WWydarzenia

Ostanikujmy Polskę! – czyli marzec miesiącem bra-fittingu :-)

Czemu w sklepach mamy wciąż tak mały wybór bielizny w szerokim zakresie rozmiarów (czyli staników z miseczkami nie tylko do D i nie tylko od obwodu 70)? Między innymi dlatego, że jej tam nie szukamy. Nie pytamy o rozmiary, które powinnyśmy nosić, bo nie znamy swojego prawidłowego rozmiaru. A bez popytu trudno oczekiwać podaży, prawda? Dlatego te z nas, które już wiedzą, z czego najczęściej wynika problem „za dużego”, za małego” czy niewymiarowego” biustu, starają się przekonać inne kobiety do zweryfikowania swojego 75B czy 80C. Im więcej będzie wymagających klientek, tym więcej towaru z czasem pojawi się na półkach. Tym szybciej zapanuje zdrowa konkurencja między producentami, otwierająca drogę do obniżania cen.

Niezłym sposobem upowszechniania wiedzy o właściwym dobieraniu staników, oprócz edukowania kobiet z najbliższego otoczenia, jest organizowanie wykładów i prezentacji na ten temat. Najlepiej, gdy są połączone z możliwością skorzystania z usług bra-fitterki i dobrania właściwego rozmiaru, podobnie jak „fitting events” organizowane przez brytyjskie sklepy.

Inicjatywa pochodzi z reguły od czytelniczek Lobby Biuściastych, a udział w imprezach biorą polskie sklepy z bielizną, mające w swojej ofercie DD-plusowe marki. Ponieważ takich „spotkań bra-fitterskich” szykuje się w najbliższym czasie sporo, pomyślałam, że warto przedstawić kilka z nich, zachęcić do uczestnictwa tudzież przyprowadzenia swoich mam, sióstr, babć, cioć i koleżanek.

Szczególnym powodem do radości jest fakt, że spotkania bra-fitterskie odbywają się nie tylko w Warszawie czy innych największych miastach.

Stanikomaniaczko! Jeśli czujesz, że Twoja bielizna nie jest idealnie dobrana, a brakuje w Twojej okolicy sklepu, w którym doradzono by Ci odpowiedni rozmiar stanika – oto propozycje dla Ciebie. Zrób sobie z okazji Dnia Kobiet prezent w postaci dobrze dobranego stanika!

 

Tydzień Kobiet w Żarach – akcja bra-fittingowa (5-6 marca)

Tydzień Kobiet to impreza promująca środowiska kobiece, organizowana przez Żarski Dom Kultury i Lubuski Ruch na rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”. Organizatorki mają mnóstwo zapału. Oddam im głos:

„W ramach Tygodnia Kobiet, przez dwa dni, a dokładnie 5 i 6 marca, w godzinach 15-19 będziemy do dyspozycji Pań w «punkcie poradnictwa». Dzięki współpracy i zaangażowaniu Pań ze sklepu KAROline z Zielonej Góry, który jako jedyny w naszym regionie prowadzi sprzedaż staników w pełnej rozmiarówce od A do J, odwiedzające nasz punkt Panie będą miały możliwość na miejscu, w intymnych warunkach i miłej atmosferze dopasować sobie odpowiedni biustonosz. Panie z KAROline przywiozą pełną rozmiarówkę kilku modeli znanych firm. Będzie można je przymierzyć, dobrać rozmiar oraz dowiedzieć się w teorii i praktyce, jak powinien wyglądać dobrze dobrany stanik. Odwiedzające Panie będą mogły nauczyć się wszystkiego, co potrzebne, by w przyszłości samodzielnie radzić sobie z doborem biustonosza, a przy okazji porozmawiać przy kawie. Otrzymają także materiały informacyjne [przygotowane m.in. na podstawie notek ze Stanikomanii].

Kolejnym elementem akcji będą pogadanki informacyjne w szkołach średnich. Chcemy zachęcić do dokonania zmiany w swoim życiu także młode kobiety, które są na początku «przygody ze stanikami» i przekazać im umiejętność właściwego doboru rozmiaru. One również będą mogły odwiedzić nasz punkt.”

Mamy tu ciekawy przykład współpracy dwóch stron: działaczki lokalne, które zaraziły się bra-fitterskim bakcylem, i sklep działający w zachodniej Polsce. Efekty akcji będą, jak sądzę, korzystne dla wszystkich zainteresowanych: promocji sklepu towarzyszyć będzie edukacja kobiet. Uwaga: wstęp wolny!

 

Spotkanie w lubelskiej klubokawiarni „Babie lato” (7 marca)

To nie pierwsza tego typu impreza – poprzednie odbywały się (i będą odbywały) w „Babim lecie” w Katowicach i zdobyły zainteresowanie lokalnej stacji telewizyjnej. Poprowadzą ją panie z forum Lobby Biuściastych, przy współpracy warszawskiego sklepu Dopasowana.pl. Lubelskie Babie Lato mieści się na ul. Głębokiej 8a.  Spotkanie 7 marca będzie jedną z kilku atrakcji, które przygotowały właścicielki dla swoich klientek z okazji Dnia Kobiet. I znowu oddam głos organizatorkom:

„Impreza zaczyna się o godzinie 15. Będziemy miały pół godziny na miniwykład, który będzie podparty prezentacją multimedialną. Krótko przedstawimy Lobby Biuściastych, a następnie przejdziemy do części stanikowej – podstawowe zasady doboru rozmiaru dla pań o większym i mniejszym biuście, najczęściej popełniane błędy. Na przykładzie żywych modelek (w tym osoba z małym biustem, a także pani po karmieniu piersią) pokażemy, jak wygląda dobrze dobrany stanik, że nie tylko biust dwudziestolatki może wyglądać atrakcyjnie, a biust w rozmiarze 30JJ nie jest gigantycznym biustem.

Po wykładzie przejdziemy do dobierania staników (mamy czas do godziny 18) – będziemy miały do dyspozycji staniki ze sklepu Dopasowana.pl oraz firmy Comexim. Zarówno biuściaste, jak i małobiuściaste znajdą coś dla siebie – staników starczy dla wszystkich. Wstęp jest wolny, ilość miejsc – ile zmieści się w kawiarni, nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.”

Jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć 7 marca, już 11 dni później – 18 marca odbędzie się kolejne spotkanie, otwierające cały cykl spotkań bra-fitterskich w lubelskim „Babim Lecie” (godzina 18).

Podobna impreza odbędzie się również 7 marca w Katowicach, w tamtejszym Babim Lecie (ul. Gliwicka 9).

Wstęp – rzecz jasna – wolny!

 

Progressteron – „Uszczęśliw swój biust!” – 14 i 29 marca

„Nie ma dwóch identycznych biustów, a każdy zasługuje na wygodę i dobre samopoczucie. Z naszego wykładu dowiesz się, w jaki sposób bielizna (biustonosze) wpływa na nasz wygląd i zdrowie oraz jak znaleźć taką, w której poczujesz się atrakcyjnie i odetchniesz pełną piersią. […] Dostaniesz instrukcję, jak się mierzyć, jak dobierać rozmiar obwodu i miseczki. […]. Po części teoretycznej każda z uczestniczek będzie mogła nauczyć się prawidłowego zakładania biustonosza oraz dobierania rozmiaru.”

To opis warsztatów, które mają odbyć się 14 marca w Łodzi i 29 marca w Warszawie, w ramach corocznego, rozwojowego festiwalu dla kobiet Progressteron. Zajęcia wymagają zarejestrowania się i są płatne, jak wszystkie warsztaty w ramach festialu (Lobbystkom niestety nie udało się przeforsować formuły darmowej).

Uwaga, jest jeszcze siedem wolnych miejsc są jeszcze dwa miejsca na festiwalu łódzkim! Rejestrować się można na Nie ma już wolnych miejsc 🙂 Na stronie Dojrzewalni Róż znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. W spotkaniach wezmą udział także sklepy z bielizną, które dostarczą staniki do przymierzania (w Łodzi – Mercado, pojawi się też bielizna projektowana przez Ewę Michalak, w Warszawie – prawdopodobnie Dopasowana.pl i Peachfield).

 

Gdzie szukać informacji o spotkaniach?

Ponieważ prawie codziennie docierają do mnie wieści o kolejnych bra-imprezach (bramprezach? :-)), trudno jedną notką wyczerpać temat. Zainteresowanym polecam więc zaglądać do:

wątku na forum Lobby Biuściastych

kalendarza Lobby, do którego wpisywane są kolejne bra-eventy

Lobby Blogu, w którym ten temat także będzie gościł regularnie.

Może ci się spodobać

21 komentarzy

 • ajekcento

  Dziękuję Kasica za zamieszczenie informacji o naszej akcji. Już jutro zaczynamy!! Nie mogę się doczekać, jestem cała podekscytowana tym co będzie się działo. Udział zapowiedziało już bardzo wiele Pań i mam nadzieję, że wspólnie z Kasią i Agnieszką ze sklepu “Karoline” podołamy zadaniu. Wczoraj miałam także pierwsze spotkanie z młodzieżą, zainteresowanie było spore, podobnie jak zdziwnienie w oczach dziewcząt słuchających, że rozmiarówka nie kończy się na D. Mam nadzieję, że nasza akcja pokaże, że można zorganizować fajną i pożyteczną imprezę, nawet w niewielkim mieście 🙂
  Pozdrawiam – Ajekcento (Joanna)

  4 marca 2009 at 10:53 Reply
 • dorianne.gray

  W KAROline jest oczywiście rozmiarówka do K 🙂
  Do zobaczenia już jutro w Żarach!

  4 marca 2009 at 11:32 Reply
 • maheda

  Trzymam za Was kciuki, dziewczyny, i sama też będę prosiła 9-tego o trzymanie za mnie – to będzie mój pierwszy raz w liceum 😉
  Pozdrawiam serdecznie!!!

  4 marca 2009 at 11:34 Reply
 • wera9954

  Trzymam kciuki 🙂 Szkoda, że u nas w Siedlcach nic takiego nie ma 🙁

  4 marca 2009 at 14:55 Reply
 • butters77

  Kasico, świetny, wyczerpujący artykuł! Mam nadzieję, że “ostanikowanie całej Polski” to już tylko kwestia czasu!:)
  Zamieściłam już na blogu Lobby informację o nadchodzących wydarzeniach – i pozwoliłam sobie nawiązać do Twojej notki;)

  Tymczasem chciałabym bardzo podkreślić, jak doskonałym posunięciem (zarówno dla sprzedawcy, jak i dla klientek) jest zaangażowanie sklepu w spotkania bra-fitterskie. Dla nas – klientek – dostęp do biustonoszy w pełnej rozmiarówce stanowi świetną okazję, aby zasady bra-fittingu, których uczymy się na spotkaniach, od razu wypróbować na żywym ciele. A dla sklepów taka impreza to okazja sprzedaży wielu modeli w kilka godzin, a także doskonała reklama – bo przecież sklep, który dostarcza towaru do mierzenia i docenia rolę perfekcyjnie dopasowanej bielizny, najwyraźniej troszczy się o swoje klientki:)

  Dlatego apel do właścicieli sklepów – bierzcie udział w spotkaniach bra-fittingowych, zapraszajcie lobbystki, aby przeprowadziły instruktaże i wykłady! Sprzedaż Waszych produktów tylko na tym zyska:)
  [Oczywiście dotyczy to właścicieli sklepów, którzy dysponują pełną rozmiarówką, ale na szczęście takich jest coraz więcej;)]

  Wero9954, śledź uważnie wszystkie doniesienia o lokalnych akcjach, a jestem pewna, że szybko znajdziesz coś dla siebie!:) Jeszcze niedawno nie do pomyślenia byłoby np. spotkanie w Rudzie Śląskiej, a tu proszę – wkrótce się szykuje występ Mahedy:) Jestem przekonana, że bra-fitting będzie zataczał coraz szersze kręgi.

  4 marca 2009 at 15:24 Reply
 • Abeille

  Czytam regularnie stanikomanię i balkonetkę, ale zazwyczaj się nie wypowiadam, jednak teraz, jako przedstawicielka szkoły średniej zdecydowanie muszę zaprzeczyć, jako iż (gdyż, ponieważ 😉 ) ‘młode kobiety ze szkół średnich’ wcale nie są na początku przygody ze stanikami, która zaczyna się już w podstawówce 😉

  4 marca 2009 at 16:56 Reply
 • rybka_z_aquarium

  Bardzo mnie cieszy, że jest coraz więcej takich pro-biuściastych wydarzeń. I mam jeszcze jedną uwagę – nie wiem, do kogo powinnam się z tym zwrócić, więc napiszę tutaj i ewentualnie czekam na przekierowanie. We Wrocławiu odbędzie się niedługo festiwal kobiecości- Kobieta z Wiggorem (koniec kwietnia). Zwykle zaangażowane w festiwal są wszystkie lub prawie wszystkie uczelnie wyższe i wiem, że pokaz bra-fittingu mógłby sporo tu zdziałać. Jeszcze nie ma informacji o tegorocznej edycji, ale kontakt do ludzi zajmujących się poprzednią można znaleźć na kobieta.wiggor.pl/ . Myślę, że dobrym pomysłem byłoby także zaangażowanie w to najlepiej wyposażonego sklepu we Wrocławiu – mam na myśli sklep Milla na Ruskiej. Bardzo proszę o przekazanie tego info do osoby mogącej się skontaktować z organizatorami festiwalu. Pozdrawiam serdecznie!

  4 marca 2009 at 17:23 Reply
 • dziwna_dziewczyna

  Wero9954 – spotkanie w Rudzie Śląskiej też się samo nie zorganizowało 😉 To naprawdę nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. I pociesz się tym, że będziesz bogatsza w nasze tegoroczne doświadczenia, więc łatwiej będzie Ci zrobić takie spotkanie u siebie 😉

  4 marca 2009 at 17:33 Reply
 • wariamiktoria

  Wero9954 Ty chyba jesteś z Siedlec? Mogę się tam wybrać ze stanikami, rodzinę odwiedzić a przy okazji podopasowywać staniki 🙂 Dopóki nie ruszę ze sklepem stacjonarnym będę bardzo mobilna i można to wykorzystać. Zorganizuj miejsce (któryś weekend), ja podeślę Ci plakaty jeśli będziesz chciała i do boju 🙂 mogę zostać i do poniedziałku więc jeśli w jakiejś szkole to też mogę zrobić referat i pokazać o co chodzi z dobieraniem, zakładaniem stanika itd.

  4 marca 2009 at 19:51 Reply
 • fringilla

  Dziewczyny, nie wiem gdzie to zamieścić, więc wpisuję w komentarzach. Odkryłam super sklep koło sibie, mają różniaste rozmiary: http://www.ladysplace.pl/
  weszłam 80D, wyszłam 65 FF lub G! I już nie chcę nic innego:)

  5 marca 2009 at 10:58 Reply
 • golew

  Kasico gratulacje za zajęcie drugiego miejsca w konkursie Bloger Roku 2008 portalu wiadomosci24.pl 🙂 oby jeszcze więcej takich nagród a za rok życzę zwycięstwa 🙂 i kolejnych wspaniałych notek w tym czasie 🙂
  http://www.wiadomosci24.pl/blog/marek_iwaniszyn_i_miroslaw_ogorka_dziennikarzami_90455-1–1-a.html – ostatnia czwarta strona 🙂

  5 marca 2009 at 13:52 Reply
 • kasica_k

  Serdecznie dziękuję za gratulacje i oczywiście wszystkim za głosy 🙂 Gdyby nie moje Czytelniczki, nie byłoby ani miejsca w konkursie, ani bloga też pewnie by nie było 🙂

  5 marca 2009 at 14:22 Reply
 • wera9954

  @wariamiktoria – owszem, jestem z Siedlec. Ze zorganizowaniem miejsca nie będzie mi łatwo 🙁 Bo co to może być za miejsce?

  5 marca 2009 at 14:27 Reply
 • kasica_k

  W związku z Progressteronem dopisałam info o sklepach, które biorą udział. Tymczasem w Łodzi już też skończyły się wolne miejsca.

  rybka_z_aquarium, dzięki za informację, dałam znać naszej wrocławskiej reprezentacji 🙂

  butters, dziękuję za kometarz i nieustająco namawiam wszystkich zainteresowanych akcjami pro-biu do zaglądania na Bloga lobby. Sklepy też! Wspólne działania przynoszą korzyści nam i Wam.

  fringilla, Stanikomaniaczki już znają Ladysplace z notki o stanikach do karmienia, a niebawem być może będzie okazja do szerszego zaprezentowania tego sklepu 🙂

  5 marca 2009 at 14:32 Reply
 • kasica_k

  Są jeszcze miejsca w Łodzi! Przepraszam za zamieszanie. Dwa miejsca czekają na łódzkie stanikomaniaczki!

  5 marca 2009 at 14:42 Reply
 • wariamiktoria

  Wera9954 może to być np jakiś miejski dom kultury, świetlica szkolna, sala parafialna. Możliwości jest dużo, google naszym przyjacielem jest i podało mi np takie coś: siedlce.naszemiasto.pl/kontakty_adresy/lista/30.html , takie coś http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hs=ubb&ei=8gCwSf-zJpOw0AWh_v2CAQ&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=siedlce+dom+kultury&spell=1
  ogólnie trzeba szukać i rozmawiać, trzeba tylko chcieć 🙂
  Żeby tutaj nie bałaganić skontaktuj się może za mną na mariawiktoria@gmail.com
  Kasica_k gratuluję, włożyłaś w to masę pracy a Twoje teksty edukujące są dla mnie często inspirację do argumentacji 🙂

  5 marca 2009 at 18:10 Reply
 • vinnica.pl

  dziewczyny w listopadzie podiełam watek o perfekcyjnym dopasowaniu w siedlcach wpisały tam sie tylko 2 osoby jesli jesteście mieszkankami naszego miasta to tam zajyjcie bo już dawno potrzebowałabym zainteresowanych tym tematem a poza tym mam w kwietniu zakładac sklep z pełną rozmiarówka…jesli jestescie mieszkanami to dajcie mi znac ma e-mail maggieh@tenbit.pl czekam na was!!!!

  5 marca 2009 at 18:59 Reply
 • agafka88

  UWAGA! Brafitting w Babim Lecie zaczynamy jutro pół godziny wcześniej, o 15.00

  6 marca 2009 at 21:27 Reply
 • kasica_k

  Dziękuję agafko za informację, już zmieniam w notce.

  7 marca 2009 at 02:36 Reply
 • Iza

  Dziewczyny a czy wiecie coś o takim brafittingu w Poznaniu???

  12 marca 2009 at 19:08 Reply
 • roza_am

  W Poznaniu mieści się jeden z kilku polskich sklepów oferujących brafitting. Tutaj znajdziesz namiary na ten sklep.

  12 marca 2009 at 20:03 Reply
 • Leave a Reply