WPlebiscyty

Czym nas dręczą biustonosze?

Zgodnie z obietnicą i dzięki pomocy Czytelniczek zapraszam do zagłosowania w sondażu na temat tego wszystkiego, co sprawia, że noszenie biustonoszy, nawet w dobrze dobranym rozmiarze i odpowiadających gustom właścicielki, jest mniej przyjemne, niż być powinno.

Starałam się uwzględnić w sondach większość Waszych propozycji (dlatego są takie dłuuugie :-), dzieląc je na cztery grupy: problemy dotyczące ramiączek, miseczek, obwodów i fiszbin. Głosując, można zaznaczyć dowolną liczbę punktów. Jeśli nie znajdziemy wśród nich tego, co nam dolega, można wpisać własny punkt w okienko u dołu każdej sondy.

[UWAGA: wpisując w okienko “Inne” nie używajcie polskich literek – w oprogramowaniu sond jest błąd i takie głosy są dla mnie potem nieczytelne 🙁 Te osoby, które już wpisywały coś w okienko, muszę prosić o powtórzenie tego wpisu w komentarzach pod notką (przepraszam!).]

Dysponując prostymi środkami, poprzestałam na podziale sond na dwie kategorie: dla noszących miseczki D-G oraz dla noszących miseczki powyżej G. Po co w ogóle jakikolwiek podział? By uwidocznić fakt, że wiele problemów z konstrukcją i komfortem biustonoszy nasila się w rozmiarach powyżej miseczki G. Powinno to dać do myślenia wszystkim osobom związanym z projektowaniem i produkcją bielizny. Rzecz jasna, można by wyodrębnić więcej grup rozmiarowych, jak choćby obwody poniżej 70 czy miseczki powyżej H, jednak sporządzenie tak szczegółowego sondażu nieco przekracza moje skromne możliwości blogowe.

Zachęcam Was do poświęcenia chwili czasu na przewertowanie sondek i pozaznaczanie swoich punktów problemowych. Osoby noszące miseczki z zakresu D-G zapraszam do sond różowych, a osoby noszące rozmiar miseczki powyżej G – do sond pomarańczowych (niżej). Dziękuję za odpowiedzi! Wszystkie zostaną policzone 🙂

 

Czym nas dręczą? Rozmiary D-G:

 

Czym nas dręczą? Rozmiary powyżej G:

Dziękuję za udział w sondażu!

Może ci się spodobać

33 komentarze

 • selvermane

  Ten skok na prawie wszystkich punktach dla G+, to ja 😉
  Bardzo piękne sondy, kasico, że też Ci się chciało to ujednolicać i montować…

  Będę sprawdzać wyniki co chwilę dzisiaj.

  4 czerwca 2009 at 07:24 Reply
 • anna-pia

  Dopisałam się, wyrazy podziwu za opracowanie 🙂

  4 czerwca 2009 at 12:08 Reply
 • wolffie

  Też podziwiam za opracowanie
  Wypełniając ankietę jednakże doszłam do wniosku, że są tam punkty nad którymi nie ma co głosować tylko po prostu trzeba zmienić bo obiektywnie są złe.
  Ciekawe czy to wyjdzie w głosowaniu i wszystkim to przeszkadza?

  4 czerwca 2009 at 13:45 Reply
 • wera9954

  A ja w której sondzie mam zagłosować? Mam staniki w rozmiarach 70FF, 65G, 60H i co prawda ten 70FF mnie nie dręczy (Effuniak), ale inne chcą mi zrobić krzywdę.

  4 czerwca 2009 at 14:26 Reply
 • kasica_k

  wera: głosuj w obydwu 🙂 I w każdej zaznacz to, co Cię dręczy w danej grupie rozmiarowej. Ja zamierzam zrobić to samo, bo mam zarówno staniki z miseczką G, jak i GG i są między nimi różnice w odczuwalności różnych problemów.

  4 czerwca 2009 at 17:48 Reply
 • kasica_k

  Dziękuję za pochwały, ale to wszystko zostało napisane przez was, ja tylko zrobiłam mniej lub bardziej sprytne copy&paste 🙂

  4 czerwca 2009 at 17:53 Reply
 • buszel

  Zabrakło mi tego co mnie bardzo dręczy-chociaż sama sobie winna jestem bo się wcześniej nie wpisałam, mianowicie:
  1. Za szerokie obwody w stosunku do obwodu wpisanego na metce.
  2. Za małe miseczki do wpisanej na metce.
  Może to się wydaje nie na temat, że to nie dręczenie. Otóż dla mnie jest: fizyczne i psychiczne:
  Primo: muszę przejść poza magiczną granicę G na G+, a tu wielu modeli nie ma.
  Secundo: noszę przymałe lub przerabiane staniki (maskardki które jako nieliczne mnie nie gniotą na mostku).
  I mnie to dręczy, fizycznie i psychicznie.
  Czemu stanik o rozmiarze 70 ma 74 cm w obwodzie a się ciągnie i ciągnie? Przecież ja cierpię jak zamawiam naręcze staników w dwóch rozmiarach i czekam i myślę tydzień… i czytam te fora jaki, jaki on będzie czy nie będzie mi obwód powiewał w 70? Czy mi miseczki nie będą za małe w 65?
  Ale dzięki za to gniecenie na mostku-u mnie przez to odpada 80% staników. Fajna i potrzebna sonda. Ugniataczom mówmy stanowcze NIE!

  4 czerwca 2009 at 19:54 Reply
 • Gość

  Podziwiam ogrom pracy, oczywiscie zagłosowałam 🙂

  4 czerwca 2009 at 20:56 Reply
 • sylwiastka

  oczywiście znów napisałam w imieniu CIUPa :/

  4 czerwca 2009 at 20:57 Reply
 • kasica_k

  buszel: myślę, że za szerokie obwody można ostatecznie podciągnąć pod “zbyt rozciągliwe”. Małe miseczki (rozumiem, że chodzi Ci o niestandardowo małe?) to już raczej inna kwestia, bardziej tycząca się komfortu robienia zakupów, że tak powiem. Mostki jak najbardziej podpadają.

  Dziękuję za głosy, widzę, że ciągle ich przybywa 🙂

  4 czerwca 2009 at 22:23 Reply
 • 3mkm3

  Zagłosowałam 🙂
  Mam pytanie co do punktu o obwodach “z za szeroką i/lub sztywną taśmą dolną, wpijającą się w brzuch”. Mi się właściwie każdy stanik tam wpija, (może poza jakimiś intimissimi :p) nawet luźnawe 32D LaSenzy. Wydawało mi się, że to z powodu zawąskości taśmy. Co może być tego powodem? Chciałabym jakoś zmniejszyć ten efekt, bo jeśli ubiorę obcisłą bluzeczką, to nie wygląda za fajnie :/

  4 czerwca 2009 at 22:57 Reply
 • szarsz

  W kategorii fiszbiny powyżej G zaznaczyłam wszystkie kwadraciki 🙁

  4 czerwca 2009 at 23:30 Reply
 • kasica_k

  UWAGA: wpisując w okienko “Inne” nie używajcie polskich literek! W oprogramowaniu sond jest błąd i takie głosy są dla mnie potem nieczytelne 🙁 Te osoby, które już wpisywały coś w okienko, muszę prosić o powtórzenie tego wpisu tutaj w komentarzach (przepraszam!)

  5 czerwca 2009 at 05:29 Reply
 • tfu.tfu

  ufffffff! wypełniłam! super pomysł! i podziwiam, że miałaś siły robić zestawienie! 🙂 co do taśmy dolnej w staniku, to taka arabelka do G ma za wąską dla mnie, mogliby tę gumę z szelek (znaczy tfu! ramiączek) tam wszyć ;)) i w ogóle mam wrażenie że producenci uważają nasze biusty za jakieś super-hiper-ciężary, którym trzeba zrobić nosidło zamiast stanika :/
  pozdrawiam 🙂

  5 czerwca 2009 at 08:09 Reply
 • emcete

  Zagłosowałam.
  Dopisuję się do podziwów i gratulacji – dobra robota 🙂

  5 czerwca 2009 at 11:33 Reply
 • klaviel

  dołączam do zachwyconych pomysłem i podziwiających nakład pracy i oczywiście zagłosowałam

  5 czerwca 2009 at 13:07 Reply
 • juannita

  Kasico, wyrazy uznania za przygotowanie tej ankiety. Juz spelnilam swoj stanikomaniaczy obowiazek i zaglosowalam 😉

  5 czerwca 2009 at 20:19 Reply
 • kukunariss

  szacun kasico! no respect 🙂
  of kors moje głosy już zasiliły sondę 😉

  5 czerwca 2009 at 21:21 Reply
 • beniutka_bo

  Ankieta spoko,już zasiliłam swoim głosem 🙂

  6 czerwca 2009 at 14:30 Reply
 • lusitaa

  Też zagłosowałam:) z tą taśmą wbijającą się w brzuch to też mam problem:/ patrząc od góry: piersi, taśma i drugie piersi (czyt. brzuch). Dodałam jeszcze w miseczkach odstającą górną część (jak np. w stanikach Mileny).
  Dołączam się do ochów i achów nad pracowitością Kasicy!:) Świetna robota.

  6 czerwca 2009 at 17:49 Reply
 • kuraiko

  jak widać obie grupy mają najwięcej problemów z fiszbinami…
  ogólnie jak na razie proporcje problemów są podobne dla obu grup, z tym, że w grupie G+ więcej dziewczyn głosowało na różne problemy związane z zabudowaniem misek

  6 czerwca 2009 at 19:54 Reply
 • Małgorzata Olszewska

  Dobry wieczór!
  Nominowałam Cię do nagrody Kreativ Blogger. To oddolna inicjatywa bloggerów, rodzaj “łańcuszka” łączącego najciekawsze sieciowe dzienniki. Każdy nominowany wyznacza 7 kolejnych osób i informuje o nominacji w komentarzach na ich blogach. A na swoim – umieszcza logo nagrody.
  Moje uzasadnienie brzmi tak:
  “blog Stanikomaniaczki, obsypany już wprawdzie nagrodami, ale myślę, że i kolejna się zmieści. To misja specjalna dobierania Polkom staników (ponoć większość nosi zły rozmiar, co jest i szkodliwe, i mało estetyczne). Nominuję za pomysł, dobry humor i konsekwencję w uświadamianiu kobietom tego, co każda dziewczynka wiedzieć powinna – a często nie wie…”

  A przy okazji dodam, że po lekturze Twojego bloga dwa miesiące temu poszłam do brafitterki i zmieniłam rozmiar z 70C na… 60F. Wygląda pięknie… Przy czym nie mówię tylko o samym staniku;)

  6 czerwca 2009 at 21:41 Reply
 • butters77

  Świetna ankieta! Zakres odpowiedzi imponujący – nie musiałam nawet zastanawiać się, czym jestem dręczona;) – wystarczyło znaleźć na liście (czasem z myślą: “No właśnie, o tym bym zapomniała!”) i zaznaczyć. Super, jestem bardzo ciekawa wyników, gdy zagłosuje więcej osób.

  7 czerwca 2009 at 10:42 Reply
 • emmisi

  Zalogowałam się (nareszcie!) i zagłosowałam również. Dopiero zaczynam poprawiać swoją wiedzę na temat właściwego doboru stanika. Narazie moja słabo poszerzona wiedza doprowadziła mnie do trzech nietrafionych zakupów ( poprzez internet ) ale pierwsze koty za płoty. Ankieta pozwoliła mi zorientować się, co konkretnie mnie tak naprawdę przeszkadza w źle dobranym staniku i teraz mam nadzieję na pierwszy, trafiony zakup. Pozdrawiam serdecznie.

  7 czerwca 2009 at 10:48 Reply
 • 40cztery

  nie głosowałem [może dlatego, że jeszcze nigdy nie nosiłem] 🙂
  Mnie dręczą generalnie samą obecnością na kobiecie. bardzo lubię gdy dziewczyny chodzą bez, choć zdaję sobie sprawę, że przy pewnych rozmiarach jest to spore wyzwanie

  8 czerwca 2009 at 16:12 Reply
 • adwiga

  Koszmarek jaki przeczytalam na stronie z bielizną:
  Powinnaś zmierzyć się bezpośrednio pod piersiami centymetrem. Wynik, który otrzymasz to rozmiar biustonosza (np. uzyskałaś wynik 74 cm – Twój rozmiar to 75) Następnie zmierz obwód biustu w najbardziej wypukłym miejscu tak, aby centymetr był luźny. W ten sposób otrzymasz rozmiar miseczki (np. uzyskałaś wynik 88 cm – Twój rozmiar miseczki to A). Rozmiar miseczki można również ustalić obliczając różnicę pomiędzy obwodem “w biuście”, a obwodem “pod biustem”. Różnica ta wynosi odpowiednio:…..
  i dziwimy się potem że kobiey za luźne obwody noszą :/

  8 czerwca 2009 at 18:53 Reply
 • kwiatek04

  Ankiete oczywiscie wypelnilam 🙂 Okazalo sie rowniez, ze miseczki w stanikach do G w zadnym punkcie mnie nie denerwuja 🙂

  40cztery: a zdajesz sobie sprawe, jakie konsekwencje moga byc z nie noszenia stanika? Mlody biust rzeczywiscie moze byc piekny i bardzo jedrny. Jednak bez biustonosza po pewnym czasie straci swoja jedrnosc, obwisna, porobia sie rozstepy i takie piekne juz nie beda, przy wiekszym biuscie takze bole kregoslupa. Czy takie tez sie tobie podobaja? I nie mowie to wcale tylko o duzych biustach, ale tez o malych. Noszenie dobrze dobranego stanika poprawia nie tylko komfort noszenia, ale takze ogolna kondycje biustu. Noszenie dobrze dobranego stanika powoduje, ze piersi sa piekne nie tylko w wieku 18 lat, ale i 40 lat. 🙂

  9 czerwca 2009 at 13:04 Reply
 • kukunariss

  a mnie tam 40cztery całkiem ubawił 😉

  10 czerwca 2009 at 09:07 Reply
 • amijami

  kiedy mozna liczyc na podsumowanie?:)

  10 czerwca 2009 at 11:21 Reply
 • kasica_k

  Małgorzata Olszewska: Bardzo dziękuję za wyróżnienie i miły komentarz 🙂

  Muszę się teraz zastanowić nad własnym ogniwkiem do tego “łańcuszka”.

  10 czerwca 2009 at 11:23 Reply
 • kasica_k

  amijami: niebawem 🙂
  A tymczasem można klikać dalej 🙂

  10 czerwca 2009 at 11:25 Reply
 • magda

  dlaczego nie ma sond dla biustów a-c? czy dziewczyny z malym biustem nie maja problemow ze stanikami? Jesli juz tworzyc sondy, to przekrojowo i nie dyskryminujac zadnej z grup.. daje sobie sprawe, ze to blog raczej dla posiadaczek większych biustów, ale chyba właśnie z dyskryminacją “innych” rozmiarów walczymy?

  17 czerwca 2009 at 23:09 Reply
 • anka1900

  zagłosowałam, prześledziłam i juz nie jest mi tak smutno z powodu biustonoszy ucinających ręce-ramiona 😉 widzę że nie tylko ja mam takie problemy z dogadaniem sie biustonoszem;) ogólnie to widzę ten problem, w biustonoszach o zbyt zabudowanych bokach, ewentualnie jesli zaniżam obwód drastycznie, to wychodzą niedopracowania konstrukcyjne do moich parametrów, wiadomo że 28 sie naciagnie dużo, ale jak ma sie ułożyć z miseczkami dobrze na wymiary 32? 😉

  20 czerwca 2009 at 14:12 Reply
 • Leave a Reply