WPlebiscyty

Najlepszy biustonosz do karmienia – zbieramy kandydatury!

Gdy kilka miesięcy temu pytałam Was, czy nasz rynek dojrzał już do prawdziwych wyborów Najlepszego Karmnika, nie dostałam entuzjastycznych odpowiedzi… Wśród Stanikomaniaczek dominuje raczej rozczarowanie tym, co oferują karmiącym kobietom firmy bieliźniane. Okazuje się bowiem, że o ile mamy już całkiem niezły wybór, jeśli chodzi o biustonosze „normalne” – spore zakresy rozmiarowe, dobre konstrukcje, fajne wzornictwo – o tyle karmniki ciągle nie nadążają. Dlatego popularna wśród Was stała się usługa przerabiania zwykłych staników na takie do karmienia.

Czego takiego stale brakuje karmnikom, a co mają biustonosze codzienne? Przede wszystkim: podtrzymania (wiele biustonoszy do karmienia to rozciągliwe szmatki bez fiszbin), modelowania (wszystkie wiemy, jak potrafi wyglądać biust w takim produkcie), dużego wyboru rozmiarów (przecież karmiące biusty często są duże! Jak można oferować im rozmiary tylko do D?). O resztę zastrzeżeń wypada mi zapytać Was, bo sama, tak się składa, nie miałam okazji karmić. To Wy jesteście moimi ekspertkami!

Postanowiłam więc, mimo skąpego wyboru na rynku, ruszyć z kolejnym specjalistycznym plebiscytem. W końcu to też metoda, by rynek rozruszać, zachęcić do dyskusji, pokazać producentom bielizny, czego od nich oczekują kobiety karmiące i że nie zadowolą się byle szmatką, bo dbają o swój komfort, dobre samopoczucie, zdrowie i wygląd biustu zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu karmienia. Wyniki takiego plebiscytu to również forma sondażu dla sklepów: które marki i modele warto oferować? Jakie karmniki kupiłyście/kupujecie/kupicie najchętniej?

Na początek więc, jak zwykle, poproszę Was o propozycje kandydatów, czyli modele staników do karmienia, na które będziecie później oddawały później swoje głosy. The Best Carmnick czas start! 😉

 

Co to znaczy: najlepszy?

Ano właśnie. Czy najlepszy to najpiękniejszy? Najwygodniejszy? Najlepiej dopasowany? Najtrwalszy? Wszystko razem! Tym razem nie dzielimy włosa, a raczej stanika na czworo 😉 Najlepszy Karmnik to taki, z którego jesteście zadowolone i którego chętnie używacie. A może po prostu: jedyny, który do czegoś się nadaje? Albo najmniej słaby ze wszystkich, jakie miałyście? Zdaję sobie sprawę, że nie każda z Was miała/ma szczęście używać czegoś, czym się rzeczywiście zachwyciła. Wybierzcie więc ten najbardziej znośny. Od czegoś trzeba zacząć!

Uwaga: jeśli macie więcej niż jednego dobrego kandydata, zgłoście wszystkich!

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy wystartują w trzech kategoriach rozmiarowych. Do czego służą kategorie rozmiarowe? Jak dobrze wiemy, nie każdy rozmiar jest tak samo dobrze dostępny na rynku. Dotyczy to zwłaszcza staników do karmienia. Dobrych biustonoszy w zakresach powyżej miseczki D jest wciąż niewiele. Kategorie służą temu, by specjalnie wyróżnić produkty i firmy szczególnie dobrze spisujące się w danym zakresie rozmiarów. Dzięki kategoriom, naszego plebiscytu nie zwycięży jeden model, produkowany np. w rozmiarach do miseczki D. Każda kategoria będzie miała swój Najlepszy Karmnik, a producenci zauważą, że są wśród nas biusty potrzebujące miseczek G czy J.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii.

 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach H i większych.

 

 

UWAGA: w kategoriach rozmiarowych przyjmujemy wciąż system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Jeśli więc uwiódł nas karmnik w rozmiarze 80H, produkowany przez którąś z polskich firm – wyląduje on w kategorii D-GG, bowiem miseczka H u naszych producentów to odpowiednik miseczki brytyjskiej FF-G (w większości przypadków :).

Jeśli nie jesteście pewne, w której kategorii zgłosić polski biustonosz, albo jaki jest Wasz rozmiar brytyjski – dajcie znać w komentarzach, pomogę!

 

Kryteria kwalifikacji

Tym razem ich nie będzie 🙂 W poprzednich plebiscytach było tak, że część modeli nie była w ogóle dopuszczana do konkurencji. Na przykład, nie kwalifikowały się modele szyte w miseczkach A-D i bez obwodów 65. Tym razem postanowiłam trochę rozluźnić zasady. Do wyróżniania producentów wyższych miseczek posłużą nam kategorie rozmiarowe.

 

Jak zgłosić Najlepszy Karmnik?

Tradycyjnie proszę Was o głosowanie na modele wypróbowane przez Was. Zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak służą innym osobom w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • markę, nazwę modelu (np. Freya – Rosie)
 • wersję kolorystyczną (np. czarny, biało-różowy)
 • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy H+)
 • w przypadku zwłaszcza mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Freya – Rosie Nursing Bra, kolor purple, kategoria D-GG, link do fotki.

Można zgłosić więcej niż jednego kandydata!

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

 

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższy tydzień, czyli do wtorku 26 maja (Dzień Matki!) do niedzieli 31 maja włącznie 🙂

 

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie nowy na scenie sklep Biustanasze.pl (fajna nazwa, nie? 😉 Jest to sklep internetowy z bielizną do zadań specjalnych. W jego ofercie znajdziecie przede wszystkim biustonosze do karmienia i bieliznę dla Amazonek, ale także bieliznę pooperacyjną, wyszczuplającą oraz wybrane modele klasyczne. Jak mówią właścicielki, najchętniej kupowane produkty dla mam pochodzą od producentów: Alles, Benefit i Lupoline, ale także Ava, Gaia, Kostar i Mitex (jak widzicie, dominują marki polskie). Dla Amazonek oferowana jest bielizna firm: Amoena, Alles, Benefit, Venus oraz pracowni gorseciarskiej Maria. Wysyłka gratis powyżej 199 zł. Właścicielki BiustówNaszych chętnie doradzają przy doborze bielizny.

O konkursie i nagrodach napiszę Wam dokładnie przy ogłoszeniu głosowania. Konkurs będzie miał charakter wybitnie konsumencki 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Nalepszych Biustonoszy do Karmienia! 🙂

Może ci się spodobać

32 komentarze

 • tiferet

  hej, chciałabym zgłosić panache sophie. ale on jest produkowany w pełnej rozmiarówce, do j, a ja miałam i gg i h, także o obie kategorie zahaczam.

  19 maja 2015 at 21:14 Reply
 • ofca

  Ewa Michalak, Karmnik Biszkopty, beżowy, kategoria D-GG,
  http://www.ewa-michalak.pl/product-eng-278-Biustonosz-KM-Karmnik-Biszkopty.html

  19 maja 2015 at 21:54 Reply
 • beniutka_bo

  A może podzielić na fiszbinowce i bezfiszbinowce?
  Wirefree:
  Bravado Sublime Nursing Bra kolor cherry, rozm. 70j/k (odp. bryt. 70HH) foto: bravadodesigns.com/products/sublime-nursing-bra?variant=1160743529

  19 maja 2015 at 22:04 Reply
 • Gość

  Royce, Sadie 819, czarny, kategoria H+ , http://www.royce-lingerie.co.uk/product?style=819&type=Sadie&range=Nursing

  19 maja 2015 at 22:32 Reply
 • urkye

  Zdecydowanie karmniki od Ewy Michalak. Świetne podtrzymanie, biust wygląda rewelacyjnie.

  Bezfiszbinowiec na długie polegiwanie z dzieckiem – Hot Milk, osobiście miałam A Little Drama.

  Podpisuję się pod sugestią beniutka_bo – warto podzielić na modele fiszbinowe i bezfiszbinowe.

  19 maja 2015 at 22:37 Reply
 • RAmerySTA

  Ja zgłaszam Ewa Michalak, Biszkopty KM, kolor różowy zakres d-gg. Oceniam jako nosząca. Super kształtowanie i oczywiście wygoda 🙂

  19 maja 2015 at 23:05 Reply
 • RAmerySTA

  oczywiście kolor nie różowy, tylko beżowy, co ja piszę >.<

  19 maja 2015 at 23:07 Reply
 • agata

  d – gg —> Fortuna/Brillant marki KrisLine oraz Freya Pure

  19 maja 2015 at 23:22 Reply
 • azymut17

  Popieram postulat podziału na fiszbinowce i totalnie miękkie, nosi się je w innym okresie i nie da się porównywać. Z drugiej strony, zbytnie rozdrobnienie też nie jest dobre, bo skończy się 5 głodami w każdej kategorii 😉

  19 maja 2015 at 23:29 Reply
 • beatak

  Freya – Rosalie Nursing Bra, kolor White Petal, kategoria D-GG, http://www.figleaves.com/us/product/fra-aa2033/freya-rosalie-nursing-bra/?show=1&noc=1

  20 maja 2015 at 11:10 Reply
 • aida

  Zglaszam Panache Sophia ,kolor bialo- rozowy ,kat D -GG

  20 maja 2015 at 13:33 Reply
 • zawsze_zielona

  Zglaszam Biszkopty Ewy Michalak. Uroda nie powala, ale ksztaltuje i potrzymuje jak kazdy inny Effuniakowy stanik, czyli swietnie.
  Poza tym niezly jak na bezfiszbinowca byl Freya Dotty, bo dosc dobrze podtrzymywal i biust tylko troche rozjezdzal sie na boki (nosilam 30FF).

  20 maja 2015 at 20:45 Reply
 • rhcm

  Zgadzam się z poprzedniczkami, dzielmy na fiszbinowce i bezfiszbinowce!
  Z fiszbinowców – Ewa Michalak – każdy model można zamówić jako karmnik, z modeli dostępnych w stałej ofercie stawiam na Grace, A-KK, więc może startować w każdej kategorii.
  Z bezfiszbinowców – Cake Lingerie Cheesecake Bra, kat. D-GG, megakomfortowy domowy stanik, nie daje efektu wow, ale nie o to chodzi 😉

  20 maja 2015 at 22:00 Reply
 • Brafinette

  Bezfiszbinowce:

  Bravado Silk Seamless – kanadyjska firma, obecnie należąca do Medeli.
  bravadodesigns.com/products/body-silk-seamless-nursing-bra?variant=1175500765

  20 maja 2015 at 22:22 Reply
 • MonikaEf

  Freja Pure za elastyczne fiszbiny i dopasowuj?c? si? miseczk?, mam te? Dotty, któr? te? lubi?!

  21 maja 2015 at 10:43 Reply
 • zawsze_zielona

  Rhcm , gdzie jest informacja, ze kazdy stanik Ewy mozna zamowic jako karmnik? To byloby dla mnie swietne rozwiazanie.

  21 maja 2015 at 14:22 Reply
 • kasica_k

  Drogie Stanikomaniaczki, piszcie proszę w jakiej kategorii zgłaszacie swoich kandydatów 🙂 I proszę o więcej, więcej 🙂

  Dzięki za sugestię dotyczącą bez- i fiszbinowców, przemyślę ją.

  21 maja 2015 at 14:45 Reply
 • tiferet

  Nie dostałam odpowiedzi, wie,c zgłaszam, jak uważam:
  1)Panache Sophia, biało- różowy, kat D -GG
  2) Melissa 1048, biało-różowy, kat H+ http://www.melissa.com.pl/PL/kolekcja/model.php?m=Melissa1048&id=437&idK=5&idR=1&idW=7
  3) Melissa 1072, beżowy, kat H+ http://www.melissa.com.pl/PL/kolekcja/model.php?m=Melissa1072&id=462&idK=5&idR=1&idW=7

  21 maja 2015 at 16:57 Reply
 • nathd

  Zgłaszam w kategorii bezfiszbinowe D-GG
  Royce Blossom – wersja black/white spot

  21 maja 2015 at 19:16 Reply
 • kamila

  H+
  1) Kris Line Fortuna Mama – bardzo estetyczny, dobrze wykonany, świetny kształt biustu!!! (zebrany do środka, okrągły, cud-miód;)
  2) Royce Blossom – bezfiszbinowy, superwygodny a jednocześnie nadający całkiem niezły kształt piersiom, estetyka na +++ 🙂

  21 maja 2015 at 19:22 Reply
 • kamila

  Małe wyjaśnienie – Royce Blossom jest produkowany do H, ale bez problemu mieści moje brytyjskie J 🙂

  21 maja 2015 at 19:24 Reply
 • plimpa

  Hot Milk The Age of Allure FF stanikomania.blox.pl/2009/05/Hot-Milk-czyli-karmienie-w-miekkich-koronkach.html

  21 maja 2015 at 22:50 Reply
 • kasica_k

  @tiferet, uznałam, że wpisujemy Sophie do dwóch kategorii, nie ma żadnych przeszkód żeby tak zrobić, skoro w obu został wypróbowany 🙂

  21 maja 2015 at 23:33 Reply
 • tiferet

  @kasica_k dzięki , jeśli tworzysz też antykategorię, to zgłosiłabym chętnie i jednocześnie ostrzegam wszystkie kobitki z biustem o miseczce H i wzwyż:
  1) Alles Mama New – miałam 80i. Nie wiem, po co robić rozmiary do J, nawet do trzymania w czasie snu okładów z kapusty się nie nadawał 😉 Wydaje mi się, że już go wycofują, bo w ich sklepie na oficjalnej stronie niedostępny, ale w sieci można jeszcze spotkać
  2) Royce Charlotte – okropnie sztywny, ścisły i brzydko formuje biust (rozchodzi się na boki)
  Przepraszam za komentarz nie do końca w temacie, ale trzeba strzec naszych biustów przed takimi koszmarkami! 😉

  22 maja 2015 at 22:06 Reply
 • dusia

  Alles Kelly U – kolor naturalny, kategoria D-GG
  i zdjęcie: http://www.biustanasze.pl/biustonosz-alles-mama-kelly-u-nat-id-2192.html

  byłam bardzo zadowolona, teraz jak już nie karmię kupiłam sobie wersję klasyczną i też daje radę 🙂

  25 maja 2015 at 11:45 Reply
 • Gosiaczek

  Biustonosz Alles Mama Kelly U, kolor biały, kategoria D-GG, http://www.biustanasze.pl/biustonosz-alles-mama-kelly-u-id-1590.html

  26 maja 2015 at 14:50 Reply
 • azymut17

  Kategoria D-GG
  Mój pierwszy faworyt został już zgłoszony – to KM Biszkopty od Effuniak 🙂 Podkategoria “fiszbinowce”.

  Dwa następne to karmniki marki Hot Milk, podkategoria “bezfiszbinowe”:
  1. Her Tangled Web Tantalized, kolor Black and Champagne, link do fotki:
  http://www.bradea.pl/produkt/biustonosz-do-karmienia-hotmilk-tantalised

  2. A Little Drama, kolor Purple, link oczywiście ten 🙂 stanikomania.blox.pl/2012/10/A-Little-Drama-karmienie-malych-gwiazd.html

  26 maja 2015 at 23:19 Reply
 • Edyta

  Zgłaszam biustonosz do karmienia Ava.Av 1157 MK . Kolor biały. Rozmiar 75I. Kategoria H+
  Posiada fiszbiny. Idealnie zbiera i podtrzymuje maminy biust.http://www.bieliznapolska.pl/product-pol-2928-Av-1157-MK-mama-biustonosz-do-karmienia-na-duzy-biust-do-I-.html

  27 maja 2015 at 19:03 Reply
 • Satine bielizna

  W moich salonach stawiamy na funkcjonalność w zestawieniu z odpowiednią ceną.
  W kategorii D + ale tylko do miseczki H rekomenduję staniki marki Alles Kelly oraz Caffe Latte. Cena idealna do charakteru stanika.
  W kategorii G + bez wątpliwości Royce Blossom – bez fiszbin mega wygodny i jakościowo godny swej ceny.
  Z doświadczenia i miłości do brafittingu.
  Monika Wasilewska
  Satine bielizna

  27 maja 2015 at 22:59 Reply
 • Bashia

  http://www.eanita.pl/katalog.php?cKod=NIT5068&nStr=1&ileStron=1&cVer=pl&id=0c71sfabg3s9&cSklep=DAM&cRodzaj=&cMarka=MUM&cFraza=&cTyp=01&cKolor=&cRozmiar=&cOrder= Anita Maternity 6058, kolor czarny, rozmiar 70 H, kategoria H+ (przy poprzednim komentarzu zapomniałam o wpisaniu modelu)

  31 maja 2015 at 23:00 Reply
 • kasica_k

  @Brafinette, w jakiej kategorii zgłaszasz Bravado? Ponieważ rozmiarówka tego modelu to S-XL, napisz proszę jaką miseczkę brytyjską nosisz/nosiłaś w innych modelach w okresie zbliżonym do karmieniowego 🙂

  @Bashia, rozmiarówka Anity jest kontynentalna, a w podziale na kategorie kierujemy się brytyjskimi miseczkami, zatem to H tłumaczy się zapewne na okolice brytyjskiego G. Dlatego Twojego kandydata wpisałam na razie do kategorii D-GG. Jeśli jednak H w tym modelu ma wielkość zbliżoną do brytyjskiego, daj proszę znać, a zmienie kategorię.

  1 czerwca 2015 at 00:35 Reply
 • Leave a Reply