WPlebiscyty

Najlepszy Cielisty – Wasi kandydaci!

Lato w pełni – najwyższy czas na plebiscyt i konkurs! Będzie on być może zaskoczeniem dla wiernych czytelniczek, które wiedzą, że nie przepadam za tzw. nudziarzami 😉 To jednak nie powinno stanowić żadnej przeszkody, ponieważ nude, czyli kolor cielisty, znany także w naszych rejonach jako: beżowy, ciasteczkowy, herbatniczkowy, biszkoptowy, latte, cappuccino – jest jednym z najpowszechniej produkowanych i noszonych bieliźnianych kolorów. Jego zastosowanie jest bardzo konkretne i praktyczne, a mianowicie – ma zlewać się ze skórą i pozostać dzięki temu niewidocznym pod ubraniem. Większość z nas, bez względu na gusta, ma w swojej garderobie przynajmniej jednego nudziarza.

Za co jeszcze cenimy „cielaki”? Tego na pewno dowiemy się z wyników naszego plebiscytu 🙂 Myślę, że kryteriów jest mnóstwo: od czysto praktycznych i użytkowych po estetyczne. Bo kto powiedział, że biustonosz o cielistej barwie nie może być piękny i ciekawy? Projektanci mają tu niełatwe zadanie (klientki oczekują jednolitej barwy i przeważnie także gładkości), ale niektórym udaje się wywiązywać z niego całkiem nieźle!

O tym, za co cenimy cieliste biustonosze, mam też nadzieję dowiedzieć się bezpośrednio od Was, ponieważ plebiscytowi już tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs, ściśle powiązany z nim tematycznie. Ale o tym później. Bo zanim zaczniemy głosować na Najlepszy Cielisty Biustonosz, poproszę Was jak zwykle o zgłoszenie Waszych typów! Jaki cielisty model jest Waszym ulubionym? Który nosicie najczęściej i najchętniej, który najbardziej Wam się podoba, bez którego nie potraficie się obejść? Który zasługuje na Złotą Kokardkę Stanikomanii?

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w pięciu kategoriach rozmiarowych, podobnych do tych, jakie znamy już z plebiscytu na Kusidełko. Podział wynika z tego, że niestety nie wszyscy godni uwagi nudziarze produkowani są we wszystkich rozmiarach. My zaś chcemy, by nasz plebiscyt miał w sobie pierwiastek bra-lobbingu, czyli pokazywał sytuację rynkową z punktu widzenia różnych grup rozmiarowych oraz wyróżniał tych, którzy zaspokajają potrzeby wciąż jeszcze zaniedbywanych grup.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28). 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H-J: Kategoria ta obejmuje rozmiary od miseczki H do J włącznie.

 

JJ+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach JJ i większych.

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione niżej).

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

 • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
 • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski).

Jeśli chodzi o ramy czasowe – nie mamy obowiązku ograniczać się do aktualnych kolekcji, zwłaszcza że wiele modeli tego rodzaju to wieloletni weterani kolekcji bazowych 🙂 Pierwszy plebiscyt na Najlepszy Cielisty Biustonosz potraktować możemy jako Cielaka Debeściaka Wszech Czasów 😉

Jeśli chodzi o kolor – z zasady nie przyjmujemy kremów, kości słoniowych ani bieli, w drodze wyjątku przyjąć możemy bardzo jasny róż, zlewający się ze skórą niektórych karnacji. Stanikomaniaczki ciemnoskóre, jeśli są takie w naszym gronie, oczywiście także mogą zgłaszać swoich kandydatów! Nie przyjmujemy natomiast kolorowych nadruków, kontrastowych lamówek. Cielisty powinien być kolorystycznie jednolity.

Zgłaszać można modele zarówno miękkie, jak i usztywniane. Niektóre z Was proponowały, by dla miękkich i usztywnianych staników stworzyć oddzielne kategorie, ja jednak sądzę, że groziłoby to zbytnim rozdrobnieniem głosów. Rozważam natomiast stworzenie osobnych rankingów dla miękkich i usztywnianych przy podawaniu wyników.

Jak zgłosić Cielistego?

Tradycyjnie proszę, żebyśmy nie głosowały na najlepsze fotki katalogowe – zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • markę, nazwę modelu, typ (np. Superbra Tango plunge) – koloru podawać nie trzeba 🙂
 • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
 • w przypadku mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Superbra Tango plunge, kategoria H-J, link do fotki (tu nie jest konieczny 😉

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt na początku sierpnia, dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższy tydzień, czyli do środy 31 lipca włącznie.

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie sklep Intimo4You, który, jak każdy szanujący się sklep z bielizną, ma w swojej ofercie całkiem sporo cielistych jej przedstawicieli. Intimo4you ma dwa salony stacjonarne (oprócz zapewne już Wam znanego internetowego): w Krakowie w centrum handlowym Galeria Kraków Plaza oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat.

O konkursie i nagrodach na razie cicho-sza – wszystkiego dowiecie się przy okazji głosowania. Tymczasem zdradzę tylko, że konkurs jak zwykle będzie twórczy i będzie można w nim wygrać nie tylko „cielaka” 🙂

Na zakończenie jeszcze słówko o tajemniczym napisie na banerze plebiscytowym (którego historię znają już fanki z facebooka) – co to jest Cielę Prześliczne? Przepraszam antyfanki bydlęcych skojarzeń, ale to tylko drobne nawiązanie do pewnej nieco frywolnej piosenki Georges’a Brassensa, znanej po polsku jako Kwiat Przecudowny – można jej posłuchać tutaj 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najlepszych (Prześlicznych, Przewygodnych…) Cielistych! 🙂

Może ci się spodobać

97 komentarzy

 • Arienna

  Parfait Jeanie (kategoria: D-GG) – wspaniały kształt, ładny kolor i jeszcze wygodna!

  23 lipca 2013 at 11:15 Reply
 • Magda

  Effuniak SM Beżyk, kategoria D-GG (mój rozmiar 65FF), idealny cielak na lato, a przy tym świetnie kształtujący.

  Fauve Coco half-cup, kategoria D-GG (mój rozmiar 70DD), trochę nietypowy, bardzo szykowny cielak, ale u mnie pod jasne rzeczy sprawdza się znakomicie.

  23 lipca 2013 at 11:32 Reply
 • 3mkm3

  A-C Onlyher Latte halfcup 🙂

  23 lipca 2013 at 11:45 Reply
 • J.

  Panache Orla w kategorii D-GG – piekny waniliowy kolor, wygodna, nie za bardzo zabudowana i po prostu uwodzi 🙂

  23 lipca 2013 at 12:21 Reply
 • ania sologuba

  Onlyher Latte, kategoria d-gg. Piékny cielisty, lekko polyskiliwy kolor, absolutnie niewidoczny pod ubraniem. brázowa kokradka dodaje charakteru.

  23 lipca 2013 at 13:50 Reply
 • kika

  Kategoria D-GG:
  OnlyHer Latte plunge
  Effuniak 3D Satine

  23 lipca 2013 at 14:02 Reply
 • Kanarek

  Effuniak Porcelanka, kategoria D-GG, mój rozmiar 70F, idealny, nic nie prześwituje spod białych bluzek i robi piękny kształt.

  23 lipca 2013 at 14:06 Reply
 • kasica_k

  Z wielkim żalem, ale chyba zmuszona jestem odmówić przyjęcia Orli, którą szalenie lubię. Raczej nie jest to kolor stapiający się z ciałem, tylko kremowy… Słowo “waniliowy” wykreślam z notki, bo jest jednak mylące, nie każda wanilia nadaje się na cielaka 🙂

  23 lipca 2013 at 14:11 Reply
 • mintle

  Comexim Basic (beżowy – księżycowy), kategoria DD-G,
  Comexim Basic
  Cleo Juna (nude), kategoria DD-G 🙂

  Ja lubię oba strrrasznie.

  23 lipca 2013 at 14:17 Reply
 • Natalia

  Ewa Michalak, CH Biszkopty, D-GG. Dla mnie cielak idealny. Oraz:
  Wonderbra Ultimate strapless, D-GG. Dwa w jednym, strapless i cielak :).

  23 lipca 2013 at 14:19 Reply
 • jennygump

  D-GG : Deco Freya
  H-J : Idina Panache
  85+ : Caitlyn Elomi

  23 lipca 2013 at 14:25 Reply
 • bramiracle

  OnlyHer Latte plunge, kategoria A-C
  Panache, Cleo Juna, kategoria D-GG

  23 lipca 2013 at 14:39 Reply
 • Gość

  Elomi Caitlyn, kategoria D-GG

  23 lipca 2013 at 14:53 Reply
 • clarisse

  Mam pewną wątpliwość odnośnie rozmiarówki i kategorii. Czy staniki Ewy Michalak należy rozpartywać wg literek nominalnie? (tj. jeśli delikwentka nosi 70K to zgłasza stanik w kategorii JJ+) … czy należałoby konwertować na pi-razy-oko odpowiadające im brytyjskie?

  23 lipca 2013 at 15:15 Reply
 • kasica_k

  Rozmiary Ewy są na tyle zbliżone do brytyjskich, że ja bym ich nie próbowała przeliczać. Do tej pory zresztą zawsze tak robiłyśmy. Co innego np. Dalia czy Ewa Bien, tam są spore różnice w stosunku do UK (np. ja z brytyjskim G noszę I, J – i ja ich staniki zgłaszałabym w kategorii D-GG).

  23 lipca 2013 at 16:01 Reply
 • margo13ak

  Effuniak SM Beżyk już zgłoszony, osobiście za jednego z najładniejszych nudziarzy do tegoż SM uważałam stanik o tej samej nazwie i tego samego producenta 😀 PL Beżyk ze swoimi gładkimi, ze srebrną nitką haftami służy mi do tej pory 🙂 Kto pamięta?…
  Więc, z sentymentu: Ewa Michalak, PL Beżyk, zdjęcia nie mogę znaleźć 🙁 kategoria D-GG, w takiej go używam 😉
  Hmmm… będę miała problem przy głosowaniu – okazuje się bowiem, że nie ma biustonosza, który byłby dla mnie tak praktyczny jak Deco, ale wizualnie jest…no, nudny ;-P. I nie do końca kompatybilny, ale jedyny t-shirt, jaki nie robi mi krzywdy – z polskich nie ma gładkich bezszwowców, a brytyjczyki są szerokofiszbinowe. Za to Beżyki Ewy Michalak są prześliczne i wygodne, ale t-shirt praktyczniejszy, niestety 🙁

  23 lipca 2013 at 17:33 Reply
 • happiness

  Najlepszym biustonoszem cielistym na świecie jest:
  Parfait by Affinitas Jeanie plunge (kolor european nude) rozmiarówka 30-40 D-G (wypada dużomiskowy). Kocham go miłością ogromną.

  23 lipca 2013 at 17:56 Reply
 • happiness

  dowód nabiustny: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=256293891176943&set=a.250820348390964.1073741828.229689853837347&type=1&theater
  Zgłaszam też Parfait by Affinitas Casey plunge w kategorii D-GG

  23 lipca 2013 at 17:59 Reply
 • tfu.tfu

  ponieważ nie pamiętam w jakim zakresie rozmiarowym była magnolia Effu, to nie wiem, gdzie zgłosić, a nie mam siły szukać 😉 no i oczywiście deco zgłaszam.

  23 lipca 2013 at 18:08 Reply
 • kasica_k

  @tfu.tfu, a w jakim TY jesteś zakresie rozmiarowym, bo to jest tu kluczowe 😉

  23 lipca 2013 at 18:17 Reply
 • bojowa_gromnica

  comexim basic w kategorii… no właśnie nie wiem której, ja normalnie noszę około 65F, a ten dobrałam 65H. nie miałam nigdy innego cielaka, więc nie mam porównania, ale ten jest niezły – nie odznacza się. nie jest termicznie formowany (czego nienawidzę).

  23 lipca 2013 at 18:39 Reply
 • vinnocente

  Ewa Michalak, Effuniak Magnolia – D-GG – z perspektywy użytkowniczki 70F idealny stanik na lato – może i lekko odznaczający się pod gładkim i dopasowanym ubraniem, ale zwiewny, delikatny i nierzucający się w oczy. Wielka szkoda, że już nie sposób go dostać.

  23 lipca 2013 at 19:56 Reply
 • anna-pia

  Fantasie Anna nude/honey (taki paskudny ciemny beżyk), miękki – w sumie to on troszkę jest usztywniony, ale to materiał, a nie pianka czy formowanie termiczne; dobry do szerszych dekoltów; kategoria do GG (mam 32GG)
  Freya Antoinette nude, miękki – jasny beż, dla mnie idealny, bo mam zdecydowanie jasną skórę; dobry do szerszych dekoltów i pod cieniutkie białe bluzki; kategoria do GG (mam 32GG)
  Fantasie Smoothing nude – najpaskudniejszy stanior wszechczasów, za to miły i niezniszczalny, zawsze wygodny stanik pod bluzki z mniejszym dekoltem; miękkie miski formowane termicznie, kategoria do G (mam 32G)
  Avocado Charlotte, cielistość dyskusyjna, natomiast na pewno nie jest nudny, dobry pod dobre jakościowo białe bluzki koszulowe (tj. nieprześwitujące); kategoria do GG (mam 75H)

  23 lipca 2013 at 20:43 Reply
 • vesela krava

  D-GG
  Effuniak CH Karmelki 65E – jedyne co widac spod jasnych bluzek, to piekny ksztalt;)
  HM Magnolia 65DD – ladny naturalny ksztalt, swietna na lato, bo przewiewna

  23 lipca 2013 at 22:02 Reply
 • cantemir

  Zaposnalam sie z warunkami przyjecia kandydatur, moi ulubiency niestety nie do konca je spelniaja, ale mimo wszystko sprobuje:
  – Masquerade Cleo Delphi sepia/raspberry w kategorii H-J oraz D-GG (mam oba)
  – Effuniak Burek SM w kategorii D-GG
  oraz inne urocze cielaki:
  – Bestform Bilbao w kategorii D-GG
  – Effuniak Toffik CH w kategorii H-J (swietny na opalonej skorze)
  – Fantasie Anna w kategorii H-J
  – Freya Arabella oyster w kategoriach D-GG i H-J (ta wstazeczka chyba nie jest zbyt kontrastowa? )
  Szkoda, ze nie mozna zglaszac innych jasnych ‘skoropodobnych’ kolorow, u mnie jako cielaki doskonale sprawdzaja sie Cleo Lucy zolta i bravissimowe Tango lemon sorbet.
  Uwielbiam bezowa i bezowopodobna bielizne, nie moge sie doczekac glosowania.

  23 lipca 2013 at 22:55 Reply
 • cantemir

  Pierwszy kandydat – oczywiscie Masquerade Delphi, nie wiem, jakim sposobem zmiescilam tam Cleo. I ‘zapoznalam’ – nie ma to jak pisanie po ciemku.

  23 lipca 2013 at 23:01 Reply
 • sybla

  Kategoria D – GG:
  – Deco plunge za wygodę, świetny kształt, gładkie miski i kolor niewidoczny pod jasnymi ubraniami.
  – Ariza Panache w kolorze blossom, doskonałana lato bo cieniutka, do tego wygodna i zwyczajnie ładna.

  23 lipca 2013 at 23:22 Reply
 • asiulek

  Dla mnie rewelacyjna jest Porcelanka 3D Ewy MIchalak (zimny beż stapia się z moim ciałem, ozdoby nie odznaczają się pod bluzką). Kanarek już Porcelankę zgłaszała, ale nie wiadomo, w którym kroju. Chociaż w obu krojach efekt cielistości jest taki sam;)
  Ale mam zagwozdkę, bo w większości effuniaków mam rozmiar 80C. Jaka to więc byłaby kategoria w konkursie?

  23 lipca 2013 at 23:27 Reply
 • kasica_k

  @asiulek, byłaby to kategoria A-C 🙂 Wszystkie Effuniaki wystepują w obwodach 60-65, więc każdy, jakiego zgłosisz, się załapie do tej kategorii.

  23 lipca 2013 at 23:33 Reply
 • miss-alchemist

  Kategoria A-C:
  – Change Camille padded low w wersji warm sand
  – Kris Line Brillant brassiere w wersji beż oczywiście 😉

  24 lipca 2013 at 06:34 Reply
 • Gość

  juna cleo D-GG
  comexim carmelita, mam rozmiar 75 HH, nie wiem, jaka to kategoria? też D-GG?

  24 lipca 2013 at 09:35 Reply
 • clarisse

  Dzięki za odpowiedź, Kasico! Wobec tego zgłaszam:

  Ewa Michalak SM Beżyk, kategoria JJ+
  Ewa Michalak S Satine, kategoria JJ+

  Nie mam żadnego z nich, ale to tylko z dwóch powodów. Po pierwsze, nie mam kasy. Po drugie… hmm… jest z nimi jeden problem: są CIELISTE… czego nie cierpię w stanikach 🙂

  Mierzyłam jednak SM Beżyk i byłam nim zachwycona na tyle, na ile można być zachwyconym czymś, co się darzy niechęcią z definicji. Stylistycznie jest delikatny, bieliźniany, odcień ma przyjemnie ciepły i czysty (np. w przeciwieństwie do Porcelanki, która w bezpośrednim oglądzie wydała mi się jakaś taka burobeżowa). Leży u mnie be zarzutu – co więcej, bez konieczności poprawek, które musiałam wprowadzić w jego siostrzanym Treflu.

  S Satine dostaje moją nominację za to, że na zdjęciach wygląda elegancko, gładko i satynowo – tak jak dla mnie powinna wyglądać bielizna – a jednak ma wzorki. Mniamuśny. Nie ukrywam, że do tej nominacji przyczynia się także istnienie wysokich majtasów do kompletu (nie wiem, czy już dostępne do kupienia, ale były na zdjęciach), które dopełniają idei cielistości – razem ten komplet ślicznie kształtuje ciało, a sam pozostaje niewidoczny.

  24 lipca 2013 at 11:52 Reply
 • clarisse

  Zastanawiałam się nad nominowaniem Burka, który jest absolutnie przepiękny. Ale mam wrażenie, że pomimo beżowego koloru nie spełnia kryteriów cielistego stanika, bo jest jednakowoż kolorowy?

  24 lipca 2013 at 11:54 Reply
 • labisqwee

  Kategoria D-GG
  OnlyHer Latte plunge
  Dalia K-16 Satine bez

  24 lipca 2013 at 12:01 Reply
 • Kattie

  Kategoria D-GG
  Curvy Kate Princess nude

  24 lipca 2013 at 13:03 Reply
 • Spiss

  Deco oczywiście od marki Freya, poleciłabym jeszcze Elodie od Fantasie:)

  24 lipca 2013 at 21:08 Reply
 • Joanna

  Freya Antoinette
  kategoria D-GG

  24 lipca 2013 at 21:10 Reply
 • kola

  Może nie jest to typowe zgłoszenie do konkursu, bo cielak jest “samoróbką”, niemniej jest moim ukochanym cielakiem 🙂 wrzucam go tutaj raczej na zasadzie ciekawostki, bo u mnie sprawdza się idealnie, zwłaszcza podczas upałów: Freya Arabella Oyster, mój rozmiar 32ff, przerobiona na cielaka, foto tutaj:
  pokazywarka.pl/h60xos/
  a tu dla Balkonetkowiczek w razie chęci zapoznania się – opis co po kolei zrobiłam:
  balkonetka.pl/katalog/bra/freya-arabella-przerobiona-2

  a w temacie już czysto “zgłoszeniowym” – Freya Deco Nude, posiadam w rozmiarze 32f i jest idealnym cielakiem do dekoltów 😉

  24 lipca 2013 at 22:52 Reply
 • oll

  A-C
  OnlyHer Latte
  KrisLine brassiere Brilant

  D-GG
  Deco

  H-J
  Panache Idina
  Freya Faye

  85+
  Elomi Caitlyn

  25 lipca 2013 at 07:55 Reply
 • happiness

  Fantasie Florence w kolorze latte (kat H-J, J+).
  Charnos cherub full cup w kolorze nude (kat. D-GG).
  Audelle Fiore (kat A-C).
  Affinitas Nicole (kat. A-C).

  25 lipca 2013 at 08:08 Reply
 • happiness

  A, no i jeszcze Daily Boost Curvy Kate w kategorii D-GG i wyższych (jest do miski K).

  25 lipca 2013 at 08:09 Reply
 • kizombalover

  Effuniak Beżyk, kategoria A-C. Mam 80C. Najlepiej kształtujący miękki stanik, jaki posiadam, a dzięki uroczej koronce nie jest nudziarzem, tylko eleganckim kusidełkiem pod jasne ubrania.

  25 lipca 2013 at 09:28 Reply
 • asiulek

  kasica_k, dzięki za odpowiedź:) W takim razie zgłaszam Porcelankę 3D w kategorii A-C. Pieknie kształtuje, prawie się nie odznacza pod obcisłymi bluzkami, mozna go nosić nawet w upalne dni mimo usztywnienia.

  25 lipca 2013 at 11:52 Reply
 • kaskalop

  w kategorii D- GG zgłaszam :
  Freya Deco Nude- jest świetnym cielakiem i naprawdę ma kolor ciała
  oraz
  Panache Cleo Juna Nude- ten jest minimalnie ciemniejszy ale równie dobry
  oba nie mają kolorowych akcentów więc są rewelacyjne pod jasne bluzki Freya świetna do głębokiego dekoltu. Mam oba 🙂

  25 lipca 2013 at 15:31 Reply
 • Guśka

  zdecydowanie Freya Deco! 🙂

  25 lipca 2013 at 15:49 Reply
 • Mry

  Ewa Michalak PL Toffik, kategoria D-GG (występuje też w mniejszych kategoriach rozmiarowych, jednak ja przetestowałam 70F)

  25 lipca 2013 at 16:59 Reply
 • alex331

  W kategorii do G dla mnie najlepszym cielakiem jest Fantasie Smoothing Moulded, przetestowałam wiele cielaków i żaden nie dorasta mu do pięt. A ja mam fioła na punkcie cielistych biustonoszy:))), właśnie zakupiłam następny- Panache Elsa!

  25 lipca 2013 at 21:19 Reply
 • Pierz

  Freya, Retro plunge (stara wersja) kategoria D-GG
  Wonderbra, Ultimate Strapless kategoria D-GG

  25 lipca 2013 at 21:43 Reply
 • mamaheleny

  Ja tez sie dokladam ZDECYDOWANIE do Fauve Coco (kategoria H-J), bo jakkolwiek to nie jest najcielakowniejszy cielak na swiecie i nijak sie ma do Freya Deco, to spelnia znakomicie swoje zadanie.

  Jak moge dwa, to zglaszam tez (choc kolor znacznie trudniejszy wariant do wybronienia) Fauve Veronique (kategoria H-J). W koncu jednak sama napisalas “Kolejny odcień pudru to beż, a wedle katalogu – ostryga” 😉

  Dobrej nocy!

  25 lipca 2013 at 22:31 Reply
 • ankamiau

  Nie może zabraknąć wygodniaka:

  Curvy Kate, Daily Boost
  Kategorie w zasadzie prawie wszystkie:) D-GG, H-J, JJ+, 85+

  testowany, ukochany:)

  26 lipca 2013 at 11:02 Reply
 • charlottparis

  Charlott’ Lingerie Mirage Les intemporels Push-up peau 90c i drugi 😉 na pasku bandeau peau 95d

  26 lipca 2013 at 12:02 Reply
 • patijo

  Daily Boost CURVY KATE kategoria D-GG i H-J!!

  26 lipca 2013 at 15:15 Reply
 • Katia

  Cielak z ramiączkami (kategoria d-gg) – Freya Deco plunge w wersji nude
  Cielak bez ramiączek – Effuniak Strapless toffi – u mnie sprawdza się idealnie, silikon mnie nie obciera, nic się nie przesuwa, a ta jaśniejsza koronka nigdy mi się nie odcina.

  Mama jeszcze Parafait by Affinitas Jeanie i też jest genialny – lepszy jakościowo, niż Deco, choć to nie do końca ten sam kształt.

  27 lipca 2013 at 08:29 Reply
 • Busten

  Audelle (Lepel) Lucille
  Onlyher Latte Half
  w kategorii A-C

  27 lipca 2013 at 10:04 Reply
 • pierwszalitera

  Ewa Michalak HM Magnolia – Kategoria D-GG
  Pięknie bladobrzoskwiniowa, jedynie kremowe ramiączka prześwitują leciutko spod białej bluzki, ale to nie przeszkadza nosić mi jej prawie na okrągło pod wszystkie jasne ciuchy.

  Kolorystycznie idealnym cielakiem jest mój drugi faworyt:
  Ewa Michalak SM Beżyk – Kategoria D-GG
  Niestety nie kształtuje już tak dobrze mojego biustu jak Magnolia, ale stapia się zupełnie ze skórą i nie jest ani balkonetką, ani sztywniakiem, więc dla mnie też warty jest wyróżnienia.

  27 lipca 2013 at 14:12 Reply
 • margaretka94

  Kategoria D-GG: Panache Loretta
  kategoria D-GG Panache Elsa
  Kategoria D-GG Freya Gem

  27 lipca 2013 at 14:44 Reply
 • labisqwee

  Kategoria D-GG: Gossard Superboost Lace Plunge
  Zglaszam swoj nowy nabytek – jest po prostu doskonaly!

  27 lipca 2013 at 16:56 Reply
 • pink_berry

  Moi faworyci:

  – Freya Deco Nude Moulded Plunge, kategoria D-GG – żadnych push-upowych poduszeczek (których nie znoszę), a robi naprawdę cuuudowny dekolt! Obwód cały dzień pozostaje w jednym miejscu, dodatkowym plusem dla osób o jasnej karnacji, jak ja, jest jasny odcień stanika zlewający się ze skórą. Jedynym mankamentem jest zbyyt krótki języczek pod zapięciem – niekiedy podwija się i haftki uwierają w plecy (macie może na to jakąś radę?).

  – Gossard Glossies Padded Bra Nude, kategoria D-GG – stanik cudowny, ma cieniutkie ramiączka i świetnie zbiera biust, dodatkową zaletą jest złota nitka wpleciona w tkaninę, dzięki czemu nie jest nudnym cielaczkiem 🙂 Marzy mi się, żeby Gossard rozrszerzył swoją rozmiarówkę o obwód 60, bo w 65 zapinam się na ostatnią haftkę i pewnie niedługo będę musiała go oddać do zwężenia.

  28 lipca 2013 at 15:57 Reply
 • zazulla

  JJ+: Bravissimo Exclusive model Daisy Chain
  http://www.bravissimo.com/products/sale/lingerie/everyday-essentials/daisy-chain-bra/nude/pa17nu/

  28 lipca 2013 at 16:21 Reply
 • Magda-Keira

  A ja zgłaszam Panache Masquerade Harem nude, półusztywniany plunge, kategoria D-GG (sama mam rozmiar 30E).

  29 lipca 2013 at 10:55 Reply
 • EvitaIris

  Bardzo lubię:
  1) Ewa Michalak, Cieluś PL, kat.D-GG
  – noszę w rozmiarze 75DD, jego kolor niemal całkowicie zlewa sie z odcieniem mojej skóry
  2a) Freya Deco plunge, kat. D-GG
  2b) Freya Deco strapless, kat. D-GG
  – noszę je w rozmiarze 32DD

  29 lipca 2013 at 12:57 Reply
 • mery RAmerySTA

  dd- g:

  – Effuniak HP Cieluś- pierwszy cielak jakiego miałam, dobry krój i generalnie spełniał bardzo dobrze swoje zadanie, czyli był niewidoczny:D

  – Freya deco nude- nie posiadam dokładnie tego koloru, ale krój znam i lubię, chyba nie ma bardziej cielaka bardzije przyjaznego bluzkom obcisłym i cieniutkim:)

  30 lipca 2013 at 01:37 Reply
 • mery RAmerySTA

  oczywiście chodziło mi o deco plunge:P

  30 lipca 2013 at 01:40 Reply
 • The_cellist

  Fantasie Smoothing miękki, kategoria D-GG. Najwygodniejszy ze staników, szkoda, że wyrosłam 🙂

  30 lipca 2013 at 09:11 Reply
 • Kasia - studio BRA

  codzienna dawka wygody
  Daily Boost nude we wszystkich kategoriach

  30 lipca 2013 at 12:05 Reply
 • renulec

  W zasadzie większość godnych uwagi modeli została już wymieniona, więc powtarzać ich nie będę. Dorzucę tylko od siebie te, których nie zauważyłam w nominacjach:
  do kategorii D-GG Brillanta balkonetkę z Kris Line, panterkową Smoothie z Curvy Kate , Tropeza w wersji full cup z Pour Moi, Porcelain plunge Panache, Olimpię K24 z Dalii.
  Do kategorii H-J w/wym Tropeza.
  Uf, zdążyłam 🙂

  30 lipca 2013 at 12:12 Reply
 • aspetta

  Moim faworytem jest Effuniak S Porcelanka, kategoria D+ … zlewa się z ciałem, świetnie zaokrągla, a po zdjęciu piersiątka wyglądają, jakby nadal był ubrane w balkonik 🙂

  30 lipca 2013 at 13:19 Reply
 • Kuolematone

  Nie wiem, czy Deco plunge był już zgłaszany w kategorii GG+, jeśli nie, to zgłaszam. Moja mama posiada 34GG i bardzo sobie chwali, dekolt też ma w nim prześliczny.

  30 lipca 2013 at 15:34 Reply
 • Magda

  Deco Freya (kat. D-GG)

  30 lipca 2013 at 17:58 Reply
 • Magda

  Deco Strapless oczywiście 🙂

  30 lipca 2013 at 17:59 Reply
 • leipsi

  To ja dorzucę do 85+
  Curvy Kate Princess i Emily
  Nie mogę napatrzeć jak moja mama zajebiście w nich wgląda i bardzo sobie chwali w noszeniu.
  No i że w takim a nie innym momencie życia jestem to proponuję Cake Toffee Maternity Bra kolor Latte (na zdjęciu wydaje się ciemny ale w rzeczywistości to typowe cielę :)) http://www.brastop.com/NewSetsDetails.aspx?utm_expid=1701567-2.vtPyggu1RxeMOH_uYZenrg.1&setId=4094&Product=Cake_Lingerie_Toffee_Maternity_Bra_Latte&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.brastop.com%2Fmaternity-nursing-bras.aspx
  Tylko nie wiem do jakiej kategorii go wrzucić 😉

  30 lipca 2013 at 22:05 Reply
 • Mysiak

  Onlyher Latte, kategoria D-GG. Skromny, klasyczny, śliczny. Bardzo wygodny – także po kilkunastu godzinach noszenia, idealnie gładki – nie odznacza się nawet pod cieniutkimi bluzeczkami, ma śliczny odcień. Codzienny ideał.

  31 lipca 2013 at 09:08 Reply
 • Kuolematone

  A, myślałam, że kategoria jest D-G, a nie D-GG :). W takim razie Deco było już zgłaszane wielokrotnie.

  31 lipca 2013 at 09:56 Reply
 • moon-land

  D-GG: Avocado, Creole. Złoty przepych, kolorystycznie niewidoczny nawet pod najbardziej przezroczystymi bluzkami, kolor nudziarski rekompensuje z nawiązką przepięknym haftem, który może trochę przebijać, ale nie robi efektu kalafiorowatego. Ten stanik ma w sobie coś królewskiego i ostatecznie wolę go od złotej Niny (jej minimalizm jest też cudowny, ale wolę krój Creolki).

  kataloglb.blox.pl/resource/creole_starezloto_2w3700.jpg
  http://www.avocado.com.pl/photo/upload/catpictures/creole_starezloto_2-w-370-0.jpg

  Poza tym baaaardzo sobie cenię Toffika Effuniakowego, ale on już zgłoszony. Generalnie takie małozabudowane plandże są świetne na lato pod wycięte bluzki i sukienki; noszę go wtedy bardzo często (a to moja druga już jego sztuka) i gładkością wygrywa on z innymi beżykami Effuniaka.

  31 lipca 2013 at 10:51 Reply
 • pannajoanna87

  Kat. A-C: After Eden – Single Boost
  Kat. D-GG: Superbra by Panache – Porcelain Strapless
  Kat. H-J: Superbra by Panache – Idina Balconnet
  Kat. JJ+: Superbra by Panache – Tango Balconnet
  Kat. 85+: Sculptresse – Pure Lace

  31 lipca 2013 at 12:03 Reply
 • asmaram

  Cleo Juna (nude), kategoria D-GG, wygodna, cielista i gladka, niewidoczna nawet pod polprzezroczystymi ubraniami, bardzo przyjazna skorze( wyscielana bawelna lub bawelnopodobna dzianina); mimo ze usztywniana, swietna na upaly.

  31 lipca 2013 at 12:06 Reply
 • Gość

  w D-GG: Maddie z Cleo oraz Juna z Cleo
  w H-J: Envy z Panache oraz Andora Superbra Panache

  31 lipca 2013 at 14:20 Reply
 • wielbicielka nudasków

  Kat. A-C: After Eden – Single Boost
  Kat. D-GG: Cleo by Panache- Maddie, Juna, Masquerade by Panache- Rhea
  Kat. H-J: Superbra by Panache – Andorra
  Kat. JJ+: Superbra by Panache – Envy
  Kat. 85+: Sculptresse – Pure Lace

  31 lipca 2013 at 17:08 Reply
 • margotka

  Z cielaków uwielbiam:
  -Porcelain plunge nude, Panache Suppppppeeerrrrrrbra!!!!!! Wygoda, kształt, klasyka, koniecznie trzeba to mieć

  -Idina Balconnet , Panache (cudo, ślicznie wykonane, bosko leży, na zdjęciach tego nie widać). Jak dla mnie naprawdę świetnie kształtuje biust

  – Cleo (Juna)- przecudna balkonetka, ślicznie unosi biust a dekold jest boski

  31 lipca 2013 at 19:55 Reply
 • margotka

  ps: kategoria d-gg

  31 lipca 2013 at 19:56 Reply
 • azymut17

  D-GG
  Ewa Michalak, PL Biszkopty

  Miałam go w wersji karmnikowej, ale z opisu na stronie wnioskuję, że był i w zwykłym plunge’u. Kolor dla mnie genialny, pasujący do mojej skóry. Tu link:
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-278-KM-Biszkopty.html

  1 sierpnia 2013 at 23:59 Reply
 • kasica_k

  Dzięki za mnóstwo kandydatur! 🙂 A ponieważ właśnie pracuję nad przeglądem nowej super kolekcji Cleo, który, mam nadzieję, chcecie jak najszybciej zobaczyć, przedłużę termin zbierania kandydatur do końca weekendu. Zapraszam więc do zgłaszania cielaków, a około przyszłej środy zaczniemy głosowanie i konkurs. Co Wy na to? 🙂

  2 sierpnia 2013 at 16:20 Reply
 • why-fall

  Effuniak Perełka 65D Plunge 🙂

  2 sierpnia 2013 at 16:40 Reply
 • plica

  Change charita miękki. Przezroczysta mgiełka, niesamowicie wygodny. Kategoria D-gg

  2 sierpnia 2013 at 18:41 Reply
 • tfu.tfu

  ja jestem do Gie, choć zdecydowanie mi bliżej do De teraz 🙁 pf! 🙂

  2 sierpnia 2013 at 19:24 Reply
 • panna_nikt

  OnlyHer Plunge Latte, kategoria D-GG. Idealny cielak, niewidoczny pod bluzką. Nawet ramiączka wystające spod bluzek bokserek nie raziły po oczach. Nadaje się pod bardzo obcisłe sukienki gdyż ma gładkie miski i brak wypukłych wykończeń, ozdób etc. 🙂

  2 sierpnia 2013 at 22:15 Reply
 • azymut17

  Zgłosiłam stanik, który nie istnieje… Przewertowałam dla pewności stronę Ewy Michalak oraz katalog LB i wyszło, że plunge’a Biszkopty nie było. Jest karmnik i half cup (CH). Halfa nie miałam nigdy w rękach ani na sobie, tak więc moje zgłoszenie dotyczy zalinkowanego karmnika – można tak? Ktoś już zgłaszał Cake’owego Toffika Latte, to ja dorzucam jasną wersję:
  Kategoria D-GG, Cake Lingerie Toffee
  kataloglb.blox.pl/2011/11/Cake-Lingerie-Toffee.html

  4 sierpnia 2013 at 10:04 Reply
 • kasica_k

  Na wszelki wypadek: ogłaszam, że nabór kandydatów już nieodwołanie zakończony… no chyba, ze którejś z Was się jeszcze jakiś fantastyczny Cielak nagle przypomniał… 😉

  Sondy się robią!

  8 sierpnia 2013 at 05:43 Reply
 • Inka

  Gossard Superboost Satin Plunge Bra, kategoria A-C, zdjęcie

  8 sierpnia 2013 at 07:49 Reply
 • w_e

  Już się wcześniej pojawił, ale jednak Freya antoinette, pod białe ubrania rewelacyjny. Idealnie przylega do ciała, kolor się zlewa, nie prześwituje i ta wygoda. Kategoria D-GG
  No i jeszcze Perełka Ewy Michalak, kategoria ta sama.

  8 sierpnia 2013 at 09:41 Reply
 • bagna

  Biustonosz Kostar 180 Miękki

  8 sierpnia 2013 at 10:54 Reply
 • kasica_k

  No pięknie, witamy chętnie jak najwięcej polskich producentów – ale w której kategorii ten Kostar?

  8 sierpnia 2013 at 15:28 Reply
 • wolffie

  D-GG
  Fantasie Smoothing balcony bra – kocham go
  najbardziej uniwersalny z moich cielaków
  niemożliwe, że nikt go nie zgłosił 😯
  czasem też sięgam po
  Effuniak Biszkopty

  8 sierpnia 2013 at 20:28 Reply
 • kasica_k

  Ale miękki czy sztywny? Bo miękki na pewno już zgłoszony. Zeznaj proszę, który z tych: http://www.fantasie.com/lingerie/essentials/smoothing.aspx

  8 sierpnia 2013 at 21:06 Reply
 • wolffie

  Chodziło mi o miękki
  mam wrażenie, że to ten:
  http://www.fantasie.com/lingerie/essentials/smoothing/underwired_moulded_balcony_bra.aspx?colour=nude

  8 sierpnia 2013 at 21:16 Reply
 • kasica_k

  OK, no to zgłoszony był już ze dwa czy trzy razy wyżej – ma swoje fanki 🙂

  9 sierpnia 2013 at 03:41 Reply
 • 3mkm3

  Hmm tak się zastanawiam jaki stanik mógłby się sprawdzić jako “opalony” cielak. W tej chwili wszystkie moje cielaczki są za jasne i prześwitują. Chodzi mi o “kategorię” A-C 🙂

  9 sierpnia 2013 at 17:37 Reply
 • Leave a Reply