WWydarzenia

Październik miesiącem staniko-edukacji

Jak zwykle jesienią, zrywamy się w szlachetnym pędzie do wykształcenia – wracamy do szkół bądź wyprawiamy tam różne gałęzie i gałązki naszych rodów. Stanikologia stosowana, przedmiot u nas stosunkowo młody, także wkracza do sal wykładowych. Podczas gdy lato obfitowało w bra-mityngi w sklepach, na których oddawałyśmy się w ręce lotnych brygad bra-fitterskich, szkolących przy okazji spragniony wiedzy personel, jesienią mamy okazję przysiąść fałdów i nauczyć się, jak zostać swoją własną bra-fitterką.

 

Rozwiń się z Progressteronem

„Nie ma dwóch identycznych biustów, a każdy zasługuje na wygodę i dobre samopoczucie. Z naszego wykładu dowiesz się, w jaki sposób bielizna (biustonosze) wpływa na nasz wygląd i zdrowie oraz jak znaleźć taką, w której poczujesz się atrakcyjnie i odetchniesz pełną piersią. […] Dostaniesz instrukcję, jak się mierzyć, jak dobierać rozmiar obwodu i miseczki. […]. Po części teoretycznej każda z uczestniczek będzie mogła nauczyć się prawidłowego zakładania biustonosza oraz dobierania rozmiaru” – informuje opis warsztatów odbywających się w ramach XIX Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet „Progressteron”. To już druga edycja zajęć prowadzonych przez doświadczone lobbystki z Lobby Biuściastych (pierwsza odbyła się wiosną) pod hasłem „Uszczęśliw swój biust!”.

Za sobą mamy już imprezę krakowską, poprowadzoną przez niewątpliwie najlepszą w Polsce fachowczynię Marysię Dastych (niżej – o ponownym z nią spotkaniu!), przed nami zajęcia łódzkie (18 października, są jeszcze wolne miejsca!) i warszawskie (25 października, miejsc brak!), prowadzone częściowo przez sprawdzoną ekipę zeszłoroczną. Premierowo biuściasty Progressteron zawita do Wrocławia, gdzie stanikowym uświadamianiem zajmie się Agnieszka Socha, właścicielka sklepu Onlyher.pl. „Bądź brafitterką sama dla siebie – to pierwszy krok, żeby pokochać swoje piersi i dumnie kroczyć z podniesioną głową!” – głosi opis zajęć, które odbędą się już 17 października 25 października (uwaga: w programie konkurs, w którym będzie można wygrać bieliznę).

Na wszystkie imprezy Progressteronowe można rejestrować się online – na stronach Dojrzewalni róż. Tam też znajdziecie szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania się do warsztatów (czasem trzeba podać przedtem swoje wymiary, coś ze sobą przynieść). Biuściaste wykłady przeznaczone są przede wszystkim dla osób początkujących – jeśli czujecie się już biegłe w stanikologii, zachęćcie do nich swoje znajome! Atmosfera kobiecego festiwalu bardzo sprzyja stanikowemu tematowi – zeszłoroczne imprezy były niezwykle udane, żywe i pełne pozytywnych emocji.

 

Moc stylizacji biustu

Wszystkim, które pragną zdobyć pierwsze stanikologiczne szlify u najlepszych fachowców, polecam Warsztaty Stylizacji Biustu organizowane w Katowicach 24 października. Poprowadzi je nikt inny, tylko Marysia Dastych, o której wcześniej już była mowa – znana w sieci jako Maheda (wywiady z Mahedą: dla „Życia Warszawy, dla Bloga Lobby – a to nie wszystko!). Marysia jest zawodową bra-fitterką – przez jej ręce „przeszło” już wiele tysięcy biustów. Doświadczenie to sprawiło, że stała się prawdziwą mentorką – szkoli personel pro-biuściastych sklepów z bielizną, w których potem z przyjemnością robimy zakupy. Spotkanie z nią to gwarancja bezbłędnego ostanikowania 🙂 i dobrego nastroju! Szczegółowe informacje o terminie warsztatów i koniecznych przygotowaniach znajdziemy na stronie organizatora, firmy o intrygującej nazwie Inspiracje Mocy.

Jesienny Dzień Kobiet

Warszawianki, które nie wybierają się na warsztaty festiwalowe, mają inną ciekawą możliwość. W dniach 24 i 25 października w centrum handlowym Blue City odbędzie się impreza Women’s Day, na której nie zabraknie tematu bra-fittingowego. Do stoiska nr 14 w godzinach 10-20 zaprasza załoga znanego śródmiejskiego sklepu Abrakadabra.

Lubuski Kongres

Już 17 października mieszkanki Lubuskiego będą mogły wziąć udział w Lubuskim Kongresie Kobiet w Zielonej Górze. Panelowi III na temat wizerunku  będzie towarzyszyło stoisko bra-fitterek ze sklepu KAROline, które będą udzielały porad dotyczących dobierania i zakładania biustonosza oraz zaprezentują, jakich zmian potrafi dokonać dobra bielizna w naszej sylwetce.

Bra-eventy

Jeśli Waszym zdaniem pominęłam jakieś ważne jesienne wydarzenie stanikologiczne – piszcie, a ja uzupełnię listę bra-eventów. A może same poszukacie sposobu zorganizowania takich zajęć w swoim pobliżu? Staniko-edukacji nigdy za wiele!

Może ci się spodobać

11 komentarzy

 • agastrusia

  Dlaczego w Trójmieście się nic nie dzieje?!
  Chętnie wybrałabym się na taką imprezę ale w prowincjonalnym Gdańsku trudno o coś interesującego :/

  15 października 2009 at 09:31 Reply
 • ange761

  rany, jak sie cieszę, ze Maheda bedzie w Katowicach. już zarezerwowałam miejsce. ponieważ to w przeddzień moich urodzin zrobie prezent sobie i mojemu biustowi mini mini ;))))

  15 października 2009 at 12:20 Reply
 • kasica_k

  agastrusia, już chciałam napisać, że w Gdańsku też jest Progressteron, ale rzeczywiście nie ma 🙁 No cóż, skoro nic się nie dzieje, to może trzeba samemu zadziałać? Rozruszajcie Trójmiasto…

  15 października 2009 at 15:59 Reply
 • renulec

  Będę miała okazję czerpać ze skarbnicy wiedzy Mahedy 26-go października na jednym ze szkoleń. Z tej radości nie mogę już usiedzieć w miejscu, najchętniej pognałabym dzis na piechotę :))
  Plany mam, ale nie powiem, bo zapeszę. Z pewnością podzielę się nimi, jak będę wiedziała już na 100%, że mi się uda.
  Nie ukrywam, że Ty, Kasico, oraz Twój blog jesteś dla mnie nieustającym źródłem inspiracji i dowodem na to, że jedna kobieta może narobić pozytywnego zamieszania, trzeba tylko troszkę chcieć;)

  15 października 2009 at 16:01 Reply
 • emilka

  w trójmiescie rzeczywiscie nic się nie dzieje, straszna tu posucha- zarówno stanikowa jak i eventowa… ale z dumą mogę powiedzieć, że wraz z koleżanką staramy się nawrócić dziewczęta w razaco zlych stanikach 🙂 tylko ze materiał oporny i nie chce sluchac jak na razie 🙁

  15 października 2009 at 17:39 Reply
 • klymenystra

  Mozliwe, ze w Krakowie z listopadzie tez cos bedzie… Ale na razie cicho sza!

  15 października 2009 at 17:43 Reply
 • ange761

  renulec, ja też mam ochote juz stanąć pod drzwiami MDK Koszutka i poczekac tam do nastepnej soboty na spotkanie 😉

  15 października 2009 at 18:16 Reply
 • emilka

  właśnie się dowiedziałam, że w gdańsku będzie lingeria:) czyli cos się tu dzieje:) w koncu stanikowy sklep:))))

  15 października 2009 at 21:37 Reply
 • aadrianka

  Co do Gdańska – jak już się otworzy Lingeria we Wrzeszczu, a ja się wykałamanię wreszcie z przeprowadzką, to postaram się zakrzątnąć wokół podobnej akcji, jaka się latem w Gdyni odbyła:) a do tego czasu, może udałoby się panią Beatę na powtórkę w gdyńskiej Lingerii namówić 😉

  15 października 2009 at 21:50 Reply
 • malena2

  Genialna notka! Gdyby nie ona, nie dowiedziałabym sie pewnie o warsztatach w Katowicach. Na szczęście czytam stanikomanię i jade na spotkanie z Mahedą! Hurraaa!!!

  19 października 2009 at 16:26 Reply
 • kasica_k

  UWAGA Zmiana terminu wrocławskiej imprezy Progressteronowej na 25 października. Jest jeszcze 14 wolnych miejsc.

  20 października 2009 at 03:23 Reply
 • Leave a Reply