WPlebiscyty

Kusidełko 2011 i Najpiękniejszy Komplet – głosowanie!

Kusidełko czas zacząć 🙂 Z pewnym poślizgiem spowodowanym wejściem mi „w paradę” nowych kolekcji 😉 zapraszam Was do pierwszej części głosowania. Ta adresowana jest przede wszystkim do kobiet, a wybieramy w niej Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz oraz – co stanowi nowość – Najpiękniejszy Komplet.

Już niedługo opublikuję drugą część głosowania przeznaczoną tylko dla Panów! Uprzedźcie więc znajomych mężczyzn – niech się przygotują 🙂

Zanim przejdziemy do wyborów, podzielę się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi kandydatur. Najbardziej rzuca się w oczy olbrzymia dysproporcja między ich liczbą w kategorii rozmiarowej D-GG a pozostałymi kategoriami. Wydaje mi się, że nigdy jeszcze nie była ona tak widoczna. W sprawie kompletów w kategoriach H-J i JJ+ zdecydowałam się dodatkowo poprosić o zgłoszenia na Lobby Biuściastych, wciąż jednak jest ich bardzo niewiele, a niektóre z nich przyjęłam w drodze wyjątku, mimo że do końca spełniały warunki plebiscytu (np. brak dostępności w sprzedaży).

Głosowanie jeszcze się nie odbyło, a już można formułować wnioski – i są to wnioski mało optymistyczne jeśli chodzi o rozmiary spoza środka tabelki. Szczególnie dziwi mizerna liczba kandydatur w zakresie H-J, mimo że przecież ładnych modeli szytych do H czy do J jest ostatnio więcej – wystarczy wspomnieć Masquerade do H czy Freye do H bądź J. Widocznie nie zdobyły one uznania użytkowniczek. Najwidoczniej rzeczywistość z pięknych zdjęć katalogowych nie ma wiele wspólnego z tym, jak modele te sprawdzają się w tych rozmiarach. Świadczy to też o tym, że zgłaszające potraktowały poważnie sugestię, by nie głosować na urodę zdjęć, a na prawdziwe biustonosze i komplety – i z tego bardzo się cieszę.

Optymistycznym akcentem jest pojawienie się nowych marek – mam tu na myśli przede wszystkim polską markę Onlyher. Cieszą także zgłoszenia biustonoszy i kompletów marki Elomi w kategorii 85+ (do których sama pozwoliłam sobie wbrew zasadom dodać jedną pozycję, mimo że noszę tyllko 80 :). Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie przybywało marek w tej kategorii.

Dziękuję Wam za zgłoszenia!

Zasady głosowania

Są proste 🙂 Proszę każdą z Was o jeden głos na kategorię, z tym, że tym razem głosujemy w dwóch osobnych działach: Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz oraz Najpiękniejszy Komplet. Proszę Was o oddanie po jednym głosie w każdym z nich.

Jeśli ktoś czuje się na siłach, może głosować w kilku kategoriach. Zachęcam jednak do wybierania tych modeli, które znacie i miałyście okazję ocenić, jak prezentują się na prawdziwych biustach w danym zakresie rozmiarów. Na przykład: jeśli nie miałyśmy okazji podziwiać Arizy marki Panache w rozmiarze miseczki JJ, to lepiej nie głosujmy na nią w kategorii JJ+. Bra-fitterki, które przecież też mogą głosować (i wiele z nich zgłaszało kandydatury) są tu trochę na uprzywilejowanej pozycji, ponieważ widują biustonosze w różnych zakresach rozmiarów – nie tylko w zbliżonym do własnego – i często dobrze znają ich zalety. Ja jednak nie ośmieliłabym się głosować na model, którego w danym rozmiarze nigdy nie widziałam na żywo – w końcu nie o podziwianie kunsztu fotografów i grafików tu chodzi 🙂

Głosowanie trwa do 10 marca włącznie.

Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz


Jak głosujemy?

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z sondą.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek tego plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), trzeba kliknąć przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy. I gotowe!

A po głosowaniu… zapraszam na następne – poniżej 🙂

Najpiękniejszy Komplet

Jak głosujemy?

Tak samo, jak wyżej: klikamy w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, w okienku z sondą wpisujemy nasz adres e-mail i wybieramy nasz ulubiony komplecik 🙂 Jeszcze tylko słówka z obrazka, Zatwierdź i gotowe.

Po oddaniu głosu na podany e-mail zostanie wysłane potwierdzenie oddania głosu. Przypominam, że żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na to potwierdzenie odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją.

Wasze opinie

Zachęcam Was do uzasadniania swojego wyboru w komentarzach. Co zdecydowało, że za największe Kusidełko uznałyście ten, a nie inny model?

Czym kierowałyście się przy wyborze Najpiękniejszego Kompletu? Czy często zwracacie uwagę na inne, poza biustonoszami, elementy – takie jak majtki, pasy do pończoch, gorsety? (swoją drogą: znamienne, że tak mało gorsetów pojawiło się wśród Waszych kandydatur, że nie wspomnę o pasach…).

I jeszcze pytanie do kusidełkowych „weteranek” 🙂 Czy sądzicie, że przez te dwa lata, które minęły od poprzedniego kusidełkowego plebiscytu, na rynku dokonały się istotne zmiany na lepsze? Czy mamy do wyboru więcej, a może wręcz przeciwnie – mniej urodziwych kusidełek niż dwa, trzy, cztery lata temu? Czy mamy podstawy, by oczekiwać większych postępów w dziedzinie bieliźnianej estetyki?

Może ci się spodobać

43 komentarze

 • Gość

  Jest Kusidełko! W sam raz na Popielec 😉
  Alei tak zabieram się do głosowania.

  Na razie mam jedną małą uwagę – w kategorii 85+ “Elomi – Lara black full-cup” wystąpuje dwa razy.

  22 lutego 2012 at 01:59 Reply
 • kasica_k

  Dzięki wielkie, nie ma to jak czujna korekta 🙂 Miał być raz half, a raz full, rzecz jasna!

  22 lutego 2012 at 02:00 Reply
 • urkye

  Mam duży dylemat, czy mogę głosować:/ Ostatnio nie szalałam z zakupami i niestety nie miałam okazji wypróbować tych wszystkich nowinek, na które można głosować. No, mogę tylko na Deco;)))
  W związku z tym mam pytanie – czy mogę zagłosować na coś, co mi się _wizualnie_ podoba? Czy to jest totalnie bez sensu? 😉

  22 lutego 2012 at 07:08 Reply
 • clarisse

  No właśnie, ja mam podobny dylemat – chyba wypada głosować tylko we własnej kategorii rozmiarowej? Bo, że się tak wyrażę… “co ja k… wiem od A-C”… 😉

  22 lutego 2012 at 09:04 Reply
 • clarisse

  Ech 🙂 Poranna godzina i brak kawy się kłania, przecie napisane jest wyraźnie, jak głosować. Kasico, możesz moje oba komentarze skasować. Idę po kawę, potem zagłosuję.

  22 lutego 2012 at 09:08 Reply
 • motylanoga123

  Myślę sobie, że gdybym ja na przykład zagłosowała w kategoriach mi nie znanych, to zafałszowałoby to wyniki głosowania. Dlatego zagłosowałam tylko w dwóch dolnych rozmiarowo i chyba o to szło.

  Zagłosowałam w kategoriach A-C na Tabasco, również w kategorii komplet, tyle, że dostępne były tylko Tabasco + figi, więc kliknęłam inne i wpisałam Tabasco + stringi. Mam nadzieję, że to nie wpłynie negatywnie na wyniki kompletu Tabasco, bo dla mnie ta konstrukcja to przełom, jeśli chodzi o małobiuściaste. Robi dekolt jak najlepiej dobrany push up, ma otwartą konstrukcję, przez co pasuje i stożkom i kroplom, daje okrągły profil i nigdzie nie spłaszcza, a jak to wszystko naraz jest możliwe to jest dla mnie jedno wielkie czary mary. Efekty można zobaczyć na balkonetce – tam też łatwo porównać sobie zdjęcia małobiuściastych dziewczyn w Tabasco i w jakimkolwiek innym plungu. Stringi to najbardziej seksowne stringi, jakie w życiu widziałam. O figach słyszałam tylko opinie, że nie wrzynają się, nie odważyłam się spróbować, ale to wynikałoby z tego, że to też mistrzostwo konstrukcyjne. Generalnie takiej konstrukcji jak Tabasco jeszcze nie było i oby została zauważona, by inni producenci zaczęli stawiać sobie takie same wymagania w mniejszych rozmiarach, jak Agu i jej zespół (stringi, z tego co wiem, są projektu Lucyny).

  W kategorii powyżej D zagłosowałam na malinową Lucy. To jedyny miękki stanik, który ładnie kształtuje mój biust w rozmiarze 65D. Czarna wersja pewnie jest bardziej kusząca, ale mam tylko malinową, więc głosuję na to, co znam. Stringi do Luśki są śliczne i też zasługują na wyróżnienie razem ze stanikiem.

  22 lutego 2012 at 09:33 Reply
 • motylanoga123

  A, przeczytałam mój komenatarz i sprostuję: Tabasco robi dekolt jak najlepiej dobrany push up, a nie jest push upem.

  22 lutego 2012 at 09:39 Reply
 • Viola

  Czuję się jakbym była tutaj jedyną osobą z B 🙂

  22 lutego 2012 at 10:45 Reply
 • Ladybird

  Kategoria H-J w kusidełkach jako jedyna nie ma opcji “inne”.

  22 lutego 2012 at 11:41 Reply
 • Bellami

  Teraz to już za późno na poprawki ale nie ma 70C w zestawieniu, chyba, że łapie się w pierwszej kategorii 60-65A-C. To popularny rozmiar więc proponuję na przyszłość gdzieś go podczepić 🙂

  22 lutego 2012 at 11:52 Reply
 • kasica_k

  @Ladybird, dzięki, już poprawione 🙂

  Co do głosowania w “nieswoich” kategoriach – oczywiście niczego nie zabraniam, chodzi tylko o to, żeby nie głosować tylko na ładne fotki katalogowe, bo w ten sposób faworyzowalybysmy coś, co zostało ładnie pokazane, bez wzięcia pod uwagę, jak wyglada w rzeczywistości, na prawdziwych biustach w danej kategorii rozmiarowej. Mamy jednak czasem okazje oglądać w bieliźnie inne kobiety nie z naszej strefy, choćby w galeriach Lobby czy na Balkonetce, gdzie fotki są w różnych rozmiarach i (mam nadzieję) nie są retuszowane przez uzytkowniczki 🙂 Poza tym sa zloty, spotkania, niektore z nas pracuja w sklepach, oglądają klientki i słuchają opinii. Dlatego nie trzeba bezwzględnie nosić danego modelu/rozmiaru, żeby na niego głosować 🙂

  22 lutego 2012 at 12:01 Reply
 • kasica_k

  @Bellami, jeżeli w danym modelu nie jest dostępny obwód 65, to nie zakwalifikuje się do kategorii A-C. Co nie oznacza, że nie możesz głosować na model, który nosisz w 70C, kryterium jest rozmiarówka danego modelu. O tym, co się kwalifikuje do plebiscytu a co nie, szczegółowe info jest w notce z kandydaturami.

  22 lutego 2012 at 12:07 Reply
 • jennygump

  jako osoba “uprzywilejowana” mogłam pozwolić sobie na zagłosowanie we wszystkich kategoriach ponieważ widziałam dany model ma wielu osobach i od wielu mam informację zwrotną na temat użytkowania. Z pewnością takim hitem jest Sasha Cleo szczególnie wśród dużych miseczek. Do tego stopnia, że są osoby które kupiły 2 takie same sztuki !!! Lara Elomi to najlepszy stanik w swej klasie i koniec 🙂
  Lucia Fauve świetna konstrukcja, bardzo wygodny, elegancki i nikt nie robi takiego wykończenia 🙂

  22 lutego 2012 at 13:25 Reply
 • butters77

  Zagłosowałam w jednej z niezatłoczonych kategorii (H-J), ale za to z wielkim przekonaniem 🙂 Męski Gust już zmobilizowany, na pewno wyrazi swoją opinię.

  Świetnie, że zdecydowałaś się zorganizować ten plebiscyt, kasico!

  22 lutego 2012 at 17:18 Reply
 • an-olimatka

  Zagłosowałam. Na jedyny biustonosz jaki mam z wymienionych 😉 A skoro tu na zdjęcia głosować nie można, to bezkarnie pogłosowałam sobie na modele z zapowiedzi kolekcji Panache 😉 Tym bardziej, że żaden i tak nie będzie na mnie pasował 🙁 I czekam na Męski Gust…

  23 lutego 2012 at 13:04 Reply
 • kasica_k

  Zapowiedzi się nie liczą 🙂

  23 lutego 2012 at 13:20 Reply
 • azymut17

  Mam problem techniczny: zagłosowałam w kategorii D-GG, dostałam maila i jest o.k., ale zagłosowałam też na komplet D-GG i maila nie dostałam, poza tym przy tej kategorii nie było obrazka z literkami do wpisania. Co mam zrobić, by mój głos się liczył?

  23 lutego 2012 at 14:27 Reply
 • azymut17

  Dostałam w końcu drugiego maila, tak więc problem rozwiązany 🙂

  23 lutego 2012 at 15:08 Reply
 • happiness

  Motylanoga- ja projektowałam niewrzynające się figi;) co do stringów to tylko zasugerowałam jak bym je widziała. Super, że dobrze się czujesz w Tabasco i dziękuję w imieniu OnlyHer za wszystkie miłe słowa:) Lucyna

  23 lutego 2012 at 21:06 Reply
 • ciociazlarada

  Też zagłosowałam, jeszcze muszę maila sprawdzić:)

  Kurcze, zdałam sobie dopiero głosując sprawę, że podział na Kusidełko i Komplet w moim przypadku trochę nie zadziałał. Wszystkie staniki mam w komplecie z gaciami i w sumie byłam zagubiona jak dziecko przy tym głosowaniu, zwłaszcza że kandydatury w Komplecie i Kusidełku były zupełnie inne.

  24 lutego 2012 at 10:37 Reply
 • medjugorie

  Ok udało mi się dokonać wyboru 🙂

  24 lutego 2012 at 14:04 Reply
 • clarisse

  Tylko zapytam dla upewnienia się. Mail potwierdzający jest jeden na oba głosowania łącznie?

  24 lutego 2012 at 21:58 Reply
 • kasica_k

  @clarisse – maile potwierdzające są dwa, osobne dla Kusidełka i dla Kompletu. Czy nie dostałaś któregoś z nich? Którego?

  A pozostałym dziękuję za głosy i przypominam o konieczności podawania swojego e-maila – całkiem sporo głosów przychodzi bez niego. Nie chodzi tutaj o poznawanie Waszych tożsamości – możecie przecież użyć dowolnego adresu, a nawet założyć sobie jakieś darmowe konto tylko na potrzeby Kusidełka. Chodzi wyłącznie o to, by potwierdzenie głosu miało dokąd przyjść, i byście miały skąd na nie odpowiedzieć.

  25 lutego 2012 at 03:08 Reply
 • kasica_k

  Mała poprawka w formularzach – teraz już nie powinno się dać zagłosować bez wprowadzenia e-maila.

  26 lutego 2012 at 03:08 Reply
 • clarisse

  Dostałam maila tylko na Kusidełko, w temacie jest: “Wybierz Kusidełko w kategorii JJ+!”
  Na Komplet nie, chociaż głosowałam na oba. Próbowałam powtórzyć głosowanie na Komplet, ale mi wyrzuca, że ten e-mail jest już głosowany 🙁

  27 lutego 2012 at 10:51 Reply
 • kasica_k

  Przetestowałam obie sondy (Komplet JJ+ i Komplet H-J, bo nie jestem pewna, w którym głosowałaś 🙂 i wszystko wydaje się działać. Czy na pewno wpisałaś e-mail także przy głosowaniu na komplet? Bo w obu formularzach są głosy bez e-maili… Tak czy owak, napisz mi proszę na priv albo tutaj, na co głosowałaś (albo: w miarę dokładną datę i godzinę głosowania :), a Twój głos oczywiście będzie zaliczony.

  27 lutego 2012 at 14:03 Reply
 • clarisse

  Nie wiem, czy głosowałam podając e-mail – raczej tak, bo kiedy próbuję zagłosować ponownie, podając ten sam e-mail, wyrzuca mi błąd i informację, że ten e-mail został już użyty. Głosowałam na komplet PL Truskawki – 22 lutego w okolicy godziny 9 rano. Prośba o potwierdzenie e-maila w Kusidełku przyszła z godziną 9:09, moja odpowiedź 9:13. Na Komplet klikałam zaraz po kliknięciu na Kusidełko.

  27 lutego 2012 at 18:18 Reply
 • Alladyna

  Ojej, a ja jestem bardzo zaskoczona, że kandydatury na kusidełko w zakresie DD/G to w większości sztywniaki. Jak dla mnie sztywny stanik rozmija się ze stanikiem kusidełkowym, chyba że ktoś chce kusić gąbką.

  27 lutego 2012 at 19:42 Reply
 • aleksandromaniak

  DD-G moja kategoria (najczęściej 30 FF), więc się wypowiem. 😉
  Gąbką? Zależy o czym mówisz? Ja uwielbiam np. frejowe halfy, w których usztywnienie jest cieniutkie, nie ma mowy o żadnym wypchaniu gąbką, za to jest half, więc duży , odsłonięty, seksowny dekolt i krągłe jabłuszka. Wzory może niezbyt kusidełkowe, ale efekt tak.
  Dla mnie usztywnienie oznacza też komfort w kuszenie, nic nie drapie, nie podrażnia, jest mięciutko, miska wyścielana bawełną.
  Większość miękkich staników to szyte na trzy balkonetki, dość zabudowane; w większości z designem typowym do codziennego noszenia lub dość, nie wiem, jak to określić, poważnym. Lubię frywolność. Krój robi z mojego biustu najczęściej naleśniki, w dodatku mocno spłaszcza mi piersi. Podobają mi się miękusy Miss Mandalay, ale mój biust lepiej wygląda saute, no i jednak nieco im brakuje wytworności 😉
  Cleo ładne, ale też zupełnie na mnie nie leżą, nie zbierają piersi i są raczej dziewczęce. 🙂
  Dodam też, że nie lubię staników typu push-up, namęczyłam się w nich w dawnym 75 C. 😉
  Prawdziwie kusidełkowe staniki miękkie ma dla mnie Avocado, przy tym macałam , są bardzo delikatne i przyjemne dla skóry i tu muszę przyznać, że niemal płaczę, że ich ,,najpopularniejszy, zbierający z boków, średniozabudowany krój” dla mnie jest raczej mocno zabudowany i zbierający słabo, c’est la vie.

  27 lutego 2012 at 20:32 Reply
 • kasica_k

  Trochę przezroczystości pokaże się za to w Męskich Gustach 🙂 Agitujcie wśród znajomych mężczyzn 🙂

  @Clarisse, Truskawki są bez e-maila. Dziwi komunikat, bo raczej powinien w tej sytuacji protestować przeciwko temu samemu nrowi IP 🙂 Tak czy owak, zaliczam ofkors.

  28 lutego 2012 at 00:01 Reply
 • Alladyna

  Ech… gąbka, gąbka, gąbka. Nieważne, czy cienka, czy gruba, to zawsze jest usztywnienie zakrywające biust. Ja się bardzo nie lubię z sztywnymi stanikami, praktycznie ich nie noszę, leżą sobie w szufladzie… ale nie o tym miało być;) Na nadmierne zabudowanie w mgiełkach nie narzekam. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby np. taka arabella wystawała spod bluzki. A tym bardziej miękkie halfy. Ale miękkim stanikiem rzeczywiście trudniej jest zrobić efekt kul wypchniętych pod obojczyki, więc pewnie dlatego tak niska popularność miękkusów.

  Myślałam, że w tym plebiscycie spośród staników uświadomionych firm wybieramy najładniejszy, najbardziej seksowny i kusidełkowy STANIK, a nie mistrza robienia dekoltu, który to mistrz jest sam niewidoczny pod ubraniem, więc jest absolutnie obojętne, jak będzie wyglądać, czy to będzie przezroczysta mgiełka w misterne hafty, czy beżowy pancerz. W tym wypadku wygrałby najbardziej neutralny, niewidoczny megadekoltowiec, czyli w tym przyp. czarne Deco. A jeszcze lepiej beżowe, bardziej neutralne, ale nie było go w kandydaturach.

  Nie chcę za bardzo narzekać, ale ja naprawdę nie miałam na co zagłosować w tym plebiscycie, rozmijając się z estetyką effuniaków, które były tu praktycznie jedynymi miękkimi stanikami. Chciałam na arabelkę, ale nie wiedziałam, która wersja weszła do sprzedaży w 2011 r., czy jakaś w ogóle. Bo Cassis jest chyba z 2010?

  Mam po prostu wrażenie, że w kandydaturach skrzyżowały się 2 rzeczy:
  1) wybór najbardziej kusidełkowego, seksownego stanika, samego stanika! czyli estetyka produktu w obrębie staników dających się dobrze dopasować
  2) wybór stanika, który robi najlepszy dekolt, czyli w zasadzie olewamy estetykę produktu, a oceniamy najlepszy efekt po założeniu.

  Gdzieś na forach przewijały się już dyskusje, że coraz więcej osób dąży do efektu kul i megadekoltu, a nie tylko “zwykłego” dobrego dopasowania, dlatego inne kształty są oceniane niżej. I dla mnie wyrazem tego trendu są właśnie kandydatury na kusidełko 2011 w zakresie DD/G. A ukoronowaniem jest zgłoszenie czarnego, gładkiego Deco, które estetyką zupełnie nie kusi /”seksowność’ spod znaku cmentarza…/, natomiast robi dekolt nie do przebicia. IMO nijak się to ma do kusidełkowości produktu, ale byłoby bezkonkurencyjne w plebiscycie na Dekoltowca Roku 2011.

  28 lutego 2012 at 11:04 Reply
 • roza_am

  Ależ w przypadku Deco kolor ma znaczenie. Ta sama kobieta w czarnym wygląda powalająco, a beżowym nijako.

  28 lutego 2012 at 14:28 Reply
 • kasica_k

  Rozumiem spojrzenie Alladyny, bo też mi brakuje w tych kandydaturach miękkich zwiewności. Bardzo lubię usztywniane staniki i często je noszę, ale ich działanie to w pewnym sensie taka “przemoc na biuście” – piersi w nich są często mocno modelowane dla uzyskania spektakularnego efektu, który jest oczywiście atrakcyjny, ale jest w nim pewna sztuczność. A mnie brakuje subtelnego, nienachalnego podkreślania piękna natury 🙂 które jest domeną staników miękkich.

  Arabelka jesienią/zimą 2011 nie pojawiła się w żadnym sezonowym kolorze, w poprzedniej kolekcji wiosennej była cała czerwona. Z założenia zresztą miałyśmy nie ograniczać się do kolekcji 2011 – dopuszczone są wszystkie modele będące jeszcze w sprzedaży (a wpuściłam też kilka wyjątków, które zostały już wykupione). Poza tym była np. różowa Lyla, teraz jest czarna z czerwonym… Miękkie, przejrzyste staniki są też w Avocado, które dostało tym razem wyjątkowo mało zgłoszeń, co trochę mnie dziwi. Sama zresztą zgłosiłam jednego sztywniaka z tej marki 🙂 Ale i jednego miękkusa.

  Jeśli zaś chodzi o Deco czarne – dla wielu osób właśnie taki minimalizm plus czerń są seksowne. Rzecz upodobań po prostu. Choć mnie z minimalistycznych klimatów zdecydowanie bardziej przypada do gustu czarne Tiffany bandeau.

  28 lutego 2012 at 14:59 Reply
 • pierwszalitera

  Ja też lubię naturalność miękkich staników. Moim zdaniem nawet w kategoriach kuszenia, naturalny zarys biustu pod bluzką wali na głowę każdy wygąbkowany dekolt, ale to takie moje osobiste wyobrażenie o erotyce – mniej jest więcej. 😉 Dlatego mój głos oddałam na miękką Effuniakową Magnolię, w moich oczach jej najlepszy do tej pory stanik. I do tego dekolt też robi ładny. Nie liczę, że stanik dostanie dużą ilość głosów, mam raczej mało popularny gust, ale miękkie staniki należy popierać. 😉

  29 lutego 2012 at 00:21 Reply
 • kasica_k

  Dodam, że miękkie przejrzystości jak na razie doskonale się trzymają w Męskich Gustach. Wychodzą na prowadzenie, aczkolwiek niektóre sztywniaczki mocno depczą im po piętach 🙂

  29 lutego 2012 at 13:51 Reply
 • kis-moho

  Nie wiem, czy to jest główna przyczyna popularności usztywnianych staników (pewnie nie, szczególnie nie w kategorii DD-G), ale w niektórych rozmiarach dobrze uszytych miekkusów po prostu brak, albo nie jest ich wiele. Ja jeszcze na siebie dobrze leżącego miękkusa nie znalazłam (mam dwa, ale leżą średnio), dlatego też żadnego nie mogłam zgłosić jako kusidełka. Podejrzewam, że nie jestem jedyna.

  29 lutego 2012 at 14:43 Reply
 • cantemir

  Zaglosowalam w czterech kategoriach, poniewaz mam biustonosze z miseczkami G, GG i H w zaleznosci od modelu i producenta. W trzech kategoriach moj wybor padl na model z kategorii ‘inny’, mam tylko nadzieje ze nie zamieszam za bardzo w wynikach.

  29 lutego 2012 at 22:11 Reply
 • adamantia

  W kategorii do J (i stanik i komplet) zagłosowałam na wybrany przez siebie “inny” : czarny Panache Andorra, oraz ten sam komplet z szortami. Uważam, że wygląda klasycznie, ślicznie i elegancko. W czerni, bo w innych kolorach staje się zaledwie ładniutki. Poza tym jest niesamowicie wygodny (mimo tego, że nie dobrałam sobie rozmiaru (z moim obecnym 30JJ tylko niektore modele pasują (mniej więcej) w 32HH albo 32J.
  Jeżeli chodzi o komplet, w grę wchodzą tylko szorty – figi są nieciekawe, a szorty śliczne.

  2 marca 2012 at 09:40 Reply
 • miss-alchemist

  Ufff… Zagłosowałam 😉 Ale nie cierpię captcha, nie wiem, czy jestem upośledzona w tym kierunku, ale muszę je milion razy odświeżać, zanim pojawi się takie, które jestem w stanie przeczytać 😉 Bezwarunkowo wierzę, że captcha skutecznie zabezpiecza plebiscyt 😉

  2 marca 2012 at 18:01 Reply
 • adamantia

  @ miss-alchemist – łączę się w bólu, ja mam tak samo. Captcha sux. 🙂

  3 marca 2012 at 12:11 Reply
 • kitka628

  Zagłosowałam na Masquerade Delphi, ale również podobał mi się w tej kategorii Avocado Rococo (do noszenia wybieram gładkie plunge…), to w kategorii D-GG. Jestem początkująca i przeglądanie każdego fasonu zajęło mi całe wieki… dlatego odpuściłam sobie inne kategorie. Wolałabym głosowanie z obrazkami…

  4 marca 2012 at 20:51 Reply
 • kasica_k

  @kitka, najlepiej głosować we własnej kategorii, zwłaszcza jeśli się jest początkującym 🙂 Dzięki za głos.

  Co do Captcha popularnie zwanego kapczą – ja także mam wrażenie, że w serwisie, którego używam do głosowań, jest ona wyjątkowo trudna. Gdyby któraś z Was miała duży problem z zagłosowaniem z tego powodu, zgłoście sie na priva, a ja mogę na krótki czas wyłączyć kapczę w kategorii, w której chcecie zagłosować.

  @caitemir, “Inny” to całkowicie pełnoprawna opcja i jeśli tylko model załapuje się na daną kategorię oraz spełnia ogólne warunki dopuszczenia do plebiscytu, to głos oczywiście będzie zaliczony.

  Dzięki za głosy 🙂

  5 marca 2012 at 03:03 Reply
 • kasica_k

  Uwaga uwaga – głosowanie przedłużone do 15 marca! Można jeszcze wybierać. Zachęcam zwłaszcza wyższe strefy miseczkowe i obwodowe do dokonania wyboru!

  13 marca 2012 at 03:23 Reply
 • Leave a Reply