WPlebiscyty

Złote Kokardki dla Najlepszych Cielistych! Rozstrzygnięcie plebiscytu The Best Nude Bra :-)

Czas najwyższy na wyniki plebiscytu na Najlepszy Cielisty Biustonosz (NCB vel BNB)! Na pewno nie mogłyście się już doczekać 🙂 Bez długich wstępów powiem, że był to bardzo udany plebiscyt. Oddałyście w nim zaskakująco dużo głosów, co mówi wiele na temat powodzenia naszych szanownych Nudziarzy w gronie stanikomaniaczek 🙂 Bardzo dziekuję za wszystkie głosy (a wcześniej – kandydatury), a także prace konkursowe (rozstrzygnięciu konkursu poświęcona będzie kolejna notka).

Poznajmy zatem zdobywców Złotych Kokardek Stanikomanii (czyli Waszych)!

 

Kategoria A-C

To druga co do liczności głosów kategoria – na 11 kandydatów z kategorii A-C padło 46 głosów. To prawie 4 razy mniej niż w D-GG, ale też i kandydatur prawie 6 razy mniej niż tam. Liczbę Waszych głosów na tę kategorię uważam za całkiem sporą, zważywszy, że ta grupa rozmiarowa nie zalicza się do najczęściej tu promowanych D-plusów 🙂 Głosy były bardzo rozdrobnione. Najwięcej Waszych głosów (8) padło na model Onlyher – Latte half-cup – z przyjemnością przyznaję więc Złota Kokardkę polskiemu produktowi!

Na drugiej pozycji, z 7 głosami, dwa modele. Pierwszy z nich to After Eden – Single Boost. Nie znam Single Boosta – chętnie usłyszę Wasze opinie o tym modelu 🙂 Czyżby marka After Eden była wschodzącą gwiazdą tej strefy wymiarowej? Drugi model to… Onlyher Latte plunge, wygląda więc na to, że w A-C zdecydowanie rządzą Onlyherki.

Trzecią pozycję, z 6 głosami, znowu dzielą dwa biustonosze: Audelle – Fiore oraz Ewa Michalak – Porcelanka 3D.

Po dwa głosy padły na modele: Change – Camille padded low (pozwoliłam sobie „pożyczyć” jej fotkę od autorek bloga Small Cup, bo jest trudna do wytropienia 🙂 oraz Audelle – Lucille. Z przyjemnością witam dość nową w naszych zestawieniach markę Change – Audelle już znamy.

Na pozostałych kandydatów padały już tylko pojedyncze głosy, więc nie będę ich pokazywała w zestawieniu.

Jak już wspomniałam, najchętniej głosowałyście na polską markę Onlyher – w sumie 15 głosów. 7 głosów otrzymały w sumie wszystkie modele Ewy Michalak – Onlyerki zdecydowanie wyprzedzają tu Effuniaki. Brawo dla Onlyher!

Złotą Kokardkę w kategori A-C otrzymuje: Onlyher – Latte half-cup!

 

Kategoria D-GG

To najliczniejsza kategoria rozmiarowa, zarówno pod względem liczby kandydatów, jak i głosów. W kategorii D-GG oddałyście aż 191 głosów! Jest to, jak zwykle zresztą, najliczniej „obgłosowana” kategoria z całego plebiscytu, czemu trudno się dziwić – po pierwsze, obejmuje ona więcej rozmiarów w stosunku do innych, a po drugie – w tym zakresie rozmiarowym oferta na rynku D+ jest największa.

Głosowałyście na aż 61 kandydatów i, co było do przewidzenia, głosy były mocno rozdrobnione. Mimo to wyraźną przewagę zdobył model Freya – Deco (co, jak twierdzą niektórzy, też było do przewidzenia 🙂 z 33 głosami. Deco w wersji plunge zdobywa więc pierwsze miejsce i Złotą Kokardkę. Co ciekawe, całkiem sporo ugrał też Deco strapless, jednak dużo mniej od lidera, bo tylko 7 głosów. Wydawałoby się, że marka Freya rządzi w kategorii D-GG – w sumie na wszystkich kandydatów tej marki padły 43 głosy.

Okazuje się jednak, że w tej kategorii świetnie radzą sobie także marki polskie 🙂 Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje model polskiej marki Onlyher – Latte plunge, z 15 głosami. To o ponad połowę mniej od lidera, ale również oznacza mocną pozycję tego modelu.

Na trzeciej pozycji uplasował się model Cleo – Juna (12 głosów), a zaraz za nim, na miejscu czwartym, Parfait by Affinitas – Jeanie plunge (11 głosów). Dobra pozycja Juny na rynku nie jest dla mnie nowością, cieszy mnie natomiast, że Parfait tak dobrze sobie radzi. To nowa na naszym rynku marka, a pojawianie się konkurencji dla rynkowych liderów zawsze jest dobrym znakiem dla konsumenta.

Na piątym miejscu – i tu miłe zaskoczenie – upasował się miękki model Fantasie – Smoothing Moulded Bra w odmianie miękkiej, z 8 głosami. Bardzo lubię Fantasie i szanuję kolekcje bazowe tej marki. Kilka głosów padło także na usztywniany T-shirt bra.

Pozycje szóstą, z 7 głosami, zajmuje wspomniane już Freya – Deco strapless oraz Ewa Michalak – Beżyk SM. Dla fanek tej marki mam jednak jeszcze lepszą wiadomość: na wszystkich kandydatów Ewy Michalak padło w sumie aż 48 głosów – co czyni z EM najczęściej wybieraną markę w kategorii!

Zaskakuje mnie nieco słaba pozycja takich marek, jak Panache Superbra (w sumie tylko 7 głosów). Przypuszczam jednak, że układ sił ulegnie zmianie, gdy pojawią się w sprzedaży nowe modele bazowe Panache, zwłaszcza Envy, liczę też na to, że Idina urośnie w siłę 🙂 Podobnie Curvy Kate – chyba Smoothie w kolorze blush jeszcze nie zagościł na dobre w naszych szufladach.

Złotą Kokardkę w kategori D-GG otrzymuje: Freya – Deco plunge!

 

Kategoria H-J

W tej kategorii padło 35 głosów na 11 kandydatów. Szkoda, że i jednego, i drugiego nie było więcej. Ostatecznie zakres H-J nie jest wcale taki niepospolity wśród stanikomaniaczek, a i dobrych „nudziarzy” w tym zakresie rozmiarowym nie jest chyba tak mało? A może jest?

Zdecydowanym liderem w tej kategorii jest model Panache/Superbra Andorra full-cup, który zdobył 11 głosów. Jedna z Was w formularzu do głosowania zgłosiła zastrzeżenie, że wersja pearl wcale niekoniecznie może być uznana za cielistą – znaczyłoby to, że „nudziary” w tym modelu wcale nie ma. Przyznam, że przy zbieraniu kandydatur nie zwróciłam na to uwagi (szkoda, że nie zwróciłyście mi uwagi wtedy 😉 – jako że nie jestem miłośniczką tego modelu, nie przyglądałam się nigdy bazowym odcieniom. Złotą Kokardkę przyznaję więc Andorze niejako warunkowo – liczę na Waszą opinię: czy pearl to cielisty, czy też krem/kość słoniowa?

Na drugiej pozycji w rankingu, z 5 głosami, plasują się dwa modele: Curvy Kate – Daily Boost oraz Panache/Superbra Idina balcony – pozycja tego drugiego zwłaszcza mnie cieszy, bo jestem jego zagorzałą zwolenniczką 🙂 Szkoda jednak, że tak słabo poradził sobie w kategorii D-G – w całym plebiscycie na ten model padło 7 głosów.

Na trzeciej pozycji Ewa Michalak – Toffik CH, z 3 głosami. Pozostałe modele dostały już tylko po jednym głosie, zapewne od tych samych osób, które je zgłosiły – takich „jedynek” nie uwzględniam z zestawieniu.

I znów trochę się dziwię, że Smoothie marki Curvy Kate nie został nawet zgłoszony w tej kategorii – a to przecież niezły model, przewyższający zakresem miseczkowym inne tego typu bezszwowce, jak choćby Deco. Dziwi też, że Ewa Michalak nie zgarnęła tu więcej głosów – oprócz 3 głosów na Toffika padł jeszcze jeden na Beżyka.

Złotą Kokardkę [warunkowo] w kategori H-J otrzymuje: Superbra – Andorra full-cup!

 

Kategoria JJ+

Na tę kategorię padło już tylko 19 głosów, a kandydatur było 7. Najwięcej głosów – 5 – otrzymał rynkowy weteran, Panache/Superbra Tango balconnet i ten otrzymuje Złotą Kokardkę. Drugą pozycję zajmuje kolejny klasyk – Curvy Kate – Daily Boost z 4 głosami.

Na trzecim miejscu (3 głosy) znowu Panache z modelem Envy – to już nowość, a właściwie dopiero zapowiedź nowości, bo w sklepach go jeszcze nie widać i być może w ogóle nie powinnam była dopuszczać go do głosowania. Ale w tej kategorii jest tak mało kandydatur i głosów, że może właśnie warto odnotować jego jeszcze nieobecną obecność?

Na czwartej pozycji – znana już Panache/Superbra – Ariza z 2 głosami.

Reszta to już tylko pojedyncze głosy, w tym na 2 różne modele Ewy Michalak – poza tym głosów na polskie marki brak. Tylko jeden głos padł też na model Daisy Chain marki Bravissimo. W Kategorii JJ+ rządzi więc, jak widać, firma Panache, a modele do miseczki K marek Freya czy Fantasie nie spotkały się z uznaniem naszych JJ-stanikomaniaczek – na jeden model Fantasie (Florence) oddano jeden głos.

Złotą Kokardkę w kategori JJ+ otrzymuje: Superbra – Tango balconnet!

 

Kategoria 85+

To kategoria, której bardzo kibicuję 🙂 Na razie wciąż wygląda skromnie, ale widać, że dogania pozostałe – JJ+ już przegoniła i aktualnie depcze po piętach H-J. Na kandydatów z tej kategorii (12) padło 26 głosów.

Na pierwszej pozycji – z 8 głosami – uplasował się model nowej na naszym rynku marki Sculptresse – Pure Lace. Jest to model rzadko spotykany w naszych sklepach – a szkoda. Miałam okazję zaznajomić się z nim w wersji hot-pinkowej, a moja Mama – właśnie w cielistej. Hmm, może szkoda, że nie głosowała w plebiscycie 🙂

Na drugim miejscu, z 6 głosami, Elomi – Caitlyn. Ten model też osobiście uwielbiam i polecam. Nie jestem jednak 85-pluską, więc na szczęście nie miałam problemu z decyzją: Pure Lace czy Caitlyn? 🙂

Na pozycji trzeciej – Curvy Kate i jej klasyczny Daily Boost (3 głosy). Ten model pojawił się na wysokich pozycjach w aż 3 zestawieniach, H-J, JJ+ i 85+ i zdobył w sumie 15 głosów. Jestem bardzo ciekawa, czy w kolejnych edycjach zostanie przegoniony przez Smoothie bądź Starlet. A może DB po prostu ma w sobie „coś”?

Pozostali kandydaci zebrali już tylko po jednym głosie, w tym modele Ewy Michalak: Beżyk, Karmelki, Perełka, Porcelanka… Kategorią rządzi więc Sculptresse, zaraz za nią Elomi i CK, a wreszcie EM. Duży plus dla Curvy Kate – firma ta nie unika ani wąskich, ani szerokich obwodów pod biustem, ma imponujące zakresy rozmiarów. Można powiedzieć, że naprawdę promuje różnorodność w bieliźnie.

Złotą Kokardkę w kategori JJ+ otrzymuje: Sculptresse – Pure Lace!

 

Miękkie czy usztywniane?

Niektóre z Was postulowały stworzenie oddzielnych kategorii dla usztywnianych i miękkich staników. Uznałam jednak, że zwiększenie liczby kategorii doprowadziłoby do zbytniego rozdrobnienia głosów i trudności z wyłonieniem liderów. Warto jednak przyjrzeć się udziałowi obu tych typów w wynikach.

Charakterystyczna jest wg mnie przewaga modeli usztywnianych w dwóch kategoriach: A-C i D-GG. W obu tych kategoriach usztywniane staniki zajmują pierwsze miejsca i dominują na czołowych pozycjach – w pozostałych zaś królują miękkusy. Myślę, że niekoniecznie wynika to tylko z upodobań tych dwu grup. Po prostu w wyższych kategoriach rozmiarowych usztywnianych modeli, zwłaszcza bezszwowców, jest na rynku znacznie mniej. Wydaje się, że jedynymi markami, które na rynku polskim nie zaniedbują zaopatrzenia większych biustów (i obwodów) w usztywniane „cielaki”, są Curvy Kate i Ewa Michalak.

Jeśli chodzi o miękkie cieliste – widzę tu przewagę marek z rodziny Panache, a zastanawia mnie stosunkowo słabsza obecność marek Eveden. A miękka bazówka jest przecież obecna zarówno w marce Freya, jak i Fantasie czy Elomi. Te ostatnie doceniłyście w dwóch kategoriach: D-GG (Fantasie) i 85+ (Elomi), w H-J są one praktycznie nieobecne. Jedynym bezszwowym miękkusem, który doszedł do wysokiej pozycji, jest Smoothing Fantasie w kategorii D-GG i to uważam za duży sukces tej marki, która do tej pory nie była zbyt widoczna w naszych plebiscytach. Słabiej poradziła sobie także miękka bazówka Curvy Kate.

 

Teraz Polska!

Z pewnym zdziwieniem, oczywiście przyjemnym, obserwuję silną pozycję marek polskich w plebiscycie, zwłaszcza dwóch: Onlyher i Ewa Michalak. Onlyherki zdominowały kategorie A-C i plasują się bardzo wysoko w D-G, co świadczy o tym, że również powyżej miseczki D radzą sobie z naszymi biustami bardzo dobrze, dzielnie konkurując z takimi tuzami, jak Freya! Szkoda tylko, że kończą na FF i to tylko w wąskich obwodach, co czyni wypróbowanie ich przeze mnie niemożliwym 🙂 Ewa Michalak natomiast robi wrażenie liczbą zgłoszonych modeli, zwłaszcza w porównaniu z Onlyher. Gdyby Ewa produkowała tylko dwa czy trzy „cielaki”, zapewne byłaby mocniej obecna na podiach – rozproszenie głosów na różne modele zadziałało tu na jej niekorzyść. W popularnej kategori D-GG najwięcej głosów padło właśnie na Ewę Michalak!

Szkoda natomiast, że tylko te dwie polskie marki zdobyły znaczące pozycję. Na inne padało bardzo niewiele głosów. Czy to nasze grono trochę za rzadko daje polskim producentom szansę, czy wręcz przeciwnie – producenci za rzadko dają szansę nam, byśmy doceniły ich produkty?

 

Siła bazy

Najlepszy Cielisty to pierwszy plebiscyt, w którym głosowałyśmy tylko na modele bazowe. Słyszy się, że baza (czyli klasyczne bieliźniane kolory: cielisty, czarny, biały, kość słoniowa) mimo zalewu modnych kolorów, wciąż ma na rynku zdecydowanie największe powodzenie. Myślę, że widać to także w liczbie głosów oddanych w plebiscycie – na najpopularniejszą i najbardziej pojemną kategorię D-GG padło 191 głosów. To co prawda mniej niż w Wielkim Kusidełku 2011 (237 głosów), ale i tak bardzo dużo, zważywszy ograniczony tematycznie charakter plebiscytu (Kusidełkiem wszak zostać mógł stanik w dowolnym kolorze!). Tak więc kolory kolorami, ale bez bazy obejść się nie potrafimy, przywiązujemy też wagę do jej jakości i stylu. Myślę, że wiele powiedzą nam w tej kwestii Wasze wypowiedzi konkursowe.

 

Wasze opinie

Co sądzicie o wynikach głosowania? Czy jesteście nimi zaskoczone, czy wręcz przeciwnie? Czy uważacie je za dobre odzwierciedlenie sytuacji na rynku biustonoszy o szerokich zakresach rozmiarów? Czy sądzicie, że faktycznie zwyciężyli najlepsi?

 

Cielisty Konkurs -:)

W kolejnej notce laury rozdamy zwyciężczyniom Cielistego Konkursu w dwóch kategoriach: tekstowej i foto 🙂 Dziękuję Wam bardzo za wszystkie prace – mamy razem z Intimo4you mnóstwo czytania i oglądania, oraz oczywiście  myślenia…

Wszystkim głosującym zaś dziękuję za oddane głosy!

Może ci się spodobać

43 komentarze

 • ze co?

  Nie nosze cielakow, wiec nie glosowalam, ale jako 70J musze to napisac: Andorra jest koszmarnie niewygodna i rozstawia na boki.

  6 września 2013 at 02:01 Reply
 • EwaR.

  Wygrana Deco i OnlyHer mnie równie nie zaskoczyła. To, co mnie zdziwiło to sposób prezentacji wyników! Jak można przedstawić, że np. Change Camille jest w 1. kategorii na 4. miejscu?? Czwarte miejsce oznacza, że tylko 3 biustonosze zdobyły więcej głosów. A tu się okazuje, że było ich 5! Change powinno być na 6. miejscu. Czwarte miejsce należy się modelowi Fiore i Porcelance.W kategorii H-J występuje identyczna pomyłka. Poprawcie to jak najszybciej, póki jeszcze nie wszyscy zobaczyli te wyniki. Obecna prezentacja wyników jest niesprawiedliwa.

  6 września 2013 at 07:49 Reply
 • vaginia

  EwaR, ale jak sprawiedliwie przydzielić miejsca dwóm stanikom, które zdobyły taką samą ilość głosów?
  Deco również mnie nie zaskoczyło 😉

  6 września 2013 at 08:30 Reply
 • ptasia

  Miło, jak wysoką pozycję zajmuje kandydat, na którego się głosowało (Onlyher PL), ale zaskoczona jestem, że Effuniaki nie uplasowały się wyżej.
  Co do PL marek – rozważałam np. zgłoszenie Gothedii Avy, będącej w takim samym odcieniu, co Toffik EM, ale uznałam, że dyskwalifikuje ją ozdobna lamówka. Teraz jednak widzę w rankingu Effuniakową Porcelankę z koronką o, wydaje mi się, podobnym stopniu ozdobności/kontrastowości…

  6 września 2013 at 08:30 Reply
 • So Chic

  Drogie Stanikomaniaczki – So Chic dystrybutor Panache serdecznie dziękuję za głosy oddane na bieliznę marek Panache i jednocześnie gratuluje pozostałym markom 🙂 Cieszymy się bardzo ze wszystkich wyróżnień i mamy nadzieję, że cieliste biustonosze marek Panache będą Wam towarzyszyły w wielu wystrzałowych chwilach – wszak nude jak się okazuje wcale nie oznacza nudy! Stanikomanii zaś serdecznie dziękujemy za zorganizowanie plebiscytu 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

  6 września 2013 at 09:11 Reply
 • Zoe-lin

  Nie głosowałam w plebiscycie, bo jedynym cielakiem jest mój stapless, który produkowany był dawno temu przez La Senzę. Po prostu nie mam zdania.

  Mimo wszystko nasuwa mi się kilka wniosków do przedstawionego zestawienia.
  1. Większość kobiet do G+ kupując ciekala w sklepie z brafittingiem nie zna jego nazwy. Z tego powodu plebiscyt może rozjeżdżać się ze statystykami sprzedaży w sklepach.
  2. EM powinna zuniformizować nazwy staników – jeden beżyk jednego roku, a następnego jego następca – beżyk edycja 2014 itp. Poza tym nazwy są bardzo infantylne.
  3. Proponuję plebiscyt czarnych staników w związku z np. studniówką i staników ślubnych na następne sezon ślubny. Plebiscyt bazówki zawsze powinien gdzieś być, abym mogła zalinkować znajomym, które pytają jaki stanik na początek powinna sobie kupić, aby sprawdzić swój nowy rozmiar. Dodatkowo wiele stanikomaniaczek sprawdza po kolei staniki z bazówki ze względu na popularność danych modeli. Nie pamiętam, czy było kiedyś zestawienie sezonowe wszystkich modeli bazowych wszystkich marek z podziałem na kategorie… Lub tabelka: marka, kolory bazy na sezon, usztywniane/miękkie + zakres rozmiarów. Byłabym bardzo wdzięczna za takie zestawienie! Łatwiej będzie głosować!
  4. Nikt nie wspomniał, że nasz wielki zwycięzca Deco jest koszmarnie wykonany i szybko się psuje. Mój mam trochę ponad rok i ramiączka z przodu się prują, a pianka misek przy mostku się odrywa na szwie jak u tej pani: fullerfigurefullerbust.com/2011/07/01/rosa-tint-my-world/
  Nie mogę go reklamować, bo nie dostałam przy zakupie paragonu. Ramiączka skrócę, a oberwane miski może jeszcze troszkę mi posłużą. Poza tym Deco raz jest mi za małe, raz wpadam do środka, raz mnie uwiera, a raz jest super stanikiem. Totalna nieprzewidywalność jak deco będzie leżeć następnego dnia.
  5. Proponuję post na blogu o popularnych na zachodzie standardowych modelach, które powszechnie można znaleźć u nas na rynku wtórnym. Może być to post gościnny osoby, która najbardziej zna się na statystykach wszystkich staników 🙂 Pomogłoby to zdecydowanie wszystkim dziewczynom, które szukają na allegro lub stacjonarnie.
  6. Pod wpływem zestawienie zastanawiam się czy nie zamienić Deco na Parfait by Affinitas – Jeanie plunge – gdzie mogę go dostać stacjonarnie w czerni?

  Dziękuję za ten plebiscyt 🙂 Będę do niego odsyłać znajome.
  Pozdrawiam, Michalina

  6 września 2013 at 09:12 Reply
 • EwaR.

  Vaginia, jak przedstawić? Normalnie, jak to się robi w takich zestawieniach, czyli dla przykładu w kategorii A-C:
  1. miejsce Latte half-cup, 2. miejsce ex aequo Latte plunge i After Eden, 4. miejsce ex aequo Fiore i Porcelanka, 6. miejsce ex aequo Camille i Lucille.

  Zoe-lin, moje Deco i Jeanie trzymają się bardzo dobrze, chociaż są intensywnie użytkowane i prane w pralce z resztą ubrań w 40 stopniach. Szkoda, że u Ewy Michalak nie znalazłam niczego nadającego się na cielaka, bo wszystko ma kontrastującą lamówkę lub było wzorzyste (na Cielusia się nie załapałam). Jeśli chodzi o nazwy Effuniaków, to u mnie mają duży plus za to, że są polskie 🙂 U Urkye jest podobnie. Większość firm sili się na jakieś wyszukane nazwy (często z błędami!), a tu jest po polsku i nie przeszkadza to chyba sprzedawać je zagranicznym klientkom. Ale faktycznie, nie powinno się jednakowo nazywać różnych modeli.

  6 września 2013 at 09:59 Reply
 • kasica_k

  A mnie się wcale nie podoba taki sposób przedstawiania wyników – bo sugeruje, że np. Fiore był czwarty z kolei pod względem liczby głosów, a to nieprawda, bo był trzeci. To dopiero byłoby niesprawiedliwe. Ranking staników to nie Olimpiada i to my ustalamy reguły 🙂

  6 września 2013 at 10:09 Reply
 • EwaR.

  Ja rozumiem, że to tylko staniki, ale takie przedstawienie wyników wprowadza w błąd! Fiore był czwarty, bo przed nim były trzy inne staniki z większą od niego liczbą głosów. To nieistotne, że dwa z nich miały taką samą liczbę głosów. Istotne jest to, że miały ich więcej niż Fiore.
  Jak się przeczyta na stronie jakiegoś producenta, że jego stanik zajął 3 miejsce w plebiscycie, to myśli się, że tylko dwa inne modele były lepsze. A w rzeczywistości się okaże, że na 1. miejscu jest 7 staników, na 2. jest kolejnych 7, czyli taki stanik nie jest trzeci, tylko piętnasty! Nazywanie go trzecim jest sprawiedliwe??

  6 września 2013 at 10:20 Reply
 • Lilaa

  Myślałam, że Effuniaki zajmą wyższą pozycje, jestem zaskoczona.

  6 września 2013 at 10:40 Reply
 • Aneta CK

  W minieniu Curvy Kate dziekujemy za oddane glosy!
  Daily Besciak 🙂 obronil swoje imie. Jestesmy zaszczyceni ze udalo nam sie zdobyc wysokie miejsca.
  Stanikomanii przesylamy duze buziole za super plebiscyt i czekamy na nastepne 🙂
  Pozdrawiamy, Zaloga Kraglych Kasiek!

  6 września 2013 at 11:38 Reply
 • ptysiowa_7

  Zoe-lin, czarną Jeanie widziałam w Dopasowanej i Onlyher. Ja mam swoją od ponad roku i nic złego się z nią nie dzieje, ale tak samo dobrze trzyma się Deco strapless – z tym, że ja bardzo dbam o staniki, piorę ręcznie i noszę je tylko wtedy, kiedy mam taką potrzebę (Jeanie pod białe t-shirty, Deco pod sukienki/bluzki strapless).

  6 września 2013 at 12:01 Reply
 • mmm

  Ja mam parę zdań do napisania do wszystkich jak zwykle narzekających.

  Po pierwsze, do pani z pierwszego komentarza, ja mam dwie andorrki 34G i są super, moja mama ma z tej drugiej kategorii rozmiar i również jest z niego zadowolona, więc to wszystko jest kwestia indywidualna. Jeśli się pani nie podoba, to nikogo to nie interesuje.

  Do EwyR, nie wiem czy zauważyłaś, ale nigdzie nie jest napisane 1miejsce czy 4miejsce, są pokazane tylko pozycje, gdzie staniki, change i audelle nawet nie zajęły czwartego miejsca, tylko jest to informacja, że otrzymały po 2 głosy.
  Poza tym jak pisze kasica Twój sposób przedstawiania wyników o wiele lepszy nie jest. Każdy czytać tutaj chyba umie i widzi ile jest staników i ile mają głosów, więc w ogóle nie wiem o co się rozchodzi. Dla mnie jest wszystko jasne i czytelne.
  Ja to po prostu rozumiem jako przedstawienie ile głosów otrzymał stanik, a nie jak na olimpiadzie konkretne miejsca i puchar wraz z wyróżnieniami.

  Do zoelin
  1.Masz rację, ale tutaj głosowały kobiety, które odwiedzają tę stronę i na blogu i na facebooku, to był raczej dla nich konkurs, dla tych- uświadomionych, a te panie wiedzą co kupują, a jak nie znają nazwy i chcą głosować, to wszystarczy spojrzeć na metkę lub na zdj. w necie.
  2. Zgadzam się.
  3. Również się zgadzam, może być ciekawie:)
  4. Na balkonetce duużo dziewczyn narzekało na nietrwałość Deco. Jednak to było głosowanie.
  5. Dobry pomysł.

  I przestańcie w końcu narzekać. Co by się nie zrobiło to jest źle, nikt wam nie karze tej strony odwiedzać.

  6 września 2013 at 12:04 Reply
 • urkye

  Zwycięzca w kategorii D-GG mnie nie zaskoczył 😉 Sama mam Deco w różnych rozmiarach, kupowane wraz ze zmieniającymi się wymiarami biustu. Jak dla mnie ten model jest zdecydowanie najbardziej wszechstronny – wygodny, znika pod ubraniem, świetnie kształtuje i nadaje się do głębokich dekoltów. Więc jest idealny jako cielak bazowy, kiedy musimy wybrać jeden jedyny model, a nie możemy sobie kupić kilku, na różne okazje 🙂

  Gratuluję również zwycięzcom pozostałych kategorii :)))

  Kasico – czekamy na kolejny plebiscyt! :)))

  6 września 2013 at 12:10 Reply
 • EwaR.

  Mmm, ale to nie jest “mój sposób”, tak się po prostu wylicza wyniki wszelkich konkursów, plebiscytów czy też sondaży.
  I chyba czytamy oraz widzimy inną notkę, bo ja tu wyraźnie widzę podział na miejsca/pozycje. Jest to oznaczone na zdjęciach i w tekście.

  “Ja to po prostu rozumiem jako przedstawienie ile głosów otrzymał stanik, a nie jak na olimpiadzie konkretne miejsca i puchar wraz z wyróżnieniami. ” A ja to rozumiem jako plebiscyt (tak to zresztą zostało nazwane).
  Zaskoczona jestem, że z tak oczywistej rzeczy trzeba się tyle razy tłumaczyć.

  6 września 2013 at 12:53 Reply
 • mmm

  EwaR no właśnie, bo Ty to widzisz jako plebiscyt dosłownie, jako konkurs.
  Jest to oczywiście pewnego rodzaju konkurs, ale tu chodzi o przedstawienie najbardziej lubianych staników, najwygodniejszych, najładniejszych cokolwiek. A nie typowy konkurs z nagrodami. Dla mnie ważną informacją jest nie tyle, jaki stanik jest konkretnie na jakim miejscu, tylko przede wszystkim liczba głosów.

  Bo co z tego, że coś może być na pierwszym miejscu skoro faktycznie miało 6 głosów, a na drugim już miało 5, a nikt o tym nie wie. Dlatego przy każdym typie jest ilość głosów, a jak kogoś interesuje miejsce to wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

  Dla mnie to jest proste, kategoria A-C, wszystkich głosów 46, najwięcej czyli 8 ma onlyher itd. Z czego i tak jak na 46 głosów, to 8 wcale nie jest tak dużo.

  I nie zapominajmy, że jest to głosowanie, więc wyniki mogły wyjść różne, nawet nieprzewidywalne.

  6 września 2013 at 13:43 Reply
 • mmm

  Poza tym ja to widzę inaczej, Ty to widzisz inaczej i pewnie Kasica to widzi inaczej.
  Tylko nie zapominajmy, że to jej blog, jej konkurs i to ona przedstawia te wyniki w taki sposób, jaki chce. A to, że z reguły tak się nie robi, to naprawdę jest nieistotne.

  6 września 2013 at 13:57 Reply
 • kasica_k

  Dziękuję też odwiedzającym nas przedstawicielom marek, miło mi, że doceniacie wagę naszego rankingu 🙂

  6 września 2013 at 13:58 Reply
 • kasica_k

  @EwaR, wydaje mi się, że Twoja logika jest równie dobra jak moja, i za obiema metodami są argumenty. Bo ja sądzę, że to właśnie lepiej, że większa liczba producentów będzie mogła pochwalić się wysoką pozycją 🙂 Jak to rozwiążemy jest wyłącznie kwestią ustalenia, jeżeli więcej stanikomaniaczek będzie za “sportową” prezentacją wyników to ja się dam przekonać 🙂 A jak już wcześniej dziewczyny zauważyły, najważniejsza i tak jest liczba głosów w porównaniu z innymi.

  @Zoe-lin, dzięki za ciekawe pomysły, przemawia do mnie zwłaszcza ranking czarnych oraz post o rynku wtórnym. A może Ty byś chciała popełnić takiego guest-posta? Mam już nawet pomysł na tytuł: “Buszująca w stanikach czyli jak ubrać biust na ebayu/allegro?” 🙂
  Co do Deco – cóż, nie ukrywam, że też nie jestem wielką jego fanką, w kategorii skorupkowców wolę produkty Fantasie. Jestem, jak się wydaje, dość odosobniona w swoich upodobaniach, sądząc po rankingach 🙂 Ale nie wiedziałam, że jest takie nietrwałe…

  6 września 2013 at 14:01 Reply
 • mmm

  Najprościej by było zrezygnować z pozycji, tylko po prostu od myślników napisać, że
  – największą ilość głosów, czyli np. 8 otrzymał ten i ten stanik.
  -kolejnym stanikiem pod względem uzyskanej liczby głosów tj. 7, jest ten i ten.

  Skoro to budzi niedopowiedzenia, to myślę, że kompromisowo taki sposób był by najlepszy.

  6 września 2013 at 14:01 Reply
 • roza_am

  @Mmm, info o rozstawianiu na boki jak najbardziej ludzi interesuje. Jak sama zauważasz jest to sprawa indywidualna, ale warto wiedzieć, że w danym modelu może się taka sytuacja zdarzyć. Im więcej opinii o poszczególnych stanikach, tym lepiej. Nie ma co zamykać ust osobom o innych dośw. niż nasze, bo dla kogoś akurat te inne opinie mogą okazać się przydatne.

  6 września 2013 at 15:14 Reply
 • mmm

  Rozumiem, ale taka sytuacja może się zdarzyć w każdym modelu. Nawet w takim, który na 99%biustach leży idealnie.
  Mi się bardziej rozchodziło o to, że pierwszy komentarz został napisany w taki sposób, że to niemożliwe, żeby Andorra zajęła tak wysokie miejsce, bo przecież “jest koszmarnie niewygodna i rozstawia na boki” a to jest sprawa indywidualna, więc można było to napisać w inny sposób.
  Poza tym nick “ze co?” poprzedzający ten komentarz mówi samo za siebie.
  Skoro Andora zajęła tak wysokie miejsce to chyba o czymś świadczy, powtórzę po raz kolejny, to było głosowanie, więc wybór ogółu. No chyba, że autorka pierwszego komentarza zarzuci jeszcze autorce, że te głosy są spreparowane, ponieważ ‘andorra jest niewygodna i rozstawia’.

  6 września 2013 at 15:46 Reply
 • roza_am

  OK, rozumiem zarzuty co do formy wypowiedzi, ale treści będę bronić (prawa do jej wyrażenia znaczy). Zwłaszcza, że mówimy o kategorii, w której padło stosunkowo mało głosów (sama nie głosowałam, bo nie mam żadnego cielaka, a ten, który nosiłam mając miskę więcej ma jednak pewne wady), więc ostateczny wynik może być trochę dziełem przypadku.
  No i może być też taka możliwość, że model, który jest wygodny w misce G, przy J już nie zdaje egzaminu. Zdarzały się takie przypadki w historii stanikologii 😉

  6 września 2013 at 16:03 Reply
 • mmm

  Wiem i się z Tobą zgodzę, mi się jedynie rozchodziło o formę wypowiedzi;)

  6 września 2013 at 21:08 Reply
 • jennygump

  @kasico, Deco wcale nie jest nietrwałe, musiał być to wybrakowany egzemplarz albo podróbka ( skoro nawet paragonu do niego nie dają 🙂 z perspektywy sprzedawcy mogę mówić o jakości ponieważ widzę jak różne klientki noszą te staniki nie miesiącami ale latami… a model strapless jest o wiele lepszą i uniwersalną wersją plunga ponieważ leży dobrze na znakomitej większości piersi ( z plungami bywa różnie ), nie dziwi mnie to zwycięstwo ani trochę. cieszę się też bardzo z miejsca only her’ek

  7 września 2013 at 13:17 Reply
 • Zoe-lin

  @jennygump, egzemplarz wygrany w konkursie, na pewno nie podróbka 🙂 Od samego początku miał słabo wykończone ramiączka i przy użytkowaniu pruły się od dołu. Nie będę bić piany i udowadniać niczego, po prostu nie kupię. Tego modelu nie trzeba obsmarowywać – o tych niedoróbkach wspominało już wiele dziewczyn w internecie.

  7 września 2013 at 14:01 Reply
 • czikiratka

  Mnie zwycięstwo Deco nie dziwi, a nawet cieszy. Mam cielistego plunge’a (i fioletowego :D), choć chętniej przygarnęłabym straplessa… Służy mi dwa lata, jeśli nie lepiej, nie licząc jakiegoś zaciągnięcia na misce trzyma się genialnie. Ramiączka mnie wkurzają, ale trzymają się jak diabli, więc nawet nie mam pretekstu, by je odrąbać i wymienić na inne 😛

  Gratuluję Freyi, a jeszcze bardziej gratuluję OnlyHer (podium w dwóch kategoriach)! Wzornictwo i konstrukcje świetne, nawet w takim cielaku jest nierobiący zamętu, fajny akcent, oby tak dalej 🙂

  7 września 2013 at 23:12 Reply
 • agugabi

  W imieniu Onlyher bardzo dziekujemy za glosy. Bedziemy pracowac jeszcze ciezej, zeby nie zawiezc zaufania, jakim nas obdarzylyscie.

  8 września 2013 at 09:43 Reply
 • lavaenn

  czy After Eden jest gdzieś dostępne stacjonarnie/internetowo? domyślam się, że tak, skoro dostało tyle głosów, a chętnie bym przetestowała 🙂

  8 września 2013 at 14:18 Reply
 • ze co?

  mmm – nawołująca do nienarzekania, przestań narzekać na moją wypowiedź 😛

  Mów za siebie.

  Jeśli cię to nie interesuje, to nie czytaj:
  Andorra jest koszmarnie niewygodna i rozstawia na boki.

  9 września 2013 at 03:48 Reply
 • mmm

  Wyobraź sobie, że nie każdy ma taki problem z czytaniem ze zrozumieniem i nie musisz się powtarzać;)

  O ile dobrze pamiętam, to jest 73 prac konkursowych tekstowych, dość sporo:)
  Czy fotograficznych również tak dużo?:)

  9 września 2013 at 15:37 Reply
 • korlat

  Widze, że “moja” panache porcelain plunge nie przeszła a szkoda, bo to super konstrukcja (przynajmniej w moim 32GG) i tańsza od np. deco.

  Do effu nie mogę się przekonac, lubie mieć biust bliżej siebie, a nie wystawiony i podaby jak na tacy, a niestety według mnie te staniki taki efekt wytwarzają. Co do only her niestety sie nie wypowiem, bo nie łapie się na rozmiarówkę, a szkoda, bo design mi się bardzo podoba.

  Bardzo fajny plebiscyt Kasico 🙂

  9 września 2013 at 21:41 Reply
 • kasica_k

  @korlat, dzięki 🙂
  Muszę chyba wypróbować tę Porcelain. Panache ostatnio bardzo się stara w bazówce, warto by polansować 🙂 Nie jednym Deco biust żyje wszak.

  @mmm, no niestety foto jest mniej… Ale są bardzo fajne prace, decyzja nie jest prosta. W ogóle mam ochotę częściej robić foto-konkursy, super się takie prace ogląda 🙂

  Właśnie z moją współ-jurorką z Intimo4you głowimy się nad wyborem zwycięskich tekstów. Trudna sprawa!

  10 września 2013 at 22:45 Reply
 • kasica_k

  @lavaenn – nie wiem skąd w PL wziąć After Edena – wiem, że marka ma już polskiego dystrybutora (jest nim So Chic, ta sama firma, która dystrybuuje Panache i spółkę). Można go dostać na Figleavesach: http://www.figleaves.com/uk/brands/after-eden/21711/

  10 września 2013 at 22:49 Reply
 • yaga7

  Nie głosowałam, bo raczej nie noszę cielaków, ale pozycja Deco w mojej kategorii mnie nie zaskoczyła 🙂

  Natomiast zaskoczyła mnie pozycja Onlyher Latte w kategorii do GG – czy to znaczy, że ten stanik mogę kupić w rozmiarze 75GG? Bo zawsze myślałam, że onlyherki są dla mniejszych biustów i że w moim rozmiarze ich nie ma.

  11 września 2013 at 19:18 Reply
 • korlat

  Tez tak zawsze myślałam o only her 😉 Że dla mniejszych okolic rozmiarowych.

  A after eden notorycznie pojawia się w śmiesznych cenach w Tkmaxxxie 🙂 Wykupuje zawsze majtki bo są super, a na staniki się niestety nie załapuje :/

  kasico koniecznie sprobuj porcelain plunge, jest naprawde świetny! 🙂

  11 września 2013 at 22:17 Reply
 • kasica_k

  @korlat, no muszę go spróbować! Choć z plunge’ami Panache nie zawsze się lubię. No ale ten jest wyjątkowy, prawda? 🙂

  @yaga7 – No niestety Onlyherki w tak zawrotnych miskach jak GG nie występują 🙂 Na razie dochodzą do FF w 60tkach, więc są na granicy załapania się do plebiscytu w kategorii innej niż A-C. Ale kategorie to nie jest to samo, co zakresy rozmiarowe staników – jeśli dany model się mieści w danej kategorii i został w niej zgłoszony, to się łapie bez względu na to, czy do chodzi do górnej granicy czy nie, bo to nie o to chodzi. Tak czy owak, z ich wyników w tej kategorii wynika 🙂 że głosowało na nie 15 osób z miseczkami D i większymi, co oznacza, że ich domena to nie tylko miseczki poniżej D, co mnie też zaskakuje nieco, ale i cieszy, bo znaczy, że chyba dają radę w całym swoim zakresie rozmiarowym.

  12 września 2013 at 23:39 Reply
 • maith

  Cielisty to kolor ciała. A ciała mamy różne.
  Są osoby, dla których beżowy na pewno nie będzie cielisty (za ciemny) już prędzej pearl.
  A są takie, dla których jedyny cielisty to bardzo jasny, pudrowy róż.
  Są też takie, dla których dla odmiany cielisty to toffi.
  Nie można zmuszać ludzi, żeby jako na cieliste głosowali na kolory, które do ich ciała w ogóle podobne nie są 🙂

  13 września 2013 at 01:42 Reply
 • butters77

  > Nie można zmuszać ludzi, żeby jako na cieliste głosowali na kolory, które…

  To prawda, maith, dlatego Kasica ogólnie nigdy nikogo nie zmusza do głosowania 😉

  13 września 2013 at 20:35 Reply
 • korlat

  Prawda prawda 🙂 Jedyna wytłoczka z którą mój biust się polubił 🙂 No i dla mnie cena też jest ok.
  Muszę jeszcze Daily boost wyprobować, ale to w tym czekoladowym wcieleniu, w którym wchodzi tej jesieni, bardzo mi się ten odcień spodobał 🙂

  13 września 2013 at 22:06 Reply
 • Jaga6

  Pure Lace w kategorii JJ+ cudo. Koronkowe biustonosze to zawsze najpiękniejsze modele. Ja swój nie nudny, ale nude biustonosz mam z Dali, model Olimpia K28, bo biuścik mam nie mały ;D

  17 września 2013 at 17:17 Reply
 • że co?

  O matko, ale tu się jakieś chamidło do mnie przypięło.

  16 marca 2015 at 21:38 Reply
 • kasica_k

  @że co – proszę o nie wyzywanie się nawzajem, bo będe kasować.

  16 marca 2015 at 22:08 Reply
 • Leave a Reply