WBrafitting

Biust tygodnia – po raz trzeci

“Jaki rozmiar podać? 75B?” – taką lub podobną kwestię słychać nader często z ust zaprawionego w zwiększaniu sprzedaży personelu sklepów z bielizną. W slangu stanikomaniaczek nazywamy to “rentgenowskim okiem” – tajemnicza ta zdolność pozwala ocenić na odlegość rozmiar każdego biustu, nawet schowanego pod puchową kurtką. Rzesze kobiet padły już ofiarą “75B?”, które, jeśli okazuje się za małe, zamienia się we “W takim razie 80B!”, a u wielu z nas kończy sie na “85D, większych nie ma”. Zauważyłyście zapewne, jak ze wzrostem rozmiaru miski koniecznie musi wzrosnąć obwód pod biustem, podczas gdy to nie klatka piersiowa nie mieści się w kolejno podawanych do mierzenia stanikach, lecz same piersi.

A na jaki rozmiar ocenilibyście ten biuścik?

Nasza dzisiejsza bohaterka, Asia, dysponuje proporcjami świetnie zbudowanej kobiety: szczupła figura i widoczny, harmonizujący z resztą sylwetki biust. A jaki rozmiar stanika w potocznym mniemaniu kojarzy się ze zgrabną, szczupłą dziewczyną z ładnym biustem? 75B, może 75C, a u miłośników większych atutów “75-duże-D”? Coś koło tego, zapewne.

Tymczasem Asia nosi 70E lub F, zależnie od modelu stanika. Ścisłe zmierzenie się pod biustem daje u niej wynik 72 cm, a obwód w biuście waha się między 94 a 97 cm – wszystko się zgadza, przy rozmiarze 70(32) pod biustem odpowiada to miseczce E lub F w rozmiarówce brytyjskiej (“po polsku” byłyby to okolice F lub G). Asia planuje też poeksperymentować z obwodem 65 (trudno kupić w Polsce biustonosz w tym rozmiarze, lecz dla wielu obwodowych 70-ek jest to właściwy wybór), przy którym należałoby zwiększyć rozmiar miseczki do FF lub G. Podaję rozmiary brytyjskie – w większości polskich firm oznaczałoby to kolejne literki – gdyby firmy te takie rozmiary produkowały, rzecz jasna. Modelka ma na sobie biustonosz Fantasie Belle w rozmiarze 70(32)E i prezentuje się w nim doskonale – biust z przodu, idealnie gładki profil. Tylko pozazdrościć 🙂

(Dziękuję Asi za udostępnienie zdjęć i po raz kolejny zaznaczam, że nie są przeznaczone do powielania, zamieszczania na innych stronach ani rozpowszechniania w jakikolwiek inny sposób.)

Może ci się spodobać