WRynek i moda

Aubade – uwaga, wpis masochistyczny

Jeśli zdarzyło nam się przechodzić obok któregoś z tych niedużych i jak na nasze warunki luksusowych (głównie cenowo) sklepików, starając się ze wszystkich sił nie patrzeć na wystawę pełną czegoś, co bardziej przypomina biżuterię niż staniki – jest duże prawdopodobieństwo, że był wśród nich jakiś Aubade. Te odporniejsze z nas mogą od razu pójść na całość: oto kolekcja (klikamy w nazwy modeli).. a to… rozmiarówka. Jakieś pytania? Dla tych, które powstrzymały się ostatkiem sił przed kliknięciem albo z przerażenia zamknęły oczy – tak, ichnie E to nasze DD, a powyżej E nie ma już NIC. Czarna dziura rozpaczy. ONI uważają, że coś osiągające głębokość powyżej 22,5 cm nie jest godne nazywać się biustem.

Dla tych z uczciwym E mam jednak coś na osłodę: okazuje się, że niektóre, nieliczne, skromne modeliki są szyte "aż" do F, Wasze biusty zatem mają szansę dołączyć do elity pyszniących się francuską koronką. W wiernym figleaves.com wyszperałam Villa Caraibes – biały z błękitnymi ramiączkami 3/4 cup, pokryty haftem, rzecz jasna, Richelieu.

Dla rasowych masochistek, albo chętnych na nostaligiczny powrót do krainy "85DD-obwod-podjezdza-ale-ujdzie" mam takie oto szafirowe cacko: Promenade du couchant. 38-niby-E jest tu największym z dostępnych rozmiarów. Swoją drogą ciekawe, jak też się w tym rozmiarze prezentuje.

A teraz będzie coś całkiem nie na temat. Zapomnijmy na chwilę o wszystkich tabelach, miskach i alfabetach i postarajmy się nacieszyć oko, czysto platonicznie, czyli bez zamiaru, ani nawet marzenia o konsumpcji, tym czymś (London demi cup bra). Potraktujcie go jako przedmiot, dzieło sztuki użytkowej – w żadnym razie nie bieliznę, którą ktokolwiek jest w stanie założyć… Ta koronka trochę za jaskrawa, prawda? Ale… gdyby tak, do jasnej anielki, ktoś to uszył przynajmniej w F!!!

Może ci się spodobać

4 komentarze

 • aska01

  Pewnym pocieszeniem dla mnie jest, ze to i tak nie moja polka cenowa. Ale z bezinteresowna zawiscia moge sobie popatrzec. Wszak powyzej D to i tak tylko mutanty i kaszaloty, zgodnie z fantastycznym szkoleniem dla ekspedientek sklepow z bielizna by Ananke666 😀

  20 stycznia 2007 at 14:58 Reply
 • limonka_01

  Śleczne, ale sprawiają wrażenie, że są bardziej do oglądania niż noszenia.

  21 stycznia 2007 at 00:39 Reply
 • aska01

  Prawda? Ubrac takie cos i zachwycac sie godzinami przed lustrem 😀

  21 stycznia 2007 at 00:50 Reply
 • kasica_k

  Noo, szkolenie jest niezapomniane 🙂

  Wracajac do tematu: jest jeszcze Simone Perele… i troche innych, na przyklad Lise Charmel, ktora ma nawet jedna kolekcje dla DD+ (jeszcze wyzsza polka). Moze kiedys cos o nich skrobne. Kupil nie kupil – jest chociaz na co popatrzec 🙂

  21 stycznia 2007 at 01:08 Reply
 • Leave a Reply