WPlebiscyty

Najpiękniejszy Biustonosz – głosowanie!

Czas na wybory Najpiękniejszego! Po raz piąty w historii Stanikomanii spośród zgłoszonych przez Was pracowicie kandydatur (dziekuję!) wybieramy najbardziej urodziwy model. Poprzednie cztery edycje zwane były Kusidełkiem – tym razem co prawda Kusidełko znalazło się w podtytule, ale mam nadzieję, że to głosowanie będzie kontynuowało tradycję poprzednich i że padnie w nim równie dużo, a może i więcej głosów 🙂

Wybór będzie trudny – w kategorii rozmiarowej D-GG zgłosiłyście aż 55 kandydatur! Pozostałe kategorie są niestety dużo mniej liczne: A-C to 12 kandydatur, H+ – 8, 85+ – 10 (z czego dwie dopisałam osobiście :). Dlatego, aby zasilić kategorie H+ i 85+ nadal, jeszcze przez kilka dni, proszę o kandydatury do tych kategorii (proszę wpisujcie je w komentarzach do tej notki). Miło by było, gdyby obie kategorie choć przekroczyły liczbę 10 kandydatów…

Jak głosujemy? Uwaga – ważna zmiana!

Głosujemy na wybraną przez siebie kategorię rozmiarową (najlepiej taką, do której same należymy). Jeśli znamy rynek tak dobrze, że potrafimy wskazać najpiękniejsze kusidełka także w „nieswoich” kategoriach – na przykład na podstawie doświadczenia w pracy bra-fitterskiej – to możemy zagłosować w kilku.

Przede wszystkim jednak zachęcam do wybierania tych modeli, które znacie, widziałyście na żywo i miałyście okazję ocenić, jak prezentują się na prawdziwych biustach. Po pierwsze – w plebiscycie nie chodzi o podziwianie kunsztu fotografów i grafików – nie wybieramy najpiękniejszych zdjęć biustonoszy, tylko najpiękniejsze biustonosze 🙂 Dodatkowo, ponieważ często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, zupełnie różnie się prezentuje (inne zabudowanie, szerokość ramiączek czy tyłu, a nawet inna konstrukcja) – zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

Słowo do przedstawicieli firm, zwłaszcza producentów czy dystrybutorów: drodzy producenci, jeśli macie ochotę głosować na własne marki – nie bierzcie udziału. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka 🙂 Producenci raczej nie będą tu bezstronni. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów.

UWAGA: W każdej z kategorii wybieramy DWA MODELE! To inaczej, niż w poprzednich edycjach – pozwoliłam sobie na taki eksperyment wychodząc z założenia, że wybór jednego naj-naj modelu spośród wszystkich dostępnych na rynku jest bardzo trudny 🙂

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, możecie go dodać. Aby to zrobić, skorzystajcie z opcji „Inne” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele.

Konkurs piękności!

Tradycyjnie przy plebiscycie nie może zabraknąć konkursu 🙂 Naszym patronem i fundatorem nagród jest już po raz kolejny krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić mnóstwo pięknych Kusidełek 🙂 Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy (odnowiony :). Znajdziecie tam bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

Dokładny opis konkursu znajdziecie niżej, pod linkami do formularzy do głosowania.

Zanim zdecydujecie, czy chcecie wziąć udział, zapoznajcie się z nim najlepiej jeszcze zanim przystąpicie do głosowania, ponieważ w formularzach do głosowania znajdują się pola na prace konkursowe 🙂

Głosowanie

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z formularzem do głosowania.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, przechodzimy do głosowania. W tym celu zaznaczamy (poprzez zaptaszkowanie odpowiednich kratek) NAJWYŻEJ DWA modele z listy kandydatów. Ponieważ formularz niestety pozwala na zaznaczenie większej ich ilości, proszę Was o uważność. Jeśli zaznaczycie więcej niż dwa modele, taki głos będzie nieważny!

Jeśli nie znajdziecie w sondzie swojego Najpiękniejszego, skorzystajcie z opcji „Inny” i wpiszcie w okienko markę i nazwę modelu. Pamiętajcie przy tym, że w sumie można zagłosować tylko na dwa modele. Czyli jeśli planujecie dopisać jednego własnego kandydata, to wybrać z listy można już tylko jednego. Jeśli chcecie dopisać dwóch – to już nie wybierajcie niczego z listy.

Jeżeli pomyliłyście się przy głosowaniu, a głos został zatwierdzony, nie ma się czym martwić – proszę napiszcie do mnie na adres plebiscyty.stanikomanii@gmail.com, a skasuję błędny głos i będziecie mogły zagłosować ponownie.

Po zagłosowaniu, oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), możemy albo zakończyć naszą działalność klikając przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy, albo też wziąć przedtem udział w Konkursie Piękności (opis niżej).

No to klikamy! 🙂

Jak zagrać w Konkursie Piękności?

Plebiscytowi na Najpiękniejszy vel Kusidełko towarzyszy po raz pierwszy konkurs – tylko dla głosujących w plebiscycie! Tym razem konkurs ma charakter czysto tekstowy (artystki wizualne niech się jednak nie martwią – już myślę o czymś dla Was na wiosnę-lato :-). Kategoria jest jedna, a zadanie proste (a może wcale nie?), ale moim zdaniem interesujące. W każdym razie ja jestem ogromnie ciekawa Waszych prac.

Zadanie konkursowe. Proszę Was o swobodną wypowiedź na temat: Jaka bielizna jest dla ciebie najpiękniejsza i dlaczego? Chciałabym poznać Wasze staniko-gusta i dowiedzieć się, co ma na nie wpływ. Na przykład, czy Wasze upodobania biustonoszowe mają związek z ubraniami, które lubicie nosić, a może pod ubraniem odziewacie się w całkiem innym stylu? W jaki sposób noszona przez Was bielizna jest odbiciem Waszych osobowości, zainteresowań? Czy macie jedną ulubioną estetykę, czy poruszacie się w różnych stylach? Czy preferujecie subtelność, zwiewność, czy może zdecydowanie i moc? Czy lubicie odważne połączenia kolorów, a może wręcz przeciwnie, spokój i stonowanie? A może zależy to od Waszego nastroju? Z pewnością jest o czym opowiadać 🙂

Autorki najciekawszych, najlepszych stylistycznie, najbardziej działających na wyobraźnię wypowiedzi otrzymają nagrody. Najlepsze prace zostaną opublikowane w całości, do tego pewnie nie powstrzymam się przed cytowaniem innych ciekawych prac 🙂

Nagrody. Przyznajemy trzy nagrody, które są następujące:

Nagroda 1. –  bon o wartości 150 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you

Dwie nagrody 2. – bony o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Intimo4you.

UWAGA: Wypowiedź konkursową wpisujemy w formularzu do głosowania! Gdy już zatwierdzicie głos, wypowiedzi konkursowej nie będzie już można dopisać, zatem najlepiej podejmijcie decyzję o udziale, zanim klikniecie w formularz.

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie trwać będzie do 9 11 marca, do południa 🙂 Następnie, w terminie do tygodnia od jego zakończenia, zaprezentuję Wam wyniki najpierw głosowania, a następnie – konkursu.

Wasze opinie

Gdy już zagłosujecie, podzielcie się w komentarzach swoją opinią na temat kandydatów. Czy w Waszej kategorii było ich dużo, czy mało? Czy zaskakuje Was obecność lub nieobecność tych czy innych marek/modeli? Kogo brakuje? Co sądzicie o zgłaszanych modelach marek polskich? Wydaje mi się, że o ile samych modeli PL jest nawet sporo, to marek – niewiele. Może w kolejnych edycjach będzie inaczej? Czekam na Wasze zdanie 🙂 Pokażmy producentom, sklepom – co myślimy o wyborze na naszym rynku pod względem estetycznym. Czy sądzicie, że w Polsce jest już dostatecznie duży wybór pięknych staników dla wszystkich zakresów rozmiarowych?

Może ci się spodobać

32 komentarze

 • akubaga

  Zagłosowałam w dwóch kategoriach, bo jestem GG /H i nie mogłam się zdecydować, która jest bardziej moja 😉

  26 lutego 2015 at 19:29 Reply
 • ptasia

  W kategorii D-GG jest błąd w nazwie Comexim Poison Ivy – ucięło Ivy, zostało tylko Poison ;).

  26 lutego 2015 at 21:19 Reply
 • neiti89

  Wiem, że to byłoby sporo pracy, ale skoro prosiłaś o dołączanie do zgłoszeń linka do zdjęć, to fajnie, jakby te zdjęcia były w głosowaniu. Chętnie zagłosuję, tylko najpierw wygooglam sobie 30 parę modeli….

  26 lutego 2015 at 22:50 Reply
 • kasica_k

  @akubaga – czemu nie 🙂 Dzięki za głosy 🙂

  @ptasia, dzięki – Trujący Bluszcz już poprawiony 🙂

  @neiti89 – faktycznie ze zdjęciami byłoby może fajniej, ale jest jeszcze jeden powód, dla którego ich nie ma. Założenie plebiscytu jest takie, że nie głosujemy na ładne fotki katalogowe czy sklepowe, lecz na modele, które znamy z reala: widziałyśmy je na biuście swoim lub biustach znajomych lub też znamy je z praktyki brafitterskiej. Wiemy przecież, jakie manipulacje są możliwe przy użyciu programów graficznych i jak ze słabo skonstruowanego modelu można zrobić wizualne cudeńko. Dlatego fotek nie ma. Proszę o podawanie linków z dwóch powodów – po pierwsze, chcę mieć możliwość weryfikacji, czy dany model jest jeszcze gdzieś do nabycia (dlatego najlepsze są linki do sklepów), po drugie – zdjęcia oczywiście przydadzą mi się, gdy będę prezentować wyniki wyborów (czołowi zawodnicy są prezentowani na fotkach). Może powinnam podkreślić to w notce – zrobię to, podobnie jak przy poprzednich edycjach, bo jednak jest to potrzebna uwaga. Last, but not least – nie wiem, ile czasu czekałybyście na opublikowanie tej notki, gdyby wymagała pościągania i wrzucenia ponad 80 zdjęć 🙂 (dodajmy, że nie wszystkie zgłaszające podały linki).

  27 lutego 2015 at 00:05 Reply
 • Bifidobacteria

  Hej, wg mnie może marek polskich nie było za dużo, jednak modeli owszem. Zdecydowanie górowały nad angielskimi czy francuskimi, nikt nie zgłosił Miss Mandalay chociażb (sama mogłam 😛 ). Wg mnie polskie marki idą do przodu, jednak ani stylistycznie (to już kwestia gustu, ale angielskie modele nawet w kropeczki i kwiatuszki wydają mi się bardziej wyrafinowane od polskich kreatorów) ani jakościowo czy konstrukcyjnie nie umywają się do tych z wysp. Miałam okazję przymierzyć chociażby Samantę, Milenę oraz Effuniaka i w żadnym nigdy nie czułam się tak jak w brytyjczyku. Nie te materiały, nie ten obwody, nie te konstrukcje. W mojej subiektywnej opinii żadne polski stanik nie nadaje się na tytuł Wygodniczka. Kusidełka- jako stanika mającego walory wyłącznie hmm randkowe- owszem, ale stanika, którego nie chce się ściągać, czuje się w nim cudownie i leży perfekcyjnie pomijając nawet walory estetyczne? Niestety. Przytoczyć tu mogę staniki Ewy Bień, które nie raz powaliły mnie na twarz swoimi haftami, użytymi materiałami. Jednak powaliły tylko wzrokowo, ponieważ ja ze swoimi 65/81cm nosić od nich nic nie mogę nadal. Plus dochodzi do tego prezentacja modeli w katalogach i sklepach internetowych- niektórzy z angielskich producentów odeszli w dużej mierze od przeróbek graficznych skupiając się głównie na odpowiednim sprzęcie i oświetleniu. I tak oto modelki mają tam asymetrię widoczną, pieprzyki, widoczne naczynia krwionośne na nogach, czasem nawet widać suche usta i nawet drobne zmarszczki. Natomiast wiele zdjęć polskich firm sprzedaje bieliznę na modelkach, które niewiele mają nawet na pierwszy rzut oka do czynienia z człowiekiem. Osobiście zwracam na to dużą uwagę, ponieważ na mocno przefotoszopowanej modelce efekt będzie zupełnie odmienny od przedstawionego tego na żywo, na realnym prawdziwym biuście. Dystans dystansem, rozum rozumem, ale jakiś niesmak mimo to mi pozostaje.

  27 lutego 2015 at 09:51 Reply
 • neiti89

  kasica – to może zrobić plebiscyt “co mamy w szafie?”, skoro i tak opieramy się na tym, co znamy? Wierzę, że wszystkie zgłoszone modele są porządne, dobrej jakości – przecież zgłaszały je babki, co to się na rzeczy znają 🙂 Katalogowość zdjęcia ma więc mniejsze znaczenie, myślę, że żadna z nas nie zaproponowała bubla, więc żadne ułomności stanika nie musiałyby być komputerowo maskowane. W momencie, w którym mamy głosować na to, co same znamy, bo mamy albo widziałyśmy u znajomych, wygra nie najładniejszy, tylko najbardziej popularny. A na popularność, oprócz urody, złoży się również dostępność i cena, bo coś może być przepiękne, jakaś hiszpańska marka, ale zaproponowała to jedna z nas, reszta nie zna, i wygra coś Ewy Michalak. Broń Boże, żeby to było złe! Wszak effuniak ma doskonałe staniki, zarówno jakościowo jak i wizualnie 🙂 Jest jednak znacznie łatwiej dostać w Polsce effuniaka/avę/dalię/cleo/freyę, niż coś z rzuconej luźno Hiszpanii.
  Argument o tym, że dodanie 80 fotek zajęłoby szmat czasu oczywiści rozumiem, nie zamierzam dyskutować, bo to faktycznie byłby wysiłek. Uważam jednak, że może warto było go podjąć, jeżeli faktycznie mamy wybierać oczami (najpiękniejszy!), a nie “bo ma go Ania i ładnie leży”.
  Ale! Plebiscyt przecież zrobiony, karta stół 🙂 Cieszę się, że w ogóle mamy to głosowanie i coś fajnego dzieje się w bra-świecie 🙂

  27 lutego 2015 at 11:50 Reply
 • Bifidobacteria

  neiti89 Plebiscyt “co mamy w szafie” byłby super 🙂

  27 lutego 2015 at 12:28 Reply
 • kasica_k

  @Bifidobacteria – Ach, Miss Mandalay nie widziałam wieki… Jakoś nie ma jej w sklepach, ani polskich ani angielskich, chyba straciła parę, a może wygryzła ją Claudette, bardzo bardzo podobna stylistycznie, choć ta ostatnia też jest słabo dostępna w naszej części świata. Na stronie firmowej praktycznie nie ma nowości… A tak swoją drogą, to bardzo mi brakuje jakiejś nowej marki brytyjskiej! Bo ileż można o Frei, Panache i Curvy Kate. Jakiś powiew nowości by się przydał po tylu latach! Trochę nadziei pokładam w Audelle (Lepel) – podobno pracuje u nich teraz osoba zajmująca się wcześniej konstrukcjami w Panaszu, co dobrze wróży dla mojej strefy rozmiarowej w tej marce (dotąd konstrukcje dla mojego 36G to była słabizna…).

  Podzielam twoje uznanie dla brytyjskiej produkcji, i w dużej mierze krytykę polskiej – niestety, wciąż nie te materiały, nie te konstrukcje, choć co do konstrukcji jednak Effuniaki radzą sobie bardzo dobrze zwłaszcza tam, gdzie angielskie nie dają rady. Staram się jak mogę rozeznać w ofercie i docenić producentów PL, ale mój biust, że się tak wyrażę, wciąż należy do marek z UK, zwłascza że nigdy nie miał z nimi większych problemów (nie jest ani wąskofiszbinowy, ani wysoko osadzony). Marki polskie, jak mi się zdaje, wciąż najlepiej radzą sobie w średnich biustach, oprócz może Ewy Michalak. Rozmiarówki niby idą w górę, ale z konstrukcjami i materiałami różnie bywa. Fotki to też inna historia – wciąż za dużo plastiku w firmach PL…

  @neiti89, masz rację, że popularne u nas marki zawsze będą wygrywać, ale to jest nieuniknione w przypadku jakichkolwiek głosowań. Jeśli zrobię plebiscyt na najlepszy karmnik (właśnie o tym myślę ;), to też nie wygra go marka z Hiszpanii, a prędzej brytyjska albo polska. Jest czymś zupełnie naturalnym, że wybieramy to, co znamy – i sądzę że lepiej, by to było naprawdę dobrze poznane, a nie tylko obejrzane na fotce, bo inaczej zrobi nam się z tego klikanie w ładne fotki 🙂 Na żywo zaś widać nie tylko, czy na Ani ładnie leży, ale też czy koronka jest dobrej jakości i czy zawieszka rzeczywiście tak ładnie błyszczy, czy kolory są takie a nie inne, itp. Jest jeszcze jeden czynnik – otóż sądzę, że większą wartość będą miały wyniki plebiscytu, w którym raczej nie wezmą udziału osoby, które właśnie weszły na blog i zobaczyły coś ładnego na zdjęciu – a raczej te już nieco zorientowane w rynku, które wiedzą, co w bra-markach piszczy 🙂

  Co do “co mamy w szafie” – brzmi fajnie, ale na pierwszy rzut oka wydaje się trudne do zrealizowania – np. mnie trudno nawet przypomnieć sobie, co mam, nie mówiąc już o znalezieniu wszystkiego i spisaniu 🙂

  27 lutego 2015 at 18:19 Reply
 • rzu

  aha do kategorii H+ moze jeszcze cleo pixie?

  27 lutego 2015 at 18:40 Reply
 • kasica_k

  Kolorowa Pixie dopisana 🙂

  27 lutego 2015 at 18:50 Reply
 • Bifidobacteria

  @ Kasico, ja proponuję wrzucić jeszcze parę modeli Sculptresse do kategorii H+ i 85+. Nie moje okolice rozmiarowe, ale kroje- nie oszukujmy się bo to głównie Jasmine i materiał są super (sprawdziłam na innych biustach ;)) No to po kolei: Chi chi różowa i w panterkę, Paradise w motyle. Rosie Blush w pudrowym różu. Pure Lace też leży bardzo fajnie. Tak samo Flirtini Navy 🙂 To są genialne staniki na duże piersi i w obwodach powyżej 36.

  27 lutego 2015 at 19:16 Reply
 • Bifidobacteria

  Bardzo zaskoczył mnie brak staników w kategorii A-C, jako, że to bardzo szeroka gama konsumencka, ale też chyba najcięższa do zbrafittingowania 🙂 Zgłoszę więc chętnie Onlyherki: Malibu plunge, Espresso halfcup, Latte plunge oraz Tabasko plunge. Są to chyba nieśmiertelne modele tej marki cały czas dostępne na ich stronie internetowej 🙂

  27 lutego 2015 at 19:43 Reply
 • ptysiowa_7

  Ja jednak uważam, że powinnyśmy głosować nie na to, co ładnie wygląda na zdjęciach, tylko na to, co znamy – niekoniecznie mamy w szufladach, ale chociaż mierzyłyśmy czy widziałyśmy na kimś. Wiem, że “kusidełko” to tylko podtytuł konkursu, ale dla mnie to hasło oznacza, że jest to stanik nie tylko piękny, ale i dobrze skonstruowany, z dobrych, trwałych materiałów, w którym jest wygodnie. Nie da się kusić w staniku, w którym ramiączka zostawiają czerwone ślady, bo są zbyt elastyczne, albo koronka się zmechaciła. Nie chodzi o to, że nie wierzę zgłaszającym, ale gusta i wymagania są różne. Na przykład dla mnie estetyka i jakość materiałów niektórych zgłoszonych firm jest nie do przyjęcia, ale jeśli inne głosujące są rzeczywiście zadowolone, to nie widzę w tym problemu. Ważne, żeby jednak wybierać to, co się zna. Przywiązuję też wagę do całej otoczki, zdjęć, wizerunku marki, nazw, “użytych” modelek. Nie zagłosuję więc na stanik sfotografowany w estetyce, która mi nie odpowiada, albo na markę, która za bardzo “inspiruje się” inną marką. Dla kogoś innego może to być bez znaczenia. Jeśli chodzi o Miss Mandalay, to też zauważyłam z żalem jej nieobecność w plebiscycie, ale nie zgłosiłam żadnego modelu tej marki, mimo że uwielbiam jej design i jakość. Po prostu od dłuższego czasu jestem niekompatybilna z tymi stanikami, więc ich nie noszę niestety.

  28 lutego 2015 at 11:06 Reply
 • kasica_k

  @Bifidobacteria – dzięki, dodałam wszystkie Twoje kandydatury. Smuciła mnie także nieobecność Sculptresse. Sama dodałam kilka swoich ulubionych modeli Elomi (których wprawdzie nie mam, ale przymierzałam), teraz mamy dużo ciekawszy zestaw kandydatur 🙂

  @ptasia, no właśnie – podzielam Twój punkt widzenia w kwestii głosowania na rzeczy, których wygląd i jakość zweryfikowałyśmy w realu. Jako głosująca jednak raczej nie biorę pod uwagę wizerunku marki (albo tak mi się tylko wydaje 🙂 – lecz staram się skupić na estetyce samego produktu bez “otoczki”. Tego także na pewno nie da się osiągnąć, patrząc jedynie na zdjęcia 🙂

  1 marca 2015 at 13:52 Reply
 • katia

  A jak to jest, ja cośtam zgłaszałam, ktoś na pewno zgłaszał retrolution Gossarda (ja też go zgłaszałam) – nie dostały tylu zgłoszeń, żeby wejść do głosowania?

  2 marca 2015 at 14:07 Reply
 • kasica_k

  Zajrzyj do stanikomania.blox.pl/2015/02/Plebiscyt-na-Najpiekniejszy-Stanik-zbieramy.html – kilka się nie załapało ze względu na kryteria rozmiarowe.

  2 marca 2015 at 14:13 Reply
 • virgaaurea

  @katia – też zgłaszałam Retrolution, ale się nie nadaje, bo ma za małe miski.

  Swoja droga – są takie marki i modele, które albo są tylko do E-F (MD, Huit), albo nawet jeśli w niektórych modelach rozmiarówka pociągnięta jest ciut wyżej (wiele modeli Gossarda), to i tak dobrze leżą głównie na małych i średnich biustach. Nie będę ich zgłaszać i głosować w kategorii A-C (choć po prawdzie to akurat Retrolution Stylo w 80C widziałam 2 razy na żywo i wyglądało równie dobrze jak moje) bo to ewidentnie nie jest moja kategoria i nawet jeśli widziałam jakiś model, to nie widziałam mnóstwa innych z tej kategorii rozmiarowej i nie mam odpowiedniego porównania, jakie ma osoba z danej grupy. Oczywiście, mogę sobie wybrać ulubione modele, z tych, które mają rozmiarówkę do G, ale też nie chcę tego robić bo zazwyczaj jeśli chodzi o design to do tych ulubionych im daleko, wiec trochę to półśrodki. Więc, żeby było zgodnie z kryteriami i w miarę uczciwie, to chyba odpuszczę sobie te wybory 😉

  2 marca 2015 at 14:49 Reply
 • katia

  Jasne, to ja nie załapałam od razu, że one się nie łapią rozmiarowo, sorry.
  Tylko teraz nie wiem, jak żyć. Znaczy: jak głosować 😉

  2 marca 2015 at 15:30 Reply
 • kasica_k

  Niestety to jest problem – jeśli mamy dobry model sprawdzający się np. w 65D, ale nie wykraczający powyżej F, to nie ma dla niego miejsca w plebiscycie przy obecnych zasadach. Z jednej strony szkoda, a z drugiej strony, skoro w założeniu mamy wspieranie “ponadstandardowych” rozmiarówek, jakieś ograniczenia muszą być… chyba że zmienimy założenia 🙂

  2 marca 2015 at 15:40 Reply
 • Bifidobacteria

  @Kasico ja bym zmieniła zasady troszkę, bo rzeczywiście jest wiele modeli, których konstrukcje świetnie się sprawdzają jedynie na wybranych rozmiarach i w innych z tego względu nie są produkowane, a są to biustonosze marek “uświadomionych” które nie jeden model szyją do miseczki G i wyżej. Takie są na przykład Gossardy 🙂 Rozumiem, że chcesz uniknąć zgłaszania takich biustonoszy jak sławna marka na “T”, ale są również świetne inne modele, które kończą lub zaczynają się od F 🙂 I w kategorii D-GG powinny się znaleźć, lub w AA-C.

  2 marca 2015 at 16:17 Reply
 • karszcz

  Zagłosowane, ale ciężko było wybrać tylko 2 modele, oczywiście lepiej niż 1, no ale… kobieta wiecznie niezdecydowana 😉 Ciekawa już jestem wyników 🙂

  3 marca 2015 at 10:38 Reply
 • Bifidobacteria

  Jest możliwość podejrzenia wyników czy wszystko się wyjaśni 9ego marca? Wytypowanie wygranych z konkursu piękności również 9ego? 🙂

  3 marca 2015 at 12:32 Reply
 • Bifidobacteria

  a, sorki za spam, juz znalazłam:)

  3 marca 2015 at 12:33 Reply
 • Gość

  A ja zagłosowałam i mam problem bo moja poczta ma problem w wysłaniem mail właściwie odpowiedzeniem na przesłany mail z stanikomani, wszystkie powracają. A jak innym wysyłam wiadomości do dochodzą. Szkoda. Głos nieważny.

  4 marca 2015 at 18:18 Reply
 • kasica_k

  @aqp23, napisz proszę, jakiego maila podałaś w głosowaniu. Zaliczę twój głos.

  4 marca 2015 at 20:22 Reply
 • kasica_k

  UWAGA PRZEDŁUŻAMY TERMIN GŁOSOWANIA DO ŚRODY 12:00 🙂
  Głosujcie! 🙂

  9 marca 2015 at 17:59 Reply
 • aleksandromaniak

  Droga Kasico, zauważyłam problem rozmiarówkowy.
  Jeśli temat był już poruszany, to przepraszam.
  Chodzi mi przede wszystkim o jakże ważną kategorię biustów H+.
  Pojawia się tam kilka modeli Dalii. Miseczka H+ z Dalii a miseczka H+ według rozmiarówki UK to są jednak dwie różne sprawy.
  Ja w polskich markach (poza effuniakami) noszę z reguły 70G/H, z tabelek zawsze wychodzi mi H (ale biust pełny od dołu powoduje często G:) ), ale to moje polskie H w UK zazwyczaj przekłada się na zaledwie 32FF. Chyba że przegapiłam ujednolicenie się Dalii z głębokością misek brytyjskich. W każdym razie to nie jest dla mnie dobre przełożenie.
  I cieszę się, że -polecenie Mamy-mogłam w obwodach 85+ dodać Avę. Świetnie skonstruowany stanik, bardzo ładny, świetnie leżący w obwodzie 100, koszt poniżej 100 zł. Mama prosiła by przekazać, że żaden brytyjczyk tego nie przebije, a już na pewno nie Elomi. Fakt, leżało tragicznie. Co biust, to gust. 🙂

  10 marca 2015 at 20:17 Reply
 • kasica_k

  @aleksandromaniak – Dalia w modelu K-24 sięga już nawet do miseczki M 🙂 To oczywiście dużo mniej, niż tylko teoretycznie istniejące brytyjskie M, ale wykracza już sporo ponad H.

  Dzięki za dodanie Avy w 85+. Warto polecać dobre modele z tej kategorii, bo nie jest ich wcale tak dużo 🙁

  11 marca 2015 at 14:03 Reply
 • urkye

  Spóźniłam się:( Szkoda… Jestem bardzo ciekawa, jakie modele wygrają.

  12 marca 2015 at 23:40 Reply
 • Bifidobacteria

  @Kasico, daj już wyniki, pliiis 😀

  16 marca 2015 at 12:12 Reply
 • kasica_k

  Ech, mamy pecha – najpierw dopadł mnie wirus a teraz problemy z netem. Myślałam, że wyniki będą już w weekend – sorry za opóźnienie. Już nad nimi pracuję 🙂

  16 marca 2015 at 13:39 Reply
 • Leave a Reply