WPlebiscyty

Głosujemy na Najlepszy Biustonosz Sportowy!

Zapraszam Was do głosowania w plebiscycie na Najlepszy Biustonosz Sportowy! Co prawda w naszych dotychczasowych rozmowach na ten temat część z Was twierdziła, że modeli „prawdziwych sportowców” na rynku jest wciąż zbyt mało, ja jednak sądzę, że temat już dojrzał. Warto nareszcie podsumować, co mamy do dyspozycji i zamanifestować nasze preferencje 🙂

Nie zaczynam tym razem od zbierania kandydatur – ponieważ wybór faktycznie nie jest zbyt duży, spróbowałam spisać je sama, ale jeśli któregoś kandydata zabrakło – oczywiście w trakcie plebiscytu możecie dorzucić swojego do puli 🙂

Zanim przejdziemy do głosowania – jeszcze krótkie wprowadzenie w temat. Cóż to znaczy „prawdziwy sportowiec”? Te z Was, które jeszcze nie miały do czynienia z tą kwestią, mogą być zdziwione – ostatecznie wystarczy skoczyć do sportowego sklepu, Decathlona czy innego Go Sporta, żeby trafić na jakieś sportowe biustonosze. Albo po prostu nosić na treningi zwykły stanik. Zapewne są kobiety, które te możliwości zadowalają. Wystarczy jednak mieć biust trochę większy niż miseczka D (czy też obwód pod biustem mniejszy od 70), by po pierwsze – przestać się mieścić rozmiarówce najpospolitszych biustonoszy, a po drugie – by piersi przestały otrzymywać podtrzymanie adekwatne do obciążeń, jakim podlegają. Najprostsza i najpopularniejsza forma ruchu – bieganie – może stać się nie do zniesienia, gdy piersi nam, mówiąc otwarcie, skaczą. Podtrzymanie, unieruchomienie, komfort, oddychające materiały, takie jak w odzieży sportowej – to wszystko da nam tylko dobry biustonosz sportowy w odpowiednio dobranym rozmiarze. Zainteresowane pogłębieniem wiedzy odsyłam do taga sportowy, a my wracamy do naszego plebiscytu 🙂

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy wystartują w trzech kategoriach rozmiarowych. Dlaczego? Niestety, nie każdy rozmiar jest tak samo dobrze dostępny na rynku. Kategorie wprowadzamy po to, by dać szczególną szansę wyróżnienia się produktom i firmom, które dobrze sprawują się w danym zakresie rozmiarów. Dzięki kategoriom, zwycięzców naszego plebiscytu będzie trzech – nie jeden – tak, by nie tylko właścicielki najpopularniejszych w populacji wymiarów miały swojego zwycięzcę 🙂 Dzięki temu też wszyscy zauważą, że są wśród nas biusty potrzebujące miseczek H czy J w biustonoszach sportowych. Sport jest dla wszystkich sylwetek i wszystkich biustów!

Kategorie będą następujące:

Do F: Adresowana do posiadaczek biustów noszących miseczki do F włącznie.

FF-H: Dla nosicielek miseczek między FF a H.

HH+: Dla tych z Was, które noszą miseczki HH i większe.

Dlaczego takie, a nie inne rozmiary miseczek w kategoriach? Po pierwsze – z uwagi na fakt, że większość „prawdziwych sportowców” na rynku polskim to przybysze z UK, stosujemy rozmiarówkę brytyjską (jeśli nie jesteście pewne, jaki jest Wasz brytyjski rozmiar, spytajcie o to w komentarzach). Po drugie – wiele modeli kończy swoje rozmiarówki właśnie na miseczce F lub H. Stąd w tych trzech zakresach – do F, powyżej F a poniżej H, oraz powyżej H, wybór jaki jest nam oferowany, znacząco się różni.

Niektóre z Was być może zapytają, czemu tym razem nie tworzymy podziału na modele z fiszbinami i bez, tak jak zrobiłam to przy plebiscycie na najlepszy biustonosz do karmienia, czy też podziału na miękkie i usztywniane. Sądzę, że po pierwsze, modeli jest wciąż zbyt mało, by tworzyć drobniejsze podziały. Po drugie – wyniki takiego plebiscytu pozwolą nam zorientować się, jakie są nasze preferencje – czy wolimy fiszbinowce, czy bezfiszbinowce? Niektóre z nas używają obu tych typów biustonoszy, inne – trzymają się jednego z nich. Który sprawdza się najlepiej? Głosowanie pokaże. Podobnie z kryteriami oceny – nie rozdrabniajmy się. Oceniamy przede wszystkim funkcjonalność.

Jak wybieramy?

Głosujemy z zasady w jednej kategorii rozmiarowej (tej, do której same należymy). Jeśli potrafimy wskazać najlepsze sportowce także w „nieswoich” kategoriach – na przykład na podstawie doświadczeń kobiet z naszej rodziny, czy grona znajomych – to możemy zagłosować w kilku, ale róbmy to świadomie.

Proszę Was o wybranie jednego – maksymalnie dwóch – modeli, które osobiście wypróbowałyście na treningach i które sprawdzają się u Was najlepiej, czy to przy bieganiu, czy innych formach ruchu. Tych najlepiej podtrzymujących i unieruchamiających biust, najwygodniejszych, dobrze odprowadzających wilgoć od skóry, najlepszej jakości. Ponieważ bardzo często zdarza się, że dany model, w zależności od rozmiaru, sprawuje się całkiem różnie – zachęcam Was do wybrania kategorii, w której dany model znacie, a nie np. głosowania na swojego wybranka we wszystkich kategoriach, w których się pojawił.

Głosowanie

Głosujemy wypełniając formularz pojawiający się po kliknięciu w jeden z bannerów poniżej – właściwy dla naszej kategorii rozmiarowej (wybieramy tę, w której mieści się noszony przez nas rozmiar biustonosza).

W formularzu znajduje się lista modeli. Z niej wybieramy jeden lub dwa modele zaznaczając je w okienkach. Jeśli naszego faworyta nie ma na liście, można go dopisać w okienku „Inny” na końcu każdej kategorii. Pamiętajmy przy tym, że w sumie wybieramy tylko dwa modele.

Pod głosowaniem w formularzu znajduje się SEKCJA INFORMACYJNA. Zawiera ona linki do poszczególnych modeli z głosowania na stronach firmowych – klikając w nie możecie sprawdzić, czy to właśnie o ten model Wam chodzi.

Na samym początku formularza znajdziecie okno do wpisania adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I tutaj prośba do wszystkich głosujących: aby głos był ważny, należy na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Wszystkie Wasze e-maile trafią na specjalne konto i nie będą używane do niczego poza plebiscytem i konkursem. Na samym końcu formularza trzeba jeszcze rozwiązać Captcha, czyli wpisać słowa z obrazka – jest to niezbędne zabezpieczenie przed spamem.

Uwaga: zanim zagłosujecie, przeczytajcie poniżej o konkursie! 🙂

 

Kto głosuje? Informacje dla firm

Głosować może, rzecz jasna, każda z nas. Mam jednak prośbę do przedstawicielek/przedstawicieli producentów i dystrybutorów: drogie firmy, jeśli macie ochotę głosować na własne marki – nie bierzcie proszę udziału w tym plebiscycie. Plebiscyty stanikomaniackie to impreza czysto konsumencka. Firmy raczej nie będą tu bezstronne. Nie chciałabym później być zmuszona do żmudnego odsiewania i usuwania Waszych głosów 😉 Przy podejrzeniach o manipulacje dana marka zostanie zdyskwalifikowana z plebiscytu.

Proszę też firmy o niepodawanie w social mediach bezpośrednych linków do formularzy głosowania. Jeśli chcecie zachęcić swoje fanki do głosowania, proszę o udostępnianie wyłacznie linku do tej notki. Bez znajomości celu plebiscytu i jego zasad klikanie w formularze nie ma sensu.

Ponieważ jest to plebiscyt dla osób używających biustonoszy sportowych – dziękujemy za głosy tym z Was, które lub którzy biustonoszy takowych nie noszą 🙂 Tu nie chodzi o estetykę czy sympatię dla marki, lecz przede wszystkim – o funkcjonalność.

 

Konkurs Sportowy, czyli „Mówi Lewa do Prawej…” 😉

Jeśli macie ochotę, zapraszam do udziału w konkursie 🙂 Udział moga brać tylko osoby głosujące. W formularzu do głosowania, na końcu, znajdziecie pole na pracę konkursową.

Waszym zadaniem jest stworzenie dialogu albo opisu rozmowy, którą prowadzą ze sobą Wasze piersi po treningu w Waszym ulubionym biustonoszu sportowym 🙂 (albo – druga możliwość – w tym, którego najbardziej NIE lubią!). Puśćcie wodze fantazji: co powie lewa do prawej, a prawa do lewej? Czy przyjemnie im się trenowało? Czy nie czują się obolałe ani oszołomione podskokami? Czy nie było im zbyt gorąco, niewygodnie? Czy sportowy podtrzymywacz się sprawdził? A może jest coś, o czym marzą? 🙂

Autorki najciekawszych, najzabawniejszych, najbogatszych w konsumenckie treści dialogów zostaną nagrodzone następującymi nagrodami:

I Nagroda: Wybrany biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

II i III Nagroda: 50% zniżki na dowolny biustonosz sportowy z oferty sklepu Intimo4You

Sponsorem naszego konkursu i patronem plebiscytu jest krakowski sklep Intimo4you, w którym możecie kupić wszystkie rodzaje biustonoszy (oraz kostiumy kąpielowe), w tym sportowe marek: Freya Active, Panache Sport, Pure Lime, Shock Absorber. Mieści się on stacjonarnie w w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20), do tego rzecz jasna ma swój salon internetowy 🙂

Najciekawsze prace konkursowe oczywiście opublikuję! 🙂

Do kiedy głosujemy?

Głosowanie zamykamy 25 31 maja. Mam nadzieję, że do 1 5 czerwca ogłosimy wyniki i przyznamy nagrody konkursowe.

Wasze opinie

Dlaczego zagłosowałyście na ten, a nie inny model? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Jeśli Waszym zdaniem w głosowaniu zabrakło któregoś z modeli – dajcie o tym znać. Jak sądzicie, czego jeszcze brakuje na rynku biustonoszy sportowych? Czy jest jakaś grupa rozmiarów, dla której wybór nie jest wystarczający? Czy są potrzeby, których jeszcze nie zaspokoili producenci „sportowców”?

 

Może ci się spodobać