WKolekcje

Neonowa zebra. Kolekcja Panache Sport jesień-zima 2020

Jeśli „stanik sportowy” kojarzy ci się z miękkim topem bez fiszbin, w którym wygodnie turlać się po macie, a „nowa kolekcja biustonoszy sportowych” – z takimiż topami, ale opatrzonymi logo znanym z butów do biegania i sprzedawanymi w firmowym sklepie za niedorzeczną cenę – to zaraz dowiesz się czegoś nowego. Cena, owszem, trochę się zgadza (stanik Panache Sport kosztuje 170-250 zł, czyli niemało) – ale cała reszta jest całkiem inna 🙂

Specjalistyczny biustonosz sportowy to, najprościej mówiąc – taki sam biustonosz, jak każdy inny (z fiszbinami lub bez, z wymodelowanymi miseczkami, usztywnianymi lub nie, w różnych rozmiarach miseczek i pod biustem) – ale… bardziej, czy też: lepiej, a przede wszystkim: mocniej: mocniej trzyma, mocniej ogarnia, a przy tym – nie gniecie, nie drapie, odprowadza pot (to cecha znana użytkowniczkom odzieży sportowej). Działa tak pod warunkiem, że dobierzesz prawidłowy rozmiar, co jest równie ważne, jak w przypadku butów. A przy tym dobry „sportowiec” często fajnie wygląda, również bez koszulki.

Jeśli twoja ulubiona siłownia jest chwilowo nieczynna – to tym bardziej możesz chcieć zainwestować w coś do biegania, czy choćby dynamicznego chodzenia, w czym twoje popiersie nie będzie boleśnie podskakiwać, nawet jeśli jesteś nosicielką miseczki J. Firma Panache na bieżący sezon przygotowała kilka ciekawych projektów!

Panache Sport na fiszbinach – lime/black, czyli „sportowe koronki” znowu w natarciu

Dlaczego „znowu”? Bo takich wersji z ażurowym czarnym wierzchem i kontrastującym spodem były już u Panache dwie – jedną z nich możesz zobaczyć w mojej recenzji (z której przy okazji dowiesz się, jak można wkomponować sportowego Panasza w codzienną stylówkę tak, by było go widać).

W tej wersji oczka nie układają się w wymyślne wzory i całość z koronką kojarzy się co najwyżej odlegle, raczej nawiązuje do bardzo modnej w sportowych ciuchach estetyki siatki. Limonkowy neon w połączeniu z czernia to też już sportowy klasyk. Dla dodania energii w jesienny wieczór – moim zdaniem w sam raz.

Jak każdy Panache Sport, ten także oferuje możliwość spięcia ramiączek na plecach haczykiem (j-hook).

Zakres rozmiarów Panache Sport na fiszbinach ostatnio nieco się powiększył, co zauważą np. nosicielki brytyjskiej miseczki J w rozmiarach 60 i 65 pod biustem: UK 28 DD-J, 30 D-J, 32 C-J, 34 B-J, 36 B-HH, 38 B-H, 40 D-GG / EU 60 E-M, 65 D-M, 70 C-M, 75 B-L, 85 B-K, 90 D-J.

Panache Sport na fiszbinach – neon lights, czyli światła wielkiego miasta

Ta wersja kolorystyczna nie jest moją ulubioną (wolę neonową limonkę), ale trzeba przyznać, że też dobrze wpisuje się w jesienno-zimowy klimat. Wzór faktycznie przypomina jarzące się świetlówki, rozmyte jakby od szybkiego tempa biegu 🙂

Zakres rozmiarów identyczny, jak wyżej: UK 28 DD-J, 30 D-J, 32 C-J, 34 B-J, 36 B-HH, 38 B-H, 40 D-GG / EU 60 E-M, 65 D-M, 70 C-M, 75 B-L, 85 B-K, 90 D-J.

Panache Sport bez fiszbin – zebra print, czyli miejska dżungla

Czemu miejska? Bo cała ta mikrokolekcja kojarzy mi się urbanistycznie, z miejską ulicą albo klubem sportowym (ech, niech tylko pandemia zelżeje). Gdziekolwiek jednak wdziejesz zebrę – na pewno poprawi ci nastrój. No, mnie na pewno by poprawiła. Akurat jestem w potrzebie nowego sportowego bezfiszbinowca… To moja faworytka sezonu.

Zebrodeseń łączy się tutaj z efektem czarnego ażuru na kontrastowym tle w pięknym turkusie.

Bezfiszbinowy Panache Sport różni się od fiszbinowego… brakiem fiszbin, co skutkuje mniej skutecznym rozdzieleniem piersi i ogólnie mniejszą pancernością. Dlatego trudno się dziwić, że producent ten model zdecydował się od początku produkować w nieco mniejszym zakresie rozmiarów niż wersja na fiszbinach: UK 28 DD-H, 30 D-H, 32 C-H, 34-38 B-H, 40 DD-GG / EU 60 E-K, 65 D-K, 70 C-K, 75-85 B-K, 90 E-K.

Ale, uwaga: już w przyszłym sezonie – wiosna-lato 2021 – firma Panache planuje ten zakres zwiększyć, wprowadzając miseczki HH i J w strefie mniejszych rozmiarów pod biustem. Czy coś się zmieni w samej konstrukcji – tego nie wiem. Mam nadzieję, że dowiemy się niebawem.

Panache Sport bez fiszbin – navy/orange, czyli granatowo-pomarańczowy minimal

Wersja, która najmniej mnie porywa, ale miłośniczki klasycznej, mimimalnej sportowej estetyki mogą czuć się nią usatysfakcjonowane. W końcu nie wszyscy muszą lubić wzorki.

Rozmiary: UK 28 DD-H, 30 D-H, 32 C-H, 34-38 B-H, 40 DD-GG / EU 60 E-K, 65 D-K, 70 C-K, 75-85 B-K, 90 E-K.

Panache Sport w kolorach podstawowych

Staniki Panache Sport to nie tylko sezonowe kolorówki. Jeśli potrzebujesz biustonosza sportowego w kolorach: czarnym, beżowym, białym – albo lubisz szarość (szare melanżowe dresy zawsze na propsie) – kolekcja bazowa stoi przed tobą otworem cały czas, niezależnie od sezonu. W wersji z fiszbinami dostępne są kolory: czarny, biały, beżowy i szaromelanżowy, w wersji bez fiszbin – tylko czarny i beżowy.

Co ciekawe, bazowe kolory Panache Sporta stały się na początku tego roku bohaterami kampanii reklamowej pod hasłem #mysize, w której podkreślano jeden z największych jego atutów. Jest nim zakres i zróżnicowanie rozmiarów, które sprawiają, że taki model, jak Panache Sport (bo warto zauważyć, że nie jest jedynym produktem tego typu na rynku – są i inne marki profesjonalnych biustonoszy sportowych) stoi nieporównanie wyżej od sieciówkowych wynalazków typu top sportowy wciągany przez głowę – przynajmniej jeśli mówimy faktycznie o uprawianiu dynamicznej aktywności. Podtrzymanie biustu co prawda nie przy każdym sporcie i nie w każdym rozmiarze musi być jednakowo mocne, ale im większe piersi i im bardziej dynamiczny ruch, tym bardziej niedorzeczny jest pomysł ubierania ich w elastyczny topik w rozmiarach konfekcyjnych, czy wręcz „one size” – równie dobrze można by ćwiczyć bez biustonosza, co dla bardziej biuściastych z nas może oznaczać niećwiczenie wcale. Na szczęście jest alternatywa.

Modele Panache Sport: czarny bez fiszbin w rozmiarze 32E, beżowy bez fiszbin w rozmiarze 28DD.

Modele Panache Sport: czarny na fiszbinach w rozmiarze 34E, szary melanż na fiszbinach w rozmiarze 36H.

 

Panache Sport na fiszbinach biały w rozmiarze 32E.

Przy okazji kampania #mysize jest edukacyjna – przekonuje osoby z piersiami, że biust może być naprawdę skutecznie i wygodnie podtrzymany tylko w dobrze dopasowanym, właściwym dla danej osoby rozmiarze biustonosza. I że takich rozmiarów jest znacznie więcej niż kilka-kilkanaście – o czym w ogóle nie każdy wie. Jest to prawda oczywiście nie tylko w odniesieniu do biustonoszy sportowych!

Jak dobrać rozmiar Panache Sport?

Czasem pytacie, czy stanik sportowy dobierać tak samo, jak zwykły – a może powinien być np. rozmiar większy, albo mniejszy, żeby lepiej trzymał? Tutaj, stety czy niestety, nie ma reguł – a już na pewno nie takich, które można by stosować do wszystkich modeli „sportowców”. Porównując z innymi modelami firmy Panache i większością znanej mi bielizny brytyjskiej DD+ – Panache Sport ma spore miseczki z dużą ilością przestrzeni u góry, zwłaszcza ten na fiszbinach, w związku z czym czasem ma sens wzięcie miseczki mniejszej niż zwykle. Pod biustem jest przeciętnie ciasny i raczej nie liczyłabym na to, że z czasem się rozciągnie. Polecałabym zaczęcie przymiarek od rozmiaru, który nosisz w innych biustonoszach brytyjskich i modyfikację w razie potrzeby. W przypadku stanika sportowego ważne jest, by pozwalał ci na swobodne oddychanie – jeśli twoja klatka piersiowa mocno powiększa obwód przy głębokim wdechu, możesz potrzebować większego rozmiaru pod biustem. Dlatego w czasie przymiarki pamiętaj o wdechach!

Jeśli nie nosiłaś nigdy biustonoszy brytyjskich, to może ci się przydać poniższa garść informacji:

Brytyjski system rozmiarów biustonoszy różni się od tego, który stosujemy w Europie i Polsce. W systemie brytyjskim inne są: oznaczenia rozmiarów pod biustem (u nas – 60, 65, 70… – a w UK: 28, 30, 32… itd., łatwo sobie przełożyć), różnią się też oznaczenia rozmiarów miseczek powyżej D (u nas: D-E-F-G-H-I-J-K-L-M-N-O…, w UK: D-DD-E-F-FF-G-GG-H-HH-J-JJ-K…, przy czym uwaga, podwójne litery to PEŁNE ROZMIARY, nie „połówki”!).

Ważną, a nie zawsze docenianą różnicą jest różnica w skoku, czyli w przyrastaniu wielkości miseczek z rozmiaru na rozmiar (w UK: co 1 cal obwodu w biuście, w EU… teoretycznie, co 2 cm, choć w praktyce bardzo różnie to bywa w różnych markach). Ponieważ firmy brytyjskie coraz częściej na swoich stronach kierowanych na rynek europejski, jak polska strona firmowa Panache, używają oznaczeń „przeliczonych” na system EU, ja również umieszczam oznaczenia EU, gdy podaję rozmiarówki modeli. Przykładowo, brytyjska miseczka G to według tego „przekładu” europejska miseczka I.

Skrinszot z katalogu Panache: zakres rozmiarów Panache Sport na fiszbinach. Bezpośrednio nad tabelką są brytyjskie oznaczenia miseczek, na samej górze – europejskie. To jednak nie jest takie proste – miseczki europejskie nie dają się tak łatwo przełożyć na brytyjskie, jak sugeruje ta tabelka. Im większy rozmiar, tym większy może być „rozjazd” w rozmiarach miseczek.

Co ciekawe, firma Panache na metkach swoich produktów, podając rozmiary w różnych systemach, przelicza wyłącznie rozmiary pod biustem, nie ruszając miseczek. Na zapięciu mojego Panache Sporta poniżej mamy podane różne oznaczenia rozmiaru pod biustem: 38, 85, 100, 16… ale miseczka wszędzie pozostała FF, co w zasadzie nie ma sensu, zwłaszcza biorąc pod uwage, że takiego oznaczenia rozmiaru miseczki w ogóle nie stosuje się w rozmiarówce ani europejskiej, ani francuskiej.

Nadruk („metka”) na zapięciu mojego stanika Panache Sport w rozmiarze 38FF. Podany dalej rozmiar 85FF tak naprawdę nie istnieje w żadnym systemie – ani europejskim ani brytyjskim 🙂

Dlatego miej się na baczności ? Jeśli nosisz polską bieliznę, twój rozmiar w polskich biustonoszach może być inny, niż w biustonoszach brytyjskich po przeliczeniu miseczek „jeden w jeden”. Na przykład: w polskiej marce Ava noszę rozmiar 85G. Według przelicznika zastosowanego na stronie Panache powinno to odpowiadać rozmiarowi UK 38F. Tymczasem mój rozmiar w Panache to dopiero 38FF. Wniosek? Lepiej nie polegać za bardzo na przeliczeniach. Najlepiej dobierać biustonosze doświadczalnie albo wg wymiarów – tutaj znajdziesz tabelę rozmiarów brytyjskich. W razie wątpliwości (trzeba wiedzieć, jak się zmierzyć i jak czytać tabelę) – pytaj w komentarzu albo przez kontakt (o brytyjskiej rozmiarówce i niuansach przeliczania rozmiarów przeczytasz więcej w tym artykule).

Gdzie kupić biustonosz Panache Sport?

Jeśli zastanawiasz się, dokąd się udać stacjonarnie po bieliznę Panache (nie znajdziesz jej w sieciówkach) – po pierwsze, rozejrzyj się po salonach brafitterskich w swojej okolicy. Większość z nich prowadzi markę Panache Sport. Znajdziesz je w naszym Spisie Dobrych Sklepów.

Ponadto na stronie firmowej można znaleźć listę sklepów w Polsce, gdzie można kupić bieliznę Panache i Panache Sport. Przejrzyj swój rejon! Jeśli w danym salonie nie znajdziesz swojego rozmiaru – warto spytać, czy nie da się go sprowadzić. Wiele sklepów oferuje taką możliwość.

Tu znajdziesz oficjalną stronę marki Panache Sport.

Panache Sport można oczywiście nabyć także w sklepach online z bielizną, bywa czasem nawet w sklepach z odzieżą sportową.

Co z innymi markami firmy Panache i ich kolekcjami na sezon jesień-zima 2020?

Być może część z was jest ciekawa, czemu do tej pory nie pokazałam jeszcze propozycji na bieżącą jesień z marek Cleo by Panache, Panache i Sculptresse, spieszę więc z wyjaśnieniem – kolekcji tych niestety zapewne nie zobaczymy już w tym roku. Z powodu pandemii koronawirusa wiosną wiele sklepów w Polsce i nie tylko nie sprzedało założonej ilości towaru, i w związku z tym nie uzyskało wystarczających środków na jesienne zamówienia. Z tego powodu firma Panache zdecydowała, by zapowiadaną na aktualną jesień kolekcję sezonową przesunąć na przyszły rok, a z części modeli na razie zrezygnować. Dlatego pierwsze nowe kolekcje Panache zobaczymy prawdopodobnie dopiero w styczniu.

Mam jednak jeden optymistyczny „przeciek” – model Atlanta z kolekcji Cleo w kolorze żółtym, który być może już widziałyście na instagramach, chyba oparł się cięciom (największym właśnie w marce Cleo) i jest w tej chwili zapowiadany na… maj 2021. Trzymam się tej nadziei – bo taki kolor po prostu nie może nam przepaść! 🙂

Tymczasem jednak – cieszmy się turkusową zebrą! 🙂

Który ze sporciaków najbardziej skradł twoje serce? 🙂 Jakie masz sposoby na ruch w czasie pandemicznych ograniczeń? 

Może ci się spodobać

1 Komentarz

  • Marta P

    A ostatnio zamarzył mi się biustonosz w paski? Turkusss ??w paski???? będzie pasował do moich”pasków”na brzuchu ? Tylko on bez fiszbin, hmmm Jedyny jaki posiadam to fiszbinowiec, więc pytanie czy ten będzie rozdzielał podobnie? Bo o podtrzymanie się nie martwię, na pewno da radę?

    21 października 2020 at 16:20 Reply
  • Leave a Reply