WKolekcje

Fiolety i pistacje, czyli ostrożna Fauve na jesień 2014

Ponieważ sezon jesienny wbrew pozorom już się zaczyna (do sprzedaży wchodzą już pierwsze modele), czas najwyższy na ciąg dalszy kolekcji AW14 🙂 Dziś kolej na Fauve. Byłam bardzo ciekawa tej kolekcji i tego, co się będzie działo z marką po tym, jak wiele modeli ostatnio albo nie weszło do produkcji (np. Anise z kolekcji SS14, Anastasia z AW13) albo zostało zmienionych na estetyczną niekorzyść (usztywnienie half-cupów Delphine). Do tego dokłada się jeszcze wycofanie bardzo lubianej Amelie, którą zastąpił model Lavinia.

Nadchodzącą kolekcję nazwałabym ostrożną. Chyba firma nie chciała ryzykować kolejnych wycofań i dlatego przygotowała kolekcję niedużą i pozbawioną sensacji. Brak ryzyka widać już w kolorystyce – fiolety plus zielenie w takich czy innych odcieniach to żelazna paleta jesienno-zimowa. Ponadto prawie wszystkie modele w kolekcji już znamy w innych wersjach barwnych. Czy podbiją nasze serca? Zobaczymy.

Pistacjowa Lavinia

Tę wersję zapowiadano już od dawna, co koiło nieco smutek miłośniczek Emmanuelle, zwłaszcza tych, które nie zakochały się w pierwszej bazowej, beżowej wersji Lavinii (moim zdaniem Emmanuelle w wersji latte była wybitną pozycją w bazie i długo nic jej nie zastąpi). W czarno-pistacjowej odsłonie Lavinia prezentuje się już ciekawiej. Wystąpi w charakterze usztywnianego halfa oraz miękkiej balkonetki; obie wersje krojowo wyglądają bardzo podobnie do swoich poprzedniczek.

Rozmiary: wersja halfcupowa 30 D-G, 32-38 B-G; wersja balkonetkowa: 30-38 D-GG.

Isla w czerni i fiolecie

Isla debiutowała w bieżącej kolekcji letniej w wersji kremowo-różowawo-złotawej, ciekawej być może dla miłośniczek jasnej bielizny. Jesienna ma według mnie więcej charakteru; przede wszystkim znacznie lepiej na niej widać rysunek haftu. Cieliste tło trochę imituje przezroczystość. Podobają mi się w tym modelu efektowne wykończenia górnych krawędzi miseczek. Isla ma trochę francuski charakter.

Rozmiary: usztywniany half-cup 30 D-G, 32-38 B-G.

Chloe purple

Chloe w różnych odsłonach barwnych to ostatnio najważniejszy Fauvowski miękkus. Trzeba przyznać, że haft jest bardzo udany, choć jak już wspominałam w opisie poprzedniej kolekcji, chętnie powitałabym już jakieś nowe miękkie mgiełki. Fiolet szykowany na nadchodzącą jesień (ma wchodzić do sprzedaży już w lipcu) jest oczywiście piękny (jeśli ktoś, jak ja, kocha fiolety) 🙂 Poniżej zdjęcia wersji vertical seam (do miseczki F):

Rozmiary: miękka balkonetka 30-36 D-GG, 38 D-G; miękki half (vertical seam) 30 D-F, 32-38 B-F.

Groszek pachnący, czyli Grace

Pierwsza nowość, i pierwszy od dawna nadruk. Akwarelowe plamy na jedwabiu (czy też sztucznym jedwabiu?) mają przyjemnie ciepłe, kwiatowe kolory, są jednak zbyt nieokreślone jak dla mnie. Raczej się nie skuszę… Za to bardzo podobają mi się wrzosowo-różowe hafty wykańczające miseczki oraz ramiączka.

Grace wystąpi zarówno w usztywnianej wersji halfowatej, jak i miękkiej balkonetce. Moim zdaniem w wersji miękkiej niezbyt ciekawie się prezentuje. Lepiej by było dociągnąć sztywniaczka przynajmniej do miseczki GG.

Rozmiary: wersja halfcupowa 30 D-G, 32-38 B-G; wersja balkonetkowa (plunge balcony): 30-36 D-GG, 38 D-G. Kolor nazywa się sweet pea.

Papaya Agnes

Agnes znamy już ze spektakularnej wersji czarno-szmaragdowej z zeszłej kolekcji jesiennej, którą można już kupić w lepszej cenie na Brastopie 🙂 Wiosną Agnes do nas nie wróciła, ale wróci niebawem. Niestety nie będzie już dwukolorowa… Koralowy odcień papaya jest bardzo przyjemny, ale ta jednokolorowość moim zdaniem sprawia, że atut Agnes – piękna koronka w geometryczno-roślinny wzór – traci wyrazistość.

Niestety nie miałam w ręku próbki wersji half-cupowej, pokażę Wam więc tylko zdjęcie katalogowe oraz na modelce (znajdziecie je w galerii pod koniec notki).

Rozmiary Agnes: usztywniany half-cup: 30 D-G, 32-38 B-G; miękka balkonetka: 30-38 D-GG.

 

Czy to już wszystko? Jeszcze baza…

A gdzie kolejna wersja Bronte, bądź inny longline? Czemu nie ma Daphne? Niestety, to już koniec modeli sezonowych…

Jeżeli chodzi o bazę – musicie mi wybaczyć, że na razie nie zaprezentuję jej Wam, ponieważ chwilowo nie jestem w posiadaniu katalogu 🙂 Będę go mieć w ręku za około tydzień, i wówczas będe mogła zdać sprawę z tego, czy i co się w bazie zmieniło. Na pewno aktualnie dostępne modele bazowe możecie obejrzeć na stronie firmowej (a tam Bronte w kolorze srebrnym wciąż widnieje 🙂

Jeśli chodzi o kroje i rozmiary w tej kolekcji – nie ma się o czym rozwodzić. Nic nowego.

Detale

Pod tym względem brak niespodzianek – nadal mamy w Fauve nieco biżuterii (kryształowe łezki, miniaturowa perełka), eleganckie kokardki i piękne wykończenia. Prym wiodą hafty i koronki, pojawił się także nadruk (Grace).

Galeria

Oto galeria próbek, wzbogacona o zdjęcia z modelkami, które zrobiłam podczas prezentacji kolekcji. Tym razem nie był to pokaz, lecz kameralne spotkanie. Dołożyłam zdjęcia katalogowe – jest ich tylko pięć. Zestaw więcej niż skromny… szkoda, że przy tak małej liczbie modeli nie pomyślano o jakiejś ciekawszej aranżacji, bo troszkę to biednie wygląda. Warto zwrócić uwagę na majtki Fauve – mnie zachwyciły figi Isla i dlatego też sfotografowałam próbkę 🙂

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Ciekawa jestem, czy w tej skromnej kolekcji znajdziecie coś ciekawego dla siebie. Czy zachwyciła Was Lavinia w wersji czarno-pistacjowej? A może czarno-fioletowa Isla? Ja jednak tęsknię za dawnym rozmachem Fauve… Może na wiosnę choć trochę rozwinie skrzydła? Ech, gdzie nasza Fauve z dawnych lat?

PS. Teraz nieco wygodniej będzie powspominać dawne kolekcje – nareszcie bowiem uzupełniłam tagi dla starszych notek. Kliknięcie w tag fauve na głównej stronie pozwoli Wam zanurzyć się w dawnych pięknościach 😉

Może ci się spodobać