WKolekcje

Zimowy ogród, czyli Panache Superbra na jesień i zimę 2011

Barwy nocnego ogrodu – takie porównanie znalazło się w opisie kolekcji Panache Superbra, którą zobaczymy jesienią (ciekawe, czy w tym roku zacznie się w lipcu, jak to niektórzy zapowiadają? :). Jak zwykle, kolekcja tej marki będzie się w większości składała z solidnej bazy w podstawowych kolorach (czerń, biel, kość słoniowa, beż), natomiast nieliczne sezonówki zaprezentują typowo zimową paletę. Będzie ona nieco odmienna od opisywanych wcześniej Masquerade czy Cleo. W Superbra królują fiolety, śliwki i granaty z nielicznymi akcentami czerwieni i fuksji. Barwnych modeli jest niewiele, a ponieważ, jak zwykle, pociągają mnie najbardziej, zacznę właśnie od nich 🙂

Nocne niebo

Po wiosennej nieobecności wróci ulubiony model wielu z nas – balkonetka Sienna do miseczki K, i to chyba w najbardziej udanej wersji kolorystycznej (no, może po płomiennych czerwieniach sprzed wielu sezonów… kto pamięta?): spod granatowej koronki przeświecać będzie ciemny amarant. Zastępowanie czerni innymi ciemnymi kolorami uważam za doskonały pomysł. Sienna to jedna z moich faworytek.

Również w granacie wystąpi barwna wersja modelu Ariza (który, oprócz tego, będzie dostępny także w klasycznych kolorach: czarnym, białym i cielistym blossom): na ciemnym tle zobaczymy fuksjowe i miętowe hafty.

Grafitowa szarość jednej z wersji modelu Porcelain Viva to kolejne, po Masqueradowym Delphi, wykorzystanie tej barwy w sezonie. Budzi skojarzenie z grafitową wersją modelu Deco z marki Freya. To jednak nie plunge, a balkonetka typu t-shirt bra, przyjemnie, oszczędnie zdobiona. To lubię, czy też „lubię to” 😉

Powidła śliwkowe

Wybaczcie skłonność do kulinarnych porównań  – ale trzeba sobie jakoś osłodzić zimowe chłody… 🙂 Fern to jedyny model wzorzysty – po bladej letniej łączce wystąpi ozdobiony żywym rzucikiem na śliwkowym tle (D-K).

Kolejną moją faworytką w Superbra będzie fioletowa Andorra. Lubię klasyczne, koronkowe modele w ciekawych kolorach. Koronka w górnej części miseczek jest lekko elastyczna – podobno ładnie się układa. Najchętniej wypróbowałabym ją w wersji full-cup (D-J), ale mam też miłą niespodziankę dla miłośniczek modeli plunge – pojawi się plandżowa wersja Andorry. Ma jednak wadę: tylko do miseczki G i tylko w fiolecie (fotka poniżej przedstawia oczywiście full-cupa).

Filary w żywych barwach

Melody, następczyni pamiętnej Harmony, pojawi się w kolorze fuksji (w tej barwie niestety tylko w wersji balkonetkowej, nad czym boleję szczerze). Jestem ciekawa, jak też sprawdzi się jej konstrukcja w miseczce… KK, bo tym właśnie modelem Panache postanowiło pobić swój miseczkowy rekord. Rozmiar ten będzie dostępny w obu krojach, fuksję jednak, jak już wspomniałam, dostaniemy tylko w balkonetce.

Żelazny filar kolekcji, Tango, wystąpi już „tylko” do miseczki K w balkonetce, do H w plandżu. Sezonowe kolory będą sympatyczne, choć chyba już znane: wiśniowy – a może raczej pomidorowy? Oświetlenie nie pozwoliło mi tego ostatecznie rozstrzygnąć…

…oraz, a jakże, śliwka, w katalogu zwana bakłażanem 🙂

Evie romansowa

Evie Liaison – tak będzie się nazywała wieczorowa odmiana kompletu Evie Bridal, znanego z kolekcji wiosennej. To właśnie w gorsecie z tej serii, uszytym specjalnie dla niej, wystąpiła na pokazie Katarzyna Figura. A modelka, która go prezentowała (zobaczycie na filmie poniżej) to Miss Polonia 2010 – Rozalia Mancewicz (wystąpiła także m.in. w modelu Andorra).

Evie wygląda na solidny, klasyczny model – zarówno biustonosz strapless, jak i gorset przypominają krojem dawne Special Occasions, zakres rozmiarów jednak został od tamtej pory poszerzony i dziś sięga miseczki H. Evie jest raczej chwalonym modelem. Mam ochotę na mały powrót do klasyki – chcę taki gorset, jak pani Kasia! 😉

Baza

Baza to trzon i istota marki Superbra. Jak zwykle ostatnio, jest ona solidnych rozmiarów. Znane nam już modele: Tango, Melody, Andorra, Eliza i Emily reprezentują frakcję miękką. Eliza wyjątkowo nie wystąpi w wersji barwnej (tylko czerń i kość słoniowa), „normę” za nią wyrabia fioletowa Andorra.

Usztywniana seria Porcelain trzyma się mocno. Dostaniemy, jak zwykle, balkonetki i straplessy w trzech podstawowych kolorach (D-G), a także, podobnie jak wiosną, plandże do miseczki H (jestem niezmiernie ciekawa tego kroju). Do tego balkonetki pojawią się w wyżej wspomnianej, trochę ozdobniejszej wersji Viva, a podstawową trójkę uzupełni grafit.

Ciekawostką jest limitowana wersja Porcelanki balkonetkowej w wersji Porcelain Lace (D-G) o mostku i tyle zdobionych koronką, w kolorze ciemnego beżu (mocha). Niestety nie mam jej zdjęcia, ale można ją obejrzeć na filmie z pokazu – pojawia się po czarnym gorsecie Evie.

Z innych „sztywniaków” – kontynuujemy znajomość z Zarą oraz Evie, która dostarczy nam także prostych pasów do pończoch.

Panie w ciąży i karmiące dostaną niestety tylko dwie wersje miękkich biustonoszy: czarno-beżową Sophię i perłową Alishę, obie w wersji z odpinanymi miseczkami i bez. Szkoda, że tym razem bez nadruków i bez żywych kolorów.

Do bazy można też chyba zaliczyć koszulki z wbudowanymi stanikami, czyli cami topy – nadal będą tylko czarne i białe. Szkoda, że firma nie poszła w kolory! Zakres rozmiarów koszulek też wciąż nie jest imponujący: 32-36 D-H oraz 38 D-G (brak obwodów poniżej 32).

Rozmiary

Miseczką KK jak Katarzyna chwaliła nam się marka Superbra na pokazie za pośrednictwem sławnej konferansjerki. „Pewnie będzie Tango” – pomyślałam, aż tu przyszło zaskoczenie: tylko Melody. Jak już wspomniałam, umieram z ciekawości, jak też sprawować się będzie konstrukcja tego modelu. Czy wnioski z naszych narzekań na Harmony zostały wyciągnięte?

W klasycznym zakresie D-K pozostaną modele: Tango balkonetka (także gładka wersja Classic), Ariza, Eliza, a także Sienna i Fern. Do miseczki J dojdą takie modele, jak: Andorra full cup, balkonetka Emily oraz serie ciążowo-karmnikowe. Jeśli chodzi o kroje plunge, tu wciąż wspinamy się najwyżej do H: Tango plunge, Porcelain plunge. Nie pojawi się w tym sezonie miękki plandż haftowany typu Erin. W zakresie do H do dyspozycji pozostanie cała seria Evie, czyli straplessy w podstawowych kolorach plus wersja Bridal i Liaison oraz z tychże serii dwa gorsety. Era gorsetów do miseczki G minęła więc w Panache, mam nadzieję, bezpowrotnie 🙂 Co jednak zaskakuje, t-shirt bras nadal zatrzymują się na tej granicy, wyjątkiem jest, o dziwo, tylko porcelankowy plandż (do H). Podsumowując, oprócz miseczki KK rewolucji brak, natomiast miseczkowe zdobycze z poprzednich sezonów, w sumie całkiem niemałe, utrzymają się.

Warto zwrócić uwagę także na obwody. Tu już niestety obecność rozmiaru 28 (60) nie stanowi reguły – znajdziemy go w modelach: Andorra (full-cup i plunge), Tango i Melody (balkonetka). Wszystkie pozostałe zaczynają się od rozmiaru 30, z wyjątkiem koszulek, które zaczynają się od 32. Z górną granicą sprawa jest bardziej skomplikowana – przeciętnie jest to 38 (85), są jednak od tej reguły wyjątki. Większe obwody jednak nie zawsze są dostępne we wszystkich miseczkach. Przodują obwodowo, jak zwykle, modele Tango i Melody, gdzie dochodzą do rozmiaru 44 (w miseczkach DD-FF).

Na wybiegu i w obiektywie

Poniżej – migawki z pokazu z uwzględnieniem konferansjerki 🙂 Na pokazie królowała sezonówka, modeli bazowych było niewiele.

W katalogu widać inspirację technikami rejestrowania obrazu, choć tu lepiej wspominam „filmowy” katalog Masquerade sprzed kilku sezonów. Plus jednak za to, że udało się sfotografować również te najprostsze modele i podstawowe kolory w przykuwający wzrok sposób. Po katalogowych zdjęciach w galerii są moje własne, a na ostatnim oprócz biustonosza marki Panache Superbra występuje także bluzka marki BiuBiu 🙂

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Mimo dominacji podstawowych barw i prostych krojów lubię niektóre modele Superbra i, jak już wspomniałam, mam nadzieję w to i owo się jesienią zaopatrzyć…

Może ci się spodobać