WPlebiscyty

Kusidełko 2011 i Najpiękniejszy Komplet – głosowanie!

Kusidełko czas zacząć 🙂 Z pewnym poślizgiem spowodowanym wejściem mi „w paradę” nowych kolekcji 😉 zapraszam Was do pierwszej części głosowania. Ta adresowana jest przede wszystkim do kobiet, a wybieramy w niej Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz oraz – co stanowi nowość – Najpiękniejszy Komplet.

Już niedługo opublikuję drugą część głosowania przeznaczoną tylko dla Panów! Uprzedźcie więc znajomych mężczyzn – niech się przygotują 🙂

Zanim przejdziemy do wyborów, podzielę się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi kandydatur. Najbardziej rzuca się w oczy olbrzymia dysproporcja między ich liczbą w kategorii rozmiarowej D-GG a pozostałymi kategoriami. Wydaje mi się, że nigdy jeszcze nie była ona tak widoczna. W sprawie kompletów w kategoriach H-J i JJ+ zdecydowałam się dodatkowo poprosić o zgłoszenia na Lobby Biuściastych, wciąż jednak jest ich bardzo niewiele, a niektóre z nich przyjęłam w drodze wyjątku, mimo że do końca spełniały warunki plebiscytu (np. brak dostępności w sprzedaży).

Głosowanie jeszcze się nie odbyło, a już można formułować wnioski – i są to wnioski mało optymistyczne jeśli chodzi o rozmiary spoza środka tabelki. Szczególnie dziwi mizerna liczba kandydatur w zakresie H-J, mimo że przecież ładnych modeli szytych do H czy do J jest ostatnio więcej – wystarczy wspomnieć Masquerade do H czy Freye do H bądź J. Widocznie nie zdobyły one uznania użytkowniczek. Najwidoczniej rzeczywistość z pięknych zdjęć katalogowych nie ma wiele wspólnego z tym, jak modele te sprawdzają się w tych rozmiarach. Świadczy to też o tym, że zgłaszające potraktowały poważnie sugestię, by nie głosować na urodę zdjęć, a na prawdziwe biustonosze i komplety – i z tego bardzo się cieszę.

Optymistycznym akcentem jest pojawienie się nowych marek – mam tu na myśli przede wszystkim polską markę Onlyher. Cieszą także zgłoszenia biustonoszy i kompletów marki Elomi w kategorii 85+ (do których sama pozwoliłam sobie wbrew zasadom dodać jedną pozycję, mimo że noszę tyllko 80 :). Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach będzie przybywało marek w tej kategorii.

Dziękuję Wam za zgłoszenia!

Zasady głosowania

Są proste 🙂 Proszę każdą z Was o jeden głos na kategorię, z tym, że tym razem głosujemy w dwóch osobnych działach: Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz oraz Najpiękniejszy Komplet. Proszę Was o oddanie po jednym głosie w każdym z nich.

Jeśli ktoś czuje się na siłach, może głosować w kilku kategoriach. Zachęcam jednak do wybierania tych modeli, które znacie i miałyście okazję ocenić, jak prezentują się na prawdziwych biustach w danym zakresie rozmiarów. Na przykład: jeśli nie miałyśmy okazji podziwiać Arizy marki Panache w rozmiarze miseczki JJ, to lepiej nie głosujmy na nią w kategorii JJ+. Bra-fitterki, które przecież też mogą głosować (i wiele z nich zgłaszało kandydatury) są tu trochę na uprzywilejowanej pozycji, ponieważ widują biustonosze w różnych zakresach rozmiarów – nie tylko w zbliżonym do własnego – i często dobrze znają ich zalety. Ja jednak nie ośmieliłabym się głosować na model, którego w danym rozmiarze nigdy nie widziałam na żywo – w końcu nie o podziwianie kunsztu fotografów i grafików tu chodzi 🙂

Głosowanie trwa do 10 marca włącznie.

Kusidełko czyli Najbardziej Kuszący Biustonosz


Jak głosujemy?

Po kliknięciu w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, pokaże się osobne okno z sondą.

Na początku sondy znajduje się prośba o podanie działającego adresu e-mail. Po zagłosowaniu na adres ten zostanie automatycznie wysłany mail potwierdzający Wasz głos. I teraz uwaga: żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na ten e-mail odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją. Wszystkie Wasze e-maile trafią na konto stworzone specjalnie na użytek tego plebiscytu i zostaną skasowane po jego zakończeniu i ogłoszeniu wyników. Skasowaniu ulegną także Wasze adresy.

Po podaniu adresu, zaznaczeniu naszego wybranka oraz wpisaniu słów z obrazka (Captcha – zabezpieczenie służące zapewnieniu, że nie jesteśmy automatem), trzeba kliknąć przycisk „Zatwierdź” na samym dole sondy. I gotowe!

A po głosowaniu… zapraszam na następne – poniżej 🙂

Najpiękniejszy Komplet

Jak głosujemy?

Tak samo, jak wyżej: klikamy w obrazek z kategorią, w której chcemy głosować, w okienku z sondą wpisujemy nasz adres e-mail i wybieramy nasz ulubiony komplecik 🙂 Jeszcze tylko słówka z obrazka, Zatwierdź i gotowe.

Po oddaniu głosu na podany e-mail zostanie wysłane potwierdzenie oddania głosu. Przypominam, że żeby głos został prawidłowo zaliczony, trzeba na to potwierdzenie odpowiedzieć (w treści maila nie trzeba niczego dopisywać). Służy to zwiększeniu bezpieczeństwa głosowania i ochronie przed manipulacją.

Wasze opinie

Zachęcam Was do uzasadniania swojego wyboru w komentarzach. Co zdecydowało, że za największe Kusidełko uznałyście ten, a nie inny model?

Czym kierowałyście się przy wyborze Najpiękniejszego Kompletu? Czy często zwracacie uwagę na inne, poza biustonoszami, elementy – takie jak majtki, pasy do pończoch, gorsety? (swoją drogą: znamienne, że tak mało gorsetów pojawiło się wśród Waszych kandydatur, że nie wspomnę o pasach…).

I jeszcze pytanie do kusidełkowych „weteranek” 🙂 Czy sądzicie, że przez te dwa lata, które minęły od poprzedniego kusidełkowego plebiscytu, na rynku dokonały się istotne zmiany na lepsze? Czy mamy do wyboru więcej, a może wręcz przeciwnie – mniej urodziwych kusidełek niż dwa, trzy, cztery lata temu? Czy mamy podstawy, by oczekiwać większych postępów w dziedzinie bieliźnianej estetyki?

Może ci się spodobać