoby bardzo trudne do uzyskania, by piersi tej wielkości znalazły się w całości z przodu przy tak wąskiej klatce piersiowej. Oraz niekoniecznie byłoby to wygodne. To jest wielokilogramowy ciężar – obciążenie ramiączek przy biuście podanym całkowicie do przodu byłyby wyjątkowo duże. Co do estetyki – wg mnie nasza modelka wygląda zgrabnie. Ja co prawda wolę mieć biust mocniej zebrany, ale mam dużo szerszą klatkę piersiową i zupełnie inne proporcje sylwetki oraz biustu (noszę 80G).

  7 marca 2014 at 15:44 Reply
 • brafitka

  Być może komentatorce ukrywającej się pod nickiem ja pomogłoby zdjęcie przed metamorfozą i doceniłabyby wygląd po ostanikowaniu.

  A tak na marginesie czemu cykl “Biust tygodnia” nie wraca… zgodnie z nazwą?
  Buuu :((((

  11 marca 2014 at 12:21 Reply
 • kasica_k

  “Biust tygodnia” już dawno przemianował się na “Biust na żywo” 🙂 Chętnie by wrócił do regularnych publikacji, tylko stanikomaniaczkom się nie chce go wspierać swoimi zdjęciami 😉

  12 marca 2014 at 15:57 Reply
 • Leave a Reply