WPlebiscyty

Najpiękniejszy Biustonosz – głosowanie!

Czas na wybory Najpiękniejszego! Po raz piąty w historii Stanikomanii spośród zgłoszonych przez Was pracowicie kandydatur (dziekuję!) wybieramy najbardziej urodziwy model. Poprzednie cztery edycje zwane były Kusidełkiem – tym razem co prawda Kusidełko znalazło się w podtytule, ale mam nadzieję, że to głosowanie będzie kontynuowało tradycję poprzednich i że padnie w nim równie dużo, a może i więcej głosów 🙂

Wybór będzie trudny – w kategorii rozmiarowej D-GG zgłosiłyście aż 55 kandydatur! Pozostałe kategorie są niestety dużo mniej liczne: A-C to 12 kandydatur, H+ – 8, 85+ – 10 (z czego dwie dopisałam osobiście :). Dlatego, aby zasilić kategorie H+ i 85+ nadal, jeszcze przez kilka dni, proszę o kandydatury do tych kategorii (proszę wpisujcie je w komentarzach do tej notki). Miło by było, gdyby obie kategorie choć przekroczyły liczbę 10 kandydatów…

Jak głosujemy? Uwaga – ważna zmiana!

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Jeśli znamy rynek tak dobrze, że potrafimy wskazać najpiękniejsze kusidełka także w „nieswoich” kategoriach – na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej – to możemy zagłosować w kilku.

Przede wszystkim jednak zachęcam do wybierania tych modeli, które znacie, widziałyście na żywo i miałyście okazję ocenić, jak prezentują się na prawdziwych biustach. Po pierwsze – w plebiscycie nie chodzi o podziwianie kunsztu fotografów i grafików – nie wybieramy najpiękniejszych zdjęć biustonoszy, tylko najpiękniejsze biustonosze 🙂 Dodatkowo, ponieważ często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, zupełnie różnie się prezentuje (inne zabudowanie, szerokość ramiączek czy tyłu, a nawet inna konstrukcja) – zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

Słowo do przedstawicieli firm, zwłaszcza producentów czy dystrybutorów: drodzy producenci, jeśli macie ochotę głosować na własne marki – nie bierzcie udziału. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka 🙂 Producenci raczej nie będą tu bezstronni. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów.

UWAGA: W każdej z kategorii wybieramy DWA MODELE! To inaczej, niż w poprzednich edycjach – pozwoliłam sobie na taki eksperyment wychodząc z założenia, że wybór jednego naj-naj modelu spośród wszystkich dostępnych na rynku jest bardzo trudny 🙂

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, możecie go dodać. Aby to zrobić, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele.

Konkurs piękności!

Tradycyjnie przy plebiscycie nie może zabraknąć konkursu 🙂 Naszym patronem i fundatorem nagród jest już po raz kolejny krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić mnóstwo pięknych Kusidełek 🙂 Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy (odnowiony :). Znajdziecie tam bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

Dokładny opis konkursu znajdziecie niżej, pod linkami do formularzy do głosowania.

Zanim zdecydujecie, czy chcecie wziąć udział, zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe 🙂

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z formularzem do głosowania.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, przechodzimy do głosowania. W tym celu zaznaczamy (poprzez zaptaszkowanie odpowiednich kratek) NAJWYŻEJ DWA modele z listy kandydatów. Ponieważ formularz niestety pozwala na zaznaczenie większej ich ilości, proszę Was o uważność. Jeśli zaznaczycie więcej niż dwa modele, taki głos będzie nieważny!

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, skorzystajcie z opcji „Inny” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele. Czyli jeśli planujecie dopisać jednego własnego kandydata, to wybrać z listy można już tylko jednego. Jeśli chcecie dopisać dwóch – to już nie wybierajcie niczego z listy.

Jeżeli pomyliłyście się przy głosowaniu, a głos został zatwierdzony, nie ma się czym martwić – proszę napiszcie do mnie na adres plebiscyty.stanikomanii@gmail.com, a skasuję błędny głos i będziecie mogły zagłosować ponownie.

Po zagłosowaniu, oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Konkursie Piękności (opis niżej).

No to klikamy! 🙂

Jak zagrać w Konkursie Piękności?

Plebiscytowi na Najpiękniejszy vel Kusidełko towarzyszy po raz pierwszy konkurs – tylko dla głosujących w plebiscycie! Tym razem konkurs ma charakter czysto tekstowy (artystki wizualne niech się jednak nie martwią – już myślę o czymś dla Was na wiosnę-lato :-). Kategoria jest jedna, a zadanie proste (a może wcale nie?), ale moim zdaniem interesujące. W każdym razie ja jestem ogromnie ciekawa Waszych prac.

Zadanie konkursowe. Proszę Was o swobodną wypowiedź na temat: Jaka bielizna jest dla ciebie najpiękniejsza i dlaczego? Chciałabym poznać Wasze staniko-gusta i dowiedzieć się, co ma na nie wpływ. Na przykład, czy Wasze upodobania biustonoszowe mają związek z ubraniami, które lubicie nosić, a może pod ubraniem odziewacie się w całkiem innym stylu? W jaki sposób noszona przez Was bielizna jest odbiciem Waszych osobowości, zainteresowań? Czy macie jedną ulubioną estetykę, czy poruszacie się w różnych stylach? Czy preferujecie subtelność, zwiewność, czy może zdecydowanie i moc? Czy lubicie odważne połączenia kolorów, a może wręcz przeciwnie, spokój i stonowanie? A może zależy to od Waszego nastroju? Z pewnością jest o czym opowiadać 🙂

Autorki najciekawszych, najlepszych stylistycznie, najbardziej działających na wyobraźnię wypowiedzi otrzymają nagrody. Najlepsze prace zostaną opublikowane w całości, do tego pewnie nie powstrzymam się przed cytowaniem innych ciekawych prac 🙂

Nagrody. Przyznajemy trzy nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. –  bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you

Dwie nagrody 2. – bony o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

UWAGA: Wypowiedź konkursową wpisujemy w formularzu do głosowania! Gdy już zatwierdzicie głos, wypowiedzi konkursowej nie będzie już można dopisać, zatem najlepiej podejmijcie decyzję o udziale, zanim klikniecie w formularz.

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 9 11 marca, do południa 🙂 Następnie, w terminie do tygodnia od jego zakończenia, zaprezentuję Wam wyniki najpierw głosowania, a następnie – konkursu.

Wasze opinie

Gdy już zagłosujecie, podzielcie się w komentarzach swoją opinią na temat kandydatów. Czy w Waszej kategorii było ich dużo, czy mało? Czy zaskakuje Was obecność lub nieobecność tych czy innych marek/modeli? Kogo brakuje? Co sądzicie o zgłaszanych modelach marek polskich? Wydaje mi się, że o ile samych modeli PL jest nawet sporo, to marek – niewiele. Może w kolejnych edycjach będzie inaczej? Czekam na Wasze zdanie 🙂 Pokażmy producentom, sklepom – co myślimy o wyborze na naszym rynku pod względem estetycznym. Czy sądzicie, że w Polsce jest już dostatecznie duży wybór pięknych staników dla wszystkich zakresów rozmiarowych?

Może ci się spodobać