WWywiady

Dopasuj stanik z Dopasowaną

Warszawski sklep internetowy Dopasowana.pl jest już znany w gronie miłośniczek dobrze dobranej bielizny – wiele z nich obserwowało jego rozwój od początku. Właścicielka firmy chętnie wysłuchiwała sugestii klientek przy tworzeniu strony internetowej i zamawianiu pierwszych partii towaru – na forum Lobby Biuściastych powstał długi wątek na ten temat. Podziwiam otwartość i cierpliwość Moniki – i witam na łamach 🙂


Stanikomania: Jak to się zaczęło? Skąd pomysł na Dopasowaną, czy planowałaś kiedykolwiek zająć się tworzeniem sklepu z bielizną? A może masz jakieś doświadczenia w tej branży?

Monika/ Dopasowana.pl: Potrzeba matką wynalazku. Nie mogłam kupić dla siebie dobrego biustonosza, a gdy już udało się coś znaleźć – musiałam brać to, co było. Żadnego wyboru! A przecież każda z nas lubi go mieć. Także w kwestii tej części garderoby, która jest niewidoczna prawie dla nikogo. Ważne jest nie tylko to, jak w czymś wyglądamy, lecz także, jak się w tym czujemy. Poza tym nasz wygląd zależy w dużej mierze właśnie od tych niewidocznych elementów – czyli bielizny, a zwłaszcza biustonosza. Podsumowując, potrzebna nam dostępność oraz jak największy wybór. Stąd pomysł na sklep. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie – w samej branży „siedzę” od ponad roku. Lada moment wybieram się na kurs gorseciarstwa, który z pewnością pomoże mi jeszcze lepiej zrozumieć „stanikologię” 🙂

Stanikomania: Czy sama także zaopatrujesz się w Dopasowanej? Jaki rozmiar stanika nosisz?

Monika/Dopasowana.pl: Jestem lojalną klientką Dopasowanej.pl 😉 Mój rozmiar? Przeważnie 70J (32J), ale, jak wiadomo, zależy to też od marki, modelu czy fasonu, więc zdarza mi się nosić także inne rozmiary. O tym, jaki mam rozmiar, dowiedziałam się stosunkowo późno i przyznam, że na początku czułam się z tym trochę nieswojo. Bo czyż nie brzmi to „kosmicznie”? 😉 Czasem jednak warto wyzbyć się złych przyzwyczajeń i zmienić sposób myślenia. A skąd moja wiedza o nowym rozmiarze? Oczywiście Lobby Biuściastych, za co bardzo w tym miejscu chciałabym podziękować również Tobie, bo jako pierwsza podpowiedziałaś mi na podstawie wymiarów, w co powinnam celować 🙂


Masquerade - Pandora blackStanikomania: Mam nadzieję, że ze swoim nowym rozmiarem czujesz się już całkiem swobodnie 🙂 A jaką bieliznę najchętniej teraz kupujesz? Jaka jest Twoja ulubiona marka?

Dopasowana.pl: Nie mam jednej ulubionej marki, raczej ulubione modele i fasony. W tej chwili mam na sobie szarą Emily Curvy Kate. Jest bardzo wygodny i ładnie zbiera piersi! Niestety, z moim rozmiarem nie mieszczę się w bieliznę Masquerade [na zdjęciach: zapowiedzi wiosenne] i z tego powodu bardzo cierpię, podobnie jak ok. 40% moich klientek. Mam nadzieję, że nowa linia Curvy Kate (Showgirl) w dużym stopniu wypełni tę lukę.

 

Stanikomania: Twój sklep wygrywa z wieloma innymi bardzo konkurencyjnymi cenami. Jak Ty to robisz?

Monika/Dopasowana.pl: Dążymy do tego, żeby nasza oferta była coraz atrakcyjniejsza. Staramy się tak organizować współpracę z kontrahentami, by móc zaoszczędzić na kosztach własnych, dzięki czemu możemy zaproponować niższe ceny. Udaje się też zdobyć towar na szczególnych warunkach i te szczególne warunki – cenowe – przenosimy na naszą ofertę. Nie w każdym przypadku jest to możliwe – obowiązują nas pewne zasady współpracy z kontrahentami. Odczuwalny na pewno jest w tej chwili słynny już kryzys na rynkach finansowych, który ma wpływ na kursy walut, a jak wiadomo, większość oferty pochodzi z Wielkiej Brytanii – wahania kursu funta niekorzystnie wpływają na ceny. Mam nadzieję, że sytuacja niedługo się ustabilizuje. Zawsze, gdy warunki pozwalają na obniżenie ceny, nasi klienci to odczuwają i będą odczuwać.


Masquerade - English RoseStanikomania: O czym marzy Dopasowana.pl? Czy jest jakaś marka albo model, który chciałabyś zdobyć dla sklepu?

Dopasowana.pl: Chcielibyśmy, aby nasz sklep był postrzegany nie tylko jako miejsce, gdzie kobiety bądź mężczyźni dla swoich kobiet znajdą biustonosze w odpowiednim rozmiarze, fasonie, kolorze i cenie. Zależy nam też na tym, by zakupy u nas były przyjemne i wygodne.  By nasze klientki były zadowolone nie tylko z tego, co kupiły, ale też jak kupiły. Planujemy wprowadzenie nowych marek, na razie jeszcze nie wymienię wszystkich 🙂 Rozpoczęliśmy w tej sprawie rozmowy. Ich efekt niedługo można będzie zauważyć. Planujemy też kilka działań, dzięki którym nasza oferta stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. Na razie zdradzę, że lada moment pojawią się najnowsze modele Kalyani, a w kolekcji wiosna/lato 2009 także Miss Mandalay. Obserwujemy rynek, przyglądamy się nowościom. Chcemy oferować nie tylko to, co kobiety już znają i lubią, ale także od czasu do czasu proponować im coś całkiem nowego, co dopiero mają szansę polubić. Może stanie się to właśnie dzięki nam?

 

Stanikomania: Zawsze byłam ciekawa, jak właściciele sklepów internetowych radzą sobie ze składowaniem towaru na prawdziwych, nie wirtualnych półkach. Czy czujesz się już przysypana stertami staników?

Monika/Dopasowana.pl: Rzeczywiście, jest ich coraz więcej… A będzie dużo więcej. Jesteśmy właśnie na etapie przeorganizowywania magazynu tak, by zapanować nad nowymi, coraz większymi dostawami. Planujemy też rozszerzanie asortymentu poza samą bieliznę – już widać to w naszym sklepie. Priorytetem jest jednak poszerzanie oferty produktów dostępnych w jak najkrótszym czasie.

Stanikomania: Szybkość dostawy jest bardzo istotna, gdy decydujemy się na zdalne zakupy. A czy Twoje klientki mają też szansę na „dopasowanie w Dopasowanej”, czyli stacjonarny bra-fitting? Czy miałaś już okazję pracować z „żywym biustem”?


Cleo - CharlieDopasowana.pl: W Dopasowanej.pl możliwy jest nie tylko odbiór osobisty. Można też do nas przyjechać i poprzebierać w stanikach – nie tylko po to, żeby coś kupić, lecz także, by dopasować rozmiar. Nie wszystkie modele, fasony i marki muszą nam pasować w tym samym rozmiarze – warto poprzymierzać, by nabrać doświadczenia. Pracowałam też z, jak to ładnie określiłaś, „żywym biustem” i chętnie służę klientkom radą w doborze właściwego rozmiaru i modelu. Planujemy też otwarcie sklepu stacjonarnego. Wiąże się to oczywiście z dużym wysiłkiem, głównie finansowym. Nie chcemy jednak robić tego kosztem atrakcyjności oferty internetowej, która jest dostępna dla kobiet w całej Polsce, nie tylko w miejscu, w którym zlokalizowany będzie sklep stacjonarny. Dlatego w tej chwili wszystkie moce angażujemy w jej uatrakcyjnianie.

Stanikomania: Co sprawia Ci najwięcej radości w pracy, a z czym masz najwięcej kłopotów?

Monika/Dopasowana.pl: Odkąd pamiętam, fascynował mnie Internet. Pracowałam wcześniej w sklepach internetowych, uczestniczyłam w ich tworzeniu od początku. Przekonałam się więc, że to właśnie chcę robić. Internetowa pasja w połączeniu z brakiem możliwości kupna biustonosza w trudno dostępnym rozmiarze zaowocowała powstaniem Dopasowanej.pl. Dzięki internetowej formie sklepu dostęp do tych produktów mają kobiety z całej Polski, nie tylko z największych miast. Przy okazji i ja mogę się zaopatrzyć 🙂 Autentyczną radością jest poczucie rozwijania czegoś, ulepszania. Świadomość, że to, co robię, jest potrzebne innym ludziom oraz fakt, że mogę z tego żyć, sprawia mi wielką satysfakcję. Kłopoty? Nie wszystko jest zależne od nas. To jest najtrudniejsze. Zdarzają się sytuacje, nad którymi z przyczyn obiektywnych nie mamy kontroli, co wpływa na jakość oferowanej przez nas usługi. Mam na myśli np. problemy z dostawami, ale również obiektywne problemy techniczne. Staramy się jednak minimalizować ryzyko nieprzewidzianych sytuacji.

Stanikomania: Co najchętniej kupują Twoje klientki? Jakie rozmiary, fasony, kolory? A może chciałabyś coś szczególnie polecić?


Monika /Dopasowana.pl: Obwody 60-70 i miseczki D-G  to najczęściej kupowane rozmiary. Fasony – bardzo różne. Ostatnio dużą popularnością cieszy się kolekcja Masquerade. Na szczególną uwagę zasługują moim zdaniem wszystkie modele Hestii – są tak piękne, że z żalem patrzę na rozmiarówkę, w której się nie mieszczę 😉
Oprócz staników można też u nas znaleźć specjalne proszki do prania bielizny, perełki zapachowe i inne akcesoria nadające bieliźnie przyjemny zapach podczas jej „leżakowania” na półkach, przedłużki obwodów, ściągacze do ramiączek, silikonowe podkładki pod ramiączka, woreczki do prania bielizny, odplamiacze.

W przyszłym tygodniu w naszych magazynach pojawią się również wszystkie modele Curvy Kate w prawie pełnej rozmiarówce z dostępnością 24h. Serdecznie zapraszam! W okolicach lutego spodziewamy się kolejnej kolekcji Masquerade, którą można już zobaczyć na naszych stronach w dziale zapowiedzi, i nie tylko. Możemy tam znaleźć większość modeli, które pojawią się w najbliższym czasie w naszym sklepie. [zwróćcie uwagę na nową markę Cleo, dostępną w rozmiarach od 60C!]

Stanikomania: Zaostrzasz nasze apetyty 🙂 Pozostaje życzyć, by udało Ci się zrealizować wszystkie zamierzenia. Przyjemnie obserwuje się rozwój takich firm, jak Twoja. To naprawdę fajne, że ruch na rzecz dobrze dopasowanych staników owocuje, poza zapewnianiem komfortu naszym biustom i kręgosłupom, wspieraniem kobiecej przedsiębiorczości. Dziękuję za rozmowę 🙂

Może ci się spodobać

36 komentarzy

 • maith

  Kiedy przeczytałam o poszerzaniu oferty poza bieliznę, wyobraziłam sobie wieszaki pełne bluzek, koszul i sukienek dla biuściastych 😉
  A faktycznie są szanse, żeby CK (dla niezorientowanych – nie, nie piszemy tu o Calvinie ;)) miała w swojej ofercie staniki tak atrakcyjne (i wycięte) jak maskaradki? Byłoby super.

  29 października 2008 at 02:38 Reply
 • maith

  Oczywiście, gdyby rozmiarówka tych cudeniek była równie rozbudowana, jak całego CK 🙂

  29 października 2008 at 02:39 Reply
 • kasica_k

  Niestety nikt jeszcze owych cudeniek nie widział. Tzn. ja nie widziałam 🙂 Ale jak tylko zobaczę, nie omieszkam dać znać 🙂

  BTW Maith, jak Ci się podoba English Rose? Kiedyś pisałaś, że poszukujesz delikatnych kwiatków 🙂

  29 października 2008 at 02:44 Reply
 • maith

  Nie widzę związku między stanikiem i nazwą? 😉 Wygląda jakby był w kropki…
  Chociaż jeśli chodzi o maskaradki, to moja główna uwaga jest taka, że takie podtrzymanie (jak np. w Antośce) jest wystarczający dla znacznie większych i cięższych biustów, więc kończenie na G jest bez sensu. Mam nadzieję, że CK faktycznie wykorzysta ten fakt i zapewni nam cudeńka na wyższe literki 🙂

  29 października 2008 at 05:01 Reply
 • plica

  ja poprosze cos wiecej o marce Cleo 🙂

  29 października 2008 at 07:29 Reply
 • missmurder

  Można też do nas przyjechać i poprzebierać w stanikach
  Ooo, tego nie wiedziałam 😉 Kolejny plus dla dopasowanej 😉 I wiem, dokąd się udam w przyszłym tygodniu, rzecz jasna po ustaleniu terminu 🙂

  29 października 2008 at 08:39 Reply
 • szarsz

  Mi się straszliwie podoba Charlie. A widziałam katalog, wiem, ze niektóre modele mają być do J 🙂

  29 października 2008 at 09:08 Reply
 • besame.mucho

  Bardzo fajny wywiad, Kasico :).
  A kiedy dotrą już te wszystkie zapowiadane dostawy to na pewno i ja wybiorę się do Dopasowanej pooglądać i pomierzyć 🙂

  29 października 2008 at 09:17 Reply
 • sylwia-osama

  Dziękuję za ciekawy wywiad 🙂
  Wyłapałam bardzo ważną dla mnie informację: można umowic się na mierzenie? Jeśli tak to byłoby naprawdę cudownie. Kusi mnie Ariza, ale jednak chciałabym ją najpierw zmierzyć przed zakupem, a w dopasowanej.pl jest Ariza 😀

  29 października 2008 at 09:36 Reply
 • inez69

  Podoba mi się ten sklep, podoba mi się ten wywiad, a nahjbardziej podoba mi się, że Forumki tak wiele zrobiły, żeby firmy takie jak “Dopasowana” mogly się rozwijać w Polsce.

  29 października 2008 at 10:49 Reply
 • evolet

  Kalyani! Będę przeszczęśliwa:D
  A z Cleo podoba mi się Charlie i Robyn:)

  29 października 2008 at 11:23 Reply
 • dadaczka

  Pozdrowienia dla pani Moniki i życzenia, zeby sklep się dalej dobrze rozwijał ku zadowoleniu nas wszystkich. Polecam, sprawdzony adres, życzliwa, miła i sprawna obsługa.
  (jakoś ta nowa kolekcja masquerade mnie nie powala, jesienna była przepiękna, nie oparłam się, ale ta.. tak nie wiem jeszcze..)

  29 października 2008 at 11:41 Reply
 • winter76

  Pozdrawiam p.Monikę,sympatyczna osoba,a do tego nosimy taki sam rozmiar staników 🙂

  29 października 2008 at 12:20 Reply
 • kwiatek04

  Dzeki, Kasiu, za wywiad! Czekamy w takim razie na nowosci 🙂 Wiosenna kolekcja maskaradek nie podoba mi sie!!! Wydaja sie zwyklymi usztywnianymi, pstrokatymi stanikami i tyle 😛 Nie ma w nich nic seksownego! Mam jednak nadzieje, ze antoska, aragon i inne modele pozostana.

  29 października 2008 at 15:18 Reply
 • kasica_k

  Przyznam, że mnie też rzadko podobają się wiosenne kolekcje, zwłaszcza gdy oglądam je jesienią i zimą 🙂 Głównie ze względu na kolory. Z wiosennych Maskaradek na razie preferuję Pandorę w wersji czarnej i Maię (ładna nasycona fuksja). Ale latem zawsze trochę zmienia się optyka, żywe barwy wydają się bardziej pociągające 🙂 No i zawsze można się pocieszyć, że po wiośnie i lecie znowu przychodzi jesień i zawsze przynosi jakieś czarne koronki 😉

  29 października 2008 at 15:50 Reply
 • evolet

  ja z maskaradek nastawiam się na maię i isis w obu kolorach. reszta nie “moja” 🙂

  29 października 2008 at 16:16 Reply
 • swierszczowa1

  Cleo zapowiada sie bardzo ciekawie. Mam ochotę na takie landrynki. No i sa obwody 60 (hura). ciekawe jak be dzie w nich z szerokoscia fiszbin.

  29 października 2008 at 16:21 Reply
 • zmijunia.lbn

  Cleo ma obwody 60, fuck yeah! 😀 Miękkie to czy gąbkowane? Wie ktoś?
  Mój faworyt – Robyn. 🙂 Ten róż! Te guziczki! 😀

  29 października 2008 at 17:16 Reply
 • kasica_k

  Mam katalog i raczej wszystkie wyglądają mi jak miękkusy, chyba że pozory mylą 🙂 Nigdzie nie pojawia się słowo “padded”.

  29 października 2008 at 18:03 Reply
 • biograd

  Byłam wczoraj u pani Moniki, poświęciła bardzo dużo czasu (3 godziny!!!), abym mogła przymierzyć mnóstwo modeli, fasonów i dopasować rozmiar idealny dla mnie. Dzięki niej wiem jaki mam rozmiar i jakie staniki mogę kupić w niedalekiej przyszłości 🙂 W ogóle było wspaniale i bardzo miło, także wszystkim gorąco polecam dopasowaną !!
  Ania

  29 października 2008 at 20:29 Reply
 • babajaga87

  Tak jak już pisałam na LB:

  Kasico – więcej takich ciekawych wywiadów!!!

  Moniko – trzymam mocno kciuki za Twój biznes! 🙂

  29 października 2008 at 23:09 Reply
 • butters77

  Pandora ze zdjęcia cudna!

  Kasico, gratuluję wywiadu – jest super:) I również trzymam kciuki za Monikę!

  29 października 2008 at 23:23 Reply
 • missmurder

  Oj tak, zachorowalam na Pandorę 🙂
  Niech już będzie wiosna 😀

  30 października 2008 at 10:28 Reply
 • chestnut_lynx

  Jeeej! Wreszcie będę miała gdzie kupić Kalyani :)))))))))))))))))))

  30 października 2008 at 11:12 Reply
 • thorrey

  No i pojawiły się te nowe niesamowite kolory CK Portii o których Kasica pisała jakiś czas temu – teal black i purple-orange. Myślę, że brakowało takiego sklepu na rynku i ja również trzymam kciuki!

  30 października 2008 at 16:37 Reply
 • buszel

  Super Dopasowana!
  Zamówiłam w sobotę 24 października a 29 pażdziernika w środę awizo i paczka do odebrania. Sztywny paskudny(!) karton posklejany brązową taśmą, adres napisany odręcznie – nie naklejka i to jest super – bo staniczki się nie pogną a kto by chciał się pokusić na paczkę -tak zaklajstrowną.
  Kontakt w porządku, odpowiedzi na maila – może nie wyczerpujące ale kontakt mailowy jest. Polka w cenie 165 może nie jest najtańsza, ale i nie najdroższa.
  Szybko i dobrze- to też się liczy. Aragon niestety wraca…
  Mam nadzieję że tak jak było z dostawą będzie i ze zwrotem. Ech tyle jest Masqueradek pięknych…Fajny wywiad i Fajny sklep

  30 października 2008 at 19:22 Reply
 • amoureuse

  Kasico, u Ciebie jak zwykle przyjemne niespodzianki! Zaintrygowała mnie nowa kolekcja Panache, obejrzałam sobie fotki (na stronie dopasowanej oczywiście) i jestem mile zaskoczona. Z niecierpliwością czekam na kwiecień 🙂

  30 października 2008 at 20:41 Reply
 • frambuesa_m

  Krągła Kasia zawitała też do Intimo – na razie strona anonsuje dwa modele w błękitach, ale to chyba dobry znak 🙂

  1 listopada 2008 at 00:53 Reply
 • aleksandralm

  @ Thorrey: gdzie ta fioletowa CK? Na brastopie nie widze….

  1 listopada 2008 at 06:56 Reply
 • kasica_k

  W Dopasowanej 🙂
  Swoją drogą ciekawa jestem, jaki ten kolor jest naprawdę, bo na żywo jeszcze nie widziałam Kasi purple/orange.

  1 listopada 2008 at 16:43 Reply
 • mrb62

  Ja też bardzo sobie chwalę odkrycie sklepu Dopasowanej. CK model Emilly to cacuszko! I nawet nie było mi potrzebne podwójne H! Hurra! Ceny konkurencyjne nawet w stosunku do Brastopu, a kontakt z Panią Moniką przemiły! Mam nadzieję, że Dopasowana będzie się rozwijać ku pożytkowi Właścicielki i wszystkich biuściastych.

  2 listopada 2008 at 02:26 Reply
 • aleksandralm

  Kasico, ruszylam glowa i znalazlam. Ale dziekuje za odpowiedz.
  A tak swoja droga, to nowe CK bedzie dopiero za 28 dni:( Kolorki na zdjeciu bardzo mi sie podobaja, ciekawe jak zabudowaniem… Mialam tez raz nabiustnie czarna princess 30GG i troche mi bulkowala, pewnie z powodu tej wstazeczki, (odeslalam ja) – ciekawy jak rozmiar portii powinnam brac? Tam tez wstazeczke widze…
  A tak wogole to widze ze pojawila sie dlugo przeze mnie oczekiwana Eleanor raisin:) No i mam dylemat, czy wziac 30G czy 30GG. Mam biala zete 30G – ciut bulczy jak porzadnie powygarniam, ale fiszbiny nie celuja mi w srodek pachy, tylko troche dalej(hmmm, pobawic sie w kowala i przygiac….). Arabelki 30GG – fiszbin mam prawie na plecach, przez co miski nie wydaja sie wcale tak duze (ale bulek niet), tylko ta cholerna podwojna warstwa nie daje sie rozdzielic, wrrrr, ile razy ja mam te staniki uprac zeby ta pie..na apretura puscila i mozna bylo miec calkowicie przezroczysty staniczek????????????

  2 listopada 2008 at 03:18 Reply
 • kasica_k

  Mały update na temat Cleo: modele Charlie (ten turkusowy na fotce) i Robyn (podobnie skrojony różowy) są usztywniane. Reszta miękka. Bobbie ma miseczki z batyściku 🙂 Ale podszytego czymś mocniejszym.

  6 listopada 2008 at 23:32 Reply
 • fraulein

  Ma, straszny klopot z dobraniem stanika. Mam 72 cm pod biustem a 89 w biuscie. Ostatnio kupilam sobie Curvy Kate Portia zgodnie ze wskazowkami 65 E. Koszmar! Fiszbiny masakruja mi mosete, od wciskajacej sie gumki bola mnie lopatki. A miseczki sa za duze -odstaja. Poprzedni stanik jak zamowilam i zwrocilam mial rozmiar 65 EE. Ten skolei byl za ciasny i za male miseczki. Wszedzie wychodzilu buly. Chyba jednak zdecyduje sie na scisly 70 D.

  9 listopada 2008 at 14:54 Reply
 • kasica_k

  Spróbuj. Nie każdy musi odejmować 5 cm czy więcej od obwodu, czasem naprawdę wystarczy mniej. (Z tym EE, to miałaś pewnie na myśli DD?).

  9 listopada 2008 at 16:43 Reply
 • fraulein

  Tak 65 DD, omylisłam sie 🙂
  Będę próbować z 70D, mam nadzieję , że uda mi się znaleść coś delikatnego w tym rozmiarze, nie lubię nadmiaru kornek i usztywnień. Dzięki za radę.

  9 listopada 2008 at 18:20 Reply
 • Leave a Reply