WPlebiscyty

Wielkie Kusidełko 2011! Zbieramy kandydatury.

Pozostajemy w domenie porównań, ocen, wyborów i rankingów 🙂 Jestem ciekawa, czy zauważyłyście, że ostani plebiscyt na Kusidełko, czyli najbardziej kuszący biustonosz, odbył się nie rok, a aż dwa lata temu? Chociaż mnie chyba bardziej zapadł w pamięć jeszcze wcześniejszy – dotyczący 2008 roku… Ech, gdzie te kusidełka z dawnych lat 😉

W minionym roku co prawda głosowałyśmy na Stanikomarkę i emocji wyborczych nam nie brakowało, przekonałam się jednak (z pomocą Waszych opinii wyrażanych na forum), że Kusidełko pilnie zasługuje na kolejną edycję i że moim obowiązkiem jest twórcze rozwijanie tej pięknej tradycji. Do dzieła więc – zbierzmy kandydatury na Kusidełko 2011, nieoficjalnie zwane Wielkim (czyli Kusidłem ;-)!

Kusidełko? A co to takiego?

Na początek pokrótce wyjaśnię tym, które/którzy jeszcze nie brali w tych wyborach udziału, a pozostałym przypomnę: czym właściwie jest Kusidełko? Termin ten wywodzi się z kręgów lobbystyczno-stanikomaniackich i z czasów, gdy o ładny stanik nie było łatwo tym biustom, które nie mieściły się w standardowych, najpopularniejszych zakresach rozmiarów bądź też nie godziły się na dopasowaniowe kompromisy. Kusidełko to opozycja wobec „namiotów w brudnym beżu”, o których wiele z nas chciałoby zapomnieć, czyli bielizny o niewyszukanym wyglądzie, której główną zaletę stanowiło to, że w ogóle była.

Nazwa Kusidełko kojarzy się, rzecz jasna, z uwodzeniem, nie precyzuje jednak do końca, czy kuszona ma być sama nabywczyni stanika, czy też jej partner… Krótko mówiąc, Kusidełko to bieliźniane cacko, coś, w czym czujemy się wyjątkowo i podobamy się sobie, a otoczenie na pewno fakt ten docenia 🙂

Wybory Kusidełka nie są jednak tylko zabawą. Kusidełko ma też swoją misję – chodzi o wyróżnienie tych producentów, marek i modeli, którzy/które przeczą stereotypowi, że bielizna w rzadziej (niesłusznie) spotykanych w handlu rozmiarach może sobie pozwolić na brzydotę. Te czasy już minęły! Pokażmy, że jesteśmy koneserkami pięknej bielizny i że są już producenci, którzy nasze wymagania spełniają, i którzy powinni być przykładem dla innych.

Nowości tej edycji – Najpiękniejszy Komplet oraz Panowie Mają Głos!

Zgodnie z Waszymi sugestiami, w tej edycji Kusidełka postanowiłam wprowadzić nieco nowości. Oprócz klasycznego głosowania na Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz w kilku kategoriach rozmiarowych, zaproszę Was także do wyborów Najpiękniejszego Kompletu, w którym udział wezmą komplety z biustonoszem bądź gorsetem w składzie.

I uwaga: po raz pierwszy aktywnie zapraszam do głosowania panów! Specjalnie dla Was powstanie osobny dział Kusidełka – Męskie Gusta. Wiele z nas-kobiet zastanawia się, co o naszych bieliźnianych upodobaniach myśli płeć męska. Czy za najbardziej uwodzicielskie uważane są klasyczne czarne koronki, czy może niewinne pastele?

Ja z kolei chciałabym przy okazji dowiedzieć się, w jakiej mierze panowie uczestniczą w naszym stanikomaniactwie. Czy nie jest im obcy temat dobrego dopasowania i czy nie krępują się wkraczać w tę sferę, doradzając swoim partnerkom? Czy czytają Stanikomanię, a może zaglądają też na inne bra-blogi i fora?

Ponieważ słyszałam już o przypadkach, gdy to panowie byli sprawcami pozytywnych rozmiarowych rewolucji u pań, chciałabym zachęcić ich do częstszych wypowiedzi na tutejszych łamach oraz do popularyzacji tematu wśród znajomych kobiet, które jeszcze nie zostały stanikomaniaczkami 🙂

Panowie, mam nadzieję, że nie zawiedziecie nas i pozwolicie nam poznać Męskie Gusta! Panie zaś proszę, by zachęciły do przyjrzenia się plebiscytowi swoich partnerów i znajomych.

Kategorie rozmiarowe

Ponieważ Kusidełko jest plebiscytem z misją dopasowaniową, wybory odbywają się w kilku kategoriach rozmiarowych. Nie wszyscy kandydaci bowiem występują we wszystkich zakresach rozmiarów. My tymczasem chcemy, by plebiscyt odzwierciedlał sytuację na rynku z punktu widzenia wszystkich grup. Chcemy też wyróżnić szczególnie tych producentów, którzy zaspokajają potrzeby biustów mieszczących się nie tylko w najczęściej produkowanych zakresach (np. D-G).

Zarówno w plebiscycie na Najbardziej Kuszący Biustonosz, jak i na Najpiękniejszy Komplet, proszę o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana jest do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28)

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

H-J: Kategoria ta obejmuje rozmiary od miseczki H do J włącznie.

JJ+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach JJ i większych.

85+ vel kategoria XXL – niniejszym debiutuje w Kusidełku. Można zgłaszać do niej modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione niżej). Oobwód 85 jest popularną granicą, na której kończy się zakres rozmiarowy wielu biustonoszy czy gorsetów. Dlatego chcemy wyróżnić marki i modele, które zaspokajają potrzeby kobiet z większym obwodem pod biustem. Walczymy w ten sposób z tzw. dyskryminacją dziewięćdziesiątek przez producentów D+. UWAGA: komplet zgłaszany w tej kategorii powinien w zakresie rozmiarów majtek przekraczać XL!

Kryteria kwalifikacyjne

Do plebiscytu nie zakwalifikują się modele:

 • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
 • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski) – ponieważ wciąż zdecydowanie najwięcej bielizny D+ pochodzi ze Zjednoczonego Królestwa.

Jeśli chodzi o ramy czasowe – nie określam ich sztywno i nie upieram się przy aktualnych kolekcjach, lecz zgłaszana kandydatura powinna wciąż znajdować się w sprzedaży regularnej, nie zaś stanowić unikatu spotykanego jedynie w serwisach aukcyjnych. Nie zgłaszamy więc modeli, które znamy już tylko ze starych katalogów bądź czeluści naszych szuflad.

Jak zgłosić kandydata?

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kusidełek, zachęcam do zgłaszania modeli, które widywałyśmy nie tylko na zdjęciach. Nie chciałabym bowiem, by plebiscyt zmienił się w wybory najlepszego fotografa zdjęć katalogowych 🙂 Proponujcie więc te biustonosze i komplety, o których miałyście szansę wyrobić sobie opinię – najlepiej nosząc je osobiście, choć dopuszczam również doświadczenie „z drugiej ręki” (gdy widywałyśmy dany model na cudzym ciele).

Wolałabym, by zgłoszenia nie miały postaci „zgłaszam model X we wszystkich kategoriach, na które się załapuje” – nasze osobiste obserwacje rzadko obejmują więcej niż jeden-dwa z podanych wyżej zakresów rozmiarowych, w dodatku wiele modeli w zależności od rozmiaru prezentuje się zgoła inaczej, o czym nie wszyscy wiedzą.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • dział plebiscytu, w którym zgłaszamy daną rzecz (Najbardziej Kuszący Stanik/ Kusidełko, Najpiękniejszy Komplet)
 • kategorię rozmiarową, w której ją zgłaszamy (np. D-GG czy 85+)
 • markę, nazwę modelu, typ, kolor (np. Fauve Lucia half-cup niebieski)
 • ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: „Najbardziej Kuszący Biustonosz (lub po prostu: Kusidełko), kategoria: D-GG, Freya Arabella kolor czarno-różowy, link do fotki; Najpiękniejszy Komplet, kategoria: D-GG, Masquerade Delphi gorset + figi, link do fotki.”

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

 

A Męskie Gusta?


Dział „tylko dla panów” zostanie w kusidełkowym plebiscycie potraktowany wyjątkowo – co nie znaczy bynajmniej: po macoszemu! :-). Pomyślałam, że lepiej będzie jeśli, przynajmniej na początek, nie będę wymagać od panów zaawansowanej znajomości bieliźnianego rynku ani zagłębiania się w zawiłości rozmiarówek, a pozwolę im skupić się na czystej estetyce.

Wpadłam więc na pomysł, by męski plebiscyt miał inną postać niż zestaw sond z podziałem na kategorie rozmiarowe. Zamierzam na podstawie nadesłanych przez Was powyższych zgłoszeń plebiscytowych (również przez Panów, jeśli mają na to chęć) wyłonić kilka lub kilkanaście reprezentatywnych przykładów różnych bieliźnianych typów stylistycznych, wśród których męscy wyborcy będą mogli zaznaczyć swój ulubiony (będą fotki), kierując się, rzecz jasna, swoim męskim gustem 🙂

Kryteria kwalifikacyjne są tu podobne, jak w całym plebiscycie – to znaczy, że poszczególne typy nie będą mogły być reprezentowane przez modele o zbyt ograniczonej rozmiarówce.

Nie ukrywam, że mam tremę i niepokoję się, czy Męskie Gusta w takiej formule spotkają się z zainteresowaniem głosujących. Oczywiście jestem otwarta na twórcze sugestie ze strony zarówno pań, jak i panów.

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Ponieważ głosowanie planuję ogłosić w okolicach 14 lutego, czyli Walentynek, na zgłaszanie kandydatur mamy niecałe dwa tygodnie. Byłabym wdzięczna za dostarczenie Waszych typów do końca niedzieli 12 lutego! Miłego rozmyślania nad kandydaturami! 🙂

Może ci się spodobać

90 komentarzy

 • anotherwoman

  kategoriaD-GG masqurerade śliwkowa rhea -ja się zakochałam 🙂

  2 lutego 2012 at 08:02 Reply
 • panna_ewa

  Bravissimo Mai Blossom w kategorii JJ+.

  2 lutego 2012 at 09:20 Reply
 • retroladyinblack

  kategoria D-GG Panache Masquerade Delphi, kolor Graphite/Black – mam i uwielbiam

  2 lutego 2012 at 09:37 Reply
 • kakunia.k

  za retroladyinblack powtórzę,
  Panache Masquerade Delphi, kolor Graphite black. jest przeboska!

  2 lutego 2012 at 09:48 Reply
 • Magdalena

  Kategoria D-G , oras kategoria Męskie gusta 😉

  Biustonosz usztywniany Antoinette black/pistachio Panache Masquerade

  http://www.dopasowana.pl/product-pol-1661-Biustonosz-usztywniany-Antoinette-black-pistachio-Panache-Masquerade-4381-.html

  Jak mój mąz zobaczył mnie w niej…. wyraźnie zaschło mu w gardle 😉

  2 lutego 2012 at 09:49 Reply
 • kuczynska78

  Kategoria D-G, biustonosz semi soft Dalia Olimpia K24; ebras.pl/2/1/512/787,biustonosz+dalia+olimpia+k24.html

  Pozostaje mu wierna. Jest seksowny, a zarazem idealnie pasuje do letnich białych bluzek, czy sukienek. Nie umiem sie bez niego obejść.

  2 lutego 2012 at 10:05 Reply
 • Keira

  Jeśli chodzi o sam stanik w kategorii D-G, to mam dwa numery 1.: Effuniak Magnolia i Curvy Kate Thrill Me cobalt/fuchsia – o moim wyborze zdecydowało to, że Kusidełko to dla mnie stanik, w którym czuje się stylowo i seksownie.
  W kategorii kusiedłkowy komplet dla mnie numerem 1. jest absolutnie Miss Mandalay Gigi hot pink.
  Natomiast jeśli chodzi o męskie gusta, to mój TŻ był zachwycony Freya Nieve longline.

  2 lutego 2012 at 10:39 Reply
 • simerila

  Najbardziej Kuszący Stanik, kategoria D-GG, Gossard Can Can rouge
  http://www.bradea.pl/uploads//products/852//2059.jpg

  Najpiękniejszy Komplet, kategoria D-GG, Curvy Kate Showgirl Thrill me wine/navy
  http://www.do-bra.pl/upload/wine_03.jpg

  2 lutego 2012 at 12:30 Reply
 • simerila

  Jeszcze dopiszę, że chodzi o komplet Thrill me z szortami, ale nie znalazłam zdjęcia w tym kolorze.

  2 lutego 2012 at 12:33 Reply
 • Eichhornchen

  Kategoria D-GG:
  1) La Senza Vienna mulberry
  2) Masquerade Rhea mulberry
  3) CK Showgirl Thease Me czarno-różowa
  4) Masquerade Maia turkusowa
  5) Panache Sienna granatowo-śliwkowa
  6) Freya Deco czerwona

  typy 1-4 zgłaszam także w postaci kompletu:
  1) Vienna ze stringami
  2) Rhea z szortami
  3) Thease Me z figami
  4) Maia z figami

  2 lutego 2012 at 13:41 Reply
 • Gość

  W kategorii komplet oraz 85 + głosuję na Larę black Elomi w obu modelach i zarówno w komplecie ze stringami jak i deep brief ( piękny ) na zdjęciu jest niebieska bo tylko taką znalazłam, wazne, że widać na nim urodę, jakość i świetną, wygodną konstrukcję. A głosuję na czarno złotą bo to bardziej uniwersalna kolorystyka 🙂 http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/theBoob

  2 lutego 2012 at 13:44 Reply
 • J.

  w kategorii D-GG fioletowa Andorra plunge

  2 lutego 2012 at 16:12 Reply
 • magdalaena1977

  Najładniejszy komplet: Turkus: Pl Turkus, HP Turkus i wysokie effumajtki
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-126-PL-Turkus.html

  Najładniejszy stanik 85+ – Elomi Lara Underwired Half Cup Bra – ja mam starą białą wersję, ale czarna jest chyba jeszcze ładniejsza.

  2 lutego 2012 at 17:35 Reply
 • ola

  Kusidełko w kategorii D-GG oraz kategoria męskie gusta: Fauve Emmanuelle half cup, kolor mint liqueur, zdjęcie katalogowe: media.leialingerie.com/Leia/1.1/pa/309/432/FFFFFF/brands/fauve/ss2011/emmanuelle%20-%20mint%20liquer/Half-cup-bra-Emmanuelle-Fauve-Mint.jpg [Model jest do miski G, ale naprawdę wydaje mi się, że zasługuje na udział w plebiscycie.]

  Kusidełko w kategorii D-GG: Panache Masquerade Antoinette, kolor teal/black, zdjęcie znalezione na Stanikomanii :)-> stanikomania.blox.pl/resource/Antoinette__turkus.jpg [A przy okazji – wiecie, że prawdopodobnie Antośka powróci na jeden sezon w nowym kolorze? Ja już się nie mogę doczekać :D.]

  Kusidełko w kategorii 85+: Elomi Maggie, kolor blackberry, zdjęcie katalogowe: brastyle.pl/MAGGIE—ELOMI-2011-1014.html

  Najpiękniejszy komplet: Fauve Merissa half cup + figi, kolor gold, zdjęcie katalogowe: secrethills.pl/data/gfx/pictures/medium/4/6/364_2.jpg

  2 lutego 2012 at 17:59 Reply
 • ankh_morkpork

  Kusidełko H-J: Curvy Cate Lottie (indygo)
  Kusidełko J++: Bravissimo Mai Blossom

  2 lutego 2012 at 20:03 Reply
 • ptysiowa_7

  Kusidełko D-GG: Miss Mandalay Suzie animal http://www.missmandalay.com/ViewCollection.aspx?ID=169
  Miss Mandalay Vava steel
  http://www.bravissimo.com/products/lingerie/sensational-sets/vava-bra/graphite-animal/mm21gl/
  Najpiękniejszy komplet: Fauve Emmanuelle bronze half-cup + szorty http://www.peachfield.pl/oferta/52/emmanuelle-bronze-biustonosz

  2 lutego 2012 at 20:16 Reply
 • moniach_1

  Kategoria D-G:
  Ewa Michalak Burgund HM

  2 lutego 2012 at 20:16 Reply
 • Gość

  Kategoria D-GG: Effuniak HM Magnolia
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-176-HM-Magnolia.html .
  Niby jest beżowy, ale to ulubiony stanik mojego chłopaka, więc zasługuje na miano kusidełka 😉

  2 lutego 2012 at 20:34 Reply
 • ptasia

  Kategoria 60/65 A-C: OnlyHer Espresso http://www.onlyher.pl/products/167/p/832 Klasyka – czarno, gładko, skąpo, ładnie 🙂
  Kategoria D-GG – już zgłoszony Burgund HM Effuniak.
  Kategoria męskie gusta: mojemu się całkiem podoba właśnie ww. Espresso (co prawda w rozmiarze spoza ww. kategorii), aprobuje także Burgunda z kategorii D-GG 🙂

  2 lutego 2012 at 20:53 Reply
 • zmijunia.lbn

  Kusidełko D-GG: Cleo Sasha (śliwkowa balkonetka), bo kusi żeby przejść koło lustra zawsze kiedy mam ją na sobie 😉

  2 lutego 2012 at 22:55 Reply
 • rudazouza

  Kusidełko, kategoria: D-GG, Masquerade Anise koralowa;
  Najpiękniejszy Komplet, kategoria: D-GG, Masquerade Delphi stanik + figi.

  2 lutego 2012 at 23:09 Reply
 • alicja

  kategoria D-GG: Ewa Michalak HP ULIS http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-237-HP-Ulis.html mam i jest przeboski!
  kategoria D-GG oraz męskie gusta Curvy Kate Tease me fioletowy body.sklep.pl/product-pol-236-Curvy-Kate-Showgirl-Tease-Me-Black-Purple-Biustonosz.html

  2 lutego 2012 at 23:15 Reply
 • kasica_k

  Łał, trochę się uzbieralo przez te dwa dni 🙂 Ale proszę o więcej 🙂

  3 lutego 2012 at 12:41 Reply
 • tullilaj

  Mało się uzbierało w kategorii A-C… Nie jestem pewna, czy takie zawężenie tej kategorii rzeczywiście miało sens. Duża dostępność rozmiarów “popularnych” (wspominasz tu 75b) jest pozorna. Staników jest niby dużo, ale konstrukcja bardzo często jest skopana. Może to cecha indywidualna i bardzo odosobniona, ale jako posiadaczce 70c wcale nie jest mi łatwo się ostanikować. Przyłączam się jednak do entuzjastycznego przyjęcia Espresso Onlyher w kategorii A-C.

  3 lutego 2012 at 12:49 Reply
 • rudywroobel

  W kategori 60-65AA-C też zgłaszam Espresso Onlyher ale jako komplet a nie tylko sam stanik:)
  60-65AA-C komplet Effuniak HP Turkus +stringi (tyle, że go już nie ma w produkcji, ale na poprzednią edycję konkursu się chyba nie załapał)
  Chętnie bym zobaczyła też w tej kategorii np. Fiore Audelle Lepel, ale jako że rozmiarówka zaczyna się od 65B to chyba się nie łapie? A szkoda

  Jeśli kategoria męskie gusta nie musi zawierać w sobie tylko nowych modeli, to mój luby chciałby do niej zgłosić D-GG Eleanor olive +thongi i D-GG Eleanor white 😛
  Jeśli jednak nie można zgłosić eleanorek to komplet effuniaka i onlyherka.

  3 lutego 2012 at 15:54 Reply
 • rudywroobel

  W sumie hp turkus powinien być chyba w kategorii D-GG bo nie było z niego 60…a z drugiej strony jakby ktoś poprosił to by były. Nie wiem jak go zakwalifikować.

  3 lutego 2012 at 15:57 Reply
 • sbarazzina

  @tullilaj, zgadzam sie co do pozornej dostępności rozmiarów 75A, 75b. Calkiem niedawno opisywałam na LMB trudności w znalezieniu dobrze leżącego 75A.

  3 lutego 2012 at 18:30 Reply
 • mww

  W kategorii Najpiękniejszy Komplet: Fauve Dali Plunge 🙂
  kataloglb.blox.pl/resource/DALIVERDEUNDERWIREDPLUNGEBALCONYBRA0232BRIEF0235.jpg

  W kategorii D-GG: Ewa Michalak Granatowy Motyl
  http://www.ewa-michalak.pl/data/gfx/pictures/medium/2/4/142_6.jpg

  W kategorii Męskie Gusta: Cleo Lizzie
  p.alejka.pl/i2/p_new/54/48/biustonosz-panache-cleo-lizzie_0_b.jpg

  3 lutego 2012 at 20:47 Reply
 • kis-moho

  Chciałam zgłosić OnlyHer Latte, ale znam je nabiustnie tylko z kategorii D-GG (i w niej czułabym się na siłach głosować), a w niej OnlyHer nie przekracza miseczki F (OK, FF w obwodzie 60, ale w 65F, 70E, 75DD). Podejrzewam, że wypadnie z tej kategorii, ale decyzję oddaję w ręce Kasicy.
  Osobisty męski gust obiecał zagłosować jak będą fotki ;o)

  3 lutego 2012 at 20:49 Reply
 • kis-moho

  OnlyHer Latte link: http://www.onlyher.pl/products/167/p/858
  (za szybko kliknęłam wyślij…)

  3 lutego 2012 at 20:49 Reply
 • daslicht

  Moje zgłoszenie w kategorii H-J: Bravissimo Boudoir Beau Black/Candy Pink tinyurl.com/boudoircandy
  Moja mama zgłasza w kategorii JJ+: Bravissimo Boudoir Beau Red/Graphite tinyurl.com/boudoirbeau
  Mój chłopak zgłasza: Bravissimo Flirty Frill Ivory tinyurl.com/flirtyfrill

  3 lutego 2012 at 21:12 Reply
 • capri84

  Najbardziej kuszący stanik, kategoria D-GG, Gossard Can Can czerwony
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-gossard-cancan-czerwony

  Najpiękniejszy komplet, kategoria D-GG, Curvy Kate Show girl Tease me czarno-purpurowy

  Męskie gusta: Gossard Esprit czarny
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-gossard-esprit-czarny

  4 lutego 2012 at 11:14 Reply
 • sbarazzina

  Kusidełko: Demi Diva by Bravissimo w kolorze czerwonym, kat D-GG
  tnij.org/demi_diva
  Kusidełkowy komplet: Isobel Halfcup + thongi Fauve, w kolorze mink, kat D-GG
  tnij.org/isobel

  Demi Diva niestety nie zasługuje na kandydaturę jako komplet, bo doły ma kompletnie nieudane.

  4 lutego 2012 at 12:36 Reply
 • ka-mi

  Jako kusidełko w kategorii 85+ zgłaszam Effuniakową Carmen
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-246-PL-Carmen.html

  4 lutego 2012 at 17:13 Reply
 • maith

  Czuję się trochę zdezorientowana. W wątku na LB pojawiła się sugestia, że wybierać będziemy nie tylko kusidełka, ale po prostu najlepszy stanik w różnych kategoriach:
  “2. Głosowanie na Najlepszy Stanik, czyli Bra-Oskary Stanikomanii – w wielu kategoriach, takich jak:
  – najlepszy stanik codzienny (Codzienniczek 🙂
  – najlepszy t-shirt bra
  – najlepszy strapless
  – najlepszy plunge, czyli stanik do głębokich dekoltów
  – najlepszy biustonosz do karmienia
  – najlepszy stanik sportowy”

  Czy to znaczy, że możemy faktycznie zgłaszać kandydatów też raczej pasujących pod codzienniki czy sportowce?

  4 lutego 2012 at 17:29 Reply
 • czikiratka

  Zgłaszam swoich kandydatów 🙂

  Kusiedełko w rozmiarach 60-65 A-C: Panache Atlantis Tyra, w brudnym różu; body.sklep.pl/data/gfx/pictures/medium/2/9/392_1.jpg widziany na koleżance jak patrzę na ten biustonosz to wręcz zazdraszczam jej drobnego biustu 🙂

  Kusidełko w rozmiarach D-GG:
  – Panache Masquerade Rhea, borrrrdo; stanikomania.blox.pl/resource/Rhea_mullberry_01.jpg moje stanikowe marzenie ostatniego roku to marzenie się spełniło i teraz Rhea kusi mnie przy każdym zaglądnięciu do szuflady 😀 piękna! piękna!
  – nie wiem czy mogę zgłosić drugą kandydatkę w tej kategorii, ale cóż i ona mnie skusiła w tym sezonie Freya Nieve Longline, w kwiatki; http://www.bellaforma.com.au/shop/images/P/NieveLong_t2.jpg

  Najbardziej kuszący komplet:
  – Freya Nieve Longline z wysokimi majtami; http://www.mish-online.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/n/i/nieve_long_lined.jpg
  – Panache Masquerade Delphi, gorset; lh3.googleusercontent.com/-0Lqo6QfoYl4/Tor7Y3W5fcI/AAAAAAAAAKI/O_aBwysCcM8/Delphi_6417-010_v2_39L.jpg przyznaję, że dopiero na niego ciułam, ale znając Maskaradkowe gorsety jestem pewna, że na żywej kobiecie, takiej jak i ja, prezentuje się cudownie

  🙂

  4 lutego 2012 at 17:52 Reply
 • keira-upon-tyne

  kategoria: D-GG, Effuniak, CH Pawie Oka, za kolor i za super efekt 🙂

  4 lutego 2012 at 22:14 Reply
 • akj77

  D-GG: Effuniak HM Szarak oraz HM Burgund.

  4 lutego 2012 at 22:35 Reply
 • kasica_k

  @maith, teraz realizujemy punkt 1 – Kusidełko i Najpiękniejszy Komplet. Na Bra-Oskary przyjdzie czas 🙂
  Dzięki za kandydatury 🙂

  5 lutego 2012 at 04:04 Reply
 • pierwszalitera

  W kategorii D-GG: Effuniak HM Magnolia. Za wyjątkowy, piękny kolor i śliczne, miękkie koronki.

  5 lutego 2012 at 14:00 Reply
 • indigo-rose

  Effuniak CH Pawie Oka – wprawdzie już był, ale tym razem jako komplet z szortami (sama mam stringi, bo wygodniejsze i łatwiej dobrać, ale z szortami ma fajny pinupowy efekt)

  5 lutego 2012 at 14:39 Reply
 • kenna1only

  Moim zdaniem:
  komplet -Effuniak biustonosz CH + szorty Pawie Oka, http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-207-CH-Pawie-Oka.html
  biustonosz – Effuniak PL Carmen http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-246-PL-Carmen.html
  Mam i uważam, że są piękne.

  5 lutego 2012 at 19:40 Reply
 • kenna1only

  Zapomniałam – poruszam się i wypowiadam w kategorii D-GG

  5 lutego 2012 at 19:42 Reply
 • Gość

  nie wiem czy się mieści w D-GG,
  felina-sklep.pl/images/Felina/80569_BH_81269_schwarz.jpg

  6 lutego 2012 at 00:07 Reply
 • kasica_k

  To jest Felina Conturelle. Mieści się w naszych kryteriach, bo sięga europejskiego H. Natomiast na przyszłość prosiłabym, żeby zgłoszenie zawierało markę, model, wersję/kolor, nie tylko link 🙂 No i nie wiem, czy zgłaszasz ten biustonosz jako Kusidełko (najbardziej kuszący biustonosz), czy jako Najpiękniejszy Komplet (w takim przypadku trzeba byłoby podać też parametry “dołu”). Jak zgłaszać – zapraszam do podpunktu “Jak zgłosić kandydata”.

  6 lutego 2012 at 03:19 Reply
 • kasica_k

  I uwaga do wszystkich – piszcie, czy zgłaszacie tylko biustonosz (Kusidełko) czy komplet (Najpiękniejszy Komplet) – w tej chwili, jeżeli podajecie model stanika i nie piszecie nic o majtkach, zakładam, że NIE chodzi o komplet, ale wszak nie musi to być zawsze prawda 🙂

  6 lutego 2012 at 03:23 Reply
 • vielleicht

  Chciałam zgłosić kandydaturę OnlyHer Espresso w kategorii A-C (nie wiem czy mogę w D-GG, skoro jest tylko do rozmiaru FF przy obwodzie 60 i F – póki co- w obwodzie 65 i 70). Do tego chciałam zaznaczyć, że ma przecudowne, seksowne i wygodne figi!
  Drugim moim kandydatem jest Charnos Cherub UW w kolorze ruby red (obwody 32-40 w obwodach 32-36 do miseczki G- charnosowego czyli de facto do GG). Jest wygodny, ścisły i robi super lekki kształt. W dodatku jest bardzo dopracowany. link: lh5.googleusercontent.com/-OggAboQ6UtQ/TsKTVmAgXiI/AAAAAAAAFiI/wvBCDjm3JSs/s720/CHERUB_FC_BF_RR-012_HR.jpg

  6 lutego 2012 at 17:57 Reply
 • vielleicht

  A mogę zgłosić wyżej wymienione staniki w obu kategoriach?;) (w sensie komplet i stanik). Do cherubka są figi z siateczką z tyłu: http://www.onlyher.pl/products/237/p/857
  A espresso wygląda tak: http://www.dopasowana.pl/product-pol-2229-Biustonosz-usztywniany-Espresso-czarny-Onlyher.html i majtunie http://www.dopasowana.pl/product-pol-2230-Figi-Espresso-czarne-Onlyher.html

  6 lutego 2012 at 18:02 Reply
 • bettyboob

  W kategorii 85+ moja ulubiona sophia od bestforma w kolorze mocca z szortami:) audelle.pl/public/upload/Bestform_Aw11/Sofia%20-%20772%20and%20472%20-%20Mocha.jpg i krisline brillant czerwony (okropne zdjęcie) http://www.gem-bielizna.pl/_var/gfx/f5781017409b3f1afd0017b42946c744.jpg Bardzo lubię tę konstrukcję, robi super efekt.

  6 lutego 2012 at 21:22 Reply
 • jestem-wredna

  Kategoria 60-65 A-C: jak poprzedniczki głosuję na OnlyHer Espresso http://www.onlyher.pl/products/167/p/832 i sam, i jako komplet. Doskonale eksponuje kobiece atuty (cóż więc może być bardziej seksownego i kuszącego? 😉 a do tego jest niesamowicie wygodny. Mój mąż do tego podpowiada, że podoba mu się odcień głębokiej czerni i gładkość satyny, a ja się pod tym zdecydowanie podpisuję 😉

  6 lutego 2012 at 21:40 Reply
 • martaroma

  Kategoria D-GG czarna Juna z Cleo, sam stanik i komplet z figami.
  http://www.cleo-lingerie.com/ProductDetails.aspx?rangeID=144

  6 lutego 2012 at 21:47 Reply
 • A_a

  DD-G
  Kusidełko Panache Masquarade Antionette gorset czarno-pistacjowy;
  Komplet Fauve Lucia wraz z szortami, balkonik lekko usztywniany, kolor szafirowy.

  6 lutego 2012 at 23:04 Reply
 • azymut17

  Mam pytanie: jak będzie rozwiązana sprawa wersji kolorystycznych? Chodzi o Fauve Emmanuelle – w zeszłym roku była dostępna w kolorach bronze oraz mint liqueur, zgłaszano drugą jako komplet a pierwszą jako stanik, a ja chciałam zgłosić krój half cup jako kusidełko D-GG oraz komplet D-GG half i szorty, bo taki mam i jestem zachwycona:
  kataloglb.blox.pl/resource/EMMANUELLE00910096MIR.jpg
  I co teraz? Czy skoro kroje są identyczne, bo będzie można głosować ogólnie na Emmanuelkę czy będa rozbite na dwa kolory?

  7 lutego 2012 at 17:54 Reply
 • kasica_k

  @azymut17, w głosowaniu wersje kolorystyczne będą rozdzielone. Dopiero przy podliczaniu wyników stworzę dwa różne zestawienia: pierwsze z rozbiciem na kolory, oraz drugie po zsumowaniu głosów na poszczególne kolory każdego z modeli. Tak że Twoje zgłoszenie jest jak najbardziej ważne, głosować będzie można na każdy kolor Emanuellki z osobna i rozkład głosów na różne kolory zostanie odzwierciedlony w pierwszym zestawieniu, natomiast w drugim kolory będą zsumowane.

  Dziękuję za zgłoszenia i przypominam, że zgłaszamy do niedzieli 🙂

  7 lutego 2012 at 18:33 Reply
 • kasienka.b

  1. Kategoria A-C – Panache Atlantis Tyra – komplet 🙂 Jest przeboski, żałuję bardzo, że poza moim zasięgiem rozmiarowym.

  body.sklep.pl/product-pol-392-Panache-Atlantis-Tyra-Dusky-Pink-Biustonosz-Push-Up.html

  2. Kategoria D-GG – Fauve Emmanuelle mint liqueur z szortami (komplet) i Fauve Lucia red half cup.

  kataloglb.blox.pl/resource/EMMANUELLE00910096MIR.jpg

  http://www.kaboodle.com/hi/img/b/0/0/192/8/AAAACzAIuc4AAAAAAZKLwA.jpg?v=1319073876000

  3. Kategoria H-J – Cleo Lizzie

  body.sklep.pl/product-pol-188-Panache-Cleo-Lizzie-Black-Multi-Biustonosz.html

  4. Kategoria JJ+ Panache Sienna black/pink i Freya Lacey

  body.sklep.pl/product-pol-329-Freya-Lacey-Cafe-Latte-Biustonosz.html

  body.sklep.pl/product-pol-187-Panache-Superbra-Sienna-Black-Pink-Biustonosz.html

  4. Kategoria 85+

  Elomi Lara black hlaf cup i full cup

  body.sklep.pl/product-pol-328-Elomi-Lara-Black-Biustonosz.html

  5. Kategoria męskie gusta – mąż głosuje na Freya Naomi noir (komplet z figami), Cleo Sadie purple oraz Freya Deco pistachio 🙂

  body.sklep.pl/product-pol-438-Freya-Naomi-Noir-Biustonosz.html

  body.sklep.pl/product-pol-189-Panache-Cleo-Sadie-Purple-Multi-Biustonosz.html

  body.sklep.pl/product-pol-443-Freya-Deco-Half-Cup-Nude-Biustonosz.html

  7 lutego 2012 at 20:10 Reply
 • simerila

  kategoria D-GG stanik Cleo Eleanor bellami.pl/Biustonosze/Biustonosz-Panache-Cleo-ELEANOR-Red/flypage-ask.tpl.html#

  8 lutego 2012 at 14:57 Reply
 • flamenca

  no to ja też zgłaszam do miana Najpiękniejszego Kompletu D-GG Panache Masquerade Delphi graphite/black + figi 🙂
  http://www.bra-dreams.pl/product-pol-382-Biustonosz-Panache-Masquerade-Delphi-GRAPHITE-BLACK.html

  8 lutego 2012 at 15:01 Reply
 • pannajoasia

  kusidełko kategoria h-j: Panache Sienna granatowo-fioletowa http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-panache-sienna-granatowo-fioletowy

  8 lutego 2012 at 15:11 Reply
 • clarisse

  Najbardziej kuszący biustonosz, w kategorii JJ+ – Effuniak PL Pawie Oka
  Bardzo, bardzo, bardzo mnie ucieszył swoją satynowością. Bardzo bliski temu, jak wyobrażam sobie klasyczną elegancką i piękną bieliznę. Jedyne, czego tak naprawdę brakuje mi w dostępnych JJ+ to właśnie ten satynowy dotyk – PL Pawie Oka to ma.
  http://www.ewa-michalak.pl/data/gfx/pictures/medium/6/0/206_4.jpg

  W kategorii Najpiękniejszy Komplet, Effuniak PL Truskawki + wysokie figi Truskawki
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-127-PL-Truskawki.html
  Nie jest to zdecydowanie faworyt fotograficzny, bo na zdjęciach mi się nie podoba zupełnie, a figi nawet zdjęć nie mają w sklepie. No i niedostępny już 🙁 Ale mój własny wygląd w tym komplecie po prostu mnie powalił i do dziś nie mogę wyjść z podziwu, że taka ze mnie seksowna babka – to chyba zgodne z duchem słowa “kusidełko”? 🙂

  8 lutego 2012 at 15:15 Reply
 • inez69

  Kategoria D-G Freya Deco Black
  kataloglb.blox.pl/2009/06/Freya-Deco.html

  Komplet Freya Alexa i Fauve Lucia half cup
  kataloglb.blox.pl/2011/01/Freya-Alexa.html
  kataloglb.blox.pl/2010/07/Fauve-Lucia-Half-Cup.html

  8 lutego 2012 at 15:38 Reply
 • jennygump

  komplet : Lucia Fauve half cup czerwona +brief

  8 lutego 2012 at 15:45 Reply
 • kasica_k

  Proszę o podawanie kategorii rozmiarowej również w przypadku kompletów 🙂

  8 lutego 2012 at 16:39 Reply
 • Gość

  kusidełko D-GG masquerade anise,

  8 lutego 2012 at 17:41 Reply
 • effemeria

  Zgłaszam Audelle Fiore strawberry w plungu wraz z szortami do kategorii D-GG 🙂 create-cdn.net/siteimages/2/8/1/28116/204871/f_1778271.jpg szorty create-cdn.net/siteimages/2/8/1/28116/204871/f_1781885.jpg

  8 lutego 2012 at 18:02 Reply
 • roszczypalka

  W kategorii 85+ głosuję na Larę Elomi

  8 lutego 2012 at 18:39 Reply
 • zetka

  Najbardziej Kuszący Biustonosz kategoria: A-C , Onlyher Espresso, za elegancję i prostotę,http://www.onlyher.pl/products/167/p/832 Najpiękniejszy Komplet, kategoria: D-GG, Masquerade Angie biustonosz + figi, kataloglb.blox.pl/2010/07/Masquerade-Angie-Balconette.html

  8 lutego 2012 at 21:45 Reply
 • ciociazlarada

  Moje kandydatury już zgłoszone, ale mój M chciał zgłosić Effuniaka Chabra. Chaber wszedł do sprzedaży w grudniu 2010, nie wiem czy można go zaliczyć do Kusidełek 2011?

  Podkreślam, że ma być Chaber, a nie np. Purple, ponieważ ma “odpowiednie połączenie kolorów”.

  8 lutego 2012 at 22:10 Reply
 • saaarsdej

  W kategoriach:
  1.D-GG (testowane na sobie):
  * Gorsenia Camea, przemiły w noszeniu i świetnie wygląda.

  2. A-C (testowane na siostrze):
  * Ava, modele Camisha i 735

  3. komplet (D-GG):
  * CK Showgirl Tease me czarno-fioletowe
  * Masquerade Delphi, gorset+figi (swoją drogą, to ciekawe wrażenie, kiedy jako przykładowy link widzi się pierwsze, co przyszło do głowy na słowo “komplet” 🙂 )

  8 lutego 2012 at 22:46 Reply
 • clarisse

  Poprawiam się: zgłoszony przeze mnie komplet PL Truskawki + wysoki figi – to także w kategorii JJ+

  9 lutego 2012 at 15:17 Reply
 • renulec

  1. Kategoria A-C :
  Panache Atlantis Tyra naturalnie komplet 🙂
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/Tyra1.jpg

  2. D-GG:
  Showgirl Thrill Me
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/ThrillMeAW2011.jpg
  Masquerade Delphi komplet (włącznie z gorsetem)
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/delphi_masquerade_graphite_blk1.jpg
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/delphi_bas_masquerade_graphit_blk.jpg
  Masquerade Rhea – komplet
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/Rhea1.jpg

  3. H-J:
  Curv Kate Emily
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/EmilyGrapeAW2011.jpg

  4. JJ+
  Panache Sienna
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/Sienna01.jpg

  5. 85+

  Bestform Sofia – komplet
  http://www.noszebiustonosze.pl/products/048_1.JPG

  6. Męskie gusta (czyli TŻ ma głos 😉
  Gossard Sassy (cytuję komplet! Zdecydowanie komplet!)
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/Sassy5.jpg
  Fleur (Gossard) również komplet
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/Fleur2.jpg
  Oraz Gigi (Miss Mandalay) komplet 🙂
  noszebiustonosze.blox.pl/resource/DSC03037ab.jpg

  10 lutego 2012 at 16:05 Reply
 • kulka_kulkowa

  W kategorii A-C zgłaszam Briannę Fauve (rozmiarówka zaczyna się od 30B) w obu kolorach – śliwkowym i czarnym. To stary model, ale uważam, że jest po prostu boski. Nie ma drugiego miękkiego stanika w D-, który tak dobrze leży na małym biuście.

  Po raz fefnasty pomarudzę, że chciałabym zobaczyć polski stanik w tym kroju. Może Onlyher się odważy? 🙂

  10 lutego 2012 at 19:33 Reply
 • azymut17

  W kategorii Męskie gusta zgłaszam w imieniu lubego Arabellę Midnight i Cassis:
  karoline1.blox.pl/2009/11/Arabella-Cassis-juz-w-sprzedazy.html
  body.sklep.pl/product-pol-225-Freya-Arabella-Midnight-Biustonosz.html
  ta kategoria z tego, co rozumiem, ma luźniejsze reguły, więc chyba dopuszcza starsze kolekcje? Wersja bazowa niestety nie zachwyca.

  10 lutego 2012 at 19:59 Reply
 • kasica_k

  @azymut17, pierwotny plan był taki, żeby nie głosować w “Męskich Gustach” na konkretne modele, a na ich grupy, coś w rodzaju kategorii stylistycznych stworzonych na podstawie zgłoszeń. Zastanawiam się jeszcze, jak to zorganizować, skoro pojawiło się całkiem sporo konkretnych zgłoszeń do tej właśnie kategorii, więc może panowie jednak woleliby głosować na każdy model z osobna, nie tylko na np. “koronkowe przezroczystości”, “dziewczęce desenie” itp.? 🙂 W każdym razie Arabelki przyjmuję 🙂

  10 lutego 2012 at 20:09 Reply
 • lavaenn

  Mężczyzna domaga się zgłoszenia do Męskich Gustów: Charnos Cherub padded midnight
  http://www.onlyher.pl/products/CHERUB_NAVY088_LR.jpg
  rozmiarówka 32-38 B-F, więc do żadnej innej kategorii i tak się nie załapie (chociaż ścisły i dużomiskowy), ale też go lubię 😉

  10 lutego 2012 at 20:26 Reply
 • panna marchewka

  Kusidełko:
  kategoria AA-C – Audelle/Lepel Fiore plunge, kolor coral reef, zdjęcie: http://www.dopasowana.pl/product-pol-2180-Biustonosz-usztywniany-push-up-Fiore-coral-reef-Audelle.html
  (Mam nadzieję, że się kwalifikuje, chociaż rozmiarówka zaczyna się od B).

  kategoria D-GG – Dalia Esther soft K26, kolor amethyst, zdjęcie: http://www.dalia.pl//gallery/esther-k26.jpg
  Curvy Kate Emily, kolor grape/black, zdjęcie: http://www.dopasowana.pl/data/gfx/pictures/large/8/0/2208_6.jpg

  Wygląda na to, że wszystkie inne kuszące modele, z którymi miałam styczność, są już bardzo starożytne 😉

  10 lutego 2012 at 23:19 Reply
 • alexis-z

  Najpiękniejszy i najwygodniejszy stanik, kategoria rozmiar d-gg
  Freya Deco plung red
  http://www.karoline.pl/product-pol-4480-Biustonosz-Freya-DECO-4234-Moulded-Plunge-Red-.html

  Wybór faceta
  Najpiękniejszy komplet Lyla black- red, kategoria rozmiar d-gg
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-freya-lyla-czarno-czerwony

  Gorset MasqueradeTiffany biały, kategoria
  http://www.karoline.pl/product-pol-3005-Gorset-Masquerade-TIFFANY-5437-Ivory-.html

  11 lutego 2012 at 10:17 Reply
 • Etylina

  kategoria AA-C: La Senza sugar ruffle, sprawdzony osobiście w rozmiarze 65B (chociaż model nie jest najnowszy)
  balkonetka.pl/static/cache/82/79/8279503d7b28cea6c3d8d9017dbfaae5.jpg
  3.bp.blogspot.com/_A1oAQ0_t9RA/TM3OfBNIvoI/AAAAAAAAAGs/IU_dziNDrEo/s1600/2010-08-13-0001.jpeg

  W większej kategorii Masquarade Rhea bordowa.

  11 lutego 2012 at 19:51 Reply
 • mssselfdestruct

  Nie wiem, czy uda mu się zakwalifikować, ale w kategorii A-C Gossard Glossies czarny
  http://www.theblossomroom.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/l/glossies_bra_blk.jpg

  12 lutego 2012 at 15:51 Reply
 • gonzalessa

  – Kusidelko, kategoria D-GG: Ewa Michalak CH Onyx
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-141-CH-Onyks.html

  – Najpiekniejszy komplet, kategoria D-GG: Ewa Michalak HM Burgund +stringi
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-202-HM-Burgund.html
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-203-Stringi-Burgund.html

  12 lutego 2012 at 19:40 Reply
 • motylanoga123

  W kategorii D-GG – Panache Cleo Lucy malinowa, również w kategorii komplet (ze stringami) – testowane na sobie w momencie wejścia w rozmiarówkę.

  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-cleo-lucy-malinowy

  W kategorii 60-65 A-C bezkonkurencyjne jest OnlyHer Espresso – dopóki nosiłam 65C naprawdę nie mogłam znaleźć nic, co leżałoby w połowie tak dobrze. Aczkolwiek dla mnie bardziej to wygodniczek niż kusidełko, wierzę, że równie komfortowe w noszeniu kusidełka również się w ofercie OnlyHer pojawią 🙂

  http://www.onlyher.pl/products/167/p/832/search/espresso/?&Dost=100&

  12 lutego 2012 at 20:16 Reply
 • Gabrysia

  Stanik:
  panache cleo lucy czarna (kat. D-GG)
  secrethills.pl/product-pol-465-Biustonosz-Panache-Cleo-Lucy-Czarny-5851.html

  panache superbra sienna granat i fiolet:
  http://www.adore.pl/pl/p/Sienna-Panache-Superbra-biustonosz-4471-granat-i-fiolet/328

  12 lutego 2012 at 21:23 Reply
 • effemeria

  Tabasco się właśnie pojawiło. Rozmiarówka to 28D-FF, 30C-F, 32B-E, 34C-DD. Wobec tego nie wiem, czy zmieści się do którejś kategorii, ale zgłaszam, że chciałabym go zobaczyć w kategorii dla mniejszych biustów i małych obwodów:)
  OnlyHer Tabasco komplet z figami. Dzisiaj jeszcze słabe zdjęcia: http://www.onlyher.pl/products/167/p/888

  13 lutego 2012 at 20:26 Reply
 • effemeria

  No i sam stanik Tabasco też chciałam zgłosić. Pragnę zaznaczyć, że rozmiary 60B-C, 65A-B też są możliwe do zamówienia;) więc zgłaszam w kategorii miseczki A-C.

  13 lutego 2012 at 20:38 Reply
 • kocio-kocio

  Najpiękniejszy komplet, D-GG
  Avocado Libertine “A” w wersji czarnej:
  http://www.avocado.com.pl/sklep/pl/shop/avocado_lingerie/libertine.html

  14 lutego 2012 at 11:48 Reply
 • sbarazzina

  Nie wiem czmu mój komentarz się nie dodał kika dni temu. No więc jeszcze raz:

  W kategorii Męskie Gusta:

  Carlotta basque ivory + figi
  tnij.org/carlotta_fauve

  Mia Fauve Halfcup, black + szorty
  tnij.org/mia_fauve

  14 lutego 2012 at 12:08 Reply
 • kasica_k

  Dzięki za kandydatury! Z powodu pewnego poślizgu czasowego ogłaszam, że można je zgłaszać jeszcze DO CZWARTKU. W weekend głosujemy! Uprzedźcie o tym już dziś swoich Męskich Gustów 😉 Miłych Walentynek!

  14 lutego 2012 at 17:32 Reply
 • the_mariska

  Skoro można, to jeszcze dorzucam ciutkę spóźniona…
  W kategorii D-GG:
  Masquerade Capella: http://www.onlyher.pl/products/masqueradecapellafulllen.jpg

  Reszta moich typów już się pojawiła 🙂

  15 lutego 2012 at 22:07 Reply
 • catsumi

  w kategorii D-GG Cleo Sasha sliwkowa 🙂

  16 lutego 2012 at 10:07 Reply
 • Gość

  mozna jeszcze? kusidełkowy komplet D-GG Curvy Kate Thrill me nibieściutko-śliwkowy, z szortami falbaniastymi oczywiście! http://www.dopasowana.pl/product-pol-2266-Biustonosz-usztywniany-Thrill-Me-azure-plum-Curvy-Kate-Showgirl-SG3001-.html

  21 lutego 2012 at 23:19 Reply
 • kasica_k

  W absolutnej drodze wyjątku zaliczam 😉

  22 lutego 2012 at 00:00 Reply
 • Leave a Reply