WPlebiscyty

Plebiscyt na Najpiękniejszy Biustonosz – zbieramy kandydatury!

Historia stanikomaniackich plebiscytów jest już całkiem obfita. Ostatnie lata należały do specjalistycznych konkurencji: Wygodniczek, Najlepszy Bezramiączkowiec, Najlepszy Cielisty… Na pewno jednak pamiętacie, od czego się zaczęło: od Kusidełka! Na Kusidełko, czyli najbardziej kuszący (w szerokim rozumieniu tego słowa) stanik głosowałyśmy 4 razy, w tym ostatni raz w 2011 roku. Zatęskniłam już za tematem czysto estetycznym i mam nadzieję, że Wy także 🙂 Dalej oczywiście będziemy kontynuować przyznawanie Złotych Kokardek specjalistom w różnych dziedzinach – myślę, że zaczniemy od Sportowców (co Wy na to?). To jednak pieśń przyszłości, a tymczasem zostajemy przy konkurusie piękności 🙂

Dlaczego tytuł Kusidełko przeniósł się do podtytułu, a tym oficjalnym został Najpiękniejszy Biustonosz? Kusidełko brzmi wszak bardziej intrygująco i „medialnie”, zwłaszcza w kontekście Walentynek oraz ostatnich premier kinowych. Pomyślałam jednak, że warto nieco uniezależnić temat stanikowej urody od aspektu uwodzicielskiego. Co prawda nie mam nic przeciw temu ostatniemu, ale stwierdziłam, że skoro w Kusidełku od początku chodziło o coś więcej niż atrakcyjność dla naszych partnerów lub partnerek, to warto, by nazwa także to odzwierciedlała. Piękno wszak niejeden ma wymiar 🙂 Oprócz tego poczułam, że przydałoby się jakoś odświeżyć nazwę plebiscytu, nie rezygnując jednak całkowicie z Kusidełka, do którego wszystkie mamy sentyment 🙂

Wybieramy więc najpiękniejszy biustonosz – taki, na który patrzymy z przyjemnością, wyjmując go z szuflady, którego założenia nie możemy się doczekać, i w którym czujemy się fantastycznie – pięknie, stylowo, intrygująco, radośnie, pewnie, wreszcie – kusząco. Taki, którego szkoda nam zdejmować…

Chciałabym, byśmy wszystkie miały takich Najpiękniejszych jak najwięcej, i byśmy nigdy nie musiały wybierać między urodą bielizny a jej prawidłowym dopasowaniem i jakością. Nasz plebiscyt ma za zadanie promować te modele i te firmy, które potrafią dostarczyć nam piękno w adekwatnym zakresie rozmiarowym, a innych zachęcić do tego, by powiększali wybór rozmiarów, poprawiali jakość i estetykę swoich produktów.

Ten plebiscyt nie będzie ograniczony do żadnego roku ani sezonu. Tak jak w pierwszym Kusidełku, wybieramy Najpiękniejszego Ever! Są tylko dwa warunki: nasz Kandydat powinien być dostępny w sprzedaży oraz powinien spełniać ściśle okreslone kryteria dotyczące zakresu rozmiarów. O wszystkim dowiecie się szczegółowo niżej – warunki są podobne, jak w poprzednich plebiscytach.

Kategorie rozmiarowe

Nasi zawodnicy startować będą w czterech kategoriach rozmiarowych. Do czego służą kategorie rozmiarowe? Niestety poszczególnie modele nie są produkowane we wszystkich rozmiarach. Niektóre strefy rozmiarowe niestety są wciąż mniej popularne od innych. My chcemy jednak wyróżnić tych, którzy odważają się wejść także w mniej popularne zakresy i dostarczać pięknej bielizny właścicielkom nie tylko średnich, ale także bardzo dużych, albo drobnych biustów, bądź tym, które noszą większe obwody pod biustem. Chcemy też pokazać, jak wygląda z naszego punktu widzenia bra-rynek i czego jeszcze na nim brakuje.

Być może niektóre z Was będą zawiedzione brakiem podziału na kategorie H-J i JJ+ – nie oznacza on, że uważam te grupy za mniej godne uwagi, lecz wynika z przyczyn praktycznych – głosów oddawanych w tych kategoriach było na tyle mało, że trudno było o wyłonienie zdecydowanych prowadzących w tak wąskich konkurencjach. Obie te kategorie zostaną połączone w jedną: H+.

Proszę Was więc o zgłaszanie kandydatur w następujących kategoriach rozmiarowych:

60-65 A-C: Adresowana do posiadaczek drobniejszych biustów, noszących miseczki AA, A, B i C. Miseczki D zapraszam już do kolejnej kategorii. Nie chodzi tu jednak o powszechnie dostępne rozmiary typu 70A czy 75B – warunkiem dopuszczenia danego modelu do plebiscytu jest obecność w nim rozmiarów obwodów 65 i/lub 60 (UK 30 i/lub 28).

 

D-GG: Kategoria ta obejmuje tradycyjny zakres rozmiarowy większości produkowanej bielizny D+, czyli miseczki od D do GG włącznie.

 

H+: W tej kategorii startują tylko modele szyte w miseczkach H i większych.

 

85+: Do tej kategorii zgłaszamy modele, które produkowane są w rozmiarach obwodów większych od 85 (brytyjskie 38) oraz spełniają wymagania miseczkowe całego plebiscytu (wymienione poniżej).

 

Kryteria kwalifikacji

Do plebiscytu NIE zakwalifikują się modele:

 • produkowane w zakresie miseczek A-D lub mniejszym i bez dostępnych obwodów zaczynających się cyfrą 6
 • te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)
 • te, które produkowane są w rozmiarówce europejskiej i nie przekraczają miseczki europejskiej G (nie dotyczy kategorii A-C).

Za podstawowy system rozmiarów, według którego kwalifikujemy modele do kategorii, przyjmujemy wciąż system rozmiarów brytyjskich (inne systemy przeliczamy na brytyjski). Być może, ze względu na powiększanie się oferty spoza tego rejonu (np. polskiej), w przyszłych plebiscytach przejdziemy na rozmiarówkę EU jako punkt odniesienia, sądzę jednak, że jest na to jeszcze za wcześnie.

Kategoria PL, czyli Teraz Polska!

W związku z coraz większymi postępami czynionymi przez polskie firmy bieliźniane w dziedzinie biustonoszy o poszerzonym zakresie rozmiarów, wpadłam na pomysł, by specjalnie wyróżnić polskie marki w plebiscycie. Nie będę jednak tworzyła oddzielnego zbioru kandydatur ani oddzielnego głosowania – pozwólmy polskim biustonoszom konkurować na równi z wszystkimi innymi.

W wynikach jednak postaram się podać oddzielny ranking modeli marek polskich!

Jak zgłosić Najpiękniejszego?

Tradycyjnie proszę Was o głosowanie na konkretne modele, nie na najlepsze fotki katalogowe – zgłaszajmy więc raczej modele, które znamy z autopsji albo widziałyśmy, jak leżą na innych osobach w tym zakresie rozmiarowym, w którym zgłaszamy dany model.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • markę, nazwę modelu, typ (np. Freya – Oh La La plunge balcony)
 • wersję kolorystyczną (np. czarny, pomarańczowy, black ricamo 🙂
 • kategorię rozmiarową, w której zgłaszamy kandydata (np. D-GG czy 85+)
 • w przypadku zwłaszcza mniej znanych modeli – ucieszę się z linku do zdjęcia w sklepie internetowym bądź na stronie producenta, ulży to nieco mej pamięci oraz ułatwi później prezentację laureatów.

Przykładowe zgłoszenie: Freya – Ooh La La plunge balcony, kolor blush, kategoria D-GG, link do fotki.

Zgłoszenia zbieram w komentarzach do tej notki!

Do kiedy zgłaszamy, kiedy głosujemy?

Chciałabym ogłosić plebiscyt 25 lutego. Dlatego proszę Was o zgłaszanie Waszych typów przez najbliższe 2 tygodnie, czyli do niedzieli 22 lutego włącznie.

Patronat i konkurs!

Naszym patronem oraz fundatorem nagród w konkursie przeznaczonym specjalnie dla głosujących stanikomaniaczek będzie po raz kolejny sklep Intimo4You, bardzo zasłużony dla biuściastej społeczności, znany stanikomaniaczkom od początku istnienia Stanikomanii 🙂 Intimo4you, oprócz sklepu internetowego, ma dwa salony stacjonarne: w Krakowie w centrum handlowym Kraków Plaza (Aleja Pokoju 44) oraz w Rzeszowie, w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20). Znajdziecie w nich bieliznę takich marek, jak m.in.: Freya, Fantasie, Elomi, Panache, Cleo by Panache, Masquerade, Huit, Cake Lingerie, Marlies Dekkers, Shock Absorber, a także polskich Kris Line i Samanta.

O konkursie i nagrodach dowiecie się przy okazji głosowania. Jak zwykle, konkurs będzie twórczy i z podtekstem konsumenckim, a nagrody wzbogacą, mam nadzieję, Wasze szuflady o nowe kusidełka 🙂

Zapraszam więc do zgłaszania Waszych Najpiękniejszych (Kusidełek)! 🙂

 

Może ci się spodobać

59 komentarzy

 • tfu.tfu

  D-GG, PL, Effuniak Margot.

  10 lutego 2015 at 18:12 Reply
 • martvica

  W kategorii Pl chciałabym zgłosić kandydata:
  Gorsenia, Azzurro wersja balconette/halfcup (chodzi o wersję usztywnianą i tu mamy problemy w różnicach w nazewnictwie zależnie od kraju), granat

  10 lutego 2015 at 18:13 Reply
 • kasica_k

  @martvica, nie ma kategorii PL. Ranking modeli PL będzie dopiero w wynikach głosowania. Wszystkie modele zgłaszamy jak zwykle – w kategoriach rozmiarowych. Proszę o kategorię rozmiarową zatem 🙂

  10 lutego 2015 at 18:15 Reply
 • PsychoCook

  D-GG : PariPari – Catherine IV Soft (czerwony)
  D-GG : Gorsenia – Azzurro Balconette (navy)
  D-GG : Curvy Kate – Tease (Black/Blush)
  D-GG : Ann Summers – Pure Lace Underwired Bra (http://www.bratabase.com/browse/ann-summers/pure-lace-underwired-bra-5ha-24824/)

  (ponieważ nigdzie nie doczytałam, że możemy zgłaszać tylko jeden w danej kategorii, to zgłaszam 4 😉

  10 lutego 2015 at 18:42 Reply
 • fiszbinka

  Kategoria A-C : B tempt’d Ciao Bella black
  Kategoria D-GG Cleo Marcie raspberry
  Kategoria H+ Panache Jasmine black/pink
  Kategoria 85+ Elomi Libby

  10 lutego 2015 at 18:58 Reply
 • Anna

  Gossard – Temptation Padded Balcony Midnight Blue, kategoria D-GG, brabella.pl/userdata/gfx/957519dd112ce7d26c8ca56b6cebd5b6.jpg

  10 lutego 2015 at 18:59 Reply
 • Pauletta

  Nominacja dla:

  Freya – Deco Rebel moulded plunge, kolor: rebel – serduszkowe centki, kategoria D – GG, http://www.ladysplace.pl/images/DECO-REBEL_stanik.jpg

  10 lutego 2015 at 21:14 Reply
 • martvica

  Oj, to jak jest do polskiego H to się nie łapie na żadną kategorię? Nic, zgłoszę w przyszłym roku jakiś inny model z tego kroju 🙂

  11 lutego 2015 at 11:42 Reply
 • clarisse

  Nominacje w kategorii H+
  Ewa Michalak SM Margot
  Ewa Michalak SM Fiolecik

  11 lutego 2015 at 11:51 Reply
 • gonzalessa

  Kategoria D-GG: Comexim, Queen of Hearts, http://www.comexim.pl/plunge/367-queen-of-hearts-biustonosz.html

  11 lutego 2015 at 11:54 Reply
 • kasica_k

  @martvica, ale jak to się nie łapie? Łapie się do D-GG a kryteria spełnia (przekracza G EU albo F UK) 🙂

  11 lutego 2015 at 12:31 Reply
 • Gość

  D-GG : Masquerade Orla śliwkowa

  11 lutego 2015 at 17:55 Reply
 • PsychoCook

  aaaa nie doczytałam, że można stare serie!
  Bezapelacyjnie:
  DD-G – Curvy Kate Wild
  DD-G – Curvy Kate Flaunt

  11 lutego 2015 at 17:56 Reply
 • katrinaa

  jeszcze raz bo nie wpisałam pseudonimu 🙂
  D-GG : Masquerade Orla śliwkowa

  11 lutego 2015 at 17:56 Reply
 • ka

  TERAZ POLSKA 😉 : Dalia, model Amy, semi soft, kolor: beżowo czarny, kategoria rozmiarowa <chyba> H+
  http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_1055.jpg

  11 lutego 2015 at 18:10 Reply
 • miriamp

  DD-G Fantasie Fauve Lucille Plunge – Balconette, kolor Frosted Almond – najpiękniejszy i najwygodniejszy, chociaż trudno go upolować
  lingerieoutletstore.co.uk/fauve-lucille-plunge-balcony-bra-0322.html#.VNuW6ObF-So

  11 lutego 2015 at 18:59 Reply
 • kasica_k

  Stanikomaniaczki, jeśli możecie, podawajcie proszę linki do kandydatów (a przynajmniej do ich fotek) 🙂 Przypominam też, że kandydat musi być wciąż dostępny w sprzedaży (najlepiej, by dał się kupić nie tylko na ebayu) 🙂

  11 lutego 2015 at 19:36 Reply
 • kola

  D-GG: Fauve Lucia ruby plunge balcony
  D-GG: Freya Ooh La La henna
  D-GG: Freya Lyla hazelnut

  11 lutego 2015 at 19:37 Reply
 • Tassarinian

  Trudno mi trochę dopasować kategorię, bo chciałabym zgłosić kilka modeli Ewy Michalak, a one są szyte od miseczki A aż do hen hen daleko i w obwodach powyżej 85 😉 Ale niech będzie, że zgłoszę wszystko w swoim zakresie rozmiarowym (75E/80DD) 🙂

  DD-GG:
  Cleo, Pixie Balconette Floral Print – http://www.brasmania.pl/543-1404-thickbox/biustonosz-cleo-by-panache-pixie-balconette-floral-print-7481.jpg

  Ewa Michalak, SM Fiolecik – http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-642-Biustonosz-SM-Fiolecik.html

  Ewa Michalak, SM Cynamon – http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-517-Biustonosz-SM-Cynamon.html

  Ewa Michalak, S Pieprzyk – http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-473-Biustonosz-S-Pieprzyk.html

  Panache, Jasmine Balconette Ivory/Floral – sophisticatedpair.com/blog/wp-content/uploads/2013/12/8-RGB-HR-Panache_Jasmine_Balconnet_6951_Brief_6952_Ivory-Floral.jpg

  11 lutego 2015 at 20:11 Reply
 • kasica_k

  @Tassarinian, bardzo słuszną kategorię obrałaś – nie chodzi o to, jaki zakres rozmiarowy ma dany model (byle się łapał do kryteriów kwalifikacji), a w jakim rozmiarze Ty go znasz i możesz ocenić.

  Dziękuję Wam za kandydatury 🙂

  12 lutego 2015 at 02:02 Reply
 • clarisse

  Poprawiam i uzupełniam swoje zgłoszenie:
  W kategorii H+
  SM Fiolecik http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-642-Biustonosz-SM-Fiolecik.html
  SM Margot http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-434-Biustonosz-SM-Margot-.html

  Oraz przypomniałam sobie, że niedawno widziałam na nieswoim biuście BM Niebieskie Migdały i łojezusicku! Na obrazku to on taki niewyględny, ale na biuście…!!! Normalnie opad szczęki 🙂

  Dlatego też w kategorii 85+:
  BM Niebieskie Migdały http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-523-Biustonosz-BM-Niebieskie-Migdaly.html

  12 lutego 2015 at 15:31 Reply
 • Katia

  Mój ukochany:
  D-GG, Chantelle Paris, C Chic Sexy Push up bra, hot pink http://www.chantelle.com/c-chic-sexy-push-up-hot-pink.html

  Gossard, Retrolution Staylo Plunge Bra, black http://www.gossard.com/products/Bras/Plunge/Retrolution-Staylo-Plunge-Bra/Black?shade=4

  Curvy Kate, Tease, Padded Balcony Bra

  12 lutego 2015 at 16:16 Reply
 • martvica

  Okej, trzecia próba 😉
  Kategoria DD-G, Gorsenia, Azzurro balkonetka/halfcup K172, granat.
  Fotka: sklep.gorsenia.pl/model/24767/biustonosz_balkonetka_k172.aspx

  12 lutego 2015 at 17:14 Reply
 • vesela_krava

  W kategorii D-GG kilka effuniakow:
  PL Wrzos http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-443-Biustonosz-PL-Wrzos.html
  HM Sekret Wiktorii http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-618-Biustonosz-HM-Sekret-Wiktorii.html
  CHP Famme Fatale http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-468-Biustonosz-CHP-Famme-Fatale.html
  i nie wiem, czy jeszcze mozna gdzies kupic (effuniaki wyprzedaja sie szybciej niz np. brytyjskie marki) ale sprobuje CHP Miedziak http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-472-Biustonosz-CHP-Miedziak.html

  13 lutego 2015 at 10:18 Reply
 • neiti89

  W kategorii D-GG nominuję Afrodytę od Dalii (model k23, soft). Nie wiem, na ile nominacja jest zasadna, ale biustonosz jest robiony od obwodu 60 i do miski H, więc chyba się nadaje. A oprócz tego genialnie kształtuje i świetnie wygląda <3

  15 lutego 2015 at 10:42 Reply
 • virgaaurea

  D-GG Gossard Temptation Padded Balcony Bra
  http://www.gossard.com/products/Bras/Balcony/Temptation-Padded-Balcony-Bra/Midnight-Blue
  Gossard Retrolution Stylo Plunge, black i scarlet (nie umiem zdecydować, który ładniejszy)
  http://www.amazon.co.uk/Gossard-Retrolution-Staylo-Plunge-Bra/dp/B00FYKHUY0/ref=sr_1_fkmr0_3?ie=UTF8&qid=1423997858&sr=8-3-fkmr0&keywords=gossard+retrolution+stylo

  Tak w ogóle wymogi dotyczące misek eliminują MD, więc nawet nie proponuję, choć dla mnie nie ma ładniejszych, ale na naszym rynku to taka nisza, że niech będzie, że nie ma.

  15 lutego 2015 at 12:14 Reply
 • aaa

  W kategorii D-GG:
  Dalia, Lara granatowa semi-soft K24 http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_979.jpg
  oraz Lara granatowa soft K26 http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_980.jpg

  15 lutego 2015 at 18:37 Reply
 • ka

  aaa,
  “W kategorii D-GG:
  Dalia, Lara granatowa semi-soft K24 http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_979.jpg
  Lara w kroju K24 występuje do rozmiaru M. więc raczej H+ . Jako że to dość stara kolekcja (zeszła zima), ale ja ją mam w rozmiarze 65 Ł i jest zjawiskowa, piękna i doskonale leży 🙂

  15 lutego 2015 at 18:47 Reply
 • ptasia

  Kategoria D-GG: Comexim Poison Ivy http://www.comexim.pl/353-pioson-ivy-biustonosz.html
  I ta sama kategoria: Ewa Michalak SM Pompadour http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-456-Biustonosz-SM-Pompadour-malinowa.html – zgłosiłabym Nanę, czyli model siostrzany, ale już nie jest produkowany :(.

  15 lutego 2015 at 21:45 Reply
 • Meeyka

  kategoria 85+:
  Ewa Michalak SM Cukiereczek http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-577-Biustonosz-SM-Cukiereczek.html

  16 lutego 2015 at 14:55 Reply
 • Etylina

  D-GG: Comexim Brigitte
  D-GG: Comexim Yoko
  D-GG: Panache Jasmine black ricamo

  Kasico, co nie pasuje Ci w zgłoszeniu Gonzalessy? Również chciałam nominować Queen of Hearts Comeximu.

  16 lutego 2015 at 14:57 Reply
 • Meeyka

  kategoria 85+
  Ewa Michalak SM Margot : http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-434-Biustonosz-SM-Margot-.html

  16 lutego 2015 at 14:59 Reply
 • rzu

  kategoria H+
  panache jasmine ivory

  16 lutego 2015 at 15:03 Reply
 • marcela

  w kategorii D-GG:
  Gossard Temptation padded balkony bra http://www.gossard.com/products/Bras/Balcony/Temptation-Padded-Balcony-Bra/Midnight-Blue
  Masqurade Orla plum brabella.pl/pl/p/ORLA-PLUM-7031-Masquerade/903

  16 lutego 2015 at 21:33 Reply
 • kasica_k

  @Etylina -? nie rozumiem 🙂 Queen of Hearts jak najbardziej przyjmuję 🙂

  Dzięki za kandydatury! Poproszę o jeszcze, zwłaszcza spoza D-GG, bo ta kategoria już jest bardzo liczna, a inne w tyle 🙂

  17 lutego 2015 at 00:19 Reply
 • Małobiuściasta

  Kategoria: A-C
  Effuniak – Walentynka (3DM – plunge, czerwony)
  Link do zdjęć: http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-654-Biustonosz-3DM-Walentynka.html

  😉

  17 lutego 2015 at 14:30 Reply
 • ka

  to ja zgłaszam coś od siebie:
  H+, PL: Arizona od Dalii – kolor black and white – ja noszę semi soft rozmiar 65 Ł – dużo ładniej prezentuje się na ciele (w obwodzie 65 dostępny był do miski M) tu zdjęcie http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_993.jpg
  no i chciałabym jeszcze moją drugą ulubienicę zgłosić:
  H+ i PL: Lara od Dalii – kolor granat, semi soft, rozmiar 65 Ł http://www.twojabielizna.pl/b1.php?co=foto/0_979.jpg

  17 lutego 2015 at 16:37 Reply
 • netserwis2

  Kategoria A-C : Cleo Marcie raspberry
  Kategoria D-GG B tempt’d Ciao Bella black
  Kategoria H+ Panache Jasmine black/pink
  Kategoria 85+ Elomi Libby

  18 lutego 2015 at 12:50 Reply
 • kasia.winna

  Kategoria D-GG:
  Masquerade Angie red/black salonbielizny.eu/pl/p/Masquerade-Angie-redblack/505
  Fantasie Fauve Dali Half Cup lingerieoutletstore.co.uk/bras/all-bras/fantasie-fauve-dali-half-cup-bra-0231.html#.VOTPq7so_0M
  Freya Ruffle My Feathers Plunge lingerieoutletstore.co.uk/bras/all-bras/freya-feather-my-ruffles-plunge-bra-1531.html#.VOTP1rso_0M

  Nie mogę przeboleć, że dwie moje ulubione marki znikają z rynku

  18 lutego 2015 at 18:58 Reply
 • ptysiowa_7

  Freya Rapture halfcup black, kategoria D-GG

  19 lutego 2015 at 19:26 Reply
 • Angel - Kosmetyki bez Tajemnic

  To ja zgłaszam w kategorii 85+ PL
  Dalia Alice http://www.kosmetykibeztajemnic.pl/2015/02/jak-wyglada-wizyta-u-brafitterki-mam.html
  Na chwilę obecną najpiękniejszy staniczek jaki mam 🙂

  20 lutego 2015 at 10:16 Reply
 • Bifidobacteria

  Gossard Temptation Padded Balcony Bra W kategorii D-GG http://www.gossard.com/products/Bras/Balcony/Temptation-Padded-Balcony-Bra/Midnight-Blue

  20 lutego 2015 at 10:39 Reply
 • Bifidobacteria

  Audelle The Rosey balconette bra kategoria D- GG http://www.lepel.co.uk/collections/bras/products/rosey-balconette-bra-floral-electric-blue

  Audelle Lepel Fiore black Plunge kategoria A-C http://www.lepel.co.uk/collections/bras/products/fiore-plunge-bra-black

  🙂

  20 lutego 2015 at 10:46 Reply
 • Bifidobacteria

  Gossard Oriental Bloom Balkony soft kat. D-GG http://www.adore.pl/pl_PL/p/Oriental-Bloom-Gossard-biustonosz-8565-czerwien/635

  20 lutego 2015 at 10:49 Reply
 • ano anonim:

  H+, Ewa Michalak, SM Motylowate http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-562-Biustonosz-SM-Motylowate.html

  20 lutego 2015 at 17:28 Reply
 • Gość

  Do kategorii 85+
  Ewa Michalak Wrożka http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-491-Biustonosz-SM-Wrozka-.html

  20 lutego 2015 at 18:03 Reply
 • MonikaEf

  Kategoria A-C : B nie moje wymiary więc trudno wskazać
  Kategoria D-GG Freya kolekcja Deco Rebel za konstrukcję, kolory i dużą dostepność w sklepach
  Kategoria H+ Elomi model Persia (ten ciemny w czerwone kwiaty) za konstrukcję i kolory oczywiście:)
  Kategoria 85+ Elomi Lexi za elastyczną koronkę i niski mostek

  20 lutego 2015 at 22:16 Reply
 • Alchemia

  Kategoria A-C : ??? a najlepsze, że to moja kategoria, tyle że bardzo wiele ładnych modeli zaczyna się od 32, a nie od 30 🙁 zgłaszam więc
  Huit Mrs Wang Magic Air, push-up, który jest świetnym plungem po wyjęciu wkładek 🙂
  http://www.zalando.pl/huit-mrs-wang-magic-air-biustonosz-push-up-czarny-h4021k00f-802.html
  Kategoria D-GG:
  Gossard Temptation Padded Balcony Midnight Blue
  Gossard Retrolution Staylo Plunge Bra http://www.brastop.com/gossard-retrolution-staylo-plunge-bra-scarlet
  Kategoria H+:
  Panache Andorra full cup, scarlet
  http://www.brastop.com/panache-andorra-full-cup-bra-scarlet

  Bardzo żałuję, że ze względu na rozmiarówkę modelu nie obejmującą GG(?!) 30 D-G, 32-36 C-G, 38 C-FF poza konkursem wypada prześliczna Allegra Black Fantasie http://www.fantasie.com/lingerie/allegra/aw14/vertical_seam_bra.aspx?colour=black

  21 lutego 2015 at 16:13 Reply
 • Orcia

  60-65 A-C: B.wow’d marki B.tempted – najlepszy czarny z panterkowym wnętrzem miseczki 🙂

  D-GG: Deco Rebel Freya – znowu panterka, urzekł mnie ten wzór w tym sezonie, a Deco to wiadomo, że świetnie leży

  85+: nie moja kategoria, ale zgłaszam Lexi z Elomi.

  21 lutego 2015 at 18:18 Reply
 • kasica_k

  @Alchemia, Allegra absolutnie nie jest poza konkursem – skąd pomysł? 🙂 Kategorie nie służą do wykluczania modeli tylko do określenia, w której kategorii będą się ścigać z innymi. O tym, czy dany model się zakwalifikuje do głosowania czy nie, decydują kryteria kwalifikacji (opisane w punkcie “Kryteria kwalifikacji”).

  A tymczasem – dziękuję za zgłoszenia i w drodze wyjątku przedłużam termin jeszcze do jutra 🙂 Potem zabieram się do tworzenia formularzy i mam nadzieję, że w środę uda się ogłosić plebiscyt 🙂

  23 lutego 2015 at 17:07 Reply
 • Alchemia

  no, jakoś tak to zrozumiałam 🙂 W takim raziem dorzucam Allegrę Fantasie – D-GG kategoria 🙂

  23 lutego 2015 at 17:16 Reply
 • kasica_k

  Dopisałam ją od razu 🙂

  23 lutego 2015 at 17:28 Reply
 • paulina.angelika

  Kategoria D-GG
  Avocado Nina czerwony, czarny, beż (wszystkie kuszą!)

  23 lutego 2015 at 20:27 Reply
 • CKniedezerterka

  Curvy Kate – Dare plunge, kolor: blush
  Kategoria: D-GG

  23 lutego 2015 at 22:16 Reply
 • mia

  kategoria A-C Audelle Victoria jasnoróżowo-czarna, Audelle Matilda plunge
  kategoria D-GG Charnos Flamenco, Parfait Charlotte purple, Parfait Casey black/rose plunge

  24 lutego 2015 at 12:03 Reply
 • kasica_k

  @katia, @virgaaurea, @Alchemia – Gossard Retrolution Staylo plunge niestety nie spełnia wymogów miseczkowych, bo jest tylko do E (“te, które produkowane są w rozmiarówce brytyjskiej i nie przekraczają miseczki brytyjskiej F (nie dotyczy kategorii A-C)”). Ewentualnie mogę ten model uwzględnić w kategorii A-C. Zwłaszcza jeśli pokaże się ktoś, kto poprze ten pomysł swoim nabiustnym doświadczeniem w zakresie A-C 🙂

  @katia, podobnie Chantelle C Chic Sexy Push up – rozmiarówka tylko do EU F, to za mało, żeby się załapał do konkursu, ewentualnie do A-C, jeśli są w nim obwody 30 (są?). Przykro mi, że tak odrzucam Twoje kandydatury, ale mamy tu po prostu wyśrubowane kryteria rozmiarówkowe 🙂 Nie bez powodu – chcemy wyróżniać tych producentów i modele, które idą najdalej 🙂

  24 lutego 2015 at 17:44 Reply
 • Dora

  Kategoria D-GG Ewa Michalak Czarna Mgielka
  http://www.ewa-michalak.pl/product-pol-481-Biustonosz-SM-Czarna-Mgielka.html

  25 lutego 2015 at 20:17 Reply
 • kasica_k

  @Angel – Kosmetyki bez Tajemnic, Alice od Dalii nie kwalifikuje się do kategorii 85+, ponieważ nie przekracza obwodu 85 (o ile wiem). Wpisałam ją więc do kategorii H+, bo jak widzę z Twojej recenzji (fajna!), nosisz ją w rozmiarze 85J, co będzie chyba około brytyjskiego 85H 🙂

  26 lutego 2015 at 14:10 Reply
 • Leave a Reply