WPlebiscyty

Kusidełko 2011 Najpiękniejszy Komplet – wyniki!

Prezentuję Wam rezultaty kolejnego głosowania w ramach tegorocznego plebiscytu na Kusidełko. Po raz pierwszy głosowałyście nie na same biustonosze, lecz na komplety, czyli biustonosze bądź gorsety z majtkami – z zachowaniem, oczywiście, kategorii rozmiarowych i kryteriów dopuszczających do plebiscytu jako całości. Wyniki głosowania są i podobne, i różne od tych biustonoszowych. Jak? Przekonajmy się.

Kategoria 60-65 A-C

Pierwsza trójka prawie pokrywa się z wynikami Najbardziej Kuszącego Stanika. Znalazły się w niej komplety:

1. Onlyher – Tabasco biustonosz + figi

2. Atlantis – Tyra biustonosz + figi

3. Onlyher – Espresso biustonosz + figi

Na Tabasco z figami głosowało 17 osób, mniejszy entuzjazm wywołał zestaw ze stringami – padły na niego dwa głosy 🙂 Tyra zdobyła głosów 10, a Espresso już tylko 6. Nawiasem mówiąc, ogólna liczba głosujących na komplety we wszystkich kategoriach jest nieco niższa, niż w przypadku Kusidełka biustonoszowego – zapewne dlatego, że mniejsza liczba stanikomaniaczek kupuje komplety i dobrze je zna.

Kolejne miejsca w tej kategorii to już tylko pojedyncze głosy na komplety Ewy Michalak.

Dzięki tym pojedynczym głosom na Effuniaki inaczej prezentuje się zestawienie popularności marek:

1. Onlyher

2. Atlantis

3. Ewa Michalak

Uderza brak w małobiuściastej kategorii gorsetów, a drobne biusty przecież tak pięknie się w nich prezentują. Kto ogorsetuje drobniejsze piersi?

Kategoria D-GG

To z kolei najbardziej gorsetowa ze wsystkich kategorii – na pierwszym miejscu niepodzielnie króluje komplet Delphi basque w kolorze grafitowym z figami (16 głosów). Delphi bardzo przypadła Wam do gustu także jako biustonosz – w plebiscycie biustonoszowym dzieliła drugie miejsce z Pawimi Okami, tutaj również wystąpiła jako komplet z biustonoszem i zajęła miejsce szóste. Gdyby więc zsumować gorset z biustonoszem, przewaga nad konkurencją byłaby większa – bez tego nie jest ona duża, bo tylko dwa głosy dzielą pierwsze miejsce od drugiego, na którym znalazła się Ewa Michalak z miękkim half-cupem HM Burgund ze stringami. Na trójce znowu Ewa Michalak – CH Pawie Oka + szorty (nie dziwię się Waszej sympatii do Pawich Ok, był to pierwszy model, jaki sobie zamówiłam z jesiennej kolekcji Ewy :), ale, uwaga, dzieli tę pozycję z marką Fauve i half-cupem Merissa z figami (wersja black/gold) (obie po 10 głosów). Mamy więc:

1. Masquerade – Delphi graphite/black gorset + figi

2. Ewa Michalak – HM Burgund + stringi

3. Ewa Michalak – CH Pawie Oka + szorty / Fauve Merissa black/gold half-cup + figi

Fauve w tej konkurencji mocno depcze po piętach liderkom!

Na czwartą pozycję spadła Rhea Masquerade z szortami w kolorze mulberry, niżej – wspomniana Delphi we wcieleniu biustonoszowym z figami na spółkę znowu z Fauve – half-cupem Emmanuelle z szortami w wersji mint liqueur.

W zestawieniu marek także wygrywa Masquerade (42 głosy), choć i Ewa Michalak nie ma się czego wstydzić (37 głosów i pozycja druga). Fauve z 30 głosami zajmuje mocną pozycję trzecią:

1. Masquerade

2. Ewa Michalak

3. Fauve

W tyle za trzema liderkami, ale jednak widoczna jest Curvy Kate Showgirl (na różne komplety Krągłych Kasiek oddałyście 14 głosów). Bardziej niż w głosowaniu biustonoszowym przypadła Wam do gustu Miss Mandalay – 6 głosów. Tylko 5 głosów otrzymała Freya – jej bardziej luksusowa koleżanka Fauve wyraźnie bardziej Wam się podoba. Tylko trzy głosy padły na polskie Avocado. Przyznam, że szkoda mi tej marki, bo jej produkty są naprawdę piękne (zwłaszcza w kompletach) i na przekór tym trendom 😉 zamierzam w najbliższym czasie znowu poświęcić jej nieco uwagi.

Kategoria H-J

Sienna marki Panache w wersji granatowo-śliwkowej z szortami uzyskała tu zdecydowaną przewagę nad konkurencją – 22 głosy w porównaniu z jednocyfrowymi wynikami pozostałych. Na drugim miejscu Bravissimo – Parisian Plume w kolorze blackberry z figami (wg mnie jedna z najładniejszych propozycji Bravissimo ostatnich sezonów) uzyskało… 3 głosy, po dwa głosy przypadło dwóm kompletom Ewy Michalak: Czerwona Panterka i PL Burgund, oba z figami – znalazły się więc na miejscu trzecim:

1. Panache – sienna granatowo-śliwkowa + szorty

2. Bravissimo – Parisian Plume blackberry + figi

3. Ewa Michalak – PL Czerwona Panterka + figi / Ewa Michalak – PL Burgund + figi

Pozostali kandydaci otrzymali już tylko pojedyncze głosy.

Zaskakuje mnie tu znowu brak marki Curvy Kate, zwłaszcza Showgirls, które przecież w kompletach prezentują się superefektownie. Czy H-biusty nie lubią już Kaś? Nie wspominając już o takich markach, jak Freya czy Fantasie, w tej kategorii całkowicie nieobecnych (gdzie, u licha, podziała się Arabelka?). Jeden głos padł za to na komplet Masquerade Delphi + figi, ta maskaradka zresztą miała swoją zwolenniczkę również w biustonoszowej kategorii H-J. Czemu tak mało, i dlaczego nie było więcej maskaradek wśród kandydatek- mam nadzieję, że wypowiedzą się nosicielki miseczek H. Jedno jest pewne – miękka balkonetka Sienna w wyższych kategoriach miseczkowych wciąż radzi sobie doskonale. Pamiętacie pewnie jej triumf z 2008 roku – ten model się po prostu nie starzeje 🙂

Zestawienie marek zaś wygląda w tej kategorii następująco:

1. Panache Superbra

2. Ewa Michalak

3. Bravissimo

Kategoria JJ+

Rzekłabym, że to już się robi nudne 😉 Co prawda sama bardzo polubiłam Siennę Panache w wersji navy/plum, ale chętniej widziałabym nieco intensywniejszą konkurencję w kategoriach powyżej H.  W JJ+ Sienna wygrała 13 głosami z dwoma kompletami Ewy Michalak: PL Fuksja + figi pełne oraz PL Carmen + szorty (oba po… dwa głosy). Pozostałych już nie wymieniam, bo otrzymali tylko pojedyncze głosy. Mamy więc:

1. Panache – sienna granatowo-śliwkowa + szorty

2. Ewa Michalak – PL Fuksja + figi pełne? / Ewa Michalak – PL Carmen + szorty

Po zsumowaniu głosów otrzymanych na poszczególne marki, otrzymujemy:

1. Panache Superbra

2. Ewa Michalak

3. Bravissimo

Całkowity brak marki Freya oraz Curvy Kate nie nastraja optymistycznie. Czy oznacza to, że kroje Frejek i Kasiek do K nadal nie stają na wysokości zadania, czy też po prostu żaden z kompletów tych marek tym razem nie oczarował JJ-biustów? Może jest ich po prostu za mało i nie ma za bardzo w czym wybierać?

Kategoria 85+

Na pewno jesteście zaskoczone, że Elomi – Lara half-cup black + figi (deep brief) znalazła się na miejscu pierwszym, nieprawdaż? 😉 (12 głosów). Na tym jednak kończy się powtórka z biustonoszowego Kusidełka, dyżurnym Effuniakiem tej kategorii została bowiem Czerwona Panterka z figami (głosów 5). Na trzecim miejscu – wreszcie jakaś niespodzianka, czyli debiut marki Bestform: komplet Sophia w kolorze mocca + szorty (4 głosy). I to by było na tyle:

1. Elomi – Lara half-cup black + figi (deep brief)

2. Ewa Michalak – Czerwona Panterka + figi

3. Bestform – Sophia mocca + szorty

Zestawienie marek wygląda podobnie:

1. Elomi

2. Ewa Michalak

3. Bestform

Nie mam jeszcze żadnego Bestforma i po Waszej (jedynie czterogłosowej, ale oczywiście cennej) rekomendacji będę chyba musiała spróbować. Uderza fakt, że elegancka, ale dość stonowana Sophia znalazła się w tym zestawieniu. Czy to wynik niedużego wyboru na rynku, czy też mamy faktycznie istotne grono miłośniczek barw z gamy kawowych? A może zdecydował krój Sophii, o którym słyszałam wiele dobrego?

Na koniec nie powstrzymam się i pokażę Wam, na co zagłosowałam ja, a czego Wy jeszcze pewnie nie miałyście okazji docenić – zapewne z uwagi na to, że marka Elomi jest u nas znana jeszcze z niewielu modeli, takich jak zwycięska Lara czy Caitlyn. Ophelia – to mój wybór w tej kategorii. Co prawda nie mam tego biustonosza ani kompletu, ale mimo to pozwoliłam sobie na niego zagłosować: krój tego push-upa jest mi znany (jest w mojej szufladzie czarny Elomi Smoothing o identycznym fasonie), oglądałam też próbki dolnej części kompletu i zachwyciły mne materiały – wzór, lekki połysk – dla mnie to najlepsza panterka sezonu. Bardzo mi się podoba ten kusidełkowy kierunek, w którym zmierza Elomi 🙂

Podsumowanie: komplety a niekomplety

Gusta stanikomaniaczek co do kompletów okazały się podobne do biustonoszowych, ale jednak nie identyczne. Niektóre marki w tym głosowaniu poradziły sobie lepiej niż w poprzednim.

Mocniejszą pozycję uzyskała Fauve – w kategorii D-GG otrzymała o 9 głosów więcej niż w głosowaniu biustonoszowym, i to mimo mniejszej liczby głosujących na komplety. Nie doceniły jednak Fauve posiadaczki biustów z zakresu A-C – być może niewiele z Was miało do czynienia z Brianną w komplecie. W A-C królowała Onlyher na spółkę z Atlantisem.

Zastanawiam się, z czego wynika większe powodzenie Fauve w tym głosowaniu – być może miłośniczki pięknie zakomponowanych kompletów (przypominam, mniej liczne niż te głosujące na same biustonosze) po prostu częściej kupują Fauve niż ktokolwiek inny. A trzeba przyznać, że komplety Fauve są naprawdę zjawiskowe, choć ich zakup to spora inwestycja.

Masquerade wyprzedziła Ewę Michalak w kategorii D-GG, podczas gdy w głosowaniu biustonoszowym było odwrotnie. Myślę, że Ewa przegrała brakiem gorsetów w swoich kolekcjach. Ciekawe, czy zaowocuje to wprowadzeniem ich do produkcji? 🙂 Przewaga Maskaradek jest tu jednak mniejsza, niż przewaga Effuniaków w poprzednim głosowaniu.

Więcej głosów w tej konkurencji dostały też Showgirlsy Curvy Kate, choć wciąż dziwi ich stosunkowo niska pozycja. Myślę, że tę zwyżkę zawdzięczają efektownym majtkom. Oprócz tego zobaczyłyśmy w czołówce Kompletu markę Bestform, nie zobaczyłyśmy natomiast Frei.

Warto też zauważyć, że w Najpiękniejszym Komplecie właściwie każda kategoria ma swego Effuniaka 🙂 Mimo większej widoczności kilku innych marek w porównaniu z głosowaniem biustonoszowym, Ewa Michalak w Kompletach radzi sobie również doskonale. Nawet w kategorii A-C Najpiękniejszego Kompletu pojawiły się głosy na komplety tej polskiej marki (z kolei w biustonoszowym głosowaniu nie było nawet kandydata, a na dopisaną kandydaturę padł jeden głos).

Nie jestem pewna, na ile majtki stały się rzeczywiście ważnym kryterium wyboru. Z jednej strony sporo wyników pokrywa się z głosowaniem na Najbardziej Kuszący Biustonosz. Różnice jednak mogą wskazywać, że kryteria tym razem były inne. A może Effuniaki również sporo zawdzieczają niezłym majtkom? Chętnie dowiem się od Was, na ile był to istotny czynnik.

Gorsety zaznaczyły swoją obecność silnie, ale tylko w kategorii D-GG. To fatalnie! A co z pozostałymi kategoriami? Czemu producenci nie szyją gorsetów w większych zakresach rozmiarów? Miłośniczkom gorsetów w większych rozmiarach przypomnę jednak o istnieniu marki Bravissimo – może warto się zainteresować modelem Lola Luxe, który sama wpisałam do kandydatur w plebiscycie Męskie Gusta? 🙂

Kaprysy elektoratu 😉

Powiem Wam, że cały czas umieram z ciekawości, jak też wyniki Kusidełka mają się do faktycznej sytuacji rynkowej, czyli, na przykład, wielkości sprzedaży poszczególnych modeli. Od 2009 roku minęły dwa lata – od tamtej pory nasz wybór i dostępność różnych marek tylko się zwiększyła, mam natomiast wrażenie, że wybory stanikomaniaczek stały się bardziej jednostajne. Dość powiedzieć, że w najpopularniejszej kategorii rozmiarowej D-GG Kusidełka zgłoszono w tym roku tylko 45 kandydatur – w porównaniu z 60 sprzed dwóch lat (kategoria DD-G).

Powodzenie Effuniaków, zwłaszcza tych wprowadzonych w sezonie jesienno-zimowym, jak Burgundy i Pawie Oka, może wiązać się z faktem, że nigdy wcześniej biustonosze tej marki nie występowały w takim wyborze i nie były na tak dobrym poziomie stylistycznym i jakościowym, jak w ciągu ostatnich miesięcy. Z drugiej strony – ten plebiscyt ma charakter estetyczny i wybieracie w nim to, co najbardziej Wam się podoba wizualnie – co nie musi pokrywać się z zawartością szuflad głosujących. Ostatecznie, oprócz efektownych Kusidełek, mamy tam też biustonosze o bardziej codziennym charakterze.

Z jeszcze innej strony – nie da się ukryć, że stanikomaniaczki to trochę specyficzna grupa, szybko reagująca na rynkowe nowości, takie jak wprowadzenie nowej marki (przecież Onlyherki to też kwestia ostatniego sezonu) czy też bezprecedensowy rozwój marki już znanej (Ewa Michalak). Na to, do czego już się przyzwyczaiłyśmy, jak eleganckie koronki Fauve, kolorowe Freye, zwiewne Avocado – zwracamy już mniejszą uwagę, zresztą nagrodziłyśmy je już swoim zainteresowaniem w poprzednich plebiscytach. A może macie jakieś własne teorie wyjaśniające przyczyny, dla których poprzednio doceniane marki zostały tym razem usunięte w cień?

Rozczarowanie konsumentek?

I moje… Martwi mnie niewielkie zainteresowanie głosujących wyższymi kategoriami miseczkowymi. W kategoriach tych zgłoszono niewiele kandydatur i padło niewiele głosów. To pierwsze można wytłumaczyć mniejszym wyborem (zwłaszcza w porównaniu z kategorią D-GG, najobficiej reprezentowaną), przyczyna tego drugiego zaś nie jest dla mnie oczywista. Przy okazji poprzednich wyników podałam przykład – ponad 100 głosujących na JJ+ w 2009 roku i 25 głosujących w tym roku. Być może zadziałał efekt, o którym wspominała jedna z komentatorek – stanikomaniaczki głosują w bardziej zdyscyplinowany sposób i bardziej biorą sobie do serca wskazówkę, by nie głosować na ładne zdjęcia, lecz na faktycznie wypróbowane przez siebie bądź widziane na innych modele. Trudno mi jednak uwierzyć, by JJ-plusów było wśród nas tak mało.

Dlaczego więc większe miseczki mniej głosują? Czy nie mają na co, czy może przestało je interesować Kusidełko i nie zależy im już na tym, by sygnalizować swoje potrzeby głosowaniem? A może przeciwnie – jesteśmy już tak nasycone wyborem na rynku, że wolimy hasać po sklepach i głosować portfelami niż klikać w sondaże? 🙂

85-plusy na start!

Dla równowagi, optymistyczny akcent. Jestem zadowolona z tego, że zdecydowałam się wprowadzić kategorię 85+. Nie uderza ona może liczbą kandydatur ani głosujących, udało się jednak wyróżnić marki, które nie lekceważą tej części tabeli rozmiarów, mam tu na myśli głównie Elomi. Szkoda oczywiście, że konkurencja była niewielka, ale to wszak dopiero początek. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach pojawi się przede wszystkim więcej modeli, bo ileż można głosować na Larę? Zresztą w najbliższym czasie postaram się zaprezentować propozycje Elomi na przyszłą jesień – robi się coraz ciekawiej.

Na zakończenie

Jestem ogromnie ciekawa Waszych wniosków z tego plebiscytu. Na ile rezultaty odzwierciedlały gusta wyborców (wyborczyń?), a na ile wynikały z takiej a nie innej sytuacji rynkowej – dostępność modeli, cen?

Mam również wrażenie, że czołówka zarówno Kusidełek, jak i Kompletów jest dość jednostajna stylistycznie: przed oczami robi się fioletowo-czerwono-srebrno-czarno… Czy to dlatego, że barwy te dominowały ostatnimi czasy w kolekcjach, czy też rzeczywiście większość stanikomaniaczek kocha fiolety i burgundy, za nic mając szafiry, szmaragdy, złoto, czy wielobarwne łączki?

Na zakończenie zakończenia, dziękuję wszystkim głosującym oraz gratuluję laureatom. To Was wybrała stanikomaniacka awangarda – takie wyróżnienie zobowiązuje 😉

A Męskie Gusta niech się nie niepokoją – za chwilę Wasza kolej!

Może ci się spodobać

19 komentarzy

 • mery

  Ja bardzo żałuje że moja absolutna faworytka czyli Freya Lyla Noir nie dostała zadnego wyróżnienia. Jest taka kusząca… 😉

  31 marca 2012 at 21:42 Reply
 • pierwszalitera

  Sprawa kolorów też mnie trochę martwi, akurat nie należę do frakcji fioletowo-czerwonej, ale tak prawdę mówiąc, jaki jest wybór? Alternatywnych kolorów nie jest wcale dużo, a w szalonych deseniach nie każdy się lubuje. No i czernie, fiolety i czerwienie uchodzą tradycyjnie za buduarowe kolory.

  31 marca 2012 at 22:20 Reply
 • akj77

  Zastanawialas sie nad ogolnie slaba pozycja Maskaradek. Mysle, ze ogolnie troche zjechali z jakoscia i wzornictwem. Widzialam kiedys na zywo model Anise – wygladal, jakby ktos ucial gore nozycami i nie pofatygowal sie z wykonczeniem.

  1 kwietnia 2012 at 01:48 Reply
 • keira-upon-tyne

  Ja w tej kategorii nie głosowałam z prozaicznego powodu, że odkąd jestem uświadomiona stanikowo nigdy nie kupiłam majtek do kompletu. Są zdecydowanie za drogie (świadomość, że za cenę dwóch par mogłabym mieć nowy stanik działa odstraszająco :), w dodatku przeważnie ze sztucznego materiału. Myślę, że z tego w dużej mierze wynika mniejsza ilość głosujących.

  1 kwietnia 2012 at 13:13 Reply
 • sbarazzina

  Dla mnie wygląd czyli krój, estetyka majtek ma bardzo duże znaczenie. O ile jest taka możliwość kupuję staniki razem z dołami. Brak dołu potrafi mnie zniechęcić do kupna samego stanika 🙂

  Dlatego np w kategorii Kusidełka zagłosowałam na Demi Divę, która jest rewelacyjnym kusidełkiem, ale ma beznadziejne majtki do kompletu (najmniejszy rozmiar jest na mnie za duży, majtki są zabudowane i na pewno nie wyglądają kusidełkowo).
  A w kategorii Kusidełkowego Kompletu na Isobel Fauve, której doły (zarówno thongi jak i szorty) uważam za jedne z ładniejszych, lepiej leżacych majtek jakie posiadam.

  1 kwietnia 2012 at 13:25 Reply
 • ptysiowa_7

  Ciekawa jestem, czy te 10 osób, które zagłosowały na Merissę Fauve, naprawdę noszą gacie do niej… Wprawdzie nie mam majtek, tylko szorty, ale z tego co pamiętam, to wykończone są tą samą taśmą z wypustkami, która próbuje odcinać nogi. Ogólnie cenię markę Fauve za wygodę, ale akurat te gatki to narzędzie tortur. Bez zarzutu jest natomiast Emmanuelle z szortami, na który to komplet zagłosowałam:)

  1 kwietnia 2012 at 13:52 Reply
 • ciociazlarada

  Szczerze mówiąc to nie pamiętam, na co głosowałam, ale ogólnie wyniki całego plebiscytu mnie nie dziwią. Już od ponad roku kupuję głównie Effuniaki, zarówno te miękkie jak i krój CH, z niewielkimi tylko wyjątkami na rzecz Freyi i Fauve. Mam wciąż drobne zastrzeżenia co do jakości Effuniaków, ale konstrukcje są genialne i zostawiają brytyjską konkurencję daleko w tyle. Gratuluję Ewie i bardzo się cieszę!

  Gratuluję również ekipie Onlyher, mam Tabasco i uważam, że to świetny i doskonale uszyty stanik.

  Nieobecność CK w plebiscycie jakoś mnie nie dziwi. Showgirls są wesołe i buduarowe z przymrużeniem oka, ale ciężko się przymrużać na fatalną konstrukcję; to już prędzej głosowałabym na Shock Absorbera jako Kusidełko, w wersji na Olimpiadę w Londynie można się przynajmniej przebrać za Superwoman:)

  1 kwietnia 2012 at 16:04 Reply
 • pinupgirl_dg

  Widzę, że stringi są w odwrocie :). Poza HM Burgund chyba, do którego można dokupić figi, ale bez koronki, przez co wyglądają mniej “kompletowo”. Trochę się zdziwiłam, chociaż sama jestem miłośniczką tradycyjnych majtek spodziewałam się, że stringi mają więcej zwolenniczek.

  1 kwietnia 2012 at 20:58 Reply
 • yo_anka

  “Dlaczego więc większe miseczki mniej głosują?”
  Bo jest nas naprawdę mało!
  tzn tych uświadomionych!
  serio, serio!

  Pamiętam na Effuniak gdzieś pisała że w J+ schodzą jej naprawdę pojedyncze egzemplarze! Ze to właściwe nieopłacalne szyć dla tego końca tabelki, (opracować krój) dlatego tym bardziej ją cenie jak i wszystkie firmy które podejmują trud szycia dla trudnych ciężkich biustów!

  Co do Sienny wizualnie jest śliczna, słyszałam głosy, ze i wygodniejsza od poprzednich wersji kolorystycznych, to chyba się skuszę w tej sytuacji – 25 głosujących prawdziwych nosicielkę JJ+ nie może się mylić! howgh! 😉

  1 kwietnia 2012 at 22:39 Reply
 • wkg

  Nie zagłosowałam na nic z kategorii G+ ( noszę 65GG lub 65H ( Polskie 65I-J) gdyż dotychczas nie udało mi się znależć na siebie niczego , co byłoby jednocześnie dobre rozmiarowo, ładne i nie wbijało się w pachy. Niestety wszyscy poducenci miski G+ robą zbyt wysoko pod pachą (sprawdzałam Panache, Fantazy, Freye, Dalie, Samnthe, Gorsenię, Gaye Kriss-line, Ave i parę innych)- praktycznie są to staniki z rekawkami. Nie próbowałam tylko Effuniaków , bo jakos w moim mieście i okolicy na nie trafić nie mogę- wszystkie inne marki robią mi rany pod pachami :-(. W G+ jest jeszcze sporo do zrobienia…

  2 kwietnia 2012 at 10:28 Reply
 • aleksandromaniak

  Effuniaki bardzo trudno znaleźć stacjonarnie i w Warszawie, najlepiej zamawiać po prostu przez sklep pani Ewy.

  2 kwietnia 2012 at 13:29 Reply
 • kasica_k

  Popieram, na razie nie ma się co nastawiać na Effuniaki stacjonarnie, bo się w życiu nie kupi 😉 Polecam e-sklep, kalkulator rozmiarów Ewy z tego co wiem sprawdza się w większości przypadków. Jej G-plusy nie wchodzą pod pachę, nie mówiąc już o tym, że Twój rozmiar Effuniakowy może być mniejszy miskowo od brytyjskiego.

  Wracając do spraw ogólnych – no cóż, mnie się wciąż nie chce wierzyć, że “większych miseczek”, nawet tych uświadomionych, jest aż tak mało. Boję się, że zadziałała tu rezygnacja związana z niezadowoleniem… To, że Ewie czy jakiemukolwiek innemu producentowi schodzą pojedyncze egzemplarze nie dowodzi braku potrzeb, tylko może być objawem niezaspokojenia tych potrzeb przez istniejące produkty. Nie każdemu J-plusowi będzie pasował Effuniak, podobnie jak nie każdemu będzie pasował Panache czy Freya. Zrobienie dobrej konstrukcji w tej strefie jest trudne i mało komu i mało kiedy się udaje. Panache już wielokrotnie deklarowało udoskonalenia konstrukcji G+ w postaci obniżania boków i fiszbin, ale wprowadzanie tych deklaracji w życie idzie powoli, a ja wciąż nie słyszę zachwytów “Ach, wcześniej nie mogłam nosić tego modelu ze względu na wbijające się druty, teraz jest o niebo lepiej”.

  Co do dołów, to faktycznie stringi są w odwrocie, ale to tendencja nienowa. Dobrze się mają wysokie figi Effuniaków 🙂 I znów wyrażę zdziwienie słabą pozycją Avocado, bo ich doły są piękne. Ale drogie są nieprzyzwoicie niestety.

  @mery, Twoja faworytka została za to bardziej doceniona przez Panów 🙂 Ja też się dziwię, choć akurat ta wersja kolorystyczna nie podoba mi się aż tak jak kolejna, która jeszcze chyba nie weszła do sprzedaży (orzechowa)…

  2 kwietnia 2012 at 14:40 Reply
 • kenna1only

  Dla mnie wybranie jednego kompletu, będącego faworytem było trudne, Ostatecznie wybrałam Effuniakowe Pawie Oka z szortami , które bardzo lubię, ale np. Freya Lyla (amarant) z szortami czy Leona z szortami, albo Arabelki również w mojej opinii zasługują na miano kusidełka. Lubię kupować komplety, ale faktem jest, że ceny dołów w stosunku do biustonoszy są zawrotne (jak na moją kieszeń) i moim zdaniem zwykle nieuzasadnione. Rozumiem jakieś biżuteryjne, piękne koronki, hafty, muszą kosztować, ale doły z poliestrowej siateczki już na pewno nie. Wprawdzie należę do grupy średnich biustów do G, ale mam swoje spostrzeżenia na temat posiadaczek większych piersi, obserwując osoby z mojego bliskiego otoczenia (mam na myśli osoby w średnim wieku). Podzielam zdanie, że w grupie najbardziej okazałych biustów jest mało uświadomionych stanikomaniaczek. Część reprezentuje pogląd, że szkoda kasy, dobry stanik to fanaberia, której i tak nie widać, a One wiedzą co dla nich dobre i kropka. Inne z kolei pielęgnują kompleksy i absurdalne przekonanie, że i tak Im nic nie pomoże, nie ma sensu się starać. Bardzo trudno dotrzeć do osób o tak ugruntowanych przekonaniach wiem, bo próbowałam. Sama dałam się porwać akcji uświadomienia zaledwie nieco ponad rok temu, ale bardzo się tym cieszę i dzisiaj jestem w pełni przekonana, jak wiele dobrego dla zdrowia i wyglądu, czyni dobrze dobrana bielizna. No i jak poprawia samopoczucie.

  2 kwietnia 2012 at 19:13 Reply
 • pinupgirl_dg

  Ja jak zwykle jestem spóźniona o dobre naście lat, bo kiedyś stringi dopiero teraz zaczynają mi się podobać i w sumie na myśl o kusidełku najpierw przychodzą mi na myśl stringi, chociaż nie mam dobrych doświadczeń z takim krojem majtek.

  2 kwietnia 2012 at 23:21 Reply
 • moniach_1

  Ja w kusidełku kompletowym nie głosowałam, bo nie noszę kompletów. Zdecydowanie wolę majtki bawełniane od sztucznych oraz szkoda mi pieniędzy na majtki do kompletu, często są strasznie drogie. właśnie sobie uświadomiłam, że w zasadzie mam jeden komplet, ale jest to jakiś całkiem archiwalny, nieistniejący w internecie i bezimienny model Rigby&Pellera, więc i tak się nie liczy 😉

  4 kwietnia 2012 at 11:57 Reply
 • sbarazzina

  Kiedy wyniki Meskich Gustow? Juz sie nie moge doczekac 🙂

  4 kwietnia 2012 at 14:10 Reply
 • pinupgirl_dg

  Ja też kupuje komplety od wielkiego dzwonu i raczej w promocjach. Nie piorę stanika codziennie, więc na jeden stanik powinny mi przypadać dwie pary majtek, robi się już okrągła sumka. Również wolę bawełnę, chociaż niektóre przewiewne materiały sztuczne też mogą być. Trochę szkoda, bo niektóre komplety są śliczne, może kiedyś :).

  4 kwietnia 2012 at 15:20 Reply
 • kasica_k

  @sbarazzina: dzisiaj 🙂

  4 kwietnia 2012 at 16:10 Reply
 • sbarazzina

  Super :)))

  4 kwietnia 2012 at 16:12 Reply
 • Leave a Reply