WPlebiscyty

Złote Kokardki dla Najlepszych Cielistych! Rozstrzygnięcie plebiscytu The Best Nude Bra :-)

Czas najwyższy na wyniki plebiscytu na Najlepszy Cielisty Biustonosz (NCB vel BNB)! Na pewno nie mogłyście się już doczekać 🙂 Bez długich wstępów powiem, że był to bardzo udany plebiscyt. Oddałyście w nim zaskakująco dużo głosów, co mówi wiele na temat powodzenia naszych szanownych Nudziarzy w gronie stanikomaniaczek 🙂 Bardzo dziekuję za wszystkie głosy (a wcześniej – kandydatury), a także prace konkursowe (rozstrzygnięciu konkursu poświęcona będzie kolejna notka).

Poznajmy zatem zdobywców Złotych Kokardek Stanikomanii (czyli Waszych)!

 

Kategoria A-C

To druga co do liczności głosów kategoria – na 11 kandydatów z kategorii A-C padło 46 głosów. To prawie 4 razy mniej niż w D-GG, ale też i kandydatur prawie 6 razy mniej niż tam. Liczbę Waszych głosów na tę kategorię uważam za całkiem sporą, zważywszy, że ta grupa rozmiarowa nie zalicza się do najczęściej tu promowanych D-plusów 🙂 Głosy były bardzo rozdrobnione. Najwięcej Waszych głosów (8) padło na model Onlyher – Latte half-cup – z przyjemnością przyznaję więc Złota Kokardkę polskiemu produktowi!

Na drugiej pozycji, z 7 głosami, dwa modele. Pierwszy z nich to After Eden – Single Boost. Nie znam Single Boosta – chętnie usłyszę Wasze opinie o tym modelu 🙂 Czyżby marka After Eden była wschodzącą gwiazdą tej strefy wymiarowej? Drugi model to… Onlyher Latte plunge, wygląda więc na to, że w A-C zdecydowanie rządzą Onlyherki.

Trzecią pozycję, z 6 głosami, znowu dzielą dwa biustonosze: Audelle – Fiore oraz Ewa Michalak – Porcelanka 3D.

Po dwa głosy padły na modele: Change – Camille padded low (pozwoliłam sobie „pożyczyć” jej fotkę od autorek bloga Small Cup, bo jest trudna do wytropienia 🙂 oraz Audelle – Lucille. Z przyjemnością witam dość nową w naszych zestawieniach markę Change – Audelle już znamy.

Na pozostałych kandydatów padały już tylko pojedyncze głosy, więc nie będę ich pokazywała w zestawieniu.

Jak już wspomniałam, najchętniej głosowałyście na polską markę Onlyher – w sumie 15 głosów. 7 głosów otrzymały w sumie wszystkie modele Ewy Michalak – Onlyerki zdecydowanie wyprzedzają tu Effuniaki. Brawo dla Onlyher!

Złotą Kokardkę w kategori A-C otrzymuje: Onlyher – Latte half-cup!

 

Kategoria D-GG

To najliczniejsza kategoria rozmiarowa, zarówno pod względem liczby kandydatów, jak i głosów. W kategorii D-GG oddałyście aż 191 głosów! Jest to, jak zwykle zresztą, najliczniej „obgłosowana” kategoria z całego plebiscytu, czemu trudno się dziwić – po pierwsze, obejmuje ona więcej rozmiarów w stosunku do innych, a po drugie – w tym zakresie rozmiarowym oferta na rynku D+ jest największa.

Głosowałyście na aż 61 kandydatów i, co było do przewidzenia, głosy były mocno rozdrobnione. Mimo to wyraźną przewagę zdobył model Freya – Deco (co, jak twierdzą niektórzy, też było do przewidzenia 🙂 z 33 głosami. Deco w wersji plunge zdobywa więc pierwsze miejsce i Złotą Kokardkę. Co ciekawe, całkiem sporo ugrał też Deco strapless, jednak dużo mniej od lidera, bo tylko 7 głosów. Wydawałoby się, że marka Freya rządzi w kategorii D-GG – w sumie na wszystkich kandydatów tej marki padły 43 głosy.

Okazuje się jednak, że w tej kategorii świetnie radzą sobie także marki polskie 🙂 Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje model polskiej marki Onlyher – Latte plunge, z 15 głosami. To o ponad połowę mniej od lidera, ale również oznacza mocną pozycję tego modelu.

Na trzeciej pozycji uplasował się model Cleo – Juna (12 głosów), a zaraz za nim, na miejscu czwartym, Parfait by Affinitas – Jeanie plunge (11 głosów). Dobra pozycja Juny na rynku nie jest dla mnie nowością, cieszy mnie natomiast, że Parfait tak dobrze sobie radzi. To nowa na naszym rynku marka, a pojawianie się konkurencji dla rynkowych liderów zawsze jest dobrym znakiem dla konsumenta.

Na piątym miejscu – i tu miłe zaskoczenie – upasował się miękki model Fantasie – Smoothing Moulded Bra w odmianie miękkiej, z 8 głosami. Bardzo lubię Fantasie i szanuję kolekcje bazowe tej marki. Kilka głosów padło także na usztywniany T-shirt bra.

Pozycje szóstą, z 7 głosami, zajmuje wspomniane już Freya – Deco strapless oraz Ewa Michalak – Beżyk SM. Dla fanek tej marki mam jednak jeszcze lepszą wiadomość: na wszystkich kandydatów Ewy Michalak padło w sumie aż 48 głosów – co czyni z EM najczęściej wybieraną markę w kategorii!

Zaskakuje mnie nieco słaba pozycja takich marek, jak Panache Superbra (w sumie tylko 7 głosów). Przypuszczam jednak, że układ sił ulegnie zmianie, gdy pojawią się w sprzedaży nowe modele bazowe Panache, zwłaszcza Envy, liczę też na to, że Idina urośnie w siłę 🙂 Podobnie Curvy Kate – chyba Smoothie w kolorze blush jeszcze nie zagościł na dobre w naszych szufladach.

Złotą Kokardkę w kategori D-GG otrzymuje: Freya – Deco plunge!

 

Kategoria H-J

W tej kategorii padło 35 głosów na 11 kandydatów. Szkoda, że i jednego, i drugiego nie było więcej. Ostatecznie zakres H-J nie jest wcale taki niepospolity wśród stanikomaniaczek, a i dobrych „nudziarzy” w tym zakresie rozmiarowym nie jest chyba tak mało? A może jest?

Zdecydowanym liderem w tej kategorii jest model Panache/Superbra Andorra full-cup, który zdobył 11 głosów. Jedna z Was w formularzu do głosowania zgłosiła zastrzeżenie, że wersja pearl wcale niekoniecznie może być uznana za cielistą – znaczyłoby to, że „nudziary” w tym modelu wcale nie ma. Przyznam, że przy zbieraniu kandydatur nie zwróciłam na to uwagi (szkoda, że nie zwróciłyście mi uwagi wtedy 😉 – jako że nie jestem miłośniczką tego modelu, nie przyglądałam się nigdy bazowym odcieniom. Złotą Kokardkę przyznaję więc Andorze niejako warunkowo – liczę na Waszą opinię: czy pearl to cielisty, czy też krem/kość słoniowa?

Na drugiej pozycji w rankingu, z 5 głosami, plasują się dwa modele: Curvy Kate – Daily Boost oraz Panache/Superbra Idina balcony – pozycja tego drugiego zwłaszcza mnie cieszy, bo jestem jego zagorzałą zwolenniczką 🙂 Szkoda jednak, że tak słabo poradził sobie w kategorii D-G – w całym plebiscycie na ten model padło 7 głosów.

Na trzeciej pozycji Ewa Michalak – Toffik CH, z 3 głosami. Pozostałe modele dostały już tylko po jednym głosie, zapewne od tych samych osób, które je zgłosiły – takich „jedynek” nie uwzględniam z zestawieniu.

I znów trochę się dziwię, że Smoothie marki Curvy Kate nie został nawet zgłoszony w tej kategorii – a to przecież niezły model, przewyższający zakresem miseczkowym inne tego typu bezszwowce, jak choćby Deco. Dziwi też, że Ewa Michalak nie zgarnęła tu więcej głosów – oprócz 3 głosów na Toffika padł jeszcze jeden na Beżyka.

Złotą Kokardkę [warunkowo] w kategori H-J otrzymuje: Superbra – Andorra full-cup!

 

Kategoria JJ+

Na tę kategorię padło już tylko 19 głosów, a kandydatur było 7. Najwięcej głosów – 5 – otrzymał rynkowy weteran, Panache/Superbra Tango balconnet i ten otrzymuje Złotą Kokardkę. Drugą pozycję zajmuje kolejny klasyk – Curvy Kate – Daily Boost z 4 głosami.

Na trzecim miejscu (3 głosy) znowu Panache z modelem Envy – to już nowość, a właściwie dopiero zapowiedź nowości, bo w sklepach go jeszcze nie widać i być może w ogóle nie powinnam była dopuszczać go do głosowania. Ale w tej kategorii jest tak mało kandydatur i głosów, że może właśnie warto odnotować jego jeszcze nieobecną obecność?

Na czwartej pozycji – znana już Panache/Superbra – Ariza z 2 głosami.

Reszta to już tylko pojedyncze głosy, w tym na 2 różne modele Ewy Michalak – poza tym głosów na polskie marki brak. Tylko jeden głos padł też na model Daisy Chain marki Bravissimo. W Kategorii JJ+ rządzi więc, jak widać, firma Panache, a modele do miseczki K marek Freya czy Fantasie nie spotkały się z uznaniem naszych JJ-stanikomaniaczek – na jeden model Fantasie (Florence) oddano jeden głos.

Złotą Kokardkę w kategori JJ+ otrzymuje: Superbra – Tango balconnet!

 

Kategoria 85+

To kategoria, której bardzo kibicuję 🙂 Na razie wciąż wygląda skromnie, ale widać, że dogania pozostałe – JJ+ już przegoniła i aktualnie depcze po piętach H-J. Na kandydatów z tej kategorii (12) padło 26 głosów.

Na pierwszej pozycji – z 8 głosami – uplasował się model nowej na naszym rynku marki Sculptresse – Pure Lace. Jest to model rzadko spotykany w naszych sklepach – a szkoda. Miałam okazję zaznajomić się z nim w wersji hot-pinkowej, a moja Mama – właśnie w cielistej. Hmm, może szkoda, że nie głosowała w plebiscycie 🙂

Na drugim miejscu, z 6 głosami, Elomi – Caitlyn. Ten model też osobiście uwielbiam i polecam. Nie jestem jednak 85-pluską, więc na szczęście nie miałam problemu z decyzją: Pure Lace czy Caitlyn? 🙂

Na pozycji trzeciej – Curvy Kate i jej klasyczny Daily Boost (3 głosy). Ten model pojawił się na wysokich pozycjach w aż 3 zestawieniach, H-J, JJ+ i 85+ i zdobył w sumie 15 głosów. Jestem bardzo ciekawa, czy w kolejnych edycjach zostanie przegoniony przez Smoothie bądź Starlet. A może DB po prostu ma w sobie „coś”?

Pozostali kandydaci zebrali już tylko po jednym głosie, w tym modele Ewy Michalak: Beżyk, Karmelki, Perełka, Porcelanka… Kategorią rządzi więc Sculptresse, zaraz za nią Elomi i CK, a wreszcie EM. Duży plus dla Curvy Kate – firma ta nie unika ani wąskich, ani szerokich obwodów pod biustem, ma imponujące zakresy rozmiarów. Można powiedzieć, że naprawdę promuje różnorodność w bieliźnie.

Złotą Kokardkę w kategori JJ+ otrzymuje: Sculptresse – Pure Lace!

 

Miękkie czy usztywniane?

Niektóre z Was postulowały stworzenie oddzielnych kategorii dla usztywnianych i miękkich staników. Uznałam jednak, że zwiększenie liczby kategorii doprowadziłoby do zbytniego rozdrobnienia głosów i trudności z wyłonieniem liderów. Warto jednak przyjrzeć się udziałowi obu tych typów w wynikach.

Charakterystyczna jest wg mnie przewaga modeli usztywnianych w dwóch kategoriach: A-C i D-GG. W obu tych kategoriach usztywniane staniki zajmują pierwsze miejsca i dominują na czołowych pozycjach – w pozostałych zaś królują miękkusy. Myślę, że niekoniecznie wynika to tylko z upodobań tych dwu grup. Po prostu w wyższych kategoriach rozmiarowych usztywnianych modeli, zwłaszcza bezszwowców, jest na rynku znacznie mniej. Wydaje się, że jedynymi markami, które na rynku polskim nie zaniedbują zaopatrzenia większych biustów (i obwodów) w usztywniane „cielaki”, są Curvy Kate i Ewa Michalak.

Jeśli chodzi o miękkie cieliste – widzę tu przewagę marek z rodziny Panache, a zastanawia mnie stosunkowo słabsza obecność marek Eveden. A miękka bazówka jest przecież obecna zarówno w marce Freya, jak i Fantasie czy Elomi. Te ostatnie doceniłyście w dwóch kategoriach: D-GG (Fantasie) i 85+ (Elomi), w H-J są one praktycznie nieobecne. Jedynym bezszwowym miękkusem, który doszedł do wysokiej pozycji, jest Smoothing Fantasie w kategorii D-GG i to uważam za duży sukces tej marki, która do tej pory nie była zbyt widoczna w naszych plebiscytach. Słabiej poradziła sobie także miękka bazówka Curvy Kate.

 

Teraz Polska!

Z pewnym zdziwieniem, oczywiście przyjemnym, obserwuję silną pozycję marek polskich w plebiscycie, zwłaszcza dwóch: Onlyher i Ewa Michalak. Onlyherki zdominowały kategorie A-C i plasują się bardzo wysoko w D-G, co świadczy o tym, że również powyżej miseczki D radzą sobie z naszymi biustami bardzo dobrze, dzielnie konkurując z takimi tuzami, jak Freya! Szkoda tylko, że kończą na FF i to tylko w wąskich obwodach, co czyni wypróbowanie ich przeze mnie niemożliwym 🙂 Ewa Michalak natomiast robi wrażenie liczbą zgłoszonych modeli, zwłaszcza w porównaniu z Onlyher. Gdyby Ewa produkowała tylko dwa czy trzy „cielaki”, zapewne byłaby mocniej obecna na podiach – rozproszenie głosów na różne modele zadziałało tu na jej niekorzyść. W popularnej kategori D-GG najwięcej głosów padło właśnie na Ewę Michalak!

Szkoda natomiast, że tylko te dwie polskie marki zdobyły znaczące pozycję. Na inne padało bardzo niewiele głosów. Czy to nasze grono trochę za rzadko daje polskim producentom szansę, czy wręcz przeciwnie – producenci za rzadko dają szansę nam, byśmy doceniły ich produkty?

 

Siła bazy

Najlepszy Cielisty to pierwszy plebiscyt, w którym głosowałyśmy tylko na modele bazowe. Słyszy się, że baza (czyli klasyczne bieliźniane kolory: cielisty, czarny, biały, kość słoniowa) mimo zalewu modnych kolorów, wciąż ma na rynku zdecydowanie największe powodzenie. Myślę, że widać to także w liczbie głosów oddanych w plebiscycie – na najpopularniejszą i najbardziej pojemną kategorię D-GG padło 191 głosów. To co prawda mniej niż w Wielkim Kusidełku 2011 (237 głosów), ale i tak bardzo dużo, zważywszy ograniczony tematycznie charakter plebiscytu (Kusidełkiem wszak zostać mógł stanik w dowolnym kolorze!). Tak więc kolory kolorami, ale bez bazy obejść się nie potrafimy, przywiązujemy też wagę do jej jakości i stylu. Myślę, że wiele powiedzą nam w tej kwestii Wasze wypowiedzi konkursowe.

 

Wasze opinie

Co sądzicie o wynikach głosowania? Czy jesteście nimi zaskoczone, czy wręcz przeciwnie? Czy uważacie je za dobre odzwierciedlenie sytuacji na rynku biustonoszy o szerokich zakresach rozmiarów? Czy sądzicie, że faktycznie zwyciężyli najlepsi?

 

Cielisty Konkurs -:)

W kolejnej notce laury rozdamy zwyciężczyniom Cielistego Konkursu w dwóch kategoriach: tekstowej i foto 🙂 Dziękuję Wam bardzo za wszystkie prace – mamy razem z Intimo4you mnóstwo czytania i oglądania, oraz oczywiście  myślenia…

Wszystkim głosującym zaś dziękuję za oddane głosy!

Może ci się spodobać