WWydarzenia

Ostanikujmy Polskę! – czyli marzec miesiącem bra-fittingu :-)

Czemu w sklepach mamy wciąż tak mały wybór bielizny w szerokim zakresie rozmiarów (czyli staników z miseczkami nie tylko do D i nie tylko od obwodu 70)? Między innymi dlatego, że jej tam nie szukamy. Nie pytamy o rozmiary, które powinnyśmy nosić, bo nie znamy swojego prawidłowego rozmiaru. A bez popytu trudno oczekiwać podaży, prawda? Dlatego te z nas, które już wiedzą, z czego najczęściej wynika problem „za dużego”, za małego” czy niewymiarowego” biustu, starają się przekonać inne kobiety do zweryfikowania swojego 75B czy 80C. Im więcej będzie wymagających klientek, tym więcej towaru z czasem pojawi się na półkach. Tym szybciej zapanuje zdrowa konkurencja między producentami, otwierająca drogę do obniżania cen.

Niezłym sposobem upowszechniania wiedzy o właściwym dobieraniu staników, oprócz edukowania kobiet z najbliższego otoczenia, jest organizowanie wykładów i prezentacji na ten temat. Najlepiej, gdy są połączone z możliwością skorzystania z usług bra-fitterki i dobrania właściwego rozmiaru, podobnie jak „fitting events” organizowane przez brytyjskie sklepy.

Inicjatywa pochodzi z reguły od czytelniczek Lobby Biuściastych, a udział w imprezach biorą polskie sklepy z bielizną, mające w swojej ofercie DD-plusowe marki. Ponieważ takich „spotkań bra-fitterskich” szykuje się w najbliższym czasie sporo, pomyślałam, że warto przedstawić kilka z nich, zachęcić do uczestnictwa tudzież przyprowadzenia swoich mam, sióstr, babć, cioć i koleżanek.

Szczególnym powodem do radości jest fakt, że spotkania bra-fitterskie odbywają się nie tylko w Warszawie czy innych największych miastach.

Stanikomaniaczko! Jeśli czujesz, że Twoja bielizna nie jest idealnie dobrana, a brakuje w Twojej okolicy sklepu, w którym doradzono by Ci odpowiedni rozmiar stanika – oto propozycje dla Ciebie. Zrób sobie z okazji Dnia Kobiet prezent w postaci dobrze dobranego stanika!

 

Tydzień Kobiet w Żarach – akcja bra-fittingowa (5-6 marca)

Tydzień Kobiet to impreza promująca środowiska kobiece, organizowana przez Żarski Dom Kultury i Lubuski Ruch na rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”. Organizatorki mają mnóstwo zapału. Oddam im głos:

„W ramach Tygodnia Kobiet, przez dwa dni, a dokładnie 5 i 6 marca, w godzinach 15-19 będziemy do dyspozycji Pań w «punkcie poradnictwa». Dzięki współpracy i zaangażowaniu Pań ze sklepu KAROline z Zielonej Góry, który jako jedyny w naszym regionie prowadzi sprzedaż staników w pełnej rozmiarówce od A do J, odwiedzające nasz punkt Panie będą miały możliwość na miejscu, w intymnych warunkach i miłej atmosferze dopasować sobie odpowiedni biustonosz. Panie z KAROline przywiozą pełną rozmiarówkę kilku modeli znanych firm. Będzie można je przymierzyć, dobrać rozmiar oraz dowiedzieć się w teorii i praktyce, jak powinien wyglądać dobrze dobrany stanik. Odwiedzające Panie będą mogły nauczyć się wszystkiego, co potrzebne, by w przyszłości samodzielnie radzić sobie z doborem biustonosza, a przy okazji porozmawiać przy kawie. Otrzymają także materiały informacyjne [przygotowane m.in. na podstawie notek ze Stanikomanii].

Kolejnym elementem akcji będą pogadanki informacyjne w szkołach średnich. Chcemy zachęcić do dokonania zmiany w swoim życiu także młode kobiety, które są na początku «przygody ze stanikami» i przekazać im umiejętność właściwego doboru rozmiaru. One również będą mogły odwiedzić nasz punkt.”

Mamy tu ciekawy przykład współpracy dwóch stron: działaczki lokalne, które zaraziły się bra-fitterskim bakcylem, i sklep działający w zachodniej Polsce. Efekty akcji będą, jak sądzę, korzystne dla wszystkich zainteresowanych: promocji sklepu towarzyszyć będzie edukacja kobiet. Uwaga: wstęp wolny!

 

Spotkanie w lubelskiej klubokawiarni „Babie lato” (7 marca)

To nie pierwsza tego typu impreza – poprzednie odbywały się (i będą odbywały) w „Babim lecie” w Katowicach i zdobyły zainteresowanie lokalnej stacji telewizyjnej. Poprowadzą ją panie z forum Lobby Biuściastych, przy współpracy warszawskiego sklepu Dopasowana.pl. Lubelskie Babie Lato mieści się na ul. Głębokiej 8a.  Spotkanie 7 marca będzie jedną z kilku atrakcji, które przygotowały właścicielki dla swoich klientek z okazji Dnia Kobiet. I znowu oddam głos organizatorkom:

„Impreza zaczyna się o godzinie 15. Będziemy miały pół godziny na miniwykład, który będzie podparty prezentacją multimedialną. Krótko przedstawimy Lobby Biuściastych, a następnie przejdziemy do części stanikowej – podstawowe zasady doboru rozmiaru dla pań o większym i mniejszym biuście, najczęściej popełniane błędy. Na przykładzie żywych modelek (w tym osoba z małym biustem, a także pani po karmieniu piersią) pokażemy, jak wygląda dobrze dobrany stanik, że nie tylko biust dwudziestolatki może wyglądać atrakcyjnie, a biust w rozmiarze 30JJ nie jest gigantycznym biustem.

Po wykładzie przejdziemy do dobierania staników (mamy czas do godziny 18) – będziemy miały do dyspozycji staniki ze sklepu Dopasowana.pl oraz firmy Comexim. Zarówno biuściaste, jak i małobiuściaste znajdą coś dla siebie – staników starczy dla wszystkich. Wstęp jest wolny, ilość miejsc – ile zmieści się w kawiarni, nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.”

Jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć 7 marca, już 11 dni później – 18 marca odbędzie się kolejne spotkanie, otwierające cały cykl spotkań bra-fitterskich w lubelskim „Babim Lecie” (godzina 18).

Podobna impreza odbędzie się również 7 marca w Katowicach, w tamtejszym Babim Lecie (ul. Gliwicka 9).

Wstęp – rzecz jasna – wolny!

 

Progressteron – „Uszczęśliw swój biust!” – 14 i 29 marca

„Nie ma dwóch identycznych biustów, a każdy zasługuje na wygodę i dobre samopoczucie. Z naszego wykładu dowiesz się, w jaki sposób bielizna (biustonosze) wpływa na nasz wygląd i zdrowie oraz jak znaleźć taką, w której poczujesz się atrakcyjnie i odetchniesz pełną piersią. […] Dostaniesz instrukcję, jak się mierzyć, jak dobierać rozmiar obwodu i miseczki. […]. Po części teoretycznej każda z uczestniczek będzie mogła nauczyć się prawidłowego zakładania biustonosza oraz dobierania rozmiaru.”

To opis warsztatów, które mają odbyć się 14 marca w Łodzi i 29 marca w Warszawie, w ramach corocznego, rozwojowego festiwalu dla kobiet Progressteron. Zajęcia wymagają zarejestrowania się i są płatne, jak wszystkie warsztaty w ramach festialu (Lobbystkom niestety nie udało się przeforsować formuły darmowej).

Uwaga, jest jeszcze siedem wolnych miejsc są jeszcze dwa miejsca na festiwalu łódzkim! Rejestrować się można na Nie ma już wolnych miejsc 🙂 Na stronie Dojrzewalni Róż znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. W spotkaniach wezmą udział także sklepy z bielizną, które dostarczą staniki do przymierzania (w Łodzi – Mercado, pojawi się też bielizna projektowana przez Ewę Michalak, w Warszawie – prawdopodobnie Dopasowana.pl i Peachfield).

 

Gdzie szukać informacji o spotkaniach?

Ponieważ prawie codziennie docierają do mnie wieści o kolejnych bra-imprezach (bramprezach? :-)), trudno jedną notką wyczerpać temat. Zainteresowanym polecam więc zaglądać do:

wątku na forum Lobby Biuściastych

kalendarza Lobby, do którego wpisywane są kolejne bra-eventy

Lobby Blogu, w którym ten temat także będzie gościł regularnie.

Może ci się spodobać