WKolekcje

Krągłe Kasie kuszą na literę K

Jako poniekąd Kaśka, i do tego posiadaczka, hm, kształtów nieKanciastych – postanowiłam jednak nie powstrzymywać się przed przekazaniem Wam wieści, podrzuconej już wcześniej przez charyzmatyczną blogerkę Renulca (nieustająco polecam!) i odnotować kilka elektryzujących zapowiedzi na wiosnę 2011 marki Curvy Kate. Powyżej najnowsze ruchome obrazki, a poniżej to, co najważniejsze – litery 🙂

 

MięKKa baza

Znane nam już doskonale miękkie modele: Princess, Emily, Portia i Angelpowiększą swój zakres rozmiarowy do litery K. Będzie on więc przedstawiał się następująco: 28 – 40 DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, J, JJ, K! Powiększanie miseczkowych zakresów można więc już uznać za trwały trend w rozwoju D-plusowych marek: wiemy już, że w 2011 roku urośnie Masquerade, urosną też zakresy miskowe modeli charakterystycznych dotąd głównie dla zakresów D-G, jak usztywniane plunge w marce Panache Superbra i Cleo. Kaśki musiały w końcu powiedzieć: K! Zapytacie jednak, i ja razem z Wami: a K jak Konstrukcja? Czy miękkie balkonetki w wąskich obwodach i rejonie od GG w górę będą mogły nosić kobiety o kształcie krągłym, nie – trójkątnym? Prawdę mówiąc, jestem sceptyczna… Choćby słabe wyniki marki w wyborach Wygodniczka nie świadczą najlepiej o jakości kroju Kasiek.

Wracając do kolekcji – oprócz bazowych bieli, beży i bladych róży, wśród miękkusów urozmaicenie wniesie Emilka w lawendowoniebieskim oraz w jasnym turkusiku zwanym aqua, który najbardziej mi się podoba:


 

… i baza usztywniana?

Po raz pierwszy do kolekcji Curvy Kate zawita model z obniżonym mostkiem – Elegance.

Na razie obecny tylko w dwóch podstawowych kolorach: czarnym i kości słoniowej, prezentuje się ciekawie na zdjęciach, niestety na najnowszym wideo widać go niewiele. Pokazuje się dopiero w części poświęconej kolekcji Showgirl, do której wizualnie pasuje bardziej. Na biuście Laury Ann (30HH) wygląda ładnie – mam nadzieję, że nie jest to wynik jakiejś manipulacji i że model jest w miarę przyzwoicie skrojony… Cieszy mnie lekko lśniąca satyna, na pierwszy rzut oka kojarząca się z usztywnianymi half-cupami Thrill Me, tylko szkoda, że w opisie ani słowa o usztywnieniu nie ma. Jest za to zakres rozmiarowy Elegantek, który wygląda, jak na plandża, imponująco (zwłaszcza w niskich obwodach): 28-30 DD-J, 32 DD-HH, 34 DD-H, 36 DD-GG, 38 DD-G.

 

Kasia w pończoszkach

Pasy do pończoch, urozmaicające już w tym sezonie komplety Angel, nie opuszczą nas ani jesienią, ani przyszłą wiosną. Kolory – znowu najbardziej klasyczne z możliwych. Ja, jak zwykle, wolę wersję ciemną.


Turkusy i Korale

Bliźniaczki Thrill Me z kolekcji Showgirl przynoszą kolejne wcielenie gamy koralowo-błękitnej, w której to tak chciałam widzieć maliny z miętą. Właściwie są to rozbielone, złagodzone wersje kolorów jesiennych, ze śliwkowymi wykończeniami, co wydaje mi się dobrym pomysłem. A rozmiary? Jak zwykle: 28-30 DD-J, 32 DD-HH, 34 DD-H, 36 DD-GG, 38 DD-G. Trochę szkoda, że bez zmian…

 

Koronki i migdały

Koronkowa Tease Me wystąpi nareszcie w moim ulubionym super-klasycznym zestawieniu: czerń i jasny beż, albo, jak niektórzy wolą, migdał. Są takie kompozycje barwne, które po prostu nie mają prawa wyglądać źle – uważam, że ta wersja powinna wejść do kolekcji na stałe. Druga, z różem, już dużo mniej mi się podoba. Rozmiary – jak wyżej.

 

Szkarłatna Kusicielka!

Model typu plunge w kolekcji Showgirl zapowiadano już kilka sezonów temu. Nie mogłam się doczekać, aż go wypróbuję… Tym razem już nie podejrzewam, żeby producent wycofał się w ostatniej chwili z tej oto zapowiedzi, czyli Tempt Me:


Nie przepadam niestety za typem pod tytułem: koronka naszyta na usztywniane miseczki, mam też nadzieję, że odcień czerwonego bliższy jest malinowemu niż flagowemu – może Tempt Me zyska przy bliższym poznaniu. Na filmie znowu prawie tego modelu nie widać, co wg mnie jest podejrzane – taką nowość powinno się przecież wyeksponować! Rozmiary Kusicielki stanowią identyczną rewolucję, jak w przypadku Elegance: znowu, jeśli wierzyć katalogowi, w węższych obwodach sięgną miseczki J, choć w tych szerszych nie jest już tak optymistycznie: 28-30 DD-J, 32 DD-HH, 34 DD-H, 36 DD-GG, 38 DD-G.

Mamy więc kolejną kolekcję bez większych rewelacji estetycznych, za to ciekawą rozmiarowo-konstrukcyjnie. Ciekawe, czy innowacje sprawdzą się na naszych biustach?

Zapowiem jeszcze, że na samym początku września poznamy przyszłoroczne propozycje marek z rodziny Eveden, czyli Freya, Fantasie, Fauve, Elomi oraz Freya Swim. Ciekawe, czy tam też szykują się jakieś rewolucje.

Może ci się spodobać