WPlebiscyty

Plebiscyt na Najpiękniejszy Biustonosz – zbieramy kandydatury!

Historia stanikomaniackich plebiscytów jest już całkiem obfita. Ostatnie lata należały do specjalistycznych konkurencji: Wygodniczek, Najlepszy Bezramiączkowiec, Najlepszy Cielisty… Na pewno jednak pamiętacie, od czego się zaczęło: od Kusidełka! Na Kusidełko, czyli najbardziej kuszący (w szerokim rozumieniu tego słowa) stanik głosowałyśmy 4 razy, w tym ostatni raz w 2011 roku. Zatęskniłam już za tematem czysto estetycznym i mam nadzieję, że Wy także 🙂 Dalej oczywiście będziemy kontynuować przyznawanie Złotych Kokardek specjalistom w różnych dziedzinach – myślę, że zaczniemy od Sportowców (co Wy na to?). To jednak pieśń przyszłości, a tymczasem zostajemy przy konkurusie piękności 🙂

Dlaczego tytuł Kusidełko przeniósł się do podtytułu, a tym oficjalnym został Najpiękniejszy Biustonosz? Kusidełko brzmi wszak bardziej intrygująco i „medialnie”, zwłaszcza w kontekście Walentynek oraz ostatnich premier kinowych. Pomyślałam jednak, że warto nieco uniezależnić temat stanikowej urody od aspektu uwodzicielskiego. Co prawda nie mam nic przeciw temu ostatniemu, ale stwierdziłam, że skoro w Kusidełku od początku chodziło o coś więcej niż atrakcyjność dla naszych partnerów lub partnerek, to warto, by nazwa także to odzwierciedlała. Piękno wszak niejeden ma wymiar 🙂 Oprócz tego poczułam, że przydałoby się jakoś odświeżyć nazwę plebiscytu, nie rezygnując jednak całkowicie z Kusidełka, do którego wszystkie mamy sentyment 🙂

Wybieramy więc najpiękniejszy biustonosz – taki, na który patrzymy z przyjemnością, wyjmując go z szuflady, którego założenia nie możemy się doczekać, i w którym czujemy się fantastycznie – pięknie, stylowo, intrygująco, radośnie, pewnie, wreszcie – kusząco. Taki, którego szkoda nam zdejmować…

Chciałabym, byśmy wszystkie miały takich Najpiękniejszych jak najwięcej, i byśmy nigdy nie musiały wybierać między urodą bielizny a jej prawidłowym dopasowaniem i jakością. Nasz plebiscyt ma za zadanie promować te modele i te firmy, które potrafią dostarczyć nam piękno w adekwatnym zakresie rozmiarowym, a innych zachęcić do tego, by powiększali wybór rozmiarów, poprawiali jakość i estetykę swoich produktów.

Ten plebiscyt nie będzie ograniczony do żadnego roku ani sezonu. Tak jak w pierwszym Kusidełku, wybieramy Najpiękniejszego Ever! Są tylko dwa warunki: nasz Kandydat powinien być dostępny w sprzedaży oraz powinien spełniać ściśle okreslone kryteria dotyczące zakresu rozmiarów. O wszystkim dowiecie się szczegółowo niżej – warunki są podobne, jak w poprzednich plebiscytach.

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w czterech kategoriach rozmiarowych. Do czego służą kategorie rozmiarowe? Niestety poszczególnie modele nie są produkowane we wszystkich rozmiarach. Niektóre strefy rozmiarowe niestety są wciąż mniej popularne od innych. My chcemy jednak wyróżnić tych, którzy odważają się wejść także w mniej popularne zakresy i dostarczać pięknej bielizny właścicielkom nie tylko średnich, ale także bardzo dużych, albo drobnych biustów, bądź tym, które noszą większe obwody pod biustem. Chcemy też pokazać, jak wygląda z naszego punktu widzenia bra-rynek i czego jeszcze na nim brakuje.

Być może niektóre z Was będą zawiedzione brakiem podziału na kategorie H-J i JJ+ – nie oznacza on, że uważam te grupy za mniej godne uwagi, lecz wynika z przyczyn praktycznych – głosów oddawanych w tych kategoriach było na tyle mało, że trudno było o wyłonienie zdecydowanych prowadzących w tak wąskich konkurencjach. Obie te kategorie zostaną połączone w jedną: H+.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28).

 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach H i większych.

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione poniżej).

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

  • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
  • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
  • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy wciąż system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Być może, ze względu na powiększanie się oferty spoza tego rejonu (np. polskiej), w przyszłych plebiscytach przejdziemy na rozmiarówkę EU jako punkt odniesienia, sądzę jednak, że jest na to jeszcze za wcześnie.

Kategoria PL, czyli Teraz Polska!

W związku z coraz większymi postępami czynionymi przez polskie firmy bieliźniane w dziedzinie biustonoszy o poszerzonym zakresie rozmiarów, wpadłam na pomysł, by specjalnie wyróżnić polskie marki w plebiscycie. Nie będę jednak tworzyła oddzielnego zbioru kandydatur ani oddzielnego głosowania – pozwólmy polskim biustonoszom konkurować na równi z wszystkimi innymi.

W wynikach jednak postaram się podać oddzielny ranking modeli marek polskich!

Jak zgłosić Najpiękniejszego?

Tradycyjnie proszę Was o głosowanie na konkretne modele, nie na najlepsze fotki katalogowe – zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • markę, nazwę modelu, typ (np. Freya – Oh La La plunge balcony)
  • wersję kolorystyczną (np. czarny, pomarańczowy, black ricamo 🙂
  • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
  • w przypadku zwłaszcza mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Freya – Ooh La La plunge balcony, kolor blush, kategoria D-GG, link do fotki.

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt 25 lutego. Dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższe 2 tygodnie, czyli do niedzieli 22 lutego włącznie.

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie po raz kolejny sklep Intimo4You, bardzo zasłużony dla biuściastej społeczności, znany stanikomaniaczkom od początku istnienia Stanikomanii 🙂 Intimo4you, oprócz sklepu internetowego, ma dwa salony stacjonarne: w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20). Znajdziecie w nich bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

O konkursie i nagrodach dowiecie się przy okazji głosowania. Jak zwykle, konkurs będzie twórczy i z podtekstem konsumenckim, a nagrody wzbogacą, mam nadzieję, Wasze szuflady o nowe kusidełka 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najpiękniejszych (Kusidełek)! 🙂

 

Może ci się spodobać