WPlebiscyty

W czym karmimy? Najlepszy Biustonosz do Karmienia – rozstrzygnięcie plebiscytu

Poznajmy Najlepsze Karmniki! Po zakończonym w ostatni wtorek głosowaniu – czas na rozstrzygnięcie.

Na początek, dziękuję wszystkim głosującym za głosy! A także za pracowite zgłaszanie wcześniej kandydatur. Z radością odnotowałam (nasz sponsor, sklep Biustanasze, na pewno też się ucieszy! ;-)), że większość z Was wzięła udział w konkursie! Świadczy to o dużym zaangażowaniu głosujących Mam w temat i chęci podzielenia się swoimi oczekiwaniami wobec „karmiącej” bielizny, bo tego właśnie konkurs dotyczył. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród sponsorowanych przez Biustanasze (czyli sklep z bielizną do zadań specjalnych) niebawem w kolejnej notce (mam nadzieję wyrobić się przez weekend ;)).

A wracając do głosów – nie padło ich bardzo dużo, ale to zrozumiałe, że w specjalistycznym plebiscycie nie wezmą udział tłumy. W końcu był on adresowany do tych z Was, które aktualnie karmią piersią bądź karmiły kiedyś i jeszcze pamiętają swoje doświadczenia z różnymi modelami biustonoszy.

A zatem – do wyników rankingu karmników 🙂

Kategoria A-C


Zaczynam od niej alfabetycznie, ale niestety niewiele wniosła ona do plebiscytu. W kategorii tej nie zgłoszono żadnych kandydatur, w fomularz można było wpisać dowolny model. Zagłosowała tylko jedna stanikomaniaczka. Wybrankiem jest model marki Alles – Mama Fruit w urocze wisienki. Według opisu nadaje się najlepiej na średnie i duże biusty, ale jak widać, doceniają go także te mniejsze. Rozmiarówka zaczyna się od miseczki B. Jest to model NA FISZBINACH – w związku z czym w podkategorii BEZ FISZBIN nie mamy żadnego modelu.

Zastanawiam się, z czego wynika, hmm… miniaturowość tej kategorii 🙂 Czyżby biusty karmiące jednak rzadko schodziły w swoich wymiarach poniżej miseczki D?

Kategoria DD-G


Tu już robi się ciekawie 🙂 W tej kategorii głosowały 34 stanikomaniaczki.

Podkategoria NA FISZBINACH:

1. Najwięcej głosów – 11 – padło na Ewa Michalak – Karmnik Biszkopty. Biszkopty zostają zatem Najlepszym Karmnikiem na fiszbinach w kategorii D-GG! 🙂

2. Drugą w kolejności co do liczby głosów jest Freya – Pure (7 głosów).

3. Na trzecim miejscu – po 4 głosy – następujące modele: Anita – Maternity 6058, Alles – Mama Cara Mia MKris Line – Fortuna.

4. Czwarta w kolejności liczba głosów – 3 – padły na Alles – Mama Caffe Latte U.


Pozostałe modele to już tylko pojedyncze głosy, ale dla zainteresowanych wymienię je: Kris Line – Brillant, Comexim plunge (po przeróbce na karmnik, jak rozumiem), Melissa – 1329, Melissa – 1025, Ewa Michalak Margot w wersji do karmienia (czy taka powstała lub może powstać?), Ava (1311 lub 1312).

W zestawieniu marek NA FISZBINACH zwycięża więc… Ewa Michalak! Na karmniki tej marki padło w sumie 12 głosów. Na drugim miejscu Freya wraz z Allesem – na wszystkie Allesy padło tyle samo głosów, co na Freyę Pure (7). 5 głosów zebrał w tej kategorii Kris Line, 4 – Anita.

Podkategoria BEZ FISZBIN:

1. Pierwsza lokata należy do Panache – Sophie – 7 głosów. Najlepszym Karmnikiem kategorii D-GG bez fiszbin zostaje zatem Sophie marki Panache!

2. Na drugiej pozycji z 5 głosami – Royce – Blossom.

3. Trzecie miejsce – Freya – Dotty – 4 głosy.

4. Na czwartej pozycji pod względem liczby głosów (3) ląduje Freya – Rosalie wraz z modelem Hot Milk – A Little Drama.

5. Po 2 głosy padły na dwa inne modele Hot Milka: Her Tangled Web Tantalized oraz The Age of Allure.

Na pozostałe modele padły pojedyncze głosy – wymienię je tutaj: Cake Lingerie – Cheesecake Bra, Hot Milk – Blaze oraz Hot Milk Midnight Mystique.

Wśród bezfiszbinowców głosy były bardziej rozdrobnione – na Sophię padło tu mniej głosów, niż w podkategorii fiszbinowej. Najwięcej głosów zebrała jednak marka Hot Milk! Na różne modele tej marki padło w sumie 8 głosów (plus jeden nieważny). Za Hot Milkami łeb w łeb Panache i Freya z 7 głosami, dalej Royce z 5 głosami. Co ciekawe, polskie marki są całkowicie nieobecne w tej podkategorii! Najwyraźniej nasi producenci lepiej radzą sobie w fiszbinowcach od zagranicznych kolegów.

Kategoria H+


Jak zwykle, tu głosowałyście dużo mniej licznie. Głosowało tylko 12 stanikomaniaczek, czyli ponaddwukrotnie mniej niż w kategorii D-GG.

Podkategoria NA FISZBINACH:

1. Po 3 głosy (najwięcej) zdobyły modele: Ava – Av 1157 MK oraz Kris Line – Fortuna. Mamy więc dwa Najlepsze Karmniki w kategorii H+ na fiszbinach.

2. Dwa głosy padły na model Freya – Pure.

3. Na pozostałe modele padły już tylko pojedyncze głosy. Wymienię je wszystkie: Melissa – 1048, Melissa – 1072, Ewa Michalak – KM Onyks, Ewa Michalak – KM Biszkopty, Alles Mama Cara Mia, Alles Mama Shake Milk, Anita 5068.

Głosów jest na tyle mało i tak są rozdrobnione, że nie bardzo można wyłonić lidera pośród marek. Po 3 głosy padły na Avę i Kris Line, po dwa – na większość pozostałych marek 🙂

Podkategoria BEZ FISZBIN:

1. Najwięcej głosów – 5 – padło na Freya – Dotty. Dotty zostaje więc Najlepszym Karmnikiem w kategorii H+ bez fiszbin (mocna pozycja tego modelu w plebiscycie).

2. Trzy głosy otrzymała Sophie marki Panache (także model o mocnej pozycji, choć liczących się Frejek jest w plebiscycie więcej).


Pojedyncze głosy padły na modele: Bravado Sublime Nursing Bra oraz Royce – Sadie.

Polska fiszbinowcami stoi?

Co najbardziej uderzyło mnie w powstałym dzięki Wam rankingu?

Polskie firmy najwyraźniej wzięły sobie do serca pojawiające się już od dawna konsumenckie i brafitterskie głosy, że fiszbiny w biustonoszu do karmienia nie są złem wcielonym. Owszem, na pewnym etapie i w pewnych sytuacjach niezbędny jest karmnik bez fiszbin, jednak biusty o ustabilizowanej laktacji, zwłaszcza w porze dziennej, preferują lepiej podtrzymujące modele na fiszbinach. Ewa Michalak, Alles i Kris Line odpowiedziały zdecydowanie na to zapotrzebowanie. Stąd marki te, w mniej licznym towarzystwie Melissy i Avy, zdominowały rankingi fiszbinowców. Polskie fiszbinowce do karmienia są często regularnymi modelami przerobionymi na karmniki, jak np. Fortuna marki Kris Line. Przy okazji z dużym zainteresowaniem obejrzałam ofertę marki Alles. Firma ta od lat produkuje karmniki, jednak jeszcze przed kilkoma laty narzekałyście na ich rozciągliwość i słabą jakość. Wygląda na to, że jednak się poprawiło.

Co ciekawe, stanikomaniaczki nie kochają już bezfiszbinowców made in Poland – chętniej korzystają z takich marek jak Panache, Freya czy Hot Milk. Ciekawa jestem, dlaczego tak jest? Czy nie ma dobrych polskich karmników wirefree? Mam nadzieję, że odpowiecie na to pytanie 🙂

Karmienie – zadanie na lata

Takie sformułowanie padło w pracy konkursowej jednej z Was. Karmienie piersią to nie krótki epizod – bywa zadaniem na lata, a nawet wiele lat, jeśli  karmimy kilkoro dzieci. Przez cały ten okres używamy biustonoszy do karmienia. Zarówno więc producenci, jak i same kobiety powinny stawiać karmnikom wysokie wymagania. A zatem: stanikomaniaczki, domagajcie się jak najlepszych karmników! Mam nadzieję, że w kolejnym plebiscycie zagłosuje Was przynajmniej dwa razy więcej 😉

 

Wasze opinie

Czy wyniki plebiscytu są dla Was zaskoczeniem, czy wręcz przeciwnie, właśnie takiego układu głosów się spodziewałyście? Czy także uważacie, że polskie karmniki fiszbinowe dają radę? Ciekawa jestem Waszych opinii 🙂

Może ci się spodobać