WRynek i moda

Słoneczniki i cytryny

Po tych wszystkich słodkościach i przy upalnej pogodzie przydałoby się coś orzeźwiającego. Być może niektóre z Was pamiętają moje narzekania, że tak rzadko spotyka się w bieliźnie słoneczną bądź cytrynową żółć. Zastanawiałam się nad przyczynami tego braku – czy kolor żółty kojarzy się z pożółkłą bielą? Może jest uważany za nietwarzowy? Nawet gdy zeszłego lata nastąpił w sieciówkach wysyp ubrań w tym kolorze, projektanci naszej bielizny nadal trzymali się od żółtego z daleka (jedyny znany mi wyjątek to piękna żółta Paris marki Miss Mandalay). Jakież było moje zdziwienie, gdy przeglądając niedawno letnią ofertę sieci sklepów Bravissimo trafiłam na kilka cytrynek. Może są to bardziej cytrynowe kremy niż cytrynowa skórka, kojarzą się jednak letnio, świeżo i wydają się całkiem na czasie.

Na początek pewnie już dobrze Wam znany Jajecznicowy Dżordż, czyli George marki Cleo. Nazwałam go nieco uszczypliwie, bo szczerze mówiąc niezbyt mi się podoba. Niektóre z Was co prawda twierdzą, że na żywo dużo bardziej przekonuje do siebie niż na zdjęciach, ja jednak nawet po obejrzeniu go na własnym biuście nie zostałam fanką. Nie chce zniknąć skojarzenie z kuchenną ceratką, z ramiączek znikły natomiast rozetki, które tak wdzięcznie zdobiły Dżordża Miętowego. Wersję tę w Bravissimo nazwano Buttermilk, czyli Maślanka. W polskich sklepach prowadzących markę Panache dostępny jest dość obficie. Rozmiary: 28-38 D-J.

 

Fanki Panache doskonale znają Elizę, której tegorocznym sezonowym kolorem jest jasnoróżowy. W Bravissimo można jednak kupić wersję produkowaną na wyłączność tej brytyjskiej sieci – w kolorze kremowożółtym. Rozmiary: 30-38 D-K.

Największą niespodziankę zaprezentowała za to znowu marka Cleo. W ofercie Bravissimo pojawił się miękki Alex (kolejny „ekskluziw” stworzony na specjalne zamówienie tej firmy) o kroju plunge, w kolorach słonecznej żółci z różowo-pomarańczowymi haftami. Krój wydaje się podobny do modelu Kara z kolekcji wiosennej, nie miałam jednak okazji zaprzyjaźnić się z żadnym z nich. Podobają mi się w Aleksie nasycone kolory w górnej części miseczek, natomiast kokardki w różowe paseczki wydają się do niego nie pasować. Zdjęcie wydaje się mocno wyretuszowane – ciekawe, czy Aleks zyskałby przy bliższym poznaniu… Rozmiary: 28-38 D-H.


Nie sposób nie wspomnieć o czarno-cytrynowej odsłonie Krągłej Kasi w wydaniu Showgirl, a mianowicie Tease Me. Z dwóch wiosennych kusicielek wolę jednak koralową. Ten usztywniany half-cup występuje w rozmiarach: 28DD-J, 30DD–J, 32DD-HH, 34DD-H, 36DD-GG i 38DD-G.

Limonkowym nazywa się zwykle trochę zieleńszy, kwaśniejszy odcień żółtego. Zielonkawe odcienie zawsze były w bieliźnie popularniejsze od żółci w wydaniu cieplejszym i słodszym. Reprezentantką limonek jest Jessica marki Freya – spodoba się zapewne miłośniczkom groszków. Rozmiary: 32-38C, 28-40D-FF, 28-38G.

Na zakończenie coś zdecydowanie zielonego – już nie cytryny ani limonki, lecz kiwi. Kolory Leony, która ma zawitać do naszych sklepów w lipcu, nieszczególnie nęciły mnie zimą, gdy pojawiła się na kontraktacjach i w katalogach, a teraz patrzę na ten zielony owoc dużo bardziej łakomym okiem, a wzór paisley niezwykle mi się podoba.

Niektóre z Was twierdzą, że nie trafia do nich sezonowość w kolekcjach bieliźnianych – a ja jestem zdecydowaną „ofiarą sezonów”…

Na zakończenie kilka słów na temat wzorów. Dużo ostatnio dyskutujemy na temat ciekawego wzornictwa, a jeśli już jesteśmy przy cytrusach, to w konkursie Freyowym znalazły się dwa piękne projekty nawiązujące do orzeźwiających owoców: pomarańczowy Oranged i wieloowocowy projekt Agnieszki. Wzór w owocowe plasterki pasowałby zarówno do letniej bielizny, jak i do strojów plażowych, może nawet bardziej do tych ostatnich. Szkoda, że nikt w tym sezonie na to nie wpadł… Szczerze mówiąc, wymienione w notce modele nie zadziwiły mnie ciekawymi wzorami, może z wyjątkiem ostatniej Leony (półprzejrzysty materiał w ładny wzór, haftowane różyczki). W takim cytrusowym biustonoszu można by nawet użyć gładkich materiałów, lecz urozmaicić projekt niedużym haftem czy też aplikacjami imitującymi plasterki owoców, takimi, jak wymyśliła Agnieszka… Podobałaby się Wam taka „cytrynada”?

A żółte kwiaty? BiuBiu uraczyła nas w tym sezonie bluzką SunFlower (jak zawsze, polecam tę firmę – ubrania skrojone dla każdego biustu!) – miło byłoby mieć jakiegoś bieliźnianego słonecznika do kompletu, nieprawdaż? Sama nie wiem, czy w żółtym mi do twarzy, ale lubię ten kolor, zarówno solo, jaki w charakterze dodatku. A Wy?

Może ci się spodobać