WPlebiscyty

Najlepszy biustonosz do karmienia – zbieramy kandydatury!

Gdy kilka miesięcy temu pytałam Was, czy nasz rynek dojrzał już do prawdziwych wyborów Najlepszego Karmnika, nie dostałam entuzjastycznych odpowiedzi… Wśród Stanikomaniaczek dominuje raczej rozczarowanie tym, co oferują karmiącym kobietom firmy bieliźniane. Okazuje się bowiem, że o ile mamy już całkiem niezły wybór, jeśli chodzi o biustonosze „normalne” – spore zakresy rozmiarowe, dobre konstrukcje, fajne wzornictwo – o tyle karmniki ciągle nie nadążają. Dlatego popularna wśród Was stała się usługa przerabiania zwykłych staników na takie do karmienia.

Czego takiego stale brakuje karmnikom, a co mają biustonosze codzienne? Przede wszystkim: podtrzymania (wiele biustonoszy do karmienia to rozciągliwe szmatki bez fiszbin), modelowania (wszystkie wiemy, jak potrafi wyglądać biust w takim produkcie), dużego wyboru rozmiarów (przecież karmiące biusty często są duże! Jak można oferować im rozmiary tylko do D?). O resztę zastrzeżeń wypada mi zapytać Was, bo sama, tak się składa, nie miałam okazji karmić. To Wy jesteście moimi ekspertkami!

Postanowiłam więc, mimo skąpego wyboru na rynku, ruszyć z kolejnym specjalistycznym plebiscytem. W końcu to też metoda, by rynek rozruszać, zachęcić do dyskusji, pokazać producentom bielizny, czego od nich oczekują kobiety karmiące i że nie zadowolą się byle szmatką, bo dbają o swój komfort, dobre samopoczucie, zdrowie i wygląd biustu zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu karmienia. Wyniki takiego plebiscytu to również forma sondażu dla sklepów: które marki i modele warto oferować? Jakie karmniki kupiłyście/kupujecie/kupicie najchętniej?

Na początek więc, jak zwykle, poproszę Was o propozycje kandydatów, czyli modele staników do karmienia, na które będziecie później oddawały później swoje głosy. The Best Carmnick czas start! 😉

 

Co to znaczy: najlepszy?

Ano właśnie. Czy najlepszy to najpiękniejszy? Najwygodniejszy? Najlepiej dopasowany? Najtrwalszy? Wszystko razem! Tym razem nie dzielimy włosa, a raczej stanika na czworo 😉 Najlepszy Karmnik to taki, z którego jesteście zadowolone i którego chętnie używacie. A może po prostu: jedyny, który do czegoś się nadaje? Albo najmniej słaby ze wszystkich, jakie miałyście? Zdaję sobie sprawę, że nie każda z Was miała/ma szczęście używać czegoś, czym się rzeczywiście zachwyciła. Wybierzcie więc ten najbardziej znośny. Od czegoś trzeba zacząć!

Uwaga: jeśli macie więcej niż jednego dobrego kandydata, zgłoście wszystkich!

 

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy wystartują w trzech kategoriach rozmiarowych. Do czego służą kategorie rozmiarowe? Jak dobrze wiemy, nie każdy rozmiar jest tak samo dobrze dostępny na rynku. Dotyczy to zwłaszcza staników do karmienia. Dobrych biustonoszy w zakresach powyżej miseczki D jest wciąż niewiele. Kategorie służą temu, by specjalnie wyróżnić produkty i firmy szczególnie dobrze spisujące się w danym zakresie rozmiarów. Dzięki kategoriom, naszego plebiscytu nie zwycięży jeden model, produkowany np. w rozmiarach do miseczki D. Każda kategoria będzie miała swój Najlepszy Karmnik, a producenci zauważą, że są wśród nas biusty potrzebujące miseczek G czy J.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii.

 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach H i większych.

 

 

UWAGA: w kategoriach rozmiarowych przyjmujemy wciąż system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Jeśli więc uwiódł nas karmnik w rozmiarze 80H, produkowany przez którąś z polskich firm – wyląduje on w kategorii D-GG, bowiem miseczka H u naszych producentów to odpowiednik miseczki brytyjskiej FF-G (w większości przypadków :).

Jeśli nie jesteście pewne, w której kategorii zgłosić polski biustonosz, albo jaki jest Wasz rozmiar brytyjski – dajcie znać w komentarzach, pomogę!

 

Kryteria kwalifikacji

Tym razem ich nie będzie 🙂 W poprzednich plebiscytach było tak, że część modeli nie była w ogóle dopuszczana do konkurencji. Na przykład, nie kwalifikowały się modele szyte w miseczkach A-D i bez obwodów 65. Tym razem postanowiłam trochę rozluźnić zasady. Do wyróżniania producentów wyższych miseczek posłużą nam kategorie rozmiarowe.

 

Jak zgłosić Najlepszy Karmnik?

Tradycyjnie proszę Was o głosowanie na modele wypróbowane przez Was. Zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak służą innym osobom w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • markę, nazwę modelu (np. Freya – Rosie)
  • wersję kolorystyczną (np. czarny, biało-różowy)
  • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy H+)
  • w przypadku zwłaszcza mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Freya – Rosie Nursing Bra, kolor purple, kategoria D-GG, link do fotki.

Można zgłosić więcej niż jednego kandydata!

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

 

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższy tydzień, czyli do wtorku 26 maja (Dzień Matki!) do niedzieli 31 maja włącznie 🙂

 

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie nowy na scenie sklep Biustanasze.pl (fajna nazwa, nie? 😉 Jest to sklep internetowy z bielizną do zadań specjalnych. W jego ofercie znajdziecie przede wszystkim biustonosze do karmienia i bieliznę dla Amazonek, ale także bieliznę pooperacyjną, wyszczuplającą oraz wybrane modele klasyczne. Jak mówią właścicielki, najchętniej kupowane produkty dla mam pochodzą od producentów: Alles, Benefit i Lupoline, ale także Ava, Gaia, Kostar i Mitex (jak widzicie, dominują marki polskie). Dla Amazonek oferowana jest bielizna firm: Amoena, Alles, Benefit, Venus oraz pracowni gorseciarskiej Maria. Wysyłka gratis powyżej 199 zł. Właścicielki BiustówNaszych chętnie doradzają przy doborze bielizny.

O konkursie i nagrodach napiszę Wam dokładnie przy ogłoszeniu głosowania. Konkurs będzie miał charakter wybitnie konsumencki 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Nalepszych Biustonoszy do Karmienia! 🙂

Może ci się spodobać