„Jak zmniejszasz obwód, to zwiększ miseczkę, i odwrotnie” – ta wskazówka pojawia się zawsze, gdy pytamy, jak dobrać rozmiar stanika. Wiele osób z piersiami jednak nie całkiem uświadamia sobie jej znaczenie, albo w nią nie wierzy i nie zawsze o niej pamięta, robiąc zakupy w sklepie z bielizną. „Jak to, radzisz mi przymierzyć 75F, jak 70G jest tylko za ciasne pod biustem? Nie będzie za małej miseczki?” „Przymierzałam 70B i 75B i ten drugi miał o tyyyle za dużą miskę! Jak te firmy to robią?” Jeśli zdarza ci się zadawać tego typu pytania – ten tekst jest dla ciebie. Jest też dla tych z nas, które czasem chciałyby zmieścić się w za małej rozmiarówce, ale boją się popełnić brafittingową „herezję”. Dowiedz się, co to są siostrzane rozmiary biustonoszy i jak je stosować!
Co to są rozmiary siostrzane (sister sizes)?
Są to rozmiary staników, które mają w miarę podobną objętość miseczki (czyli: zmieszczą podobnej wielkości piersi), ale różne rozmiary pod biustem. Takie rozmiary różnią się oczywiście liczbą oznaczającą rozmiar pod biustem (np. 85 i 80). A do tego, trochę wbrew intuicji, różnią się one od siebie także literą miseczki. Na przykład, 85G i 80H (w europejskim systemie rozmiarów) to właśnie rozmiary siostrzane.
Jak to możliwe, żeby ta sama pierś zmieściła się i w miseczce H i w miseczce G? Ano tak, że miseczka oznaczona daną literą ma różną wielkość, w zależności od rozmiaru pod biustem. 85G to nie jest to samo, co 80G. Nie ma jednej miseczki G, przyszywanej do różnych długości obwodów. To tak nie działa. Działa inaczej 🙂
Kiedy spojrzymy na rozmiary staników ułożone w tabelce, w której każdy wiersz odpowiada rozmiarowi pod biustem, a każda kolumna – rozmiarowi miseczki, rozmiary siostrzane będą ułożone „po skosie w górę”.
Rozmiary oznaczone kolorem różowym to rozmiary, które mają podobną wielkość miseczki – tym bardziej podobną, im bliżej ze sobą sąsiadują. Na przykład, w moim przypadku często zdarza się, że przymierzam rozmiar 80H, a w końcu decyduję się na 85G, albo odwrotnie – w zależności od tego, jak rozmiarowo wypada dany model. Moje piersi mieszczą się w obu tych rozmiarach, ale jeden z nich – 85G – jest luźniejszy pod biustem od drugiego, 80H.
[Jeśli w tym momencie poczułaś niedosyt i masz ochotę dowiedzieć się od samego początku, jak dobrać rozmiar biustonosza, zapraszam cię do poradnika „Jak dobrać stanik”, a tutaj tylko zacytuję fragment: „Jeśli myślisz o sobie: ja mam C, Zosia ma B, a Gosia ma duże D – zapomnij o tym. W rozmiarze stanika sama litera, bez liczby, nic nie znaczy. „Ty masz F? Przecież nie masz takiego wielkiego biustu!” – usłyszała niejedna stanikomaniaczka. Dlaczego to bzdura? Bo inna jest wielkość miseczki F dla rozmiaru 75, inna dla 65! D nie zawsze znaczy Duża, a G to żaden Gigant, którego nikt nie widział. Na przykład ja noszę G. ”]
Podsumujmy: rozmiary siostrzane to takie, które mają podobną wielkość miseczki, ale różne rozmiary pod biustem. Na przykład: 85G i 80H, 75B i 70C, 110D i 105E.
Poniżej dowiesz się wszystkiego o tym, jak korzystać z rozmiarów siostrzanych, gdy chcesz dobrać sobie stanik.
Jaki rozmiar przymierzyć, jeśli stanik ma dobrą miseczkę, ale jest za ciasny pod biustem?
Jeśli biustonosz, który właśnie przymierzasz, ma miseczki „w sam raz”, ale pod biustem jest ci za ciasno (i jesteś pewna, że ta „ciasnota” nie jest spowodowana za małymi miseczkami – co też się zdarza, więc koniecznie się upewnij!), przymierz rozmiar siostrzany, który ma większy rozmiar pod biustem, ale miseczkę oznaczoną wcześniejszą literą alfabetu (rozmiar pod biustem w górę = miseczka w dół). Czyli jeśli pasuje na ciebie miseczka w 80H, ale masz za ciasno w obwodzie – spróbuj 85G (analogicznie np.: 70D – 75C, 65F – 70E itp. – rzuć okiem na tabelkę wyżej). Ten rozmiar będzie luźniejszy pod biustem, ale będzie miał prawie taką samą wielkość miseczki.
Jaki rozmiar przymierzyć, jeśli stanik ma dobrą miseczkę, ale jest za luźny pod biustem?
Jeśli stanik, który przymierzasz, ma dobre miseczki, ale pod biustem jest za luźny (na przykład: podchodzi ci na plecach do góry, zwłaszcza gdy podnosisz ręce, luźno obraca się na ciele, nie czujesz dobrego podtrzymania biustu), przymierz rozmiar siostrzany, który ma mniejszy rozmiar pod biustem, ale miseczkę oznaczoną dalszą literą alfabetu (rozmiar pod biustem w dół = miseczka w górę). Na przykład, jeśli masz na sobie 85G, i czujesz, że jest za luźne – przymierz 80H. Ten rozmiar będzie ciaśniejszy pod biustem, ale miseczka będzie prawie tej samej wielkości.
A co robić, gdy nie pasuje ani rozmiar pod biustem, ani miseczka?
Jeśli przymierzasz rozmiar w miarę zbliżony do twojego, to przymierzając sąsiadujące rozmiary, spokojnie dojdziesz do właściwego, oczywiście o ile mieścisz się w rozmiarówce danego modelu. Pamiętaj tylko o regule, że gdy zmieniasz rozmiar pod biustem, to miseczkę trzeba zmienić „w drugą stronę”, by uzyskać podobne dopasowanie.
Jeśli chcesz, by miseczka także się zmniejszyła lub zwiększyła, wystarczy zostawić tę samą literę. Na przykład, jeśli uważasz, że rozmiar 85G ma na ciebie za dużą i miseczkę, i rozmiar pod biustem, zmniejsz rozmiar pod biustem o 1, a miseczkę zostaw (85G – 80G). W rozmiarze 80G mniejszy będzie zarówno rozmiar pod biustem, jak i miseczka. A jeśli rozmiar pod biustem chcesz zmniejszyć, a miseczkę – zwiększyć, bo w przymierzanym rozmiarze jest wyraźnie za mała? Zmniejsz rozmiar pod biustem o 1, a miseczkę zwiększ o 2 rozmiary (np. 85G – 80I). Wszystko to stanie się jasne, gdy spojrzysz jeszcze raz do tabeli i będziesz pamiętała o tym, że rozmiary wzdłuż linii „po skosie w górę” mają podobną wielkość miseczki.
Jakie są rozmiary siostrzane w rozmiarówce brytyjskiej?
W brytyjskich rozmiarach biustonoszy rozmiary siostrzane działają w zasadzie tak samo. Obecność podwójnych liter w nazwach miseczek nie ma znaczenia – są to pełnoprawne rozmiary, takie jak te oznaczone pojedynczymi literami.
Trochę co innego wynika z teorii, bo tabela systemu rozmiarów brytyjskich (który, znowu w teorii, stosowany jest przez wszystkie firmy brytyjskie, podczas gdy polskie tabele różnią się od siebie i często bywają niemiarodajne) mówi, że na ten sam obwód w biuście przeznaczone są rozmiary oddalone nie o jeden, a o dwa rozmiary miseczki. Dlatego można by wyprowadzić z tego wniosek, że skok o dwie miseczki przy zmianie rozmiaru pod biustem o 1 jest właściwszy niż skok o jedną. U siebie czasem obserwowałam, że lepiej działał skok o 1, a czasem o 2 🙂
Moim zdaniem lepiej trzymać się prostej zasady zmiany o 1 rozmiar miseczki przy zmianie o 1 rozmiar pod biustem. Z moich i Waszych doświadczeń zbieranych przez lata wynika, że to po prostu działa (a jak akurat nie działa, to trzeba zmienić rozmiar w zależności od potrzeb).
Nie skacz po markach i modelach
Jeśli chcesz spróbować rozmiaru siostrzanego – raczej nie zmieniaj jednocześnie marki ani modelu stanika. Jeśli np. 85G jest na ciebie za luźny pod biustem, a dobry w miseczce – nie przymierzaj 80H z innego modelu, tylko z tego, który chcesz właśnie dopasować. To znaczy, możesz oczywiście spróbować, gdy w sklepie jest ograniczony wybór, a ten drugi model też ci się podoba – po prostu nie masz wtedy gwarancji oczekiwanego efektu. Dlaczego? Bo między markami, a czasem i różnymi modelami w ramach tej samej firmy, są różnice w wymiarach. Zwłaszcza w przypadku firm polskich – czasem różnice między wielkościami miseczek w różnych firmach są tak duże, że będą na ciebie pasowały zupełnie inne rozmiary.
Czy rozmiary siostrzane naprawdę mają identyczne miseczki?
Tak naprawdę, to pytanie należałoby zadać producentowi konkretnego stanika, bo to od niego zależy, w jaki sposób stopniuje swoje rozmiary – nikt nie narzuca tego odgórnie. Podobno w rozmiarach siostrzanych używane są takie same rozmiary fiszbin, a przynajmniej o takim samym rozstawie (tak, fiszbiny też mają swoje rozmiary – w różnych rozmiarach staników używane są różne rozmiary drutów, co dotyczy zarówno ich rozstawu, jak i długości). Zwróćcie jednak uwagę na fakt, że osoba nosząca rozmiar np. 80H ma inne proporcje ciała, niż osoba nosząca 65K, i inne niż osoba nosząca 105C. Piersi mogą mieć podobną objętość (w cm sześciennych piersi 😉 ), ale będą miały inny stosunek szerokości do głębokości (wystawać do przodu na różną odległość), a do tego osoba nosząca 105 pod biustem może potrzebować innej szerokości miseczek, niż osoba z 65 pod biustem (mają przecież kompletnie różne szerokości klatek piersiowych).
Producenci biustonoszy radzą sobie z tym zróżnicowaniem lepiej lub gorzej. Luksusowe marki niekiedy chwalą się, że ich rozmiary opracowywane są każdy z osobna, tak by pasowały na rzeczywiste sylwetki o danych wymiarach. „Tępe” stopniowanie rozmiarów i stosowanie identycznych fiszbin na różnych końcach tabeli powoduje problemy, z którymi często borykają się np. właścicielki bardzo dużych biustów i jednocześnie wąskich klatek piersiowych – za szerokie fiszbiny sięgające na plecy, dostosowane do osób o większych ogólnych wymiarach.
Tak naprawdę, rozmiary siostrzane dobrze funkcjonują tylko „na małą odległość”. Możemy powiedzieć, że rozmiary odległe o jedno, najwyżej dwa „oczka” od siebie, to jeszcze siostry, natomiast te dalsze – to już bardzo dalekie miseczkowe kuzynki. Dlatego, jeśli naszym głównym rozmiarem jest 80H, to kupienie 105C i skrócenie skrzydełek z tyłu nie da nam dobrego dopasowania. Odpowiedź na pytanie „czy rozmiary siostrzane maja takie same miseczki” brzmi: nie!
Kiedy kupienie rozmiaru siostrzanego może nie być dobrą decyzją?
Jak już powiedziałyśmy wyżej, rozmiary siostrzane nie są identyczne.
Spójrzcie jeszcze raz na ten obrazek:
Poza oczywistą różnicą w rozmiarze pod biustem, różnice nie dotyczą jedynie proporcji miseczki. „Siostry”, czy tez kuzynki, mogą różnić się także np. szczegółami kroju, zabudowania, czasem także materiałów, szerokością użytych ramiączek, itp. Postępowanie firm w tej dziedzinie jest czasem dyskusyjne, np. bywa, że kierują się wyłącznie literą miseczki i dobierają bardzo szerokie ramiączka np. do wszystkich rozmiarów z literą G, nie biorąc pod uwagę, że 65G to całkiem inna objętość i ciężar piersi niż 85G. Tu raczej należałoby kierować się bardziej objetością i stopniować szerokość ramiączek zgodnie z rozmiarami siostrzanymi.
Największe rozczarowanie może spotkać nas, gdy nasze wymiary plasują nas wśród D+, czyli mamy spore miseczki, a stosunkowo niewielkie podbiuście. W takim przypadku często wypadamy z rozmiarówek popularnych firm. Jednak kusi nas czasem, by spróbować jakiejś super marki czy modelu i zamiast właściwego rozmiaru, który jest niedostępny, przymierzamy jakąś odległą „kuzynkę”, np. 95E, zamiast 80H. Oczywiście w takiej kuzynce w rozmiarze 95 musiałabym poważnie skrócić obwód biustonosza. Producenci staników z miseczkami do D (marki mainstreamowe) często stosują identyczne materiały we wszystkich rozmiarach, zatem bardzo możliwe, że mój nowy stanik miałby zbyt rozciągliwy tył, za wąskie ramiączka i ogólnie mniej solidną konstrukcję, niż potrzebuję w moim rozmiarze, a co najlepiej gwarantują mi marki specjalizujące się w tych większych.
Kiedy mimo wszystko warto spróbować?
Można oczywiście próbować takich eksperymentów z niezbyt dopasowaną siostrą i w wielu przypadkach to może dla nas zadziałać. Nie ma brafittingowej policji, która nas przyłapie na złym bra-uczynku 🙂 Nikt nam nie zabrania ubrać się od czasu do czasu w coś niezbyt dopasowanego. Noszenie bielizny to nie konkurs na perfekcyjny rozmiar i ma nam służyć dla wygody i przyjemności. Jeśli nie mieścisz się w rozmiarówkę Agenta Provocateura, ale jak trochę nagniesz zasady, to się zmieścisz – go for it, jeśli takie jest twoje marzenie! Każda prawdziwa stanikomaniaczka zrozumie 😉
Gorzej, jeśli taki „kuzynowski” rozmiar jest nam proponowany jako zamiennik naszego właściwego rozmiaru, a my, nieświadome, ulegamy tej propozycji, słysząc od sprzedawczyni, że „to przecież to samo”.
Kiedy rozmiary siostrzane są stosowane niewłaściwie?
Z grubsza: wtedy, gdy to nie my robimy to w sposób celowy i świadomy (bo na przykład nie ma naszego właściwego rozmiaru, a my bardzo chcemy mieć dany model i godzimy się z pewnymi niedogodnościami nie całkiem dobrego stanika), a kiedy ktoś namawia nas na rozmiar, który nie jest naszym rozmiarem i robi to po to, żeby sprzedać swój towar. Innymi słowy, tak naprawdę nas oszukuje.
(Czasy „osiedlowych sklepów”, gdzie nie słyszano o alfabecie powyżej D. Ilustracja pochodzi z artykułu Nie! namiotom w brudnym beżu z Wysokich Obcasów, rok 2008)
Zanim rozwinął się na dobre rynek biustonoszy o dużych miseczkach, w sklepach z bielizną kwitło wciskanie kobietom niewłaściwych rozmiarów. Gdy sklep nie miał na stanie rozmiaru 80H, a najczęściej nie miał, sprzedawczyni zaproponowałaby mi zapewne 95E, a gdybym poprosiła o 90F, usłyszałabym, że to przecież „to samo”, bo tak działają rozmiary siostrzane. Tymczasem rozmiar siostrzany w żadnym razie nie jest taki sam! Jak już wiemy, rozmiar siostrzany to taki, który ma podobną miseczkę, ale inny rozmiar pod biustem. Mamy tu jedynie podobieństwo, i to w przypadku tylko jednego parametru: objętości miseczki. Rozmiar pod biustem jest przecież inny! Zarówno 90F, jak i 95E czy 100D będą miały na mnie za luźny obwód, a miseczki u odległej „kuzynki” też mogą okazać się niedopasowane do moich piersi i mojej budowy ciała.
W środowisku brafittingowych aktywistek funkcjonowała nawet zasada, by nie utrwalać w naszym handlu przekonania, że każdej z nas można wcisnąć niewłaściwy rozmiar. I by tym samym nie napędzać sprzedaży rozmiarów, które tak naprawdę na nas nie pasują, a wytworzyć popyt realny na te dopasowane. Wiele z nas, odwiedzając sklepy, pytało o swój rozmiar i stanowczo odmawiało kupna niewłaściwego. Sądzę, że tego typu oddolne działania klientek wpłynęły na zwiększenie świadomości i zmianę postępowania sklepów. Nie warto godzić się na niewłaściwy rozmiar stanika, jeśli nie mamy ku temu dobrego powodu, na przykład spełnienie bieliźnianego marzenia od czasu do czasu. Lepiej dać zarobić firmom, które szyją naprawdę dla nas!
Podsumowanie
Rozmiary siostrzane to takie, które mają mniej więcej podobną objętość miseczki, lecz różne rozmiary pod biustem. Próbujemy ich przede wszystkim wtedy, gdy przymierzany przez nas stanik ma dobrą miseczkę, ale pod biustem jest za ciasny lub za luźny. Jeśli w sklepie nie znajdziemy właściwego dla nas rozmiaru, a dostępny jest rozmiar siostrzany – raczej go nie kupujmy. Chyba że nie mamy szans na właściwy rozmiar, ale bardzo, ale to bardzo chcemy mieć akurat ten model 🙂 Nie dajmy się przekonać, że rozmiary siostrzane są takie same. Nie są!
Jeśli masz wąptliwości, jak przeliczyć rozmiar, zapraszam do komentarzy pod tą notką albo do kontaktu – postaram się pomóc!
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dobierania rozmiaru stanika? Zapraszam do poradnika „Jak dobrać stanik” oraz do wpisów z kategorii Brafitting!
45 komentarzy
Magdalena
Aktualnie noszę rozmiar 75B ale uciska mnie pod biustem na jaki rozmiar mam zwrócić uwagę w sklepie?
29 kwietnia 2021 at 17:47Stanikomania
Jeśli jest ci ciasno pod biustem, a miseczki są dobre, spróbuj 80A. Przedtem sprawdź, czy uczucie ciasności na pewno jest spowodowane rozmiarem pod biustem, a nie za małymi miseczkami. Najprościej w tym celu założyć stanik miseczkami do tyłu. Jeśli w staniku zapiętym z przodu, z miseczkami z tyłu, jest ci nadal ciasno, no to faktycznie warto powiększyć rozmiar pod biustem.
30 kwietnia 2021 at 03:12Roksana Dyba
Kupilam 34d I miseczka jest troszke za duza jaki powinnam kupic odpowiedni rozmiar?
30 kwietnia 2021 at 12:53Stanikomania
Jeśli 34D ma za dużą miseczkę, to 34C 🙂
22 kwietnia 2022 at 13:53Magda
Mam problem w 75D mam z tylu oas obwodu dobrze ułożony na plecach nie podjeżdża do gory miski są w miarę ok ale jest mi za ciasno pod biustem.W 80D miseczki są wygodne pod biustem tez ale pas obwodu podjeżdża do gory pleców….juz nie mam sily..na jaki rozmiar zwrócić uwagę w sklepie ?
21 kwietnia 2022 at 22:47Stanikomania
Na Twoim miejscu spróbowałabym też 75E. Być może ciasnota, którą odczuwasz w 75D pochodzi ze zbyt płytkich miseczek i gdy powiększy się ilość miejsca na piersi, obwód przestanie cię cisnąć.
22 kwietnia 2022 at 13:52Dorota
Jaki muszę mieć stanik jeśli w 65C obwód jest dobry a miseczki są duże ?
19 maja 2022 at 15:28Stanikomania
Spróbowałabym 65B.
20 maja 2022 at 12:09Teresa
Mam rozmiar 70 B czy 65 C będzie pasował ?
25 maja 2022 at 17:32Stanikomania
Może, ale nie musi – 65 jest ciaśniejsze niż 70 pod biustem, więc może być za ciasno. Jeśli w 70B jest za luźno pod biustem, to tak 🙂
27 maja 2022 at 17:42Aga
Witam,
26 maja 2022 at 15:35mam obwód w biuście ok. 87cm (mierząc się w biustonoszu miękkim) a obwód pod biustem ok. 70cm. Zazwyczaj noszę rozmiar 65E (polskie 65 jest mi dobre, brytyjskie 30 jest mi luźne w obwodzie). Moje piersi są raczej tłuszczowe (bardzo plastyczne) chyba najbardziej przypominają mi kształt dzwonka (w dolnej cześci są nieco szersze w górnej zaś nieco węższe i są od siebie oddalone o ok. 5-6cm) do tego prawa pierś jest nieco mniejsza co widać dopiero po założeniu biustonosza. Niestety mam bardzo często problem z dobraniem odpwiedniej konstrukcji oraz rozmiaru w zależności od modelu i marki. Przez to, że mam mniej tkanki w górnej części piersi, biustonosze zazwyczaj odstają u góry (jak założę mniejszą miskę tego samego modelu to znowu piersi się nie mieszczą – zwłaszcza lewa). Przez dużą plastyczność mają tędęcje do “wylewania” się z misek. Najlepiej czuję się w stanikach miękkich, w których fiszbiny między piersiami nie są za blisko ani za daleko od siebie. Czy poleciła byś model, który mógłby konstrukcją najbardziej pasować do tego typu piersi?
Stanikomania
Jeżeli dobrze rozumiem Twój opis – Twoje piersi mają kształ typu “omega”, czyli są węższe u podstawy, czyli tam, gdzie “wyrastają” z ciała, a szersze dalej. Gotowe staniki (nie specjalnie konstruowane i szyte na miarę dla takiego kształtu) nie są zwykle dopasowane do “omeg”, ale zetknęłam się na forum Reddit z poleceniem marki Comexim dla takiego kształtu piersi. Możesz też czasem próbować modeli z elastyczną koronką u góry, która będzie mniej odstawała przy większej misce, czy też wpijała się przy mniejszej.
27 maja 2022 at 17:52Gosia
Jak dobrać odpowiedni biustonosz aby dobrze leżał na duży biust, pod biustem mam 85 cm a w biust 114?
6 czerwca 2022 at 11:19Stanikomania
To trochę zależy, u którego producenta wybierasz 😉 Ale jeśli masz (ściśle zmierzone, tj. z lekkim ściskiem, a na pewno bez luzu) 85 pod biustem, zaczęłabym od rozmiaru 80. Przy 114 w biuście w firmach nie-brytyjskich mogą Ci pasować rozmiary: 80J, 80I, 80H (zależnie od firmy), w brytyjskich – 36G, 36GG. U Ewy Michalak użyj jej własnego kalkulatora. Ogólnie nie jest tak, że wszędzie będzie pasował Ci jeden rozmiar. Dużo więcej wskazówek o tym, jak dobrać stanik i jak powinien leżeć, jest w tym wpisie: https://stanikomania.pl/jak-dobrac-stanik/ 🙂
6 czerwca 2022 at 22:48Izabela
Witam noszę rozmiar 85 d ale jest za ciasny pod biustem więc jaki wybrać rozmiar siostrzany
6 czerwca 2022 at 22:33Stanikomania
Jeżeli miseczka na pewno jest dobra, a tylko pod biustem jest za ciasno, to siostrzyczką 85D szerszą pod biustem jest 90C.
6 czerwca 2022 at 22:49Ewa
Obecnie noszę rozmiar 70E, który chyba jest najlepszy z tych, które miałam do tej pory.
22 czerwca 2022 at 00:18Zastanawiam się jednak, czy jakiś z tych rozmiarów: 75D/80D/85D byłby zbliżony do 70E?
Stanikomania
75D jest rozmiarem siostrzanym do 70E, jeżeli mówimy o europejskiej rozmiarówce.
22 czerwca 2022 at 15:16Dokąd kopytkujesz, śmiała Gizelo? Novika Giselle - recenzja biustonosza - Stanikomania
[…] Jak przeliczać rozmiary? […]
1 lipca 2022 at 19:30Anna
Dzień dobry, czy może mi Pani doradzić jaki rozmiar stanika zakupić aktualnie noszę stanik 85c push up ale piersi wychodzą z miseczki natomiast 85D jest za duża miseczka i za ciasny pod biuste, była bym wdzięczna jakby Pani mi doradziła.
26 sierpnia 2022 at 13:07Stanikomania
Może niech Pani spróbuje różnych modeli, na przykład 85C bez push-upa. Polecam też poradnik https://stanikomania.pl/jak-dobrac-stanik/ ?
26 sierpnia 2022 at 16:33Marta
U mnie w kalkulatorze wychodzi 65d, ale w biuście jest mi za mały, w pasie ok. Jaki rozmiar mam wybrać aby miseczki były większe, a pod biustem tak jak jest?
20 lipca 2022 at 22:21Stanikomania
Jeżeli pod biustem jest dobry, to tego rozmiaru nie zmieniasz. Jeżeli miseczki są za małe, to musisz je zwiększyć. Zatem 65E powinno zadziałać 🙂
21 lipca 2022 at 12:43Amanda
Dzień dobry czy może mi Pani doradzić jaki rodzaj biustonosza powinnam zakupić. Mam 82 pod biustem i 102 w biuście. Kalkulator pokazuje 80 f jednak 80 są za duże a w 75 pasuje miseczka ..g/h. Mam problem napuchnietek górnej części klatki piersiowej i we większości biust wylewa się góra ,jaki model byłby odpowiedni oprócz full cup?
12 sierpnia 2022 at 15:21Stanikomania
75G to rozmiar siostrzany dla 80F, zatem jeśli 80F jest za luźny pod biustem, to od 75G zaczynamy przymierzanie bez zdziwienia 🙂 a jeśli miseczka będzie przymała, to 75H. Nie wiem, co doradzić w przypadku opuchniętej klatki – co to oznacza? Może ma Pani po prostu większe piersi niż wynika to z tabelek 🙂 Może po prostu warto dobrać większe miseczki. Każdy model może pasować, może oprócz nisko zabudowanych half-cupów czy plunge’ów, jeżeli piersi są wiotkie.
16 sierpnia 2022 at 17:49Patrycja
Witam aktualnie noszę rozmiar 75B aczkolwiek miseczka jest za mała ale obwód jest dobry na jaki rozmiar powinnam zwrócić uwagę?
12 sierpnia 2022 at 18:20Stanikomania
Jeśli obwód na pewno jest dobry (warto zrobić test obwodu zakładając stanik odwrotnie – miseczki w dół i na plecy), to wystarczy powiększyć miseczkę.
16 sierpnia 2022 at 17:51Emilia
Dzień dobry, mialam rozmiar 75E, jednak przytyłam i jest mi ciasno pod biustem, że aż zostaja ślady po staniku, natomiast kiedy kupiłam 80d jest za luzno pod biustem i miseczki też nie przylegają ładnie do piersi ? Proszę o pomoc ? z góry dziękuję ?
28 sierpnia 2022 at 21:16Elzbieta
Czy rozmiar miseczki Firmy MAT różni się od rozmiaru miseczki firmy Gorteks?
11 listopada 2022 at 19:54Stanikomania
Dawno nie miałam nic tych firm, a MATu tylko kilka modeli w życiu mierzyłam, ale wydaje mi się, że Gorteksy są ogólnie mniejsze.
12 listopada 2022 at 15:08Dominika
Witam. Rozmiar 80F ciśnie i piersi góra wypływają, 90D jest no niby dobry ale nie do końca tak lekko luźno i nie komfortowo tak jak bym chciała i tak się zastanawiam czy 85E będzie ok czy nie? Noszę staniki firmy Alles
25 marca 2023 at 22:05Stanikomania
Możliwe, że będzie. Ale na wszelki wypadek najpierw sprawdź jeszcze ten 80F, ale założony miseczkami do tyłu, tak by nie wkładać piersi do miseczek i sprawdzić sam obwód. Bo możliwe, że to nie pod biustem, a w miseczkach jest za mało miejsca. Jeśli będzie nadal ciasno, to próbuj 85 od E i w razie potrzeby F. Jak nie – 80 od G.
27 marca 2023 at 16:25Iza
Witam.Kupiłam jednoczęściowy strój kąpielowy 80F i niestety w biuście nie mogłam się zapiąć, brakowało paru cm.Odesłałam i będę wymieniać tylko teraz nie wiem czy 85E czy 85F.Wczesniej kupowałam z tej firmy biustonosze 80G i wszystkie super leżą i nie było z niczym problemu.Prosze pomóż!
15 czerwca 2023 at 18:04Stanikomania
Ja bym wzięła albo 80G, albo 85F, jeżeli do tej pory 80G pasowało. Biorąc 85E uzyskasz podobny rozmiar do 80F w obwodzie biustu.
16 czerwca 2023 at 09:28Anka
czy powinnam dobierać taki sam rozmiar i obwodu i miseczki w przypadku biustonosza push-up i miękkiego?
26 czerwca 2023 at 12:11Anka
Dzień dobry, miało być, a umknęło w czasie pisania za co przepraszam i i ponawiam pytanie dotyczące wyboru stanika push-up i miękkiego….czy w obu przypadkach ten sam rozmiar? W Samancie noszę 70 E ale to push-up, zastanawiam się nad miękkim i mam dylemat czy tu też 70 E….
26 czerwca 2023 at 13:12pozdrawiam 😉
Stanikomania
Zaczęłabym od tego samego rozmiaru. W Samancie różne konstrukcje trochę się różnią od siebie pojemnością miseczki, trzeba próbować.
15 stycznia 2024 at 14:25Natalia
Mam rozmiar 90e ale jest lekko za duży miseczka i obwód jaki bd najlepszy 85f
11 grudnia 2023 at 19:20Stanikomania
Najpierw przymierzyłabym 85F, a jeśli miseczka będzie nadal za duża, 85E.
15 stycznia 2024 at 14:24Anika38
Witam mam problem noszę 85E i zazwyczaj jest dobry ale zdążają się marki jak na przykład lany mode gdzie obwód jest dobry a miseczka za mała jak mam wtedy kupować proszę o pomoc
1 lutego 2024 at 13:27Mika
Noszę od lat biustonosze triumph- tylko minimizery amourette 300 . Po paru dodatkowych kg mój niegdyś idealny biustonosz stał sie za mały tzn. dobry w obwodzie, ale minimalnie za mały w biuscie (z przodu piersi lekko wylewaja się, na bokach i czyli pod pachami są ładnie zebrane). Ten biustonosz mam az 4 lata. Kupiłam wiec ten sam model w rozmiarze 80 G. Niestety, ale o ile w obwodzie jest idealnie, to miseczka za duża, miseczka obejmuje piersi, ale materiał marszczy się na nich i nie przylega. Nie ma wiec rozmiaru pośredniego miseczki. Co mam zrobić, a chcę kupić ten sam medal biustonosza czyli minimizer amourette 300.
8 lutego 2024 at 19:12Stanikomania
Hej, nie noszę Triumpha i nie wiem, jak ten model leży, ale może trafił Ci się jakiś nietypowo duży egzemplarz, a może coś zmienili w konstrukcji albo materiałach? Ja bym się przeszła do jakiegoś sklepu i przymierzyła kilka sąsiadujących rozmiarów. Zakładam, że w nowym staniku ułożyłaś piersi w miseczkach starannie wygarniając je z boków i luz w miseczkach nie jest spowodowany pospiesznym zakładaniem stanika i że kupiłaś nowy biustonosz (używany mógłby być rozciągnięty). Nie napisałaś, jaki był rozmiar tego starego stanika, wnioskuję, że 80F?
10 lutego 2024 at 04:32Mika
Tak, stary miał rozmiar 80 F
10 lutego 2024 at 07:40Patrycja
Dzien dobry, mam stanik w rozmiarze 70GG(marka panache) ale niestety nieco za ciasny pod biustem , o jaki rozmiar pytać w sklepie. Dziękuję za pomoc.
20 kwietnia 2024 at 21:00Stanikomania
O 75G. 🙂
3 maja 2024 at 15:12