WBrafitting, Społeczność

Polsko-ukraiński słowniczek brafitterki – польсько-український словник брафіттінга – для брафіттерек та їх клієнток!

Czy wiedziałaś, że ramiączko to po ukraińsku „bretelka” – prawie tak samo, jak po francusku? A miseczka – to „czaszka”? Przedstawiam pierwszy polsko-ukraiński słowniczek brafitterki! Jeśli jesteś brafitterką i masz czasem klientki z Ukrainy, albo po prostu chcesz porozmawiać o stanikach z osobą posługującą się ukraińskim – korzystaj śmiało! Jeśli sama jesteś taką osobą – może przy okazji poznasz kilka polskich słówek? ?

Słowniczek stworzyła Daryna Putiatina, która biegle posługuje się językami ukraińskim i polskim oraz jest bieliźnianą profesjonalistką. Daryna mieszka w Poznaniu i prowadzi salon brafittingowy Dasha z bielizną polską i brytyjską (Jeżyce, ul. Dąbrowskiego 33). Zapytałam ją, czy pomogłaby mi stworzyć taki słowniczek – a ona… po prostu wszystko zrobiła! Przyda się? Pobierz i zapisz sobie! ?

Słowniczek w wersji .png (obrazek):

Do pobrania

Słowniczek brafitterki w wersji .pdf

Brafitting i bielizna łączą ludzi!

Dobrze wiemy, że przy okazji wymiany doświadczeń dotyczących staników można tworzyć wspierające społeczności kobiece. Myślę, że najwyższy czas, byśmy spotkały się przy tej okazji z naszymi ukraińskimi sąsiadkami. Już teraz docierają do mnie głosy zachwytu nad pracą polskich salonów i tym, jak w naszym kraju umiemy dobierać bieliznę.

Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować zbiórki biustonoszy dla Uchodźczyń. Jeszcze bardziej cieszę się z akcji Brafitterki dla Ukrainek (Бюстгальтери для українських жінок), która umożliwia Ukrainkom chroniącym się w Polsce przed wojną nie tylko zaopatrzyć się w bieliznę za darmo, ale też skorzystać z brafittingu i nauczyć się dobierania rozmiaru tak, by było im wygodnie. Akcja polega na tym, że przekazane przez firmę Panache biustonosze w pełnej rozmiarówce dobierają Ukrainkom brafitterki w polskich salonach, a organizuje ją polska fundacja Wsparcie na Starcie (lista salonów – Адреси станцій Брафітінг – znajduje się tutaj).

W Ukrainie istnieją salony brafittingowe, choć pewnie jest ich mniej niż w Polsce. Działają też marki bieliźniane. Jeśli je znacie – podzielcie się koniecznie swoimi odkryciami! W końcu przecież nastanie czas pokoju i będziemy mogły spokojnie dzielić się doświadczeniami z dopasowaniem, markami i sklepami z bielizną w obu krajach ?????

A na razie mamy dla naszych Gościń takie przesłanie: Ми сподіваємося, що білизна з польських магазинів буде для Вас зручною!

Dasza w Dasha 🙂

A do wszystkich mamy pytanie: czy jest coś, co jeszcze powinnyśmy dodać do Słowniczka? 🙂 

Może ci się spodobać

Leave a Reply