WKolekcje

Róże i bzy, czyli kwitnąca Fantasie

Kwiaty – najbardziej kobiecy z wzorów. Nic dziwnego, że damska bielizna tak w nie obfituje. Nietypowo opis wiosennych zapowiedzi Fantasie zacznę od zachwytu nad katalogiem. Te komplety wprost rozkwitają w towarzystwie białych róż, hortensji, bzów… Zazdroszczę modelkom brodzenia w pachnącym morzu płatków. Chętnie powitałabym więcej ogrodowych motywów w bieliźnianych katalogach. Do katalogu jednak zaproszę jeszcze raz pod koniec, a teraz przejdżmy do bielizny 🙂

Angielska porcelana

Delilah – moim zdaniem słusznie wybrano ten model na okładkę katalogu, zdobi go bowiem jeden z najpiękniejszych nadruków w całej kolekcji. Rzecz jasna, kwiatowy. Róże na kremowym tle kojarzą się z wzorami malowanymi na porcelanie.

Delilah to balkonetka z bocznym panelem zbierającym, czyli side-support – ten krój bardzo sobie cenię w Fantasie. Warto zwrócić uwagę na nietypowy układ w górnej części miseczek – jest ona zbudowana nie z jednej, lecz dwóch części, z których górną stanowi przejrzysta siateczka. Mamy więc coś w rodzaju rozwiązania pośredniego między górą całkowicie przejrzystą, a tylko zdobioną koronkowym wykończeniem. Miseczka nie jest nachalnie dwuczęściowa, a jednocześnie ta odrobina ażuru nadaje jej lekkość optyczną.

Szeroki zakres rozmiarów – 30-40 D-FF, 30-38 G-J. Do kompletu dostępne będą m.in. wysokie modelujące figi (widoczne na zdjęciu katalogowym – chcę takie! :).

O Celii w katalogu napisano wprost, że inspiracją dla jej wzoru była porcelana. Oprócz eleganckiego nadruku spodobała mi się zgrabna linia tego biustonosza. Wydaje się stosunkowo nisko zabudowany (mam nadzieję, że to nie tylko wrażenie spowodowane niewielkim rozmiarem próbki) i pod tym względem skojarzył mi się z dawnymi jednokolorowymi balkonetkami Fantasie.

Krój Celii to klasyczny balcony, występuje jednak w dwóch wersjach: pierwszej o zakresie rozmiarów 30-40 C-GG (rozmiar 30C – mam nadzieję, że to nie pomyłka w katalogu?) i drugiej o zakresie 30-40 H-J. Nie jest dla mnie jasne, czy wersje te różnią się czymkolwiek oprócz szerokości zapięcia (w miseczkach H-J – trzyhaftkowe). Uwagę zwraca obecność obwodu 40, także w większych miseczkach (do J).

Annabelle to kolejna przedstawicielka nurtu już nie tyle ceramicznego, co – ogrodowego. Tu także zastosowano kolejne ciekawe rozwiązanie w górnej części miseczki. Jest ona nieprzejrzysta, lecz pokryta cieniutką siateczką ułożoną w zakładki. Interesujący sposób na nadanie biustonoszowi lekkiego, subtelnego charakteru, bez czynienia go prześwitującym.

Warto zwrócić uwagę na piękną cieniowaną kokardkę. Dla mnie Anabelle to absolutny kokardkowy numer jeden tej kolekcji 🙂

Annabelle to kolejna side-supportowa balkonetka, jednak o mniejszym niż Delilah zakresie rozmiarów: 30-40 D-FF, 30-38 G-H.

I kolejny inspirowany ceramiką (jak napisano w katalogu) wzór: Andrea. Tu zamiast prostych kwiatków mamy skomplikowane, trochę abstrakcyjne motywy na satynowym materiale. Moją uwagę zwraca obecność turkusowych elementów oraz fantazyjny brzeg miseczki, choć pod tym ostatnim względem jeszcze mocniej wybijała się Delilah 🙂

Andrea wystąpi jako miękki plunge w rozmiarach 32-38 C-G oraz balkonetka side-supportowa w rozmiarach 30-40 D-FF i 30-38 G-H.

Akwarele

Jennifer właściwie też mogłabym zaliczyć do porcelanek, ale zawsze to ciekawiej wprowadzić kolejny podział 🙂 Nadruk na tym satynowym biustonoszu jest malarsko rozmyty.

Jennifer przywodzi mi na myśl stare dobre czasy satynowych drukowanych balkonetek marki Freya. Wystąpi jako balkonetka z side-supportem, w rozmiarach: 30-40 D-FF, 30-38 G-H.

Nicola to także przykład „malarskich ciapków”, lecz bardziej zwierzęcych niż roślinnych. Przewodnią barwą kolejnej wersji będzie fuksja.

Rozmiary: 30-40 D-F, 30-38 G-H (balkonetka side-support).

Znajome hafciarki

– zanim przejdziemy do głównie koronkowych nudziarek 🙂

Nasza stara znajoma Elodie wystąpi w ciemnym granacie zwanym szafirowym. Jakbym już gdzieś widziała taką wersję… Że już nie wspomnę o jesiennej – niebieskiej. Ładna, ale czy nie przydałaby się już jakaś odmiana? Oprócz szafirowej sezonówki Elodie wystąpi w bazowych wersjach: cappucino, czarnej i białej. Oprócz biustonosza side-support dostępne będzie aż 5 krojów majtek (w tym dwa – z wysokim stanem, modelujące, niestety oba niedostępne w kolorze sezonowym!), a także french knickersy i koszulka (tylko w czarnym i cappuccino).

Elodie to side-supportowa balkonetka o dość szerokim i skomplikowanym zakresie rozmiarów: 30-38D, 30-42F, 30-40 FF-G, 30-38 GG-J.

Salsa, nowa królowa bazy, kojarzy mi się z panaszowym Tango – nie tylko z nazwy. Mam wrażenie, że kroje te mają ze sobą sporo wspólnego, między innymi – dość wysokie zabudowanie. Wiosną powitamy ją nie tylko w aż trzech neutralnych kolorach (biały, cielisty, grafitowy), ale także w fuksji (wg katalogu – orchidei 🙂

Ponieważ w bieli, o ile pamiętam, Salsa jeszcze się nie prezentowała – oto ona:

Ta zabudowana balkonetka oferuje spory zakres rozmiarów: 30-40 D-K. Godne uwagi są też majtki – zarówno szorty, jak i figi zdobione są marszczeniem, co ożywia ten dość klasyczny komplet.

Klasyczne gwiazdy

Czyli wcześniej wspomniane nudziary 🙂 W bazowych kolorach wystąpią dwie efektowne, moim zdaniem bardzo ciekawe serie.

Pierwsza z nich to Susanna, która oprócz wersji czarno-cielistej, znanej już z kolekcji jesiennej, wystąpi także w urokliwym moim zdaniem biało-bladoróżowym wcieleniu, zwanym petal. Esencją Susanny jest koronka – cieszę się, że Fantasie nie rezygnuje z tego materiału.

Oprócz miękkiej side-supportowej balkonetki do dyspozycji mamy, tak samo jak jesienią, gorset typu basque w obu wersjach kolorystycznych, różne kroje majtek, pas do pończoch (raczej tylko ozdobny, bo bardzo wąski). Nadal upieram się, że gorsety wolę w wydaniu Masquerade, choć marka ta ostatnio ich nam skąpi. Szkoda, że Eveden tak w sumie zaniedbuje gorsetowy temat.

Biustonosz będzie dostępny w rozmiarach 30-38D, 30-42DD-F (zwracam uwagę na dostępność obwodu 42, czyli 95, do miseczki F), 30-40FF-G, 30-38 GG-H, a gorset – 30-38 D-GG.

I jeszcze, dla przypomnienia, biustonosz w wersji czarnej:

Drugą niezwykle ciekawą moim zdaniem propozycją w klasycznym ubarwieniu będzie Jana. Seria ta wystąpi w dwóch wersjach: czarnej z beżowymi dodatkami oraz beżowej (caramel). Tym, co najbardziej mnie intryguje, jest wersja modelowana termicznie, która wystąpi w obu tych kolorach (poza tym będzie też miękka balkonetka). Ma ona być oparta na biustonoszu Ava, który jest jednym z moich ulubionych „sztywniaków” ever 🙂 Odznacza się on niższym mostkiem niż pozostałe termicznie formowane modele Fantasie. Niestety nie widziałam tej wersji Jany na żywo, będą nam musiały więc wystarczyć zdjęcia katalogowe. Co prawda deklarowałam, że nie lubię sztywnych miseczek obciągniętych koronką, tu jednak wygląda to dyskretnie i elegancko. Jestem na „tak”.

Termicznie modelowana Jana ma być jeszcze wyposażona w niespotykany dotąd gadżet – haczyk z tyłu ramiączek, umożliwiający ich spięcie. Całkiem jak w Panache Sport! 🙂 Jak to się mówi, mała rzecz, a cieszy – przyda się do niektórych sukienek czy topów. Szkoda, że nie mam tego na fotce. Jany w tej wersji będą dostępne w rozmiarach: 32-40 D, 30-40 DD-F, 30-38 FF-GG.

Większymi miseczkami w nietypowym zakresie rozmiarów (bo dopiero od F) pochwalić się może wersja miękka: 30-40 F-K.  Będzie to balkonetka z side-supportem, jak to zwykle w Fantasie.

Klasycznego repertuaru dopełnia Vivienne – tym razem tylko w wersji latte. Uroda haftu i koronki pozostają jednak niezmienne. Vivienne, jak poprzednio, wystąpi jako zwykła balkonetka (D-G, obwody od 30, miseczka C od 34) oraz jako side-support do miseczki GG (miseczka C również od 34).

Kształtne i gładkie

Cała reszta bazowych modeli, tak jak poprzednio, ma swój własny katalogowy rozdział – Shape Solutions. Zacznę od tych gładkich i bezszwowych.

Wszystkie są nam już doskonale znane, nie będę się więc rozwodzić. Miękka bezszwowa Esme oraz miękko usztywniana Rebecca wystąpią w klasycznej bieli, czerni i cielistym oraz (obie) w kolorze czerwonym. Prawdę mówiąc, chętnie bym powitała ten kolor jako część każdego repertuaru bazowego. Do obu modeli w komplecie do wyboru wysoko zabudowane majtki. Esme, podobnie jak wyżej Jana, ma mieć z tyłu możliwość spięcia ramiączek. Rozwiązanie to, jak widać, przyjmuje się coraz szerzej – i dobrze, wolę mały haczyk od zakładania ściągacza ramiączek.

Smoothing to seria, której nie trzeba już nikomu przedstawiać. Miękki bezszwowy full-cup i  balkonetka, usztywniany t-shirt bra i strapless – w kolorach klasycznych (biały, czarny, cielisty – tylko t-shirtowiec i strapless nie będą dostępne w bieli). Z tej serii pochodzi mój osobisty Najlepszy Bezramiączkowiec 🙂 Ava jako mój ulubiony plunge-balcony oraz jako strapless (który z kolei jakoś na mnie nie leży) znowu tylko w czerni i kości słoniowej. Rhiannon, termicznie modelowana usztywniana balkonetka (wyżej niestety zabudowana od Avy) też tylko w beżu i czerni.

Bazowe miękkusy

Te, które czekały na pół-przejrzystą Samantę, uspokoję – będzie z nami nadal, jako side-support do miseczki H oraz miękki strapless do miseczki G w czerni oraz bieli. W bazowej trójce pozostaną Helena oraz Belle w niezmienionej od lat formie i rozmiarówce, a także Serene o gładkich miseczkach oraz wintydżowy już mocno full-cup Speciality 🙂 Z nieco nowszych i ciekawszych designów – full-cupowa (z side-supportem, jak pamiętamy) Karina będzie jak zwykle obecna w czerni i beżu, w takich samych kolorach powraca koronkowa Nicole.

Nie ma, nie ma wody na Sawannie

… a raczej samej Sawanny, to jest – modelu Savannah. Im bardziej zaglądam do katalogu, tym bardziej jej tam nie ma. Niestety. Zdaje się, że już całkiem oddała pola koronkowym Vivienne, Susannie, Samancie…

Czego mi jeszcze brak? Nasyconych barw, rzecz jasna. Styl tej kolekcji jest jednak taki, jaki jest – spokojny, retro, pełen jasnych barw. Moim zdaniem to naprawdę udana stylistycznie kolekcja i bardzo zgodna z charakterem marki.

Rozmiary i kroje

Alfabet Fantasie dalej kończy się na K, nie zmieni się też wiele repertuar modeli w tym rozmiarze. Ostatnio do K dochodziły jedynie Salsa i Florence, wiosną dołączy do nich jeszcze Jana w wersji miękkiej. Najpopularniejszą górną granicą miseczek jest H. Dobrze, że przynajmniej dwie urodziwe „porcelanki” – Delilah i Celia – dochodzą do tego rozmiaru. Ta ostatnia – Celia – ma także nietypowo niską dolną granicę rozmiarów – zaczyna się od 30C (mam nadzieję, że to nie pomyłka w katalogu). Poza tym jednym wyjątkiem, miseczka C występuje rzadko i od obwodu 32, niekiedy 34. Najczęstszą dolną granicą miseczkową jest D.

Obwody w Fantasie, jak zwykle, nie zaczynają się od 28, lecz od 30, a w niektórych modelach i rozmiarach miseczek – od 32. Kończą się natomiast dość często na 40, a w kilku przypadkach nawet na 42, w tym ostatnim rozmiarze jednak miseczki nie przekraczają F.

Wśród krojów dominuje panel boczny, czyli side-support – ja akurat bardzo lubię ten krój, więc wcale mnie to nie martwi. Jeśli jednak ktoś nie przepada za „zbieraczami”, nie będzie mu łatwo znaleźć coś dla siebie – wiele modeli występuje tylko w tej wersji. Brakuje trochę tych wszystkich satynowych balkonetek, które przed laty tak ceniły niektóre z nas w Fantasie. Satyna jako taka jednak szczęśliwie powraca 🙂 Ciekawe są też rozwiązania z dyskretnym zastosowaniem ażurowych materiałów, jak w Delilah czy Anabelle.

Detale

Brakuje mi w Fantasie odrobiny biżuterii. Mamy za to piękne materiały – nadruki, koronki, wyżej wspomniane satyny. Kokardki, ramiączka, wykończenia pozostają na tym samym wysokim poziomie. Przypomnę tu m.in. kokardkową mistrzynię Anabelle 🙂

Galeria

Na początek moje fotki. Nie wszystkie co prawda wyszły tak ostro, jak bym chciała, trochę się już ściemniało 🙂

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

Katalog za to nadrabia niedostatki moich fotografii.

[Katalog flash w serwisie flickr nie jest dostępny, przepraszamy.]

I jak Wam się podoba to garden party z herbatką wśród róż? 🙂

Może ci się spodobać