WWywiady

Dla kobiet z klasą

 Zapraszam na dalszy ciąg cyklu rozmów ze sklepami i producentami. Dziś znana i lubiana przez wiele z nas firma nie tylko handlowa, ale przede wszystkim produkcyjna, czyli Comexim w osobie pani Anny Matczak.

Witam serdecznie i bardzo dziękuję, że zgodziła się Pani poświęcić chwilę czasu Stanikomaniaczkom. Comexim należy do bardzo nielicznej w Polsce grupy producentów, którzy nie obawiają się szyć gustownej, dobrej jakości bielizny dla kobiet z nieco większym biustem. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo skierować swoją ofertę do hojniej obdarzonych klientek? Skąd taki pomysł na biznes?

Comexim: Chcemy przede wszystkim podziękować za zaproszenie do Stanikomanii i za możliwość, przy tej okazji, skonfrontowania naszej oferty z potrzebami, ulubionymi modelami i kolorami bielizny naszych potencjalnych klientek, co postaramy się wziąć pod uwagę przy następnych naszych propozycjach. Jeszcze pod koniec lat 90. zaczęliśmy sprowadzać z Hiszpanii surowce do produkcji bielizny. Zawsze dysponowaliśmy bogatą ofertą kolorowych koronek, haftów i dzianin. Niestety, sprzedawaliśmy głównie kolory biały, czarny i beżowy. Z przykrością patrzyliśmy na całą niewykorzystywaną ofertę kolorów i zaczynała w nas kiełkować myśl o produkcji bielizny pod własną marką, która nabrała realnych kształtów pod koniec roku 2004. Znaliśmy potrzeby rynku, dlatego też nasza oferta rozmiarowa wybiegała troszkę dalej niż propozycje innych producentów. W tej chwili wielu z nich sukcesywnie poszerza swoją dotychczasową rozmiarówkę, tak, że może wkrótce zdobycie dobrej, ładnej i w większym rozmiarze bielizny nie będzie stanowiło problemu.

Wiemy już, że przeciętne, prawdziwe wymiary dorosłej Polki odbiegają od tego, co można dostać w większości naszych sklepów, które oferują głównie biustonosze do rozmiaru miseczki D (nazywamy to dosadnie: „sklepy do D” :)). Wiele osób, w tym i ja sama, ratuje się sprowadzaniem bielizny z zagranicy. Czemu w Polsce prawie nie produkuje się większych biustonoszy? Czy to kwestia słabej dostępności materiałów, braku świadomości własnego rozmiaru u wielu klientek, a może przyczyny są jeszcze inne?

Comexim: Obecnie nie ma problemów z dostępnością dobrych, ciekawych materiałów, więc może jest to tylko kwestia czasu. [kasica_k: a więc jak to jest z tymi materiałami? Jedni narzekają, że nie ma, inni twierdzą, że nie ma żadnego problemu! Wolę wierzyć w tę drugą wersję.]

Gdzie jeszcze, poza sklepem internetowym, można kupić biustonosze Comeximu?

Comexim: Naszą bieliznę, drogie Stanikomaniaczki, znajdziecie w Łodzi, w sklepie HANNA, przy ul. Piotrkowskiej 54 oraz w Warszawie w sklepie SATINE, Puławska 24 b. W sklepie SATINE znajdziecie Panie również inne nasze modele, których nie ma w sklepie internetowym z tego względu, że wstawienie do sklepu internetowego nowych modeli wiąże się ze specjalnymi zabiegami (sesje zdjęciowe, etc.), co byłoby dosyć kłopotliwe przy częstych zmianach modeli.

Jakie rozmiary ma większość Waszych klientek? Czy często zdarzają się zamówienia na miseczki powyżej G?

Comexim: Do najczęściej zamawianych miseczek można zaliczyć 70, 75G, H; czasem na specjalne życzenie klientek szyjemy miseczki HH. [kasica_k: to ostatnie to bardzo ważna informacja! Szkoda, że nie ma jej na stronie internetowej].

Na stronie firmowej Comeximu można znaleźć biustonosze w rozmiarze miseczki G czy H, jednak tylko przy niewielkich obwodach pod biustem. W rozmiarówce brytyjskiej 70H Comeximu to okolice 32F (zaznaczam to na użytek Czytelniczek, które kupują angielską bieliznę, a jest ich wśród nas sporo). Czy planujecie Państwo poszerzyć ofertę rozmiarów? Zadaję to pytanie, ponieważ nawet dość przeciętny w naszych kręgach rozmiar brytyjski 34G wykracza poza Waszą tabelę (byłyby to okolice 75J). Czy mają Państwo jakąś dobrą wiadomość dla licznych właścicielek takich biustów?Manon

Comexim: To prawda, tylko niektóre z naszych modeli są w rozmiarach 70-85 G i H. Postaramy się poszerzyć naszą tabelę rozmiarów o dodatkowe rozmiary miseczek. [kasica_k: o niczym innym nie marzymy!]

A co z mniejszymi obwodami pod biustem (65, 60)?

Comexim: Często klientki proszą nas również o zmniejszenie obwodu o kilka centymetrów, co oczywiście nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zatelefonować lub wysłać e-maila, podać model, rozmiar miseczki i obwód. [kasica_k: słyszycie Biuściaste? comexim@comexim.pl]

Czy możemy liczyć na poszerzenie zakresu rozmiarów takich ślicznych, kolorowych modeli jak Chloe, Mimi czy Mar? To jedne z najładniejszych biustonoszy w sklepie, niestety są dostępne tylko w małych rozmiarach. Dlaczego? Przyznam, że gdyby Mar był dostępny w moim rozmiarze, kupiłabym go natychmiast 🙂

Comexim: Rodzaj użytego surowca i model determinuje rozmiar biustonosza. W wypadku modeli Chloe i Mimi biustonosze wykonane są na bazie usztywniacza z delikatnej pianki pokrytego elastycznym kolorowym tiulem i w większych rozmiarach, według naszej konstruktorki, nie spełniałyby dobrze swojego zadania. Model Mar z kolei jest dosyć „płytki” w górnej części miseczki i z takich samych powodów jak poprzednie nie zdecydowaliśmy się na większe rozmiary. Zawsze jednak możemy na życzenie klientki uszyć z turkusowej dzianiny inny model, np. model Lisa, bardziej zabudowany, bardziej bezpieczny [kasica_k: o, to całkiem obiecująco brzmi!].

Z pewnością dostają Państwo zamówienia z różnych stron Polski. Czy jest jakiś obszar kraju, z którego napływa ich szczególnie dużo?

Comexim: Najwięcej zamówień otrzymujemy od klientek z Warszawy, a potem w zasadzie po równo ze wszystkich rejonów Polski.

Biuściaste dziewczyny często potrzebują fachowej porady w kwestii doboru właściwego rozmiaru. Najczęstszym błędem jest wybieranie zbyt szerokiego obwodu pod biustem i zbyt małego rozmiaru miseczki. Czy jesteście Państwo gotowi udzielać takich porad potencjalnym klientkom? A może myśleliście o wprowadzeniu na stronie sklepu działu informacyjnego, w rodzaju „Jak dobrać rozmiar”? Wiele sklepów internetowych umieszcza takie informacje (np. Figleaves).

Comexim: Zawsze miło nam, gdy klientki telefonują do nas z różnymi pytaniami i zawsze z przyjemnością udzielimy im jak najszerszych informacji i pomożemy w doborze odpowiedniego rozmiaru.

Wszystkie lubimy polować na promocje i przeceny. Czy możemy od czasu do czasu liczyć na jakieś korzystne wyprzedaże w Comeximie?

Comexim: Oczywiście, że tak! Właśnie taką niedługo zaproponujemy. 

Czy Comexim planuje wprowadzenie biustonoszy do karmienia? Kobiety karmiące też kochają ładną bieliznę, wbrew temu, co wydają się sądzić na ten temat producenci…

Comexim: Szczerze mówiąc, nie mieliśmy do tej pory tego w planach, ale weźmiemy pod uwagę sugestie.

W Waszym sklepie internetowym brakuje wyszukiwarki według rozmiarów – dla wielu z nas stanowi to spore utrudnienie podczas zakupów, ponieważ nie wszystkie modele są dostępne w pożądanym rozmiarze. Czy planują Państwo wprowadzić taką wyszukiwarkę?

Comexim: Tak, postaramy się ją wprowadzić, ponieważ mieliśmy już sygnały od klientek o potrzebie jej wprowadzenia.

Czy jest coś, co chciałaby Pani przekazać czytelniczkom Stanikomanii? Kilka słów zachęty? A może szykujecie Państwo jakąś nową, atrakcyjną kolekcję czy model?

Comexim: W najbliższym czasie postaramy się uatrakcyjnić jeszcze bardziej naszą ofertę wchodząc jeszcze śmielej – dzięki Waszym, drogie Stanikomaniaczki, zachętom – w kolory, jeszcze ciekawsze surowce, modele i rozmiary. Na lato planujemy model „bardotki” z odpinanymi ramiączkami, do wymiany na silikonowe.

Cieszy nas ta postawa. Bardzo dziękuję za ciekawą rozmowę i zapraszam do zaglądania na bloga – z pewnością pojawią się komentarze.

Comexim: To my dziękujemy Pani jeszcze raz za zaproszenie. Będziemy czekać na komentarze, które na pewno pomogą nam w dalszej pracy nad naszymi kolejnymi kolekcjami i będą inspiracją do nowych pomysłów. Serdecznie pozdrawiamy wszystkie Stanikomaniaczki.

Może ci się spodobać