WPlebiscyty

Najlepszy Cielisty – Wasi kandydaci!

Lato w pełni – najwyższy czas na plebiscyt i konkurs! Będzie on być może zaskoczeniem dla wiernych czytelniczek, które wiedzą, że nie przepadam za tzw. nudziarzami 😉 To jednak nie powinno stanowić żadnej przeszkody, ponieważ nude, czyli kolor cielisty, znany także w naszych rejonach jako: beżowy, ciasteczkowy, herbatniczkowy, biszkoptowy, latte, cappuccino – jest jednym z najpowszechniej produkowanych i noszonych bieliźnianych kolorów. Jego zastosowanie jest bardzo konkretne i praktyczne, a mianowicie – ma zlewać się ze skórą i pozostać dzięki temu niewidocznym pod ubraniem. Większość z nas, bez względu na gusta, ma w swojej garderobie przynajmniej jednego nudziarza.

Za co jeszcze cenimy „cielaki”? Tego na pewno dowiemy się z wyników naszego plebiscytu 🙂 Myślę, że kryteriów jest mnóstwo: od czysto praktycznych i użytkowych po estetyczne. Bo kto powiedział, że biustonosz o cielistej barwie nie może być piękny i ciekawy? Projektanci mają tu niełatwe zadanie (klientki oczekują jednolitej barwy i przeważnie także gładkości), ale niektórym udaje się wywiązywać z niego całkiem nieźle!

O tym, za co cenimy cieliste biustonosze, mam też nadzieję dowiedzieć się bezpośrednio od Was, ponieważ plebiscytowi już tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs, ściśle powiązany z nim tematycznie. Ale o tym później. Bo zanim zaczniemy głosować na Najlepszy Cielisty Biustonosz, poproszę Was jak zwykle o zgłoszenie Waszych typów! Jaki cielisty model jest Waszym ulubionym? Który nosicie najczęściej i najchętniej, który najbardziej Wam się podoba, bez którego nie potraficie się obejść? Który zasługuje na Złotą Kokardkę Stanikomanii?

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w pięciu kategoriach rozmiarowych, podobnych do tych, jakie znamy już z plebiscytu na Kusidełko. Podział wynika z tego, że niestety nie wszyscy godni uwagi nudziarze produkowani są we wszystkich rozmiarach. My zaś chcemy, by nasz plebiscyt miał w sobie pierwiastek bra-lobbingu, czyli pokazywał sytuację rynkową z punktu widzenia różnych grup rozmiarowych oraz wyróżniał tych, którzy zaspokajają potrzeby wciąż jeszcze zaniedbywanych grup.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28). 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H-J: Kategoria ta obejmuje rozmiary od miseczki H do J włącznie.

 

JJ+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach JJ i większych.

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione niżej).

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski).

Jeśli chodzi o ramy czasowe – nie mamy obowiązku ograniczać się do aktualnych kolekcji, zwłaszcza że wiele modeli tego rodzaju to wieloletni weterani kolekcji bazowych 🙂 Pierwszy plebiscyt na Najlepszy Cielisty Biustonosz potraktować możemy jako Cielaka Debeściaka Wszech Czasów 😉

Jeśli chodzi o kolor – z zasady nie przyjmujemy kremów, kości słoniowych ani bieli, w drodze wyjątku przyjąć możemy bardzo jasny róż, zlewający się ze skórą niektórych karnacji. Stanikomaniaczki ciemnoskóre, jeśli są takie w naszym gronie, oczywiście także mogą zgłaszać swoich kandydatów! Nie przyjmujemy natomiast kolorowych nadruków, kontrastowych lamówek. Cielisty powinien być kolorystycznie jednolity.

Zgłaszać można modele zarówno miękkie, jak i usztywniane. Niektóre z Was proponowały, by dla miękkich i usztywnianych staników stworzyć oddzielne kategorie, ja jednak sądzę, że groziłoby to zbytnim rozdrobnieniem głosów. Rozważam natomiast stworzenie osobnych rankingów dla miękkich i usztywnianych przy podawaniu wyników.

Jak zgłosić Cielistego?

Tradycyjnie proszę, żebyśmy nie głosowały na najlepsze fotki katalogowe – zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • markę, nazwę modelu, typ (np. Superbra Tango plunge) – koloru podawać nie trzeba 🙂
  • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
  • w przypadku mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Superbra Tango plunge, kategoria H-J, link do fotki (tu nie jest konieczny 😉

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt na początku sierpnia, dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższy tydzień, czyli do środy 31 lipca włącznie.

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie sklep Intimo4You, który, jak każdy szanujący się sklep z bielizną, ma w swojej ofercie całkiem sporo cielistych jej przedstawicieli. Intimo4you ma dwa salony stacjonarne (oprócz zapewne już Wam znanego internetowego): w Krakowie w centrum handlowym Galeria Kraków Plaza oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat.

O konkursie i nagrodach na razie cicho-sza – wszystkiego dowiecie się przy okazji głosowania. Tymczasem zdradzę tylko, że konkurs jak zwykle będzie twórczy i będzie można w nim wygrać nie tylko „cielaka” 🙂

Na zakończenie jeszcze słówko o tajemniczym napisie na banerze plebiscytowym (którego historię znają już fanki z facebooka) – co to jest Cielę Prześliczne? Przepraszam antyfanki bydlęcych skojarzeń, ale to tylko drobne nawiązanie do pewnej nieco frywolnej piosenki Georges’a Brassensa, znanej po polsku jako Kwiat Przecudowny – można jej posłuchać tutaj 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najlepszych (Prześlicznych, Przewygodnych…) Cielistych! 🙂

Może ci się spodobać