WPlebiscyty

Kto rządzi w witrynach, czyli wyniki plebiscytu „Wystaw biustonosz”!

I tak oto głosy stanikomaniaczek zdecydowały, że w dziedzinie wystroju witryn stanikowych sklepów panować będzie totalna Biustokracja! 🙂

Witryna tego właśnie sklepu zdobyła najwięcej głosów, wyprzedzając o kilka punktów dwie rywalki, które z prawie identycznymi liczbami głosów uplasowały się na pozycji drugiej i trzeciej oraz czwartą, już nieco oddaloną od liderek.

Zwycięskie okno wystawowe można podziwiać w Warszawie przy ul. Żelaznej 32 (róg Twardej).

Podium zwyciężczyń wygląda więc następująco:

1. Biustokracja (40 głosów)

2. Lingeria (36 głosów)

3. Marcille (35 głosów)

Na pozycji czwartej znalazł się sklep Danaberia Bra (21 głosów). W plebiscycie oddano w sumie 243 głosy, z czego aż 49 głosów było pozbawionych adresów e-mail i w związku z tym (brak możliwości weryfikacji) nie uwzględniłam ich w powyższym zestawieniu. W przypadku ich uznania porządek na podium i w jego okolicach jednak nie zmieniłby się, tylko różnice w liczbie głosów między poszczególnymi liderkami byłyby nieco większe (53, 43, 40 głosów).

A oto, jeszcze raz, zwycięska witryna Biustokracji:

Witryna z pozycji drugiej:

Lingeria (Gdańsk, ul. Dmowskiego 5; Gdynia, ul. Żwirki i Wigury 8):

 

I miejsce trzecie: Marcille (Kraków, ul. Długa 11A):

Gratulacje dla zwyciężczyń oraz wszystkich pozostałych uczestniczek i uczestników naszych zmagań!

Dyktatura stylu

Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale wyniki moim zdaniem sugerują, że nasz elektorat kierował się głównie kryterium estetycznym. Zwyciężyły witryny efektowne i barwne, a te eksponujące treści edukacyjne oraz hasła i plakaty reklamowe znalazły się na dalszych pozycjach.

Jak sądzicie, czy taki wybór bliski jest preferencjom większości klientek?

Ciekawi mnie jeszcze, w jaki sposób właścicielki i pracownice sklepów radzą sobie z dekoracją wystaw. Czy wszystko obmyślają i tworzą same? Spytałam o to dwie szefowe zwycięskiego sklepu.

Zwyciężczynie mają głos!

Oto krótki mailowy wywiad z Biustokracją (dziękuję moim rozmówczyniom za szybką reakcję 🙂

Kto zajmuje się u Was dekoracją witryny? Wy, a może jakaś inna siła fachowa?

Biustokracja: Dekoracjami – jak zresztą prawie wszystkim – zajmujemy sie same. Mamy mnóstwo serca do tego sklepiku i próbujemy zrobic z niego miły, ciepły zakątek.

Skąd czerpiecie pomysły oraz rekwizyty?

Biustokracja: Pomysły przychodzą same. Zastanawiamy sie, z czym nam się kojarzy dana pora roku, jakich „rekwizytów” używa się w tym czasie. Potem szukamy po domach, znajomych, sklepach (np. kalosze i jedna z parasolek pochodzą z butiku Imagine przy ul. Mickiewicza 52) niebanalnych rzeczy i zabieramy się do pracy 🙂 Przestawiamy, ustawiamy, aż jesteśmy zadowolone z efektu finalnego.

Czy zauważacie zainteresowanie wystawą?

Biustokracja: Wiele klientek chwali naszą „twórczość”. To są bardzo miłe słowa uznania 🙂 Często też chwalona jest sama nazwa „Biustokracja”. Dzięki nazwie i wystawie wiele osób, zaintrygowanych tym, co mogą znaleźć w środku, wstąpiło do sklepu.

Dziękuję i gratuluję zwycięstwa! 🙂

Kolejne kadencje

Ile czasu panować będzie nasz świeżo wybrany ustrój? 😉 Do czasu kolejnego plebiscytu, który, mam nadzieję, zorganizujemy. Kiedy? – nie ukrywam, że będzie to zależało od zainteresowania potencjalnych uczestników, czyli sklepów. Jedna z ich przedstawicielek zasugerowała mi, by następną edycję ogłosić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – wtedy przedmiotem naszych wyborów byłyby efektowne świąteczne wystroje witryn. Co Wy na to?

Co ciekawe, nasz wystawowy plebiscyt okazuje się nie być jedynym w branży 🙂 W newsletterze magazynu Lingerie Buyer znalazłam bowiem informację o konkursie organizowanym przez tenże magazyn, a który dotyczyć ma m.in. świątecznych i walentynkowych wystrojów sklepów. Ja niestety nie mogę, jak redakcja LB, zapewnić zwycięzcom nagrody w postaci konsultacji znanej specjalistki – merchandiserki, ale mam nadzieję, że potencjalne uznanie stanikomaniaczek będzie stanowiło wystarczającą zachętę do udziału 🙂

Rzecz jasna, plebiscyt nie ma racji bytu bez głosujących. Dziękuję zatem za wszystkie oddane głosy oraz zachęcam zarówno do głosowania, jak i udziału w dyskusji i wymianie opinii przy okazji kolejnych edycji.

Stanikowe sklepy – Spis Dobrych Sklepów

Na zakończenie – kilka słów dla tych z Was, które zaglądają tu od niedawna i którym nasuwa się pytanie: gdzie szukać tych wszysztkich stacjonarnych sklepów z szerokim zakresem rozmiarów, skoro podobno jest ich już tak dużo? Czy jest taki sklep w moim mieście? Odpowiedź znajdziecie w Spisie Dobrych Sklepów podzielonym wg województw i miast.

Może ci się spodobać