WWydarzenia

Październik miesiącem staniko-edukacji

Jak zwykle jesienią, zrywamy się w szlachetnym pędzie do wykształcenia – wracamy do szkół bądź wyprawiamy tam różne gałęzie i gałązki naszych rodów. Stanikologia stosowana, przedmiot u nas stosunkowo młody, także wkracza do sal wykładowych. Podczas gdy lato obfitowało w bra-mityngi w sklepach, na których oddawałyśmy się w ręce lotnych brygad bra-fitterskich, szkolących przy okazji spragniony wiedzy personel, jesienią mamy okazję przysiąść fałdów i nauczyć się, jak zostać swoją własną bra-fitterką.

 

Rozwiń się z Progressteronem

„Nie ma dwóch identycznych biustów, a każdy zasługuje na wygodę i dobre samopoczucie. Z naszego wykładu dowiesz się, w jaki sposób bielizna (biustonosze) wpływa na nasz wygląd i zdrowie oraz jak znaleźć taką, w której poczujesz się atrakcyjnie i odetchniesz pełną piersią. […] Dostaniesz instrukcję, jak się mierzyć, jak dobierać rozmiar obwodu i miseczki. […]. Po części teoretycznej każda z uczestniczek będzie mogła nauczyć się prawidłowego zakładania biustonosza oraz dobierania rozmiaru” – informuje opis warsztatów odbywających się w ramach XIX Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet „Progressteron”. To już druga edycja zajęć prowadzonych przez doświadczone lobbystki z Lobby Biuściastych (pierwsza odbyła się wiosną) pod hasłem „Uszczęśliw swój biust!”.

Za sobą mamy już imprezę krakowską, poprowadzoną przez niewątpliwie najlepszą w Polsce fachowczynię Marysię Dastych (niżej – o ponownym z nią spotkaniu!), przed nami zajęcia łódzkie (18 października, są jeszcze wolne miejsca!) i warszawskie (25 października, miejsc brak!), prowadzone częściowo przez sprawdzoną ekipę zeszłoroczną. Premierowo biuściasty Progressteron zawita do Wrocławia, gdzie stanikowym uświadamianiem zajmie się Agnieszka Socha, właścicielka sklepu Onlyher.pl. „Bądź brafitterką sama dla siebie – to pierwszy krok, żeby pokochać swoje piersi i dumnie kroczyć z podniesioną głową!” – głosi opis zajęć, które odbędą się już 17 października 25 października (uwaga: w programie konkurs, w którym będzie można wygrać bieliznę).

Na wszystkie imprezy Progressteronowe można rejestrować się online – na stronach Dojrzewalni róż. Tam też znajdziecie szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania się do warsztatów (czasem trzeba podać przedtem swoje wymiary, coś ze sobą przynieść). Biuściaste wykłady przeznaczone są przede wszystkim dla osób początkujących – jeśli czujecie się już biegłe w stanikologii, zachęćcie do nich swoje znajome! Atmosfera kobiecego festiwalu bardzo sprzyja stanikowemu tematowi – zeszłoroczne imprezy były niezwykle udane, żywe i pełne pozytywnych emocji.

 

Moc stylizacji biustu

Wszystkim, które pragną zdobyć pierwsze stanikologiczne szlify u najlepszych fachowców, polecam Warsztaty Stylizacji Biustu organizowane w Katowicach 24 października. Poprowadzi je nikt inny, tylko Marysia Dastych, o której wcześniej już była mowa – znana w sieci jako Maheda (wywiady z Mahedą: dla „Życia Warszawy, dla Bloga Lobby – a to nie wszystko!). Marysia jest zawodową bra-fitterką – przez jej ręce „przeszło” już wiele tysięcy biustów. Doświadczenie to sprawiło, że stała się prawdziwą mentorką – szkoli personel pro-biuściastych sklepów z bielizną, w których potem z przyjemnością robimy zakupy. Spotkanie z nią to gwarancja bezbłędnego ostanikowania 🙂 i dobrego nastroju! Szczegółowe informacje o terminie warsztatów i koniecznych przygotowaniach znajdziemy na stronie organizatora, firmy o intrygującej nazwie Inspiracje Mocy.

Jesienny Dzień Kobiet

Warszawianki, które nie wybierają się na warsztaty festiwalowe, mają inną ciekawą możliwość. W dniach 24 i 25 października w centrum handlowym Blue City odbędzie się impreza Women’s Day, na której nie zabraknie tematu bra-fittingowego. Do stoiska nr 14 w godzinach 10-20 zaprasza załoga znanego śródmiejskiego sklepu Abrakadabra.

Lubuski Kongres

Już 17 października mieszkanki Lubuskiego będą mogły wziąć udział w Lubuskim Kongresie Kobiet w Zielonej Górze. Panelowi III na temat wizerunku  będzie towarzyszyło stoisko bra-fitterek ze sklepu KAROline, które będą udzielały porad dotyczących dobierania i zakładania biustonosza oraz zaprezentują, jakich zmian potrafi dokonać dobra bielizna w naszej sylwetce.

Bra-eventy

Jeśli Waszym zdaniem pominęłam jakieś ważne jesienne wydarzenie stanikologiczne – piszcie, a ja uzupełnię listę bra-eventów. A może same poszukacie sposobu zorganizowania takich zajęć w swoim pobliżu? Staniko-edukacji nigdy za wiele!

Może ci się spodobać