WRynek i moda

Kula Stanikula

BraBall

Coś dla tych, które za nic mają zalecenia producentów i nie boją się wrzucać swoich bieliźnianych skarbów do pralki – a chętnie zmniejszyłyby ryzyko – albo dla zwolenniczek ręcznego prania, które mają ochotę uwolnić się od tego obowiązku. Wynalazek Kuli Stanikuli powstał, zdaje się, głównie z myślą o stanikach usztywnianych, zwłaszcza sztywnych i gładkich bezszwowcach, ale chyba można bez przeszkód rozszerzyć jego zastosowanie na wszystkie staniki. W skrócie: rozkładamy staniczek tak, by miseczki znalazły się w półkulach, a ramiączka wkładamy do tego mniejszego czegoś pośrodku:

BraBall

Następnie zatrzaskujemy i wrzucamy do pralki. Ciekawe, jak by wyglądał obracający się bęben pełen takich kuleczek – jak jakaś maszyna losująca…

Na koniec zła wiadomość – Stanikula, czyli BraBall, występująca również pod nazwą Bra Saver oraz Brababy, nie pomieści niczego, co ma miseczki powyżej D (ciekawe, o jakie D chodzi? Przecież przy różnych obwodach pod biustem średnica fiszbiny będzie się zmieniać…). Co prawda Amazon nic na ten temat nie pisze, ale inni sprzedawcy Bra Saverów owszem. Jak to jest naprawdę – trudno orzec. Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś powstaną Stanikule o zróżnicowanej rozmiarówce.

 

[ilustracje: amazon.com]

Kula_stanikula

Może ci się spodobać